• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

השוואת תנאים לקרן השתלמות IRA

גם לי הם לא הגיבו. לא שיא הנימוס אבל איליה הסביר שאם הדוחות בסדר הם לא עונים.
אכן זה המצב. החתמות יהיו כפי הנראה בתחילת מאי. אם לא ייצרו איתכם קשר עד שבוע הבא - תכתבו לי בפרטי בבקשה

גם לי לא הגיבו. ביקשתי בנימוס לקבל אישור שהמסמכים התקבלו, ואישרו מיד.

למתעניינים:
תיקים בגודל מס' מאות אלפים. לטענתם יש גמישות רבה יותר לתת הצעות במעמד שימור לקוח לעומת גיוס לקוח.
עמלת מינ' זו נקודה מצוינת. ספציפית לאבי זה לא רלוונטי כי הוא עצמאי שמבצע הפקדה אחת בשנה.
הוא לא יכל לסדר גם לי את התנאים. אמרו לו בפירוש שזו הצעה אישית בלבד. בכל מקרה ההפרשים כבר די זניחים.
החשש היחידי שלי שעוד כמה שנים יעלו לו את דמי הניהול ואז נקווה שיהיה מי שיסכים לקלוט אותו שוב בתנאים כאלה. להתארגנות קבוצתית פחות סביר שיעלו דמי ניהול.

התובנה העיקרית שלי מהסיפור זה שלשימור לקוחות יש המון כוח.

עדכון חשוב!

החל מהרגע - מינימום הצטרפות לIRA בתנאי הקבוצה: 400 אלף ש"ח. מי שמתחת לרף זה יכול להצטרף לקה"ש רגילה שלהם עם 0.6% דמי ניהול ולעבור לIRA ברגע שיגיע לסף המצויין.
כל מי שפנה עד עכשיו וגם כל מי שמופיע בגליון גוגל מקורי - לגביכם שום דבר לא השתנה, התנאים הקודמים תקפים.
ניר דיבר איתי היום, הם מפחדים מהצפה בקופות קטנות ולכן מעכשיו התנאים שונו למצטרפים חדשים כפי שציינתי.

חבל. ממילא הכל מנוהל ע"י תוכנת מחשב.
אם הם מתחרטים תגיד. הם יכולים לקחת בקלות את כל שוק קופות ההשתלמות. 0.6% זה המון.

חבל. ממילא הכל מנוהל ע"י תוכנת מחשב.
אם הם מתחרטים תגיד. הם יכולים לקחת בקלות את כל שוק קופות ההשתלמות. 0.6% זה המון.
מסכים לגמרי, אך השגנו מה שרצינו כקבוצה, לא היה לי טעם לריב איתו על התנאים למי שאיחר להצטרף. אני לא דיברתי על השגת תנאים לפורום מסויים (כי אסור לי) ולא ציינתי שם פורום כזה או אחר (מאותה סיבה). זאת החלטה שלהם, ברור לי שמעכשיו לרוב האנשים עדיף קה"ש עוקבת מדד של IBI.

עוד עידכון לחברי הקבוצה ומי שהספיק להרשם לפני העלת תנאים (וגם למי שיש לו מעל 400K ויצטרף בתנאים חדשים):
באותה שיחה ניר אמר לי שהם לא הספיקו להתקשר לכל האנשים השבוע (שבוע קצר) ויתקשרו למי שלא התקשרו בתחילת שבוע הבא.
הם היו עסוקים בלהדריך אנשים שלא שלחו דוחות נכונים ולכן לא הגיבו על המיילים עם נתונים התקינים (לא מצדיק אותם על זה אלה רק מציין עובדות). כפי שידוע לי, מי שפנה אליהם במייל נוסף, קיבל תגובה.

איליה,
סתם מסקרנות: מה גרם להם להוריד לך כ"כ את דמי הניהול לזמן מוגבל? האם הבאת להם קבוצה של מספר אנשים (כמה?)
אני שואל כי אם זה העניין, אני יכול להביא להם עשרות אנשים, שבשמחה יורידו את דמי הניהול שלהם.

איליה,
סתם מסקרנות: מה גרם להם להוריד לך כ"כ את דמי הניהול לזמן מוגבל? האם הבאת להם קבוצה של מספר אנשים (כמה?)
אני שואל כי אם זה העניין, אני יכול להביא להם עשרות אנשים, שבשמחה יורידו את דמי הניהול שלהם.
היו בקבוצה קרוב ל9 מיליון ש"ח. מה שכן זה היה מאוד הטרוגני (קופות בין 400 אלף ולבין 10 אלף). רוב מוחלט של קופות היה מתחת ל 100 אלף.

הם פחדו שבעקבות הפרסום הם יקבלו המון קופות קטנות מתחת ל 50-60 אלף ש"ח ולכן החליטו לחתוך (לטענתם עלויות תפעול לקופות קטנות גבוהות יותר).

לדעתי, אם תבוא עם קבוצה של 3-4 מליון ש"ח והרכב הקבוצה יהיה הומוגני יותר אז תוכל לקבל אותם תנאים.

נחמד לראות שמהפוסט שלי יצא משהו טוב (אפילו שאני פספסתי כי היתי לגמרי מחוץ לענינים בחודשיים האחרונים :( ) אולי בסיבוב הבא

אז מה, אי אפשר להצטרף לקבוצה יותר?

אני במיטב דש IRA והדמי ניהול הם כדלהלן:

בורסת תל אביב
סוג הפעולה שיעור העמלה
קניה/מכירה מניות 0.04% מינימום 4.65 ₪
קניה/מכירה תעודות סל/קרנות סל/מחקות )נכס בסיס מניות( 0.04% מינימום 4.65 ₪
קניה/מכירה אג”ח ממשלתי 0.02% מינימום 4.65 ₪
קניה/מכירה תעודות סל /קרנות סל/מחקות )נכס בסיס אג”ח( 0.02% מינימום 4.65 ₪
קניה/מכירה אג”ח קונצרני 0.03% מינימום 4.65 ₪
קניה/מכירה מק”מ 0.01% מינימום 4.65 ₪
קניה/מכירה אופציות מעו”ף 1 ₪ לאופציה

חישבתי, שכדי שהעמלה תהיה באמת 0.04 אחוז , כל פעולה צריכה להיות מעל 11000 שקלים.

האם כדאי לנסות לעבור \ להשיג עמלות יותר טובות? או שאין מה לעשות וכדאי לי לקנות\למכור עם העמלות האלו?

@Yakir אם הקרן השתלמות שלך גדולה מספיק אז אתה עדיין יכול לעבור.
ולגבי העמלות עמלה של 0.04% היא מצויינת אבל לא הכרחית.

מכיוון שאני משקיע לטווח מאוד ארוך אז אני אישית משתדל לשלם לכל היותר 0.5% עמלה בכל פעולה (כלומר עמלת המינימום היא 0.5% מהסכום של הפעולה).
במקרה שלך זה אומר פעולה אחת כל 930 ש"ח.

או במילים אחרות לדעתי אתה יכול לבצע פעולות החל מ-1000 שח ומעלה כך שככל שהסכום גדול יותר אתה מאבד פחות תשואה.

אתה יכול להחליט לעצמך כמה עמלה אתה מוכן לספוג על כל פעולה ולשנות את הסכום בהתאם.

האם יש עוד מישהו שלא יצרו איתו קשר עדיין בנוגע לתיאום פגישה לחתימה?

הם אמרו בתחילת מאי (לא בראשון למאי) אז יש להם עוד לפחות שבוע.
מעט סבלנות ונגיע גם לשם.

זה לא בדיוק מה שהם אמרו אבל לא משנה. בכל מקרה נחמד לדעת שזה לא אישי נגדי...;)

אין לי בעיה עם התאריך שיקבעו ואני גם מבין שמדובר במעמסה שהם צריכים להיערך אליה. מפריע לי שהם עדיין לא יצרו קשר טלפוני להגיד שהכל בסדר עם הטפסים ולתת תאריך לחתימות, גם אם הוא רחוק.
בכל מקרה, מה שמעניין אותי זה שהם לא יתחרטו ומעבר לזה שינהלו את העניינים שלהם כמו שהם מבינים.

טוב, דיברתי היום עם ניר והמנהל שלו. הייתה שיחה לא פשוטה.
יש בעיה שאני מקווה שסגרתי\פתרתי אותה.

הבעיה היא אי אמידה בהתחייבויות מצד של חברי הקבוצות האחרות. כפי ש @עומר ציין מיטב יורדים ל0.18% בשביל שימור לקוחות.
הלמן אלדובי לא מתכוונים לתת פחות מ0.22% (בגלל שהם לא חבר בורסה עלויות תפעוליות שלהם גבוהות יותר (0.2%).
בקבוצה אחרת הייתה בעיה שמתוך 3 מליון 1.5 נשארו במיטב בעקבות שימור לקוחות של מיטב.

להלמן אלדובי יצא מצב שהם עשו המון עבודה (הכנות, ימי החתמה) ובסוף קיבלו מאט מאוד תמורה. בעקבות מקרים חוזרים כאלה עם קבוצות אחרות הם דיי רצו לבטל את ההסכם איתי. (מבחינתם יש התחייבות מול התחייבות, הם עומדים בתנאים והם מצפים שחברי הקבוצה יעמדו בתנאים ותאכלס הם צודקים, אני יודע שברפובליקת בננות שלנו עובדים אחרת אך גם מבחינתי הסכם זה הסכם ויש לכבדו).

לכן שוחחתי עם המנהל של ניר (סמנכ"ל בהלמן אלדובי). הסברתי לו שאצלינו מתוך 9 מליון יש 2.7 בIRA במיטב. כלומר במקרה הכי גרוע יש לו פה 6 מליון. בסופו של דבר הוא הסכים שנמשיך בתהליך.

עכשיו יש כמה נקודות חשובות למה להגיד "לא" לשימור של מיטב:
1. העלאת דמי ניהול אחרי שנתיים: מבחינה חוקית הלמן לא יכולים להבטיח שום דבר מעבר ל24 חודש מבחינת התנאים. מה שהובהר לי שהם לא
הולכים להעלות לנו דמי ניהול כל עוד שאנחנו בהלמן אלדובי - לכן יש פה יתרון גדול מאוד, כי רוב הסיכויים שבמיטב דש אחרי שנתיים יעלו
חזרה את דמי ניהול (זוכרים, אין אירגון, לקוחות שבויים). זה לעומת מצב בהלמן - בתור מי שרץ למרחקים ארוכים עם ההשקעות שלו, ניתן יהיה
להתעדכן (יש לי את המיילים של חברי הקבוצה) ולראות אם יש בעיות אחרי שנתיים ולפעול בתור קבוצה מולם.
2. 0.18% מול 0.22% - 0.04% יתקזז אצל דיי הרבה אנשים עם עמלות מינימום הקיימות במיטב ולא קיימות בהלמן. ומי שיקבל 0.3% במיטב
אחרי שנתיים - יהיה בבעיה..
3. נקודה חשובה לא פחות - קיבלנו את התנאים בתור התארגנות, אין לי שום סמכות לחייב מישהו אך אני מצפה שהקבוצה תפעל כקבוצה כי
קיבלנו את התנאים בתור קבוצה ותכבד את ההסכימים עם הלן אלדובי. אישית, בתור לקוח IRA במיטב אני עובר להלמן בגלל שהסכם זה הסכם.

למי שתוהה למה אני כותב את כל זה: אני לא מקבל כלום מהלמן (חוץ מכאב ראש בינתיים) ומצטרף בתנאים זהים. מה שכן יש לי אמות מידה
של אתיקה וכיבוד הסכמים.

שורה סופית - תהליך ממשיך כרגיל פשוט הוא התעקב בגלל שהם שקלו ברצינות לבטל את העסקה בגלל הנסיון שלהם עם קבוצות דומות (שהדברים קראו ממש עכשיו באותן קבוצות)

איליה, כל הכבוד.
מעבר לנימוק ההגינות שבהתקשרות שאני מאד מסכים איתו, צריך לזכור שהפרש של 0.04% זה בערך 3 ש"ח לחודש לכל 100K חסכון. מאחר שבמיטב עמלות מינימום גבוהות יותר, אין כאן חסכון אמיתי אפילו בהנחה שמיטב לא יעלו את דמי הניהול בעוד שנתיים.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
I השוואת תנאים בבנק מזרחי להצעות הייטקזון/מועדון הוט צרכנות פיננסית 42
C השוואת תנאים בפנסיה והשתלמות עבור מחקי מדד/IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
S השוואת תנאים שנתנו לי לפתיחת תיק בפסגות שוק ההון 9
F השוואת תנאים - בנק ובית השקעות שוק ההון 27
C פתיחת חשבון בנק בארה"ב - השוואת תנאים צרכנות פיננסית 11
צ השוואת מספרי ניירות ערך (טיקרים) שוק ההון 6
J השוואת עמלות בקניית ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 21
ס השוואת קופת גמל להשקעה מול מסחר עצמאי שוק ההון 15
M קניית דירה ראשונה בפרויקט דירה בהנחה - השוואת תמהילים נדל"ן 52
V השוואת ביטוחי בריאות פרטיים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
ס השוואת פתיחת חשבון בנק בקפריסין מול אנגליה צרכנות פיננסית 2
D השוואת דמי ניהול או מעבר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
M על השוואת מחירים נכונה למוצר בסופר מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 39
A השוואת אפשרויות פדיון פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
M השוואת תשואות בS&P 500 בקרונות השתלמות / קופות גמל להשקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
M השוואת קרנות השתלמות וקופות גלמל להשקעה מחקה מדד SP 500. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
א השוואת תשואות קופות גמל לסנופי שוק ההון 8
כ השוואת ביצועי קרנות נאמנות למדד שוק ההון 4
T השוואת תשואות קרנות מחקות ישראליות מול איריות - ממצאים אמפיריים? פוסטים מאיכות נמוכה 0
A מכירים אתר השוואת תיקים שלוקח בחשבון מס על איזון? שוק ההון 19
I השוואת תמהילים של משכנתא נדל"ן 9
T השוואת עמלות בין הבנק למיטב דש שוק ההון 11
Mose השוואת הצעות של בתי השקעות ישראליים שוק ההון 26
א השוואת הצעת עבודה אמריקאית לישראלית פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
Y השוואת משכורות בהייטק התפתחות אישית 12
K השוואת תיק מנוהל לתיק עצמאי שוק ההון 2
S ביטוח רכב - השוואת מחירים 2021 צרכנות פיננסית 9
Y אלטשולר שחם VS מיטב דש - השוואת תשואות שוק ההון 28
משה גל אוזניות כפתור בלוטות' מומלצות וסולידיות. השוואת דגמים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 5
G השוואת תנאי עמלות בין אקסלנס לאחרים שוק ההון 14
1337justme השוואת פקדונות צמודי מדד שוק ההון 9
מ מסמך השוואת ביטוחי בריאות של לשכת סוכני הביטוח צרכנות פיננסית 2
Y השוואת פנסיה+השתלמות צרכנות פיננסית 3
ע השוואת קרן השתלמות לעצמאים שוק ההון 2
U השוואת ביטוח מבנה לבעלי משכנתא אוף טופיק 7
I השוואת הצעות תיקי השקעות - למה לתת משקל שוק ההון 13
Octopus השוואת אסטרטגיות השקעה - עם/בלי רכישת דירה (+ גיליון סימולציות) שוק ההון 12
מ השוואת מסלולי השקעה בפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
A השוואת קרנות שוק ההון 31
U למה אלטשולר שחם לא מופיע בטבלת השוואת בתי השקעות שוק ההון 2
T השוואת עמלות בין בית השקעות ישראלי ל-IB שוק ההון 0
T השוואת ETF זר של S&P 500 שוק ההון 5
ramiv השוואת קרנות פנסיה - הפניקס מחקה מדד חו"ל - הראל מניות צרכנות פיננסית 2
O השוואת קומבינציות ETF איריות צוברות שוק ההון 42
ש השוואת דמי המרה בין מיטב לפסגות צרכנות פיננסית 5
ת לקראת התחלה - השוואת בתי מסחר להשקעה שוק ההון 1
Liron2035 קה"ש IRA הלמן-אלדובי, רכישת IWDA: השוואת עלויות ברוקר שוק ההון 9
ע השוואת ETF שוק ההון 3
Y השוואת גמל נט למדד שוק ההון 4