• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

השקעה בדירה חדשה באשקלון שכונת אגמים

guybenza

משתמש רשום
דירוג
1
מה דעתכם על השוק באשקלון?
חושב לקנות דירה חדשה 4 חדרים במחיר של 1.2

שכירות שם ממוצע כ 3500

אשמח לדעת פה מאנשים שקנו באשקלון אם יש ביקוש שם לשכירות

מה דעתכם על השוק באשקלון?
חושב לקנות דירה חדשה 4 חדרים במחיר של 1.2

שכירות שם ממוצע כ 3500

אשמח לדעת פה מאנשים שקנו באשקלון אם יש ביקוש שם לשכירות

השותפה שלי גרה באשקלון בדירה די חדשה בשכונת ברנע, שווי הדירה 1,400,000 ש"ח
היא משלמת 3,200 שכירות חודשית, לטענתה יש הצפה של דירות להשכרה, ובעתיד הקרוב ההיצע צפוי לגדול.

השותפה שלי גרה באשקלון בדירה די חדשה בשכונת ברנע, שווי הדירה 1,400,000 ש"ח
היא משלמת 3,200 שכירות חודשית, לטענתה יש הצפה של דירות להשכרה, ובעתיד הקרוב ההיצע צפוי לגדול.

לאור הבדיקות שאני עשיתי 3200 שכירות בברנע זה עסקה יפה מאוד
ברנע שכונה מאוד מבוקשת והמחירי שכירות שם לא נופלים מ3700

לגבי ההיצע זה החשש שלי כי אני יודע שיש המון בנייה שם, אבל אני לא רואה המון מודעות להשכרה ביד 2 אז זה קצת מטעה.
בנוגע לעסקה עצמה 1.2 מיליון לדירה שמניבה שכירות 3500- מה דעתך על העסקה מבחינת תשואה?
אני לא מחפש הרפתקאות גדולות אלה יותר יציבות שתשלם לי משכנתא (שהיא תהיה בסביבות 3400)

לאור הבדיקות שאני עשיתי 3200 שכירות בברנע זה עסקה יפה מאוד
ברנע שכונה מאוד מבוקשת והמחירי שכירות שם לא נופלים מ3700

לגבי ההיצע זה החשש שלי כי אני יודע שיש המון בנייה שם, אבל אני לא רואה המון מודעות להשכרה ביד 2 אז זה קצת מטעה.
בנוגע לעסקה עצמה 1.2 מיליון לדירה שמניבה שכירות 3500- מה דעתך על העסקה מבחינת תשואה?
אני לא מחפש הרפתקאות גדולות אלה יותר יציבות שתשלם לי משכנתא (שהיא תהיה בסביבות 3400)

שכירות 3.5K על דירה ב-1.2M (המספרים האלה מניבים תשואה שנתית של 3.5% ברוטו).
עלויות רכישה בפועל גדולות יותר (מס רכישה במידה ולא דירה ראשונה, ליווי עו"ד, מתווך אם יש וכו').
בחישוב תשואה נטו צריך לחשב דירה ריקה (אני מחשב לפחות חודש בשנה), עלויות תחזוקה (למרות שמדובר בדירה חדשה) וכו'...
התשואה נטו מאוד נמוכה, ולעניות דעתי בלבד, לא שווה את הסיכון (כמובן שלא לקחתי בחשבון עליית ערך, מבחינתי זה בונוס אם עולה הערך).

נערך לאחרונה ב:
שכירות 3.5K על דירה ב-1.2M (המספרים האלה מניבים תשואה שנתית של 3.5% ברוטו).
עלויות רכישה בפועל גדולות יותר (מס רכישה במידה ולא דירה ראשונה, ליווי עו"ד, מתווך אם יש וכו').
בחישוב תשואה נטו צריך לחשב דירה ריקה (אני מחשב לפחות חודש בשנה), עלויות תחזוקה (למרות שמדובר בדירה חדשה) וכו'...
התשואה נטו מאוד נמוכה, ולעניות דעתי בלבד, לא שווה את הסיכון (כמובן שלא לקחתי בחשבון עליית ערך, מבחינתי זה בונוס אם עולה הערך).

אם להיות ריאלי לנוכח השוק כמה תשואה היום נחשבת לטובה שכבר שווה להתקדם בעסקה?
ועוד שאלה- היכן העליה במחיר תהיה גבוהה יותר בדירה חדשה בת שנתיים או דירה ישנה בת 30 שנה
הדילמה היא בין אשדוד לאשקלון

אם להיות ריאלי לנוכח השוק כמה תשואה היום נחשבת לטובה שכבר שווה להתקדם בעסקה?
ועוד שאלה- היכן העליה במחיר תהיה גבוהה יותר בדירה חדשה בת שנתיים או דירה ישנה בת 30 שנה
הדילמה היא בין אשדוד לאשקלון

1. לדעתי האישית ובאופן כללי אני לא חושב שזה הזמן הנכון להשקיע בנדלן בארץ (ג"נ- משקיע בנדלן בחו"ל). ממספרים ששמעתי, תשואה של 4%-5% ברוטו (משכירויות וללא חישוב עליות ערך) נחשבת גבוהה פה בארץ.
2. תלוי נסיבות של כל עסקה.
3. לא ממליץ ולא מייעץ.

1. לדעתי האישית ובאופן כללי אני לא חושב שזה הזמן הנכון להשקיע בנדלן בארץ (ג"נ- משקיע בנדלן בחו"ל). ממספרים ששמעתי, תשואה של 4%-5% ברוטו (משכירויות וללא חישוב עליות ערך) נחשבת גבוהה פה בארץ.
2. תלוי נסיבות של כל עסקה.
3. לא ממליץ ולא מייעץ.

אשמח לדעת למה לדעתך זה לא הזמן הנכון? אני ומשפחתי שומעים את העצה הזאת של לחכות זה לא הזמן כמה שנים כבר, השאלה אם זה באמת הציפייה לבועה הזאת שתתפוצץ או שבאמת יש משהו אמיתי באוויר שקורה וזה באמת לא זמן נכון?

אשמח לדעת למה לדעתך זה לא הזמן הנכון? אני ומשפחתי שומעים את העצה הזאת של לחכות זה לא הזמן כמה שנים כבר, השאלה אם זה באמת הציפייה לבועה הזאת שתתפוצץ או שבאמת יש משהו אמיתי באוויר שקורה וזה באמת לא זמן נכון?
אין לי מושג בנושא ולא מגיב לשאלה, אבל רק רציתי לשתף שאם תסתכל על דפים מ2008-9 (אתרי חדשות,פורומים וכו'...), אלו שעדיין קיימים היום ולא נמחקו, אתה תגלה מבול של טוקבקים ודעות על המחירים היקרים והמטורפים של דירות ושעדיף לחכות שיפלו. היום זה נראה כל כך מצחיק אבל בזמן אמת אני זוכר את הסנטימנט והם אכן היו מחירים מנופחים. נוסטלגיה.

מה דעתך על העסקה מבחינת תשואה?
אני לא מחפש הרפתקאות גדולות אלה יותר יציבות שתשלם לי משכנתא

במידה ותכניות הבניה הגדולות אכן יתממשו, כולל תכניות גדולות של פינוי בינוי של בניניי רכבת,
תהיה לכך השפעה על מחירי השכירויות והנכסים,
זמן מציאת שוכר יתארך והתשואה משכירות תרד.

כאשר אתה משקיע בנכס מניב עם משכנתא, אתה חייב להיות בטוח שבטווח הבינוני לפחות אתה יכול לצפות
לעליית מחירים ושכירויות.
כיום באשקלון המחירים במגמת ירידה (הקבלנים מחלקים מתנות), והשכרת דירת 4 חדרים חדשה יחסית בשכונת ברנע בשכירות חודשית
של 3,200 ש"ח נובעת מתחרות, ומהחשש של בעל הדירה להישאר ללא שוכרים זמן רב כאשר הוא משלם משכנתא מדי חודש,
במילים אחרות זו שכירות השוק האמתית.

מאז שנת 2006 מחירי הנכסים עלו במאות אחוזים, הרבה מעבר לעליית השכר,
נוצר כאן נתק בין כוח הקניה למחירי הנכסים,
למרות זאת, מחירי הנכסים במרכז הארץ נתמכים כיום על ידי חוסר היצע בנכסים,
ובריבית הנמוכה של המשכנתאות.

כאשר מדובר בפריפריות, שם יש סכנה של עודף היצע בנכסים, העלול להוביל לירידת מחירים ושכירויות.

לגבי נושא הריבית וההשפעה שלו, אני מצרף כאן לינק לפוסט שהעלית אתמול.
https://www.facebook.com/familyexitil/posts/2401398846804011?__tn__=K-R

נערך לאחרונה ב:
אני משכיר בברנע דירה ב 3200, אבל זה כי יש שוכר שגר לבד, שומר יותר על הדירה, אפס בלבולי שכל. אפילו חוזה ב whatsapp. המחיר שלה לפי הידוע לי בסביבות 1.3+. קניתי ב 800 בסביבות 2009. לדעתי היא עשתה את שלה. לא תעלה עוד. ידעתי את זה כבר לפני שנתיים.

אני לא מציע דבר ואני לא מתיימר לדעת אם מחירי השוק היום מנופחים או לא. אין לי מושג אם עוד שנה המחירים ימשיכו לעלות/יעצרו/יירדו. אני מסתכל נטו כהשקעה (תשואה מול סיכון) וחושב שיש השקעות אלטרנטיביות טובות יותר (מניבות תשואה גבוהה יותר אל מול סיכון דומה). אם היה לי 1.2M עודפים להשקיע, אני אישית הייתי משקיע באפיק שמניב לי יותר מ-3.5K ברוטו עם סיכון דומה.

אני לא מציע דבר ואני לא מתיימר לדעת אם מחירי השוק היום מנופחים או לא. אין לי מושג אם עוד שנה המחירים ימשיכו לעלות/יעצרו/יירדו. אני מסתכל נטו כהשקעה (תשואה מול סיכון) וחושב שיש השקעות אלטרנטיביות טובות יותר (מניבות תשואה גבוהה יותר אל מול סיכון דומה). אם היה לי 1.2M עודפים להשקיע, אני אישית הייתי משקיע באפיק שמניב לי יותר מ-3.5K ברוטו עם סיכון דומה.
אבל ספציפית פה הוא יכול להביא עוד 70% מהבנק ולהתמנף עבור אותם 3.5K ברוטו...
איך אתה מציע לעשות דבר כזה או דומה? בלי המימון?

אבל ספציפית פה הוא יכול להביא עוד 70% מהבנק ולהתמנף עבור אותם 3.5K ברוטו...
איך אתה מציע לעשות דבר כזה או דומה? בלי המימון?

לא בטוח אם הבנתי את השאלה, אבל הנקודה היא שהתשואה, לדעתי, לא גבוהה בשביל הסיכון. גם אם יתמנף (בכפוף לתזרים חיובי) ויגדיל את התשואה על ההון העצמי, עדיין אעמוד על כך שהתשואה לא מספיק גבוהה כי אני יכול לקחת מימון גם להשקעה אלטרנטיבית והתשואה תגדל גם כן.

תודה לכולם
אני מודה שעדיין לא הצלחתי לגבש דעה האם זה נכון יהיה לקנות דירה היום או לחכות אל הלא נודע (כמו שהרבה עשו כדי לחכות לבועה שלא התפוצצה)
כן אני יודע שהשוק בהאטה ולא מצפה לעליית מחירים גדולה באשקלון אבל כן שהשכירות תשלם את המשכנתא .

הדירה שאני מדבר עליה היא לא מקבלן אלא יד שנייה שאוכלסה לפני שנה.

. אם היה לי 1.2M עודפים להשקיע, אני אישית הייתי משקיע באפיק שמניב לי יותר מ-3.5K ברוטו עם סיכון דומה.
כגון?

כי אני יכול לקחת מימון גם להשקעה אלטרנטיבית והתשואה תגדל גם כן.
מימון בסד"ג של מליון שקלים כמו שנותנת משכנתא?

נערך לאחרונה ב:

אי אפשר באמת לענות על השאלה הזו, אני אחלק את התשובה לשניים, לדעתי כן כדאי להשקיע אבל (אבל גדול במיוחד)
צריך לחפש עסקאות משתלמות, שבהן אתה קונה בוודאות את הנכס מתחת למחיר השוק או עסקאות עם אלמנט השבחתי כלשהו.
לפי מה שאתה מתאר לא נשמע שהעסקה שלך היא מאוד אטרקטיבית. (בד"כ יש יותר פונציאל בדירות ישנות) אם כבר במחירים האלה
הייתי אולי מתמקד בנכסים ישנים באזור המרכז, כגון רחובות/פ"ת/בת ים וכו' ששם אולי יש יותר פונטציאל

האוכלוסיה גדלה במליון איש כל 8-9 שנים. אירופה לא במצב טוב. כחלון מחק 20,000 התחלות בנייה. טיפש שחושב שמניפולציות ומיסים יורידו מחירים. בהצלחה לכל מי שמחכה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
א השקעה בדירה להשכרה נדל"ן 8
מ השקעה בדירה בחו״ל נדל"ן 15
א השקעה בדירה בתל אביב נדל"ן 44
כ השקעה בנדל"ן 400K להגדלת הון עצמי - ייעוץ על כיוון (בנייה בדירה עם זכויות\שטח במכרז\לפני פינוי בינוי\מחולקת) נדל"ן 24
מומו הברווז השקעה בדירה בחו"ל נדל"ן 7
F כדאיות השקעה בדירה ראשונה נדל"ן 22
S השקעה בדירה ללא הון עצמי שוק ההון 37
R השקעה בדירה בחו"ל לטווח ארוך נדל"ן 24
ל דילמת מינוף תיאורטית - השקעה בדירה 100% באמצעות משכנתא נדל"ן 54
Octopus ווידוא של חישוב נכון לכדאיות השקעה בדירה נדל"ן 25
unrealx השקעה בדירה, דירה ראשונה נדל"ן 5
א השקעה בדירה בליברפול נדל"ן 16
A השקעה בדירה ראשונה שעלותה 450אלף נדל"ן 25
Evgeny Sahnin ״השקעה״ בדירה למגורים לעומת דירה להשקעה נדל"ן 14
ש השקעה בדירה "בפריפריה" (חיפה/בש/אשדוד) נדל"ן 234
מ השקעה, קרן כספית ועו"ש שוק ההון 2
@ השקעה בנחושת שוק ההון 19
T החלת ותק קרן השתלמות בין גופי השקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ר השקעה חודשית במדד לצורך חיסכון בקופת גמל להשקעה או בברוקר שוק ההון 6
M השקעה ב IBKR במטבעות שונים עם ריבית גבוהה במיוחד- מה הקאץ'? שוק ההון 3
צ העלאת דמי ניהול בשינוי מסלול השקעה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
א השקעה mutual funds לעומת SGOV שוק ההון 13
M שינוי מסלול השקעה בפנסיה - תוך כמה זמן? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
R תמהיל השקעה לפנסיונר שוק ההון 17
A ניודים מגוף אחד לאחר, שינוי מסלול השקעה - מה ידוע ומה לא ידוע? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
D התלבטות בין רכישת דירה 3 להשקעה לבין המשך השקעה בקרן כספית + קה"ל נדל"ן 9
ג השקעה במינוף - בדיקת שפיות שוק ההון 25
S אפיק השקעה ראשוני לצעירה עם משכורת נמוכה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
G השקעה מחו״ל שוק ההון 5
אור כחול אלטרנטיבות השקעה לפיקדון בנקאי שוק ההון 7
צ השקעה במדד - הגיוני? שוק ההון 19
E 500 אש״ח אפשרויות השקעה? שוק ההון 20
ס השקעה ב-SCHG בעקבות הפוסט על השקעות לילד דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 11
O השקעה פאסיבית לאזרחים אמריקאים שוק ההון 5
K התלבטות לגבי מסלולי השקעה בקופת גמל בתיקון 190 שוק ההון 0
T משכנתא או השקעה נדל"ן 5
S השקעה בסיכון גבוה שוק ההון 55
S השקעה דרך אפליקציית בלינק שוק ההון 2
M העברת השקעה מכספית ל? שוק ההון 5
I השקעה בקרנות מנוטרלות מט"ח שוק ההון 3
Z חשבון השקעה לאחר נישואין שוק ההון 0
T להגדיל משכנתה בשביל השקעה שוק ההון 2
A השקעה לטווח בינוני שוק ההון 3
ש השקעה במדדים, האם באמת הנכון זה להשקיע באותו מדד כל הזמן או לפתוח אפיקים חדשים? שוק ההון 15
Y השקעה של 350000 למשך שנתיים וחצי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
G השקעה בחברה עם רכיב אג"חי השקעות אלטרנטיביות 5
P הסתמכות על השקעה במדדים - לבנות על תיק ההשקעות לעתיד. פוסטים מאיכות נמוכה 5
D חוות דעת על השקעה ל 10 שנים שוק ההון 2
S השקעה באג"ח ישראלי דרך ברוקר זר שוק ההון 1
S החלפת אסטרטגיית השקעה שוק ההון 5

נושאים דומים

Back
למעלה