• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

המסע אל המליון השני

לגבי נושא הצמיחה של השווי הנקי, אני מעריך שאתה מבין שקצב הצמיחה הולך ויורד מאחר וככל שאתה צובר יותר הון אז קורים שני דברים:
1. החסכון מתוך ההכנסות מעבודה נשאר באותו סדר גודל והתשואה של ההון גדלה, כלומר החסכון מהכנסות עבודה הולך וקטן באופן יחסי לרווחי ההון.
2. אותו חסכון מתוך ההכנסות יתרום פחות לצמיחה באחוזים של השווי הנקי, כי השווי הנקי יותר גדול.
אז הודות לך הלכתי לעשות מעט שיעורי בית.
כפי שציינתי, במהלך השנה היו לנו הכנסות שאינן קשורות להיותנו חלק מכח העבודה. תחת ההנחה שהכנסות כאלו ישארו איתנו גם כשלא נעבוד, מצאתי שכדאי להסתכל על ההוצאה החודשית הרגילה, אל מול ההוצאה החודשית שאין לנו כנגדה הכנסה:
1642831184532.png
במקרה זה, ההוצאה שלנו יורדת ב1-2K בכל חודש.

חשוב לציין, שההריון הביא עימו מספר הוצאות חד פעמיות גדולות, כמו גם מספר הכנסות חד פעמיות גדולות.
החישובים הנ"ל מתעלמים מכל מתנה שקיבלנו, כמו גם ההוצאות שביצענו כנגדן. זאת היות שהמתנות מעוותות לטובה את התוצאות.

אז אחרי שחישבנו את ההוצאה החודשית שמחייבת אותנו לעבוד, שווה להסתכל עליה אל מול הצבירה שלנו במושגי שנות מחיה:
1642831948305.png
וכאן אני רואה, שלמרות שצברנו הון נאה בחצי השנה האחרונה, בפועל צברנו רק שנת מחיה אחת בזמן הזה.
מה ההשלכות של זה הלאה? שנצטרך להמשיך למצוא דרכים יצירתיות לחסוך בהוצאות שלנו :)

במהלך השנה האחרונה גילינו מספר מקורות הכנסה/חסכון שונים, אשר תרומתם לצמיחה שלנו מוערכת בכ1k לחודש.
מעוניין לשתף?
בעוד שבעבר, מדי פעם, הייתי מבצע חישוב שווי נקי, כעת אנו מטפחים אקסולידית לתפארת מדינת ישראל. אקסל זה מפורט ומשוכלל כפי שראינו לנכון, ומאפשר לנו לבצע עיבוד סטטיסטי מעולה.
כנ"ל לגבי זה : )

נהנתי לקרוא את היומן, המון בהצלחה.
איך הסתדרתם בנסיעות בין-עירוניות ללא רכב? בתוך העיר זה עוד הגיוני אבל נראה שיש לכם משפחה וחברים בצפון, איך הייתם מגיעחם אליהם? הייתם יוצאים לטיולים בארץ?

כרגיל עדכון ממש מהנה לקריאה
שקלנו לפתוח לבתנו קופת גמל להשקעה שתירשם על שמה ותהיה מופרדת מנכסינו, אך לאחר מחשבה רבה החלטנו לוותר על הרעיון והסתפקנו בהגדלת ההפקדה לתוכנית חסכון לכל ילד. לכשבתנו (ואחיה) יגיעו לגיל רלוונטי, נחליט האם ואיך להעביר אליהם חלק מנכסינו.
מהניסיון שלנו, בסוף פתחנו לילד הראשון חשבון השקעות (על שמנו) בבנק וקנינו את אותם מניות שבבית השקעות
הסיבה לזה שזה בבנק זה בשביל להפריד את החסכונות
וזה סכומים יחסית קטנים שהעמלת אחזקה שנתית יותר נמוכה מעוד חשבון בבית השקעות
לכל ילד שנולד אחרכ הוספנו אותו סכום ושלושתם נמצאים באותו חשבון

>באידיאל רצינו להפקיד לכל ילד 130K בשביל שבגיל 30 הוא יוכל לקבל מאיתנו 1 מיליון שקל ראלי
בפועל התפשרנו על 30K כרגע
ולפי התכנונים לפי שלגדול ימלאו 10 שנים כבר נגיע ליעד של פרישה מוקדמת
ואז נוכל אולי להמשיך לעבוד חלקית בשביל להגדיל את החסכונות שלהם
אם נגיע ל250K בגיל 10 לכל ילד השוק יעשה את שלו ויהפוך את זה ל1 מיליון בגיל 30

*דעתי האישית בלבד לפני גיל 30 זה מוקדם מידי לתת הון לילדים, לפני שלמדו לעבוד ולחסוך לבד
בפאן הפיננסי, נכון לכרגע ההוצאות השוטפות (מטרנה, חיתולים, חשבונות וכו') על בתנו לא הגדילו בצורה משמעותית את ההוצאות הכוללות שלנו, ומתקזזות עם הוצאות אחרות שחסכנו (אוכל בחוץ, נסיעות) והכנסות חדשות (קצבאת ילדים והטבה במס), ומתגמדות לעומת המתנות שקיבלנו לרגל הולדתה.
אתם כרגע (וגם אנחנו (-:) בתקופת זהב מאוד יחודית
עלויות הבת החדשה הם מאוד קטנות יחסית כי אתם איתה בבית והיא עדין לא במסגרת, ואתם עדין סופרים את הכנסה מהחופשת לידה כאילו כשכר
ברגע שהקטנה תיכנס למסגרת (שמהסבב גנים שעכשיו אנחנו בעיצומו המחירים עלו!!!) זה עוד הוצאה של 4K חודשית (3800 גן + ציוד/מתנות/ועד של הגן)
עבור 3 ילדים אנחנו כבר צופים תשלום של 7K (שזה מאוד קרוב למשכורת של אישתי לצערנו...)
שאר ההוצאות באמת לא משתנות הרבה

לדעתי זה ממש בסדר לחסוך 50 אחוז עם ילדים, אבל שים לב שזה ירחיק אותכם מאוד מהיעד כי ההוצאות במימון הפרישה יעלו, קבל את זה באהבה (-:
עת, כשהיא קמה בערך פעם בלילה
כל כך לא מובן מאליו, תעריכו את זה
היית מוכן להוריד ב10 אחוז את אחוז החיסכון שלנו בשביל זה (-;

מעוניין לשתף?
בוודאי.

למדנו לבצע שימוש עוד יותר מושכל בתוי קניה, מועדוני צרכנות ותן ביס. ספורות הפעמים שנכנסנו לחנות ו"גיהצנו" כרטיס אשראי.
אפליקציות כמו שטראוס+ (כמעט ולא משלמים על יוגורטים, חלב, שמן זית וקפה), כללית אקטיב (שוברים למגה ספורט הניבו לנו שני זוגות נעליים) ועובדים בריא (גיפט קארד על סך 50 ש"ח לרשת שילב בכל חודש).
אבל האהוב עלי ביותר, הוא ניצול של כמה "oversights" באתר האונליין של רשת מזון.

כנ"ל לגבי זה : )
ברגע שאני משתמש בממוצע נע עבור ההוצאות, בניגוד לממוצע שנתי באקסולידית הבסיסית (שנהדרת גם היא), אני יכול להזין מעט נתונים באופן ידני, ולשים פונקציות שישתמשו בהם במקומות הנכונים (כמו למשל, להתחשב בגילום התן ביס בתור הוצאה, אבל בחסכון שנובע ממנו בתור הכנסה. הזנת יתרת תוי קניה לסופר בתחילת החודש והתחשבות בהפרש בתור הוצאה).

נהנתי לקרוא את היומן, המון בהצלחה.
תודה רבה!
איך הסתדרתם בנסיעות בין-עירוניות ללא רכב? בתוך העיר זה עוד הגיוני אבל נראה שיש לכם משפחה וחברים בצפון, איך הייתם מגיעחם אליהם? הייתם יוצאים לטיולים בארץ?
לפני או אחרי לדת הבת?

כשהיינו סטודנטים זה היה ממש קל. היינו גרים אצל ההורים / עם שותפים, אז לא ידענו פרטיות אמיתית מה היא, ולינה ארוכה בבית עם בוגרים אחרים הייתה נסבלת. לכן, להישאר לסופ"ש שלם בבית הוריה היה הרבה יותר קל. בצפון אנחנו מתניידים בעיקר עם הרכב של ההורים שלה, או עם חברים.
יתרה מזאת, גם כשהיה לי רכב צמוד, היינו מצפינים בתחבורה ציבורית. הנסיעה הבלתי נגמרת, שלא מאפשרת לי לבצע שום דבר אחר, התישה אותי. כשנפתחה הרכבת החדשה בירושלים היא גם הייתה בחינם לכמעט שנה, כבר גרנו ביחד ונפטרתי מהרכב, אז זה הסתדר לנו ממש טוב.

כיום זה הרבה יותר קשה, גם בתור זוג רווקים. בין אם כי בעת כתיבת שורות אלו אשתי ישנה, ואני עם כוס קפה יושב בשקט שלי בעודי כותב ובוהה בשלג שנמס לאיתו, ובין אם בגלל שההורים שלה, עקב בעיות בריאותיות והמגיפה, נמצאים כל הזמן בבית שאין בו רגע שקט. אז אם לא יורד גשם, אני יוצא להקיף את העיר (ולאחרונה, גם לקחתי מישהי לראות עולם :lol:).

מצד שני, זה טוב להם, טוב לנו וטוב לה שההורים של אשתי נמצאים לידה רוב הזמן כשאנחנו שם, ואני רוצה שתהיה להם את האפשרות לבלות יותר זמן עם הנכדה שלהם, אז אני נושך שפתיים ומנקה אבק מהגישוריות שלי.

מה שכן, הצפנו פעמיים מאז הלידה, וצורך כך שאלתי רכב מאחותי. לאשתי יש בת דודה שגרה לא רחוק מאיתנו וקנתה רכב. היא נוסעת כל שבועיים-שלושה, אז נצטרף אליה לפעמים.
כשיתבהר קצת, המגיפה תדעך ובתנו תגדל, אנחנו רוצים ליסוע איתה ברכבת, אבל בשלב מסוים (כנראה בשנה הבאה) נרצה להחזיק רכב בשביל הנוחות.

מהניסיון שלנו, בסוף פתחנו לילד הראשון חשבון השקעות (על שמנו) בבנק וקנינו את אותם מניות שבבית השקעות
הסיבה לזה שזה בבנק זה בשביל להפריד את החסכונות
וזה סכומים יחסית קטנים שהעמלת אחזקה שנתית יותר נמוכה מעוד חשבון בבית השקעות
לכל ילד שנולד אחרכ הוספנו אותו סכום ושלושתם נמצאים באותו חשבון
זה גם רעיון. ככה הכספים "מופרדים", אך עדיין נמצאים בשליטתנו.
*דעתי האישית בלבד לפני גיל 30 זה מוקדם מידי לתת הון לילדים, לפני שלמדו לעבוד ולחסוך לבד
מסכים, אבל לא בעניין הגיל.
ברגע שהקטנה תיכנס למסגרת
אנחנו מדחיקים את המחשבה הזו. לאו דווקא מהפאן הפיננסי, אלא מהפאן של אם להפקיר אותה בידי זרים, אז מאוחר ככל הניתן.
לדעתי זה ממש בסדר לחסוך 50 אחוז עם ילדים, אבל שים לב שזה ירחיק אותכם מאוד מהיעד כי ההוצאות במימון הפרישה יעלו, קבל את זה באהבה (-:
"והנה הדבר הכי טוב שיצא ממני" - המהנדל :)
כל כך לא מובן מאליו, תעריכו את זה
היית מוכן להוריד ב10 אחוז את אחוז החיסכון שלנו בשביל זה (-;
מהעין שלך היא התחילה לקום פעמיים;) לפחות הפעם השניה היא ב5-6.
עברו עלינו כמה שבועות קשים של גזים, אבל טפו טפו זה נרגע (נתראה בשיניים :lol: ).

גם נותן יתרון קצת בחשבון בבנק, שאתה נחשב לקוח "זהב"
יותר קל לקבל פתור עמלות
יהיו מוכנים לרדת איתך במשכנתא יותר עמוק בשביל שלא תעבור בנק וכו
מסכים, אבל לא בעניין הגיל.
איזה גיל אתה חושב?

אנחנו מדחיקים את המחשבה הזו. לאו דווקא מהפאן הפיננסי, אלא מהפאן של אם להפקיר אותה בידי זרים, אז מאוחר ככל הניתן.
+1 וזה אף פעם לא נעלם, גם בכיתה א...

מהעין שלך היא התחילה לקום פעמיים;) לפחות הפעם השניה היא ב5-6.
עברו עלינו כמה שבועות קשים של גזים, אבל טפו טפו זה נרגע (נתראה בשיניים :lol: ).
מאחל שינה טובה לכולנו!

מול היתרונות הברורים, לא לשכוח גם חסרון.

במקרה של עיקולים/בעיות/מחלוקות מול הבנק, אין הפרדה ממשית בין הכספים, והבנק רשאי לפעול נגד כל החשבונות שנמצאים באותו הבנק.

לכן יש גם יתרון בלהחזיק חשבונות בבנקים שונים. כל אחד והשיקולים שלו.

במקרה של עיקולים/בעיות/מחלוקות מול הבנק, אין הפרדה ממשית בין הכספים, והבנק רשאי לפעול נגד כל החשבונות שנמצאים באותו הבנק.
עקרונית במקרה של הוצאה לפועל ושות' אז יכולים להגיע ולעקל לך באותה קלות את החשבון בבית ההשקעות (אם כי לרוב יתחילו מהבנק)

מה שבדרכ עושים זה שמים לך עיקול על החשבון ואתה לא יכול להוציא כספים
הם לא מבצעים לך פעולות כמו למכור ני"ע - לא בטוח שזה חוקי

כן היה לי פעם חשבון שחשבון אחרי כמה חודשים של עיקול וללא פעולה מיצדי (כי לא ידעתי פשוט)
בנק נתן צק בנקאי לעריה מחשבון העוש על דעת עצמו מבלי לידע אותי
זה אומנם היה סכום של בערך 1000 שקל רק
אבל מאוד עיצבן אותי כי כמובן שאף אחד לא טרח להרים אלי טלפון או לשלוח מייל
פשוט שלחו מכתב לדואר שלא הגיע כנראה וזהו...
מאז יש לי X אדום על הבנק הזה... ועברתי ממנו במהירות

בכל מקרה לענינו זה הרי כספים לא לשימוש בזמן הקרוב אז גם אם יגבילו אותם זה לא מפריע
בכל אופן לי זה נתן הטבה די גבוהה שהתמקחתי על המשכנתא
וברגע שהסכום יהיה משמעותי פשוט אנייד את הני"ע ללא אירוע מס לבית השקעות

עקרונית במקרה של הוצאה לפועל ושות' אז יכולים להגיע ולעקל לך באותה קלות את החשבון בבית ההשקעות (אם כי לרוב יתחילו מהבנק)
התכוונתי לא להוצאה לפועל (או בשמה הנוכחי רשות הגביה). מבחינתה באמת כל החשבונות שלך בכל מקום הם שקופים.
אלא למחלוקת מול בנק ספציפי שבו מתנהלים מספר חשבונות.

לא משהו שאמור להרתיע מבחינת פתיחת מספר חשבונות באותו הבנק. אבל כן שיקול בנסיבות אישיות מסוימות.

נערך לאחרונה ב:
יותר קל לקבל פתור עמלות
יהיו מוכנים לרדת איתך במשכנתא יותר עמוק בשביל שלא תעבור בנק וכו
האמת שהתחילו לעשות לי פרצופים על זה, אז סיכמנו שאתחיל להשתמש בכרטיס אשראי שלהם והם יאריכו לי את הפטור.
איזה גיל אתה חושב?
אין לי מושג, זה בעיקר כל מקרה לגופו. אם הייתי צריך לשים את האצבע על זמן מסוים אז אחרי סיום התיכון/ הצבא.

כשצברנו נכסים בשווי 1M, עדיין היינו עם קידומת 2. אני יודע שכל שקל שהייתי מקבל במתנה גם בגיל 20, היה הולך לחסכון והשקעה.
לעומת זאת, אני זוכר שביב' אחד החבר'ה לקח חסכון שהוא קיבל מהסבתא שלו וקנה רכב חדש מהניילונים.
מאחל שינה טובה לכולנו!
ונאמר אמן!

בנק נתן צק בנקאי לעריה מחשבון העוש על דעת עצמו מבלי לידע אותי
ו @YPV, מזכיר לי את הסצינה הזו:

זה עדיין קיים? לא ראיתי את זה באפליקציה.
1643642116131.png

אין לי מושג, זה בעיקר כל מקרה לגופו. אם הייתי צריך לשים את האצבע על זמן מסוים אז אחרי סיום התיכון/ הצבא.

כשצברנו נכסים בשווי 1M, עדיין היינו עם קידומת 2. אני יודע שכל שקל שהייתי מקבל במתנה גם בגיל 20, היה הולך לחסכון והשקעה.
לעומת זאת, אני זוכר שביב' אחד החבר'ה לקח חסכון שהוא קיבל מהסבתא שלו וקנה רכב חדש מהניילונים.
אני באותו דעה

אבל אם היה לך בגיל 20 תיק השקעות של 1 מיליון שקל
כנראה שהמוטיבציה שלך לחסוך עוד 100 שקל או להתמקח על דמי ניהול היתה יורדת
וגם לא היית רואה את הגרפים היפים שיש לך כי הכל היה פחות חד באחוזים

לי מאוד חשוב ללמד את הילדים לחסוך ולהשקיע
הכסף מאיתו זה רק רשת ביטחון

הגדול שלי בן 7 עוד מעט - ויש ניצנים טובים (-:
מהגיגי השבוע:
"אבא בו נרד ברגל שלא נשתמש במעלית ואז נצטרך לשלם יותר חשמל..."

יש מצב לפירוט?
(לאו דווקא ברמת המוצר הבודד, אלא איזה סוגי oversights יש ואיך אתה מוצא אותם.)

גם אני מעוניין לחסוך :)
בכיף!

נתחיל מכך שמצאתי שהיום שהכי משתלם לי לעשות בו קניות הוא יום שלישי (מבצעי פירות, ירקות ותמ"ל).
שימוש בשוברים (תו הזהב/ התו המלא/כרטיס נטען לרשתות) היא הפרקטיקה העיקרית שלי, אבל היא אפשרה מספר דברים מעניינים.
בנוסף, אני אף פעם לא מגיע לקנות בשעות העומס, ומעדיף להשתמש בקופות בשירות העצמי. התור וההמוניות מייצרים עלי לחץ "לברוח" משם ופוגעים בשיקול הדעת שלי.

ישנן הרבה חנויות בהן יש מבצעים לחברי מועדון, אך הם אינם תקפים בשימוש בתווי קניה.
נניח והגעתי לחנות כזו כדי לנצל גיפט קארדים, אני מסיים את החשבון ולאחר הדפסת הקבלה מסתכל בה ו"נזכר" שהמבצעים הם רק לחברי מועדון. במקרה כזה אני מבקש מהקופא שתזכה אותי על המוצרים, ומתחילים חשבון חדש כשהזנו מספר מועדון.
כעת, התשלום הוא באמצעות הזיכוי (שנמצא בחזקת מזומן) ולכן המבצעים כן תקפים
בנוסף, במצב כזה הזיכוי הוא לרוב על מחיר המוצר המלא, כך שאם בכל זאת הצלחת לקבל איזושהי הנחה על מוצר, זכית.

רשת ש*פרסל מאפשרת לשלם בעזרת תוים באונליין. הייתה תקופה קצרה, שבה התו של 400 ש"ח הוגדר כמוצר ב5% הנחה, אז השתמשתי בתווים שקניתי בעבר בשביל לקנות עוד תווים בהנחה, תוך כדי צבירת נקודות מועדון שהקנו לי עוד הנחה, ועל הדרך גם הורדתי את דמי המשלוח.
גם אחרי שנגמרה החגיגה המשכתי להשתמש בגיפט קארד כדי למלא את העגלה כדי להגיע לסף לדמי המשלוח הנמוכים.

כמה פעמים קיבלתי קופון להנחה של 5-10% לקניה, ואז הטריק הוא אותו הטריק.
באחת הפעמים הייתה תקלה שלא התחשבה בקופונים והנחות, אז לאחר זיכוי בגינם יצא ששילמו לי כ100 ש"ח על הקניה.

כנ"ל בקופות. הייתי מעביר את כרטיס האשראי, קונה, וממשיך ללשלם עם התן ביס. הייתי מקבל 5% הנחה על המותג שלהם, ועוד 53% הנחה (עד כדי) על היתרה בתשלום בתן ביס.
כבר קרה לי כמה פעמים שהגיע האחראי לבצע אתחול לקופה.

את רוב הטריקים האלו גיליתי במקרה, אבל ברגע שגיליתי כמה, אני יודע מה לחפש ולבדוק.

ואנקדוטה קטנה לסיום, לאחרונה התחלתי ללכת לסופר ביחד עם אבא שלי. בקניה האחרונה ביצעתי את ה"קסמים" שלי וכשבאנו לצאת, הבחור שבודק את הקבלות לא האמין ששילמנו את המחיר שרשום בקבלה, אז הוא התחיל להסתכל בשקיות.
אחרי שהבין שאין פה טעות הוא שחרר אותנו ואבא שלי אמר לו "אני לא אתפלא אם שילמו לו על הדברים" (גם מקרה שקרה).

בכיף!

נתחיל מכך שמצאתי שהיום שהכי משתלם לי לעשות בו קניות הוא יום שלישי (מבצעי פירות, ירקות ותמ"ל).
שימוש בשוברים (תו הזהב/ התו המלא/כרטיס נטען לרשתות) היא הפרקטיקה העיקרית שלי, אבל היא אפשרה מספר דברים מעניינים.
בנוסף, אני אף פעם לא מגיע לקנות בשעות העומס, ומעדיף להשתמש בקופות בשירות העצמי. התור וההמוניות מייצרים עלי לחץ "לברוח" משם ופוגעים בשיקול הדעת שלי.

ישנן הרבה חנויות בהן יש מבצעים לחברי מועדון, אך הם אינם תקפים בשימוש בתווי קניה.
נניח והגעתי לחנות כזו כדי לנצל גיפט קארדים, אני מסיים את החשבון ולאחר הדפסת הקבלה מסתכל בה ו"נזכר" שהמבצעים הם רק לחברי מועדון. במקרה כזה אני מבקש מהקופא שתזכה אותי על המוצרים, ומתחילים חשבון חדש כשהזנו מספר מועדון.
כעת, התשלום הוא באמצעות הזיכוי (שנמצא בחזקת מזומן) ולכן המבצעים כן תקפים
בנוסף, במצב כזה הזיכוי הוא לרוב על מחיר המוצר המלא, כך שאם בכל זאת הצלחת לקבל איזושהי הנחה על מוצר, זכית.

רשת ש*פרסל מאפשרת לשלם בעזרת תוים באונליין. הייתה תקופה קצרה, שבה התו של 400 ש"ח הוגדר כמוצר ב5% הנחה, אז השתמשתי בתווים שקניתי בעבר בשביל לקנות עוד תווים בהנחה, תוך כדי צבירת נקודות מועדון שהקנו לי עוד הנחה, ועל הדרך גם הורדתי את דמי המשלוח.
גם אחרי שנגמרה החגיגה המשכתי להשתמש בגיפט קארד כדי למלא את העגלה כדי להגיע לסף לדמי המשלוח הנמוכים.

כמה פעמים קיבלתי קופון להנחה של 5-10% לקניה, ואז הטריק הוא אותו הטריק.
באחת הפעמים הייתה תקלה שלא התחשבה בקופונים והנחות, אז לאחר זיכוי בגינם יצא ששילמו לי כ100 ש"ח על הקניה.

כנ"ל בקופות. הייתי מעביר את כרטיס האשראי, קונה, וממשיך ללשלם עם התן ביס. הייתי מקבל 5% הנחה על המותג שלהם, ועוד 53% הנחה (עד כדי) על היתרה בתשלום בתן ביס.
כבר קרה לי כמה פעמים שהגיע האחראי לבצע אתחול לקופה.

את רוב הטריקים האלו גיליתי במקרה, אבל ברגע שגיליתי כמה, אני יודע מה לחפש ולבדוק.

ואנקדוטה קטנה לסיום, לאחרונה התחלתי ללכת לסופר ביחד עם אבא שלי. בקניה האחרונה ביצעתי את ה"קסמים" שלי וכשבאנו לצאת, הבחור שבודק את הקבלות לא האמין ששילמנו את המחיר שרשום בקבלה, אז הוא התחיל להסתכל בשקיות.
אחרי שהבין שאין פה טעות הוא שחרר אותנו ואבא שלי אמר לו "אני לא אתפלא אם שילמו לו על הדברים" (גם מקרה שקרה).
זה מרשים מאוד. עכשיו השאלה המתבקשת - כמה שווה הזמן שלך? כמה זמן לוקח לעשות קסמים?

לא יאומן בן אדם שיש לו פרנסה ברווח מנסה לגנוב (כן לגנוב) את הרשת (שיותר עשירה ממנו אם זה השיקול הרלוונטי) והפורום הזה מאשר תיאור ועידוד עבריינות פלילית !!

לא יאומן בן אדם שיש לו פרנסה ברווח מנסה לגנוב (כן לגנוב) את הרשת (שיותר עשירה ממנו אם זה השיקול הרלוונטי) והפורום הזה מאשר תיאור ועידוד עבריינות פלילית !!
למה לגנוב?
נשמע כמו מציאת שיטות לניצול תחומים אפורים במערכת.
לא נשמע לי רחוק ממה שרואי חשבון ויועצי מס עושים

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
עידו ג המסע לנדל"ן נדל"ן 12
C דירה ראשונה להשקעה - תחילת המסע נדל"ן 11
ג המסע אל הלא נודע (22) יומני מסע אישיים 15
ג המסע המתמשך לחיים הטובים יומני מסע אישיים 6
F המסע שלי מתחיל באירופה: 15 אבני דרך להשלמת המטרה יומני מסע אישיים 35
S המסע שלי מתחיל כאן יומני מסע אישיים 2
TheTieMan המסע שלי - מלא למידה, מתחיל עם משהו ומסיים בלא נודע (בן 23) יומני מסע אישיים 17
R המסע שלי :) יומני מסע אישיים 7
wish המסע שלי לחירות ועצמאות יומני מסע אישיים 136
de dud המסע שלי - פרישה מוקדמת מנדלן גלובלי פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 50
Y המסע אל האתגר הבא בחיים התפתחות אישית 32
Tsachi01 לא מבין את יומני המסע פה אוף טופיק 180
2 המסע שלי לשקט מתחיל מאפס יומני מסע אישיים 14
S המסע לעצמאות כלכלית (בן 21) יומני מסע אישיים 33
סול יומן המסע של סול יומני מסע אישיים 35
סטארטר יומן המסע של סטארטר יומני מסע אישיים 22
S יומן המסע של Shabi יומני מסע אישיים 17
ג המסע שלי בן 25.5 - יומני מסע אישיים 34
לא חשוב שמות המסע שלי ללימוד Java התפתחות אישית 9
א אבן אחר אבן- המסע שלי יומני מסע אישיים 9
מוריה יומן המסע של מוריה יומני מסע אישיים 93
משה המסע שלי להקטין בכל חודש את ההוצאה השוטפת בעוד 100 שקלים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 26
י מתחיל את המסע יומני מסע אישיים 18
ש רק מתחיל את המסע יומני מסע אישיים 7
P יומן המסע שלי בן 26 יומני מסע אישיים 60
S מתחיל את המסע שלי יומני מסע אישיים 5
ש המסע שלי- משכירה לעצמאית יומני מסע אישיים 11
B צומת דרכים מפתיעה באמצע המסע יומני מסע אישיים 21
M היכרות: תחילת המסע והגדרת יעדים יומני מסע אישיים 8
א המסע של אספרסו יומני מסע אישיים 13
מ המסע האמיתי מתחיל עכשיו יומני מסע אישיים 39
T מתחיל את המסע בגיל 28 יומני מסע אישיים 8
M המסע וההצלחה ב3 שנים האחרנות יומני מסע אישיים 42
S המסע שלי לעצמאות כלכלית יומני מסע אישיים 15