• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

קרן פנסיה- חייבת להיות מנייתית?

סול

משתמש רגיל
דירוג
1,280
שלום לכולם

ההגיון שלי אומר שקרן פנסיה חייבת להיות מנייתית- הרי היא סגורה לעוד 30 שנה במקרה שלי.
ועם זאת כשבדקתי את קרן בפנסיה שלי גיליתי שרק חצי במניות והשאר באגחים קונרצנים וממשלתיים.
הנה זה במלואו

/https://www.hag.co.il/מוצרים-פיננסי...-שלנו/הלמן-אלדובי-בר-יציב-מסלול-לבני-50-ומטה/

רק מה, שהתקשרתי לשאול אמרו לי שחלק מהחלק הלא מנייתי בתיק מקבל "תשואה מובטחת" של 4.6% ושזה משהו שיש רק בקרנות פנסיה ולכן הם מושקעים בו.
מישהו מבין על מה מדובר? כי אם זה תלוי בי, 30 שנה של השקעה- חייב להיות מושקע מנייתי. ומצד שני, 4.6 תשואה מובטחת נשמע בהחלט משכנע.

אציין שאני עצמאי ושהפנסיה שלי עומדת כרגע על 6000 ומשהו שח- לא המון, ולא על זה אני בונה לפנסיה, אבל כן הייתי שמח לו הייתי יכול לבחור עבורו את המסלול הטוב ביותר ואשמח לשמוע את דעתכם.

ההגיון שלי אומר שקרן פנסיה חייבת להיות מנייתית- הרי היא סגורה לעוד 30 שנה במקרה שלי.
בגדול ההיגיון שלך צודק. אפשר להסתייג מזה שהיא תהיה 100% מנייתית. אבל פחות מ70%-80% לאופק השקעה של יותר מ30 שנה הוא אכן לא הגיוני.

רק מה, שהתקשרתי לשאול אמרו לי שחלק מהחלק הלא מנייתי בתיק מקבל "תשואה מובטחת" של 4.6% ושזה משהו שיש רק בקרנות פנסיה ולכן הם מושקעים בו.
מישהו מבין על מה מדובר?
יש מה שנקרא "אג"ח מיועדות". אלו אגרות חוב מיוחדות שהמדינה מנפיקה במיוחד לקרנות הפנסיה המקיפות, והן נותנות תשואה של 4.86% + הצמדה למדד. זו תשואה מצוינת נכון לימים אלו ביחס לסיכון המאוד נמוך באג"ח ממשלתיות. זה עולה למדינה הרבה כסף, ולכן היא במהלך איטי שמפחית את האג"ח המיועדות לצעירים, ומשאיר אותו רק למבוגרים. נכון להיום, יש כ28% אג"ח מיועדות בכל קרנות הפנסיה המקיפות.

לקרן יש שליטה במה קורה בשאר המסלול. אני לא בטוח מה המשמעות של התרשים שראית, אולי מדובר על כל השאר, מלבד האג"ח המיועדות, אבל באותו עמוד בצד ימין, אתה יכול להוריד קובץ של מדיניות השקעה. שם תוכל לראות שהחשיפה המנייתית הצפויה בשנת 2019 למסלול הנ"ל הוא 42%, ויכול לנוע בין 36% ל48%. בהחלט חשיפה נמוכה (לדעתי) למי שיש לו אופק השקעה של יותר מ30 שנה. אגב, ניתן לראות שם שמלבד האג"ח המיועדות, יש עוד אג"ח ממשלתי (שבימים אלו נותן תשואה אפסית) בשיעור חשיפה צפוי של 7% כשהגבולות הם בין 2% ל12%.

יש כל מיני חברות עם כל מיני מסלולים בחשיפה מנייתית גבוהה יותר. בד"כ יהיה בשם המסלול את המילה "מניות" (המסלול לבני 50 ומטה לרוב לא מכיל רק מניות כמו שהיית מצפה). אני אישית נמצא במסלול של הפניקס שנקרא "מדדי מניות חו"ל", שמושקע כולו (כל ה70%) במניות באופן פסיבי, ומפוזר בעולם (רוב החברות משום מה מקצות סביב ה50% מהפלח המנייתי שלהן למדינה קטנה בשם ישראל).
למיטב ידיעתי, אין להלמן אלדובי נכון להיום מסלול מנייתי יותר ממה שקישרת אליו בפנסיה המקיפה. עם זאת, הבנתי שיש להם תוכניות לפתוח מסלול דומה למסלול בהפניקס. אולי @נדב יידע לומר אם יש צפי למתי ייפתח מסלול כזה (ואם בכלל).
(יש היגיון מסוים שדווקא הלמן אלדובי יפתחו מסלול כזה, כי יש להם מסלול דומה בגמל ובהשתלמות (שם עם 100% מניות) שהם ירשו מIBI כשהתאחדו איתם, אז אנחנו מקווים שהם יעשו את זה גם בפנסיה).

אם אתה רוצה בפנסיה המקיפה מסלול מנייתי יותר ממה שיש לך היום, ובהנחה שאתה לא מחכה שהלמן אלדובי יפתחו כזה מסלול, אתה יכול לנייד את הפנסיה שלך לכל חברה אחרת שאתה מתרשם לטובה מאחד מהמסלולים בה, ושנתנה לך הצעה טובה בדמי הניהול.
בכל מקרה, הצד השווה שבכל החברות, שבפנסיה המקיפה, נכון להיום, אין אפשרות ליותר מ70%~ מניות.

30 שנה של השקעה- חייב להיות מושקע מנייתי
האפשרות שכן יש לך לשים את כל הכספים הפנסיוניים ב100% מניות, היא קופת גמל.
יש קופות גמל עם 100% מניות פסיבי בהלמן אלדובי (אפילו 2), באינטגמל, וייתכן שגם באינפיניטי.
קופות גמל סתם עם 100% מניות לדעתי יש כמעט בכל החברות.
יש גם קופות גמל בניהול אישי, אבל לא נראה לי שיש טעם לפתוח אחת כזו עם צבירה של 6K.

בכל מקרה, אם אתה בוחר לנייד את הכספים שלך לקופת גמל, יש לכך משמעויות נוספות, וכדאי שתהיה מודע אליהן, ותבין אותן.
החשובה שבהשלכות האלו, שבקופת גמל אין שום מרכיב ביטוחי משום סוג שהוא. אם אתה זקוק לביטוח למקרי נכות או למקרי מוות, תצטרך לרכוש אותם בנפרד.

אני אישית נמצא במסלול של הפניקס שנקרא "מדדי מניות חו"ל", שמושקע כולו (כל ה70%) במניות באופן פסיבי, ומפוזר בעולם (רוב החברות משום מה מקצות סביב ה50% מהפלח המנייתי שלהן למדינה קטנה בשם ישראל).

תודה רבה על המענה. אשמח לדעת מה דמי הניהול שאתה משלם להפניקס. הבנתי שהם יקרים מאלדובי (אני משלם שם 0.05 מהצבירה ו1.49 מההפקדה). גם אם דמי הניהול גבוהים יותר אני מעדיף פיזור על דמי ניהול נמוכים, לפי פירמידת הצרכים.

תודה רבה על המענה. אשמח לדעת מה דמי הניהול שאתה משלם להפניקס. הבנתי שהם יקרים מאלדובי (אני משלם שם 0.05 מהצבירה ו1.49 מההפקדה). גם אם דמי הניהול גבוהים יותר אני מעדיף פיזור על דמי ניהול נמוכים, לפי פירמידת הצרכים.

https://www.hasolidit.com/kehila/th...נסיה-עם-מסלולים-מחקי-מדד-ברוח-הסולידית.11009/

מישהו מבין על מה מדובר?
ואוו... מבלי להעליב (מקווה שתבין!), ועם מאוד להשתדל שלא להיות הפוץ הזה ששולח אותך לעשות קצת שיעורי בית... אבל אשמח להיות הפוץ הזה ששולח אותך לעשות קצת שיעורי בית.
זו שאלה כל כך בסיסית שאני בטוח שלא קראת פוסט אחד רציני בצורה מעמיקה לא של הסולידית (1 | 2, תסתכל בסעיף 2 של קישור מספר 1)... ולא של פנסיוני על קרן פנסיה גם לא ב- SAVEY...
באת כמו שאתה, טבולה ראסה הישר מהשיחה עם הנציג?
זה אומר שאתה לא משתמש בעולם המידע והידע שפרוש לפניך בצורה שרק מתחננת שתבוא ותשקיע בללמוד קצת.
קפוץ לפנסיוני לקרוא קצת על פנסיה, תעשה שיעורי בית ותחזור ותראה שתדע לענות לעצמך על השאלות הללו.
ואם אתה אוהב כפיות: אג"ח מיועדות "ערד" בתשואה מובטחת של 4.86% בכמות של 28% (עד לפני כמה חודשים היו 30%).
אף קרן פנסיה לא מוכרחה לרכוש אותם עבורך, בפועל כולן עושות זאת כי זה פשוט סיבסוד ממשלתי נפלא.

תלוי מה זה מבחינתך מנייתית.
ותלוי מה אתה חושב על זה שמנהל קרן ינהל לך את הכספים במניות לא ידועות או ידועות פחות בצורה אקטיבית מבלי שליטה עליהן.
ותלוי בסיבולת הסיכון שלך.
ותלוי באלוקציה של תיק ההשקעות שלך ועד כמה קרן הפנסיה שלך משתתפת בו ובאיזה חלק בדיוק.
ותלוי מה אתה מייעד לקרן הפנסיה שלך - משיכה הונית או היוון קצבה? משיכה בגיל 60?
תלוי ותלוי ותלוי.

אציין שאני עצמאי ושהפנסיה שלי עומדת כרגע על 6000 ומשהו שח- לא המון, ולא על זה אני בונה לפנסיה
זה יגדל. אתה תפקיד. עוד הרבה מים יזרמו בנהר.
למה אתה "לא בונה" על זה? זה לא כסף?...

אבל כן הייתי שמח לו הייתי יכול לבחור עבורו את המסלול הטוב ביותר ואשמח לשמוע את דעתכם.
דעתי היא שאין את ה"טוב ביותר" כי זו התנבאות.
הטוב ביותר הוא המכשיר (קרן פנסיה? קופת גמל?) שיעשה את הכי הרבה תשואה בהכי פחות סיכון, לא?...
ולך תדע מה יהיה או כרגע "הטוב ביותר".
ואם תהיה במסלול מנייתי ארה"ב או משהו כזה נניח, ושוק המניות האמריקאי יפול ולא יחזור לעצמו לפחות 30 שנים, זה הטוב ביותר?
השאלה היא מה הכי טוב בשבילך.
ואת זה תוכל לענות רק אתה לעצמך אחרי שתעשה קצת שיעורי בית.

נכתב באהבה עם הכנה לסטירה :lol:

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
H טריק? העברת כל הפנסיה לקופ"ג, ואז פתיחת קרן פנסיה חדשה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
ב קרן פנסיה משלימה כאלטרנטיבה לקופת גמל בניהול אישי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
עידו ג פתיחת קרן פנסיה/גמל - דגשים והמלצות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
A שיקולים ותהיות בבחירת קרן פנסיה וגמל\השתלמות לאחר סקר שוק ולימוד עצמי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
A קרן פנסיה לא פעילה - איך להתנהל כעת? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
U דמי ניהול קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ק אובדן כושר עבודה קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
ttmoon קרן פנסיה IRA וETFs פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
B עבודה ראשונה בהייטק התלבטות קופג או קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 20
T הגורל של קרן פנסיה מסולקת פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
tomer111 האם יש משמעות לאיזה קרן פנסיה מבחינת חברה נמצא בה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
ס קרן פנסיה וקרן השתלמות פעם ראשונה בחיים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
I עזרה בבחירת קרן פנסיה והשתלמות לעובד צעיר ומרושש פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
L האם ניתן להעביר פנסיה/קרן השתלמות ל-IB אמריקאי ולנהל זאת כ-IRA? פוסטים מאיכות נמוכה 1
י החזר מס על משיכת קרן השתלמות לפני 6 שנים \פנסיה מיסים 3
Y מעסיק לא מאשר העברת קרן פנסיה למסלול מחכה snp500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 24
ה שאלות של עצמאי צעיר על קרן פנסיה וקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
S קרן פנסיה מקיפה - איך עובד מנגנון הבטחת התשואה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
A קרן פנסיה כללית עם כיסוי ביטוחי או תחליף פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
מ משיכת קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
I הפעלת קרן פנסיה לא פעילה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
c881 הלוואה ב - 1% דמי ניהול מצד אחד. מצד שאני - העברת קופת גמל/ קרן פנסיה לניהול של גוף לא ידוע. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
S ניוד קרן פנסיה לקופת גמל IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
K קרן פנסיה ומסלול מחכה מדד SP500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
א העברת קרן פנסיה - איחוד צבירות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
מ איזו קרן פנסיה מחקת סנופי בחרתם ולמה? (יש גם סיכום של תמונת המצב היום) פוסטים מאיכות נמוכה 5
deussex וותק קרן פנסיה משלימה - בעקבות העברת ביטוח מנהלים לקרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
D קרן פנסיה מחקה מדד S&P 500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
Y בחירת קרן פנסיה ו"אנומליה" פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
U קרן פנסיה לא פעילה מצד מעביד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
E קרן פנסיה מול גמל IRA - הבדל תשואות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 16
M העברת קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
The Thinker חלוקה אופטימלית בין קרן פנסיה לקופת גמל IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 56
T קרן פנסיה משלימה ללא כיסוי ודמי ניהול - לעומת גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
A ניוד קרן פנסיה בחוב פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
O המעסיק עדיין לא מפריש לי פנסיה כי כבר חצי שנה אין לי קרן פנסיה פעילה האם לפי תיקון 190 אוכל להפקיד בעצמי או שצריך לחכות? פוסטים מאיכות נמוכה 1
ש קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 38
R קרן פנסיה משלימה או קופת גמל ופיצול תגמולים פיצויים - שכר 45k פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
E האם לעבור קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
K קרן פנסיה כללית עם תנאים נחותים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
M בחירת קרן פנסיה בשלב שבו מתחילים למשוך קצבה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
R קרן פנסיה מור או הפניקס ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
M מסלול השקעה קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
T פתיחת קרן פנסיה ממעסיק לא מוכר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
W קרן פנסיה משלימה מול ביטוח מנהלים עם דמי ניהול נמוכים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
B פתיחת קרן השתלמות / פנסיה ללא סוכנים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
B עובד מדינה - חודשה האפשרות להפקדה לביטוח מנהלים, קרן פנסיה וקופת גמל במעמד עצמאי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
B קרן פנסיה מחקה מדד S&P500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
E דמי ניהול בפתיחת קרן פנסיה חדשה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
ג ניהול קרן פנסיה וקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 23

נושאים דומים

Back
למעלה