• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

השוואת עמלות בקניית ביטקוין

Joseph

משתמש רשום
דירוג
4
לא מצאתי שירשור בנושא ויכול להיות שזה יוכל לעזור לאחרים.
אם הפוסט מאיכות נמוכה או לא במקום הנכון אז מצטער. המטרה בפוסט זה שאנשים יוכלו לקבל תמונת מצב לגבי מחירי העמלות בקניית ביטקוין. ובהתאם להחליט מה המסלול המועדף עליהם לקניה. הפוקוס שלי הוא למשקיע המתחיל ולכן לא התייחסתי להנחות בעמלות בסכומים גדולים יותר שהחברות נותנות.

התחלתי לברר, האופציות בינתיים:

הוריזון אלטשולר שחם:
*עמלות קנייה ומכירה*:

4000 -20000 שח 5% לכל המטבעות למעט אתריום - 5.5% לאתריום.
**במידה ותתבצע העברה שקלית- מרווח ההמרה הינו 0.7%.
*שירותי משמורנות של חברת ביטגו האמריקאית - עלות משמורן*:
• חיוב רבעוני בסך 0.06%.
• עלות משיכת המטבעות הינה 0.05% בעת משיכת המטבעות
מארנק פרטי
20 ש״ח למשיכה

Bits of gold

* קניה ומכירה בהעברה בנקאית: עמלת השירות נעה בין 1.95% - 1.20%, ונקבעת בהתאם לאמצעי התשלום הנבחר ולנפח העסקאות המצטבר של הלקוח/ה בשלושת החודשים האחרונים. ישנה עמלת מינימום של 43 ש״ח לעסקה.
* קניה בכרטיס אשראי: עמלת שירות + 3.5% עמלת סליקה. ישנה עמלת מינימום של 13 ש״ח לעסקה.
* קניה בהוראת קבע: 1.55% מסכום ההעברה בפיאט
* קניה בכספומט הביטקוין: 5%
* עמלת משיכת מטבעות (נגבית בעת קניה מטבעות לארנק חיצוני / בעת משיכת מטבעות מהארנק הקר המנוהל): 0.95%
* עמלת הפקדת מטבעות (נגבית בעת מכירת מטבעות מארנק חיצוני): 1.95%
* לכל העמלות יתווסף מע״מ כדין.

מישהו יכול לשתף על העמלות (כולל עמלות מינימום) בקראקן? שאר בתי המסחר הישראלים/לא ? קשה לי לעקוב, אני ממשיך בבדיקות ואשרשר כשאמצא עוד נתונים. בעיקר בבורסות בחו״ל שם יותר קשה לי להוציא את המידע, אולי מישהו יכול לשתף מנסיונו

מעדכן את העמלות בקראקן לאחר בדיקה:
* עמלה של קניה באשראי היא תלויה בסכום אבל פרקטית בדקתי והיא באיזור ה5%
(לא כולל העמלה שתיגבה מחברת האשראי בישראל מה ששם אותי על איזור ה6.5 אחוז)

* עמלה של קניה בהעברה בנקאית היא 3 דולר להעברה, אבל עמלת העברה בswift היא מינימום של 25 דולר מצד הבנק (0.175% אבל זה נותן סכומים של עשרות אלפי שקלים בשביל שיהיה רלוונטי, מתאר לעצמי שזאת לא עמלה ספיציפית שלי אלא סטנדרטית)

המסקנה שלי:
בארץ דרך אלטשולר שחם או ביטסאוףגולד זה איזור ה5%
קראקן באשראי איזור ה 6%
קראקן בהעברה בנקאית איזור ה3%

אשמח אם מישהו יוכל לשתף על יתרונות או חסרונות שאני מפספס (חוץ מהחסרונות הטריוואליים של חברה לא ישראלית וכו׳) בהעברה בנקאית?

לכאורה גם הקניה בקראקן דרך אשראי לא משתלמת בכלל, כי אפשר לקנות דרך הורייזון ואז גם לא להתעסק בזמן המימוש במיסוי באותו המחיר?

מתאר לעצמי שיש עוד עמלות במכירה שהם גם דומות-
אז אולי בקניה להשתמש בדרך אחת (הורייזון? בשביל לתת את האופציה של הנוחות) ובמכירה להשתמש בדרך אחרת (להחזיר דרך קראקן) בהנחה שהכל מתועד ואז לשלם את המס עצמאית?

אני ממש אשמח אם מישהו יוכל לשתף מניסיונו- אולי יש עמלות נסתרות או משהו שאני מפספס. המטרה שלי היא לקנות ולהחזיק אין לי איזה מטרה לממש רווחים בטווח הזמן המיידי.

תודה!

זה הנסיון שלי בקניה:

מה בדבר ביטוסי? Bit2C
העמלה כשאתה קונה בבורסה (ביטוסי פרו) היא 2.5% (ויורדת תלוי בסכום).
בגלל שהשוק המקומי לא נזיל במיוחד, לפעמים ניתן לקנות שם במחיר זול מבינאנס, למשל כרגע יש מוכרים ב-262,000 שח כשבבינאנס הוא 265,000 שח.
יותר מזה, לפעמים בא מישהו שרוצה למכור כמות גדולה במחיר מרקט ואפשר להשיג מבצע חבל"ז (רע למוכרים, טוב לקונים).
עמלת משיכה לארנק 0.0005BTC (שזה 35$ כיום).

להשאיר אצלהם (משמורן) 7 שח בחודש.

העלות משיכה שציינת בהורייזון, האחוזים זה אם מושכים מהמשמורן, אם בקניה מעבירים ישר לארנק אם מושכים מעל 4000 שח אין עמלה (מוותרים על ה-20 שח).

ההוראת קבע של גולד?
זה 1.55% קניה + 0.95% משיכה לארנק + מע"מ, וגם יש עמלת המרה שמגולמת בשער, הם יקרים בערך ב-2% מהשער הרישמי.
אז יוצא שגם במקרה זה אתה משלם בערך 5% (אבל כבר לאחר משיכה ומע"מ).

נערך לאחרונה ב:
מה בדבר ביטוסי? Bit2C
באתי להגיב ואני רואה שכבר הוספת
רק לציין מספר דברים:
העברת זהב מחשבון ישראלי לחשבון ישראלי (כמה שקלים)
עמלת משיכה של ביטקוין מביטוסי אם אני לא טועה 50000 sats (נראה לי 35 דולר נכון להיום)
משיכת שקלים חזרה לחשבון הבנק הישראלי - 80 ש"ח
והשארת שקלים בחשבון כנראה תזכה את בעל השקלים בגזר בצורת ריבית "סוג של" פיקדון כספי שקלי
ועוד "עוד" (:)) אם אני זוכר נכון, אם משאירים שם ביטקוין (או כל נכס דיגיטלי אחר) ללא פעילות, יש איזה מקל בצורת 7 שקל לחודש לכל נכס אלא מבצעים פעולה

בקיצור, חוץ מעמלת הרשת (וביטוסי שלוקחים נתח ממנה) להעברת ביטקוין ישירות לארנק הם דווקא בסדר גמור
לא התלוננתי על העמלה הזאת כשהמחיר של כל סאטושי היה נמוך, אבל עכשיו... אני גם (במיוחד) לא מתלונן :)

אם זה לא מטבעות אחרים כמו אתריום או לייטקוין למה לקנות ביטקוין בעמלות שחיטה האלו? אני גם התפקסתי על הנושא הזה והבנתי שעדיף חד משמעית תעודת סל בדמי ניהול של 0.25% , הרי אף אחד מאיתנו לא באמת מחזיק ביטקוין מחשש ל"מהפכה בנקאית" פוטנציאלית אלא למטרת עליית ערך ולא תו

הרי בכל מקרה לא הולכים להשתמש בזה אז למה לא לרכוש תעודת סל על זה וזהו כמו שכתב קודמי?

הרי בכל מקרה לא הולכים להשתמש בזה אז למה לא לרכוש תעודת סל על זה וזהו כמו שכתב קודמי?
יכול להעיד על עצמי - מאותה סיבה שאנשים בעבר העדיפו להחזיק קצת זהב בבית ולא במקום אחר.
כי זה יכול לשמש למקרה חירום. ובמקרה חירום אני צריך שזה יהיה אצלי ביד זמין באופן מיידי.

יכול להעיד על עצמי - מאותה סיבה שאנשים בעבר העדיפו להחזיק קצת זהב בבית ולא במקום אחר.
כי זה יכול לשמש למקרה חירום. ובמקרה חירום אני צריך שזה יהיה אצלי ביד זמין באופן מיידי.
1. מקבל חלקית, האם זה גם המטרה של השואל?
2. זה שונה מאד מזהב בגלל כמה סיבות:
א. הארנק הקר שלך יכול לההרס די בקלות.
ב. אתה צריך שמישהו יסכים לקבל את זה בשווי סביר (בהצלחה עם זה) ולשלם לך בשווה ערך פיזי.
ג. אתה צריך מחשב ואינטרנט.
ד אתה צריך חשמל.

יש מקום המאפשר לבדוק את הוצאות הניהול של התעודה (מלבד הד.נ.)?
(כלומר: מסתבר שגם לבלאקרוק יש עלויות קניה/מכירה/אחזקה וכו')

יש מקום המאפשר לבדוק את הוצאות הניהול של התעודה (מלבד הד.נ.)?
(כלומר: מסתבר שגם לבלאקרוק יש עלויות קניה/מכירה/אחזקה וכו')
יש סיכוי טוב שזה כלול בדמי ניהול וגם אם לא נראה לי זה ממש בטל ב60 בנכס כ"כ תנודתי.
תמיד אפשר לקרוא את התשקיף.

יש סיכוי טוב שזה כלול בדמי ניהול וגם אם לא נראה לי זה ממש בטל ב60 בנכס כ"כ תנודתי.
תמיד אפשר לקרוא את התשקיף.
זה היה מיועד עבור השוואה בין ההוצאות של אחזקה ישירה אל מול אחזקת תעודת סל.
(אני משער שההפרש יהיה משמעותי לטובת תעודת סל, אבל לא מכיר את הנתונים)

2. זה שונה מאד מזהב בגלל כמה סיבות:
מקבל את ההבדלים. ברור שיש שוני מזהב. הכוונה היא שיש גם הרבה דמיון.
אף אחד לא יודע מראש איך בדיוק יראה תרחיש החירום שלו, אז הגנה טובה מתרחישי חירום היא כנראה להחזיק גם ביטקוין וגם זהב ואו דולרים כי הם יכולים לכסות מקרים שונים.

אני מחזיק בארנק נייר עם מספר גיבויים.
זה לא בדיוק יכול להיהרס אבל כן יכול ללכת לאיבוד אם לא מבוצע טוב, ולכן לא הייתי ממליץ לבן אדם הממוצע להחזיק בצורה כזאת.
ואפשר לדמיין תרחישים שבהם גם ללא מחשב, ללא אינטרנט וללא חשמל יהיה לזה שימוש - למשל אם מקבל ההעברה סומך עלי או אם למקבל העברה כן יש אינטרנט.

אני מחזיק בארנק נייר
פלדה חביבי... פלדה

לא צריך לרכוש את הקיטים המיוחדים עם האותיות וזה
לך למסגר או משהו וקח ממנו שארית בגודל רבע דף A4
תחרוט עם משהו מספיק טוב את כל המילים ותיצוק את זה עם בטון לאיזה חלק בבית (אל תגיד איזה :))
אהה ותדאג שיהיה פטיש כשתצטרך לשבור איזה קיר :)

הרי בכל מקרה לא הולכים להשתמש בזה
למה לא? אתה יכול להשתמש בביטקוין בקלות להמון דברים, ממשחקים באינטרנט, טיפים ברשתות חברתיות, קניות אונליין ומסחר עצמאי.

למה לא? אתה יכול להשתמש בביטקוין בקלות להמון דברים, ממשחקים באינטרנט, טיפים ברשתות חברתיות, קניות אונליין ומסחר עצמאי.
1. יש הבדל בין מה שאתה יכול לעשות בתיאוריה לבין מה שאתה תעשה. עובדתית אתה לא תשתמש בו כי לא משתמשים בו (למעט פשיעה), לקחת בחשבון שכל שימוש בו גם מהווה אירוע מס עם כל המשתמע.
2. חלק מהמגיבים דיברו על עת חירום, כל מה שציינת אינו רלוונטי אם הנאצים צובאים על הגדרות.

אתה מחליט בשבילי מה זה תיאוריה? או שהחלטת את זה לכל העולם כי אתה בעצמך לא עושה את זה?
אני לא מחליט דבר, אני מדבר על עובדות, בכל מקרה ברשותך הנושא משעמם אותי ואין לי סבלנות לפתוח בעוד דיון סרק עם חברים בכת הביטקוין.

1. עובדתית אתה לא תשתמש בו כי לא משתמשים בו (למעט פשיעה).
2. חלק מהמגיבים דיברו על עת חירום, כל מה שציינת אינו רלוונטי אם הנאצים צובאים על הגדרות.

1. יש פה כ-50 דק' של דוגמאות נהדרות מפעיל זכויות אדם איך כן משתמשים בו כבר כיום, ולא לפשיעה, ובדרכים שפשוט אי אפשר להשתמש בדולר.
אני ממליץ בחום לקחת את הזמן להקשיב.

2. זה דווקא בדיוק כן עונה על עת חירום אם הנאצים צובאים על הגדרות, אחת הסיבות המרכזיות שהיהודים לא מהירו לברוח כשהמצב התחיל להחמיר זה כי לא היה להם דרך פשוטה להעביר את כל ההון שלהם בלי שהוא יגנב/יוחרם, עם ביטקוין מספיק שתזכור 12 מילים ואתה יכול להעביר מילארדים בראש שלך.
ציינת שהארנק הקר יכול לההרס בקלות אבל אתה לא צריך את המכשיר עצמו, אתה רק צריך את המפתח ואותו אין בעיה לייצר באינסוף עותקים עמידים להשמדה.
ואגב, זה עובד גם בלי אינטרנט או חשמל, גם עם עט ונייר, ביטקוין זה רק מידע, וזו מיסקונספציה שחייבים ציוד מיוחד כדי להשתמש בו, כל מה שצריך זה מספר 256 ביט שאתה יכול לייצר גם בהטלת מטבע. עוד על כך בסרטון הבא.

אבל תמשיך להתעלם מהקנרית במכרה הפחם, ותקרא לנו כת, ממש מקווה שאנחנו טועים.

ג.נ. מחזיק.
1. יש פה כ-50 דק' של דוגמאות נהדרות מפעיל זכויות אדם איך כן משתמשים בו כבר כיום, ולא לפשיעה, ובדרכים שפשוט אי אפשר להשתמש בדולר.
אני ממליץ בחום לקחת את הזמן להקשיב.
יש לי כלל: אם צריך סרטון של 50 דקות שמסביר איך להשתמש במוצר, אני לא צריך להשתמש בו.
2. זה דווקא בדיוק כן עונה על עת חירום אם הנאצים צובאים על הגדרות, אחת הסיבות המרכזיות שהיהודים לא מהירו לברוח כשהמצב התחיל להחמיר זה כי לא היה להם דרך פשוטה להעביר את כל ההון שלהם בלי שהוא יגנב/יוחרם, עם ביטקוין מספיק שתזכור 12 מילים ואתה יכול להעביר מילארדים בראש שלך.
מעניין, סבא רבא דווקא סיפר שהיו גדרות ושהכו וירו בכל מי שניסה לברוח :) אבל אם להיות רציני, קשה לעזוב בית ומולדת בגלל הרבה דברים שהם לא חפצים - בגלל משפחה, חברים, פחד מהלא נודע וכו'. פרקטית, ובאופן די פרדוקסלי, גם חשבון השקעות דיגיטלי בבנק או ב IBKR נותן מענה לסיטואציה שאתה מתאר.
אבל תמשיך להתעלם מהקנרית במכרה הפחם, ותקרא לנו כת, ממש מקווה שאנחנו טועים.
אם הטענה שלך היא "בעתיד לא יהיו מטבעות של מדינות וכולם ישתמשו בביטקוין", זכותך להאמין. אולי לא הייתי משתמש במונח "כת" כיוון של"מקסימיליסטים" ו"לאנשים בעלי עיני הלייזר" אין מנהיג כריזמטי ששולט בחבריה (אולי סטושי בתפקיד הזה?), אבל בהחלט מדובר בקבוצת מאמינים. גדולה ככל שתהיה, גודל הקבוצה לא יהפוך את אמונתם להשערה מדעית.

נערך לאחרונה ב:
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
T השוואת עמלות בין הבנק למיטב דש שוק ההון 11
G השוואת תנאי עמלות בין אקסלנס לאחרים שוק ההון 15
T השוואת עמלות בין בית השקעות ישראלי ל-IB שוק ההון 0
Y חישוב עמלות צפויות לצורך השוואת בתי מסחר שוק ההון 15
Y השוואת עמלות ותנאים בין בנקים שוק ההון 29
פ השוואת עמלות בנקים צרכנות פיננסית 22
Jane Doe טבלת השוואת עמלות IRA צרכנות פיננסית 3
צ השוואת מספרי ניירות ערך (טיקרים) שוק ההון 6
ס השוואת קופת גמל להשקעה מול מסחר עצמאי שוק ההון 15
M קניית דירה ראשונה בפרויקט דירה בהנחה - השוואת תמהילים נדל"ן 52
V השוואת ביטוחי בריאות פרטיים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
ס השוואת פתיחת חשבון בנק בקפריסין מול אנגליה צרכנות פיננסית 2
D השוואת דמי ניהול או מעבר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
M על השוואת מחירים נכונה למוצר בסופר מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 39
A השוואת אפשרויות פדיון פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
M השוואת תשואות בS&P 500 בקרונות השתלמות / קופות גמל להשקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
M השוואת קרנות השתלמות וקופות גלמל להשקעה מחקה מדד SP 500. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
א השוואת תשואות קופות גמל לסנופי שוק ההון 8
כ השוואת ביצועי קרנות נאמנות למדד שוק ההון 4
T השוואת תשואות קרנות מחקות ישראליות מול איריות - ממצאים אמפיריים? פוסטים מאיכות נמוכה 0
A מכירים אתר השוואת תיקים שלוקח בחשבון מס על איזון? שוק ההון 19
I השוואת תנאים בבנק מזרחי להצעות הייטקזון/מועדון הוט צרכנות פיננסית 42
I השוואת תמהילים של משכנתא נדל"ן 9
Mose השוואת הצעות של בתי השקעות ישראליים שוק ההון 26
א השוואת הצעת עבודה אמריקאית לישראלית פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
C השוואת תנאים בפנסיה והשתלמות עבור מחקי מדד/IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
Y השוואת משכורות בהייטק התפתחות אישית 12
K השוואת תיק מנוהל לתיק עצמאי שוק ההון 2
S ביטוח רכב - השוואת מחירים 2021 צרכנות פיננסית 9
Y אלטשולר שחם VS מיטב דש - השוואת תשואות שוק ההון 28
משה גל אוזניות כפתור בלוטות' מומלצות וסולידיות. השוואת דגמים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 5
1337justme השוואת פקדונות צמודי מדד שוק ההון 9
מ מסמך השוואת ביטוחי בריאות של לשכת סוכני הביטוח צרכנות פיננסית 2
Y השוואת פנסיה+השתלמות צרכנות פיננסית 3
ע השוואת קרן השתלמות לעצמאים שוק ההון 2
U השוואת ביטוח מבנה לבעלי משכנתא אוף טופיק 7
I השוואת הצעות תיקי השקעות - למה לתת משקל שוק ההון 13
Octopus השוואת אסטרטגיות השקעה - עם/בלי רכישת דירה (+ גיליון סימולציות) שוק ההון 12
מ השוואת מסלולי השקעה בפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
A השוואת קרנות שוק ההון 31
U למה אלטשולר שחם לא מופיע בטבלת השוואת בתי השקעות שוק ההון 2
T השוואת ETF זר של S&P 500 שוק ההון 5
ramiv השוואת קרנות פנסיה - הפניקס מחקה מדד חו"ל - הראל מניות צרכנות פיננסית 2
O השוואת קומבינציות ETF איריות צוברות שוק ההון 42
ש השוואת דמי המרה בין מיטב לפסגות צרכנות פיננסית 5
ת לקראת התחלה - השוואת בתי מסחר להשקעה שוק ההון 1
Liron2035 קה"ש IRA הלמן-אלדובי, רכישת IWDA: השוואת עלויות ברוקר שוק ההון 9
ע השוואת ETF שוק ההון 3
Y השוואת גמל נט למדד שוק ההון 4
K השוואת דמי ניהול בקרן פנסיה, השתלמות וגמל צרכנות פיננסית 8