• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

החיים בכפר לעומת העיר

breezblock

משתמש בכיר
דירוג
3,394
אני מרשה לעצמי לשתף פה מאמר של מעצבת פנים שעברה מהעיר לכפר, עם כמה תובנות מעניינות.

http://xnet.ynet.co.il/design/articles/0,14563,L-3108085,00.html

אני באופן אישי מאוד אוהב בתים קטנים.
אנחנו (4 נפשות), עומדים בימים אלה, בפני מעבר מדירת 2 חדרים לדירת 4 חדרים שאני מאוד לא שלם איתו.
לצערי אני לא לבד במשפחה הזאת וחייבים להתפשר.

מאוד אהבתי את המאמר. תודה !

@breezblock כבר כמה ימים באמת שעברו ולא הבעת את מורת דעתך ממוסד הנישואים. אז הנה עכשיו זה הבליח בקטן ובצנוע עם "לצערי אני לא לבד במשפחה הזאת".
:)

יופי של קישור, וגם הגיע בזמן המתאים כשאנחנו מתלבטים בסוגיות דומות. תודה.

הרבה יותר קל להיות לא צרכניסט בכרמי יוסף מאשר בשכונות הטובות של תל אביב.
עם זאת, נכון מה שכתוב במאמר שנושא התחבורה הוא קריטי. אני עובד בתל אביב וגר רחוק יותר מאשר כותבת המאמר, אבל נוסע באופן קבוע ברכבת המצויינת שיש לי. לעבוד בתל אביב ולהיות כבול לנסיעות בשעות הפקקים אכן פוגע באיכות החיים.

@גרהם..
טעות גדולה!
לדעתי הרבה יותר קל להיות לא צרכניסט בת"א כי יש לנו פה קהילה גדולה שלא לא צרכניסטים שמגבים אחד את השני.
..וגם יש פה תרבות של הוצאה החוצה של חפצים שלא צריך (רק בשנה האחרונה אספתי ככה מהרחוב עגלת תאומים, סודה סטרים, מכונת אספרסו ושקים של בגדים)

לדעתי עדיף דירה בעיר לווין. לגור במרכז העניינים זו בעיני עצה לא טובה לכל מקום. אתה דווקא רוצה לחיות במועצות האלה שמכילות בעיקר קשישים ככה שאין סיכוי שם לזינוק חד בארנונה כדי לממן עוד בית ספר.

ומי שבאמת כל כך חבל לו להשקיע כסף במשפחה שלו, אולי מוטב לו שהיה נשאר רווק. אני מקבל את כל הדעות נגד מוסד הנישואין והגדלת צריכה במשפחה אפילו שאני לא מסכים איתן. אבל באמת מי שזה כל כך עושה לו רע - שלא יטמון ידו בצלחת.

זה לא קשור להשקעת כסף.
זו דרך חיים.

• אהבתי
Reactions: HHH
כתבה נחמדה.
עם זאת, יש אזורים כפריים ליד רכבת.
ואפשר גם לגור בכפר בבית קטן ולחסוך ארנונה וחשמל.
לכל אופציה יש את היתרונות שלה.

למה לא לגור בוילה של 120 -130 מטר בכפר ? לא חייבים 200 מטר .
למה לקנות 3 קילו עגבניות ? אפשר לקנות קילו ולעשות השלמות במכולת , ואפשר לגדל בקלות בכפר.
מבחינת גינה , רוב הבתים היום משלבים צמחייה אמיתית עם צמחייה סינטטית , ובכל מקרה אפשר לתכנן מערכת מיחזור מים מהכיור לגינה.
לגבי נסיעות -יש רכבות ואם מוצאים עבודה באזור המגורים אז זה בכלל קל.

אבל בכפר - כל השלמה במכולת תצריך נסיעה..
ברור שאפשר לחיות חיים סולידיים בכפר. אבל בעיר זה יותר קל - במיוחד למשפחה שההורים עדיין עובדים.

@breezblock סליחה, אבל אתה הבאת מישהי שנעה בין קיצון (לגור במרכז תל אביב כשהכל במרחק הליכה) לקיצון (במושב רחוק מהכל)
היא גם לא נתנה מספרים של ההוצאות לפני ועכשיו, אולי חוץ מדלק ועלות נסיעה בנתיב המהיר.
היא נוסעת לרמלה? היא יכולה גם לנסוע לתחנת רכבת בלוד ולהגיע ל-תל אביב ברכבת.
פעם היא קנתה 4 עגבניות ב-AM:PM והיום קונה 3 קילו עגבניות בשוק? מה ההפרש?
היא זורקת 25% מהקניות? שתקנה 25% פחות מראש.
הדירה גדלה מ-90 מ"ר לבית של 200 מ"ר + גינה... היא ציפתה לשלם את אותה ארנונה?

אני בזמנו גרתי ב-קרית שמונה לבד בדירה שגדולה יותר מהבית שאני גר בו היום עם בת זוג + 2 במבינוס. השכירות היתה 25% מהמרכז (למרות שהמחירים עלו מאז הסיבוב של 2007).
קניות בשוק/סופר הלכתי לעשות עם תיק גב - מה שנכנס לתיק - נקנה. מה שלא - נשאר על המדף.
עם כל הגודל של "קרית שמונה", את האופנוע השארתי לנסיעות למרכז - כל זמן שאני בתוך העיר - הולכים ברגל.

אבל בכפר - כל השלמה במכולת תצריך נסיעה..
ברור שאפשר לחיות חיים סולידיים בכפר. אבל בעיר זה יותר קל - במיוחד למשפחה שההורים עדיין עובדים.
בכל ישוב יש מכולת, לא יודע לגבי כרמי יוסף אבל בבן שמן יש מכולת קטנה וכך גם בקיבוצים.

זה תלוי איפה גרים. איפה שאני גרתי (קיבוץ בצפון הארץ) היה תענוג. שכירות-בדיחה, אוכל - בכפר הערבי במרחק 1ק"מ עולה 30% פחות מבמרכז והירקות/פירות במבחר הרבה יותר גדול ויותר איכותיים ויש גם צרכנייה של הקיבוץ שגם זולה יותר משופרסל, ארנונה-אותו הדבר כמו בר"ג, חינוך - אין מה להשוות, אוויר נקי, שקט, מרחבים. הבאסה זה שצריך ליסוע לעבודה ברכבת.

לא מתחבר לשקט ומרחבים.. :)
אבל זה בסדר גמור - כל אחד ומה שמתאים לו.

@c881 שמע.. אני תל אביבי בנשמה.
אני וכנראה גם הכותבת משוחדים.
בכל מקרה, אם נתעלם מהדקויות ובכל זאת נתייחס לעיקרון, אני חושב שאין ספק שחיים עירוניים הרבה יותר סולידיים מחיים כפריים - לפחות בשלב בניית ההון.

@breezblock אתה משוחד וזכותך.
אם אתה חי בעיר, עובד בעיר, כל החברים שלך בעיר... אתה עובר לגור 40 קמ ממקום המגורים הנוכחי וממשיך לעבוד באותה נקודה, הגדלת את הדירה/בית, מגיע לבלות שוב באותם מקומות.. אז כן, ההוצאות שלך יגדלו ואולי היה עדיף שלא לזוז.
אם אתה רוצה לשנות אווירה, החלפת מקום עבודה, אתה בוחר לבלות עם המשפחה ולא עם אותם חברים בבית הקפה הפינתי מתחת לדירה שהייתה לך... ייתכן ותקצץ בעלויות.

אני גר בנס ציונה... אם אצא מהבית ושכחתי לקחת בקבוק מים - זבש"י. עד הרחוב הראשי אין קיוסק אחד לרפואה.
אתה גר בתל אביב... אם תצא מהבית ושכחת לקחת בקבוק מים - לא נורא. בכל 150 מטר יש פיצוציה שתמכור לך בקבוק מים קרים לפי 10 שח לבקבוק.
לך יש בית הקפה בכל פינה. אני צריך להכין לעצמי ומקסימום אשתה בחצר.
לך יש גינה ציבורית 5 דקות הליכה מהבנין. אני צריך לבדוק שהילדים לא יצאו מהחצר.
אתה יכול ללכת ל-5 בתי קולנוע שונים. אני פעם בשנה "חוגג" בלנסוע לקולנוע.

להיות תל אביבי זה סולידי.

משום מה ולמה תושבי תל אביב בטוחים שזו העיר הטובה עלי אדמות (עובדה מחירי השכירות/דירות שהם מוכנים לשלם), לא מזיזים את הרכב חודשים - כי לך תמצא אחר כך שוב חניה, "בולעים" את כל ה"יקר, אבל קרוב".
ונקודה אחרונה... לא מבינים את האנשים האלה שחיים מחוץ לתל אביב ולא מוכנים להכנס אליה.

@breezblock אין לך מושג עד כמה זה רחוק מהמציאות. בתור מי שגר בשני המקומות אין מה להשוות את העלויות בין לגור בעיר ללגור בישוב כפרי. אתה לא יודע כמה יקר אתה משלם עד שאתה לא בודק מקומות אחרים ובמרכז פשוט יקר הרבה יותר. למה ירקות קפואים של סנפרוסט עולים 10-15ש"ח לשקית בצפון ובמרכז זה 25ש"ח בשופרסל? למה עגבניות שרי עולות 9-10-20ש"ח במרכז ובצפון 4 ש"ח? למה מלפפונים עולים 9 ש"ח ובצפון 1-2ש"ח (או הכי מגוכח קופסה של מלפפונים בלאדי קטנים עולה 10ש"ח ובצפון אפשר לקנות אותם ב 4 שקל לקילו)?
גן עולה 1500ש"ח לתושבי הקיבוץ וללא תושבים עולה 2500ש"ח אבל בניגוד לעיר לא מדובר על מעצר בית לתינוקות אלא על גן שמטייל איתם בלול ברחבי הקיבוץ ויש לו גינה ענקית, אין כזה דבר איסרו-חג או חופש גדול הגן עובד בכל יום שההורים עובדים עד 16:00 ולאחר הגן יש מועדון (מגיל 5 ועד גיל 18) עד 19:00.
שכ"ד - עזוב לא רוצה לבאס...
אפילו הדלק זול יותר.

בעיקרון החיים עבורי זולים יותר בכ 2000ש"ח לחודש לזוג ללא ילדים בצפון ובגלל זה אני גם חוזר לצפון בחודשים הקרובים.

מגיע לבלות שוב באותם מקומות

אחי.. יש לי שני תינוקות. למי יש זמן לבלות? :)
חוצמזה חייתי בשמונה ערים ברחבי הגלובוס.. יש לי טיפה פרספקטיבה.
אני אוהב את תל אביב. ראציונאלי או לא.. וזה שיש פה פיתויים, לא אומר שאני מתפתה.
לגבי המים - גם יש פה ברזיות כל 3 מטר. ממש לא חייבים לקנות בפיצוציה.

@דגגגג
אני לא משלם כאלה מחירים על מוצרי מזון. עושה משלוחה מויקטורי, יינות ביתן או רמי לוי, ויוצא לי יותר זול מקניות בסופר של משפחתי הכפרית.
הבכור שלי היה במיני משפחתון מדהים והם טיילו כל יום בגינת דובנוב המהממת.. והיא עבדה במקביל לימי העבודה במשק אז איסרו חג לא הייתה בעייה.
נכון.. אולי שילמתי 1000 ש"ח יותר מגן בקיבוץ, אבל יכולתי להגיע מהמשפחתון לעבודה ולבית ברגל ולחסוך זמן יקר ותשלומים על נסיעות.
לגבי שכ"ד.. ואללה גבוה. מסכים..אבל אנחנו גרים בדירה מאוד קטנה, שאין כאלו דירות קטנות בפריפריה.. אני יודע ועכשיו אני עובר.
בסה"כ הוצאות דיור שלנו עכשיו שנעבור תהיינה יותר גבוהות מפה בת"א (כי ארנונה וועד בית).. ונבזבז יותר זמן להגעה לעבודה.
ועדיין אנחנו עוברים לעיר גדולה.. עם תחבורה ציבורית נוחה ולא אוטובוס שמגיע פעם בשעתיים וכופה עלייך בעלות על רכב.

אני מתכוון לכל איזור המרכז, מבחינתי זה הכל עיר אחת גדולה ויקרה בלי סיבה. המרחק באופניים מהקיבוץ ועד לרכבת הוא 2ק"מ וכיום אני גר בדירה גדולה יותר מאשר גרתי בקיבוץ (והדירה שלי היא 56מ"ר). בתים גדולים זה נכון למושבים אבל לא לבתים הישנים בקיבוצים.

כל אחד ומה שמתאים לו..

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
J גלגל החיים (או הפרמידה) של הפנסיה, ו-IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
T הגדלת הוצאות לשיפור איכות החיים התפתחות אישית 36
ל לזוג שמתחיל את החיים שלו - מה ההמלצות שלכם? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
S דברים קטנים ופשוטים שאפשר לעשות כדי לשפר את איכות החיים ולהאריך אותם אוף טופיק 81
N כיוון החיים של בן 24 התפתחות אישית 5
A צומת רבע החיים - שאיפות, הקרבות ואיזונים יומני מסע אישיים 17
G דיבדנדים כאמצעי לשיפור רמת החיים שוק ההון 14
Finfree עושים סדר...משפחה באמצע החיים יומני מסע אישיים 25
S עלייה ברמת החיים או חסכון פוסטים מאיכות נמוכה 12
צ ריבית דה-ריבית זה החיים :) יומני מסע אישיים 1
Y תרגילים פסיכולוגיים לשיפור החיים? אוף טופיק 9
L מחיר למשתכן באמצע החיים נדל"ן 65
הפרופסור תואר שני במדעי החיים התפתחות אישית 11
מ איך החיים במושבות וקיבוצים? אוף טופיק 9
niceguy23 החסכונות בדולרים, החיים בשקלים שוק ההון 2
MichaelScott הלוואת גרייס לכל החיים נדל"ן 13
ה חייל משוחרר שרוצה להבין כמה דברים כדי להתחיל את החיים נכון (ווידוא הבנה IRA) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
R משפחה באמצע החיים וטעות אחת... יומני מסע אישיים 13
McMurphy האם לשמור על ביטוח החיים, למרות העלות הגבוהה, בשביל לשמור על אפשרות לקחת משכנתא? צרכנות פיננסית 5
חדש בשוק התייעצות בתחילת החיים פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 18
Tsachi01 מה דעתכם על אורח החיים הסולדי בחברה החרדית? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 541
R התלבטות בין תואר במדעי המחשב לבין מדעי המחשב ומדעי החיים התפתחות אישית 37
1337justme אז למה לא קצבה לכל החיים? שוק ההון 45
A הייטקיסט עם משפחה, באמצע החיים יומני מסע אישיים 30
J סדר בתוכנית לעתיד (קופ"ג, השתלמות, פנסיה וביטוחים להמשיך החיים ותיכנון סגירה המשכנתא מוקדם) צרכנות פיננסית 7
קירכהוף ערן זהבי - "החיים זולים - הפוזה עולה כסף" אוף טופיק 17
L כמה גולשים פעילים יש באתר? אשמח לדעתכם: איך אתם רואים את החיים אוף טופיק 87
M חשיבות מיקום ביטוח החיים? צרכנות פיננסית 3
א סקר ריבית מובטחת עד סוף החיים שוק ההון 20
Y ספר החיים או הכסף פוסטים מאיכות נמוכה 0
ERE בלי ה E השקעה בשוק ההון כדחיית החיים "לעתיד" לעומת תזרים מזומנים "עכשיו" מנדל"ן שוק ההון 12
ת רמת החיים, משהו לא מסתדר לי. המצב הכלכלי קשה ורמת החיים עולה? אוף טופיק 305
ש צעיר ומבולבל, מהי מטרת החיים? אוף טופיק 62
A באמצע החיים יומני מסע אישיים 33
M ספר החיים או הכסף אוף טופיק 9
M מישהו ממשתתפי הפורום, יכול להעיד שהוא מרגיש שהוא מנצל וחווה את החיים במלואם? התפתחות אישית 63
ש התייעצות זוג נכים מעבר לשיפור רמת החיים מקרית גת לאשדוד. צרכנות פיננסית 12
חתול לילה הפסד פיננסי גדול עלול לקצר את החיים שוק ההון 6
adina החיים אחרי פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 24
yossik איך אפשר לשלב את החיים המודרניים בעיר יחד עם שמירה על הטבע אוף טופיק 2
וולפסון האם למשהו יש את הספר "החיים או הכסף"? לא קיים בחנויות יותר אוף טופיק 26
H מחפשת את הדרך הנכונה להתחיל את החיים בשביל להגיע לעצמאות כלכלית יומני מסע אישיים 49
מוריה איך יורדים ברמת החיים?? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 47
קרן דיון פילוסופי על החיים אוף טופיק 21
משה מאמר מעניין על החיים בחברה ללא עבודה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 42
T עזרה לזוג צעיר בתחילת החיים של "הגדולים" יומני מסע אישיים 45
עומר תלאותי עם ביטוח החיים של חברת הראל צרכנות פיננסית 33
T התחלת החיים (הפיננסיים) שוק ההון 12
aziz החיים בקיבוץ: קבלת תושב או אותיות קטנות בחוזה יומני מסע אישיים 3
I קרקע חקלאית בכפר תבור להשקעה נדל"ן 16

נושאים דומים

Back
למעלה