1. אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על בקשת או מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ אישי מבעל הרישיון המתאים.

הלוואה לדירה...

הנושא בפורום 'פורום השקעה בנדל"ן' פורסם ע"י ofekiko2, ‏25/6/19.

1. ofekiko2

ofekiko2 משתמש סולידי

שאלות בנוגע הלוואה .
    1. במידה ואני לוקח הלוואה מחבר או מכר זה צריך להיעשות באמצעות חוזה מסודר ורציתי לדעת מה הפרוצדורה של להחזיר לבחור את הכסף ( אך עושים זאת - העברה בנקאית ? )
    2. במידה ואני מחזיר לו עם ריבית הוא צריך לדווח לרשות המיסים ולשלם מס מסוים ? ( עשיתי פליפ על נכס באמצעות הכסף שלו )

2. קורא ותיק משתמש חדש

קורא ותיק משתמש חדש משתמש רשום

1. כמו שאמרת- כדאי שתנאי ההלוואה יעוגנו באמצעות חוזה מסודר. תשלום הריבית יכול להתבצע באמצעות העברה בנקאית/שיק וכו' (עדיף שאופן ביצוע תשלום הריבית ייקבע בחוזה ע"מ למנוע חוסר ודאות).
    2. ישנה חובת דיווח על הכנסה מריבית בגין ההלוואה.

3. yossik

yossik מודרטור

באותה דרך שהחבר העביר לך את את הכספים כדי שיהיה תיעוד והצהרה שהכספים נתנו כהלוואה והחזר התשלומים באותו צינור.
    ברור שצריך חוזה חתום ע"י עו"ד.
    מה, הוא שותף [שקט] בהשקעה שלך?
    עכשיו מהלב, אבל @אורי ג. יתן לך תשובה שיכלית - הדיעה שלי ידועה, לא עושים עסקים עם משפחה וחברים אלא אם זו הלוואה לדירת המגורים שלך.
    אלוהים ישמור, כמה משפחות וחברויות התפרקו בגלל 'יזמות' של מישהו שאין לו מספיק כסף להשקעה ומנסה למנף ע"ח חברים ומשפחה.

נערך לאחרונה ב: ‏25/6/19
    יהודה ישראל ו-Shlomi Z אוהבים את זה.
  4. אורי ג.

אורי ג. משתמש בכיר

באופן כללי הדיעה השכלית שלי זהה לשלך.

Yoss ו-יהודה ישראל אוהבים את זה.
  5. Boker

Boker משתמש סולידי

לא סתם, קיים איסור נשך ביהדות וליהודי אסור לתת הלוואה ליהודי אחר בריבית. מתכון ידוע לצרות.
    הלוואות בריבית כדאי לקחת לדעתי רק מגופים פיננסיים

6. adamshalev

adamshalev מודרטור

ביהדות יש גם שנאת זרים, הומופוביה, הסתה לרצח, היתר לעבדות ובורות כללית בין השאר. מה זה קשור לשאלה של הפות״ש?

Yoss ו-ת.אוקהם אוהבים את זה.
  7. AM-PM

AM-PM משתמש ותיק

צחקתי בקול....וגופים פיננסים בארץ הם שייכים לדת ההינדואית?
    היהודים היו תמיד ידועים באירופה כמלווים בריבית (במאה ה-18 3/4 מיהדות אירופה התעסקו במקצועות עם זיקה לכסף וריבית)
    זה נבע בגלל שהם הודרו מהגילדות המקצועיות, נאסר עליהם ללמוד באוניברסיטאות ובנוסף נשללה מהם הזכות להיות בעלי אדמות. המצב הזה ובגלל שהם עם הגב לקיר נותר להם להתפרנס ממסחר, רוכלות וכן, גם מהלוואה בריבית
    וכרגיל ביהדות יש תמיד אופציה ״לפרשן״ איסורים על גבי תלי תלים של פילפולים וחירטוטים...אז הם המציאו ״היתר עיסקה״
    אגב איסור נשך קיים גם באיסלאם וגם על המלווה בנצרות...קיצר גלשנו מהנושא וברשותך אסיים פה

8. Boker

Boker משתמש סולידי

חבל לרשום עובדות מטעות ולא נכונות בנוגע להתר עסקא
    אינני מעוניין להיכנס לויכוחים בנוגע לדת, אבל להרבה הלכות יש היגיון לוגי (כשרות, נידה וכו') וזה מה שרציתי להגיד.
    "היתר עסקא" זה לא המצאה, לא כל אחד יכול להלוות בריבית ומי שיכול זה רק גוף עסקי כאשר היגיון מאחורי זה שנעשת
    עסקה שבה ללווה ומלווה שבה רווח פונטציאלי עסקי ולכן במקרים כאלו מותר כן לגבות ריבית.
    לא ניתן לעשות התר עסקה בין אנשים פרטיים.

9. AM-PM

AM-PM משתמש ותיק

אשמח לדעת מה הן ״העובדות המטעות״...אני דווקא מבין בזה יפה
    נק׳ למחשבה - היתר עסקה תוקן במאה ה-17 בגרמניה (למה בגרמניה?ניחוש קל...$$$ למה עושים ״פרשנות״ לאיסור מהתורה? נכון מאוד...$$$)
    ובכלל הכוונה המקורית היתה להיתר לצורך מטרות עיסקיות ומשום מה ובפרשנות יהודית אופיינית הצליחו לשכפל את ״ההיתר״ גם למטרות צריכה אישיות...דת ולוגיקה זה אוקסימורון בעיניי....אם תרצה להמשיך להתדיין אפשר בפרטי חבל על נושא השירשור

10. adamshalev

adamshalev מודרטור

לא צריך הלכות ודת בשביל לדון בדברים שיש להם הגיון לוגי. או שמשהו הוא הגיוני ונכון או שלא. זה לא תלוי בהיותו מפורש מדת כלשהי.
    ואם אתה עדיין מתעקש לתת לו תוקף מיוחד מהיותו נובע מחוכמת הדת, נסה לא להשמיט את כל שאר הדברים שנובעים מחוכמת הדת.

סיפור אמיתי: אנחנו יושבים בשולחן פסח קוראים הגדה (אני לא משתתף). בשולחן יושב גם גוי. כולם יודעים שהוא גוי. מגיעים לפסקה הבאה וקרואים אותה בקול:
    הנה קצת מחוכמת הדת וההגיון הבריא שלה.

11. לנצח נתהה

לנצח נתהה משתמש ותיק

מה הקשר ללוגיקה? לטעון שההיתר שוכפל בלי לפרט את השיקולים ,ואז לטעון לסתירה זה לא מאד רציני. הלכה זה לא גיאומטריה. וחי בהם נאמר

רובי1 אוהב/ת את זה.
  12. לנצח נתהה

לנצח נתהה משתמש ותיק

לא נראה לי שהגוי הזה קשור למה שכתוב בפסוק. החרון והכעס הוא על הגוי שאכל את יעקב והשם את נווהו. לגיטימי. אלא אם כן אתה צדיק מהאפיפיור שמגיש את הלחי השניה ואוהב את אויביו

רובי1 אוהב/ת את זה.
  13. adamshalev

adamshalev מודרטור

התזה של ישו הגיונית בהרבה מזו שבהגדה שקוראת להשמיד את כל מי שלא מאמין באל הנכון (גם אם כואב לך להודות בזה כפי שאתה בבירור מתעלם מהכתוב).
    ועובדה שיושבי השולחן קראו את הפסקה בקול רם מול בן משפחה גוי, זה לב הכשל של האמונה הדתית - העדפה של ציטוט עיוור של כתבי קודש כל פני אנושות מוסר והגיון בריא.
    נסה להפוך את הקלפים ודמיין יהודי בשולחן נוצרי בארה״ב שבו בחג מולד קוראים להשמיד את היהודים.
    אוף, מרגיש קצת כבד בגרון רק המשפט הזה, אבל לא המשפט שקורא להשמדת גויים?

fliper אוהב/ת את זה.
  14. amit

amit משתמש בכיר

בינתיים הנוצרים אחראים לרוב מעשי ההשמדה של מי שלא מאמין באל הנכון.

15. AM-PM

AM-PM משתמש ותיק

אין קשר...@boker טען שלהלכות יש לוגיקה ואני טוען שדת ולוגיקה זה ניגוד אינטרסים
    כתבתי לך תקרא...ההיתר שוכפל כי היה צורך כלכלי ($$$) אני יכול להביא לך עוד הרבה מקרים שהדת מתכופפת יפה יפה כשיש כסף בסביבה
    אין לי שום דבר נגד אמונה של כל אדם אבל צריך גם להכיר שהיהדות ככל הדתות מרובה פגמים וסתירות ומנוגדת לרוב למדע
    @לנצח נתהה אני יודע לאן תגובות כאלו תמיד מתגלגלות וזה ממש חורג מנושא השירשור אז אסיים פה סופית את דעתי

16. לנצח נתהה

לנצח נתהה משתמש ותיק

קרא את הפסוק שוב. הכעס והחרון הוא "כי אכל את יעקב" ההנחה היא שהם מרשים לעצמם לפגוע ביעקב כי הם לא מכירים באל.זו לא הסיבה לחרון

מוזמנים להשתמש בקישורי השותפים הבאים כדי לקנות באמאזון , להוריד ספרי שמע, או להקים אתר אינטרנט משלכם (מדריך מפורט - כאן). תודה על תמיכתכם באתר.
טוען...
נושאים דומים פורום תאריך
מיצוי הלוואות-משכנתא מול הלוואה על חשבון פנסיה או הלוואה מהבנק פורום השקעה בנדל"ן ‏ביום חמישי ב- 13:56
מה ההלוואה הכי משתלמת עבור דירה להשקעה בחו"ל? פורום השקעה בנדל"ן ‏1/7/19
הלוואה לשיפוץ 15% תשואה -לאס וגאס פורום השקעה בנדל"ן ‏11/4/19
משכון נכס קיים - "הלוואה לכל מטרה" פורום השקעה בנדל"ן ‏30/12/18
הלוואה להרחבה, ובנית יח"ד נוספת פורום השקעה בנדל"ן ‏10/1/18
  1. אתר זה משתמש בעוגיות דפדפן. אין באמור בפורום כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בצרכיו של כל אדם.