• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

האם השכר והתנאים בהייטק באמת כאלה טובים?

• פותח הנושא Tal M
  • פורסם בתאריך
נקודתית יש לטעמי תחומים בועתיים (קריפטו, בייחוד ICO, סייבר וכד), אבל ההייטק ככלל בסה״כ זאת תעשיה שעושה כסף אמיתי ולא כסף דמיוני עם משתמשים דמיוניים.
והגיוס לחברות שמחלקות את ההטבות הללו הוא רחוק מראיון טלפוני בנסיעה ברכב. אצלנו זה כ-100 קו״ח ו-30 מרואיינים על אחד שמתקבל.
כולם מחכים למשבר עבר שיחזור על עצמו, אבל זה לא עובד ככה.

נקודתית יש לטעמי תחומים בועתיים (קריפטו, בייחוד ICO, סייבר וכד), אבל ההייטק ככלל בסה״כ זאת תעשיה שעושה כסף אמיתי ולא כסף דמיוני עם משתמשים דמיוניים.
והגיוס לחברות שמחלקות את ההטבות הללו הוא רחוק מראיון טלפוני בנסיעה ברכב. אצלנו זה כ-100 קו״ח ו-30 מרואיינים על אחד שמתקבל.
כולם מחכים למשבר עבר שיחזור על עצמו, אבל זה לא עובד ככה.
לא אמרתי שעכשיו מקבלים עובדים בלי ראיון,
אבל יש הרבה כסף ל VC שמתבטא בכתבות התדמית ~ כתבות התדמית מ 1998
אני לא ממליץ לאף אחד לדחות תנאים טובים ועליות שכר, אבל כשתהיה אינפלציה במשכורות
אז כדאי להיות יותר זהיר בהוצאות ויותר רחב במודל ההשקעות.
אם זה לא יקרה נהדר

נערך לאחרונה ב:
חייב לציין שזה מתסכל

הייטק זה עולם אחר . בעוד ששם יש דגש הרבה יותר גדול לפיתוח דברים(עקב הערך שמייצר כול עובד) המשכורות גבוהות מאוד ומטפסות מאוד מהר.

בעוד שבערך כול מקצוע אחר, אתה עושה תפקיד שגם שימפנזה מאולפת יכולה לעשות אותו, קשור בפרומיל האחוז למה שלמדת ומקבל עליו 6-7 אלף וללא באמת אפשרויות קידום אמיתיות.

מבאס. אם רק הייתי אוהב תכנות :)

חייב לציין שזה מתסכל

הייטק זה עולם אחר . בעוד ששם יש דגש הרבה יותר גדול לפיתוח דברים(עקב הערך שמייצר כול עובד) המשכורות גבוהות מאוד ומטפסות מאוד מהר.

בעוד שבערך כול מקצוע אחר, אתה עושה תפקיד שגם שימפנזה מאולפת יכולה לעשות אותו, קשור בפרומיל האחוז למה שלמדת ומקבל עליו 6-7 אלף וללא באמת אפשרויות קידום אמיתיות.

לכל מטבע יש שני צדדים, ולפעמים גם המטבע הוא קוביה

כשמדברים על עובדי הייטק צריך לזכור שרובם עובדים בחברות גדולות כמו תעשייה אווירית, אלביט, אינטל, רפאל, מטריקס, אמדוקס, סיסקו, צ'ק פוינט, רד, אי בי אם, אורבוטק, אפלייד מטריאלס, אי סי אי וכו' שכל אחת מעסיקה אלפי עובדים. במקומות הללו מרוויחים יפה אבל אין זכר לכל האנקדוטות והפינוקים שמתקשרים לעבודה בהייטק. יש גם המון חברות הייטק קטנות שבקושי שורדות ובקושי מגרדות כסף למשכורות, ותשכחו מפינוקים. הקטע שכולם אוהבים להציג עם התנאים המפונפנים נוסח גוגל ופייסבוק בעצם רלוונטי לחלק ממש קטן של התעשייה הזו ולכן רוב עובדי ההייטק רק קוראים עליו בעיתון.
כדי לאזן שווה לזכור שכנראה מרבית המיליונרים הצעירים בישראל הם יזמי הייטק. זו כנראה הסיבה לכך שהתעשייה הזו נחשבת לתעשיית החלומות. קחו בחשבון שהיזמים ממש לא מתפנקים אלא עובדים סביב השעון בלחץ מטורף ורק בודדים מהם זוכים בפייס של האקסיט.

חייב לציין שזה מתסכל

חבל על התסכול. תסתכל סביב ותגלה שאם חשובה לך המשכורת ותפקיד שכולל מחשבה ויצירתיות, יש הרבה מאד מקצועות כאלו.
תבחר אחד שאתה טוב בו, וגם תרוויח בהתאם.

לא כזה מתוסכל :)

אבל איזה מקצועות יש כאלה מלבד משהו שמשלב תכנות בתוכו?

שואל ברצינות.

שואל ברצינות.
פיזיקה, בתעשייה ובאקדמיה - סימולציות ועבודה במעבדה, התכנות הוא במטלב - זה לא באמת תכנות
הנדסת חשמל, אופטיקה, כנל עם דגש על עבודה במעבדה
לא מכיר לעומק אבל אני חושב שגם הנדסת חומרים, ומכניקה

בחברה שאני עובד יש מכונת קפה יש פלייסטיישן שמעטים בכלל נוגעים בו ויש פרוזבול שמשחקים בו איזה 10 דקות ביום. מתייחסים אליך יפה ובגובה העיניים ונותנים שכר טוב וזהו, הכתבות האלה מציגות חברות מגזימות ומציגים את זה בצורה עוד יותר מוגזמת.

פיזיקה, בתעשייה ובאקדמיה - סימולציות ועבודה במעבדה, התכנות הוא במטלב - זה לא באמת תכנות
הנדסת חשמל, אופטיקה, כנל עם דגש על עבודה במעבדה
לא מכיר לעומק אבל אני חושב שגם הנדסת חומרים, ומכניקה
מעיד על עצמי שיש כאלו משרות. הן מעניינות ויחסית מתגמלות, גם אם התנאים המתוארים בכתבה לא קיימים. גילוי נאות: פיסקאי, מנהל פיתוח בחברה קטנה של אופטיקת לייזרים.

מכירות, ניהול פרוייקטים, מרקטינג, לוגיסטיקה, כלכלה..

ומנסיוני האישי.
לא מזמן בן הזוג שלי עבר מלאו-טק להי-טק, באחת מהחברות הגדולות הידועות לשמצה. אין לו שום רקע בתכנות.
השכר שלו הכפיל את עצמו (וכדי לציין שגם במשרה הקודמת שלו הוא הרוויח יפה בכל קנה מידה).
כמובן שנוספו תנאים שלא היו קודם - ימי כיף, הטבות של הרווחה והייטקזון, שי לחג ושאר ירקות.
כן, הוא עובד הרבה יותר, בקושי רואים אותו, טס הרבה לחו"ל בקטע מעיק ולא מגניב, אבל כרגע זה מתאים לנו.
המעבר המוצלח שלו להייטק הכניס אותי אישית לסחרור של תהיו קיומיות, ובימים אלו אני מתלבטת בעצמי איך לבצע את המעבר.

שואל ברצינות.
אני יכול לספר על התחום שלי, מיסים. בפרמטרים שהגדרת, נדרשת הרבה יצירתיות, קשר הדוק ללימודים (וחייבים להתעדכן) ובסטנדרט השכר שהוזכק כאן כשכר גבוה). כמובן לא בשנה הראשונה וסביר שאחרי יותר שנים מאשר תפקיד מקביל בהייטק .

בכל חברת הייטק תמיד תמצאו יותר אנשים שאינם תכנתים מאשר תכנתים. בממוצע היחס הוא לפחות שלושה אנשים שאינם תכנתים על כל תכנת.קבוצות פיתוח תוכנה תהיינה מוקפות במחלקה משפטית, מחלקת כספים, מחלקת תיפעול, מחלקת שיווק, מחלקת מכירות, מחלקת תמיכת לקוחות, מחלקת רכש ועוד. בכל מחלקה תמצאו שפע של מנהלים בכירים יותר ובחירים פחות ולצידם אוסף פקידים ומזכירות. בנוסף הרבה חברות הייטק מחזיקות משרדים בחו"ל שם ממש אין תכנתים אבל יש מלא אנשי שיווק, מכירות , לוגיסטיקה ותמיכה.
מה שאני מוצא יפה בהייטק זה שיש זליגת תנאים סביבתית: המזכירות בחברות הייטק ירוויחו כנראה כפול מחברותיהן במשרדי רופאים מומחים, מנהלי חשבונות בחברות הללו ירוויחו הרבה יותר מחבריהם בחברות תעשייתיות, ואפילו עורכי דין ירוויחו כנראה כפול לעומת חבריהם במשרדי עורכי דין. הסיבה העיקרית לכך אינה בהכרח השכר עצמו אלא הנוהג לתת מניות ואופציות לכל העובדים בהייטק, מה שממש לא מוצאים בתעשיות אחרות.

לגבי החוויה האישית שלי כמישהו צעיר שרק מתחיל בתחום - זה באמת נורא נחמד, בייחוד כשהאלטרנטיבות פחות טובות (קרי ללכת לעבוד אחרי הצבא כמו איזה עבד במוקד עבור 6K). אין בחברה שלי את הדברים המטורפים בכתבה, אבל לא אכפת לי. שעות גמישות ו-"תן ביס" זה כבר די ויותר עבורי, גם מבלי זה שאני מסתכל על השכר הממוצע במשק מלמעלה.
עם זאת, אתה עדיין לא פטור מכל הדרעק התאגידי שיש מסביב. פרישה מוקדמת מעולם לא נראתה יעד כזה נכסף, וזה באמת נותן לי מוטיבציה חדשה! רק שהחיים לא יפריעו יותר מדי בדרך...
רעיון לאפליקציה:
משחק הכנת פרוזבול.
פופולרי במיוחד לפני קריסות שוק.
@AlexNOSAM
מה זה פרוזבול? מעבר לכלי ההלכתי.
אני לא עבדתי בהייטק בתקופת בועת הדוט קום. אבל לפי מה שהבנתי נומינלית השכר היה יותר גבוה מהיום. משמע ריאלית הרבה הרבה יותר גבוה מהיום.
והשכר הממוצע במשק היה הרבה יותר נמוך.
כן יכול להיות משבר כמו בכל זמן, אבל המצב לא כזה קיצוני לטעמי.
כן! משום מה העובדה הקטנה הזאת תמיד חומקת. אני באמת מקנא (במובן החיובי) באלה שחיו אז והספיקו לקצור את המשכורות האלה. אפילו היום מדובר בהרבה כסף, אבל פעם בכלל...
למרות שלמען ההגינות, אם מתחשבים בשערי חליפין של אז, לא מדובר בכל כך הרבה דולרים. פשוט מי שהרוויח אז בשקלים ונשאר איתם (אם יש כאלה) אז מצבו טוב מאוד.

אני לא עבדתי בהייטק בתקופת בועת הדוט קום. אבל לפי מה שהבנתי נומינלית השכר היה יותר גבוה מהיום. משמע ריאלית הרבה הרבה יותר גבוה מהיום.
והשכר הממוצע במשק היה הרבה יותר נמוך.
כן יכול להיות משבר כמו בכל זמן, אבל המצב לא כזה קיצוני לטעמי.
אל תאמין. יש המון התרפקות רומנטית על העבר הכאילו וורוד בלי קשר אמיתי לעובדות.
אני עבדתי באותן השנים ויכול להעיד שהשכר של מהנדסים ותכנתים מנוסים בשנים 1999,2000 בחברות הייטק היה נומינלית כמחצית מהשכר היום ואפילו פחות. אני גם יכול להעיד על השנים של ההתרסקות 2002,2001 שבהן ברוב החברות פיטרו בהיסטריה ולאלו ששרדו הורידו את השכר, ביטלו את הבונוסים וקיצצו הרבה הטבות.
בלי קשר, החברה שבה עבדתי באותה תקופה הייתה מבין הכוכבים של אותו זמן. היינו ברי מזל והצלחנו להנפיק בנסדק בשנת 2000 לפי שווי ענק. על הנייר היינו מיליונרים אבל אסור היה לממש חצי שנה מההנפקה. כשחלפו ששת החודשים מחיר המניה צלל, כל האופציות שלנו היו מחוץ לכסף, נגמר החלום להיות מיליונרים צעירים והתחיל חלום הבלהות להיות מובטל עם משכנתא על הראש.

לגבי משכורות בתקופה הפרהיסטורית:
ב - 1998 התחלתי בעבודה ראשונה אחרי שירות צבאי כעתודאי אקדמאי. משכורת התחלתית 14K.
ב - 2000 עברתי לחברת דוט כלום עם משכורת של 25K ללא ראיון מקצועי של ממש, רק על סמך המלצה של חבר.
ב-2001 פיטורים ועבודה חדשה באותה רמת שכר שזחלה (עם זיזגז למעלה ולמטה ב-2002/3) לכיוון ה - 30K וקצת עד לפני מספר שנים.

אל תאמין. יש המון התרפקות רומנטית על העבר הכאילו וורוד בלי קשר אמיתי לעובדות.
אני עבדתי באותן השנים ויכול להעיד שהשכר של מהנדסים ותכנתים מנוסים בשנים 1999,2000 בחברות הייטק היה נומינלית כמחצית מהשכר היום ואפילו פחות. אני גם יכול להעיד על השנים של ההתרסקות 2002,2001 שבהן ברוב החברות פיטרו בהיסטריה ולאלו ששרדו הורידו את השכר, ביטלו את הבונוסים וקיצצו הרבה הטבות.
בלי קשר, החברה שבה עבדתי באותה תקופה הייתה מבין הכוכבים של אותו זמן. היינו ברי מזל והצלחנו להנפיק בנסדק בשנת 2000 לפי שווי ענק. על הנייר היינו מיליונרים אבל אסור היה לממש חצי שנה מההנפקה. כשחלפו ששת החודשים מחיר המניה צלל, כל האופציות שלנו היו מחוץ לכסף, נגמר החלום להיות מיליונרים צעירים והתחיל חלום הבלהות להיות מובטל עם משכנתא על הראש.
chromatis ?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
M תשלום מעביד לביטוח אובדן כושר עבודה - האם אפשרי גם חלק השכר שמופנה לפנסיה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
ה סעיף 14 - על השכר הסוציאלי או כל השכר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
ה צורת השכר לצורך משכנתא נדל"ן 25
Know one עזיבה של FAANG והשלכה על השכר התפתחות אישית 52
S השכר שממנו מחושבות הפרשות הפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
I השכר הקובע בפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
S מסלול ביטוח ללא נכות בקרן פנסיה במידה וישנו אכ"ע פרטי על כל השכר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
I זיכוי מס בגין תשלום לביטוח חיים\אובדן כושר עבודה לשכירים (שלא דרך תלוש השכר) צרכנות פיננסית 8
מ יחס בין גובה השכר להוצאות גדולות צרכנות פיננסית 24
sogi אסטרטגיה להעלאת השכר בהייטק התפתחות אישית 146
S מה השכר הממוצע שלכם נטו לכיס? אוף טופיק 96
R הצמדת השכר למגזר הציבורי-מה זה אומר? אוף טופיק 1
N א.כ.ע - לבטח את מלוא השכר במקום אחד? צרכנות פיננסית 0
M מה השכר המקסיאמלי שנותן ייתרון במיסוי בהפקדה לגמל? שוק ההון 46
B עבודה ראשונה בהייטק התלבטות קופג או קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 20
H אשתי רוצה ללמוד קורס בהייטק. התפתחות אישית 24
F מכירות בהייטק התפתחות אישית 2
L ימים קשים בהייטק אוף טופיק 4
A איך נראת מחלקת מכירות בהייטק אוף טופיק 0
A Sales בהייטק אוף טופיק 1
A מכירות בהייטק התפתחות אישית 7
D אני בהייטק ושונא את העבודה שלי התפתחות אישית 12
L משכורת בהייטק התפתחות אישית 86
M מה יש בהייטק שאפשר ומקבול לעבוד בו מהבית? פוסטים מאיכות נמוכה 6
Q עבודה בהייטק דרך לימוד עצמי (בלי תואר) כמו בארצות הברית? אוף טופיק 12
1337justme קרן השתלמות בחוזה עבודה בהייטק - הפרשה מעל תקרת הפטור פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 16
S מהנדס שמחפש את דריסת הרגל הראשונה בהייטק התפתחות אישית 13
S חוזה עבודה בהייטק ישראלי לעובד לא ישראלי אוף טופיק 1
Y עבודה בהייטק אחרי תואר בפיזיקה עם ניסיון התפתחות אישית 20
A טכנולוגיות מומלצות בהייטק התפתחות אישית 18
F עולמות הפיתוח העסקי/מכירות/שיווק/ בהייטק- חייב עזרה מהייטקיסטים. התפתחות אישית 9
F קורסים בהייטק או תואר מדעי המחשב מרופין ? התפתחות אישית 13
D העלאת שכר בהייטק לאחר שנה התפתחות אישית 8
א צעיר שבדיוק התחיל בהייטק יומני מסע אישיים 49
ב דינמיות בעולם המחשבים בהייטק התפתחות אישית 15
ש עבודה בהייטק בזמן לימודי תואר לא מדעי התפתחות אישית 11
ט איך הגעתי ל30K בחודש בהייטק *בלי ללמוד תכנות* יומני מסע אישיים 60
R העלאת שכר שנתית בהייטק - מרגיש לא מוערך אוף טופיק 60
T לחץ בהייטק אוף טופיק 256
Y השוואת משכורות בהייטק התפתחות אישית 12
Captain Sparo ראיונות עבודה בהייטק - הצד של המעסיק אוף טופיק 152
Lemonade כמה שאלות בנושא עבודה בהייטק מכירות התפתחות אישית 1
ר כל כמה זמן נהוג להחליף מקום עבודה בהייטק? התפתחות אישית 37
מ ציפיות שכר בהייטק ואיזון בית עבודה אוף טופיק 173
A השקעת הכנסה בהייטק בחברה אחרת - חברת ארנק? התפתחות אישית 7
1337justme אבטלה בהייטק - סוגיות אוף טופיק 190
U משכורות לא בהייטק. התפתחות אישית 27
M איך מתחילים תהליך חיפוש עבודה לטובת רילוקיישן בהייטק? אוף טופיק 7
K קריירה בהייטק - צומת דרכים התפתחות אישית 17
S שאלה למי שעובד בהייטק בשכר של 18+ ברוטו, כמה שעות אתם עובדים ביום אוף טופיק 31

נושאים דומים

Back
למעלה