• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

המסע שלי- משכירה לעצמאית

שירה

משתמש סולידי
דירוג
53
הי לכולם,

החלטתי לפני כמה חודשים לעשות את אחד השינויים המשמעותיים בחיי ולהפך משכירה לעצמאית.

עד היום הלכתי לפי המסלול המקובל (ששימח את ההורים שלי עד מאוד), תואר ראשון ושני באוניברסיטה, עבודה בחברות גלובאליות עם שכר נאה בתחום הפיננסים וכו'.
בינתיים הספקתי להתחתן, לקנות דירה (עם משכנתא כמובן), להכיר את הסולידית (וחבל שלא מוקדם הרבה יותר), להתקדם בעבודה, להביא ילד, למכור את הדירה ולעבור לדירה גדולה יותר ולהיכנס להיריון שני.

כאן החלטתי לרדת מהרכבת.. במשך 10 השנים האחרונות למדתי מקצוע שלא התחברתי אליו, עבדתי בעבודות שאני אוהבת יותר ופחות.. רצתי מהעבודה, לגן לסידורי היום יום וחוזר חלילה ובאופן כללי הייתי משתתפת מצטיינת ב"מירוץ העכברים".

ההירייון השני בשילוב עם עבודה חדשה עם בוסית שהפכה את חיי לקשים במיוחד הובילו אותי להחלטה מהותית על שינוי :

1. אני עושה הסבה מקצועית לתחום שמעניין אותי
2. אני הופכת להיות הבוסית של עצמי
3. אני הולכת לקחת עצמאות על החיים שלי- ןבייחוד- על איך היום יום שלי יראה.

אין לי אשליות ואני לא סבורה שאעבוד פחות קשה כעצמאית (אם כבר להיפך)- אבל אני סומכת על עצמי שעם הרבה אמביציה, מוטיבציה, כישרון ותמיכה מבן הזוג, אני יכולה למנף את הקושי ולהפוך אותו להזדמנות:

1. עבודה מהבית- אני חוסכת לעצמי רכב, בזבוז זמן בפקקים (כ-3 שעות ביום) וארוחות בחוץ.
2. זמן- מכיוון שהמסגרות של הילדים קרובות מאוד לבית (מרחק הליכה ברגל!) אני חוסכת המון זמן שאני יכולה להשקיע בעבודה/בעצמי/בבית
3. הורדה משמעותית של סטרס- אני מרגישה על עצמי את הרוגע, אין שיחות ולחצים מהבוסים, אנילא עושה דברים שאני לא אוהבת או עובדת עם אנשים שאני לא סובלת/מעריכה. קמה בלי שעון מעורר אלא עם הילדים, (שזה אולי אותו הדבר), בלי הלחץ לרוץ ולהספיק לפגישה/אוטובוס/יו ניים איט.
4. תחושת הגשמה עצמית מטורפת והמון הזדמנויות חדשות שנפתחות - אני פןגשת המון אנשים חדשים , יוצרת קשרים, נחשפת לפרוייקטים ועבודות שעדיין לא עשיתי ושממש "מדגדג" לי באצבעות כבר להתחיל עוד מהפגישה ובאופן כללי יש לי חדוות עשייה לא קטנה.

כרגע אני בשלב ביניים-

מכיוון שאני לא יכולה לעבוד בתקופת חופשת הלידה, אני משקיעה את הזמן בלימוד עצמי של קןרסים ופגישות עם אנשים, יצירת לידים ושימור קשר עם לקוחות פוטנציאלים, יצירת נכסים דיגיטליים (בלוג וערוץ יוטיוב, בשני נושאים שונים) במטרה שייצרו לי הכנזה עתידית וגם שישמשו כ-case study או תיק עבודות.

התכנית לעוד כחצי שנה היא כזאת:

הכנסות מהבלוג: משיתופי פעולה, פרסומות, יצירת תוכן למותגים וכו'- כ-500 ש"ח בחודש (התחלתי)
הכנסות מפרוייקט יוטיוב (כרגע בשלבים התחלתיים)- כ-200 ש"ח בחודש (מתכנית afiliate וכו')
הכנסות מלקוחות כעוסקת פטורה בתחום העיסוק החדש שלי (שיווק)- בין 4000 ל-6000 ש"ח
הכנסות משיתופי פעולה עם עוסקים נוספים בתחום השיווק (כ-1500 ש"ח)

במידה והכנסות במידת הצורך מעבודה נוספת (חלקית) קבועה כשכירה לא יניבו לי את הסכום המצופה בשלב זה- 4000 שח

מכיוון שעסקים קטנים לוקחים את הזמן עד שהם מתפתחים, אני משקיעה את כל כולי כרגע בבניית תכנית עסקית מתאימה, לימוד, יצירת קשרים וכל מה שיכול לעזור לי לבסס את העסק. אני מתכוננת לכך שתקופה ארוכה עוד אצטרך לעבוד במשרה חלקית כדי לאזן את ההכנסות, אך מאמינה בעצמי שהתמדה , לקיחת ייעוץ מקצועי נכון והשקעה יניבו את הפירות

המטרה שלי היא יצירת עסק משלי (אולי אפילו בעתיד להעסיק עוד עובדים) שיתנו שירות בתחום שלי, לצד נכסים דיגיטליים מניבים להשלמת הכנסה, צבירת מספק הון להשקעה נוספת (פאסיבית) בני"ע, ובעיקר ניהול אורח חיים מאוזן בין משפחה וקריירה.

תודה לכל מי שקרא עד לכאן.. אשמח מאוד לתגובות, טיפים, תובנות ועוד.

האמת שאני רושמת את יומן המסע הזה למען עצמי, כדי לוודא שאני "נשארת במסלול" , ונראה לי גם מעניין לעקוב בזמן אמת אחרי מישהו שחווה שינוי כמו שלי.. מקווה שיהיו לי תובנות מעניינות לחלוק בהמשך :)

הי לכולם,

החלטתי לפני כמה חודשים לעשות את אחד השינויים המשמעותיים בחיי ולהפך משכירה לעצמאית.

עד היום הלכתי לפי המסלול המקובל (ששימח את ההורים שלי עד מאוד), תואר ראשון ושני באוניברסיטה, עבודה בחברות גלובאליות עם שכר נאה בתחום הפיננסים וכו'.
בינתיים הספקתי להתחתן, לקנות דירה (עם משכנתא כמובן), להכיר את הסולידית (וחבל שלא מוקדם הרבה יותר), להתקדם בעבודה, להביא ילד, למכור את הדירה ולעבור לדירה גדולה יותר ולהיכנס להיריון שני.

כאן החלטתי לרדת מהרכבת.. במשך 10 השנים האחרונות למדתי מקצוע שלא התחברתי אליו, עבדתי בעבודות שאני אוהבת יותר ופחות.. רצתי מהעבודה, לגן לסידורי היום יום וחוזר חלילה ובאופן כללי הייתי משתתפת מצטיינת ב"מירוץ העכברים".

ההירייון השני בשילוב עם עבודה חדשה עם בוסית שהפכה את חיי לקשים במיוחד הובילו אותי להחלטה מהותית על שינוי :

1. אני עושה הסבה מקצועית לתחום שמעניין אותי
2. אני הופכת להיות הבוסית של עצמי
3. אני הולכת לקחת עצמאות על החיים שלי- ןבייחוד- על איך היום יום שלי יראה.

אין לי אשליות ואני לא סבורה שאעבוד פחות קשה כעצמאית (אם כבר להיפך)- אבל אני סומכת על עצמי שעם הרבה אמביציה, מוטיבציה, כישרון ותמיכה מבן הזוג, אני יכולה למנף את הקושי ולהפוך אותו להזדמנות:

1. עבודה מהבית- אני חוסכת לעצמי רכב, בזבוז זמן בפקקים (כ-3 שעות ביום) וארוחות בחוץ.
2. זמן- מכיוון שהמסגרות של הילדים קרובות מאוד לבית (מרחק הליכה ברגל!) אני חוסכת המון זמן שאני יכולה להשקיע בעבודה/בעצמי/בבית
3. הורדה משמעותית של סטרס- אני מרגישה על עצמי את הרוגע, אין שיחות ולחצים מהבוסים, אנילא עושה דברים שאני לא אוהבת או עובדת עם אנשים שאני לא סובלת/מעריכה. קמה בלי שעון מעורר אלא עם הילדים, (שזה אולי אותו הדבר), בלי הלחץ לרוץ ולהספיק לפגישה/אוטובוס/יו ניים איט.
4. תחושת הגשמה עצמית מטורפת והמון הזדמנויות חדשות שנפתחות - אני פןגשת המון אנשים חדשים , יוצרת קשרים, נחשפת לפרוייקטים ועבודות שעדיין לא עשיתי ושממש "מדגדג" לי באצבעות כבר להתחיל עוד מהפגישה ובאופן כללי יש לי חדוות עשייה לא קטנה.

כרגע אני בשלב ביניים-

מכיוון שאני לא יכולה לעבוד בתקופת חופשת הלידה, אני משקיעה את הזמן בלימוד עצמי של קןרסים ופגישות עם אנשים, יצירת לידים ושימור קשר עם לקוחות פוטנציאלים, יצירת נכסים דיגיטליים (בלוג וערוץ יוטיוב, בשני נושאים שונים) במטרה שייצרו לי הכנזה עתידית וגם שישמשו כ-case study או תיק עבודות.

הכנסות מהבלוג: משיתופי פעולה, פרסומות, יצירת תוכן למותגים וכו'- כ-500 ש"ח בחודש (התחלתי)
הכנסות מפרוייקט יוטיוב (כרגע בשלבים התחלתיים)- כ-200 ש"ח בחודש (מתכנית afiliate וכו')

במידה והכנסות במידת הצורך מעבודה נוספת (חלקית) קבועה כשכירה לא יניבו לי את הסכום המצופה בשלב זה- 4000 שח

מכיוון שעסקים קטנים לוקחים את הזמן עד שהם מתפתחים, אני משקיעה את כל כולי כרגע בבניית תכנית עסקית מתאימה, לימוד, יצירת קשרים וכל מה שיכול לעזור לי לבסס את העסק. אני מתכוננת לכך שתקופה ארוכה עוד אצטרך לעבוד במשרה חלקית כדי לאזן את ההכנסות, אך מאמינה בעצמי שהתמדה , לקיחת ייעוץ מקצועי נכון והשקעה יניבו את הפירות

המטרה שלי היא יצירת עסק משלי (אולי אפילו בעתיד להעסיק עוד עובדים) שיתנו שירות בתחום שלי, לצד נכסים דיגיטליים מניבים להשלמת הכנסה, צבירת מספק הון להשקעה נוספת (פאסיבית) בני"ע, ובעיקר ניהול אורח חיים מאוזן בין משפחה וקריירה.

תודה לכל מי שקרא עד לכאן.. אשמח מאוד לתגובות, טיפים, תובנות ועוד.

האמת שאני רושמת את יומן המסע הזה למען עצמי, כדי לוודא שאני "נשארת במסלול" , ונראה לי גם מעניין לעקוב בזמן אמת אחרי מישהו שחווה שינוי כמו שלי.. מקווה שיהיו לי תובנות מעניינות לחלוק בהמשך :)
הגרוש שלי ללירה: [מניסיון המועט כמובן]
א.
אנחנו בישראל, הרוב חי בטירוף, ממונף, עייף, שוחה בביצה וחי את המירוץ. כשרואים אנשים כמוך קשה מאד לפרגן וקל לזרוק ביטויים כמו
אין על עבודה מסודרת, מה עם העתיד, אין על רכב חברה ומשכורת קבועה וכו' וכו'.
מה שחשוב זה מה שבחרת, תקשיבי לאינטואציה ותזרמי. תני הזדמנות תקופה מסוימת ואם נכשלנו, ננסה מחדש או נחזור אחורה.

ב.
כל תחום הוא רווי, אבל לקוח שיראה שאת משדרת אמינות, חוסר חזירות ומענה מהיר. יישאר איתך גם אם תהיי 20% יקרה יותר.

ג.
סדר וארגון.
תרשמי הכל במיילים, תזכורות, לחזור ללקוחות, תעמדי במילה שלך.
אל תחסכי בעובדים או במי שתחתייך, הוא הפרצוף שלך.
קוֹצוֹ שֶׁל יוּד - אל תתפשרי עליו.
אם קיבלתי ממך מייל או ממתחרה שלך. אוטו' אזרום עם מי שכתב מלל בשפה גבוה ותקינה. [מגזים, אני יודע, אבל גם אני לקוח שלך עתידי]

ד.
תעבדי מסודר. תקחי רו"ח/הנה"ח/סוכן ביטוח וכו' שאת סומכת עליהם מ-DAY1 שלא תצטרכי להחליף אותם בתהליך או להתעסק בשטויות כי חסכת ב100 ש"ח על מישהו "תותח".
הם צריכים לייצג אותך ולדאוג לך, תדאגי שהם יהיו מפסוטים וידעו מה הם עושים.

ה.
אהבת חינם. תני בראש!

בהצלחה!

קודם כל בהצלחה ואשמח לקבל קישור לבלוג הפיננסי שלך (אפילו בפרטי)
דבר שני, כתבת בתור יתרון שאת חוסכת כסף מאכילה בחוץ - הניסיון שלי בתור עצמאי, העלות של ארוחה ביתית כל יום היא יותר גבוהה מאשר לאכול בחוץ (כאשר בדר"כ זה מסובסד על ידי המעביד).

קודם כל, מאחלת לך הרבה הצלחה ומעריכה את האומץ מאד.
לגבי מה שציטטתי: אני לא מבינה כלום בשלושה מתוך ארבעת הדברים שכתבת. חוץ מלפתוח חברת שיווק שזה עסק לכל דבר, שאר העיסוקים נשמעים לי
מצד אחד זניחים מבחינת הכנסות ומצד שני- בכולם תצטרכי להשקיע זמן, מחשבה, עבודה וניתוח.
בהתחשב בעובדה שאת אוטוטו יולדת ומטופלת בשני פעוטות וגם זה דורש השקעה בזמן ובעבודה (וגם לילות ללא שינה שמפחיתים את האנרגיה), אני חושבת שכדאי לבדוק מראש אם את לא קופצת מעל הפופיק.
הורדה משמעותית של סטרס
לא בהכרח, פשוט סטרס מסוג אחר. כשאת עצמאית, את מוכרחה כל הזמן להביא עוד ועוד עבודות כדי להביא את הפרנסה הנדרשת.
לא לגמרי הבנתי מה כתבת כאן (התבלבל סדר המילים?) אבל אם התכוונת שאת יכולה לעבוד בחצי משרה תוך כדי, אולי זה יתן איזו יציבות ורוגע.
(אולי אפילו בעתיד להעסיק עוד עובדים)
תתכנני מראש שהעסק יעסיק עובדים. ככה תוכלי להרוויח מהזמן והאנרגיה שלהם ולהפחית משלך.
תעבדי מסודר. תקחי רו"ח/הנה"ח/סוכן ביטוח
נכון מאד ואני ממליצה גם לקחת עו"ד על בסיס בנק שעות (אני יודעת שלמדת משפטים אבל זה גוזל זמן מקידום העסק שלך גם כן).

המון בהצלחה, שאפו על היוזמה והתעוזה
כמה טיפים קטנים שלמדתי כעצמאי מזה כמעט שנתיים:
1. תעזרי ברו"ח - תמצאי אחד טוב ואל תתפשרי, זה יחסוך לך הרבה כאבי ראש ויוריד ממך הרבה התעסקות.
2. תתייחסי תמיד הכי טוב ללקוחות, לא משנה מה. לקוח טוב זה לקוח חוזר ויותר חשוב - לקוח שמספר לחברים שלו.
3. נהלי אקסל מסודר של הכנסות / הוצאות כדי להבין את הרווחיות ואת העלות מול תועלת של העסק שלך, חשוב מאוד לעשות את זה כבר מההתחלה כדי לראות את הצמיחה של העסק.

שוב - בהצלחה :)

בהצלחה, לדעתי חשוב להשקיע את החסכונות באפיקים מניבים(מדדים,אגח וכו')

תודה רבה לכולם על התגובות! ממש נותן עוד רוח במפרשים...

במענה לחלק מהתובנות:

1. כרגע משקיעה בעיקר בבלוג ובעסק השני מכיוון שהם עסקים שנועדו להניב כסף (כמובן הרבה יותר מההערכה שלי לעוד כחצי שנה) בטווח הרחוק, וממילא כרגע אני לא יכולה להכניס כסף. ברגע שתסתיים חופשת הלידה המיקוד ישתנה להתמקדות בעסק השיווק.
2. אני אכן מעוניינת לבנות ממש עסק שבהמשך יעסיק עובדים וכו... חושבת כיום על המודל העסקי של כלל ההכנסות שאני קותה ואף מנהלת קובץ מעקב כמה שעות שבועיות אני משקיעה בכל נכס כדי לוודא שמבחינת עלות מול תועלת זה נשאר משתלם.
3. באותו נושא מתכננת ללמוד לעומק את נושא התמחור כדי שכל עבודה שאבחר לקחת תהיה אפקטיבית ורווחית (החשבה של תיקונים ומיסים בתמחור, שעות אקסטרה וכו)
4.כדי לתת לי רוגע ולהרחיב את רשת הקשרים אני מתכננת לקחת עבודה מהבית בחצי משרה בתחום משיק/שיווק כדי להרוויח עוד ניסיון ולתת לעצמי מרווח נשימה כדי לצמצם את מרחב הטעויות.
5.מודה לכל אחד ואחת מכם על ה קשעה בזמן התגובה, הטיפים והתמיכה...

אמשיך לעדכן כאן על המסע שלי...

טוב שעזבת מקום רע, זה לא אומר ששאר המקומות כשכירה גם יהיו רעים.
קחי בחשבון שאת במסלול קריירה שברירי, ונשמע שעל פניו את נמצאת בגיל ובסטאטוס נכון לפיתוח קריירה טוב, השנים האלו שאת לוקחת הפסקה ממסלול קריירה אפשרי כשכירה יכול לפגוע בך בגילאים מאוחרים יותר שיהיה לך קשה למצוא עבודה כשכירה (גילאי ה40-50), אבל אם החלטת שלעולם את לא מתכננת לחזור להיות שכירה, אז אין לזה באמת הרבה משמעות. ממליץ לך לקרוא קצת מאמרים של אורנה רודי בגלובס על מסלול הקריירה.

למה אני אומר את זה, כי עשיתי בדיוק את אותו המהלך לפני כשנה, עזבתי משרה סבבה לגמרי בפיתוח אוטומציה בבדיקות תוכנה בשביל להגשים את החלום ולעסוק במה שעושה לי את זה, במקרה שלי מדובר על עסק תיירותי בשילוב עם סדנאות שאני מעביר (חדרי בריחה), בסך הכל אחלה עיסוק, אבל בשביל להגיע למשכורת הסבירה מינוס שהייתה לי שם (12500+ קרנות השתלמות + פנסיה...) אני נאלץ להרוויח בעסק הקיים (יש לי 7 עובדים שעתיים) מינימום 25000 בחודש (מעמ, עובדים, שיווק... דברים שלא מתעסקים בהם כשכיר). דבר שהוא סופר קשה לעשות באופן קבוע, שדורש ממני להתמקד כל הזמן רק בלהשיג עוד ועוד לקוחות.
אז אם יש משהו שאני יכול להמליץ לך עליו זה ראשית, תביני בדיוק במה את מעולה ומה מייחד אותך, תביני איך את יכולה לגבות מזה הרבה כסף ותחשבי כל הזמן איך את משיגה עוד ועוד לקוחות, זה הדבר שהכי צריך להטריד אותך בכל רגע נתון, את חייבת להיות אשת מכירות טובה הרבה יותר מאשר אשת מקצוע, ולא משנה מה אחרים אומרים לך, להשיג עוד ועוד לקוחות איכותיים, זה מה שצריך הכי להטריד אותך.
בכל אופן, מאחל לך שתצליחי בענק במקצוע החדש שלך.

ראשית בהצלחה.
שנית, בתור עצמאי בהווה וקצת שכיר בעבר, אוסיף ואומר שוב בהצלחה.
שלישית, אכן הרבה אתגרים בלהיות עצמאי, כמו כל דבר בחיים, האתגרים בסופו של יום גם מפתחים את האדם, בשאיפה שלטוב.
רביעית, באמת שאפשר לכתוב רבות על הנושא, רק אתן נקודה מאוד חשובה לדעתי. אחד היתרונות הכי גדולים בעצמאי, הינה היכולת לנסות כל תחום עיסוק שהוא כאשר את התשתית כבר יש לך. כך שחשוב להיות פתוחים, עסק יכול להתפתח למקומות ולעיסוקים שלא חשבת עליהם בכלל.
נכתב מניסיון ואני מודה על כך בכל יום.
חמישית, בהצלחה :)

קודם כל כל הכבוד על הצעד.

קחי בחשבון שעצמאי זה לא רק מצב תעסוקתי אלא גם ובעיקר תכונות אופי.

עצמאים מקבלים סטירה וקמים כי אין להם את הפריווילגיה לא לקום.

נתנו לך עצות טובות ואני ברשותך אתן עוד כמה מניסיוני של קרוב ל25 שנה כעצמאי

קחי את בעלי המקצוע הטובים ביותר שתמצאי ואל תאמיני לאף אחד מהם באופן עיוור

תמיד תשאלי כל מה שאת לא מבינה ותבדקי מה שהם אמרו לך.

תחליטי מה הקו שלך ותקפידי עליו.

אין לאדם שום דבר חוץ משמו הטוב - תשמרי עליו.

לא להתפתות לרווח מהיר על חשבון לקוח - זה מדינה קטנה ולקוחות מדברים

תמיד יהיה מישהו שמכיר מישהו כך שתמיד צריך חוות דעת טובה.

תהיי בעלת מקצוע הכי טובה שאפשר בתחום.

תמשיכי ללמוד ולהתפתח לא בהכרח פורמלית.

תעמדי במילה שלך.

תגבי חובות באגרסיביות אם צריך.

תבני תזרים חיובי חזק.

והכי חשוב להישאר אופטימי.

בהצלחה רבה!

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
עידו ג המסע לנדל"ן נדל"ן 12
C דירה ראשונה להשקעה - תחילת המסע נדל"ן 11
ג המסע אל הלא נודע (22) יומני מסע אישיים 15
ג המסע המתמשך לחיים הטובים יומני מסע אישיים 6
F המסע שלי מתחיל באירופה: 15 אבני דרך להשלמת המטרה יומני מסע אישיים 35
S המסע שלי מתחיל כאן יומני מסע אישיים 2
TheTieMan המסע שלי - מלא למידה, מתחיל עם משהו ומסיים בלא נודע (בן 23) יומני מסע אישיים 17
R המסע שלי :) יומני מסע אישיים 7
wish המסע שלי לחירות ועצמאות יומני מסע אישיים 136
de dud המסע שלי - פרישה מוקדמת מנדלן גלובלי פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 50
Y המסע אל האתגר הבא בחיים התפתחות אישית 32
Tsachi01 לא מבין את יומני המסע פה אוף טופיק 180
2 המסע שלי לשקט מתחיל מאפס יומני מסע אישיים 14
S המסע לעצמאות כלכלית (בן 21) יומני מסע אישיים 33
סול יומן המסע של סול יומני מסע אישיים 35
סטארטר יומן המסע של סטארטר יומני מסע אישיים 22
S יומן המסע של Shabi יומני מסע אישיים 17
ג המסע שלי בן 25.5 - יומני מסע אישיים 34
לא חשוב שמות המסע שלי ללימוד Java התפתחות אישית 9
א אבן אחר אבן- המסע שלי יומני מסע אישיים 9
המהנדל המסע אל המליון השני יומני מסע אישיים 315
מוריה יומן המסע של מוריה יומני מסע אישיים 93
משה המסע שלי להקטין בכל חודש את ההוצאה השוטפת בעוד 100 שקלים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 26
י מתחיל את המסע יומני מסע אישיים 18
ש רק מתחיל את המסע יומני מסע אישיים 7
P יומן המסע שלי בן 26 יומני מסע אישיים 60
S מתחיל את המסע שלי יומני מסע אישיים 5
B צומת דרכים מפתיעה באמצע המסע יומני מסע אישיים 21
M היכרות: תחילת המסע והגדרת יעדים יומני מסע אישיים 8
א המסע של אספרסו יומני מסע אישיים 13
מ המסע האמיתי מתחיל עכשיו יומני מסע אישיים 39
T מתחיל את המסע בגיל 28 יומני מסע אישיים 8
M המסע וההצלחה ב3 שנים האחרנות יומני מסע אישיים 42
S המסע שלי לעצמאות כלכלית יומני מסע אישיים 15
ג המסע שלי יומני מסע אישיים 46