• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

האם יכול להיות שהכלכלן הבכיר של הבנק הגדול במדינה לא מבין בהשקעות? מי המשוגע?

• פותח הנושא doc29
  • פורסם בתאריך

doc29

משתמש בכיר
דירוג
3,527
סליחה על הכותרת הפומפוזית אבל זה באמת גרם לי לתהות!!

כלכלן בכיר, איש אקדמיה, כמעט נגיד בנק ישראל. מדבר וממליץ לאנשים על:
- הצורך לבחור מניות בפינצטה.
- מדבר על כך ששוק ההון העולמי לא יכול לעלות יותר (בועה?) - אין יותר Upside.

האם הוא לא מודע למחקרים שמראים את ההיפך (ש-stock picking הוא משימה קשה בטירוף, שאין באמת דרך לדעת לאן שוק ההון הולך) או סתם מתכחש להם כי זה מייתר את מרבית הצורך בו? או שאולי זה בכלל טריק שיווקי כדי שאנשים יביאו את תיק המניות שלהם ליועצים של בנק הפועלים?

http://www.bizportal.co.il/capitalmarket/news/article/431864

הפסקתי לצפות בסירטון לאחר 2 דקות.
לא חידש שום דבר רק ציטט כתבי פורנוגרפיה מעבר לים שאמרו את זה לפני שבוע.
הנושא עובר לאןף טופיק

לא ראיתי את הסרטון בכלל, אבל לדעתי, כל אדם שמכהן בתפקיד כה רם זרג מדבר (ורגיל לדבר, אחרת לא היה מגיע לשם) מפוזיציה. הוא מבין היטב היכן מרוחה החמאה, הוא קודם כל איש שיווק של עצמו ושל אותם גורמים המשמנים אותו.
עכשו שמע עוד קטע: הסולידית כבודה במקומה מונח, אבל בסופו של דבר העם רוצה אקשן, והבנק רוצה עמלת הפצה/ עמלת ק/מ/עמלת ניהול פיקדון/פאסיב נוסף/כו' גו'. אז יש פה המון כוחות שלוחצים אותך לקונצנזוס, אחרת תהיה סתם מטיף מטורף שירצו לסקול באבנים, ככה לא מגיעים לתפקידים בכירים בתעשיה.

[לאחר כל ההשמצות]
מבלי להכיר את האיש אישית ואת הסיפור, אני חייב לציין שישנם כלכלנים רבים שחלוקים על הסולידית. חלקם זכו בפרסי נובל (וחלק מאלו, בצדק).
לא כל הכלכלנים שמדברים על אי יעילות בשוק, הינם בעלי ענין או הטיה.

ג"נ:
  1. לא למדתי כלכלה.
  2. אינני מאמין באסטרולוגיה.
  3. אינני מקבל טובות הנאה מבהנק הגדול במדינה.
  4. עדיין על EduRoam (לתדהמתי).

נערך לאחרונה ב:
זה לא משנה אם השוק יעיל או לא. אם הוא מדבר לעם, לאותה עם שמניב בהשקעותיו באופן סיסטמטי טריליונים מתחת למדד, זה טיפל'ה משעשע להמשיך לתדלק את אותם הדפוסים שגורמים לו לבצע באופן ירוד כ"כ.
אם הוא לא מדבר לעם, ראה את הודעתי הקודמת.
'השמצות', וול, זו דעתך. אדם אחר יטען שזו דעה אובייקטיבית ואמת דיברתי.

זה לא משנה אם השוק יעיל או לא. אם הוא מדבר לעם, לאותה עם שמניב בהשקעותיו באופן סיסטמטי טריליונים מתחת למדד, זה טיפל'ה משעשע להמשיך לתדלק את אותם הדפוסים שגורמים לו לבצע באופן ירוד כ"כ.
אם השוק איננו יעיל עד כדי כך שהשקעה פסיבית הינה מסוכנת לחסרי השכלה (ויש לפחות חבר פורום אחד שחושב כך), יתכן שהמלצה להמונים לתזמן/להשתמש בניתוח טכני/להוועץ ביועצי הבנקים, הינה סבירה בהחלט.
הבהרה: אני חושב שהשוק יעיל, עד שיוכח אחרת.

'השמצות', וול, זו דעתך.
נכון. אני מחזיק בחזקת החפות. אתה רשאי לחפש עבריינים ולטפול עליהם ככל העולה על דעתך.

חייב לחזק את מה ש @שודד הפינג פונג כתב, מטרת הכלכלן הראשי של הבנק היא לא להיות אומר האמת או מטיף בשער, מטרתו היא לקדם את עיסקי הבנק.
אם הוא היא אחד שלא מקדם עיסקי הבנק, היו פשוט מחליפים אותו עד שהיו מוצאים אחד שאומר מה שרוצים לשמוע. זה לא אומר שהוא טיפש, אלא שהצ'רטר שמוגדר לתפקידו על ידי הארגון הוא כזה שמגביל את פעולותיו ומנתב אותו לדרך פעולה מסויימת.

הוא מזכיר לי פרופסור אחר, שאחרי המחאה החברתית שהתחילה בעיקרה על נושא מחירי הדיור, הועדה בראשותו המליצה בין השאר להעלות המס על ... הבורסה, נחש מה קרה למחירי הדיור מאז? האם תואר ה"פרופסור" עזר במשהו? (חוץ מלשמש כסות אקדמית למסקנות מוכתבות מראש)

אבל זו תמיד היתה הבעיה עם אנשי האקדמיה המפולפלים האלה. הרי אין להם שום ניסיון בעבודה בעולם האמיתי, כל מה שהם ראו זה את העולם התיאורתי והמנותק שהם חיים בו באוניברסיטה. שם הכל מכומת בנוסחאות, חוק טיילור עובד, קיינסיאניזם עובד ואנחנו בכלל התאוששנו מאז 2008 מזמן - אם אתה לא מרגיש את זה כנראה אתה הוזה.

אין מה לעשות... כל עוד המבחר המרשים של האנשים הפוטנציאליים להיות נגידים חייב להיות של דוקטורים לפחות, אני לא חושב שאפשר לקבל יותר ממישנו שפותח קלפי טארוט.

אבל זו תמיד היתה הבעיה עם אנשי האקדמיה המפולפלים האלה. הרי אין להם שום ניסיון בעבודה בעולם האמיתי, כל מה שהם ראו זה את העולם התיאורתי והמנותק שהם חיים בו באוניברסיטה. שם הכל מכומת בנוסחאות, חוק טיילור עובד, קיינסיאניזם עובד ואנחנו בכלל התאוששנו מאז 2008 מזמן - אם אתה לא מרגיש את זה כנראה אתה הוזה.
אתה מבין שכרגע תיארת את כל החוקרים שכתבו את המחקרים שאנחנו מסתמכים עליהם, נכון?

אני טיפה מתקשה להבין אם אתה מאמין למחקרים שאותם חוקרים כתבו (ובכך מתנגד לגישתו של אותו בכיר) או שאתה לא מאמין במחקרים אלו כי "הכל מכומת בנוסחאות" (ובכך תומך בדעתו של אותו בכיר).

אשמח להבהרה.

מדיניות כלכלית זה נושא מאוד שונה מבדיקת ביצועי עבר של תיקי השקעות.

סליחה על הכותרת הפומפוזית אבל זה באמת גרם לי לתהות!!

כלכלן בכיר, איש אקדמיה, כמעט נגיד בנק ישראל. מדבר וממליץ לאנשים על:
- הצורך לבחור מניות בפינצטה.
- מדבר על כך ששוק ההון העולמי לא יכול לעלות יותר (בועה?) - אין יותר Upside.

האם הוא לא מודע למחקרים שמראים את ההיפך (ש-stock picking הוא משימה קשה בטירוף, שאין באמת דרך לדעת לאן שוק ההון הולך) או סתם מתכחש להם כי זה מייתר את מרבית הצורך בו? או שאולי זה בכלל טריק שיווקי כדי שאנשים יביאו את תיק המניות שלהם ליועצים של בנק הפועלים?

http://www.bizportal.co.il/capitalmarket/news/article/431864

למה אתה כל כך בטוח שהוא טועה וששוק ההון יעלה? כי זה מה שקרה ב100 שנים האחרונות?
מי אמר ששוק ההון יעלה לנצח? זה כמו להאמין שהנדל"ן יעלה לנצח

יש הבדל מהותי בין נדל"ן לבין חברות שצומחות.

אם תיקח בניין ותעזוב אותו "לעבוד בשקט" במשך 200 שנה אז אתה תקבל בניין מתפורר שהקרקע שלו התאימה את עצמה לאינפלציה (אחרי 200 שנה אף אחד לא ישלם לך עד האבנים עצמן, הצינורות וחוטי החשמל שמרכיבים את המבנה את אותו המחיר בהתאמה לאינפלציה).

אם אתה תיקח את כל החברות ותעזוב אותן "לעבוד בשקט" במשך 200 שנה אז אתה תגלה שהסל הכולל של החברות צמח כי כקבוצה הן:
1. התייעלו והורידו את עלויות הייצור שלהן.
2. הגדילו את הייצור והמכירות בשביל לספק מוצרים לאוכלוסיית העולם שגדלה.
3. התאימו את שני הסעיפים הקודמים לאינפלציה.

ההבדל המהותי הזה גורם לנדל"ן "לצעוד במקום" (עם תנודות מסביב לקו האינפלציה) ולמדד המניות "לצעוד קדימה" (העולם גדל ומתפתח).

כמובן שההנחה הזו מבוססת על ההנחה שהעולם יגדל ויתפתח.
אם רוב האוכלוסייה בעולם תיכחד פתאום אז מחירי המניות בהחלט יתרסקו ולא יעלו בחזרה למשך תקופה ממושכת (גם למשך מאות שנים במקרי קיצון) אבל באותו המקרה גם מחירי הדירות יתרסקו (למה לקנות דירה אם אתה יכול ללכת 10 צעדים שמאלה ולמצוא דירה נטושה להתנחל בה?).

אם אתה תיקח את כל החברות ותעזוב אותן "לעבוד בשקט" במשך 200 שנה אז אתה תגלה שהסל הכולל של החברות צמח כי כקבוצה הן:
1. התייעלו והורידו את עלויות הייצור שלהן.
2. הגדילו את הייצור והמכירות בשביל לספק מוצרים לאוכלוסיית העולם שגדלה.
3. התאימו את שני הסעיפים הקודמים לאינפלציה.

ואם אתה תיקח בית מושכר ותעזוב אותו "לעבוד בשקט" במשך 200 שנה :
1. התייעלות במשק מביאה לגידול ברווחי החברות -בהכנסות וברווחים של האוכלוסיה(ובכסף הפנוי לדיור).
2. הביקוש לדיור יגדל יחד עם הגידול באוכלוסיה.
3. גם כאן יש התאמה לאינפלציה.

הבית צריך ניהול ותחזוקה אבל כך גם חברה עם מכונות ציוד ומשרדים.

ואם אתה תיקח בית מושכר ותעזוב אותו "לעבוד בשקט" במשך 200 שנה :
1. התייעלות במשק מביאה לגידול ברווחי החברות -בהכנסות וברווחים של האוכלוסיה(ובכסף הפנוי לדיור).
2. הביקוש לדיור יגדל יחד עם הגידול באוכלוסיה.
3. גם כאן יש התאמה לאינפלציה.

הבית צריך ניהול ותחזוקה אבל כך גם חברה עם מכונות ציוד ומשרדים.
התאמה לאינפלציה יש, עליה ריאלית אולי, וקטנה.
אין סיבה שדירה תעלה בערכה, בדיוק כמו זהב, אם כבר יש לך בלאי. גידול באוכלוסיה קורה במקביל לעלייה במספר הבתים.

וכמובן שאמפירית בעוד שמניות עולות קונסיסטנטית לאורך מאות שנים, בתים בקושי עולים.
למה אתה כל כך בטוח שהוא טועה וששוק ההון יעלה? כי זה מה שקרה ב100 שנים האחרונות?
ההנחה ששוק ההון עולה לאורך זמן באמת עומדת בבסיס כל התחום הפיננסי, אין לי דרך לדעת אבל זו הנחה סבירה שרובנו ככולנו עושים, עליה מבוססות קרנות הפנסיה וכו׳.

גם הוא אגב, לא מערער על זה, אלא טען שבתקופה זו המחירים יכולים רק לרדת. ואני דיברתי על כך שמחקרים על גבי מחקרים מראים שקשה עד בלתי אפשרי לנבא את כיוון השוק בפרקי זמן קצרים בייחוד ולבחור מניות מנצחות וכמובן להתמיד בהצלחה בזה בתור אסטרטגיה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
T האם מס על הפקדות גבוהות לפנסיה של המעסיק אמור להיות מחושב בצורה שנתית או חודשית? מיסים 7
M הסכם הצטרפות של ברוקרים - להיות רגוע? שוק ההון 18
חתול לילה מה צריך להיות הדרוג של אג"ח ישראלי? שוק ההון 16
K האם שוק המניות לא יכול להיות מימוש של מעבר פשוט בין סוגי משאבים שוק ההון 47
ה איך להיות בעל רכב וגם מנימליסט ;) מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 21
P להיות הגירסה הכי טובה של עצמך. התפתחות אישית 14
Z עוד סיבה לא להיות רשום כנשוי בישראל. אוף טופיק 41
נ האם להיות חבר מועדון? (צרכנות ברשתות) צרכנות פיננסית 27
א איך יכול להיות שאג"ח מדינה לא צמוד עם מח"מ גבוה נותן תשואה נמוכה\דומה למק"מ? שוק ההון 2
F ראיית חשבון מבלי להיות רואה חשבון פוסטים מאיכות נמוכה 5
ס האם ללמוד חשבונאות גם אם לא ארצה להיות רואה חשבון התפתחות אישית 3
D חברות :"בדק בית" של דירה ישנה, אך משופצת, האם מומלץ? ויש ריח רע של ביוב באחד החדרים, מה יכולה להיות הסיבה? נדל"ן 18
Z-Matrix ריבית של 4.2% עבור פקדון דולרי... איך זה יכול להיות? שוק ההון 54
ד הצעת מחיר ראשונה במכירת דירה נוטה להיות ההצעה הכי טובה? נדל"ן 10
נ מעוניין לעבור להיות יועץ עצמאי בתחום שלי, לפי פרוייקטים בתחום המומחיות שלי, התפתחות אישית 4
ז להיות פראייר מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 23
T להיות אנג׳ל בישראל השקעות אלטרנטיביות 12
שם משתמש בעייתי האם נייר מחכה מדד יכול להיות "בועה"? שוק ההון 21
Y בנצ׳מרק של כמה בכלל אמור להיות לי בפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 22
C האם יכול להיות שאינדיקטורים מסויימים אופיניים למניות מסוימות? שוק ההון 5
א איך אני נהיה מפתח טוב יותר ומעלה את הסיכויים שלי להיות מקודם? התפתחות אישית 6
E זו סיבה מספיקה להיות זכאי לפיצויים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
Tsachi01 האם קופאית בסופר יכולה להיות סולידית? אוף טופיק 53
B האם אפשר להיות גם שכיר וגם עוסק פטור (במע"מ) שהוא גם עצמאי שאיינו עונה להגדרה בביטוח לאומי? מיסים 2
aminadav שאלה לגבי 6 כללי אצבע להרכבת תיק השקעות. בשביל לישון בשקט צריך להיות מוכן להפסיד את הכל, לא רק חצי, לא? דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 24
פ יכול להיות שכולנו משלמים מעל 70% מס על ההכנסה? מיסים 46
F IRA != חשבון פטור (או: עד כמה מסובך יכול להיות תיק הפנסיה) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 70
oferM המשלוחים מאליקספרסס הפכו להיות איטיים. למי הפתרונים? אוף טופיק 11
א מסחר בASX עמלות. יכול להיות שבנק ירושלים עדיף? שוק ההון 6
P הפקדה לקרן השתלמות במעמד עצמאי, לשכיר שהפסיק להיות עצמאי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
mudale222 יכול להיות ארביטראז' מעניין על קמהדע שוק ההון 22
N כמה זמן יקח לקרן זרה זולה להיות משלמת יותר ממקומית יקרה יותר? שוק ההון 3
S להתפטר? או להיות מפוטר? התפתחות אישית 30
ל מתעתד להיות עצמאי אוף טופיק 1
ד לימודי משפטים כדי להיות עורך דין אוף טופיק 76
A האם קרנות פנסיה ברירת מחדל צפויות להיות עם גרעון אקטאורי שלילי משמעותי? צרכנות פיננסית 108
L להיות מורה בגילאי ה30 התפתחות אישית 17
ה בן 21- רוצה להיות חוקר. רק הייטקיסטים יכולים לשרוד במדינה? יומני מסע אישיים 143
א להיות שמחה עם מה שיש לי ולשאוף קדימה - איך עושים את זה? יומני מסע אישיים 25
א להיות ערפד בשוק ההון שוק ההון 17
J האם עדיף להשקיע בפוליסת חיסכון אם אני מעדיף להיות פחות מושקע רגשית? שוק ההון 23
ד להיות חייל סולידי יומני מסע אישיים 100
א חילוק ההשקעות - האם חייב להיות שווה בשווה? שוק ההון 7
ל שאלה- למה לא הלכתם להיות במגזר הציבורי? התפתחות אישית 8
D פירוט עובר ושב של הבנק (בינלאומי) הפך להיות מסובך ובלתי מובן צרכנות פיננסית 11
S רוצה להיות סגור על עצמי לגבי למי להצביע בבחירות אוף טופיק 80
ג יכול להיות שזה אף פעם לא משתלם לעבור בין קרנות? שוק ההון 12
סול קרן פנסיה- חייבת להיות מנייתית? צרכנות פיננסית 5
ס הולך להיות משעשע, אשמח ליעוץ אוף טופיק 61
הק995 האם קופות IRA לא נזילות חייבות להיות מושקעות פאסיבי? שוק ההון 2

נושאים דומים

Back
למעלה