• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

המסע אל המליון השני

רו"ח שמדווחים דברים לא נכונים גונבים את המדינה (העבירה שלהם היא לא מוגדרת גניבה אלא העלמת מס וכדו') וכאן הוא גונב חברה פרטית
הוא לא יישב על זה כי זה "זוטי דברים" אבל זו עבירה פלילית לכל דבר ועניין

רו"ח שמדווחים דברים לא נכונים
לא דברים לא נכונים
אבל דברים שניתן לעשות כדי להציג אותם באור שיתפרש כלגיטימי

בדיחה ידועה מספרת על מתמטיקאי, כלכלן ורואה חשבון שהגיעו לריאיון והתבקשו לפתור תרגיל על הלוח.

הכלכלן מתחיל לחשוב, רושם מספרים, מוציא מחשבון, מגיע לתשובה: 20.

המתמטיקאי כותב משוואות, מחשב אינטגרלים, ובסוף מגיע לתשובה: 20.

רואה החשבון גולל את התריסים של המשרד ושואל בשקט את המראיין: כמה אתה רוצה שזה יהיה?

נערך לאחרונה ב:
לא רלוונטי.

אמרתי שגם במקרה של דיווח לא נכון בבירור עדיין אינה "גניבה" בשונה מכאן

לא יאומן בן אדם שיש לו פרנסה ברווח מנסה לגנוב (כן לגנוב) את הרשת (שיותר עשירה ממנו אם זה השיקול הרלוונטי) והפורום הזה מאשר תיאור ועידוד עבריינות פלילית !!
כאן הוא גונב חברה פרטית
הוא לא יישב על זה כי זה "זוטי דברים" אבל זו עבירה פלילית לכל דבר ועניין
במקום להתלהם, אפשר הסבר מנומק למה נראה לך שזו גניבה ו"עבריינות פלילית"?

גניבה מוגדרת בתור לקיחה ללא רשות או שלא על פי חוק.
כל מה שהוא תיאר עומד במסגרת החוקים של המדינה ושל הרשת, לכן לא רואה כאן בעיה.

נערך לאחרונה ב:
לא יאומן בן אדם שיש לו פרנסה ברווח מנסה לגנוב (כן לגנוב) את הרשת (שיותר עשירה ממנו אם זה השיקול הרלוונטי) והפורום הזה מאשר תיאור ועידוד עבריינות פלילית !!
במקרה הטוב מה שהוא עושה הוא בתחום האפור מבחינה מוסרית.
מבחינת החוק אני בספק שהוא תיאר משהו שאסור לעשות.

זה מרשים מאוד. עכשיו השאלה המתבקשת - כמה שווה הזמן שלך? כמה זמן לוקח לעשות קסמים?
ביחס לזמן שלוקח לי לבצע את ההזמנה או הקניה בסניף? כלום. מדובר במצטבר בחצי שעה-שעה בחודש, שאני משערך בחיסכון של 500 ש"ח לפחות, כולל ניצול מירבי של מבצעים וקופונים.

לא יאומן בן אדם שיש לו פרנסה ברווח מנסה לגנוב (כן לגנוב)
למרות האופן שבו היא נאמרה, אני מקבל את התגובה. אשתי ואני דנו מספר פעמים בהאם זה מוסרי או לא והגענו למסקנה שזולת זה:
נניח והגעתי לחנות כזו כדי לנצל גיפט קארדים, אני מסיים את החשבון ולאחר הדפסת הקבלה מסתכל בה ו"נזכר" שהמבצעים הם רק לחברי מועדון. במקרה כזה אני מבקש מהקופא שתזכה אותי על המוצרים, ומתחילים חשבון חדש כשהזנו מספר מועדון.
הכל כשר ותקין, ושקול למימוש קופונים או קניה של מוצרים במבצע (ובעיקר loss leader). בעיקר כי:
כל מה שהוא תיאר עומד במסגרת החוקים של המדינה ושל הרשת, לכן לא רואה כאן בעיה.

נערך לאחרונה ב:
יפה מאד מודה (ועוזב ?) ירוחם. לא אמרתי שכל תיאוריך הם פליליים רק חלקם. חוץ מזה אני לא מתייחס למוסר כלל אין קשר בין חוק למוסר (אם יש כזה מושג) ציינתי רק מבחינת החוק. (כך שאולי עדיין אתה סבור שזה רק לא מוסרי -שאין לי מושג מה זה אומר - ולא לא חוקי).

תודה רבה

נניח והגעתי לחנות כזו כדי לנצל גיפט קארדים, אני מסיים את החשבון ולאחר הדפסת הקבלה מסתכל בה ו"נזכר" שהמבצעים הם רק לחברי מועדון. במקרה כזה אני מבקש מהקופא שתזכה אותי על המוצרים, ומתחילים חשבון חדש כשהזנו מספר מועדון.
לא יותר פשוט מראש לעשות שני חשבונות? זה לגיטימי לגמרי והרבה אנשים עושים את זה בלי קשר להנחות.
נראה לי שזה היה חוסך לך גם זמן וגם אי נעימות מסויימת.

לא יותר פשוט מראש לעשות שני חשבונות? זה לגיטימי לגמרי והרבה אנשים עושים את זה בלי קשר להנחות.
נראה לי שזה היה חוסך לך גם זמן וגם אי נעימות מסויימת.
זה פחות משתלם:
הגיפטקארד מקנים הנחה כלשהי (קונים אותם בהנחה).
משלמים איתם, ואז אומרים אופס ומקבלים זיכוי על המוצרים שיש עליהם מבצע.
את הזיכוי מנצלים כדי לקנות את הדברים במבצעים ושעקרונית אי אפשר ליהנות מהם בקניה ישירה עם גיפטקארד.

זה פחות משתלם:
הגיפטקארד מקנים הנחה כלשהי (קונים אותם בהנחה).
משלמים איתם, ואז אומרים אופס ומקבלים זיכוי על המוצרים שיש עליהם מבצע.
את הזיכוי מנצלים כדי לקנות את הדברים במבצעים ושעקרונית אי אפשר ליהנות מהם בקניה ישירה עם גיפטקארד.
תודה על ההסבר. נראה לי שהמחיר של כמה שקלים שווה את אי הנעימות בעיכוב התור והמבטים של הקופאית וחלק מהממתינים שמבינים שכל הטטרם בשביל רווח של כמה שקלים.

האמת שגיליתי את זה ממש במקרה, וזה עלה בתור רעיון של הקופאית.
כשהגעתי הביתה והסתכלתי על החשבונית, נפל לי האסימון שנשארתי עם 70 ש"ח יותר ממה שהיה אמור לי.
מה שכן, בגלל שזה כן משפיע עלי:
נראה לי שהמחיר של כמה שקלים שווה את אי הנעימות בעיכוב התור והמבטים של הקופאית וחלק מהממתינים שמבינים שכל הטטרם בשביל רווח של כמה שקלים.
אני מעדיף לעשות את זה:
בנוסף, אני אף פעם לא מגיע לקנות בשעות העומס, ומעדיף להשתמש בקופות בשירות העצמי. התור וההמוניות מייצרים עלי לחץ "לברוח" משם ופוגעים בשיקול הדעת שלי.

עדכון תקופתי

אז השמועות על מותי היו מוקדמות.

לצערי, לא יצא לי לקחת חלק פעיל בפורום בחודש וחצי האחרון (פייר? הרגיש לי הרבה יותר).
בין החלפות החיתולים, הגזים וסתם לבלות איתה, ובין שחטפנו וירוס ששיתק אותנו לשבועיים, לא היה לי הרבה זמן פנוי.

החלטנו סופית שבאוגוסט הקרוב, עם סיום החוזה שלנו בדירה, נעבור צפונה. כך נוכל להיות יותר קרובים למשפחה של אשתי, ובעוד שאנחנו לא בונים על זה, הם שמחים לסייע לנו עם הילדה. מעבר להיותו ישוב מזכה, דמי השכירות זולים, ובמחיר שאנו שוכרים דירת 45 מטר מתפוררת בירושלים, אנו יכולים לשכור שם דירת 4-5 חדרים חדשה.
לאחר המעבר אנחנו נחזיק רכב, בעיקר משיקולי נוחות. נרצה לטייל יותר בארץ בסופי השבוע, ולהישאר לישון אצל המשפחה שלי בירושלים היא אופציה הרבה פחות ריאלית, בעיקר עם ילדה קטנה.

בפאן הפיננסי, הירידות בשווקים השפיעו על תיק ההשקעות שלנו, אך המתנות הנאות לכבוד זבד הבת + דמי הלידה + בונוס נאה אפשרו לנו לרכוש ניירות ערך בהנחה:)

אשתי תסיים בקרוב את חופשת הלידה בתשלום, כבר התקשרו אליה מהמשרד בתחנונים שתחזור. כמו כן, העלו לה את השכר בצורה משמעותית בלי לעדכן אותה. אנחנו רוצים לנצל את המצב לצורך העלאה משמעותית יותר, ולשם כך אנו מבצעים סימולציות בכל יום. בעוד שאשתי רגועה ומגשרת, היא לומדת לאט לאט להשתמש ב"זעם" לטובת שיח אסרטיבי יותר.
כמו כן, היא רוצה להמשיך את חופשת הלידה, אך היא שוקלת בחיוב לחזור מוקדם, היות ומדובר בעבודה ב100% מהבית, וגם אני הולך יום בשבוע לעבודה, ובעיקר כדי לראות את החבר'ה, גם שעדיין נוכל להיות עם בתנו כל הזמן.

אף פעם לא האמנתי שיהיה כזה מרגש להיות אבא. זה מדהים כמה מהר היא גדלה ומתחילה לתקשר איתנו. בא לי לבכות בכל פעם שהיא מתלהבת רק מלראות אותנו, ומהשיחות האינטליגנטיות שאנחנו מנהלים (היא עושה לי והה, אני עושה לה גררר וחוזר חלילה).

לחיי לילות (ובקרים) עם יותר שינה ונחת!

אשת חיל מי ימצא - סיכום Q1 של 2022

התינוקת שהגיעה

מה קורה? אני מודה שביקוריי בפורום התמעטו מאז נכנסה אל חיינו שותפה חדשה.
היא גדלה לנו מיום ליום, ובכל יום לומדת דבר חדש. אני מודה מאוד על הפריבילגיה שנפלה בחלקי להיות שותף פעיל בגידולה בחודשיה הראשונים.

עם זאת, ישנם גם קשיים. החל ממחסור בשעות שינה, דרך האכלות ארוכות ועד בכי לא מוסבר ונסיון להבין מה מציק לה, אבל אנחנו מתמודדים בגבורה ביחד.

עבודה

אשתי החליטה להשאיר את חופשת הלידה עד תום החל"ת, ואני תומך בה על כך.
כשבועיים לפני תום חופשת הלידה בתשלום, התקשרו מהעבודה שלה בתחנונים שתחזור מוקדם מחופשת הלידה. אשתי התלבטה תחילה מה לעשות, והצעתי לנצל את ההזדמנות להעלאה נוספת, וכאן המקום להתגאות בתהליך שאשתי עברה.

במשך שבועיים ביצענו כל יום חצי שעת סימולציה, בה לקחנו כל תרחיש שהצלחנו לחשוב עליו ולתרגל.
בתחילה, השיחות התנהלו בהתנצלות. היא התביישה לטעון להעלאת שכרה, וגם לא הייתה בטוחה שתשיג אותה. לכן שמנו דגש על העצמה וניסוח.
למשל, במקום לומר "הטלתם עלי משימות נוספות", יש לומר "לקחתי על עצמי משימות פתוחות בזמנים קשים".
במקום לפרוט את הפרויקטים שהיא הצילה ומאיזו סיבה, לתת מספר דוגמאות נקודתיות.
כך לאט לאט פיתחנו יחדיו את חוש האסרטיביות שלה, ואין בעל גאה ממני 3>.

בסוף ההעלאה שהציעו לה לא הייתה מספיק גבוהה לטעמנו, אפילו שניתנה התחייבות לתת לה עוד העלאה "נאה" בפעם הבאה שיתפנו משאבים, אך הסכמנו שאשתי תמשיך עם החל"ת ושלחנו את המנהלת שלה לבצע מקצה שיפורים.
אשתי תבצע עוד שיחת שכר לפני חזרתה מחופשת הלידה, בתקווה שנוכל לשפר עוד יותר את שכרה.

כמו כן, אשתי התקבלה למכרז מגשרי בית משפט. במקום העבודה הנוכחי שלה היא יכולה בקלות להשיג את הנסיון הדרוש כדי להפוך לפרילנסרית של בית המשפט, ולקחת לעצמה תיקים באופן פרטי. מאז שהתחילה את המסלול הזה אמרתי שאני רוצה לצאת לפנסיה כמו איש קבע בגיל 42, ולחיות על חשבונה. עכשיו זה בסבירות גבוהה יקרה מוקדם יותר :)

אצלי לא קרה דבר מעניין.
יש עלי לאחרונה עומס גדול בעבודה (מה שגם השפיע על יכולת ההשתתפות שלי בפורום), אך גם עם עיסוק יותר מעניין וסמכויות גדולות יותר.
קיבלתי מענק RSU גדול יותר השנה, שפעימות ההפשרה שלו תכופות יותר. זה, בנוסף לבונוס השנתי שהיה גדול מהרגיל, אמור יותר מלפצות על אובדן ההכנסה של אשתי בחל"ת.

בנוסף, משפחתי חטפה קורונה בגל האחרון ואני נקראתי אל הדגל וחזרתי לנהל את העסק המשפחתי למשך השבוע הזה.

באשר למעבר צפונה, כשסיפרתי למנהל שלי על כך, התגובה שלו הייתה "אוי, באסה. אז נראה אותך פיזית רק פעם בשבוע?".
בעוד שמרחב אפשרויות התעסוקה שלי יגדל בעקבות המעבר לצפון, אני עדיין מעדיף להישאר במקום העבודה הנוכחי, אך זה לא מזיק לדעת שיש סדרי גודל יותר של חברות רלוונטיות במרחק נסיעה.

הוצאות ונכסים

אז האינפלציה הגיעה גם אלינו. אנחנו מרגישים על בשרנו מחד שמחירי המוצרים שאנחנו רגילים לקנות עלו, ומנגד שהקופונים, ההטבות וההנחות נהיות פחות ופחות שוות.
ההוצאות שלנו בסופר גדלו הרבעון, והגיעו לכ2.8K. מנגד, הסכום הזה מכיל בתוכו מטרנה וחיתולים עבור הילדה, וגם קניה מאוד גדולה שביצענו בחודש מרץ, אחרי שהמקפיא שלנו התרוקן. לשם השוואה, ההוצאה שלנו ברבעון זה הייתה גדולה פי 4 מההוצאה החודשית הממוצעת ב2021.

התחלנו להוציא יותר על אוכל בחוץ. יש אווירת FOMO באוויר, ואנחנו הולכים באמצע השבוע לנסות מסעדות אינסטוש במרכז העיר. ברוך נותן התן ביס.

חשבון החשמל שלנו הכפיל את עצמו, עקב שימוש מוגבר ברדיאטור בחורף. אני צופה שעד מעבר הדירה הוא יחזור לרמות סבירות יותר.

סטאטוס פיננסי
סה"כ הכנסות – 138K
מתוכן:
שכר - 117.4K
אחר - 20.6K
סה"כ הוצאות – 28.2K
סה"כ חסכון – 109.8K
אחוז החסכון - 79.57%

שווי והתפלגות נכסים
קרן חירום (מזומנים ושווי מזומנים) – 55K
חשבון מסחר – 1135K
קרנות השתלמות – 77K
חסכונות פנסיונים – 409k
שווי כולל נטו ללא חסכונות פנסיונים בסוף הרבעון – 1309k
צמיחה ברבעון - 81k

אז מה הלאה?

אשמח לחזור לקחת חלק הרבה יותר פעיל בפורום, זה חסר לי מאוד.
הרצון לצאת לפרישה מוקדמת התחזק, לאחר שהאירועים האחרונים הפכו אותה לעוד יותר פיזבילית. בין אם זו ההתקדמות לקראת פרילנסריות של אשתי, הRSU המוגדל או העליה בהכנסה.

בימים כאלו של תנודיות בשוק, והחל"ת של אשתי, אני שמח שאנחנו לא בונים רק על תיק ההשקעות שלנו עבור מימון המחיה.
כל הזמן אני דואג לjob security, על ידי כך שאני משתפר בתחומי והופך למוקד ידע, אסטרטגיה בה דבקתי מאז השירות הצבאי ועכשיו הניבה פירות גם בעבודה הנוכחית.

נערך לאחרונה ב:
תודה על העדכון

עם זאת, ישנם גם קשיים. החל ממחסור בשעות שינה, דרך האכלות ארוכות ועד בכי לא מוסבר ונסיון להבין מה מציק לה, אבל אנחנו מתמודדים בגבורה ביחד.
זה קיים אצל כולם (-:

סביב גיל חצי שנה עם ההתחלה של אוכל רגיל ועצם זה של להושיב אותה איתכם בשולחן ולאכול ארוחה ביחד (גם במסעדה)
יש איזה שחרור גדול וקפיצה גדולה קדימה בכל ההצלחות

מניסיון האישי שלי בלבד לא כדאי "להשאיר" אותה תינוקת יותר מידי זמן
אם בבכור שלנו בגיל 8 חודשים העברו טעימות של ירקות במסננת לפני והאכלנו בחצי שכיבה
עם השלישית כבר עכשיו בחצי שנה טסנו לחול והיא ישבה על כיסא איקאה, ואכלה את כל הפירות והירקות שיש מעוך עם מזלג

וזה נותן אחרכ הרבה שחרור מכל המטרנה והקושי הפסיכולוגי שהיא רעבה וכו

עדכון תקופתי מהצפון הרחוק

מה נשמע? הרבה זמן לא הייתי כאן...

בהגיעת בתנו לגיל שנה, אני יכול להעיד להפוך להורה זו נקודת מפנה בחיים, מות הספונטניות. קשה יותר פשוט "לקום וללכת". בין אם זה עבור בילוי, או אפילו עבור השלמות בסופר הקרוב.
מצד שני, אין מרגש יותר מלראות איך שהיא גדלה והשתנתה, למדה לתקשר, מפתחת עצמאות והופכת לאישה קטנה:)

אך זהו אינו השינוי המשמעותי היחיד שעברנו בתקופה הזו.
עברנו לעכו לפני מספר חודשים, שינוי די קיצוני ממרכז העיר ירושלים. מעבר מסביבה אורבנית ושוקקת לסביבה פרברית ו"מנומנמת", בה המרחק לבית המרקחת הקרוב גדול מ200 מטר:lol:.
מנגד, האוויר כאן משמעותית יותר נקי והנוף ירוק (או כחול אם מביטים מערבה), זה מורגש בעיקר בביקורים שלנו בירושלים ותל אביב.

עברנו לדירה חדשה מקבלן, כפולה בגודל ועם מרפסת, מחסן וחניה, בקומה גבוהה ועם נוף משגע. על התענוג הזה אנו משלמים משמעותית פחות מאשר על דירה זהה בירושלים, שבכנות? גם לא קיימת.
בנוסף, הודות לפער בתעריפי הארנונה, החשבון הינו "רק" 1000 ש"ח יותר בשנה. תוסיפו לכך את היותה של עכו ישוב מזכה, והחסכון החודשי יגדל בעוד 1700 ש"ח.

טרם המעבר קנינו רכב ב19K, שבחודשים הראשונים בעיקר ישב בחניון של העבודה, וכעת בעיקר יושב בחניה שלנו, ואנו משתמשים בו בעיקר כדי לבקר את המשפחה, לטיולים ולקניות.
באיזור בו אנו גרים ישנם מספיק שירותים במרחק הליכה, כך שהשימוש שלנו ברכב בתוך העיר הוא נדיר יחסית.
מעבר למחיר הקניה, הרכב עולה לנו כ800-900 ש"ח בחודש (ביטוח, דלק, טסט וטיפולים). קרבה משפחתית למוסכניק בהחלט מוזילה עלויות אחזקת רכב.

מבחינת עבודה, המשכנו לעבוד באותם המקומות אם כי מרחוק. אני מגיע אחת לשבועיים בערך למשרד, ואשתי אחת ל3. בזכות זה, הילדה איתנו בבית עד עכשיו, ותישאר איתנו עוד מספר חודשים.

ובבשורות משמחות, הגענו למסקנה שהיות ואנו רוצים עוד ילדים, וגם ככה אנחנו עובדים מהבית וקרובים להורים של אשתי, הגיע הזמן להרחיב את התא המשפחתי:)
אנו מצפים לתאומים, מה שמצד אחד יחסוך לאשתי הריון, אך מצד שני מקשה עליה מאוד ומצריך מאיתנו התארגנות שלא ציפינו לה (עוד לול, עוד כיסא לאוטו, החלפת עגלה ואולי החלפת רכב).

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
עידו ג המסע לנדל"ן נדל"ן 12
C דירה ראשונה להשקעה - תחילת המסע נדל"ן 11
ג המסע אל הלא נודע (22) יומני מסע אישיים 15
ג המסע המתמשך לחיים הטובים יומני מסע אישיים 6
F המסע שלי מתחיל באירופה: 15 אבני דרך להשלמת המטרה יומני מסע אישיים 37
S המסע שלי מתחיל כאן יומני מסע אישיים 2
TheTieMan המסע שלי - מלא למידה, מתחיל עם משהו ומסיים בלא נודע (בן 23) יומני מסע אישיים 17
R המסע שלי :) יומני מסע אישיים 7
wish המסע שלי לחירות ועצמאות יומני מסע אישיים 136
de dud המסע שלי - פרישה מוקדמת מנדלן גלובלי פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 50
Y המסע אל האתגר הבא בחיים התפתחות אישית 32
Tsachi01 לא מבין את יומני המסע פה אוף טופיק 180
2 המסע שלי לשקט מתחיל מאפס יומני מסע אישיים 14
S המסע לעצמאות כלכלית (בן 21) יומני מסע אישיים 33
סול יומן המסע של סול יומני מסע אישיים 35
סטארטר יומן המסע של סטארטר יומני מסע אישיים 22
S יומן המסע של Shabi יומני מסע אישיים 17
ג המסע שלי בן 25.5 - יומני מסע אישיים 36
לא חשוב שמות המסע שלי ללימוד Java התפתחות אישית 9
א אבן אחר אבן- המסע שלי יומני מסע אישיים 9
מוריה יומן המסע של מוריה יומני מסע אישיים 93
משה המסע שלי להקטין בכל חודש את ההוצאה השוטפת בעוד 100 שקלים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 26
י מתחיל את המסע יומני מסע אישיים 18
ש רק מתחיל את המסע יומני מסע אישיים 7
P יומן המסע שלי בן 26 יומני מסע אישיים 60
S מתחיל את המסע שלי יומני מסע אישיים 5
ש המסע שלי- משכירה לעצמאית יומני מסע אישיים 11
B צומת דרכים מפתיעה באמצע המסע יומני מסע אישיים 21
M היכרות: תחילת המסע והגדרת יעדים יומני מסע אישיים 8
א המסע של אספרסו יומני מסע אישיים 13
מ המסע האמיתי מתחיל עכשיו יומני מסע אישיים 39
T מתחיל את המסע בגיל 28 יומני מסע אישיים 8
M המסע וההצלחה ב3 שנים האחרנות יומני מסע אישיים 42
S המסע שלי לעצמאות כלכלית יומני מסע אישיים 15