• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הדרך שלי

עוד תכירו את שמי

משתמש רשום
דירוג
11
היי!
אספר את הרקע שלי קודם ואחר כך כמובן אדבר יותר על פיננסים.
שמי הוא ;) ואני בן 23.5 ממרכז הארץ.
את תחילת דרכי התחלתי עוד מינקות אני חושב. מאז שאני זוכר את עצמי הייתי חוסך כסף ולא מבזבז אותו על דברים רגעיים שאני יודע שאני לא צריך ושלא אזכור.
הייתי חוסך דמי כיס,כסף כמתנות בימי הולדת וחגים, וכסף שההורים היו נותנים לי ליציאות עם חברים שתמיד הייתי חוזר עם עודף.

העבודה הראשונה שלי הייתה כמדריך ילדים(סביב גיל 15 נראה לי) ומשם עבדתי מעט פעמים בחופש הגדול משנה לשנה.
התגייסתי בגיל 18 עם סכום של כ-30-40 אלף והמשכתי לחסוך בזמן הצבא את רוב המשכורת הצבאית שלי(כמובן גם בעזרת ההורים).
לא הייתי קונה שטויות מיותרות בשקם,לא הייתי מעשן. אבל כן ידעתי לצאת ולבזבז בסופשים(שלא תחשבו שאני בונקר).

הפעם הראשונה שנחשפתי להשקעות היה במרץ 20 (כן קורונה) בדיוק היה הרצה ראשונית של פפר אינווסט וראיתי בכלל שאחי הקטן זרק איזה 50 שקלים על מניה ועשה תשואה.
בתור ילד שלא דיברו איתו יותר מדי על פיננסים,התלהבתי מהעובדה שאפשר לעשות כסף על כסף שחסכתי,ולא, לא דרך הימורים.
קראתי מעט על שוק ההון והבנתי שאני רוצה להיכנס לתחום. אני זוכר שהייתי בסגר של 42 יום בבסיס ולא היה לי דרך להירשם לפפר כי היה צריך תעודת זהות להרשמה,
אבא התותח הקפיץ לי את התעודה לבסיס בדרום הארץ ומשם התחלתי להתעסק במניות.
נכנסתי לראשונה בסכום נמוך מאוד ללא ידע, רק כדי להרגיש מה זה השוק.הבנתי גם שהמניות נחתכו באחוזים מטורפים ואין שום סיבה שבעולם שלא נחזור לנקודה שבה היינו.(מזכיר אני ללא ידע בשוק ההון מלבד היגיון בריא).

קניתי מניות AIG ב23 למניה -כרגע היא 51
מניות פורד ב4.78 למניה-כרגע היא 12.5
ועוד מניות שנחתכו בצורה משמעותית וכרגע הן מעל למחיר הקניה שלי(כרגע אני לא מחזיק אף אחד מהמניות שקניתי בעבר).

הגענו לבשר:
השתחררתי ופתחתי תיק מסחר עצמאי ולקחתי קורס מסחר יומי מסריח ב3000 שקל שזה היה מצד אחד ההוצאה הכי מיותרת שהוצאתי ומצד אחר זה לימד אותי מה *לא* לעשות בשוק ההון.
לאחר מענק צבאי, חיסכון בצבא וכסף שהיה לי מלפני הגיוס,השתחררתי עם כ-100,000 שקלים (בערך).
התחלתי לעבוד באבטחה במשרה מעולה ומשכורות הנטו שלי נעו בין 11-13 אלף שקל בממוצע(נטו), כמובן קרן פנסיה וקרן השתלמות.
הצלחתי לחסוך בחודשים טובים מעל 10ֿ,000 ובחודשים פחות טובים סביבות ה-7,000.
חשוב לציין כי אני עדיין גר בחסות ההורים, לא קיים רב בבעלותי והייתי מתנייד רוב הזמן עם קורקינט חשמלי. כך הייתי מצליח לחסוך את רוב המשכורת שלי.
בזמן שעובדים אחרים היו מוציאים כ1500 על ביטוחים,דלק וטיפולים, הייתי מחליף פעם בחודשיים צמיג או ברקסים ב100 שקלים.

סה״כ עבדתי שנתיים באבטחה והצלחתי לחסוך כ100 אלף שקל בשנה(כולל הפנסיה והקרנות השתלמות)
כך שבגיל 23 כבר הייתי שווה כ-300,000 שקל
מאז אני עובד במשרה אחרת וחוסך כ 20-30 אלף שקל בחודש.
אתן עוד פרטים לגבי זה כשזה יהיה יותר רלוונטי ויציב.
כרגע כמו שציינתי אני בן 23.5 ושווה היום כ440 אלף שקל

לגבי ההשקעות שלי:
-172,000 בתיק מסחר עצמאי(רובו מניות טכנולוגיה אך יש גם פיננסיים ואנרגיה).
-13,000 ב2 קרנות השתלמות שונות שניהם במחקה מדד.
-55,000 שקלים בפנסיה מחקה מדד.
-2,600 שקלים במטבעות קריפטו דרך בייננס.
-160,000 במזומן (כן זה הרבה אבל אני חוסך לנכס כנראה).
-40,000 שקלים מכיסי ועוד כ 100,000 הלוואה על שטח חקלאי שקניתי בראשון לציון.

סה״כ נכסים: ~540
סה״כ התחייבויות ~100
שווי תנודתי אך מוערך של 440 אלף שקל.

כרגע חוסך לנכס או למשהו אחר כשהעניינים יתחילו להתבהר לי.
וחשוב לי להגיד, רשמתי את הפוסט הזה כדי להראות שכל אחד יכול לחסוך כמו שצריך ,כל אחד יכול לחסוך למה שהוא רוצה. השאלה היא על מה אתם מוכנים לוותר ומה אתם מוכנים להקריב למען זה.
לא כולם צריכים להתנהל בדרך שלי או להיות כמוני, זו רק דרך אחת מיני רבות.

ברוך הבא!

אכן דרך והספק מרשים יחסית לגילך.
לגבי נדל"ן הייתי ממליץ לקנות נכס ממשי (במיוחד בגלל שאין דירה על שמך), אפילו דירה קטנה בפריפריה, ופחות להתעסק בשטח חקלאי (הייתי מנסה למכור את השטח החקלאי לצורך כך).
כמו כן, מצויין שזרקת קצת לקריפטו.

בהצלחה!

מרשים מאוד כל הכבוד.
יש קפיצה חדה מאוד בפוסט בין השלב של עבודה באבטחה למצב שאתה נמצא בו היום ,אתה מציין שאתה בן 23.5 ועבדת שנתיים באבטחה כלומר מגיל 21 עד 23 , משמע בחצי שנה הגעת לעבודה בתחום אחר שמאפשר לך לחסוך 30K בחודש.
אשמח לפירוט של הדרך בין לבין, האם מדובר במקצוע שלמדת ומהו? האם אתה עובד כשכיר \ מתפעל עסק עצמאי?

ברוך הבא!

אכן דרך והספק מרשים יחסית לגילך.
לגבי נדל"ן הייתי ממליץ לקנות נכס ממשי (במיוחד בגלל שאין דירה על שמך), אפילו דירה קטנה בפריפריה, ופחות להתעסק בשטח חקלאי (הייתי מנסה למכור את השטח החקלאי לצורך כך).
כמו כן, מצויין שזרקת קצת לקריפטו.

בהצלחה!
תודה רבה!
אכן חשבתי על הכיוון הזה, כרגע מחכה לרגע הנכון למכור את השטח, בזמן זה הוא שובח וגם מחכה בתקווה להפשרה.

מרשים מאוד כל הכבוד.
יש קפיצה חדה מאוד בפוסט בין השלב של עבודה באבטחה למצב שאתה נמצא בו היום ,אתה מציין שאתה בן 23.5 ועבדת שנתיים באבטחה כלומר מגיל 21 עד 23 , משמע בחצי שנה הגעת לעבודה בתחום אחר שמאפשר לך לחסוך 30K בחודש.
אשמח לפירוט של הדרך בין לבין, האם מדובר במקצוע שלמדת ומהו? האם אתה עובד כשכיר \ מתפעל עסק עצמאי?
תודה רבה קודם כל.
כן הקפיצה היא בגלל שזה לא מספיק יציב כדי שאפרט על הנתונים, אבל כנתונים יבשים כרגע אני עובד בחברת מרקטינג קטנה, כשכיר אבל עם משכורת גדולה יותר, לא למדתי מקצוע.

כן אבל הכסף מוכן להשקעה בכל רגע, מעדיף לא לנעול אותו בפיקדון כרגע
אפשר להשקיע אותו במכשירים נזילים בינתיים (בטווח מיידי/מספר חודשים לפי הצורך. יכול להיות גם מחולק לשני מכשירים לפי רמת נזילות, בדרך כלל לעסקאות נדל''ן צריך רק 10% באופן יחסית מיידי).
בהנחה שהוא סתם ישכב עכשיו חצי שנה יש כאן רווח פוטנציאלי לא ממומש של כמה אלפי שקלים

אלא אם כן כמובן יש לך משהו ספציפי לשבועות הקרובים

נערך לאחרונה ב:
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
R מה הדרך הטובה והזולה ביותר להצמד לדולר? פוסטים מאיכות נמוכה 5
P הדרך לאיתקה יומני מסע אישיים 1
Y מכירה של RSU בשכבות, מה הדרך המיטבית מיסים 19
T מה הדרך הטובה ביותר לקצור רווחים מקריפטו במינימום עמלות? השקעות אלטרנטיביות 0
Bonfire מה הדרך הזולה ביותר להמיר עשרות אלפי דולרים לש"ח? צרכנות פיננסית 9
Henchman34 האם קל גמל \ slice הגיעו לסוף הדרך? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
G השקעה דרך בורסת ישראל או בורסת ארה"ב? מה הדרך הנכונה להשלים את תיק המניות שלי? שוק ההון 4
א מה הדרך הכי זולה להחשף לשוק הישראלי ? שוק ההון 3
S מה הדרך הקלה ביותר לגהץ בגדים? צרכנות פיננסית 18
E הדרך המומלצת למעקב אחר S&P 500 שוק ההון 1
ט מעבר למדינה אחרת, מה הדרך הטובה ביותר להתנהל מבחינת המרה? צרכנות פיננסית 0
א הדרך הכי טובה להחשף לSP500 שוק ההון 15
A הדרך הכי זולה להכנס (שואל בשביל אחיין) שוק ההון 15
A מה הדרך הטובה לרכוש רכב? צרכנות פיננסית 6
G בתחילת הדרך, מבולבל מרוב רעשי רקע יומני מסע אישיים 1
I הדרך הנכונה להשקעה בקרן נאמנות שוק ההון 3
grimble grumble הדרך של גרימבל - גמד בצומת דרכים יומני מסע אישיים 22
נ הדרך הזולה להעברת כסף לחשבון בחו"ל צרכנות פיננסית 2
ה תיעוד הדרך יומני מסע אישיים 17
גימפל הדרך הטובה ביותר לחקות את ה- S&P 500 שוק ההון 4
ח התייעצות | תחילת הדרך עם סכום כסף משמעותי יומני מסע אישיים 9
A זוג באמצע הדרך יומני מסע אישיים 25
T מהי הדרך האופטימלית להחליף קרן אחת באחרת? שוק ההון 9
X מהי הדרך הזולה ביותר להעביר להמיר יורו ולהעבירם לבנק בישראל? צרכנות פיננסית 1
ש מה הדרך הכי טובה וזולה להעביר סכום כסף לחו'ל שוק ההון 4
T הדרך הבריאה והזולה ביותר לסינון מים? צרכנות פיננסית 8
avivaviv מה הדרך הזולה ביותר להשקיע בעוקב סנופי בסכומים קטנים? שוק ההון 7
@ מנטור לתחילת הדרך אוף טופיק 49
Know one משפחה הייטקיסטית בתחילת הדרך יומני מסע אישיים 24
א מה הדרך הכי סבירה להשקיע באינפלציה ? שוק ההון 5
tomchoook מהי הדרך הזולה ביותר לבצע money order או cashier’s check? צרכנות פיננסית 1
K זוג בתחילת הדרך - הכל פתוח יומני מסע אישיים 56
Y מה הדרך הכי זולה להעביר כמה אלפי שקלים לקריפטו השקעות אלטרנטיביות 0
פ מהי הדרך המומלצת לשלם על דירה? נדל"ן 4
שיר הלל לטבע מה הדרך הפשוטה והזולה ביותר להחזיק s&p 500? שוק ההון 14
ה איך הדרך הקלה והמשתלמת ביותר לפדות מטבעות לחשבון בנק בארץ? פוסטים מאיכות נמוכה 2
K תחילת הדרך בהשקעות (ובכלל) יומני מסע אישיים 20
D המשך הדרך- סטודנט לרפואה לקראת סיום התפתחות אישית 43
D המשך הדרך- סטודנט לרפואה לקראת סיום התפתחות אישית 0
Shay36 יומן מסע - הדרך לחיות ולהתעשר מעולם ממניות. יומני מסע אישיים 17
V בתחילת הדרך יומני מסע אישיים 2
S תחילת הדרך בעולם ההשקעות שוק ההון 21
R מה הדרך הזולה ביותר להשקיע במדד S&P500, סכום חד פעמי 30,000 ש"ח ל-7 שנים. שוק ההון 5
נגב הדרך היעילה ביותר לנצל הכנסה מפאונדים - GBP שוק ההון 7
stamEhad הדרך היעילה והזולה להעברת כספים מישראל (ש"ח) לארצות הברית (דולר) נדל"ן 0
צ'רצ'יל יזם בתחילת הדרך- שילוב של סולידי עם יצר של לקיחת סיכונים יומני מסע אישיים 25
M מה הדרך הטובה ביותר להשקיע בכלכלה של מדינה? שוק ההון 1
מומו הברווז הדרך הקלה והזולה לגידור שוק ההון 39
ט מה הדרך הכי פשוטה לבדוק אם מניה X נמצאת במדדים? שוק ההון 2
T הדרך הזולה להמיר דולרים לשקלים צרכנות פיננסית 10

נושאים דומים

Back
למעלה