• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הריבית על אגרות חוב לטווח ארוך נושקות ל-5% בוול-סטריט. מהו הגבול בו אתם מתחילים לצאת משוק המניות?

מניות בתווך הקצר זה אכן לא תרופת פלא לאינפלציה, מהסיבות הנכונות שכתבת, בתווך הארוך הם כן תרופת פלא, כי הם הצד שמרוויח נומינלית מהאינפלציה.
בוא נדייק כאן, מניות - זו אחזקה כללית בחברות...האם אתה מתכוון למדד? או למניות סצפיפיות?
אינפלציה גבוהה מתמשכת, אינה טובה לאף אחד מהמחזיקים של הרוב המוחלט של הנכסים...אין כאן תרופת פלא, רוב העסקים שנמצאים במדד X, הם עסקים שאינם יכולים באופן מהותי להתמודד עם אינפלציה מתמשכת וגבוהה....וישרפו כסף והון לך כבעלים.

תראה מה קרה בשנות ה 60-70 בארה"ב:
https://dqydj.com/sp-500-return-calculator/
נניח והיית משקיע לטווח "ארוך", משקיע בשנת 1965 ומחזיק דרך כל הטלטלות הבלתי נגמרות לפחות עד 1982....אני חושב שלא מעט כאן בפורום היו מגדירים את זה כתקופה לא קצרה...התשואה הנומינלית שלך הייתה 150% על התקופה(עם השקעה מחדש של דיבידנים ללא עלויות חיכוך ומיסוי)...ריאלית...הפסדת כמעט 20% מההון שלך בתקופה. "בהשקעה "הכי נכונה" לטווח ארוך".

המדד לא היה מגן עליך בשום צורה מהאינפלציה ובצדק...אין קסם במדדים...אתה מחזיק עסקים...ולהם גם אין מטה קסמים...יש להם כלים מאד ספציפיים לנסות ולהגדיל את הרווחיות(העלאת מחירים - מוגבלת לצרכן יש פחות ופחות כוח קניה ויש תחרות , מינוף זול יותר- המינוף הופך להיות יקר יותר לא זול יותר בעת אינפלציה, יותר מינוף - אין, מיסים נמוכים יותר - גם לא משהו שאפשר לבנות עליו וכו...) ...הם לא יכולים(ולא יכלו ולא הצליחו ברובם) להתמודד עם אינפלציה מתמשכת.
ורואים את זה גם עכשיו בתמחורים, בפשיטות הרגל וכו...לעסקים, בוודאי כאלו ממונפים הרבה הרבה יותר קשה עכשיו...ואתם מחזיקים אותם לא איזה "מניות" ערטילאיות שהם כלי קסם שיודע להתמודד עם כל בעיה.
העסקים שמצליחים לשרוד ואולי להצליח יותר בעת תקופות של אינפלציה מתמשכת הן חלק מאד קטן מספרית(אולי לא marketcapית) מן החברות...ואלו חברות עם עלויות קבועות נמוכות, תחרות נמוכה, מונופולים, ביקוש קשיח, כוח תמחור וכו...זה לא רוב החברות בשום צורה. גם הגדולות שבהן.

השקעה בסנופי לשנה הקרובה אכן זה החלטה לא פשוטה, אבל משקיע בסנופי לטווח ארוך ברור שהזמן הכי טוב לקנות, זה דווקא בשנים הקשות... כי דווקא בשנים הקשות שהתשואה הצפויה היא נמוכה ולפעמים אפילו מינוס, דווקא אז מקבלים בדיוק בגלל זה סבסוד במחיר...
תמיד שהמחיר של סנופי זול התשואה הצפויה בייחס לאפשרויות האחרות לא מפתה במיוחד...
לא הבנתי לגמרי...ההשקעה בסנופי צריכה להיות(לפי דעתי כמו בכל השקעה) תוך כדי הבנה של מה אתה קונה ולמה אתה מניח שהערך של הנכס הזה יהיה גבוה יותר בעוד X שנים ובאיזה הסתברות אתה חושב שזה יקרה.
אני לא חושב שזה נכון לקנות את הסנופי, או כל מדד או השקעה בהתבסס על "ההשקעה הזו עשתה X% בממוצע בעשורים האחרונים"(למה היא עשתה את זה? ולמה אתה חושב שזה ימשך?" או בגלל אמירות לא נכונות שמניות מגינות עליך מפני אינפלציה.

מה זה נקרא שהמחיר של הסנופי זול? הכל עניין של אלטרנטיבות.
אתה קונה היום נכס שלפי הציפיות(עזוב כרגע את נכונתן) יעשה לך תשואה של 5.7$ בשנה הקרובה על מאה דולר שתשקיע בו.(כמובן שלא כל ה5.7$ יבואו אליך לכיס...חלק יקנו בו מניות מחדש, חלק ישקיעו בפרוייקטים פנימיים טובים וטובים פחות...וכמובן שאולי(סביר) שהעסק לא בדיוק ירוויח 5.7$...אלא מספר אחר...עולם דינמי)...
עוד שנה? שנתיים? 5 ? לא יודע...אבל אם אתה מניח X Y Z בגלל סיבות היסטוריות מסויימות ומרגיש בנוח עם ההשקעה מעולה...
מול זה יש לך אלטרנטיבה של לקנות אג"ח מדינה ולדעת שבכל שנה בעשר שנים הקרובות תקבל 5$ על כל 100 ששמת...אלא אם כן ימות העולם(אמריקה או קורונה 2).
כל אחד שיעשה את הבחירות של עצמו...
(וכמובן, שאם יש לך אפשרות ללכת ולקנות את השווארמה המקומית שלך שקיימת אצלך בשכונה מאז שאתה ילד במכפיל 2 על הרווחים של השנה הקרובה...יש מצב שזו תהיה השקעה יותר בטוחה והרבה הרבה יותר רווחית מאשר לקנות 500 חברות שכל העולם שם בהם את הכסף במכפיל 20... לנוחות ונגישות יש מחיר).

*נ.ב. - למרות אולי איך שנאמרו כאן הדברים...אם אני הייתי צריך לשים כסף לעשר שנים או באג"ח של ארה"ב ב5% או בלקנות את השוק האמריקאי הדינמי בתשואות האלו, לא הייתה לי התלבטות והייתי קונה את הסנופי...אבל אל תעשו מהסנופי משהו שהוא לא. זו אחלה השקעה ואחת ההשקעות המעטות הפתוחות לרוב המוחלט של האנשים עם עלויות חיכוך נמוכות וסיכויי הצלחה סבירים ++ לעשות תשואה סבירה לאורך זמן ביחס לסיכון והעלויות בהנחה ומשקיעים לאורך זמן ארוך ותוך כדי תקופות שונות.

השוואה מאד לא הוגנת.
באג"ח אין צמיחה וגם אין צפי לצמיחה, במניות יש, במקרה של הS&P500 צמיחה (ברווח!) גדולה מאד, היסטורית לפחות.
צפה בקובץ המצורף 2250
נכון מאד, רשמתי את זה גם בפוסט נוסף...
מה שניסיתי לעשות זה להצביע על המידע שידוע לעומת המידע שלא בבחירת ההשקעה...
באג"ח אתה יודע מה תקבל...בסנופי, שהוא סוג של אג"ח בלתי נגמר...אתה צריך להעריך בעצמך.

נערך לאחרונה ב:
נניח והיית משקיע לטווח "ארוך", משקיע בשנת 1962 ומחזיק דרך כל הטלטלות הבלתי נגמרות לפחות עד 1982...עשרים שנה...אני חושב שלא מעט כאן בפורום היו מגדירים את זה כתקופה לא קצרה...התשואה הנומינלית שלך הייתה 87% בעשרים שנה...ריאלית...הפסדת כמעט 50% מההון שלך ב20 שנה. "בהשקעה "הכי נכונה" לטווח ארוך".
כולל דיבידנדים שמושקעים מחדש?… לא נראה לי.
(תקופה מחורבנת לא אכחיש, אבל כולל השקעה מחדש של דיבידנדים היא כן הגנה מפני האינפלציה)

לא הבנתי…
אם אני מסתכלת על התשואה *כולל השקעה מחדש של דיבידנדים* אני רואה שיש תשואה (ריאלית) חיובית שנתית (אמנם קטנה, אבל חיובית…)
צודקת, הסתכלתי על 1965-1982. תיקנתי.

אבל אם היית מצפה לקבל תשואה של ריאלית שנתית של כ 1% לאורך עשרים שנה...בהשקעה עם התנודתיות והסיכון שהשקעה במדדים מביאה... היית עושה אותה? לא היית מחפשת אלטרנטיבה יותר טובה?

בעת אינפלציה גבוהה ודביקה רוב העסקים מתקשים מאד...נפגעים מכל כוון.

אבל אם היית מצפה לקבל תשואה של ריאלית שנתית של כ 1% לאורך עשרים שנה...בהשקעה עם התנודתיות והסיכון שהשקעה במדדים מביאה... היית עושה אותה? לא היית מחפשת אלטרנטיבה יותר טובה?
בדיעבד הייתי עושה הרבה דברים חכמים יותר… אבל השוואה *בדיעבד* זו לא השוואה נכונה. כי אתה אף פעם לא יודע מה תהיה האלטרנטיבה הטובה יותר.

כרגע יש לך אפשרות להשקיע בהשקעה שנותנת 5% תשואה *נומינלית*. התשואה עצמה אולי מאוד בטוחה, אבל היא גם מאוד מאוד חשופה לאינפלציה ובוודאי ובוודאי להיפר אינפלציה.
לעומת זאת יש לך אפשרות להשקיע במדד רחב (אמריקאי או עולמי) שהוא בהגדרה אכן מאוד תנודתי ולכן מסוכן, אבל שיש לו פוטנציאל צמיחה (לאורך זמן).
תגיד לי אתה - יש לך אפשרות להגיד לי *כיום* מה האלטרנטיבה הטובה יותר?

בדיעבד הייתי עושה הרבה דברים חכמים יותר… אבל השוואה *בדיעבד* זו לא השוואה נכונה. כי אתה אף פעם לא יודע מה תהיה האלטרנטיבה הטובה יותר.

כרגע יש לך אפשרות להשקיע בהשקעה שנותנת 5% תשואה *נומינלית*. התשואה עצמה אולי מאוד בטוחה, אבל היא גם מאוד מאוד חשופה לאינפלציה ובוודאי ובוודאי להיפר אינפלציה.
לעומת זאת יש לך אפשרות להשקיע במדד רחב (אמריקאי או עולמי) שהוא בהגדרה אכן מאוד תנודתי ולכן מסוכן, אבל שיש לו פוטנציאל צמיחה (לאורך זמן).
תגיד לי אתה - יש לך אפשרות להגיד לי *כיום* מה האלטרנטיבה הטובה יותר?
הגישה שלי היא לייצר עוד אלטרנטיבות... אני לא חושב (ואף פעם לא חשבתי) שהשקעה במדדים היא ההשקעה האולטימטיבית או עדיפה...אלא ברירת מחדל במקרים בהן אין איפה לשים הון בצורה אחרת ואלטרנטיבה שתמיד קיימת...היא נוחה, זולה ומאפשרת בקלות לקנות חלקים בהרבה עסקים בצורה "בלתי מוגבלת"....ומצד שני מקום בו המחירים ברוב הזמן לא מייצגים איזה הזדמנות יוצאת מן הכלל(ברוב הזמן - הפוך...מחירים לא זולים) אלא תשואה סבירה לאורך תקופה ארוכה מאד...עוד כלי בארגז הכלים.

אם האפשרויות שעומדות בפניך להשקעות הן או אג"ח ארה"ב לעשר שנים ב 5% או הסנופי...אישית, הייתי משקיע בסנופי...אם העולם ימשיך להתנהל כמו שהתנהל בעבר אין הבטחה בעולם הפיננסי כמו ההבטחה שהמטבע בו את משתמשת יהיה שווה הרבה הרבה פחות בעוד עשור/שניים...

אבל אני חושב (במידה ומעוניינים...וכנראה שלא מעט לא מעוניינים/צריכים/יכולים) שכדאי לאלו שמעוניינים ומוכנים להבין יותר לעומק את העולם העיסקי ולנסות להבין איפה יש עוד הזדמנויות אותן אפשר לנצל בעזרת ההון האנושי והכלכלי שיש לכם. אתם לא תצטרכו לשלם מכפיל 20, 15, 10 וכו על מנת להשקיע ביזמויות/עסקים/הזדמנויות שקיימות בחוץ שיכולים לקחת אותכם כנראה יותר רחוק.(וכן זה לא יהיה פשוט כמו ללחוץ על כפתור באפליקציה...אבל התשואה/סיכון בהתאם).

אני לא נגד השקעה בסנופי או מדדים, אחוז גבוה מהוני נמצא שם...אני פשוט חושב שצריך להבין בדיוק מה קונים ומה הפוטנציאל/סיכונים...ולא לשים על השקעה כזו תווית לא נכונות.

אבל אני חושב (במידה ומעוניינים...וכנראה שלא מעט לא מעוניינים/צריכים/יכולים) שכדאי לאלו שמעוניינים ומוכנים להבין יותר לעומק את העולם העיסקי ולנסות להבין איפה יש עוד הזדמנויות אותן אפשר לנצל בעזרת ההון האנושי והכלכלי שיש לכם. אתם לא תצטרכו לשלם מכפיל 20, 15, 10 וכו על מנת להשקיע ביזמויות/עסקים/הזדמנויות שקיימות בחוץ שיכולים לקחת אותכם כנראה יותר רחוק.(וכן זה לא יהיה פשוט כמו ללחוץ על כפתור באפליקציה...אבל התשואה/סיכון בהתאם).
מה שאתה מדבר עליו זה עבודה, להיות יזם בעצם, זה די בלתי אפשרי אם אתה עובד במשרה מלאה ויש לך משפחה וגם אז אין ערובה כלשהי להצלחה. אתה לא יכול להשוות את זה ללשבת על הספה ובכמה קליקים לקנות סנופי. אני אישית מחפשת אקטיבית בנרות ונדיר שאני מוצא משהו מעניין מספיק להשקיע וגם כשכן אני לא תמיד מוזמן.

אני לא חושב שיש מישהו פה שחושב שסנופי או מדד אחר הם ההשקעה הטובה ביותר שיש, אוי ואבוי לנו אם פלוני היה קונה או יוזם משהו בשביל מכפיל 10.

מה שאתה מדבר עליו זה עבודה, להיות יזם בעצם, זה די בלתי אפשרי אם אתה עובד במשרה מלאה ויש לך משפחה וגם אז אין ערובה כלשהי להצלחה. אתה לא יכול להשוות את זה ללשבת על הספה ובכמה קליקים לקנות סנופי. אני אישית מחפשת אקטיבית בנרות ונדיר שאני מוצא משהו מעניין מספיק להשקיע וגם כשכן אני לא תמיד מוזמן.

*אני אשים את ה disclaimer שוב...אני בעד השקעות מדדים. מאד. אני חושב שרוב מאלו שקוראים את הפורום הזה כנ"ל...המטרה היא לא לחזור ולהעביר מסרים ידועים...אלא אולי לפתוח עוד כוון מחשבה לאלו שזה רלוונטי עבורם. אין כאן ביקורת נגד כאלו המשקיעים רק במדדים(אשר נמצאים במקום יותר טוב מהרוב המוחלט של המשקיעים) . פשוט מנסה לשים בפרספקטיבה.

אני ממש לא מצפה או חושב שכל אחד צריך להיות יזם או להשקיע במגוון רחב של השקעות(אם בכלל)...מה שאני כן חושב זה שרצוי שכל אחד יבין עד כמה שאפשר מה הוא קונה כשהוא קונה מדדים, את הסנופי, מניות וכו...ולפעמים ההרגשה היא שעבור משקיעי מדדים המשפט שמבטא את הצורת חשיבה הוא "עבור פטיש, הכל נראה כמו מסמר".
השקעה במדדים היא השקעה טובה מאד(ושוב, אני לא יוצא נגדה, כמעט 40% מהוני מושקעים במדדים...אני שמח מאד על ההשקעה הזו ושמח שהיא אפשרית)...ואם היא האלטרנטיבה היחידה שמכירים ונוחים איתה...כנראה שהתוצאות לא יהיו רעות בכלל.

לעומת זאת, אם מכירים גם במגבלות של ההשקעה הזו("צפופה", מחיר לא זול עד יקר רוב הזמן, לא הגנה מובטחת מפני אינפלציה, תנודתיות חדה, בשל התמחור הלא זול צורך בתקופה ארוכה על מנת לראות תשואה וכו...) אפשר גם לשים את האפשרות השקעה הזו במקום של הרבה כבוד...אבל לא להתעלם מדברים אחרים שמגיעים שיכול להיות, ברגע שמבינים כמה מספרים בסיסיים...שהסיכוי/סיכון שלהם יכול להיות משמעותית יותר טוב. אני לא יודע כמה אנשים יודעים היום להשוות בין השקעות שונות...ואם פשוט הגישה היא "סנופי יעשה לי 10% שנתי בטווח הארוך", "מניות הן נכסים ריאלים ומוגנות מאינפלציה" וכו...אז זה מקום בעיני קצת בעייתי ויכול לגרום לקבלת החלטות שגויה.

אני אישית מחפשת אקטיבית בנרות ונדיר שאני מוצא משהו מעניין מספיק להשקיע וגם כשכן אני לא תמיד מוזמן.
Opportunity comes to the prepared mind.

אתה כנראה עובד כמו שצריך...מי שחושב שיש הרבה הזדמנויות טובות להשקעה אז כנראה שיכשל...אין הרבה השקעות טובות, אחוז מאד קטן מההשקעות הטובות הינן השקעות שX ידע להעריך אותן ואחוז יותר קטן מאלו שהן השקעות טובות + יש ל X את היכולת להעריך אותן יגיעו אליו...
אבל לא צריך הרבה. ולא כולן הם יזמויות.
כן צריך ראש פתוח, רצון וניסיון להבין את העולם העיסקי .

ואפשר לראות את זה גם מתחת למכסה מנוע של הסנופי...המכפיל הממוצע של הסנופי "משקר"...הרבה מאד חברות במכפילים נמוכים הרבה יותר קדימה...סנפ 500 מכפיל 17.7 שנה קדימה...הסנפ 400 12.2...חתיכת פער...כנראה מוצדק).
שים לב שסנפ 400 בקישור שצרפת לא מתייחס לחברות 101-400 בסנפ 500
אלא לחברות 501-900 במדד סנפ הכולל

צודקת, הסתכלתי על 1965-1982. תיקנתי.

בעת אינפלציה גבוהה ודביקה רוב העסקים מתקשים מאד...נפגעים מכל כוון.
אבל גם אגח היום נותן 1% ריאלי, אז מה אתה מציע בעצם?
כמה היו הריביות של האגחים הקצרים והארוכים בתקופה המדוברת?

בוא נדייק כאן, מניות - זו אחזקה כללית בחברות...האם אתה מתכוון למדד? או למניות סצפיפיות?
אינפלציה גבוהה מתמשכת, אינה טובה לאף אחד מהמחזיקים של הרוב המוחלט של הנכסים...אין כאן תרופת פלא, רוב העסקים שנמצאים במדד X, הם עסקים שאינם יכולים באופן מהותי להתמודד עם אינפלציה מתמשכת וגבוהה....וישרפו כסף והון לך כבעלים.

תראה מה קרה בשנות ה 60-70 בארה"ב:
https://dqydj.com/sp-500-return-calculator/
נניח והיית משקיע לטווח "ארוך", משקיע בשנת 1965 ומחזיק דרך כל הטלטלות הבלתי נגמרות לפחות עד 1982....אני חושב שלא מעט כאן בפורום היו מגדירים את זה כתקופה לא קצרה...התשואה הנומינלית שלך הייתה 150% על התקופה(עם השקעה מחדש של דיבידנים ללא עלויות חיכוך ומיסוי)...ריאלית...הפסדת כמעט 20% מההון שלך בתקופה. "בהשקעה "הכי נכונה" לטווח ארוך".

המדד לא היה מגן עליך בשום צורה מהאינפלציה ובצדק...אין קסם במדדים...אתה מחזיק עסקים...ולהם גם אין מטה קסמים...יש להם כלים מאד ספציפיים לנסות ולהגדיל את הרווחיות(העלאת מחירים - מוגבלת לצרכן יש פחות ופחות כוח קניה ויש תחרות , מינוף זול יותר- המינוף הופך להיות יקר יותר לא זול יותר בעת אינפלציה, יותר מינוף - אין, מיסים נמוכים יותר - גם לא משהו שאפשר לבנות עליו וכו...) ...הם לא יכולים(ולא יכלו ולא הצליחו ברובם) להתמודד עם אינפלציה מתמשכת.
ורואים את זה גם עכשיו בתמחורים, בפשיטות הרגל וכו...לעסקים, בוודאי כאלו ממונפים הרבה הרבה יותר קשה עכשיו...ואתם מחזיקים אותם לא איזה "מניות" ערטילאיות שהם כלי קסם שיודע להתמודד עם כל בעיה.
העסקים שמצליחים לשרוד ואולי להצליח יותר בעת תקופות של אינפלציה מתמשכת הן חלק מאד קטן מספרית(אולי לא marketcapית) מן החברות...ואלו חברות עם עלויות קבועות נמוכות, תחרות נמוכה, מונופולים, ביקוש קשיח, כוח תמחור וכו...זה לא רוב החברות בשום צורה. גם הגדולות שבהן.

לא הבנתי לגמרי...ההשקעה בסנופי צריכה להיות(לפי דעתי כמו בכל השקעה) תוך כדי הבנה של מה אתה קונה ולמה אתה מניח שהערך של הנכס הזה יהיה גבוה יותר בעוד X שנים ובאיזה הסתברות אתה חושב שזה יקרה.
אני לא חושב שזה נכון לקנות את הסנופי, או כל מדד או השקעה בהתבסס על "ההשקעה הזו עשתה X% בממוצע בעשורים האחרונים"(למה היא עשתה את זה? ולמה אתה חושב שזה ימשך?" או בגלל אמירות לא נכונות שמניות מגינות עליך מפני אינפלציה.

מה זה נקרא שהמחיר של הסנופי זול? הכל עניין של אלטרנטיבות.
אתה קונה היום נכס שלפי הציפיות(עזוב כרגע את נכונתן) יעשה לך תשואה של 5.7$ בשנה הקרובה על מאה דולר שתשקיע בו.(כמובן שלא כל ה5.7$ יבואו אליך לכיס...חלק יקנו בו מניות מחדש, חלק ישקיעו בפרוייקטים פנימיים טובים וטובים פחות...וכמובן שאולי(סביר) שהעסק לא בדיוק ירוויח 5.7$...אלא מספר אחר...עולם דינמי)...
עוד שנה? שנתיים? 5 ? לא יודע...אבל אם אתה מניח X Y Z בגלל סיבות היסטוריות מסויימות ומרגיש בנוח עם ההשקעה מעולה...
מול זה יש לך אלטרנטיבה של לקנות אג"ח מדינה ולדעת שבכל שנה בעשר שנים הקרובות תקבל 5$ על כל 100 ששמת...אלא אם כן ימות העולם(אמריקה או קורונה 2).
כל אחד שיעשה את הבחירות של עצמו...
(וכמובן, שאם יש לך אפשרות ללכת ולקנות את השווארמה המקומית שלך שקיימת אצלך בשכונה מאז שאתה ילד במכפיל 2 על הרווחים של השנה הקרובה...יש מצב שזו תהיה השקעה יותר בטוחה והרבה הרבה יותר רווחית מאשר לקנות 500 חברות שכל העולם שם בהם את הכסף במכפיל 20... לנוחות ונגישות יש מחיר).

*נ.ב. - למרות אולי איך שנאמרו כאן הדברים...אם אני הייתי צריך לשים כסף לעשר שנים או באג"ח של ארה"ב ב5% או בלקנות את השוק האמריקאי הדינמי בתשואות האלו, לא הייתה לי התלבטות והייתי קונה את הסנופי...אבל אל תעשו מהסנופי משהו שהוא לא. זו אחלה השקעה ואחת ההשקעות המעטות הפתוחות לרוב המוחלט של האנשים עם עלויות חיכוך נמוכות וסיכויי הצלחה סבירים ++ לעשות תשואה סבירה לאורך זמן ביחס לסיכון והעלויות בהנחה ומשקיעים לאורך זמן ארוך ותוך כדי תקופות שונות.

נכון מאד, רשמתי את זה גם בפוסט נוסף...
מה שניסיתי לעשות זה להצביע על המידע שידוע לעומת המידע שלא בבחירת ההשקעה...
באג"ח אתה יודע מה תקבל...בסנופי, שהוא סוג של אג"ח בלתי נגמר...אתה צריך להעריך בעצמך.
השקעה במדדים (וגם במניות אבל אני מעדיף להסביר על מדדים כי זה יותר קל להבנה) זה תרופת פלא לאינפלציה, והסיבה היא בגלל שהם הצד שנותן את השירות והם הצד שמעלה את המחירים, ויחד עם זה ברור שבטווח הקצר מחיר המנייה צריך להיות נמוך יותר, וזה בגלל שבסוף התמחור של המדד זה כתוצאה מתמחור של מניה ומניה בצורה פרטנית, ואכן כל מניה ומניה בתקופת אינפלציה יש בה סיכון מוגבר להפסדים... וביחד עם זה כשקונים כלכלה שלמה, הסיכון הוא מאוד נמוך, כי כדי להפסיד צריך שהכלכלה תקבל מכה קשה, ולא רק שחברות ספציפיות יקרסו וחברות אחרות התעשרו כנגדם...
אם בטווח הארוך המניות לא היו הגנה מהאינפלציה, השקעה במדדים זה היה השקעה הכי מטופשת בייקום.

חברות בכללית במשך השנים מתייעלות וממילא מחיר הייצור יורד, ויחד עם זה מחיר המוצרים עולה... זה תוצאה פשוטה של צמיחה כלכלית בשילוב אינפלציה, והחברות ששורדות הם חברות שהתייעלו ברמה מספקת שיכולו לעמוד בצמיחה ריאלית, וחברות שצמחו בשנים האחרונות ופעלו נכון אסטרטגית, הם ישרדו, למרות שבחלקם לא יוכלו בכל הזדמנות לעלות מחירים, אבל ההתייעלות הפנימית שגרם להתייעלות בייצור, הוא מפצה על החוסר אפשרות להעלות מחירים, אבל חשוב מאוד מאוד להבין שזה לא באמת הפסד, כי בעולם בלי אינפלציה בדרך כלל המחיר בכל מקרה היה יורד כי התחרות באיזה שהוא שלב הייתה מורידה את המחירים... כי בעולם שיותר זול לייצר ממילא מחיר המוצרים מתקנים את עצמם...
אחד המעלות הבודדות של אינפלציה, זה הורדת שכר העבודה אלגנטית... והורדת מחיר מוצרים אלגנטית... וכל מי ומה שבאמת שווה את המחיר הריאלי עולה ריאלית...

ולגבי המחיר האם השקעה במדדים זה זול או יקר, בהשקעה בטווח ארוך בהנחה שאתה מבין את המדד ומאמין בו, בכל נקודת זמן הוא במחיר ששווה לאדם נורמטיבי לשלם את המחיר, ובמיוחד במיוחד ברגעי משבר שאז זה במחיר מבצע.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Y הריבית, המלחמה, הצמצום בטיסות, הכל מעלה מחירים, מה להביא מחול? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 36
ב השפעת המלחמה על הריבית של פיקדונות דולריים בבנקים צרכנות פיננסית 5
S לשכור ולהשקיע במדד או לקנות - באירופה עם 100% משכנתא וסבסוד הריבית נדל"ן 5
נ מה הריבית על חשבון עובר ושב שאפשר לקבל? צרכנות פיננסית 52
tomchoook מהו שיעור הריבית במסלולי המשכנתה? נדל"ן 2
H שאלה האם כדאי למחזר הלוואות שיש לי עקב עליית הריבית? צרכנות פיננסית 3
I העלאת הריבית הקרובה שוק ההון 10
שם משתמש בעייתי "ספרינט דיגיטלי" של בנק הפועלים: האם הריבית מתעדכנת לבד, או שצריך למשוך ולשים מחדש? צרכנות פיננסית 1
oferM סקר: האם הריבית העולה תוריד את מחירי הדירות מחוץ לאיזור הפריפריה ? פוסטים מאיכות נמוכה 7
I איך הבנקים באמת עובדים? והאם הם באמת מרוויחים מהעלאת הריבית? שוק ההון 6
S השפעת האינפלציה והעלאת הריבית על מגזר ההייטק פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 9
I מחירי השכירות vs הריבית במשק? נדל"ן 13
א מה הקשר בין הריבית לתמחור של קרן כספית? שוק ההון 2
T כיצד מחושבת הריבית על החזר המס לשכיר? מיסים 2
N תיק השקעות סולידי ועליית הריבית שוק ההון 8
L איך העלאת הריבית תוריד את מחירי הדיור- אם כבר תעלה אותם בסופו של דבר נדל"ן 610
ק שער הדולר בעקבות העלאת הריבית בארה"ב שוק ההון 4
Y שינויים בלוח הסילוקין בעקבות עליית הריבית צרכנות פיננסית 7
ב ההעלאת הריבית בארץ ובארה"ב שוק ההון 2
E חישוב חלק הריבית מההחזר החודשי נדל"ן 1
A למה עליית הריבית בזמן אינפלציה גורמת לירידת המניות? שוק ההון 24
A השפעת הריבית העולה והאינפלציה על מחירי הנדל״ן נדל"ן 109
A למה עלית הריבית גורמת לנפילות בשוק ההון? שוק ההון 6
I למה הבורסה רועשת וגועשת בגלל העלאות הריבית הצפויות? שוק ההון 24
ס תמחור העלאות הריבית הקרובות באגח ארוכים שוק ההון 3
ב העלאת הריבית במשק שנת 2022 - איפה זה פוגש כל אחד מאיתנו צרכנות פיננסית 130
R העלאת הריבית לחישוב קצבת הפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
bobby אג"ח קצר - למה הריבית לא אפסית? שוק ההון 1
C יש דרך לוותר על הריבית ב- IB בכדי לא ליצור בחשבון רווח שצריך להגיש בגינו דו״ח? פוסטים מאיכות נמוכה 9
מוריה הלואה מקרן השתלמות- האם יש מיקוח על הריבית? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 45
מומו הברווז טווח השקעה ל3 שנים ו"עוקץ" הריבית במשכנתא שוק ההון 23
stamEhad קרן מחקה אג"ח ממשלתי - איך מקבלים את הקופונים(תשלום הריבית)? שוק ההון 3
N הריבית על המינוף ב-IB באמת נמוכה או.. שוק ההון 2
unrealx הפד מוריד את הריבית ל- 0% - כיצד השוק יגיב? שוק ההון 1
Body Solid הפד מוריד את הריבית בארה"ב ל- 0%-0.25% שוק ההון 132
ד איך הגענו לעידן הריבית האפסית? לאן ממשיכים מכאן? שוק ההון 84
P קביעת הריבית במשק אוף טופיק 4
unrealx מהודעת החלטת הריבית האחרונה שוק ההון 2
unrealx איך הריבית במשכנתא מחושבת? שוק ההון 7
unrealx איך בדיוק הריבית משתקפת בקרן סל שוק ההון 1
S מה הקשר בין גובה הריבית ל s&p 500? שוק ההון 4
Modric19 אג"ח ישראלי לאחר העלאת הריבית שוק ההון 22
cypriano de rore העלאת הריבית בבנק ישראל שוק ההון 63
milx מה הריבית הכי טובה על פיקדון נזיל של מיליונים? שוק ההון 19
R הודעת הריבית של בנק ישראל שוק ההון 15
S כיצד ריבית ארה"ב משפיעה על הריבית בארץ? שוק ההון 35
I בהינתן סביבת הריבית הנמוכה, איזה סוג אג"ח ממשלתי הוא האטרקטיבי ביותר? שוק ההון 1
amikal איך עליית הריבית בארה"ב תשפיע על הבורסה (גם בישראל וגם בעולם)? שוק ההון 17
א מאקרו כלכלה למתחילים, מה הקטע עם הריבית שוק ההון 11
ב אפשרויות השקעה בשווקים בו הריבית עולה שוק ההון 10

נושאים דומים

Back
למעלה