• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

המסע אל המליון השני

אנו מצפים לתאומים, מה שמצד אחד יחסוך לאשתי הריון, אך מצד שני מקשה עליה מאוד ומצריך מאיתנו התארגנות שלא ציפינו לה (עוד לול, עוד כיסא לאוטו, החלפת עגלה ואולי החלפת רכב).
מהכתוב זה נשמע כאילו חשבתם על זה טוב מראש והחלטתם שהפעם יבואו 2 :)

בהצלחה! כיף לקרוא

ובבשורות משמחות, הגענו למסקנה שהיות ואנו רוצים עוד ילדים, וגם ככה אנחנו עובדים מהבית וקרובים להורים של אשתי, הגיע הזמן להרחיב את התא המשפחתי:)
אנו מצפים לתאומים, מה שמצד אחד יחסוך לאשתי הריון, אך מצד שני מקשה עליה מאוד ומצריך מאיתנו התארגנות שלא ציפינו לה (עוד לול, עוד כיסא לאוטו, החלפת עגלה ואולי החלפת רכב).
- מה לגבי אפשרויות החינוך לילדים בעכו? יש שם חינוך וקהילה איכותית או שזה רחוק מכם עכשיו ואתם מתכננים בהמשך לעבור למקום אחר?
- לגבי רכב - לנו יש מאזדה 5, 7 מקומות והיא מעולה...

ובבשורות משמחות, הגענו למסקנה שהיות ואנו רוצים עוד ילדים, וגם ככה אנחנו עובדים מהבית וקרובים להורים של אשתי, הגיע הזמן להרחיב את התא המשפחתי:)
אנו מצפים לתאומים, מה שמצד אחד יחסוך לאשתי הריון,
ואוו מזל טוב
בהחלט קיצור דרך משמעותי ל3+
מצריך מאיתנו התארגנות שלא ציפינו לה
לוגיסטיקה לחלוטין פתירה בתכנון מראש (הפוך זה הרבה יותר קשה (-: תאומים ואז עוד אחת)

עוד כיסא לאוטו, החלפת עגלה ואולי החלפת רכב).
ברוב המכוניות אפשר להכניס 3 כיסאות מאחורה, צריך רק למצוא את הכיסאות הנכונים
אם אפשר כיסא אחר מקידמה
זה מאוד נוח 2 מאחורה + מבוגר, ואחד מקדימה

בהצלחה, כיף לקרוא את העדכון

תודה רבה על הברכות החמות :)

מהכתוב זה נשמע כאילו חשבתם על זה טוב מראש והחלטתם שהפעם יבואו 2 :)
זו הדרך שלנו לעכל, היינו בשוק בהתחלה...
התכנון היה לא להתמהמה, ולנסות שנה וחצי אחרי הילד השני. פשוט לא ציפינו שיגיעו שניים ועל הנסיון הראשון :lol:

מה לגבי אפשרויות החינוך לילדים בעכו? יש שם חינוך וקהילה איכותית או שזה רחוק מכם עכשיו ואתם מתכננים בהמשך לעבור למקום אחר?
תראה, אשתי ובני דודיה גדלו והתחנכו כאן, ואני בעצמי מגיע משכונה בעייתית בירושלים, ובכל זאת יצאנו בסדר.

כולם למשל למדו לנגן, ולמה? בחטיבה יש כיתת מוזיקה, אליה יש מבחן כניסה. עקב כך, רק ילדים "איכותיים" נכנסים לכיתה ולכן ההורים מתאמצים שזה יהיה הילד שלהם. הכיתה הזו גם הופכת לכיתה המצטיינת, ומקבלת כל מיני צ'ופרים.

כן חיפשתי קהילת צעירים קיימת, אך לא מצאתי.
אשתי חידשה קשרים, וזה נחמד שיש לנו כמה חברים בשלב יחסית דומה אלינו בחיים, אבל מנגד, יש פער בתחומי העניין, השקפת העולם והשאיפות שלנו.

בנוסף, בעוד שהיום היא מסכימה איתי שהמעבר היה צעד נכון, התשובה הראשונה שלה הייתה "לא!.".
אנחנו לא מתכננים להישאר פה הרבה זמן, ושמנו לנו כחסם עליון שהגדולה לא תכנס לבית ספר כאן.
אנחנו כן רוצים להישאר בצפון, והפרויקט הבא שלנו הוא לבחון איפה בדיוק.:)

מבחינת עבודה, המשכנו לעבוד באותם המקומות אם כי מרחוק. אני מגיע אחת לשבועיים בערך למשרד, ואשתי אחת ל3. בזכות זה, הילדה איתנו בבית עד עכשיו, ותישאר איתנו עוד מספר חודשים.
ממש יפה שבאים לקראתך ככה, אני נמצא במקום שממש חורק שיניים על יום יומיים בשבוע בבית. האם זאת הנורמה בשוק, או שבאו לקראתך מלפנים לדין ?

ממש יפה שבאים לקראתך ככה, אני נמצא במקום שממש חורק שיניים על יום יומיים בשבוע בבית. האם זאת הנורמה בשוק, או שבאו לקראתך מלפנים לדין ?
ההנחיה היא שצריכים להגיע למשרד יומיים בשבוע, אבל בפועל מגיעים פחות.
הסביבה הארגונית משפיעה, ובעיקר המנהל.

ממש במקרה פגשתי כאן מישהו שהתחיל עבודה בירושלים, וסיכם עם המנהל שאמנם בהתחלה הוא יגיע פעמיים בשבוע, אבל אחרי החפיפה זה יהפוך לאחת לשבועיים. בסוף זה לא קרה...

אחרי שראינו כמה דירות והחלטנו שאנחנו באמת הולכים על זה, התקשרתי לספר לו "ולקבל את ברכתו" ובהחלט קיבלנו.

זו גם הסיבה שבחרתי להישאר באותו הצוות, למרות המרחק (3-3.5 שעות נסיעה בתחב"צ, לכיוון).

זה לא כל כך פשוט להיות הורה – סיכום שנת 2022

אז מה קורה? כמו שהכותרת מציינת, הרבה זמן פנוי אין לי :(. ובכל זאת, זה נחמד לבוא לכאן ולעדכן מדי פעם את יומן המסע :)

השנה האחרונה הייתה מאתגרת ומרגשת. לראות את הבת שלנו גדלה בצעדי ענק, לבצע שינוי מגורים דרסטי ולהתברך בצאצאים נוספים.
עלתה בידינו הפריבילגיה לעבוד בצורה מלאה מהבית. זה אפשר לנו לגדל ביחד את הילדה שלנו ולהיות שם בשבילה כל הזמן. העבודה ביחד מהבית גם תורמת ומחזקת את הקשר הזוגי שלנו, קשר שלצערי איני רואה אצל החברים והמשפחה.

בפאן הפיננסי, השנה האחרונה התנהלה בעיקר על טייס אוטומטי. לא קרו דברים מרגשים מדי, וגידול הילדה מאוד עזר להתעלם מהתנודתיות בשווקים. בנוסף, גילינו כי אם מתאפשר להשאיר אותם בבית, גידול ילדים הוא לא עסק יקר במיוחד.
נכון, ישנן הוצאות ישירות (מטרנה, חיתולים, אביזרים, חוג וכו'), אך אצלנו זה הסתכם ב720 ש"ח לחודש בממוצע, אך ההוצאה העיקרית היא על גן ועל דיור.

בנוסף, ההוצאות שלנו עלו לקראת סוף השנה, בעיקר בגלל שינוי סביבת המגורים.
אמנם מחירי הדיור בפריפריה נמוכים משמעותית מאשר במרכז בכלל ובירושלים בפרט, במחיר הדומה לזה ששילמנו בירושלים אני יכולים לשכור דירה חדשה, כפולה בגודל ועם מתקנים שלא היו לנו. גם המעבר ממרכז עיר גדולה לעיר קטנה בפריפריה, אילץ אותנו לרכוש רכב כדי לשמור על נגישות סבירה (בין אם עבור קניות, ובין אם עבור בילויים וסופי שבוע).

דבר נוסף שהגדיל את ההוצאות הוא עצם מעבר הדירה. בין אם העברת רכושנו מירושלים לעכו, ובין אם בריהוט של הדירה מאפס, אך מדובר בהוצאה חריגה.

סטאטוס פיננסי

סה"כ הכנסות – 425.6K
סה"כ הוצאות – 119.3K
סה"כ חסכון – 306.3K
אחוז החסכון – 71.96%

שווי כולל נטו ללא חסכונות פנסיונים בסוף השנה – 1430K
צמיחה שנתית – 202k (16.44% YOY)
חסכונות פנסיונים – 488K

מה הלאה?

Money talks, yet wealth whispers. גישת הstealth wealth מהנה מאי פעם, בעיקר כאשר אנו רואים את s
ולמרות זאת, או יותר נכון בגלל זה, אני יותר משמח לספק תמיכה, מידע והסברים עבור כל דורש. יותר ויותר חברים ובני משפחה מתעניינים ומיישמים בהתנהלות פיננסית, חסכון והשקעה, ופונים אלי לעזרה.

אף על פי ששיעור החסכון שלנו ירד מ75.17$, החסכון האבסולוטי שלנו גדל ב20.7K (או 7.25%), אף על פי החל"ת שאשתי לקחה.
עליה זו נובעת בעיקר מהעליה בשכר שלי, ובשנה הקרובה החסכון צפוי לעלות (ישוב מזכה + נקודות זיכוי).
מנגד, הגדולה נכנסה עכשיו לגן, מה שיגדיל את ההוצאות החודשיות ב2.6K.

למרות זאת, בטווח הקצר ישנה מעט חוסר ודאות במקום העבודה הנוכחי שלי. עקב המצב הפיננסי של החברה, הבונוסים מעט ירדו, וחרב הקיצוצים מתחילה לבצבץ.
איני חושש לחפש עבודה אחרת, אך חוסר הוודאות בשוק העבודה, כמו גם האפשרות לעבודה מלאה מהבית, מניאים אותי מלחפש עבודה בשלב זה.
מנגד, אם אפוטר, חופשת לידה של חצי שנה נשמעת רעיון טוב. בנוסף לכך, אפשרויות התעסוקה שלי גדלו בסדרי גודל, עקב הקרבה הפיזית למת"מ, יקנעם וכרמיאל.
אך עם זאת, בזכות העבודה הקשה והחסכון האגרסיבי של השנים האחרונות, נוכל לצלוח משבר אם יגיע.

בכל זאת, זה נחמד לבוא לכאן ולעדכן מדי פעם את יומן המסע :)
תודה על העדכון.
גם המעבר ממרכז עיר גדולה לעיר קטנה בפריפריה, אילץ אותנו לרכוש רכב כדי לשמור על נגישות סבירה (בין אם עבור קניות, ובין אם עבור בילויים וסופי שבוע).
יתקזז עם קניות בדאבח או בשוק פייסל..

עדכון תקופתי

היי לכולם, הרבה זמן לא כתבתי פה, בפורום בכלל וביומן בפרט...
עברה עלינו שנה עמוסה, מלאה בשינויים וחוויות, ודווקא בסימן של מעט חזרה לשגרה לאחר טבח שמחת תורה, אסקפיזם.

תקציר הפרקים הקודמים

אנו שואפים להגיע לעצמאות כלכלית עד גיל 35, קרי, תוך כ3 שנים. לפני שנתיים וחצי התחלתי לתעד כאן את המסע שלנו, בשווי של קצת פחות למליון ₪, בקריאה לשרשור "המסע אל המליון השני", במחשבה שזה יקח זמן, יקרו דברים מרגשים בדרך, וגם יהיה לי הפנאי לכתוב עליהם.

בשנתיים וחצי האלו, הפכנו מזוג רווקים המתגורר במרכז עיר גדולה, המתנייד באופן בלעדי ברגל ותחבורה ציבורית, להורים לשלוש, המתגוררים בישוב מזכה בפריפריה עם תצפית ללבנון מחדר השינה.

מצבנו הפיננסי

למזלנו, המלחמה באינפלציה כמעט ולא פגעה לנו בהכנסה, ובעוד שההוצאות הקבועות שלנו עלו בצורה משמעותית (גן לגדולה + 2 תינוקות + רכב), המעבר לפריפריה וההטבה במס סייעו לנו להשאיר את החסכון החודשי האבסולוטי ברמה זהה.

נכון ל1/11, השווי הנקי שלנו הוא 1.93M נזיל + 550K בקרנות הפנסיה, ולמרות שההוצאה החודשית שלנו כמעט והכפילה את עצמה ל13K, אנו עדיין חוסכים 70% מההכנסה שלנו.

אציין שמאוד עוזרים לנו כעת הרגלים שסיגלנו לנו בתור רווקים, מכיוון שאני לא בטוח שבמצבנו היום היה לנו את הפנאי לנבור בבלוג הסולידית

תודה לכם על ההקשבה, ובתקווה שבקרוב אשתף בחוויות מהמעבר לפריפריה

בשנתיים וחצי האלו, הפכנו מזוג רווקים המתגורר במרכז עיר גדולה, המתנייד באופן בלעדי ברגל ותחבורה ציבורית, להורים לשלוש
:) ברכות.

ההסתגלות שלכם לשינויים ומעברי מגורים כדי להשיג את המטרה של חופש כלכלי (אני מניח) מעוררות אצלי השראה. מדהים

הטבת המס לא מגיע רק לאחר שנה של מגורים?
נכון.

במלאת שנה הייתי צריך לבקש מהעיריה אישור תושבות עדכני, ולצרף אותו לטופס 101. בתלוש העוקב קיבלתי החזר מס מתחילת השנה.
אני עדיין צריך לתבוע ממס הכנסה החזר מס על החודשים בהם גרתי בעכו אך לא קיבלתי הנחה.
ההסתגלות שלכם לשינויים ומעברי מגורים כדי להשיג את המטרה של חופש כלכלי (אני מניח) מעוררות אצלי השראה. מדהים
תודה רבה!

בעוד שמעבר המגורים היה מתבצע בלאו הכי, היות ועבורנו ירושלים מאוד לא cost effective ולא ראינו שכונה שמתאימה לנו, המעבר דווקא לעכו נעשה כדי להתקרב למשפחה, ובידיעה שהמעבר זמני.
בינתיים, אנו חיים ברמת חיים ואיכות חיים גבוהות בכמה רמות מעל אלו שהיינו משיגים בירושלים באותו התקציב, אם כי קשה לצאת פה מהבית כמה חודשים בשנה.

בהמשך אשתף יותר לעומק על החיים כאן.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
עידו ג המסע לנדל"ן נדל"ן 12
C דירה ראשונה להשקעה - תחילת המסע נדל"ן 11
ג המסע אל הלא נודע (22) יומני מסע אישיים 15
ג המסע המתמשך לחיים הטובים יומני מסע אישיים 6
F המסע שלי מתחיל באירופה: 15 אבני דרך להשלמת המטרה יומני מסע אישיים 37
S המסע שלי מתחיל כאן יומני מסע אישיים 2
TheTieMan המסע שלי - מלא למידה, מתחיל עם משהו ומסיים בלא נודע (בן 23) יומני מסע אישיים 17
R המסע שלי :) יומני מסע אישיים 7
wish המסע שלי לחירות ועצמאות יומני מסע אישיים 136
de dud המסע שלי - פרישה מוקדמת מנדלן גלובלי פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 50
Y המסע אל האתגר הבא בחיים התפתחות אישית 32
Tsachi01 לא מבין את יומני המסע פה אוף טופיק 180
2 המסע שלי לשקט מתחיל מאפס יומני מסע אישיים 14
S המסע לעצמאות כלכלית (בן 21) יומני מסע אישיים 33
סול יומן המסע של סול יומני מסע אישיים 35
סטארטר יומן המסע של סטארטר יומני מסע אישיים 22
S יומן המסע של Shabi יומני מסע אישיים 17
ג המסע שלי בן 25.5 - יומני מסע אישיים 36
לא חשוב שמות המסע שלי ללימוד Java התפתחות אישית 9
א אבן אחר אבן- המסע שלי יומני מסע אישיים 9
מוריה יומן המסע של מוריה יומני מסע אישיים 93
משה המסע שלי להקטין בכל חודש את ההוצאה השוטפת בעוד 100 שקלים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 26
י מתחיל את המסע יומני מסע אישיים 18
ש רק מתחיל את המסע יומני מסע אישיים 7
P יומן המסע שלי בן 26 יומני מסע אישיים 60
S מתחיל את המסע שלי יומני מסע אישיים 5
ש המסע שלי- משכירה לעצמאית יומני מסע אישיים 11
B צומת דרכים מפתיעה באמצע המסע יומני מסע אישיים 21
M היכרות: תחילת המסע והגדרת יעדים יומני מסע אישיים 8
א המסע של אספרסו יומני מסע אישיים 13
מ המסע האמיתי מתחיל עכשיו יומני מסע אישיים 39
T מתחיל את המסע בגיל 28 יומני מסע אישיים 8
M המסע וההצלחה ב3 שנים האחרנות יומני מסע אישיים 42
S המסע שלי לעצמאות כלכלית יומני מסע אישיים 15