• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

השקעה בדירה ללא הון עצמי

צעד כלכלי שקול?

• כן

הצבעות: 2 9.1%
  • לא(אשמח לפירוט בתגובות)

הצבעות: 20 90.9%

• סך הכל מצביעים
    22

shellyshelly

משתמש רשום
דירוג
2
שלום לכולם,
אני חצי שנה אחרי צבא ,התחלתי תואר ללימודי ערב ואני התחלתי לעבוד לא מזמן.
אני מעוניינת להתחיל להשקיע, אני יודעת שבגלל שאני צעירה ההשקעה הכי טובה שיש לי לעשות היא בידע שלי בינתיים ולהישאר לגור עם ההורים אבל החלטתי לצאת מהבית.
החלטתי ששכירות זאת לא אופציה מבחינתי(מרגיש לי שאני זורקת כסף לפח) וחשבתי להשקיע בדירה
אקח הלוואת סטודנטים על מנת לצבור 25% ממחיר הנכס ואז משכנתא ל75% הנותרים.
אוכל לשלם כ 3000 שח בחודש (משכורת כ6 אלף שצפויה לעלות בסיום הלימודי או קידום)
אין לי הוצאות רבות מלבד של לימודים- 1500 בחודש ,מזון , חשמל , גז ומים .יהיה לי לשלם מדי פעם ביגוד וקוסמטיקה, עם הכסף שיישאר כל חודש אמשיך להפגיז למשכנתא.
אין לי ירושה ואין תמיכה כלכלית מההורים מלבד זה שאני גרה איתם (הם משלמים לי על מחייה ומזון).
קניתי גם לא מזמן ספר- המדריך למשקיע המתחיל של בראהם אבל זה מרגיש לי כמו הימורים.
האם המחשבה שלי סבירה, שאוכל לקנות דירה ללא הון עצמי? זה צעד כלכלי אפשרי?
במידה ויהיה לי קשה לשלם את המשכנתא אוכל לסבול את המגורים עם ההורים כאשר המשכיר ואני נשלם את המשכנתא
המטרה שלי היא שיהיו לי 2 דירות כך שאחת אשכיר ואחת אחיה בה.
תודה מראש לעוזרים

Lol
בהצלחה

אין לי ירושה ואין תמיכה כלכלית מההורים מלבד זה שאני גרה איתם (הם משלמים לי על מחייה ומזון).
זאת תמיכה ענקית ולראייה, האלטרנטיבה שלך היא לשכור דירה ולשלם על מחייה בעצמך, כתלות במיקום שלך בארץ (לא ציינת על איזה אזור מדובר) זה כנראה יותר מ-3000 ש"ח בחודש שאת יכולה לחסוך.
ההחלטה לצאת מבית ההורים זה הגיוני לחלוטין, גם אם לא כלכלי, אבל לדעתי שווה לך לעצור לרגע לחשוב על המשמעות של משכנתא במצבך הנוכחי- גם אם זה אפשרי וגם אם לא, את כרגע בשלב רכישת הידע שלך.
לא תלוש מהמציאות שבעתיד יהיו לך תקופות עם הכנסה נמוכה או ללא הכנסה בכלל. במצב של שכירות את לוקחת את הרגלים וחוזרת להורים (בגדול, אחרי שמצאת מחליף לחוזה או מה שצריך). באלטרנטיבה של משכנתא את בלחץ לא נורמאלי במצב כזה.

שלום לכולם,
אני מעוניינת להתחיל להשקיע, אני יודעת שבגלל שאני צעירה ההשקעה הכי טובה שיש לי לעשות היא בידע שלי בינתיים ולהישאר לגור עם ההורים אבל החלטתי לצאת מהבית.
החלטתי ששכירות זאת לא אופציה מבחינתי(מרגיש לי שאני זורקת כסף לפח) וחשבתי להשקיע בדירה
אין לי הוצאות רבות מלבד של לימודים- 1500 בחודש ,מזון , חשמל , גז ומים .יהיה לי לשלם מדי פעם ביגוד וקוסמטיקה, עם הכסף שיישאר כל חודש אמשיך להפגיז למשכנתא.
קניתי גם לא מזמן ספר- המדריך למשקיע המתחיל של בראהם אבל זה מרגיש לי כמו הימורים.
במידה ויהיה לי קשה לשלם את המשכנתא אוכל לסבול את המגורים עם ההורים כאשר המשכיר ואני נשלם את המשכנתא
תודה מראש לעוזרים
כל הכבוד לך על זה שכבר התחלת ללמוד ועל זה שאת כבר חושבת על העתיד ועובדת. אישית אני חושב שהמספרים לא מסתדרים, ההחזר החודשי של +משכנתא לדעתי יהיה גדול ממשעותית מההכנסה שלך בניכוי הוצאות מינימליות, לא מזמן עשיתי את החשבון הזה עבורי, ויצא לי שההחזר החודשי כבד עלי ממש, אבל כמובן שזה תלוי דירה ותלוי דברים אחרים. בכל אופן בהצלחה :)

שלום לכולם,
תודה מראש לעוזרים
ומזאת הלוואת סטודנטים?

חשבתי להשקיע בדירה
1. לא יתנו לך משכנתא כסטודנטית (כלומר ללא הכנסה יציבה)
2. נניח כי הדירה עולה מיליון, הלוואת סטודנט על 250K!? לא שמעתי על דבר כזה.
3. מינוף יתר שם אותך בסיכון כלכלי גבוה מאוד (לדוגמה שינויים בריבית או מחירי דיור), במיוחד אם אין לך גב כלכלי.
אין לי ירושה ואין תמיכה כלכלית מההורים
שאוכל לקנות דירה ללא הון עצמי? זה צעד כלכלי אפשרי?
לדעתי בלתי אפשרי (ללא ערבות המשפחה ומשכון הדירה שלהם למשכנתא).

במקומך הייתי ממשיך לגור מספר שנים עם ההורים, חוסך להון ראשוני (50K בשנה=200K תוך 4 שנים). לאחר מכן לוקח משכנתא ומשכיר את הדירה עד שתהיה לי הכנסה יציבה.

לשלם לשכירות זה לזרוק כסף לפח, ולשלם ריבית זה לא?
באופן אישי אני לא הייתי עושה את זה. כן הייתי יוצא מהבית (זה בערך הדבר הראשון שעשיתי כשהשתחררתי מהצבא), לומד, עובד, וחוסך מה שאפשר.

@shellyshelly , ברוכה הבאה לפורום.
נחלק את המשפט הזה לשניים, נתחיל מהסוף. כל מה שקשור לחשיבה על השקעה בגיל צעיר זה מבורך ואת בדרך הנכונה.
החלק השני, שכירות זה לא זריקת כסף לפח ולא ארחיב כאן כי את יכולה לחרוש את הפורום ולדלות תשובות לכאן או לכאן אבל הרוב חושב שזה לא כסף שהולך לפח.
נעזוב את זה כרגע כי עכשיו, בגילך, מצבך, חוסר היסטוריה של עבודה קבועה לאורך מספר שנים, אין לך היסטוריה של קרדיט סקור, ואין לך הון עצמי אז אין סיכוי שבעולם שתקבלי משכנתא. אם תבקשי משכנתא, תוך 10 דקות הבנק ימצא שיש לך הלוואת סטודנט ואז את עפה לקטגוריה של הלוואה בסיכון גבוה.
התנאי הייחידי הוא שההורים ימשכנו את הדירה שלהם לטובת הדירה שתרצי לקנות.
אבל, מה שאני מציע לך זה להתחיל בקטנה, שוואיי, שוואיי, לאגור חסכונות ולהתחיל להשקיע בצורה מחושבת עם סיכונים נמוכים, ז"א בצורה סולידית כדי שלא תרגישי שאת משחקת בקזינו.
בהצלחה.

בגילך ההשקעה הכי טובה שאת יכולה לעשות היא לרכוש מקצוע שיאפשר לך שכר של עשירון עליון מאוניברסיטה נחשבת, ולהתחיל משרת סטודנט בתחום בחברה נחשבת כמה שיותר מוקדם.

השקעות בלי הון התחלתי זה בערך כמו ללכת לדוכן מפעל הפיס.

סליחה על הישירות.

כמו שכולם רשמו זה בלתי אפשרי. הלוואות סטודנטים זה מקס' 50K, אין דירות ב200K ובזה נגמר הסיפור.

לפי הערך הנמוך של הדירה (אני משער), אני אהמר שיש סבירות גבוהה שזה בפריפריה ושהסטודנטים העלו את מחירי הדיור ביחס לשכונות הלווין של מוסד הלימודים.
ואם זה המצב זה אומר שיש עונתיות לחילופי הדירות, ואם לא תצלחי לעומד במכירי השכירות ותחזרי אל ההורים, לא בטוח שתמצאי דייר שיחליף אותך עד לתחילת שנת הלימודים שאחרי.
כך או כך, לא כדאי להכנס להרפתקאות של מינוף כל כך קיצוני בלי עתודות הון למקרה של יום סגריר.

שלום לך! כל הכבוד על החשיבה שלך.
כאשר הולכים לבנק לבקש אישור עקרוני לקבלת משכנתא צריכים להראות הדפסי בנק של 3 חודשים אחרונים, + 3 תלושי משכורת אחרונים.
כמובן ישאלו אותך איך בדיוק את רוצה לממן את הקנייה?לדוגמה אם הבית שאת רוצה עולה מליון שקל,וכדירה ראשונה את יכולה לקבל משכנתא של 75% מערך הדירה לאחר הערכת שמאי מטעם הבנק.מה קורה עם 25% הנותרים?
נניח שאת לוקחת הלוואת סטודנט (לערכתי לא תקבלי סכומים כאלה),ההחזר החודשי יופיע בהדפסי הבנק, ואז הבנק יודע שיש לך כבר הלוואה נוספת.
כאשר צריכים משכנתא צריך להראות הכנסה קבועה של 30%, כלומר על כל 100,000 ש"ח הלוואה צריך לשלם לבנק בערך 500 ש"ח לחודש.
אם לוקחים 750,000 הלוואה צריך לשלם 3,750 ש"ח לחודש, על מנת לשלם סכום זה את חייבת להוכיח הכנסה נטו של 12,000 ש"ח נטו.
אז שיהיה לך בהצלחה!!!

היי

אני שמח לשמוע את הגישה שלך באופן כללי,
אני מציע לך בשלב הראשון ללמוד ולחקור את התחום לפני שאת פועלת,
בשלב הנוכחי אין לך גב כלכלי, ידע וניסיון לקנות נכסים במינוף מלא.

מומלץ לצבור הון של 200K עד 300K לפחות,
ובמידה ואת תחסכי לפחות 4K מדי חודש משכר העבודה,
יהיה ניתן להתחיל להשקיע עם משכנתא, לאחר שדאגת לקופת חירום מתאימה.

להפוך למשקיע נדל"ן מדובר בתהליך.

החלטתי ששכירות זאת לא אופציה מבחינתי(מרגיש לי שאני זורקת כסף לפח)
תחושות הן לא דרך לנהל את העתיד הכלכלי שלך. המשפט הזה ממש צורם לי בעיניים.
זה בסדר להיות מוטה בכיוון מסוים אבל לא להתחשב במספרים ולקבל החלטות רק מהבטן זו דרך טובה לעשות שטויות.

אני מאד ממליץ על הפוסט הזה של אסף נתן בו הוא מפרק את הטענות הנפוצות כנגד שכירות אחת אחת.
זה לא שלדירה אין מקום בתיק השקעות אולי אפילו כנכס העיקרי אבל צריך להבין את הסיכונים ולעשות השוואה מושכלת.

לא תקבלי משכנתא עם החזר של 50%, תאלצי לרדת ל33%.
לא לפי המספרים שלך היום, קחי בחשבון שתהיה בתזרים שלילי מאד כל חודש וזה בנוסף לתשלומי המשכנתא גם אם כן תצליחי לעשות זאת.

ברוכה הבאה!!

כל הכבוד על הנחישות בגיל צעיר מציע לך קודם כל לקרוא את כל הבלוג של הסולידית ועוד מאגרי מידע (לי לקח קרוב לחצי שנה את לא בלחץ) ואז רק להגיע להחלטה כלכלית נכונה. מבחינה כלכלית טהורה את תראי שעדיף לך תשים כסף בבית השקעות במשהו מחקה מדד לתת לריבת דריבית לעשות את שלו הרבה יותר כלכלי מלשלן ריבית לבנק. מציע לך לעשות מה שאני עשיתי לקרוא את הסולידית מהפוסט הראשון אי שם ב2013-2014 יד היום להתייעץ פה ולהגיע להחלטה מושכלת ולא למהר. בהצלחה!

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
א השקעה בדירה להשכרה נדל"ן 8
מ השקעה בדירה בחו״ל נדל"ן 15
א השקעה בדירה בתל אביב נדל"ן 44
כ השקעה בנדל"ן 400K להגדלת הון עצמי - ייעוץ על כיוון (בנייה בדירה עם זכויות\שטח במכרז\לפני פינוי בינוי\מחולקת) נדל"ן 24
מומו הברווז השקעה בדירה בחו"ל נדל"ן 7
F כדאיות השקעה בדירה ראשונה נדל"ן 22
R השקעה בדירה בחו"ל לטווח ארוך נדל"ן 24
ל דילמת מינוף תיאורטית - השקעה בדירה 100% באמצעות משכנתא נדל"ן 54
G השקעה בדירה חדשה באשקלון שכונת אגמים נדל"ן 35
Octopus ווידוא של חישוב נכון לכדאיות השקעה בדירה נדל"ן 25
unrealx השקעה בדירה, דירה ראשונה נדל"ן 5
א השקעה בדירה בליברפול נדל"ן 16
A השקעה בדירה ראשונה שעלותה 450אלף נדל"ן 25
Evgeny Sahnin ״השקעה״ בדירה למגורים לעומת דירה להשקעה נדל"ן 14
ש השקעה בדירה "בפריפריה" (חיפה/בש/אשדוד) נדל"ן 234
מ השקעה, קרן כספית ועו"ש שוק ההון 2
@ השקעה בנחושת שוק ההון 19
T החלת ותק קרן השתלמות בין גופי השקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ר השקעה חודשית במדד לצורך חיסכון בקופת גמל להשקעה או בברוקר שוק ההון 6
M השקעה ב IBKR במטבעות שונים עם ריבית גבוהה במיוחד- מה הקאץ'? שוק ההון 3
צ העלאת דמי ניהול בשינוי מסלול השקעה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
א השקעה mutual funds לעומת SGOV שוק ההון 13
M שינוי מסלול השקעה בפנסיה - תוך כמה זמן? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
R תמהיל השקעה לפנסיונר שוק ההון 17
A ניודים מגוף אחד לאחר, שינוי מסלול השקעה - מה ידוע ומה לא ידוע? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
D התלבטות בין רכישת דירה 3 להשקעה לבין המשך השקעה בקרן כספית + קה"ל נדל"ן 9
ג השקעה במינוף - בדיקת שפיות שוק ההון 25
S אפיק השקעה ראשוני לצעירה עם משכורת נמוכה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
G השקעה מחו״ל שוק ההון 5
אור כחול אלטרנטיבות השקעה לפיקדון בנקאי שוק ההון 7
צ השקעה במדד - הגיוני? שוק ההון 19
E 500 אש״ח אפשרויות השקעה? שוק ההון 20
ס השקעה ב-SCHG בעקבות הפוסט על השקעות לילד דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 11
O השקעה פאסיבית לאזרחים אמריקאים שוק ההון 5
K התלבטות לגבי מסלולי השקעה בקופת גמל בתיקון 190 שוק ההון 0
T משכנתא או השקעה נדל"ן 5
S השקעה בסיכון גבוה שוק ההון 55
S השקעה דרך אפליקציית בלינק שוק ההון 2
M העברת השקעה מכספית ל? שוק ההון 5
I השקעה בקרנות מנוטרלות מט"ח שוק ההון 3
Z חשבון השקעה לאחר נישואין שוק ההון 0
T להגדיל משכנתה בשביל השקעה שוק ההון 2
A השקעה לטווח בינוני שוק ההון 3
ש השקעה במדדים, האם באמת הנכון זה להשקיע באותו מדד כל הזמן או לפתוח אפיקים חדשים? שוק ההון 15
Y השקעה של 350000 למשך שנתיים וחצי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
G השקעה בחברה עם רכיב אג"חי השקעות אלטרנטיביות 5
P הסתמכות על השקעה במדדים - לבנות על תיק ההשקעות לעתיד. פוסטים מאיכות נמוכה 5
D חוות דעת על השקעה ל 10 שנים שוק ההון 2
S השקעה באג"ח ישראלי דרך ברוקר זר שוק ההון 1
S החלפת אסטרטגיית השקעה שוק ההון 5

נושאים דומים

Back
למעלה