1. אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על בקשת או מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ אישי מבעל הרישיון המתאים.

השקעה בדירה, דירה ראשונה

הנושא בפורום 'פורום השקעה בנדל"ן' פורסם ע"י theunreal, ‏30/10/18.

1. unrealx

unrealx משתמש ותיק

אני עדיין גר אצל ההורים, וכרגע מתכנן להשאר שם גם בשנים הקרובות, כמו כן מתכנן לרכוש דירה מתישהו בעתיד, בטווח של 5-10 שנים מהיום.
    האפשרות השנייה היא להשקיע את הכסף בשוק ההון, אפשרות שנראה שפחות מומלצת אם אצטרך את הכסף לטווח הזמן המיועד.

השאלות:
    1. אם עניין רכישת הדירה הוא בלתי נמנע עבורי, אילו שיקולים אני צריך לעשות בין אם לרכוש את הדירה עכשיו ולהשכיר אותה עד שאצטרך אותה לבין להמתין למתי שבאמת אצטרך?
    2. מהם השיקולים של רכישת דירה עם בן\בת זוג לבין רכישה כיחיד?
    3. האם יש הבדל בין רכישת דירה ראשונה - בין אם היא למגורים, ובין אם היא להשקעה? האם כל ההטבות של דירה ראשונה תקפים?
    4. האם הייתם ממליצים על קורסי נדל"ן למיניהם (פסגות \ אונברסיטה פתוחה וכו')?
    5. דברים נוספים שצריך לשקול?

תודה מראש!

2. yossik

yossik מודרטור

בן/בת זוג - נשואים או לא? אם לא נשואים עדיין אז ממש לא ממליץ. אם מדובר בדירה להשקעה של בני זוג שלא נשואים עדיין רצוי ומומלץ לחתום על חוזה.
    דירה להשקעה אני הייתי רוכש יד 2/3/4... מינימום שיפוצים כדי למקסם תשואה. לא הייתי רוכש בפריפריה הרחוקה.
    אם דירת מגורים הייתי בודק בפינצטה ומיקרוסקופ מה טוב לי ומתעלם בקטנה מהמחיר ובנוסף לא הייתי רוכש חדשה או מ 'על הנייר' כי לדעתי עדיפה דירה בת 5 אחרי שתוקנו בה כול ליקויי הבניה והמרפסות לא קרסו...
    על אילו הטבות של דירה ראשונה אתה מדבר? מכיר למסתכן? בהצלחה, תשומת הבניה מיום חתימת החוזה ועד לקבלת המפתחות תנטרל לך את כול ה 'ההנחות'
    https://trade.bankleumi.co.il/trade/info/shuk/shukbniya.asp.
    שים לב שיעלה לך כמעט 2.5% תוספת מחיר לשנה ואם זמן המתנה הוא 3-4 שנים אז מדובר על מינימום 7.5% אז ההטבות הלכו פייפן [אני לא בטוח על איזה סכום זה מחושב, על המחיר המלא או רק על ההפרש בין המשכנתא מינוס המזומן ששולם בזמן החתימה @רוני ]

נערך לאחרונה ב: ‏30/10/18
    doc29 אוהב/ת את זה.
  3. רוני

רוני משתמש בכיר

היי
    שאלת מספר שאלות, תרשה לי לומר את דעתי לגבי השאלה הראשונה, מאחר וכולנו נמצאים כאן מתוך הבנה שיש לדאוג לגיל פרישה, לדעתי מומלץ לבחור בין האופציות של דירת מגורים או דירה להשקעה, מהסיבה הפשוטה, בשוק הנדל"ן ישנה מחזוריות של מספר שנים של עליית מחירים ושכירויות, ומספר שנים של ירידת מחירים ובמידה מסוימת ירידה בשכירויות, או דשדוש במקום של שניהם.

לכן כאשר אנו נמצאים בפרישה, דירת מגורים או דירה/דירות להשקעה, יגדרו אותנו מפני הכפלה נומינלית של השכירויות (בעיקר בגוש דן).

בכל מקרה, בכל דרך שתבחר, מומלץ לעשות זאת כאשר רמת המחירים כלכלית.

4. unrealx

unrealx משתמש ותיק

היי, תודה על התשובה.
    לגבי השאלה עם הבן\בת זוג- השאלה שלי היא מה היתרונות והחסרונות של רכישה עם בת\בת זוג, זה יכול להיות גם אחרי חתונה, לבין רכישה לבד
    לגבי ההטבות - אני מדבר על ההלוואה הכי טובה שאפשר לקבל - משכנתא, עם ריבית ממש נמוכה יותר מכל הלוואה אחרת. זה בעצם יוצר מינוף מטורף, ובמקום להשקיע לדוג' 500K בשוק ההון - אתה ממונף ומושקע 1.3M, וגם אם הערך של הדירה יורד, זה לא משנה לך - כי אתה גר בה.

היי רוני,
    לא כל כך הבנתי מה אתה אומר, הדירה שאני מתכנן לקנות היא דירה להשקעה שבעתיד תהפוך לדירת מגורים שלי. זה יכול לקרות אחרי כמה שנות שכירות. אני יכול לקבל כשאצטרך דירה 2 החלטות שונות - או לגור בדירה, או למכור אותה ולרכוש דירה אחרת בכסף שהרווחתי עד אז.

5. Shlomi Z

Shlomi Z משתמש בכיר

אבל עדיין צריך לשלם את הריביות האפקטיביות על הערך הקודם ... לא כך?

6. רוני

רוני משתמש בכיר

היי
    שים לב למה שרשמתי, לא משנה במה תבחר, בדירה למגורים או להשקעה, חשוב להקפיד לקנות כאשר רמת מחירי הנכסים כלכלית והגיונית, ולא אחרי עליית מחירים חזקה במשך 10 שנים, כאשר השוק נמצא כרגע במומנטום שלילי.

מאחר והריבית עדיין זולה, יש סבירות לעליית הריבית, תהיה לכך השפעה על מחירי הדירות.

מוזמנים להשתמש בקישורי השותפים הבאים כדי לקנות באמאזון , להוריד ספרי שמע, או להקים אתר אינטרנט משלכם (מדריך מפורט - כאן). תודה על תמיכתכם באתר.
טוען...
נושאים דומים פורום תאריך
השקעה בדירה חדשה באשקלון שכונת אגמים פורום השקעה בנדל"ן ‏5/8/19
שאלה טיפשית על חישוב תשואה בדירה להשקעה פורום השקעה בנדל"ן ‏7/4/19
ווידוא של חישוב נכון לכדאיות השקעה בדירה פורום השקעה בנדל"ן ‏4/11/18
השקעה בדירה בליברפול פורום השקעה בנדל"ן ‏12/9/18
השקעה בדירה ראשונה שעלותה 450אלף פורום השקעה בנדל"ן ‏28/8/18
  1. אתר זה משתמש בעוגיות דפדפן. אין באמור בפורום כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בצרכיו של כל אדם.