• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

האם השכר והתנאים בהייטק באמת כאלה טובים?

• פותח הנושא Tal M
  • פורסם בתאריך
ממה שאני מכיר בעבודה בחברות הייטק גדולות, השכר מעולה, התנאים טובים, אך לרוב עם הרבה פחות מהפינוקים שהוזכרו בכתבה הפותחת.
בכל מקרה, אמליץ על העבודה לכל מי שחושב שתכנות יכול להיות נחמד עבורו.

לגבי משכורות בתקופה הפרהיסטורית:
ב - 1998 התחלתי בעבודה ראשונה אחרי שירות צבאי כעתודאי אקדמאי. משכורת התחלתית 14K.
ב - 2000 עברתי לחברת דוט כלום עם משכורת של 25K ללא ראיון מקצועי של ממש, רק על סמך המלצה של חבר.
ב-2001 פיטורים ועבודה חדשה באותה רמת שכר שזחלה (עם זיזגז למעלה ולמטה ב-2002/3) לכיוון ה - 30K וקצת עד לפני מספר שנים.
אלה בערך גם המשכורות היום - סביב 15K למתחיל ללא ניסיון (עתודאי זה בעייתי כי הרבה יוצאים עם ניסיון שלא שווה שקל), עליה תלולה כעבור שנתיים-שלוש לכיוון 25, ואז עם קצת השקעה ומזל גם 30.
רק שחשוב להזכיר שאז רמות השכר בשאר המשק ויוקר המחיה היו הרבה יותר נמוכים. כמה היה שכר מינימום אז? 3,000? אולי אפילו פחות? למרות שהייתי ילד אפילו אני זוכר שבקמפיין בחירות אחד עמיר פרץ הבטיח להעלות את שכר המינימום ל-$1,000. מה זה $1,000 היום בשקלים? כלום...
אולי נומינלית השכר היה קצת נמוך יותר, אבל ללא ספק במובני כוח קניה הייתם בליגה שונה (לטובה).

האינפלציה מ יולי 98 עומדת על 32%
אז כנראה שהשכר ראלי. נשחק מאז

לאור התרומה העצומה שלהם לשווי החברה ולאור זה שעובד מאוד מוצלח יקבל אולי שכר שגבוה פי 2-3-4 מעובד "רגיל" באותו תחום אך ייתן תפוקה גדולה פי כמה.
אתה כל כך צודק, נקודה מאד מעניינת.
הרי למה נהג אוטובוס מקבל מעט מאיש הייטק? 2 סיבות עיקריות:
1) עסקי ההסעות פחות רווחיים מחברות טכנולוגיה.
2) כח האדם בחברת הסעות רק מתפעל מכשיר (האוטובוס). בחברת טכנולוגיה, כח האדם הוא המכשיר.

האינפלציה מ יולי 98 עומדת על 32%
אז כנראה שהשכר ראלי. נשחק מאז

האמת שאם אתה בוחר לבחון את השכר הריאלי היום לעומת 98 אז דווקא יש עליה בשכר. בגדול אפשר לשחק קצת עם השנים ולראות שבסה"כ יש מגמת עליה בשכר הריאלי.(הממוצע)

@tomer952

לפי הכותב למטה יש שחיקה
אלה בערך גם המשכורות היום - סביב 15K למתחיל ללא ניסיון (עתודאי זה בעייתי כי הרבה יוצאים עם ניסיון שלא שווה שקל), עליה תלולה כעבור שנתיים-שלוש לכיוון 25, ואז עם קצת השקעה ומזל גם 30.

ואני דיברתי על השכר הממוצע במשק בהתבסס על הנתונים של הלמס
לא נראה לי נכון לבחון את זה בהתבסס על נתונים של שני אנשים....
אוקי, אבל מה הקשר לשכר הממוצע במשק לעומת השכר הממוצע בתוכנה בהייטק ?
לפח היכרותי האישית על יותר מ 10 בניאדם, ומעקב אחרי טבלאות השכר של אנשי תוכנה
האימרה של אלקס מעוגנת במציאות (השונה כנראה מהממוצע במשק)

זה לא מובן מאליו שבמדינה בה הפערים מתרחבים מעשור לעשור, השכר הממוצע של העשירונים העליונים יעלה ביותר מאשר שכר המינימום או השכר הממוצע?

זה לא מובן מאליו שבמדינה בה הפערים מתרחבים מעשור לעשור, השכר הממוצע של העשירונים העליונים יעלה ביותר מאשר שכר המינימום או השכר הממוצע?
זה יקרה גם אם הפערים לא יתרחבו.
מספיק שהשכר הממוצע יעלה, כדי שהשכר של העשירון העליון יעלה יותר.

חוץ מזה שבשנים האחרונות מדד ג'יני יורד...

להיפך, מה שאני אומר זה שהשכר בהייטק דווקא התקרב לשכר של השאר. לא שהישראלי הממוצע עשיר יותר במובנים ריאליים, אלא פשוט ההייטק נשחק.
אנחנו עדיין מדברים על הבדלים בסדרי גודל, אבל אם פעם זה יכל להגיע בלי בעיה לפי 7 מהשכר הממוצע/חציוני/וואטאבר אז היום מדובר בפי 2.5 עד 3. כלומר ההייטקיסטים "עניים" יותר.
ודרך אגב, גם המצב הכלכלי של רבים בהחלט לא מזהיר. כבר ראיתי לא בחברה אחת שהרבה מהם בני מעל 35 ואין להם כלום מלבד הפנסיה. ולא נראה לי שהם חיים כאלה glamorous life.
... האימרה של אלקס...
השם הוא אלכס ;)

ודרך אגב, גם המצב הכלכלי של רבים בהחלט לא מזהיר. כבר ראיתי לא בחברה אחת שהרבה מהם בני מעל 35 ואין להם כלום מלבד הפנסיה. ולא נראה לי שהם חיים כאלה glamorous life.
הרבה אנשים הם פשוט בזבזנים שיוציאו כל סכום שיהיה להם.
יש לי אחד שעובד איתי והוא רווק בלי ילדים.
מחליף רכב חדש לרכב חדש כל פחות משנתיים, וכל מיני דברים שעולים הרבה כסף עם מעט מאוד תמורה.

בכל חברת הייטק תמיד תמצאו יותר אנשים שאינם תכנתים מאשר תכנתים.
זה נכון אם מסתכלים על כלל העובדים בחברת ההייטק, אבל לעתים קרובות לא נכון אם מסתכלים על העובדים בסניף הישראלי של חברות הייטק בינלאומיות. לעתים קרובות יש בארץ מרכז פיתוח + אנשי משאבי אנוש שאחראים על גיוסים ורווחה לעובדים, ואנשי המכירות, העסקיים, השירותים, וכולי, לא נמצאים בארץ כי הלקוחות הם לא בארץ.

@wa11a אני לא מסכים איתך על זה.
תחשוב שאם ההייטקיסט הממוצע ככל הנראה עובד בגוש דן (ספציפית בהרצליה פיתוח ורמת החייל), אז המגורים באזור נורא יקרים. וכדי לא להעביר 25% מהזמן שלך בדרכים, אין מנוס מלגור במקומות היקרים האלה.
מכאן, שאחרי שכ"ד וכל ההוצאות לא נשאר לך כל כך הרבה בצד כמו שהיית מדמיין שאפשר לחסוך ממשכורת כזו.

כמובן שאם אתה מוציא על שטויות במקום לחסוך, זה סיפור אחר. אני רק אומר שההוצאות גם לא קטנות..

אני גר באזור של רמת החייל. כמה אני מוציא בחודש ? תגלה בסיכום שנתי שלי. (אבל זה פחות מ- 5 ספרות. אם כי אין לי ילדים).

אלה בערך גם המשכורות היום - סביב 15K למתחיל ללא ניסיון (עתודאי זה בעייתי כי הרבה יוצאים עם ניסיון שלא שווה שקל),
במקרה שלי יצא שהייתי עם ניסיון 3 שנים HANDS ON אבל ביחידה די איזוטרית לא כמו ההילה שיש היום לשמונה גרביים. אבל מסכים איתך לגבי הרבה מהעתודאים. אני גם לא יודע אם זה היה גבוה יחסית למתחיל ללא ניסיון וממש לא התמצאתי במשכורות בזמנו.

אני גר באזור של רמת החייל. כמה אני מוציא בחודש ? תגלה בסיכום שנתי שלי. (אבל זה פחות מ- 5 ספרות. אם כי אין לי ילדים).
ברצינות? אתה חי מכמה מאות שח בחודש?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
M תשלום מעביד לביטוח אובדן כושר עבודה - האם אפשרי גם חלק השכר שמופנה לפנסיה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
ה סעיף 14 - על השכר הסוציאלי או כל השכר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
ה צורת השכר לצורך משכנתא נדל"ן 25
Know one עזיבה של FAANG והשלכה על השכר התפתחות אישית 52
S השכר שממנו מחושבות הפרשות הפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
I השכר הקובע בפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
S מסלול ביטוח ללא נכות בקרן פנסיה במידה וישנו אכ"ע פרטי על כל השכר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
I זיכוי מס בגין תשלום לביטוח חיים\אובדן כושר עבודה לשכירים (שלא דרך תלוש השכר) צרכנות פיננסית 8
מ יחס בין גובה השכר להוצאות גדולות צרכנות פיננסית 24
sogi אסטרטגיה להעלאת השכר בהייטק התפתחות אישית 146
S מה השכר הממוצע שלכם נטו לכיס? אוף טופיק 96
R הצמדת השכר למגזר הציבורי-מה זה אומר? אוף טופיק 1
N א.כ.ע - לבטח את מלוא השכר במקום אחד? צרכנות פיננסית 0
M מה השכר המקסיאמלי שנותן ייתרון במיסוי בהפקדה לגמל? שוק ההון 46
B עבודה ראשונה בהייטק התלבטות קופג או קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 20
H אשתי רוצה ללמוד קורס בהייטק. התפתחות אישית 24
F מכירות בהייטק התפתחות אישית 2
L ימים קשים בהייטק אוף טופיק 4
A איך נראת מחלקת מכירות בהייטק אוף טופיק 0
A Sales בהייטק אוף טופיק 1
A מכירות בהייטק התפתחות אישית 7
D אני בהייטק ושונא את העבודה שלי התפתחות אישית 12
L משכורת בהייטק התפתחות אישית 86
M מה יש בהייטק שאפשר ומקבול לעבוד בו מהבית? פוסטים מאיכות נמוכה 6
Q עבודה בהייטק דרך לימוד עצמי (בלי תואר) כמו בארצות הברית? אוף טופיק 12
1337justme קרן השתלמות בחוזה עבודה בהייטק - הפרשה מעל תקרת הפטור פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 16
S מהנדס שמחפש את דריסת הרגל הראשונה בהייטק התפתחות אישית 13
S חוזה עבודה בהייטק ישראלי לעובד לא ישראלי אוף טופיק 1
Y עבודה בהייטק אחרי תואר בפיזיקה עם ניסיון התפתחות אישית 20
A טכנולוגיות מומלצות בהייטק התפתחות אישית 18
F עולמות הפיתוח העסקי/מכירות/שיווק/ בהייטק- חייב עזרה מהייטקיסטים. התפתחות אישית 9
F קורסים בהייטק או תואר מדעי המחשב מרופין ? התפתחות אישית 13
D העלאת שכר בהייטק לאחר שנה התפתחות אישית 8
א צעיר שבדיוק התחיל בהייטק יומני מסע אישיים 49
ב דינמיות בעולם המחשבים בהייטק התפתחות אישית 15
ש עבודה בהייטק בזמן לימודי תואר לא מדעי התפתחות אישית 11
ט איך הגעתי ל30K בחודש בהייטק *בלי ללמוד תכנות* יומני מסע אישיים 60
R העלאת שכר שנתית בהייטק - מרגיש לא מוערך אוף טופיק 60
T לחץ בהייטק אוף טופיק 256
Y השוואת משכורות בהייטק התפתחות אישית 12
Captain Sparo ראיונות עבודה בהייטק - הצד של המעסיק אוף טופיק 152
Lemonade כמה שאלות בנושא עבודה בהייטק מכירות התפתחות אישית 1
ר כל כמה זמן נהוג להחליף מקום עבודה בהייטק? התפתחות אישית 37
מ ציפיות שכר בהייטק ואיזון בית עבודה אוף טופיק 173
A השקעת הכנסה בהייטק בחברה אחרת - חברת ארנק? התפתחות אישית 7
1337justme אבטלה בהייטק - סוגיות אוף טופיק 190
U משכורות לא בהייטק. התפתחות אישית 27
M איך מתחילים תהליך חיפוש עבודה לטובת רילוקיישן בהייטק? אוף טופיק 7
K קריירה בהייטק - צומת דרכים התפתחות אישית 17
S שאלה למי שעובד בהייטק בשכר של 18+ ברוטו, כמה שעות אתם עובדים ביום אוף טופיק 31

נושאים דומים

Back
למעלה