• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הסבר חישובים בשוקולד מריר

OkanemochiJanai

משתמש רשום
דירוג
3
SM-Q1-2017-min.png

1. מה המשמעות של העמודות "שער ממוצע/שער נוכחי"? מהיכן ניתן לקחת את הנתונים?
2. איך מבוצע החישוב של "כסף חדש לתיק" / "שווי אחזקה"?
3. במידה ואני משקיע דרך בנק / חברה כמו ibi, האם קיימת אפשרות תצוגה דומה דרך המערכות שלהם?

תודה רבה!

מנסה להבין את המשמעות של כסף חדש לתיק:

נניח ואני קונה 100 יחידות של קרן מסוימת בכל חודש בשנת 2017.

הערך המדויק של "כסף חדש לתיק" יהיה סכום של 12 מכפלות, כל מכפלה היא 100*מחיר היחידה לאותו חודש.

הערך המשוערך של "כסף חדש לתיק" הוא לקחת את סך היחידות שכבר יש ברשותי, כפול הערך הממוצע של היחידה.

מה שאני תוהה לגביו הוא: כיצד אתם מחשבים את הערך הממוצע ליחידה? האם בכל פעם שאתם קונים מניות, אתם מעדכנים את ערך הקניה הממוצע לפי הקניה הנוכחית + היסטוריית הקניות שלכם?

כיצד אתם מחשבים את הערך הממוצע ליחידה? האם בכל פעם שאתם קונים מניות, אתם מעדכנים את ערך הקניה הממוצע לפי הקניה הנוכחית + היסטוריית הקניות שלכם?
כן.

למה זה נתון רלוונטי?
אני יודע כמה כסף יש לי באותו נייר ואני יודע את היעד שצריך להגיע אליו בהתחשב בכסף החדש, ואני יודע את שער הקנייה של אותו יום (פלוס מינוס)

למה זה נתון רלוונטי?
אני יודע כמה כסף יש לי באותו נייר ואני יודע את היעד שצריך להגיע אליו בהתחשב בכסף החדש, ואני יודע את שער הקנייה של אותו יום (פלוס מינוס)

איך אפשר לחשב כמה כסף השקעת בתיק בלי הנתון הזה?
איך אפשר לחשב תשואה ללא השער הממוצע של המנייה (לאורך היסטוריית הקניות שלך)?
למה אתה מתכוון ב"יעד שאני צריך להגיע אליו"?

איך אפשר לחשב כמה כסף השקעת בתיק בלי הנתון הזה?
אתה רושם כל חודש כמה כסף הכנסת וסוכם את זה.
איך אפשר לחשב תשואה ללא השער הממוצע של המנייה (לאורך היסטוריית הקניות שלך)?
פונקציית IRR (או XIRR) פשוטה באקסל. רושם כל פעם תאריך הפקדה עם סכום, ובסוף (במינוס) את שווי התיק הנוכחי.
למה אתה מתכוון ב"יעד שאני צריך להגיע אליו"?
אני מניח שהוא התכוון לחלוקה הרצויה בין אחזקות.
נניח שאתה מחליט על תיק בסיסי של 50/50 אגח/מניות (נניח ETF אחד מכל סוג). אם, בעקבות תנודות השוק, יש לך בתיק 300 שח במניות ו 250 שח באגח, ויש לך להשקעה 150 שח, אתה תשים 100 שח חדשים באגח ו50 שח חדשים במניות, כדי להגיע למצב של 350 שח בכל אפיק (כלומר חלוקה של 50/50).

אני לא מבין למה צריך לחשב ערך ממוצע ליחידה.

שתי השיטות (לחישוב "כסף חדש בתיק") די שקולות.

שיטה ראשונה אומרת שסך הכסף שהשקעת בתיק הוא בערך כמות המניות שקנית * השער הממוצע של ערך המניה.

שיטה שנייה (השיטה שעליהם אתם מדברים, שהיא יותר מדויקת, וגם יותר מובנת לדעתי) היא פשוט לזכור בכמה כסף קנית יחידות בכל פעם, מה שמייתר את הצורך בהתעסקות בשער ממוצע.

תודה לכולכם :)

אכפת לך להרחיב? :)
מס רווחי הון לא מחושב לפי שער ממוצע, אלא לפי FIFO (ברירת מחדל) או שכבות. הנושא נידון באריכות בשרשור על שינוי סדר מכירה.
אם תדע את כל שערי הקניה ואת תאריכיהם, תוכל לחשב את המס הצפוי במקרה של מכירה חלקית, ואפילו להחליט מתי (ומה) למכור כדי להפחית את חבות המס. לעומת זאת, אם תדע רק את השער הממוצע כפי שמופיע בטבלא הנ"ל, לא תדע כמה מס תשלם במכירה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
א צמוד למדד - הסבר נדל"ן 5
F הסבר בבקשה על פער בין 1159193 שנסחרת ב7310 אגורות לבין IUIT שנסחרת ב-20.99 דולר? שוק ההון 2
P הסבר ודוגמאות לטופס 1320 (חישוב הכנסה מעסק)? מיסים 0
P הסבר על השקעה באג"ח באמצעות קרנות מחקות שוק ההון 5
ט הסבר על קרן כספית שוק ההון 1
ו הי, אשמח להפניה לפוסט של הסולידית עם הסבר על השקעות דרך בתי השקעות בחו"ל פוסטים מאיכות נמוכה 0
V הסבר לצורת חישוב ״שינוי מעלות״ שוק ההון 14
אוגורן נפילת FTX - הסבר לטיפשים השקעות אלטרנטיביות 19
S הסבר על צבירת דיבידנדים (1159250) שוק ההון 5
A רכישת דירה מקבלן - הסבר לגבי מצב חשבון, ממה להיזהר? נדל"ן 2
Y אז מה היא אינפלציה? הנה הסבר לכל מי שלא יודע... שוק ההון 163
א אני מחפש הסבר ברור איך להעביר מלאומי לאקסלנס את התיק השקעות שלי פוסטים מאיכות נמוכה 1
פ מחקה מדד MSCI AC WORLD מנורה מבטחים-קרן השתלמות מבקשת הסבר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
Dinoman עמלות ודמי שמירה בברוקרים אצל SLICE הסבר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
D למה לשוק יש נטייה לגדול אקספוננציאלית? יש לכך הסבר תיאורטי מעבר לתצפיות אמפיריות? שוק ההון 31
A הסבר על -קסם ETF משולבת מניות ארה"ב שוק ההון 11
מ הסבר על מס שוק ההון 4
W ETF - הסבר על קביעת המחיר שוק ההון 0
S בקשת הסבר אודות רווח בקרנות פנסיה אלטשולר (תשואה מוצגת מול רווח כספי בפועל) צרכנות פיננסית 0
L למה חולים יותר בחורף, יש לזה הסבר? זה הקור? אוף טופיק 12
L מורים - שביתות - הסבר?? אוף טופיק 25
B דרוש הסבר - אג"ח מסוים או מוצר עוקב מדדי אג"ח שוק ההון 4
י בקשת הסבר - יתרון העברת הפסד לטובת קיזוז מס בעתיד שוק ההון 24
unrealx עמלות רכישת מניות בבית השקעות - הסבר? שוק ההון 6
ע הסבר על חישוב ה-SEC Yield של bond etf שוק ההון 5
ח הסבר לגבי קרן השתלמות צרכנות פיננסית 1
לא חשוב שמות הסבר על תוכניות חיסכון בבנקים שוק ההון 76
לא חשוב שמות סרטון לא ברור על מתווה הגז, אפשר הסבר? אוף טופיק 1
לא חשוב שמות בהקשר לחסכנות ואנטי-צרכנות - אפשר בבקשה הסבר על הסרטון הבא? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
י שוק חופשי מדומה - הצד הפילוסופי (הסבר מפורט יותר) אוף טופיק 178
פ סטודנט שמבקש הסבר לקופת גמל עם 100 אלף ,לא מניבה שמנוהלת ע"י הבנק ..אשמח לעזרה שוק ההון 8
חדש בשוק מבקש קצת הסבר לגבי IB שוק ההון 32
לא חשוב שמות האם אפשר לבקש הסבר מעמיק בנוגע למכפיל יעילות? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 20
עידן200 הסבר לגבי תיאומי מס ודוח מס עבור מספר חשבונות השקעה שוק ההון 21
pyrocks שאלה טכנית - הסבר על שערי קרן מחקה nikkei שוק ההון 9
א הסבר לילד בן 6 - ביטוח סיעודי צרכנות פיננסית 10
א הסבר על פיצויים צרכנות פיננסית 109
עש לילה הסבר על אג"ח קונצרני שוק ההון 41
Jane Doe למי יש הסבר למה עמלת המרת מטח כל כך יקרה? צרכנות פיננסית 6
א מבקש הסבר להודעה של הבנק "הסדר פשרה ללקוחות הבנק" אוף טופיק 7
ג'וליאן פיזור 1:1 בין אג"ח צמוד מדד ואג"ח שיקלי קבוע בשוקולד מריר - שאלה שוק ההון 2

נושאים דומים

Back
למעלה