• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

האם ישראל בדרך לאבדון?

מצב
הנושא נעול.
אתה מתכוון להאירנים על הגבול של סוריה עם ישראל?
בזמן האביב הערבי... היו סורים ודרוזים שנסו על נפשם, הגיעו לגדרות ואף עלו עליהן.

נניח ואתה מתכוון ל-איראנים וחיזבאללה שיבואו דרך סוריה...
איזה גודל צבא אתה חושב שיכנס?
כמה שטח יכבש? לוגיסטיקה כדי לתמוך במצור?
שנים שיורים עלינו, פעם זה היה ממש על פתח תקווה מהמשולש. כל השנים, כל הצבא ועד היום לא בוצע יותר מניקוי אזורי מידי פעם תוך הדגשת העובדה ש"אין פרטנר בצד השני".
ראית פעם "סכסוך שכנים"? ראית פעם אחד מהם שהסתיים כששני הצדדים זורקים כסאות אחד על השני?
ארה"ב ניסתה להחליט לאיראנים מי יהיה הנשיא, ללובים, לפלסטינים, אנחנו ניסינו להחליט ללבנון מי יהיה השליט... מעניין מתי מישהו יחשוב על פתרון אחר.

הקצבאות הם בעיה גדולה לא מבחינת ההוצאה, אלא מכיוון שהן עוזרות לקיים משפחות מרובות ילדים. בריאות וחינוך חינם זאת הבעיה האמיתית. מה פתאום המדינה צריכה לממן בריאות וחינוך של 10 ילדים מאותה משפחה? משפחה ממוצעת כזאת מכניסה למדינה מעט מאוד אבל משתמשת במשאבים פי כמה ממשפחה רגילה. במצב כזה אי אפשר לקיים מערכות חינוך ובריאות נורמליות, וזאת הסיבה לכך שבכיתות הלימוד יש היום 40 ילדים ובתי החולים בתפוסה של מעל 100%. אבל הכי מגוחך שקוראים לאחראים על המדיניות הזאת "ימין".

אבל הכי מגוחך שקוראים לאחראים על המדיניות הזאת "ימין".
פשוט כי היו להם כמה עשורים ששומרים לעצמם את השלטון ע''י קואליציה עם עסקני הדת ונמנעים מלתקן.
המנקה הנוכחית שלי, אחרי חודש בעבודה, לא יכולה לטעון שהלכלוך הוא מהמנקה הקודמת.
אז הממשלה ו-30+ שנים בשלטון.

במצב כזה אי אפשר לקיים מערכות חינוך ובריאות נורמליות,
וגם שכחת תחבורה. אני התפטרתי כי לא מצאתי דרך סבירה תחבורתית להגיע למקום העבודה.

אגב, עוד חדשות משמחות מהיום (טמקא):
אחרי ההצלחה עם המענקים: גפני דורש להגדיל את התקציב לישיבות
תקציב הישיבות לשנת 2019 עמד על 940 מיליון שקל, אבל בפועל לנוכח הגידול במספר התלמידים התקציב הגיע ל-1.2 מיליארד שקל. כעת דורשים במפלגות החרדיות, להגדיל באמצעות "ועדת החריגים" את התקציב החודשי לישיבות, עד לאישור תקציב קבוע

כבר 72 שנה מדינת ישראל בדרך לאבדון, ובינתיים הוא לא מגיע...

אם להייחס לגישה בהשקעות שבה אנחנו מניחים שהשוק הוא משוכלל וכל המידע זמין לכולם,
אז נכון להיום מרבית העולם חושב שישראל היא מקום טוב להשקיע בו, דירוג האשראי שלה מצוין והמטבע שלה חזק.

מה גורם לישראלים לבכות שהעתיד כאן יהיה גרוע-גרוע-גרוע? למה אנחנו חושבים שאנחנו יודעים יותר טוב מככלללל העולם?

לפעמים אני שואלת את עצמי מי מפמפם לנו בשכל ומה האינטרסים שלו...

כמו אז, לפני 1951 שנה, גם היום, אנחנו מבזבזים אנרגיות מיותרות על שיסוע בין מחנות בקירבנו. האם לא הגיע העת פשוט להשקיע במה שנכון לנו?

ועוד שאלה קטנה: הלא בנושאים הקרובים לליבנו אנו יודעים ורואים עד כמה התקשורת לא מחוברת לעובדות. איך נפלנו בפח עם החרדים?
האם אנחנו באמת מכירים חרדים 'שחיים מקצבאות על חשבון משלם המיסים'?!

כי במציאות אין ספק שקיימות משפחות כאלו, אבל השכיחות שלהן במגזר החרדי איננה גבוהה כפי שמציירים לנו, וגם פוחתת בהתמדה. בנוסף, העלות למגזר החרדי ברמת השירותים הציבוריים היא נמוכה בצורה משפילה: אין אירועי תרבות, אין ספורט, ואין זיקוקים ביום העצמאות.

האם באמת יש מימון יתר של המגזר החרדי?! בטוח?!

לא חושב שהמדינה תקרוס בגלל שיש פה אנשים מאוד חכמים(שלאט לאט בורחים, ראו מדד בריחת המוחות) והם במקרה ציונים וישארו כאן לפתור את הבעיות.
מצד שני לא רואה שום חוב מוסרי ל"שושלת" היהודית שלי להישאר במדינה עם מבצע בטחוני כל שנתיים, מערכת רפואה קורסת ומערכת תחבורה ציבורית מבישה.
אני בטוח שעם הזמן שתי הבעיות האחרונות יפתרו כי הן חייבות להפתר אם המדינה מתכנן לשרוד יותר מ15 שנה בקצב גידול האוכלוסיה במרכז, אני פשוט לא רואה שום סיבה שאני צריך להישאר כאן ולתרום מהמיסים שלי לשיפור הזה.
בקיצור, אני מחכה כבר ללמוד, לצבור קצת נסיון ולנסות לעבור למדינות שמצטיינות במדד אושר התושבים ובשמחה לשלם להם את המיסים העצומים שלהם עבור תמורה הוגנת ביותר.

האם אנחנו באמת מכירים חרדים 'שחיים מקצבאות על חשבון משלם המיסים'?!
רק למטרת חידוד נקודה... אפשר למחוק את המשפט הבא, אם פוגע במישהו.

האם אנחנו באמת מכירים נשים שנפגעו מינית בילדות?
רק כי מפמפמים לך בעיתונות/כתבו על זה שיר, אז זה נכון?
רק כי את לא מכירה אברך (שלא יוצא לפגוש חילונים), לא אומר שהם לא קיימים.
אתגם לא תפגשי כנראה את ה-17,000 חולים לכאורה שמיובאים מארה''ב לבקשת דרעי/ליצמן, זה א אומר שהם לא קיימים.

נ.ב.
כן, בן דוד שלי חזר בתשובה, 10 ילדים ועוד כמה זוגות מהצד של אשתו...
לדודה שלי יש כבר יותר מ-20 נינים מצידו, האחים שלו הרימו רק 6 נכדים, בלי נינים.
חוץ מעוד כמה פסיכים שפגשתי בעבודה.

האם אנחנו באמת מכירים נשים שנפגעו מינית בילדות?
אני יודע שזה אוף טופיק אבל כן, בטח.
וסיכוי לא מבוטל שגם אתה מכיר, גם אם היא לא סיפרה לך (ולמה שתספר, זה לא מידע ציבורי...).

אבל מצד שני, אני גם מכיר חרדים שחיים על קיצבאות (וגם כאלו שלא)...

אבל מצד שני, אני גם מכיר חרדים שחיים על קיצבאות (וגם כאלו שלא)...
אני בטוח שכן...
רק ניסיתי לחדד נקודה, זה שמישהו לא מכיר נושא מסויים, לא אומר שהוא לא קיים.

המנקה הנוכחית שלי, אחרי חודש בעבודה, לא יכולה לטעון שהלכלוך הוא מהמנקה הקודמת.
אז הממשלה ו-30+ שנים בשלטון
נראה לי שהוא לא התכוון שמפאי אחראית לזה, אלא הליכוד שנקרא ימין אבל נוקט במדיניות שמאל כלכלי, לפחות לטובת הקצבאות, החינוך והבריאות.

נראה לי שהוא לא התכוון שמפאי אחראית לזה, אלא הליכוד שנקרא ימין אבל נוקט במדיניות שמאל כלכלי, לפחות לטובת הקצבאות, החינוך והבריאות.

אכן לזה התכוונתי. אלו שמתיימרים להיות ימין בארץ, מרבים לדבר על כמה מסוכן השמאל האמריקאי אבל נוקטים במדיניות כלכלית שהדמוקרטים היו מזדעזעים ממנה.

אבל נוקטים במדיניות כלכלית שהדמוקרטים היו מזדעזעים ממנה.
רפובליקנים?
בכול מקרה,היום הכול הולך גם הם שופכים כספי מיסים ומדפיסים אג"ח כאחרון הדמוקרטים.

רפובליקנים?

לא לא. גם הדמוקרטים לעולם לא היו מסכימים לחלק קצבאות לפי ילד או לתת ביטוח בריאות חינמי שוויוני לכולם כאשר אדם שכל חייו עבד חסך ושילם ביטוח בריאות במליונים יצטרך לשכב במסדרון בעת זקנה, מבלי שבכלל תהיה לו אופציה אחרת, כיוון שבתי החולים תפוסים באנשים שעושים ילדים בלי חשבון מבלי שיצטרכו לשלם, ומקבלים שירות בדיוק כמוהו. הרי גם תוכנית אובאמה המפורסמת רחוקה מזה שנות עור.

הקצבאות הם בעיה גדולה לא מבחינת ההוצאה, אלא מכיוון שהן עוזרות לקיים משפחות מרובות ילדים. בריאות וחינוך חינם זאת הבעיה האמיתית. מה פתאום המדינה צריכה לממן בריאות וחינוך של 10 ילדים מאותה משפחה? משפחה ממוצעת כזאת מכניסה למדינה מעט מאוד אבל משתמשת במשאבים פי כמה ממשפחה רגילה. במצב כזה אי אפשר לקיים מערכות חינוך ובריאות נורמליות, וזאת הסיבה לכך שבכיתות הלימוד יש היום 40 ילדים ובתי החולים בתפוסה של מעל 100%. אבל הכי מגוחך שקוראים לאחראים על המדיניות הזאת "ימין".
ממש לא מסכים.
אין לי שום בעיה לממן בריאות וחינוך לאזרחים אחרים במדינה, לא משנה כמה ילדים הם מולידים.
מבין כל ההוצאות הממשלתיות, אלה מוצדקות לחלוטין בעיני. ולדעתי, מוצדק לחלוטין לגבות עבורן מס בכפיה.

יש בעיה דמוגרפית- כלכלית ארוכת טווח עם ילודה מרובה, רק שהיא מאוד רחוקה מאיתנו, ותפתור את עצמה מעליה.

יש לי שתי בעיות עם האוכלוסיה החרדית, והערבית:
1. שיעור תעסוקה נמוך.
2. רמת השכלה מקוצעית (טכנית או אקדמית) נמוכה.

אפשר לדבר על כל מיני דרכים לפתור את שתי הבעיות האלה, ע"י תמריצים חיוביים ושליליים...
אבל, אני לא חושב שמצב, שבו אנשים מתים או חולים, כי הם לא יכולים להרשות לעצמם טיפול רפואי, הוא נתפס בחברה מערבית מודרנית. והאמריקאים פסיכים לחלוטין בקטע הזה.
ומצב שבו אדם שרוצה בכך, לא יכול לממן חינוך והשכלה, לעצמו, או לילדיו, הוא נטו נזק כלכלי למדינה.

לא לא. גם הדמוקרטים לעולם לא היו מסכימים לחלק קצבאות לפי ילד
תאמין או לא הסכימו,בעזרת התמיכה שלהם טראמפ חילק מענק לכול ילד.
בנוסף תבדוק את היקף מערכת הקצבאות\סבסוד דיור\חלוקת תלושי מזון המסועפת בארה"ב שהדמוקרטים(בעיקר)בנו במהלך השנים,אתה תופתע מההיקף ביחס לזה שזאת אמורה להיות מדינה קפיטליסטית לגמרי.

אני התפטרתי כי לא מצאתי דרך סבירה תחבורתית להגיע למקום העבודה.
וואו. זה מעניין.
ולא היה דרך למצוא לזה איזה פתרון, אפילו חלקי?
כמו עבודה חלקית מהבית, עבודה מסניף אחר, שכירות קרוב לעבודה?
אגב, אתגר ההגעה קרה פתאום? (שינוי כתובת שלכם/של המשרד) או שזה קרה בהדרגה, עד שפשוט הרגשת שזה כבר לא שווה את ההקרבה?

מצב
הנושא נעול.
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ק המלצה: "כסף קטן" - ספרוני חינוך פיננסי לילדים של בנק ישראל התפתחות אישית 0
נ שאלה בנוגע לבעלות בקרן סל ולמקרה בו מדינת ישראל מושמדת פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 119
ד אג"ח ממשלת ישראל דולרית ב5.6%- איך קונים שוק ההון 1
N הגשת דו''ח ראשון על דיווידנדים אצל ברוקר זר לאזרח ארה''ב תושב ישראל מיסים 6
Yuvalbuz3 הנהירה של כל צעירי ישראל ללימודי מדעי המחשב התפתחות אישית 57
מ Interactive brokers העולמית או ישראל שוק ההון 7
L אינבסקו מול בלקרוק (ישראל) שוק ההון 6
ע חשבון בנק באירופה לתושב ישראל עם דרכון אירופאי צרכנות פיננסית 2
ה מודיס צפויה להוריד את דירוג האשראי של ישראל פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 168
D הוראת קבע לקניית מדד באינטראקטיב ישראל שוק ההון 3
Y חלוקת הארץ לשתי מדינות - ישראל ופלסטין פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 28
מ ההבדל בין אינטראקטיב ברוקר ישראל לאינטראקטיב ברוקר האמריקאי אוף טופיק 13
D אינטראקטיב ישראל הודיעו שמעכשיו עמלת המרה 10 שח - שווה? פוסטים מאיכות נמוכה 9
G השקעה דרך בורסת ישראל או בורסת ארה"ב? מה הדרך הנכונה להשלים את תיק המניות שלי? שוק ההון 4
ה תשואה שקרובה לבנק ישראל שוק ההון 15
פיש עמלת המרת מטח באינטראקטיב ישראל פוסטים מאיכות נמוכה 3
ב הטבות בנק ישראל/בנקים אחרים ללוקחי משכנתא נדל"ן 0
F כלכלת ישראל ומלחמה פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 403
ז פתיחת חשבון ב IB - אין אפשרות לבחור ישראל במדינה פוסטים מאיכות נמוכה 7
F טווח שער הדולר-שקל ומדדים שבנק ישראל בוחן ? שוק ההון 4
S אלטרנטיבה אגחית לקרן כספית המבטיחה תשואה ריאלית ולא תשואה שקרובה לריבית בנק ישראל? שוק ההון 33
Y הוצאת כספים מ401K אמריקאי לאזרח ישראל שאיננו אזרח או תושב ארה"ב מיסים 1
H הטבת מילואים ברשות מקרקעי ישראל נדל"ן 19
SwingMan חלופות להשקעה באג"ח של מדינת ישראל שוק ההון 1
R פורסם תזכיר חוק המצמצם את אי הוודאות בנוגע לשאלה מיהו תושב ישראל לצורכי מס פוסטים מאיכות נמוכה 4
M קורס ברוקר למסחר בבורסה של אינטראקטיב ישראל- מישהו מכיר יכול להמליץ ? פוסטים מאיכות נמוכה 1
F שאלה על בלאקרוק ישראל ומסחר בקרנות פוסטים מאיכות נמוכה 1
A נתונים מטורפים של הצלחת עסקים בארהב לעומת ישראל אוף טופיק 14
vaccinium תשלום מס בישראל של תושב ישראל אשר גר ועובד בארה״ב מיסים 15
א פיזור VS מיסוי - משקל ישראל בחשבון פטור שוק ההון 17
T התייעצות לגבי מעבר מארה"ב לאירופה (לא אזרח אמריקאי, לא תושב ישראל, כן אזרח של מדינת באיחוד האירופי) אוף טופיק 1
K אזרח אמריקאי תושב ישראל - פק״מ בארץ שוק ההון 12
identitybridge פתיחת חשבון בInteractive Brokers - ישראל, אנגליה או אמריקה צרכנות פיננסית 21
Homer אגח דולרי של ממשלת ישראל עם תשואה נטו 50%? שוק ההון 4
R קניית אגח ישראל בIB שוק ההון 1
G הוזלת עמלות הפקדה באינטרקטיב ישראל שוק ההון 3
נ הקמה אפשרית משטרת דת והשפעתה על כלכלת ישראל פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 405
G תמהיל השקעה ישראל - חו"ל שוק ההון 3
Z הורדה בדירוג אשראי של ישראל. שוק ההון 54
P עוד בנק אונלייני חדש בארץ: esh / אש ישראל צרכנות פיננסית 4
א מסירת פרטים החדשה לביט /בנק ישראל צרכנות פיננסית 3
Shnizelia כיצד תובעים מדואר ישראל פיצוי על איבוד חבילה? פוסטים מאיכות נמוכה 4
ש שאלה לגביי BTB ישראל צרכנות פיננסית 2
יבגני_ל משלוח עד הבית של דואר ישראל אוף טופיק 80
A הצלחה בעסקים בארצות הברית לעומת ישראל פוסטים מאיכות נמוכה 18
Level מה קורה לבעלי האגחים, במידה ומדינת ישראל "מצילה" את אחד הבנקים הגדולים מקריסה? שוק ההון 7
P דואר ישראל - כשלים בהתנהלות מול רשם החברות?! אוף טופיק 1
Regevkr DRIP עבור תושב ישראל שוק ההון 4
א קבלת שיחות בחול למספר ישראל פוסטים מאיכות נמוכה 2
ז להתחיל בib ישראל ואחר כך לעבור לib עולמי שוק ההון 3

נושאים דומים

Back
למעלה