• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

השוואת תנאים לקרן השתלמות IRA

אנקדוטה לגבי מיטב:
כשהקבוצה שלנו היתה במו"מ עם הלמן וקיבלה את ההצעה ל-0.22%, נפגשתי עם נציג של מיטב והוא די התקשה להאמין לתנאים שאנחנו מקבלים כקבוצה. טען שזה גובל בחוסר רווחיות. אני שמח לראות שעכשיו כשהם רואים שזה אמיתי והם מאבדים לקוחות פתאום מצליחים לגלח עוד קצת מדמי הניהול.
אני מקווה שעוד מס' שנים כשמישהו יתחיל במו"מ חדש להורדת דמי הניהול יהיו לנו תנאים טובים אף יותר. אין על תחרות.

בנוסף אני לא מבין למה התפעול של קרן ההשתלמות כ"כ יקר והוא מבוטא באחוזים מגובה התיק. תיק של 400 אש"ח עולה יותר לתפעל מתיק של 50 אש"ח? אני מעריך שבעתיד זה ירד ל-0% כמו דמי המשמרת בבנקים (אצל מי שיודע להתמקח) + עלות תפעול fixed.

@איליה, תודה רבה על הארגון. אם ההצעה עדיין פתוחה, אני אשמח למלא את מקומם של הפורשים :).

נערך לאחרונה ב:
@עומר , אנקדוטה לגבי Wells Fargo. אחד הבנקים הגדולים בארה"ב. יש לי שם חשבון מזה כמה שנים ואני מקבלת בו מסחר חינם (עד 100 פעולות קניה ומכירה בשנה בכל אחד מהחשבונות שלי שם, ויש לי 3 חשבונות = 300 פעולות מסחר חינם בשנה) ואני משלמת אפס דמי ניהול. כן, אפס עגול. והשירות? שירות לקוחות טלפוני 24/7 והם עונים לכל אימייל תוך 24 שעות. באמת אין על תחרות.

בנוסף אני לא מבין למה התפעול של קרן ההשתלמות כ"כ יקר והוא מבוטא באחוזים מגובה התיק. תיק של 400 אש"ח עולה יותר לתפעל מתיק של 50 אש"ח? אני מעריך שבעתיד זה ירד ל-0% כמו דמי המשמרת בבנקים (אצל מי שיודע להתמקח) + עלות תפעול fixed.
זה יקרה כאשר תהיה תחרות בתחום IRA, בפועל כל משווק IRA בארץ לא רוצה תיקים קטנים בגלל מקובעות והפחד שלקוח IRA ממוצע יעשה מסחר טכני. נוכחתי לדעת את זה בזמן מו"מ כאשר אנשים בכירים (סמנכ"לים) בתוך תעשייה הזאת אומרים לי מה הטעם לנהל IRA עם 60K. עניתי על זה שככה אני התחלתי את הIRA שלי ב2010 ושלמשקיע פאסיבי זה ממש לא משנה מה גודל התיק שלו. על זה נאמר לי שזה אכן IRA קלאסי אך הפחד שלהם זה שאנשים יעשו שטויות ומנהלי הקרנות יצטרכו לאכוף את הכללים החלים על תמהיל התיק בIRA.
בגדול זה נראה לי כמו העדר תשתיות כי בעזרת תוכנה ניתן לבצע מעקב כזה. בנוסף ישראלי ממוצע אוהב שיחתלו אותו וIRA לא מתאים לו. בקיצור - המצב עוד לא בשל.

נערך לאחרונה ב:
@עומר , אנקדוטה לגבי Wells Fargo. אחד הבנקים הגדולים בארה"ב. יש לי שם חשבון מזה כמה שנים ואני מקבלת בו מסחר חינם (עד 100 פעולות קניה ומכירה בשנה בכל אחד מהחשבונות שלי שם, ויש לי 3 חשבונות = 300 פעולות מסחר חינם בשנה) ואני משלמת אפס דמי ניהול. כן, אפס עגול. והשירות? שירות לקוחות טלפוני 24/7 והם עונים לכל אימייל תוך 24 שעות. באמת אין על תחרות.
איך בדיוק קיבלת חשבון מתנה כזה?

לפני כמה שנים היה ניתן למצוא בארה"ב ברוקרים שהציעו כמות מוגבלת של פעולות מסחר בשנה בחינם. וולס פרגו הציעו חשבון כזה עד אמצע 2013. אף שהם כבר לא מציעים את התנאים האלו ללקוחות חדשים, הם לא הרעו את התנאים ללקוחות הקיימים. חמסה, חמסה.

תכלס, זו לא ההצעה הכי מטורפת שקיבלתי. Chase נתנו לי 500$ בתמורה לכך שאשתמש בכרטיס האשראי שלהם, אף שכבר הייתי לקוחה שלהם והיה לי כרטיס אשראי אחר שלהם. הכרטיס היה ללא עמלות בשנה הראשונה וביטלתי אותו כעבור שנה.

@איליה
אין לי ספק שזה יצליח פשוט להיות סבלנים (אני גם כן קצת חסר סבלנות כבר). סכום הכסף שאיליה אירגן משמעותי מאוד גם עבורם.
תסתכלו למשל על ״קרן השתלמות ira ibi״ בגוגל תוצאה ראשונה. מדובר על יותר מ10% משווי הנכסים. כלומר זה משמעותי מאוד.
מצטרף לתודות והשבחים לאיליה.

קבוצה של תמימים
בהתחלה הבטיחו לכם דמי ניהול מסויימים בכל סכום מעל שלושים ואיך שמסגרתם את הדיל כבר שינו לכם את התנאים בצורה חדה
מניח שאותו דבר יקרה לכם גם עם דמי הניהול לאלו שיצטרפו כי מי שלא עומד במילתו בהתחלה כנראה ימשיך לשנות ותמצאו את עצמכם עם דמי ניהול כפולים
דבר נוסף גם שאתם עדיין לקוחות רק פוטנציאליים הם אינם מוצאים את הזמן לפנות אליכם
מאד מאד מעניין מה יקרה כאשר תהיו לקוחות .....אז כנראה כבר בכלל לא יענו לכם יותר
בנוסף אלו מכם שניסו לפנות למיטב דש גילו
הם פתחו פלטפורמה מקבילה מול בנק מזרחי ללא עמלת מינמום
אז תחשבו שוב איפה אתם רוצים שהכסף שלכם יהיה

ואיך שמסגרתם את הדיל כבר שינו לכם את התנאים בצורה חדה
התנאים לא השתנו לחברי הקבוצה המקורית, אך ורק למי שירצה להצטרף מאוחר יותר.

יש לך הצעה חלופית טובה יותר? (חוץ מהתנאים של מיטב שכבר נדונו למעלה)

קבוצה של תמימים
בהתחלה הבטיחו לכם דמי ניהול מסויימים בכל סכום מעל שלושים ואיך שמסגרתם את הדיל כבר שינו לכם את התנאים בצורה חדה
מניח שאותו דבר יקרה לכם גם עם דמי הניהול לאלו שיצטרפו כי מי שלא עומד במילתו בהתחלה כנראה ימשיך לשנות ותמצאו את עצמכם עם דמי ניהול כפולים
דבר נוסף גם שאתם עדיין לקוחות רק פוטנציאליים הם אינם מוצאים את הזמן לפנות אליכם
מאד מאד מעניין מה יקרה כאשר תהיו לקוחות .....אז כנראה כבר בכלל לא יענו לכם יותר
בנוסף אלו מכם שניסו לפנות למיטב דש גילו
הם פתחו פלטפורמה מקבילה מול בנק מזרחי ללא עמלת מינמום
WTF?
1. לפי תוכן התגובה שלך אתה או טרול (לא סביר, כי אתה עף עליי מאוד חזק כבר בפוסט ראשון שלך) או שתול של מיטב. במקרה שני יהיה אתי מצדך לחשוף את הזהות שלך ולא להסתתר מאחורי הניק IRA.

בכל אופן אתייחס לטענות שלך בשביל חברי הקבוצה וקוראי הפורום:
1. לא שינו את התנאים לחברי הקבוצה. עידכנו את התנאים למי שמצטרף עצמאית (לא חבר בקבוצה שלי) אחרי שסגרתי את ההרשמה דרכי. מי שהצטרף עד לעידכון תנאים מקבל את התנאים כפי שהיו קודם.
2. עיקובים היו כי הלמן בדקו היתכנות עסקה בגלל ההפתעות שהיו להם עם שאר הקבוצות. בעבר הייתי בהדס ארזים ואחר כך בהלמן והכל טיקטק (פשוט לפני שנה וחצי עברתי למיטב כי אז מיטב היו זולים יותר, אגב גם במיטב הכל עבד לא רע)
3. לגבי עבודה דרך מזרחי - כרגע אני במיטב ואף אחד לא הציע לי את זה.

אגב, אין לי שום דבר נגד גוף כזה או אחר, אני פשוט לא אוהב את התרבות של:"אני לא אהיה הכי זול, לך לחברה אחרת (רן רבא אמר לי במפורש שהלמן יהיו זולים יותר)" ואז כאשר מבינים שאתה רציני, מתחילים לכבות שריפות ע"י שימור לקוחות. אני מבין שזה כואב לאבד כמעט 3 מליון שקל (בהנחה שאתה אכן ממיטב) - אך יכולתם להרוויח עוד 6 מליון אם הייתם נותנים הצעה תחרותית בזמן המכרז. כולי תקווה שבפעם הבאה תפעלו אחרת...

נ"ב: לא חשבתי שנרד לרמה הזאת...

כך אני רואה את הדברים:
הסיבה היחידה שמיטב-דש מחזרת פתאום זה בזכות ההתארגנות הקבוצתית שאיפשרה לקבל 0.22% מלכתחילה.
מיקוח עצמאי לעולם לא היה מביא לדמי ניהול כאלה ע"י הלמן-אלדובי, וכתוצאה מכך גם דש לעולם לא היו מציעים הצעות דומות.
האינטרס של דש הוא ברור - לפורר את הקבוצה ע"י פיתוי של יחידים עם דמי ניהול נמוכים ואחרי שנה-שנתיים להעלות. כשלא תהיה עוד קבוצה, כל אחד ינסה להתמקח עצמאית איתם ויכשל.

אגב - לפחות בקבוצה שלנו (ממקום העבודה) גם דש נתנה הצעה - שהיתה פחות טובה מזו של הלמן. אז היתה להם הזדמנות.

אגב - לא פוסל את דש בכלל ואפילו תומך בסיבוב shopping נוסף עוד מספר שנים במטרה להוזיל עלויות מחדש.

אגב - לפחות בקבוצה שלנו (ממקום העבודה) גם דש נתנה הצעה - שהיתה פחות טובה מזו של הלמן. אז היתה להם הזדמנות.

אגב - לא פוסל את דש בכלל ואפילו תומך בסיבוב shopping נוסף עוד מספר שנים במטרה להוזיל עלויות מחדש.
אותו כנ"ל - נתנו הצעה לא תחרותית ומראש אמרו שלא יהיו הכי זולים.
אני גם לא פוסל אף אחד - אם נראה בעוד מספר שנים שהתנאים של הלמן לא מספיק תחרותיים אז נבדוק את העסק עוד הפעם :)

אז איך היה היום?

הייתי עכשיו, הלך תיק תק (המון חתימות, מעט דיבורים). הבנתי שהיו היום 15 איש מהקבוצה והבחור של הלמן אלדובי נשמע מבסוט.

שמח לשמוע, מחר אני ואישתי הולכים לחתום בחיפה אז גם אתעדכן מול דיאגו איך העסק מתקדם.
אגב אם היו למישהו בעיות כלשהן - שתפו אותי (עדיף בפרטי)

היי, אני הולך ביום חמישי הזה אחר הצהריים לסבב בתל-אביב יחד עם חבר. מי שרוצה לשתות בירה אחרי מוזמן לפנות אלי (-:

ובנימה אחרת, האם הכל הלך חלק לכל מי שהיה? לדוגמא אני מעט מודאג משום ששלחתי להם את אחת הקרנות מעט באיחור ואולי הם 'כבר לא פתוחים למצטרפים חדשים' או משהו כזה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
I השוואת תנאים בבנק מזרחי להצעות הייטקזון/מועדון הוט צרכנות פיננסית 42
C השוואת תנאים בפנסיה והשתלמות עבור מחקי מדד/IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
S השוואת תנאים שנתנו לי לפתיחת תיק בפסגות שוק ההון 9
F השוואת תנאים - בנק ובית השקעות שוק ההון 27
C פתיחת חשבון בנק בארה"ב - השוואת תנאים צרכנות פיננסית 11
צ השוואת מספרי ניירות ערך (טיקרים) שוק ההון 6
J השוואת עמלות בקניית ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 21
ס השוואת קופת גמל להשקעה מול מסחר עצמאי שוק ההון 15
M קניית דירה ראשונה בפרויקט דירה בהנחה - השוואת תמהילים נדל"ן 52
V השוואת ביטוחי בריאות פרטיים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
ס השוואת פתיחת חשבון בנק בקפריסין מול אנגליה צרכנות פיננסית 2
D השוואת דמי ניהול או מעבר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
M על השוואת מחירים נכונה למוצר בסופר מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 39
A השוואת אפשרויות פדיון פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
M השוואת תשואות בS&P 500 בקרונות השתלמות / קופות גמל להשקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
M השוואת קרנות השתלמות וקופות גלמל להשקעה מחקה מדד SP 500. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
א השוואת תשואות קופות גמל לסנופי שוק ההון 8
כ השוואת ביצועי קרנות נאמנות למדד שוק ההון 4
T השוואת תשואות קרנות מחקות ישראליות מול איריות - ממצאים אמפיריים? פוסטים מאיכות נמוכה 0
A מכירים אתר השוואת תיקים שלוקח בחשבון מס על איזון? שוק ההון 19
I השוואת תמהילים של משכנתא נדל"ן 9
T השוואת עמלות בין הבנק למיטב דש שוק ההון 11
Mose השוואת הצעות של בתי השקעות ישראליים שוק ההון 26
א השוואת הצעת עבודה אמריקאית לישראלית פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
Y השוואת משכורות בהייטק התפתחות אישית 12
K השוואת תיק מנוהל לתיק עצמאי שוק ההון 2
S ביטוח רכב - השוואת מחירים 2021 צרכנות פיננסית 9
Y אלטשולר שחם VS מיטב דש - השוואת תשואות שוק ההון 28
משה גל אוזניות כפתור בלוטות' מומלצות וסולידיות. השוואת דגמים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 5
G השוואת תנאי עמלות בין אקסלנס לאחרים שוק ההון 15
1337justme השוואת פקדונות צמודי מדד שוק ההון 9
מ מסמך השוואת ביטוחי בריאות של לשכת סוכני הביטוח צרכנות פיננסית 2
Y השוואת פנסיה+השתלמות צרכנות פיננסית 3
ע השוואת קרן השתלמות לעצמאים שוק ההון 2
U השוואת ביטוח מבנה לבעלי משכנתא אוף טופיק 7
I השוואת הצעות תיקי השקעות - למה לתת משקל שוק ההון 13
Octopus השוואת אסטרטגיות השקעה - עם/בלי רכישת דירה (+ גיליון סימולציות) שוק ההון 12
מ השוואת מסלולי השקעה בפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
A השוואת קרנות שוק ההון 31
U למה אלטשולר שחם לא מופיע בטבלת השוואת בתי השקעות שוק ההון 2
T השוואת עמלות בין בית השקעות ישראלי ל-IB שוק ההון 0
T השוואת ETF זר של S&P 500 שוק ההון 5
ramiv השוואת קרנות פנסיה - הפניקס מחקה מדד חו"ל - הראל מניות צרכנות פיננסית 2
O השוואת קומבינציות ETF איריות צוברות שוק ההון 42
ש השוואת דמי המרה בין מיטב לפסגות צרכנות פיננסית 5
ת לקראת התחלה - השוואת בתי מסחר להשקעה שוק ההון 1
Liron2035 קה"ש IRA הלמן-אלדובי, רכישת IWDA: השוואת עלויות ברוקר שוק ההון 9
ע השוואת ETF שוק ההון 3
Y השוואת גמל נט למדד שוק ההון 4