• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

המסע אל המליון השני

תגידו לי בבקשה, איך הגענו מזה:
היות והמהנדל דיבר על הלידה המתקרבת ועל ההוצאות הצפויות - אני חושבת שההבדל בין מיקסום ההוצאות עפ"י הנהוג כיום ובין הסתמכות עצמית, יכול לקרב או להרחיק את המטרה לשמה נפתח השרשור.

תגידו לי בבקשה, איך הגענו מזה:

ליועצות הנקה ומנשאים.
הפעם הנזיפה לא במקום:roll:

@המהנדל, שזה היומן האישי שלו, ביקש במפורש
נ.ב2, אם למישהו יש מוצרים מומלצים/ טיפים/ אתרים טובים לתינוקות אז הוא מוזמן לשתף.

@המהנדל שיהיה הרבה בהצלחה. אכן התרגשות גדולה!

לא רוצה לחטוף את השרשור, אבל זו נקודה קריטית.

לא מכיר זו לא ראיה. הטיית זמינות קלאסית.

מזל הוא לא טיעון טוב בחיי אדם.

אני אפסיק לחטוף את השרשור, רק רציתי להדגיש כמה זה מסוכן. גם המרכז לבקרת מחלות ומניעתן חושב כך.
בדקתי בזמנו. כל מה שמצאתי במחקרים קשור לסמים אלכוהול ושאר ירקות, לא הורים בריאים

ואולי הסיבה שאמהות צעירות לוקחות יעוץ הנקה שינה ודולה הוא מרצון לעשות את הכל מראש בצורה הכי טובה ולחסוך קשיים, כאבים , תסכולים ועוד?
אפשר ללדת גם בלי דולה,אבל זו תהיה ברוב המקרים חוויה פחות טובה.
אפשר להניק בלי יועצת הנקה, וזו לפעמים תהיה חוויה לא נחמדה, לא מוצלחת, כואבת, לעיתים לטווח קצר יותר , ואת כל זה אפשר לחסוך עם ידע מוקדם.
בהחלט, מספיק יום וחצי לא מוצלחים ומתדרדרים לגודש וסחרור של אי נוחות שמהר מאוד (לפעמים בעזרת אחיות שדוחפות להאכיל את התינוק ויהי מה) עשוי להגיע להאכלה ללא הנקה (מותר, אבל אולי לא מה שתוכנן).
יותר מכך, יועצת הנקה שימושית גם בילד שני אם האנטומיה קצת השתנתה והילד מתנהג אחרת. אין הרבה איך ללמוד מראש אבל יש יועצות הנקה נהדרות בבתי החולים (יש גם שלא וחשו? לסנן ולמצוא אחת שמתחברים אליה). לפעמים עניין של שתי דקות הנחיה שתורמת לחודשים ארוכים של הנקה מוצלחת.

אגב סלקל, לא להיט.
אני אישית בעד לקנות כסא שמתאים מגיל אפס לכמה שנים. קודם הפוך לכיוון הנסיעה ואחר כך עם כיוון הנסיעה.
אם כמוני תמשוך אותם הפוך עד גיל 3 ועם הכיוון עד כמה שאפשר (עד 7 לפחות אצלנו) אז העלות של כיסא משובח כמו ברייטקס יקר מתפרסת דק דק על שנים והבטיחות הרבה יותר טובה מסלקל.

דבר ראשון, המון מזל טוב והמון בריאות לכם.

יכול להעיד מנסיון אישי על כמה מוצרים.
אנחנו השתמשנו במיטחברת, מיטה לתינוק שמתחברת למיטה שלנו, היא בגובה המיטה ומאוד נוחה, בטוח יש יד שניה.

לגבי עגלה, ביחד הראשון עשינו טעות של טירונים וקנינו עגלה עם כל התוספות באזור 3000 ש"ח, מיתר לחלוטין ולא הייתה בכלל נוחה להליכה בעיר.
אז למדנו מנסיון, קנינו עגלה מעולה של בריטקס, עם שלושה גלגלים, ממש נוחה לתמרון בעיר, גרנו בתל אביב, הלכנו המון, ממש נוחה לקיפול והכי חשוב, לא יקרה.
ממליץ בחום.
Screenshot_20211004_183532_com.android.chrome.jpg

דבר ראשון, המון מזל טוב והמון בריאות לכם.

יכול להעיד מנסיון אישי על כמה מוצרים.
אנחנו השתמשנו במיטחברת, מיטה לתינוק שמתחברת למיטה שלנו, היא בגובה המיטה ומאוד נוחה, בטוח יש יד שניה.

לגבי עגלה, ביחד הראשון עשינו טעות של טירונים וקנינו עגלה עם כל התוספות באזור 3000 ש"ח, מיתר לחלוטין ולא הייתה בכלל נוחה להליכה בעיר.
אז למדנו מנסיון, קנינו עגלה מעולה של בריטקס, עם שלושה גלגלים, ממש נוחה לתמרון בעיר, גרנו בתל אביב, הלכנו המון, ממש נוחה לקיפול והכי חשוב, לא יקרה.
ממליץ בחום.
צפה בקובץ המצורף 464
תודה רבה!

האמת שהדבר הראשון שהשגנו זו עגלה, בה זכינו בהגרלה. גם קיבלנו במתנה טיולון קומפקטי ממשפחה של אשתי.
בנוסף לכסף, זה בעיקר חסך לנו לבצע סקר שוק ולהתלבט
אגב סלקל, לא להיט.
אני אישית בעד לקנות כסא שמתאים מגיל אפס לכמה שנים. קודם הפוך לכיוון הנסיעה ואחר כך עם כיוון הנסיעה.
אם כמוני תמשוך אותם הפוך עד גיל 3 ועם הכיוון עד כמה שאפשר (עד 7 לפחות אצלנו) אז העלות של כיסא משובח כמו ברייטקס יקר מתפרסת דק דק על שנים והבטיחות הרבה יותר טובה מסלקל.
אין לנו רכב (ומעדיפים לא להחזיק אחד), אנחנו כן הולכים הרבה ומתכננים לעיתים לתפוס טרמפים עם חברים/מוניות.
לכן, חשוב לנו סלקל שגם מתחבר לעגלה שלנו אבל גם כזה שניתן להשאיר במצב שכיבה להרבה זמן. לצערי, זה תענוג לא זול, אבל בעינינו זה שווה את המחיר.
אם היינו צריכים לקנות עגלה ו/או מחזיקים רכב, כנראה שהיינו בוחרים כזו שבמכלול הייתה עולה לנו פחות, אבל במסגרת האילוצים הנ"ל יש רק 2 דגמים שמתאימים לנו...

לגבי הכיסא, להורים של אשתי נקנה כיסא שישרת אותנו שנים קדימה. להורים שלי כבר יש כיסא לרכב.
אם היה לנו רכב זה בהחלט מה שהיינו עושים (ומתישהו כנראה נעשה).

• אהבתי
Reactions: Roi
אין לנו רכב (ומעדיפים לא להחזיק אחד), אנחנו כן הולכים הרבה ומתכננים לעיתים לתפוס טרמפים עם חברים/מוניות.
לכן, חשוב לנו סלקל שגם מתחבר לעגלה שלנו אבל גם כזה שניתן להשאיר במצב שכיבה להרבה זמן. לצערי, זה תענוג לא זול, אבל בעינינו זה שווה את המחיר.
אם היינו צריכים לקנות עגלה ו/או מחזיקים רכב, כנראה שהיינו בוחרים כזו שבמכלול הייתה עולה לנו פחות, אבל במסגרת האילוצים הנ"ל יש רק 2 דגמים שמתאימים לנו...
מזכיר לי את היציאה מבית החולים עם הגדול ולא קיבלו את הבדיחה שאני אשים את הסל קל על האופנוע.

המציל נפש אחת בישראל

שבת שלום לכולם!
התקופה האחרונה הייתה עמוסה עבורי, לכן ידי לא הייתה משגת לקחת חלק פעיל יותר בפורום, אך עדכון תקופתי קצר זה תמיד טוב :).

אנחנו מצפים לתינוקת בכל רגע וההתרגשות בשיאה(!!!!). קיבלנו ערימות של בגדים, חיתולים וציוד ממשפחה וחברים, וקנינו את מה שראינו כנחוץ / משפר חיים.
אמנם בת הזוג חטאה למספר קניות אימפולסיביות, אבל לזכותה יאמר שהיא עשתה עבודה מצוינת בהשוואת מחירים ובדיקת צורך אמיתי במוצרים שהוגדרו כ"חובה".

התחלתי לתעד את סיפור החיים של הסבים והסבתות שלנו. בתחילה נתקלתי בהתנגדות מסוימת (מה אגיד? על מה אדבר?), אך כשהתחלתי להסריט הם גילו התלהבות מהתהליך ועכשיו גם ההורים שלנו רוצים שנסריט אותם כבר היום.
הודהמתי מהצורה בה הם הצליחו לשחזר חוויות ואירועים ממהלך החיים שלהם. לצערי, הזיכרון של סבתי התדרדר עם השנים אך שימוש בתמונות הצליח לעזור לה להיזכר.

בנוסף לכך, אחי ממשיך בקרוב לצבא הקבע לתקופה קצרה ורוצה לרכוש רכב. כששאלתי אותו מדוע, הטיעון שלו היה שזה משיקולי נוחות: נסיעה של שעה וחצי בתחבורה ציבורית לבסיס פעמיים בשבוע תהפוך לנסיעה של 40 דקות. על הדרך גיליתי שהוא השתמש בחיסכון לכל ילד כדי לקנות פלאפון יוקרתי.
אני מנסה כבר תקופה להכניס אותו ההתנהלות הפיננסית, ובקרוב אנחנו הולכים לפתוח לו תיק השקעות, אבל נראה כרגע שהוא אמנם לא בזבזן גדול, אך לא סולידי.

לבסוף, במהלך מפגש חברים, אחת החברות שיתפה שהיא מעוניינת להתפטר ושאלה אותי אילו פיצויים מגיעים לה. מפה לשם, אני בשוק מכמות בני ה30 שלא יודעים חצי דבר על קרן הפנסיה שלהם.
בחודש האחרון עזרתי לכ10 חברים לעשות סדר בפנסיה שלהם, וככל הנראה בזכותי הם יחיו בצורה יותר מכובדת לעת זקנה :)

עושה רושם שאתה אדם שאנשים מסביבך מעריכים מאד.
מתייעצים איתך, משתפים בפעולה, מקשיבים לך... בורכת במתנת אל ואתה משתמש בזה למעשים טובים.
ממתינה לעדכון הבא לאחר הולדת הבת, ברכות מראש :)

שנה לסולידיות

באוקטובר 2020 העברתי את תיק ניירות הערך שלי מהבנק לבית השקעות.
איני זוכר מה גרם לי לבצע את המעבר הזה, או מה מלכתחילה גרם לי לבצע טיוב של העמלות אותן אנו משלמים.
איני זוכר גם כיצד התחלתי להתעמק בבלוג, אך אני זוכר את ההתלהבות שחשתי מהרעיונות העומדים בבסיסו והצבת מטרות לחסכון שלנו, והפיכתו לשיטתי.
הפוסט הראשון ששיתפתי עם בת זוגתי היה עצמאות כלכלית לתינוקות שלך?. לפי ההודעה שנשלחה עם הקישור, נראה היה שזה הפוסט הראשון ששיתפתי עימה, אך לא הראשון שקראתי.
את השבועות שבאו בילינו ב"בינג'" על הבלוג, משתפים הלוך וחזור קטעים נבחרים ומגבשים לעצמנו מטרות ויעדים.

בשנה האחרונה, התחלתי להעלות לדיון ביתר שאת את הנושא הפיננסי. צירפתי חברים אל המסע וסייעתי לרבים אחרים, בין אם על ידי הפחתת העמלות אותן הם משלמים, שימוש במוצרים תחליפיים, מקסום יכולת החסכון שלהם או על ידי פתיחת דלת לעולם ההשקעות והתנהלות כלכלית נבונה.

בעוד שבעבר, מדי פעם, הייתי מבצע חישוב שווי נקי, כעת אנו מטפחים אקסולידית לתפארת מדינת ישראל. אקסל זה מפורט ומשוכלל כפי שראינו לנכון, ומאפשר לנו לבצע עיבוד סטטיסטי מעולה.
בצורה כזו, קל לנו לעמוד ביעדים שהצבנו לעצמנו ולראות את ההתקדמות החודשית. לדעת היכן התייעלנו והיכן אנו יכולים להשתפר, וכן להוות כלי עזר עבור חברינו שאנו חפצים ביקרם.
השימוש באקסל עזר לנו לבצע אופטימיזציה של הוצאות. למשל, אנו מרכזים בקובץ אחד את כל הגיפטקארדים/קופונים שקיבלנו, עם קישורים לחנויות הרלוונטיות לכל אחד, וכך יכולים לבצע ניצול מקסימלי שלהם.

בעוד שכשהתחלנו את המסע הזה, היו מספר דברים שלא לקחנו בחשבון (למשל, הגידול בהוצאות עקב גדילת התא המשפחתי), אנחנו עדיין סבורים שאנו יכולים בקלות להגיע לעצמאות כלכלית בגיל 35.
זה יהיה מאתגר, אבל כל עוד אנחנו פועלים בהרמוניה ובשיתוף פעולה

לבסוף, אנצל את הבמה לשתף בהתפתחות אישית אחרת.
טרם השירות הצבאי שלי הייתי מאוד ביישן ונחבא אל הכלים. אחד שלא מתבלט ונתמע אל הקהל.
במחציתו השני של השירות, החל תהליך של צבירת בטחון עצמי, התפתחות אישית וחיזוק שריר האסרטיביות. לאחר השחרור השריר הזה התחזק לאיטו אך בשנתיים האחרונות, בין אם בעקבות המגיפה, או בין אם בשליטה המוגברת שקיבלתי על חיי בעקבות החשיפה לבלוג, הוא התחזק לאין שיעור. מנגד, אני חש שאני עמוק בתוך עקומת דאנינג-קרוגר.

אז תודה רבה לכולם ובמיוחד לבעלת הבית על הידע המונגש כאן! :)

מחוות של כבוד

אז בשעה טובה ומוצלחת אשתי הגיבורה ילדה בחנוכה.
אין לתאר את גודל ההתרגשות (והפרעות השינה ;)) שאנו חווים ואת עוצמת המעמד, של להיות האחראים לבריאותה של תינוקת חסרת ישע.
היא מתחילה להכיר עולם חדש ומדהים, ואנחנו מתחילים להכיר אותה 3>.

כשהן היו בבית החולים, המשפחות שלנו באו לבקר. ההורים של אשתי ניצלו את החופשה ושכרו חדר במלון בקצה הרחוב שלנו ו"בילינו" איתם הרבה. אשתי שקלה להשתכן למשך שבועיים לאחר הלידה בבית הוריה, אך גם היא הפנימה ששיתוף קורת גג עם קבוצת בוגרים שונה היא בלתי נסבלת.

בכל מקרה, בעת העליה לרגל, הן לבית החולים והן לדירתנו, המבקרים היו "חייבים לבוא בידיים מלאות". האורחים הביאו עימם ערימות של ממתקים, מאפים ועוגות בכל ביקור. אציין שלמרות שביקשנו פעם אחר פעם שיפסיקו עם זה, התעלמו בנימוס מהבקשה שלנו, וכשביקשנו שיביאו במקום זאת ירקות חתוכים טריים, הורמו מספר גבות.

אבל גולת הכותרת קרתה כשהגענו הביתה.
חברות של חמתי שלחו לנו שתי מתנות. האחת מעט פרקטית (סלסילה עם מגבת, חיתולי טטרה ובגדי גוף), אבל השניה הייתה אם כל מפגני השופוני.
קיבלנו הביתה מגש עתיר בסופגניות "יוקרתיות", עם ציפויים מוזרים ומזרקים, שרק מלהסתכל עליו חטפנו הרעלת סוכר. שלחתי את תודתי למארגנת המשלוח ולחמתי, והיא מאוד התלהבה מהמארז. הוא באמת היה יפה, אבל לא פרקטי, כנראה עלה הון וגרם לנו לרצות להקיא.

כפי שציינתי בעבר, ההורים שלנו עניים. בעוד שהם מתגוררים בדירות בבעלותם, אין להם כמעט נכסים אחרים.
כמו כן, שרירי החיסכון והתכנון לטווח ארוך שלהם אינם מפותחים. בנוסף, בשנתיים האחרונות ההורים של אשתי חוו ירידה חדה בהכנסות עקב בעיות בריאותיות, אך זה לא מנע מהם להקריב את קרנות ההשתלמות לטובת החלפת ריהוט כוללת.
כשהצעתי לחמתי עזרה בשימוש בשוברים עבור רכישת מתנות לנכדה שלה, התגובה שלה הייתה "הנכדה שלי תקבל רק את הדה-בסט". לקח לה הרבה זמן להבין שהיא קונה את אותו המוצר כך או כך, לכן עדיף לה לנצל את כל הכלים העומדים לרשותה ולרכוש אותם בהנחה משמעותית (30-50%).
כשהצעתי שאת הכסף שהיא תחסוך נפקיד לקופת גמל להשקעה עבור הנכדה שלה, כך שיהיו לה נכסים לעת בגרותה, נתקלתי בטיעון השחוק ש"בורסה זה הימורים" (לבזבז את הכסף ולא "להמר" עליו זה יותר טוב?).
לבסוף הם השתכנעו מהטיעון הזה והסכמנו שהם יתקשרו אלי במעמד הרכישה ויעבירו לי אחר כך את מלוא הסכום.

הצעתי מספר פעמים בחצי שנה האחרונה למספר אנשים להקים קרן חיתולים עבור התינוקת. בעיקר צחקו מהרעיון, אבל לעניות דעתי הוא הרבה יותר מועיל מלבזבז את הכסף על מפגני שופוני ושוקולדים, או צעצועים ומוצרים שלאו דווקא נחוצים.
מאז ומתמיד תמכתי בלשאול את ההורים מה הם צריכים עבור הילדים, ורכשנו מתנה לפי בקשתם. הם לרוב יודעים מה חסר להם, מה ישפר את איכות החיים שלהם או מה הם ירצו לרכוש בעתיד עבור הילד. לכן, המתנה האהובה עלי היא מזומן, ולאחריה גיפט קארד.​

מניח שנכדה ראשונה?
בבאים כבר יהיה טוב יותר.
תסביר להם בפעם הבאה שאתם יודעים מה חסר ומתנות מיותרות לא עוזרות.

מזל טוב מהנדל יקר!
צחקתי מהתיאורים שלך, אני מכירה אותם רק מסיפורים של אחרים (בעיקר מעדות המזרח) :>
צחוק בצד... אני מקנאה קצת בכך שברור לכל המשפחה שהיא מתגייסת בשבילכם, לא משנה אם לטעמך או לא. זה לא מובן מאליו.

מניח שנכדה ראשונה?
אכן.

מזל טוב מהנדל יקר!
תודה רבה!
צחוק בצד... אני מקנאה קצת בכך שברור לכל המשפחה שהיא מתגייסת בשבילכם, לא משנה אם לטעמך או לא. זה לא מובן מאליו.
ואנחנו מעריכים את זה מאוד ומודים להם כל פעם מחדש. אני מגיע לכאן כדי להתלונן על מה שפחות לטעמי ;)
צחקתי מהתיאורים שלך, אני מכירה אותם רק מסיפורים של אחרים (בעיקר מעדות המזרח) :
"הנודניקים לא נותנים לה לנוח? היא בבית חולים! אני אבוא לבקר לבד שבוע הבא אחרי שתתמקמו" - הסבתא הפולניה.
המשפחה של אבא שלה רצתה לעלות לרגל. אין לנו איפה לארח את כל החמולה, אז ביקשנו שנתראה בצפון בחודש הבא.

תודה רבה!
האם אתה צופה שהמצטרפת החדשה תפגע ברמת החיסכון שלכם?
זו שאלה מצוינת.

בקצרה, לא כל כך.
בארוכה:
לטווח הקצר אנחנו מניחים שההשפעה של המצטרפת תהיה מינורית, אך משמעותית לטווח הבינוני/ארוך.
מצד אחד, הקטנה תביא איתה הוצאות חדשות / עליה בהוצאות הקיימות, אך את רוב ההוצאות הגדולות והחד פעמיות כבר ביצענו.
מצד שני, קיבלנו (ונקבל) מתנות בזכות הולדת התינוקת.
מצד שלישי, השכר שלי קפץ לאחרונה, וזה עדיין לא משתקף במלואו בשיעור החיסכון של 2021 (75%) + קצבאת ילדים ונ"ז במס
מצד רביעי, אשתי מתכננת להאריך את חופשת הלידה כך שנכניס 7000 ש"ח פחות בכל חודש + נרצה להמשיך להפקיד לקרן הפנסיה שלה.
מצד חמישי, בסוף 2022 נעבור לדירה גדולה יותר, יתכן שנכניס אותה למסגרת ולא עלינו, נקנה רכב.

נכדה ראשונה ואני מניח שאתם קרובים (תהיו קרובים יותר) להורים?
תן להם לפנק אותה. נצל את שרותי הבייביסיטר ברגע שאפשר.
אני הייתי במקום אחר לחלוטין היום אם לא היתה עזרה מההורים.

ליתר הסיפור נראה לי שכדאי להיות מוכן ליום שהוצאות רפואיות של ההורים יפלו עליכם (ברגע שלהם אין כסף זה נופל על הילדים).

נ.ב.
תזכור תמיד לומר תודה בסוף. כמה פעמים שלא יגידו "אין על מה"/ "לא צריך".
אסור לקחת את זה כמובן מאליו.

@המהנדל קודם כל הרבה מזל טוב!!!
בהחלט מעמד מרגש (גם בלידה השלישית, יודע מניסיון השלישית שלנו בת חודשיים (-:)

ברוך הבא לעולם האמיתי של החיסכון, אני אישית באמת חושב שיותר קל לחסוך ברגע שיש ילדים
העתיד נראה יותר מוחשי ומשורטט
השגרה היומים ווהשנתית הרבה יותר חזרתית והרבה יותר קל בגלל זה לתכנון קדימה
התקציב הרבה יותר קבוע ויציב כתוצאה מהשגרתיות
והכי חשוב יש סיבה אמיתית לחסוך!
ציטוט שאני לוקח איתי הרבה זמן מ"אבא עשיר, אבא עני..."
אבא עני אומר אני לא יכול לחסוך כי יש לי ילדים...
אבא עשיר אומר אני חייב לחסוך כי יש לי ילדים...
הצעתי מספר פעמים בחצי שנה האחרונה למספר אנשים להקים קרן חיתולים עבור התינוקת
כמה טיפים מהתחום שאולי יעזרו:
1. חיתולים זה לא באמת הוצאה כל כך גדולה - עלות של בערך 2000-3000 שקל לכל חיי הילד
2. חיתולים עד מידה 2 כולל משמעותית יותר זולים, סביב ה50 אג לחיתול במבצעים, אבל לשים לב הקפיצות הם מהירות מאוד (אפשר לחשב כמה צריך לפי משקל התינוק הערכה שתינוק עולה 30 גרם כל יום ו8 חיתולים ביום בהתחלה)
3. רוב החיתולים די דומים באיכות הספיגה, ההבדל העיקרי הוא הנוחות והתפיסה לגוף ולכל ילד יכול להיות שחיתול אחר יתאים יותר טוב - תבדקו כמה סוגים במיוחד אם יש דליפות או הכתמות
4. החיתולים המוזלים ומותגי בית לא תמיד יותר זולים מול מבצעים של חברות גדולות
5. רשתות מזון וגם פארם לפעמים מוכרים חיתולים בהפסד בשביל למשוך לקוחות (הם גם מגבילות את הקניה) - שווה לאתר ולהזמין, אני מזמין לפעמים מרמי לוי באינטרנט רק בגלל זה
6. פארם (מוצצים, תמל, חיתולים, מגבונים וכו) בכללי ברשתות פארם הוא מאוד יקר, יותר זול ברשתות מזון (רמי לוי לדוגמא), יש אתרים של פארם און ליין מכל מיני מקומות קטנים שבכלל ממש זולים ולפעמים גם משלוח חינם

מזל טוב והרבה שעות שינה (-:

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
עידו ג המסע לנדל"ן נדל"ן 12
C דירה ראשונה להשקעה - תחילת המסע נדל"ן 11
ג המסע אל הלא נודע (22) יומני מסע אישיים 15
ג המסע המתמשך לחיים הטובים יומני מסע אישיים 6
F המסע שלי מתחיל באירופה: 15 אבני דרך להשלמת המטרה יומני מסע אישיים 37
S המסע שלי מתחיל כאן יומני מסע אישיים 2
TheTieMan המסע שלי - מלא למידה, מתחיל עם משהו ומסיים בלא נודע (בן 23) יומני מסע אישיים 17
R המסע שלי :) יומני מסע אישיים 7
wish המסע שלי לחירות ועצמאות יומני מסע אישיים 136
de dud המסע שלי - פרישה מוקדמת מנדלן גלובלי פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 50
Y המסע אל האתגר הבא בחיים התפתחות אישית 32
Tsachi01 לא מבין את יומני המסע פה אוף טופיק 180
2 המסע שלי לשקט מתחיל מאפס יומני מסע אישיים 14
S המסע לעצמאות כלכלית (בן 21) יומני מסע אישיים 33
סול יומן המסע של סול יומני מסע אישיים 35
סטארטר יומן המסע של סטארטר יומני מסע אישיים 22
S יומן המסע של Shabi יומני מסע אישיים 17
ג המסע שלי בן 25.5 - יומני מסע אישיים 36
לא חשוב שמות המסע שלי ללימוד Java התפתחות אישית 9
א אבן אחר אבן- המסע שלי יומני מסע אישיים 9
מוריה יומן המסע של מוריה יומני מסע אישיים 93
משה המסע שלי להקטין בכל חודש את ההוצאה השוטפת בעוד 100 שקלים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 26
י מתחיל את המסע יומני מסע אישיים 18
ש רק מתחיל את המסע יומני מסע אישיים 7
P יומן המסע שלי בן 26 יומני מסע אישיים 60
S מתחיל את המסע שלי יומני מסע אישיים 5
ש המסע שלי- משכירה לעצמאית יומני מסע אישיים 11
B צומת דרכים מפתיעה באמצע המסע יומני מסע אישיים 21
M היכרות: תחילת המסע והגדרת יעדים יומני מסע אישיים 8
א המסע של אספרסו יומני מסע אישיים 13
מ המסע האמיתי מתחיל עכשיו יומני מסע אישיים 39
T מתחיל את המסע בגיל 28 יומני מסע אישיים 8
M המסע וההצלחה ב3 שנים האחרנות יומני מסע אישיים 42
S המסע שלי לעצמאות כלכלית יומני מסע אישיים 15