• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הערת אזהרה - משכנתא נמוכה

חיים מהעיר

משתמש סולידי
דירוג
8
שלום

יש לי משכנתא. את שאר המסלולים כבר חיסלתי ונשאר רק הפריים, 90k בערך לעוד 12 שנה
הפריין הוא מינוס 0.9, והתשלום החודשי בערך 620 ש"ח - עד עכשיו סכום שלא ממש הפריע לי

הייתי רוצה שהבנק ימחוק לי את הערת אזהרה על הנכס, כדי שאוכל לקחת משכנתא אחרת לטובת רכשית מגרש

מה אפשר לעשות:
האם בגלל שסכום המשכנתא נמוך מ-100k הבנק יסכים למחוק את הערת האזהרה? (או שזה נכון רק לביטוח חיים?
או שאני אהיה חייב לתת לבנק משכון אחר (קה"ש\נכס אחר)?

החשבון בנק שלי לא מתנהל בבנק שבו לקחתי משכנתא

יש לי יכולת לסגור את המסלול ואם אקח משכנתא אז גם אוכל לסגור אבל בגלל התנאים הטובים (לא מאמין שאקבל -0.9 בפריים על המשכנתא החדשה) ובגלל שהסכום לא מפריע במאזן החודשי אין לי רצון לפרוע כרגע

אתה יכול לבדוק עם הבנק שלך אם לאור היתרה הנמוכה האם הוא מסכים להיות שני בהערת אזהרה, ואז הבנק של השעבוד החדש יהיה ראשון.
בנוסף אם דירוג האשראי שלך טוב, אולי יסכימו בכלל למחוק, תבדוק בקפטן קרדיט.

שתי הערות /, שאלות:

1. למה שהבנק יסכים למחוק את הערת האזהרה כל עוד יש לך משכנתא? זה "הביטחון" היחיד שלו..
נשמע לי תמוה.

2.לא הבנתי מה הקשר בין המשכנתא הזו למשכנתא הנוספת שאתה רוצה לקחת.
אם אתה מנסה 'להוציא כסף מהבלטות' אתה יכול פשוט לקחת כמה משכנתאות על אותה דירה (המגבלה היחידה - באותו בנק). רק שים לב שלאחרונה הקשיחו את הסיבות בגינן ניתן לקחת את המשכנתא. לצריכה, סגירת חובות, שיפוץ - כנראה יאשרו (עד 50% מערך הנכס). לרכישת נכס חדש, כנראה שלא.

זה "הביטחון" היחיד שלו..
מאותה סיבה שהוא נותן לך הלוואה רגילה על 100 אלף שח ללא שום בטחונות.
אם מערכת השיקולים של הבנק חושבת שאתה תחזיר את ההלוואה ודירוג האשראי שלך טוב, היא תיתן לך 100 אלף ש"ח הלוואה או לא תחייב אותך לעשות ביטוח חיים למשכנתא.
לגבי מחיקת הערת אזהרה לא שמעתי אבל אני מניח שאותם השיקולים תופסים גם פה.

לגבי 2. כל בנק רוצה להיות ההערות אזהרה הראשונה, אתה יכול לקחת הלוואה נוספת באותו בנק בלי בעיה אבל בבנק אחר זו תהיה בעיה.

גם אתה חייב גרוש אחד במשכנתא הבנק לא יסיר את הערת האזהרה.
האפשרות היחידה היא לקחת הלוואה ולסגור את המשכנתא.

תודה לכולם

אני יכול לסגור את המשכנתא (הון עצמי), אבל רציתי לשמר את התנאים הטובים של המשכנתא הקודמת,
אני לא רוצה להיות "משועבד" לקחת דווקא מהבנק הספציפי שממנו לקחתי את המשכנתא הראשונה.
רק שים לב שלאחרונה הקשיחו את הסיבות בגינן ניתן לקחת את המשכנתא. לצריכה, סגירת חובות, שיפוץ - כנראה יאשרו (עד 50% מערך הנכס). לרכישת נכס חדש, כנראה שלא
חלק מהסיבות שאני רוצה למהר היא שהבנתי שאין עדיין הוראה ספציפית לבנקים לא לאשר משכנתא על נכס ישן לרכישת נכס חדש.
למה זה מגביל אותך?
האם אני יכול לקחת משכנתא נוספת? או שמא אצטרך לסגור את המשכנתא הקיימת כדי לקחת משכנתא חדשה? אם זה רק באותו בנק זה מבאס כי א"א לעשות התמקחות ואם צריך לסגור את הישנה זה מבאס כי יש תנאים טובים

האם אני יכול לקחת משכנתא נוספת? או שמא אצטרך לסגור את המשכנתא הקיימת כדי לקחת משכנתא חדשה? אם זה רק באותו בנק זה מבאס כי א"א לעשות התמקחות ואם צריך לסגור את הישנה זה מבאס כי יש תנאים טובים
קח גם 8 מצידו של הבנק כל עוד אתה עומד בקריטריונים של יכולת החזר. מזה הבנק מתקיים - למכור לך כסף.

כל עוד יש משכנתא רשומה על נכס א בבנק 1, אתה יכול לקחת על הנכס משכנתא נוספת רק בבנק 1.

על נכס ב אין שום הגבלה כמובן.

משכנתה זה יותר מאחוז ריבית נמוך/גבוה, זה מכלול. כולל גם היכולת לפרוע.
תבדוק לגבי בנקים שנותנים הלוואה של עד 100,000 על פתיחת חשבון, הלוואה כנגד קרן השתלמות וכו'
לסגור את המסלול המדובר ולהסיר את ה-הערת אזהרה המדוברת ותמשיך משם.

הייתי רוצה שהבנק ימחוק לי את הערת אזהרה על הנכס, כדי שאוכל לקחת משכנתא אחרת לטובת רכשית מגרש

היי
אני לא רואה כל קשר ביניהם, אתה יכול לקבל משכנתא נוספת.

אוקי,

תודה לכולם.
הבנתי שאני יכול לקבל עוד משכנתא על הדירה למרות שיש לי כבר משכנתא. החשש שלי הוא שהבנק הממשכן יבקש ריביות גבוהות.
לכן אתחיל לבדוק את האופציות למשכנתא בבנק הממשכן ובשאר הבנקים אם הבנק הממשכן יתן תנאים טובים נישאר איתו. ואם לא, אלך לבנק אחר אחרי שאפרע את המשכנתא נראשונה (לא מאמין שיהיה אפשר להשאיר 2 משכנתאות)

תודה לכולם

עקרונית יש לך 2 אפשרויות:
1. משכנתא נוספת בבנק הנוכחי, כך שיהיו רשומות בטאבו 2 משכנתאות על הדירה באותו הבנק.
2. למחזר את המשכנתא הנוכחית ולקחת משכנתא בבנק אחר, כך שתהיה רשומה בטאבו משכנתא אחת על הבנק החדש.

אוקי,

תודה לכולם.
הבנתי שאני יכול לקבל עוד משכנתא על הדירה למרות שיש לי כבר משכנתא. החשש שלי הוא שהבנק הממשכן יבקש ריביות גבוהות.
לכן אתחיל לבדוק את האופציות למשכנתא בבנק הממשכן ובשאר הבנקים אם הבנק הממשכן יתן תנאים טובים נישאר איתו. ואם לא, אלך לבנק אחר אחרי שאפרע את המשכנתא נראשונה (לא מאמין שיהיה אפשר להשאיר 2 משכנתאות)

תודה לכולם
אם יש לך את הכסף בחשבון תבדוק אופציה של פתיחת פיקדון בבנק בערך קצת יותר גבוה מהחוב ושיעבוד שלו לטובת הבנק.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
M מה קורה אם קונה דירה לא מצליח לשלם אחרי חתימת חוזה ורישום הערת אזהרה? נדל"ן 7
T הערת אזהרה לטובת יזם בתמ״א שבקשתו להיתר סורבה נדל"ן 0
ת כתב התחייבות לרישום הערת אזהרה נדל"ן 17
מ קניית דירה מעמידר ללא קבלת הנחה ולחסוך את הערת הזהרה נדל"ן 7
M אזהרה על תקופת האקס - דיבידנד שוק ההון 7
נ מעבר בין קרנות השתלמות (sp500) ו״אזהרה״ של סוכנת ביטוח פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
S מתווכי/משווקיי/יועצי נדלן - תמרורי אזהרה נדל"ן 15
Yuval328 אזהרה לגבי קלגמל צרכנות פיננסית 19
Cleo אז מה ערך התיק בנקודת הסיום? (אזהרה - פוסט מורבידי) פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 32
תמר שאלה של מתחילים *אזהרה* שאלה של מתחילים *קרן השתלמות שוק ההון 81
c881 אזהרה של המפקחת על הביטוח צרכנות פיננסית 0
R קרן השתלמות מחקה מדד: אזהרה שוק ההון 59
ח משכנתא - חצי דירה ראשונה וחצי דירה שניה נדל"ן 4
D משכנתא 100% קל"צ נדל"ן 8
L חוות דעת על תמהיל משכנתא + מיקוח ריביות נדל"ן 8
T משכנתא 100% פריים נדל"ן 42
K משכנתא הפוכה נדל"ן 28
קפיטליסט_מרושע "העברת" משכנתא לאחר הפסקת עבודה נדל"ן 2
R משכנתא נמוכה נדל"ן 28
S שדרוג דירה - התייעצות האם לקחת משכנתא ובאיזה סכום נדל"ן 13
ד משכנתא במטרה לפרוע תוך שנה נדל"ן 13
K משכנתא על שליש דירה נדל"ן 12
T משכנתא או השקעה נדל"ן 5
נ מימון משכנתא באמצעות דיבידנדים שוק ההון 9
עלילה מסלול זמן ממוצע ללקיחת משכנתא נדל"ן 8
M מבצעי "שלם עכשיו 5% והשאר בקבלת מפתח" - האם במעמד החתימה יש להמציא אישור משכנתא? נדל"ן 38
ה משכנתא לפרעון תוך 10 שנים נדל"ן 14
M מחזור משכנתא - שעבוד שני, מסלול משתנה צמוד נדל"ן 2
A עלית פרמיה בביטוח דירה עבור משכנתא צרכנות פיננסית 5
א מחזור משכנתא נדל"ן 12
K שאלת משכנתא ודיור נדל"ן 9
G משיכת כספי פיצוים עבור משכנתא? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
M משכנתא - האם ניתן להמיר ריבית ק״צ לקל״צ ללא קנס? נדל"ן 3
B הוצאת קרנות השתלמות לטובת תשלום משכנתא? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
S הלוואה כנגד התיק לצורך משכנתא? צרכנות פיננסית 9
R שיקולי משכנתא נדל"ן 24
9 משכנתא, או הלוואה מקופות גמל / השתלמות? נדל"ן 3
א הביטוח משכנתא מחיב אותי חיוב כפול. נדל"ן 8