• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הגשת דוח מס הכנסה עבור מסחר ב-IB

[אני לא רו"ח]
כן, בקרנות צוברות הדיבידנדים "מוסתרים" בתוך הקרן ואין רווח הון בהחזקה בלבד, רק במכירה.
הכנסה מריבית היא הכנסה מריבית - לא רווח הון, אבל דורש דיווח ותשלום מס. (מקור: ב2019 דיווחתי על 1ש"ח של הכנסה מריבית, לפי הדוח שהפיק הבנק)
זה אמנם נכון, רק שים לב שאם מתישהו במהלך שנת המס, שווי התיק עלה מעל 1.92 מליון ש"ח, אז יש לך חובת הגשת דוח שנתי, גם אם לא הייתה לך שום הכנסה ברת דיווח מהחשבון.

אחלה, אני כנראה אתייעץ עם רואה חשבון בשלב מסוים, אבל טוב לדעת.
תודה רבה!

פקיד השומה אמר לי שעליי להגיש טופס 1301 על אף שלא ביצעתי מכירות ואין לי סיבה אחרת להגשת דוח שנתי (מעוניין לדווח רק על דיבידנדים).

מישהו נתקל בבעיה? יש דרך לגרום להם לקבל את הדוח המקוצר?

מישהו נתקל בבעיה? יש דרך לגרום להם לקבל את הדוח המקוצר?
זאת בעיה רצינית.
בסמכותו של פקיד שומה לדרשו דוח מלא גם מאזרח שפטור מכל סיבה שהיא, אפשר לנסות לשכנע אותו לוותר אבל למיטב ידיעתי אין אפשרות לערער על כך, ברירת המחדל החוקית היא שכאשר יש הכנסות חובה לדווח, אלא אם אתה ברשימת הפטור, נוכה במקור וכו׳ (ואז פקיד שומה יכול לבטל את הפטור כראות עיניו)
זאת אומרת, שאתה כנישום עשוי להידפק לחינם רק בגלל שנפלת על פקיד עצלן או בור שלא מכיר את הכללים שמס הכנסה מפרסמים בעצמם.
זה אבסורד.

מישהו יודע להגיד אם גם השנה אפשר לשלוח את כל הניירת של הדו"ח השנתי דרך מפ"ל?

מישהו יודע להגיד אם גם השנה אפשר לשלוח את כל הניירת של הדו"ח השנתי דרך מפ"ל?
השנה אמור להיות אופציה לצרף את המסמכים התומכים ישירות במערכת המילוי המקוון.
זה עוד לא קרה, אז מאמין שלכל הפחות יאפשרו למי שרוצה להפסיק את טרללת הניירת.

זה עוד לא קרה, אז מאמין שלכל הפחות יאפשרו למי שרוצה להפסיק את טרללת הניירת.
תמיד היו פה דיונים אם לוותר על ייצוג, אז סוף סוף מצאתי יתרון בייצוג -
כאשר מגישים דוח הכולל זיכוי על תרומות לפי סעיף 46 חובה לצרף בפועל את הקבלה המקורית, אחרת מתעלמים מהזיכוי.
במערכת החדשה של דוח שנתי מקוון מלא, אם הדיווח נעשה דרך מייצג אין צורך להגיש את הקבלות פיזית (עמוד 3 בקובץ).

עידכון קצר - אז בסוף השידור של הדו"ח אכן הופיעה הערה שניתן לשלוח את הטפסים דרך מפ"ל.
רק ששכחו להוסיף את הקטגוריה המתאימה לרשימת הנושאים (מופיעות רק האופציות ל"הגשת דוחות שנתיים של 2018\2019", אין עדיין אופציה לשנת 2020) :roll:

כנראה שאנסה את מזלי עם קטגוריה שרירותית אחרת במפ"ל, מקווה שלא יפול שום דבר בין כיסאות הביורוקרטיה.

אשמח אם תוכלו לעזור לי בכמה שאלות על הגשת דוח שנתי על ניירות שמכרתי בIB:

1. הבנתי שצריך למלא טופס 1325, אבל אני לא רואה את האופציה לטופס הזה בממשק של מס הכנסה בקטגוריה של הוספת הנספחים. אפשרי לצרף שם רק נספחים של טפסי 1399 ו1322 בחלק של רווחי הון. אז לצרף 1325 כמסמך מטעמי או לעשות משהו אחר?

2. אני רואה שטופס 1042S מכיל מידע רק על הדיבידנדים שקיבלתי ולא על קניות ומכירות שביצעתי. אז זה בסדר פשוט לצרף את הדוחות שאפשר לבנות בממשק של IB?

אז לצרף 1325 כמסמך מטעמי או לעשות משהו אחר?
אכן. אני יוצר בגוגל שיטס ומדפיס כPDF ומוסיף באזור "העלאת מסמכים"

אז זה בסדר פשוט לצרף את הדוחות שאפשר לבנות בממשק של IB?
כן, אבל יש משהו מיוחד שצריך לקנפג שם כדי לראות גם את מחירי הקנייה של המניות ולא רק את מחירי המכירה.
כתבתי הסבר איך כאן

מנצל את השרשור לשאלה בנושא:
אני ובת הזוג מחויייבים בדו״ח שנתי (נשואים): היא עוסק מורשה + יש לנו חשבון בIB שמצריך הגשת דו״ח.
יוצא שרו״ח שבמקור יועד למטרת הדו״ח השנתי של העסק שלה בפועל גם נדרש למלא רווחי הון מאינטרקטיב ברוקרס + להזין 106 שלי כשכיר.
האם ניתן ומקובל לעשות פיצול בין שני רו״ח עבור דו״ח שנתי אחד? - למשל, שרו״ח אחר יעסוק בכל נושא ההשקעות של IB ובחלקים הקשורים ל106 שלי כשכיר ורואה החשבון שלה יעסוק יותר במה שקשור אל העסק שלה, קיזוז הוצאות וכו׳?
פשוט לא כל רואי החשבון בקיאים ועוסקים בדקויות של הדו״חות של IB מצד אחד ומצד שני לדו״ח שנתי של עוסק מורשה יש צרכים אחרים שדווקא רו״ח מסויימים יכולים להיות בעלי יתרון גדול.
תודה!

יוצא שרו״ח שבמקור יועד למטרת הדו״ח השנתי של העסק שלה בפועל גם נדרש למלא רווחי הון מאינטרקטיב ברוקרס + להזין 106 שלי כשכיר
לא הבנתי, זה בדיוק התפקיד שלו.
אתם לא הזוג היחיד שאחד עצמאי ואחד שכיר. ואתם לא היחידים שיש להם השקעות והכנסות אחרות.
האם ניתן ומקובל לעשות פיצול בין שני רו״ח עבור דו״ח שנתי אחד?
לא יודע אם ניתן טכנית. נשמע לי מאוד מסובך ופתח להמון בעיות.
בכל מקרה זה לא מקובל.
פשוט לא כל רואי החשבון בקיאים ועוסקים בדקויות של הדו״חות של IB
אין פה דקויות מיוחדות.
לצורך העניין זה לא שונה בהרבה מסתם השקעה דרך ברוקר ישראלי.
אם הרו"ח שלך לא יודע לקרוא 106 או לדווח על רווחי הון בבורסה, זה הזמן להחליף רו"ח.

1. איך מדווחים על מכירות לפי Max Loss אם לא עושים את זה לבד? רק דרך רו"ח מסוימים או שיש גם חלופות זולות כמו אלפי (אבל משהו אחר)?
2. אם עושים ניתוק תושבות לפני שהיתה לי אף מכירה בIB זה אירוע מס כולל והתשלום יהיה זהה בין אם הניירות בברוקר ישראלי או בIB?

אין פה דקויות מיוחדות.
לצורך העניין זה לא שונה בהרבה מסתם השקעה דרך ברוקר ישראלי.
אם הרו"ח שלך לא יודע לקרוא 106 או לדווח על רווחי הון בבורסה, זה הזמן להחליף רו"ח.
הוא כנראה חפיפניק או לא בקיא בהשקעות, אבל בכל מה שקשור להקטנת מס עבור העסק ע"י הכרה בהוצאות הוא מעולה (יתכן שבגלל אותה קלות על ההדק). בנושא ני"ע, לדוגמא בדוח 2022 שהוא הגיש, העברתי לו Statement של IB שכולל Trades עם שכבות ורווחים ממכירה, הוא הגיש רק 1322 בלי פירוט של המכירות, הוא פשוט צירף לדוח את הStatement של IB שכולל את הTrades ומירקר את שורת הרווח הסופית. לצורך המרה לשקלים הוא פשוט הכפיל את שורת הרווח התחתונה בשער דולר כלשהו (יתכן של יום הדוח).
ל2023 אין לי שום מכירת ני"ע אז הכל טוב, אך לשנה הבאה אצטרך או למצוא רו"ח אחר שיעשה הכל או להנחית עליו את החלק של הני"ע שיכניס לדו"ח, (שמישהו אחר שמבין בזה יכין).

איך מדווחים על מכירות לפי Max Loss אם לא עושים את זה לבד? רק דרך רו"ח מסוימים או שיש גם חלופות זולות כמו אלפי (אבל משהו אחר)?
לבד או עם רו"ח שמבין בזה.
היות ואלפי לא עושים ליויים מול מס הכנסה, אז הם לא מוכנים לדווח במשהו שנחשב פוזיציה.

אם עושים ניתוק תושבות לפני שהיתה לי אף מכירה בIB זה אירוע מס כולל והתשלום יהיה זהה בין אם הניירות בברוקר ישראלי או בIB?
זה נחשב אירוע מס, ועל פניו צריך לחשב רווח על הנייר ליום ניתוק התושבות.
עם זאת מס הכנסה מוכן לדחות לך את המס עד למועד המכירה בפועל, ואז יש גם חישוב לינארי לפי מספר הימים שחהזקת בתור תושב ישראל, ביחס למספר הכולל של הימים.

עם זאת מס הכנסה מוכן לדחות לך את המס עד למועד המכירה בפועל, ואז יש גם חישוב לינארי לפי מספר הימים שחהזקת בתור תושב ישראל, ביחס למספר הכולל של הימים.
אבל סביר להניח שבעיות בעתיד עם זיכויי מס זר.
פתרון טוב לזה: למות.
עוד פתרון טוב לזה: אולי לתת אותם מתנה לתושב ישראל

הוא כנראה חפיפניק או לא בקיא בהשקעות
מה גורם לך לחשוב ככה?
הוא הגיש רק 1322 בלי פירוט של המכירות, הוא פשוט צירף לדוח את הStatement של IB שכולל את הTrades ומירקר את שורת הרווח הסופית
נשמע הגיוני.
לצורך המרה לשקלים הוא פשוט הכפיל את שורת הרווח התחתונה בשער דולר כלשהו (יתכן של יום הדוח).
קשה לי להאמתין שזה סתם "שער כלשהו". בד"כ משתמשים באחד מ2: שער ממוצע שנתי או שער של סוף שנה.
בכל מקרה, זה פרקטיקה מאוד נפוצה ומקובלת אצלי רואי חשבון להשתמש בשער דולר אחד עבור הדו"ח.
אך לשנה הבאה אצטרך או למצוא רו"ח אחר שיעשה הכל
למה?
עדיין לא הבנתי מה הבעיה במה שהרו"ח שלך עשה ומה אתה מצפה שרו"ח אחר יעשה אחרת.

מה גורם לך לחשוב ככה?
א. הוא מבקש שאסכם לו את הרווח/הפסד השנתי המצטבר ב IB + ניכוי מס במקור בשקלים חדשים. הייתי מצפה מרו"ח שמקבל כסף שיעשה את ההמרות מט"ח + עבור כל מכירה ייקח שער קניה או שער מכירה כדי שאשלם מינימום מס.
ב. מסמכים כמו הפקדות לביטוח משכנתא לדו"ח השנתי אני צריך ביוזמתי להזכיר לו רק כי במקרה קראתי בפורום שצריך ולא כי הוא ביקש.
נשמע הגיוני.
מה עם טפסים 1324 ו1325?
בכל מקרה, זה פרקטיקה מאוד נפוצה ומקובלת אצלי רואי חשבון להשתמש בשער דולר אחד עבור הדו"ח.
אני יודע שזה קורה, לא בטוח אם אופטימלי.
עדיין לא הבנתי מה הבעיה במה שהרו"ח שלך עשה ומה אתה מצפה שרו"ח אחר יעשה אחרת.
שיקח ownership על כל נושא IB ויגלה יותר בקיאות.

א. הוא מבקש שאסכם לו את הרווח/הפסד השנתי המצטבר ב IB + ניכוי מס במקור בשקלים חדשים. הייתי מצפה מרו"ח שמקבל כסף שיעשה את ההמרות מט"ח + עבור כל מכירה ייקח שער קניה או שער מכירה כדי שאשלם מינימום מס.
רוב הרו"חים אינם עובדים ככה, חלקם בכלל לא מודע לזה שזה יכול לחסוך מס. בכל מקרה זה הרבה יותר עבודה וסביר שיקח על זה שכר טרחה נוסף.
ב. מסמכים כמו הפקדות לביטוח משכנתא לדו"ח השנתי אני צריך ביוזמתי להזכיר לו רק כי במקרה קראתי בפורום שצריך ולא כי הוא ביקש.
ככה זה עובד גם אצלי... זה נפוץ.
שיקח ownership על כל נושא IB ויגלה יותר בקיאות.
אתה מוכן לשלם כמה אלפי שקלים יותר לדו"ח?

רוב הרו"חים אינם עובדים ככה, חלקם בכלל לא מודע לזה שזה יכול לחסוך מס. בכל מקרה זה הרבה יותר עבודה וסביר שיקח על זה שכר טרחה נוסף.
כנראה הציפיות שלי היו מוגזמות :)
אתה מוכן לשלם כמה אלפי שקלים יותר לדו"ח?
לא יודע אם אלפי שקלים, אך בהחלט יכולה להיות שנת מס עם כדאיות להתעסקות בשערי מט"ח פרטניים של מכירה בשכבות. אם שער המט"ח השתנה דרמטית זה לא זניח.

לא יודע אם אלפי שקלים, אך בהחלט יכולה להיות שנת מס עם כדאיות להתעסקות בשערי מט"ח פרטניים של מכירה בשכבות. אם שער המט"ח השתנה דרמטית זה לא זניח.
בהחלט!

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
A הגשת דוח מס הכנסה לקבלת החזר מיסים 21
G האם ניתן לדחות הגשת דוח מס על הפסדי הון עבור מסחר בברוקר זר? שוק ההון 0
G האם ניתן לדחות הגשת דוח מס על הפסדי הון עבור מסחר בברוקר זר? מיסים 0
XpH הגשת דוח מס הכנסה במסחר ב IB מיסים 2
G הבדלים בין מגן מס בברוקר ישראלי לבין הגשת דוח שנתי בברוקר זר מיסים 9
מ סטטוס הגשת דוח מס הכנסה מיסים 1
E הגשת דוח שנתי מיסים 15
Y הגשת דוח שנתי באיחור שוק ההון 39
avi.perez הגשת דוח שנתי + נספח הון (מכירת דירה) מיסים 3
S הגשת דוח שנתי 1301 כשישנו הסכם ממון ברקע מיסים 1
מ הגשת דוח שנתי - עוסק פטור ובעלי תיק השקעות מיסים 6
I הגשת דוח שנתי לקיזוז הפסד רווחי הון מיסים 1
T סכום אינפלציוני - טופס 1399 (הגשת דוח שנתי) מיסים 0
R דחיית הגשת דוח שנתי על רווחי הון לצורך התקזזות על הפסדים מיסים 7
א תאריך הגשת דוח שנתי לעצמאים מיסים 2
ת הגשת דוח שנתי - רווחי הון אצל ברוקר זר - IB מיסים 36
M הגשת דוח על אינטראקטיב ברוקרס, עוסק פטור, קיזוז הפסדים וריבית מניירות ערך מיסים 9
Mose רואה חשבון או הגשת דוח שנתי עצמאית מיסים 5
P הגשת דוח שנתי אונליין - האם דברים מחושבים נכון? מיסים 4
S הגשת דוח שנתי לשכיר למס הכנסה עם טופס 867 מיסים 16
H בעניין הגשת דוח רווחים שנתי למס הכנסה שוק ההון 0
Dim פתיחת חשבון ב IB ואי הגשת דוח צרכנות פיננסית 29
F הגשת דוח שנתי דרך המפ"ל שוק ההון 10
פסיוני הגשת דוח שוק ההון 13
S הגשת דוח למס הכנסה עקב דיבידנדים בחשבון UBS(INTC) ESPP צרכנות פיננסית 13
O שאלה לגבי הגשת דוח למס הכנסה עבור מסחר בארהב. שוק ההון 37
adamshalev תבנית הגשת דוח שנתי למס הכנסה לשכיר עם השקעות בארץ ובחו"ל צרכנות פיננסית 127
S חובת הגשת דווח שנתי למס הכנסה 2023 מיסים 18
Namy גלגול סעיף 46 לשנים עוקבות ללא הגשת טופס מיסים 9
N הגשת דו''ח ראשון על דיווידנדים אצל ברוקר זר לאזרח ארה''ב תושב ישראל מיסים 6
ח הגשת תביעה נגד מעסיק בבית הדין לעבודה אוף טופיק 2
S הגשת בקשה להחזר מס הכנסה דרך finupp - בדיקה בסימולטור לאחר הגשה הראה חוב ולא זיכוי - הצילו! מיסים 21
F תשלום חוב למס הכנסה לאחר הגשת דו''ח מיסים 3
ישראלי מצוי הגשת קורות חיים -בעל מגבלות רפואית התפתחות אישית 0
Y הגשת דו״ח מס עבור הפקדות של יותר מ500 אלף מיסים 0
Z ממתי סופרים שנות התישנות מתאריך הגשת הדו״ח או מתאריך עידכון שומה? מיסים 3
ז קבלה סעיף 46 אחרי הגשת דו"ח מיסים 0
I כפל ביטוחים ,החזרי ביטוח ותקוף הגשת תביעה. צרכנות פיננסית 0
ח הגשת דוחות מס רטרואקטיבית לתושב חוץ מיסים 9
T הגשת בקשה להחזר מס (טופס 135) באופן עצמאי בפעם הראשונה מיסים 20
A מישהו מכיר רו״ח שיתאים לאזרח אמריקאי, תושב חוזר, עם הגשת מסים של סוחר תחת MTM election? מיסים 10
Cleo החזרת משלוח יקר לחו"ל על חשבוני + הגשת בקשה להחזר מכס - טיפים? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
H הגשת טופס 1301 לשנת 22 מיסים 17
S הגשת דו״ח שנתי למס הכנסה על מסחר באופציות ב IB מיסים 1
A שאלה לגבי הגשת דוחות ובקשה להמלצה מיסים 23
ה הגשת בקשה להחזר מס- זוג נשוי מיסים 6
Shnizelia הגשת תביעה נגד מקום עבודה לשעבר אחרי תביעה ייצוגית אוף טופיק 20
כ הגשת דו"ח שנתי למס לחשבון IB מיסים 5
O הגשת דו״ח שנתי - חלוקת דיבידנד אצל ברוקר זר מיסים 14
S טיפים ותובנות - הגשת דו"ח שנתי 1301 למס הכנסה (כולל רווח הון בחו"ל) מיסים 19

נושאים דומים

Back
למעלה