• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

המסע וההצלחה ב3 שנים האחרנות

Meni Adam

משתמש רגיל
דירוג
446
חברים,

לפני כ 4 שנים רכשתי דירה עם 5% הון עצמי וכל השאר משכנתא והלוואות מהמשפחה ומהבנק.
אני נשוי עם ילדים ועד אז לא ידעתי מזה חסכון ולחשוב על מחר.
שנים עבדתי בתור רווק ולחתונה היגעתי עם חובות.

כחודש, חודשיים אחרי רכישת הדירה והחזרי ההלוואות שעמדו על מעל 50% מהכנסות שלנו
הבנתי את הטעות בדרך שחייתי בו כל השנים והחלטתי לקחת את עצמי גם כיחיד וגם כבעל
ואבא לילדים בידיים ולשנות את המצב בכל מחיר.

התחלתי לקרוא וללמוד ולעשות, הדברים שעשיתי:
1. ללמוד על התנהלות פיננסית נכונה, קריאת בלוגים, ספרים וכו"
2. להפסיק באופן מידי בהוצאות הלא חיוניות
עשיתי רשימה של כל ההוצאות וכל הוצאה שהוא לא היה בגדר לצורך חיוני של הבית הופסק.
3. למצוא את הדרך הזולה ביותר עבור ההוצאות החיוניות:
ביטוחים: סקר מקיף בין כל החברות ולא להתבייש להתווכח על המחיר, כנ"ל לגבי העמלות בבנק
מזון: קניה מרוכזת ומתוך רשימה, להימנע עד כמה שאפשר לקנות אוכל מוכן בחוץ
רהיטים, מוצרי חשמל וכן" : מה שאפשר יד שניה, מה שלא לחפש לחפש ולחפש ולחפש גם באתרי
מכירות בחו"ל. זה לא יאמן עד כמה המוצרים האלה יוצאים יותר זול בקניה בחו"ל כולל משלוח לארץ
לעומת לקנות בארץ. ואפילו בדברים הקטנים, ההפרש בין המחירים הם לפעמים מאות אחוזים.
לא רוצה להאריך כאן, יכול לתת דוגמאות ללא מאט מוצרים שנקנו בדרך הזאת מחו"ל
בגדים: לקנות מוצרים איכותיים מחו"ל , בבגדים והנעלה הזול עולה יקר בסוף
חשמל: החלפת כל התאורה בבית לLED. השקעה חד פעמית שהחזירה את עצמה אחרי כמה חודשים ומאז
בכל חודש חסכון בחשבון החשמל, וכן לעלות אצל בני המשפחה את המודעות לצריכה נכונה ולא להשאיר מוצרי
חשמל דלוקים כשאין צורך בהם.
4. כאן אני כותב כמה מילים על פוליטיקה, אני יודע שתמיד נושא הזה גורר אחריו ויכוחים אין סופיים,
אני כותב את זה רק כחלק מהמסע שלי ולא כדי להיכנס לויכוחים כאלו ואחרים.
עד לפני בחירות האחרונות לא ייחסתי חשיבות רבה לקול שלי בקלפי. אך כחלק מהשינוי החלטתי הפעם לבדוק
את הנושא לעומק ולבחור במפלגה החברותית באמת ולא אחת שמבטיחה ולא מבטיחה לקיים וסיסמות ריקות מתוכן.
כחלק מהקריאות שלי ברשת אחרי העשייה של מפלגות בנושא הזה בממשלות קודמות, תפסה את תשומת ליבי העשייה
של מפלגת ג. מפלגה חרדית ששמעתי עליה רק רע עד אז. תוך כדי הבירורים והשיחות עם עוד אנשים גיליתי שכל מה שידעתי עליהם עד עכשיו הוא לא נכון. בחרתי בהם, ושמחתי לראות שעשיתי בחירה נכונה כחלק מהעשייה שלהם הורדת מע"מ - הורדת מס - הורדת מחירי מים וחשמל - תוכנית החסכון עבור הילדים ועוד.
5. שימוש בכרטיס האשראי ולא במזומן. אחרי שיש משמעת עצמית גבוהה אפשר להשתמש בבטחה בכרטיס אשראי וכך
ניתן לעקוב בקלות אחר ההוצאות.
6.ילדים, לחנך אותם לתרבות צריכה נכונה באמצאות פעילויות נכונות, את הטיולים היקרים החלפנו לפעילויות משפחתיות
במקומות חינמיים שלא חסר במדינה עם מינימום הוצאה ומקסימום הנאה.
7. ללמוד לתקן דברים לבד. גיליתי שאני אוהב את זה וגם אני משתף את הילדים תוך כדי והם לומדים ונהנים יחד איתי.

והמצב שלי עכשיו אחרי כל השינויים:

החזרתי כמעט לחלוטין את כל החובות שלי לבני משפחה ובנק שהיו עבורי במקום ההון העצמי לרכישת הדירה
למדתי לעומק את נושא המשכנתאות והמסלולים, ועשיתי פעמיים מחזור משכנתא, והורדתי באופן משמעותי את הריבית המשולמת על המשכנתא.
ואחרי כל זה מצליח בכל חודש לעלות את אחוז החסכון שעומדים עכשיו באזור ה15אחוז מההכנסות. להזכירכם לפני 4 שנים
לא היה חסכונות אלא עוד חובות בכל חודש.

אני יודע שהדרך עוד ארוכה ולא נגמרת אף פעם.

מני

כל הכבוד!
תודה על גילוי הלב והרצון לשתף. מקווה שאחרים יקבלו ממך השראה ומוטיבציה.
אני חושב שמסקנה יפה שאפשר ללמוד זה שהכסף שהלך לחובות הולך כעת לצבירת חסכונות. זה חשוב משתי סיבות:
1) זה עוזר לא לחזור לשגרות עבר
2) בניית מסלול לעצמאות כלכלית

ממליץ לך ללמוד מהפורום הזה, ברגע שתרגיש בנוח כמובן, איך לקחת את החיסכון וליצור איתו הכנסות נוספות.

מדהים איזה שינוי עצום יכולה לעשות החלטה אחת של קבלת אחראיות.
כל הכבוד!

חברים,

לפני כ 4 שנים רכשתי דירה עם 5% הון עצמי וכל השאר משכנתא והלוואות מהמשפחה ומהבנק.
אני נשוי עם ילדים ועד אז לא ידעתי מזה חסכון ולחשוב על מחר.
שנים עבדתי בתור רווק ולחתונה היגעתי עם חובות.

כחודש, חודשיים אחרי רכישת הדירה והחזרי ההלוואות שעמדו על מעל 50% מהכנסות שלנו
הבנתי את הטעות בדרך שחייתי בו כל השנים והחלטתי לקחת את עצמי גם כיחיד וגם כבעל
ואבא לילדים בידיים ולשנות את המצב בכל מחיר.

התחלתי לקרוא וללמוד ולעשות, הדברים שעשיתי:
1. ללמוד על התנהלות פיננסית נכונה, קריאת בלוגים, ספרים וכו"
2. להפסיק באופן מידי בהוצאות הלא חיוניות
עשיתי רשימה של כל ההוצאות וכל הוצאה שהוא לא היה בגדר לצורך חיוני של הבית הופסק.
3. למצוא את הדרך הזולה ביותר עבור ההוצאות החיוניות:
ביטוחים: סקר מקיף בין כל החברות ולא להתבייש להתווכח על המחיר, כנ"ל לגבי העמלות בבנק
מזון: קניה מרוכזת ומתוך רשימה, להימנע עד כמה שאפשר לקנות אוכל מוכן בחוץ
רהיטים, מוצרי חשמל וכן" : מה שאפשר יד שניה, מה שלא לחפש לחפש ולחפש ולחפש גם באתרי
מכירות בחו"ל. זה לא יאמן עד כמה המוצרים האלה יוצאים יותר זול בקניה בחו"ל כולל משלוח לארץ
לעומת לקנות בארץ. ואפילו בדברים הקטנים, ההפרש בין המחירים הם לפעמים מאות אחוזים.
לא רוצה להאריך כאן, יכול לתת דוגמאות ללא מאט מוצרים שנקנו בדרך הזאת מחו"ל
בגדים: לקנות מוצרים איכותיים מחו"ל , בבגדים והנעלה הזול עולה יקר בסוף
חשמל: החלפת כל התאורה בבית לLED. השקעה חד פעמית שהחזירה את עצמה אחרי כמה חודשים ומאז
בכל חודש חסכון בחשבון החשמל, וכן לעלות אצל בני המשפחה את המודעות לצריכה נכונה ולא להשאיר מוצרי
חשמל דלוקים כשאין צורך בהם.
4. כאן אני כותב כמה מילים על פוליטיקה, אני יודע שתמיד נושא הזה גורר אחריו ויכוחים אין סופיים,
אני כותב את זה רק כחלק מהמסע שלי ולא כדי להיכנס לויכוחים כאלו ואחרים.
עד לפני בחירות האחרונות לא ייחסתי חשיבות רבה לקול שלי בקלפי. אך כחלק מהשינוי החלטתי הפעם לבדוק
את הנושא לעומק ולבחור במפלגה החברותית באמת ולא אחת שמבטיחה ולא מבטיחה לקיים וסיסמות ריקות מתוכן.
כחלק מהקריאות שלי ברשת אחרי העשייה של מפלגות בנושא הזה בממשלות קודמות, תפסה את תשומת ליבי העשייה
של מפלגת ג. מפלגה חרדית ששמעתי עליה רק רע עד אז. תוך כדי הבירורים והשיחות עם עוד אנשים גיליתי שכל מה שידעתי עליהם עד עכשיו הוא לא נכון. בחרתי בהם, ושמחתי לראות שעשיתי בחירה נכונה כחלק מהעשייה שלהם הורדת מע"מ - הורדת מס - הורדת מחירי מים וחשמל - תוכנית החסכון עבור הילדים ועוד.
5. שימוש בכרטיס האשראי ולא במזומן. אחרי שיש משמעת עצמית גבוהה אפשר להשתמש בבטחה בכרטיס אשראי וכך
ניתן לעקוב בקלות אחר ההוצאות.
6.ילדים, לחנך אותם לתרבות צריכה נכונה באמצאות פעילויות נכונות, את הטיולים היקרים החלפנו לפעילויות משפחתיות
במקומות חינמיים שלא חסר במדינה עם מינימום הוצאה ומקסימום הנאה.
7. ללמוד לתקן דברים לבד. גיליתי שאני אוהב את זה וגם אני משתף את הילדים תוך כדי והם לומדים ונהנים יחד איתי.

והמצב שלי עכשיו אחרי כל השינויים:

החזרתי כמעט לחלוטין את כל החובות שלי לבני משפחה ובנק שהיו עבורי במקום ההון העצמי לרכישת הדירה
למדתי לעומק את נושא המשכנתאות והמסלולים, ועשיתי פעמיים מחזור משכנתא, והורדתי באופן משמעותי את הריבית המשולמת על המשכנתא.
ואחרי כל זה מצליח בכל חודש לעלות את אחוז החסכון שעומדים עכשיו באזור ה15אחוז מההכנסות. להזכירכם לפני 4 שנים
לא היה חסכונות אלא עוד חובות בכל חודש.

אני יודע שהדרך עוד ארוכה ולא נגמרת אף פעם.

מני

לא ברור לי איך להצביע למפלגה חרדית מסייע בפן הכלכלי?
ראשית ברמה האישית, אין משמעות בכלל למפלגה אליה אתה מצביע, שכן ההשפעות הפוליטיות זניחות למי שמצליח לחסוך סכומים משמעותיים (למעט אולי הלאמה כפי שנוקטת הממשלה הנוכחית בראשות כחלון וביבי).
ברמה הכללית, אוכלוסיות כמו חרדים וערבים גורמות נזק כלכלי למי שמרוויח כסף מעבודה / לבעלי הון, (אני לא נכנס פה לשאלה האם המטרות שלהן צודקות או לא, אלא לפן הכלכלי בלבד), מדובר באוכלוסיות אשר צורכות את המסים שעובדים / בעלי הון משלמים למדינה, ולא משלמות מס מנגד.
למעשה האוכלוסיות האלו הן הסיבה שהשירותים בישראל הם ברמה ירודה יחסית למדינות רבות אחרות, הן הסיבה לכך שאין מספיק כסף לצורך תמיכה בנכים/ זקנים, או אנשים אחרים אשר לא מסוגלים לייצר הכנסה ולצבור הון בשל מצבם. ושוב אני לא נכנס לשאלה האם העובדה שהן מאוגדות פוליטית רק על מנת לקבל כסף לקהילות שלהן היא טובה או לא, מן הסתם עבורם היא טובה, אני רק מציין שכל מי ששואף להגיע לחופש כלכלי ורווחה כלכלית אין היגיון כי יתמוך במפלגות אלו אשר מטרתן הנה העלאת מסים על מי שיכול לשלם מס.

לא ברור לי איך להצביע למפלגה חרדית מסייע בפן הכלכלי?
1+

אין משמעות בכלל למפלגה אליה אתה מצביע, שכן ההשפעות הפוליטיות זניחות
1+

הלאמה כפי שנוקטת הממשלה הנוכחית
1-
דמגוגיה מבחילה ככלב השב על קיאו.

האוכלוסיות האלו הן הסיבה שהשירותים בישראל הם ברמה ירודה יחסית למדינות רבות אחרות, הן הסיבה לכך שאין מספיק כסף לצורך תמיכה בנכים/ זקנים, או אנשים אחרים אשר לא מסוגלים לייצר הכנסה ולצבור הון בשל מצבם.
1-
כשעשרות קבוצות רבות על מי יגזול יותר כסף מהציבור, לא נכון להאשים שתיים מהן.
מהבחינה הזו אין הבדל בין חרדים וערבים לבין קיבוצניקים, הומואים, נכים, עובדי ממשלה, חיילים, מתנחלים, עולי עדה X, צופי ספורט Y ונרקומנים.

כל מי ששואף להגיע לחופש כלכלי ורווחה כלכלית אין היגיון כי יתמוך במפלגות אלו אשר מטרתן הנה העלאת מסים על מי שיכול לשלם מס.
1+
כל המפלגות היום תומכות בהעלאות מיסים.

נערך לאחרונה ב:
1-
כשעשרות קבוצות רבות על מי יגזול יותר כסף מהציבור, לא נכון להאשים שתיים מהן.
מהבחינה הזו אין הבדל בין חרדים וערבים לבין קיבוצניקים, הומואים, נכים, עובדי ממשלה, חיילים, מתנחלים, עולי עדה X, צופי ספורט Y ונרקומנים.

חרדים - 10% מהאוכלוסיה, הרוב לא יצרני
קיבוצניקים - יצרניים, זוכים להטבות לא מוצדקות
הומואים - ? באמת?

נכים - כמו זקנים מצויים באופן כללי במצב בו הם לא יכולים להחליט שהם קמים והולכים לעבוד / לייצר, באותה קלות כמו אדם בגיל העבודה, ולכן קיימת הצדקה לסייע להם באמצעות כספי המסים. וזה מה שכתבתי מעלה, שהסיבה שנכים, חולים וזקנים לא מקבלים בישראל שירות הולם היא בגלל אותן אוכלוסיות אשר צורכות מסים במקום לטרום מסים.

חיילים - הם מתנדבים 3 שנים, למעשה כל העבודה שלהם היא מס...

מתנחלים - זכאים למקום של כבוד באוכלוסיות הצורכות מסים.

עולים - אתה יכול לדבר על עליות ספציפיות, לדוגמה עליה רוסית אשר ככלל היא אוכלוסיה תורמת מס באמצעות עבודה, עליה מצפון אמריקה תורמת מס באמצעות צריכה ועבודה, ויש כמובן כאלו שפחות וגם הן נכנסות לקטגוריה של צרכני מסים.

לא מבין אם צופי ספורט זו בדיחה?

נרקומנים הם חולים ויש לתמוך בהם, זה אינטרס ציבורי, אשר לא ניתן לתת לו מענה הולם בשל העובדה שיש בישראל אוכלוסיות בהיקף משמעותי אשר דואגות לקחת את התקציב מאותן אוכלוסיות חלשות שקשה להן להתאגד.

על כל פנים לא מדובר כאן בסוגיות של עצמאות כלכלית.

הנקודה היא שאתה שופט קבוצה שלא מתאימה לערכים שלך, פוסק שהם אינם עומדים בהם וקובע שכספי הציבור יופנו למקומות מתאימים יותר לשיטתך.
לטענתך כדאי לסבסד יותר נכים ופחות אברכים. לטענתי, כדאי לסבסד פחות נכים, פחות אברכים, ובעיקר פחות פקידים ופילוסופים שמשחקים עם הכסף וההחלטות, ופחות מושחתים.

נראה כמה השפם שלך ארוך:

כלומר, או שהם צורכים פחות, או שהם מסובסדים יותר. גם אם הם הצליחו לגנוב יותר מהקופה הציבורית, זה לא אומר ששאר הקבוצות זכּות יותר.

קיבוצניקים - יצרניים, זוכים להטבות לא מוצדקות
יש הטבה מוצדקת?!

הומואים - ? באמת?
כן. לא באותו סד"ג, אבל כספי ציבור נשפכים גם על פעילות שלהם.

נכים - כמו זקנים
ולכן קיימת הצדקה לסייע להם באמצעות כספי המסים.
ממש לא. זוהי הצדקה לכך שאנשים יחסכו יותר לפני שהם מגיעים למצב נזקק.

מתנחלים - זכאים למקום של כבוד באוכלוסיות הצורכות מסים.
במשחק הזה אין כבוד אלף קבוצה או מפלגה.

עולים - אתה יכול לדבר על עליות ספציפיות
נכון, אבל אני יכול לדבר גם באופן כללי. עולים חדשים ותושבים חוזרים זוכים להקלות מס מפליגות + כספי ציבור ישר לכיס + כספי ציבור למערכת ממשלתית מיותרת.

לא מבין אם צופי ספורט זו בדיחה?
תקציב משרד התרבות והספורט עומד על כ₪1,000,000,000 בשנה (לא כולל תקציבי רשויות מקומיות). כלומר כמה מאות ₪ מהכיס שלי. אני לא צחקתי מהבדיחה.

נרקומנים הם חולים ויש לתמוך בהם, זה אינטרס ציבורי
לא נכון. זה אינטרס מקומי. לי אישית אין נרקומנים שמפריעים לי, ולכן אני לא רואה סיבה שאני אסבסד את הטיפול בהם.

על כל פנים לא מדובר כאן בסוגיות של עצמאות כלכלית.
פותח השרשור פנה לפוליטיקה. אם היה רוצה להמנע מכך, הוא היה יכול לעשות זאת בקלות. בכל מקרה, העובדה שאתה מאמין באלוקציית כספים שונה מפותח השרשור, איננה נותנת לה הצדקת יתר.

גם אם הם הצליחו לגנוב יותר מהקופה הציבורית, זה לא אומר ששאר הקבוצות זכּות יותר.
הטענה המקורית לא עוסקת בגניבה, וגם לא בתחרות על תקציבים כשלעצמה, אלא ביחס בין הנתח בתקציב ובין הנתח בתשלום המיסים, ברמת המגזר. בוא נקרא את הטענה שוב, בזהירות (ההדגשות שלי):
מדובר באוכלוסיות אשר צורכות את המסים שעובדים / בעלי הון משלמים למדינה, ולא משלמות מס מנגד.
בפשטות, הטענה היא שמגזרים מסויימים מקבלים מהקופה הציבורית יותר ממה שהם נותנים לה, ובמובן הזה הם חיים על חשבון מגזרים אחרים, ומורידים את רמת חייהם של מגזרים אחרים. נכון שניתן למצוא דוגמאות נוספות, בעיקר זניחות או זמניות. הטענה מתייחסת למגזרים הגדולים והמשמעותיים, שגם מחנכים את הדור הבא שלהם להמשיך בדרכם הכלכלית התלותית. (אני מודע לכך שיש לאחרונה שיפור מבורך ביציאה לעבודה בקרב מגזרים שמיעטו יחסית לעשות זאת. אבל הדרך עדיין ארוכה).

הטענה המקורית לא עוסקת בגניבה, וגם לא בתחרות על תקציבים כשלעצמה, אלא ביחס בין הנתח בתקציב ובין הנתח בתשלום המיסים, ברמת המגזר. בוא נקרא את הטענה שוב, בזהירות (ההדגשות שלי):

בפשטות, הטענה היא שמגזרים מסויימים מקבלים מהקופה הציבורית יותר ממה שהם נותנים לה, ובמובן הזה הם חיים על חשבון מגזרים אחרים, ומורידים את רמת חייהם של מגזרים אחרים. נכון שניתן למצוא דוגמאות נוספות, בעיקר זניחות או זמניות. הטענה מתייחסת למגזרים הגדולים והמשמעותיים, שגם מחנכים את הדור הבא שלהם להמשיך בדרכם הכלכלית התלותית. (אני מודע לכך שיש לאחרונה שיפור מבורך ביציאה לעבודה בקרב מגזרים שמיעטו יחסית לעשות זאת. אבל הדרך עדיין ארוכה).
לדעתי אין להתעלם מהנזק הנוסף שהוא הכפייה הדתית בארץ שמונהגת בעיקר על ידי הזרם החרדי. זאת בניגוד למגזרים אחרים שמנסים להשיג הטבות לעצמם אבל לא כופים התנהגות מסויימת על הקבוצות האחרות.
אולי יש בעיה עם מגזר שחי על כספי מיסים, אבל בעיה גדולה יותר היא שהם מכתיבים לאחרים איך לחיות (תחבורה בשבת, גיור, גירושין).
אני מניח שאפשר לתמחר בכסף את עלות הכפייה ובמחיר הוא משמעותי. רק תחבורה ציבורית בשבת ופתיחת עסקים בשבת תוסיף מיליארדים למדינה.

הנקודה היא שאתה שופט קבוצה שלא מתאימה לערכים שלך, פוסק שהם אינם עומדים בהם וקובע שכספי הציבור יופנו למקומות מתאימים יותר לשיטתך.
לטענתך כדאי לסבסד יותר נכים ופחות אברכים. לטענתי, כדאי לסבסד פחות נכים, פחות אברכים, ובעיקר פחות פקידים ופילוסופים שמשחקים עם הכסף וההחלטות, ופחות מושחתים.

נראה כמה השפם שלך ארוך:

כלומר, או שהם צורכים פחות, או שהם מסובסדים יותר. גם אם הם הצליחו לגנוב יותר מהקופה הציבורית, זה לא אומר ששאר הקבוצות זכּות יותר.

יש הטבה מוצדקת?!

כן. לא באותו סד"ג, אבל כספי ציבור נשפכים גם על פעילות שלהם.

ממש לא. זוהי הצדקה לכך שאנשים יחסכו יותר לפני שהם מגיעים למצב נזקק.

במשחק הזה אין כבוד אלף קבוצה או מפלגה.

נכון, אבל אני יכול לדבר גם באופן כללי. עולים חדשים ותושבים חוזרים זוכים להקלות מס מפליגות + כספי ציבור ישר לכיס + כספי ציבור למערכת ממשלתית מיותרת.

תקציב משרד התרבות והספורט עומד על כ₪1,000,000,000 בשנה (לא כולל תקציבי רשויות מקומיות). כלומר כמה מאות ₪ מהכיס שלי. אני לא צחקתי מהבדיחה.

לא נכון. זה אינטרס מקומי. לי אישית אין נרקומנים שמפריעים לי, ולכן אני לא רואה סיבה שאני אסבסד את הטיפול בהם.

פותח השרשור פנה לפוליטיקה. אם היה רוצה להמנע מכך, הוא היה יכול לעשות זאת בקלות. בכל מקרה, העובדה שאתה מאמין באלוקציית כספים שונה מפותח השרשור, איננה נותנת לה הצדקת יתר.

אני דיברתי על מאפיין של אוכלוסיות מסוימות, ואתה מבלבל את זה עם הקצאת מסים לטובת מטרות שלדעתך אינן לגיטימיות. ההבדל הוא בין המקורות לשימושים. אני התייחסתי לאוכלוסיות שלא מהוות מקור. במילים אחרות איבדת מיקוד בשם הויכוח.

מדובר באוכלוסיות אשר צורכות את המסים שעובדים / בעלי הון משלמים למדינה, ולא משלמות מס מנגד.
בפשטות, הטענה היא שמגזרים מסויימים מקבלים מהקופה הציבורית יותר

האם יש סימוכים אמפיריים לטענות הללו או שהן נובעות מהשיח הכללי בתקשורת?
כי גם אני חשבתי כך, אבל לאחרונה אני מכירה יותר את החרדים מבפנים ורואה ש:
1. רבים עובדים ומשלמים המון מיסים, כמו כל אזרח אחר. הם גם צורכים הרבה ומשלמים מע"מ כמו כולנו
2. הם מקבלים מעט מאוד מהמדינה בתחומים כמו חינוך (הרוב פרטי) תרבות ורווחה

היה מעניין אותי לבדוק קצת, במספרים, האם הטענות הללו מחזיקות מים...
אם מישהו מכיר נתונים מספריים אני ממש אשמח לראות

רבים עובדים ומשלמים המון מיסים, כמו כל אזרח אחר.
אחוז ההשתתפות שלהם נמוך יותר. בגלל ריבוי הילדים הם זוכים ליותר נקודות זיכוי.
https://he.wikipedia.org/wiki/שיעור_התעסוקה_בישראל#.D7.97.D7.A8.D7.93.D7.99.D7.9D

הם גם צורכים הרבה ומשלמים מע"מ כמו כולנו
הם צורכים בזול, המע"מ הוא זניח.
(חפשי שרשור קודם בפורום)

הם זוכים ליותר קצבאות ילדים/חופשות לידה/מענקי לידה/טיפולי שיניים לילדים/חדש מהתנור - חיסכון לכל ילד.
(ראי ממוצע ילדים במשפחה חרדית)

הם זוכים להנחות מפליגות בארנונה.

קצבאות אברך.

הם פטורים מהמס הכי גדול שאזרח ישראלי משלם במשך חייו - 3 שנים מלאות מחייו, ולפעמים גם חייו באופן כללי.

@נולי, הנתונים על שיעור ההשתתפות המגזר הם מ-2004 ו-2007. אנחנו כבר ב-2017.
הערכה שלי: השיעור עלה מאז משמעותית, וימשיך לעלות בהתמדה. אולי אנחנו משתמשים בטיעונים שהופכים לפחות רלוונטיים עם הזמן?

@שפם ארוך, יש לי קצת בעיה עם חלוקה לפי יישובים כי חרדים שמשתכרים ומשלמים מיסים בדרך כלל לא יגורו ביישובים המוגדרים 'יישובים חרדיים'. מה שקפץ לי מיד לעין: ביתר עילית ומודיעין עילית. חרדים עובדים פשוט לא גרים שם, מסיבות חברתיות בעיקר. מזכיר לי קצת שהיינו מכריזים בנוכוחות 'מי שלא כאן שיצביע...'

בכל אופן, אני מאוד מעריכה את הגישה של תמיכת טיעונים בנתונים, אבל, בואו לא נגנוב ל @Meni Adam את השרשור

בפשטות, הטענה היא שמגזרים מסויימים מקבלים מהקופה הציבורית יותר ממה שהם נותנים לה
זה מה שכתבתי. המילים בירוק חשובות. בבקשה לא להשמיט אותן.

@Rachel השיעור עדיין נמוך מהשיעור הכללי באוכלוסיה, השכר עדיין נמוך יותר (כך שהם משלמים פחות מיסים), והשתתפות המדינה בהוצאות שלהם עדיין גבוהה יותר, וממשיכה לגדול.
ניסיתי ולא מצאתי לינק לנאום קצר שליצמן נתן, שבו הוא מודה לנתניהו על הגדלת התקציבים, וציין שבתמורה הם מצביעים איך שבא להם.

וכל זאת עוד היה נסבל בעייני אם הם לפחות לא היו מחזיקים אותי בצוואר עם כפייה דתית.
כבר ציינתי בעבר שזה ההיבט העיקרי שדוחף אותי החוצה מהארץ.
בסוף הם יצליחו.

ניתן להגיד את זה על כל אחד שמרוויח פחות מהשכר הממוצע במשק (בערך)
מדובר בשני מגזרים עניים במיוחד.
אחד מהם הולך וגדל בקצב מהיר.
סבסוד בין-מגזרי מקומם יותר מסבסוד תוך-מגזרי.

* כן, אני מודע לעליה בשיעור התעסוקה, ורואה אותה בחיוב.

סבסוד בין-מגזרי מקומם יותר מסבסוד תוך-מגזרי.
אנחנו לא מדינה אחת?
ג.נ. אני הכי שונא מיסוי חזק ותרבות קצבאות. אבל האשמה של מגזר בודד שמנצל את ההטבות שהממשלה קבעה גובל בפופוליזם לא פחות מאותם חברי כנסת שדואגים להם להטבות הללו.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
עידו ג המסע לנדל"ן נדל"ן 12
C דירה ראשונה להשקעה - תחילת המסע נדל"ן 11
ג המסע אל הלא נודע (22) יומני מסע אישיים 15
ג המסע המתמשך לחיים הטובים יומני מסע אישיים 6
F המסע שלי מתחיל באירופה: 15 אבני דרך להשלמת המטרה יומני מסע אישיים 35
S המסע שלי מתחיל כאן יומני מסע אישיים 2
TheTieMan המסע שלי - מלא למידה, מתחיל עם משהו ומסיים בלא נודע (בן 23) יומני מסע אישיים 17
R המסע שלי :) יומני מסע אישיים 7
wish המסע שלי לחירות ועצמאות יומני מסע אישיים 136
de dud המסע שלי - פרישה מוקדמת מנדלן גלובלי פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 50
Y המסע אל האתגר הבא בחיים התפתחות אישית 32
Tsachi01 לא מבין את יומני המסע פה אוף טופיק 180
2 המסע שלי לשקט מתחיל מאפס יומני מסע אישיים 14
S המסע לעצמאות כלכלית (בן 21) יומני מסע אישיים 33
סול יומן המסע של סול יומני מסע אישיים 35
סטארטר יומן המסע של סטארטר יומני מסע אישיים 22
S יומן המסע של Shabi יומני מסע אישיים 17
ג המסע שלי בן 25.5 - יומני מסע אישיים 34
לא חשוב שמות המסע שלי ללימוד Java התפתחות אישית 9
א אבן אחר אבן- המסע שלי יומני מסע אישיים 9
המהנדל המסע אל המליון השני יומני מסע אישיים 315
מוריה יומן המסע של מוריה יומני מסע אישיים 93
משה המסע שלי להקטין בכל חודש את ההוצאה השוטפת בעוד 100 שקלים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 26
י מתחיל את המסע יומני מסע אישיים 18
ש רק מתחיל את המסע יומני מסע אישיים 7
P יומן המסע שלי בן 26 יומני מסע אישיים 60
S מתחיל את המסע שלי יומני מסע אישיים 5
ש המסע שלי- משכירה לעצמאית יומני מסע אישיים 11
B צומת דרכים מפתיעה באמצע המסע יומני מסע אישיים 21
M היכרות: תחילת המסע והגדרת יעדים יומני מסע אישיים 8
א המסע של אספרסו יומני מסע אישיים 13
מ המסע האמיתי מתחיל עכשיו יומני מסע אישיים 39
T מתחיל את המסע בגיל 28 יומני מסע אישיים 8
S המסע שלי לעצמאות כלכלית יומני מסע אישיים 15
ג המסע שלי יומני מסע אישיים 46
ה סיפור המסע של המתמיד יומני מסע אישיים 53
c881 המסע התחיל לפני יומני מסע אישיים 43
adamshalev המסע שלי דרך בלוג "חופש כלכלי" יומני מסע אישיים 66
Ronit1984 המסע של רונית יומני מסע אישיים 27
A תחילת המסע שלי... יומני מסע אישיים 43
ד האם להעביר את תיק ההשקעות מהבנק במידה ואני חוסך לדירה ב3 שנים הקרובות ? שוק ההון 1
נ מדוע מדד אג"ח ממשלתי כללי יורד חזק ב3 הימים האחרונים? שוק ההון 8

נושאים דומים

Back
למעלה