1. אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.

דמי ניהול שנתיים ביום אחד ?

הנושא בפורום 'פינת המשקיעים' פורסם ע"י Peper, ‏20/5/20.

data-full-width-responsive="true">
  1. Peper

Peper משתמש רשום

במקרה שקניתי קרן סל עם עלות דמי ניהול לדוגמא של 0.5 אחוז, למחרת החלטתי למכור את הקרן האם יגבו לי 0.5 אחוז מהסכום בקרן ? או שמחשבנים את זה שנתי מה שאומר שעל יום אחד אני ישלם רק פרומיל מעלות דמי הניהול שזה יוצא כלום, תודה רבה לעונים

Sander אוהב/ת את זה.
  2. Yoss

Yoss משתמש בכיר

לא, זה שנתי. בכל מקרה העמלה מגולמת במחיר הקרן, כך שתקבל בדיוק את שווי המכירה (בניכוי מס, אם יש).

(אין באמור כדי להמליץ על הפרקטיקה של החזקה יומית בקרנות סל)

Peper אוהב/ת את זה.
  3. Peper

Peper משתמש רשום

תודה רבה עזרת לי מאוד, ואם כבר ציינת את זה, האם יש סיבה שבשלה אתה לא ממליץ על פרקטיקה של החזקה יומית בקרנות סל ?

4. moshe 500

moshe 500 משתמש סולידי

כן.
    א. אסור להמליץ
    ב. דעתו האישית כנראה שלקנות קרנות סל ליום אחד זה יותר מטפשי.

גם אני לא ממליץ

כימאי, Peper, Yoss ו-2 משתמשים נוספים אוהבים את זה.
  5. חתול לילה

חתול לילה משתמש בכיר

יגבו ממך עמלת קנייה/מכירה שביחד תגיע בערך ל- 0.5 (תלוי בברוקר שלך).
    ובכל מקרה אם אתה חושב שתוכל להרוויח ממסחר יומי אז
    גוגל: הסולידית מסחר יומי

yossik אוהב/ת את זה.
  6. Peper

Peper משתמש רשום

קראתי את הפוסט הנל, אני לא מתכוון להיות סוחר יום יותר בכיוון של תקופות קצרות, הדגש של הסולידית הוא על ספקולנטים שסוחרים במניות בצורה יומיומית עם סיכון גבוה ביותר, אני מתכוון לסחור במדד שהוא מוצר הרבה יותר סולידי על פני תקופות קצרות

7. חתול לילה

חתול לילה משתמש בכיר

דעתי שגם מכך לא תצליח להרוויח (קרא על השערת השוק היעיל וכו).
    בכל מקרה אם אתה רוצה להתנסות בזה, אני ממליץ לשים סכום מוגבל וחסום לצורך הלמידה.

Yoss ו-Peper אוהבים את זה.
  8. Peper

Peper משתמש רשום

כך אעשה

חתול לילה אוהב/ת את זה.
  9. moshe 500

moshe 500 משתמש סולידי

מה אתה מתכוון תקופות קצרות?
    והאם בדקת את העניין לפני המחשבה להשקיע לתקופות אלו?

10. Peper

Peper משתמש רשום

אני אסביר, השוק נמצא כעת בתקופה של דשדוש זה יכול להסתיים מחר וזה יכול להמשך גם חודש, הרעיון הוא לקנות למטה ולמכור למעלה, כמובן שאי אפשר לדעת בדיוק אבל אפשר לשער ולהצליח ב 60 - 70 אחוז של הפעמים, פיתחתי אסטרטגיה שלמה בעניין ובדקתי אותה בדמו, בכל אופן לאף אחד לא מובטחת הצלחה, אני מנסה...

11. moshe 500

moshe 500 משתמש סולידי

הבנתי.
    תקשיב, אני לא בא להקניט או משהו גם אני די חדש בשוק ההון,
    אבל רק לפני ימים אחדים לא ידעת את ההבדל בין קרן סל לקרן מחקה ועוד דברים בסיסיים, (שזה סבבה למי שחדש בשוק ההון) איך כבר פיתחת "אסטרטגיה" והחלטת שהשוק תיכף עולה וכו'?
    תעשה כמובן מה שאתה רוצה, ואתה תחליט איזה סיכונים לקחת, רק חשוב שתעשה את זה בעיניים פקוחות. בהצלחה.

Barak, Modric19 ו-Yoss אוהבים את זה.
  12. yossik

yossik מודרטור

מה, אתה סטטיסטיקן? אתה מדבר על הימור ובהימורים הבית תמיד מנצח.
    להזכירך:
    https://www.hasolidit.com/kehila/threads/מחפש-קרן-סל-על-ת-א-35.15589/#post-359138
    אין לך נסיון, אתה חדש בתחום אז למרות שאסור לייעץ, עצתי לך לחזור לבלוגים וללמוד את החומר.
    במערכת הדמו התיאוריה עובדת, במציאות זה לא עובד כי אין לך משאבי מיחשוב אדירים לנצח את המתחרים שלך בשוק האמיתי [יש דיונים בנושא].
    בכל אופן, אני מאוד מעריך את הנחרצות שלך והרצון [ממש לא בציניות] לשאול עוד ועוד ובהצלחה.

13. כימאי

כימאי משתמש בכיר

הדבר הכי גרוע בשבילך יהיה אם תצליח. כי אז תנסה שוב.

the_newbie ו-dror אוהבים את זה.
  14. tdc

tdc משתמש ותיק

חכו שהוא יגלה מה זה אופציות o_o

15. mudale222

mudale222 משתמש בכיר

ששששששששששששששש!!!! הנה הפלת אותו בפח ;)

@Peper , לפני שאתה שורף סתם כסף תעשה בקטסטינג על האסטרטגיה שלך ואח"כ תנסה אותה בחשבון דמו, ורק אז אם הכל טוב לך על זה.

16. Peper

Peper משתמש רשום

תסתלבטו חופשי אם זה גורם לכם הנאה, אני כבר שנים עוקב אחרי שוק ההון, ואני יכול להסביר לכם איך המסחר באופציות מתנהל, מאז המשבר של 2008 אני עוקב ולומד ולומד... עד היום לא השקעתי עכשיו אני נכנס אחרי הרבה מאוד הפנמת ידע, כן אני יודע צריך להשקיע במדדים... כל טמבל יכול להשקיע במדדים בשביל זה לא צריך ללמוד את שוק ההון, "רוב הסוחרים בשוק נכשלים" נכון כי רוב הסוחרים הם אנשים בלי שום ידע וניסיון שחולמים להביא את המכה ולעשות כסף,
    האסטרטגיה, הקור רוח, והשליטה העצמית, זה מה שיוצר את המיעוט בשוק ההון שמרוויח, ומרוויח הרבה !

yossik אוהב/ת את זה.
  17. mudale222

mudale222 משתמש בכיר

אני מאוד מאוד מתקשה להאמין לך.
    בן אדם שעוקב שנים אחרי השוק ויכול להרצות לנו על אופציות, לא אמור לשאול איך גובים דמי ניהול ומה ההבדל בין מכשירי השקעה שונים.
    ואגב, בניגוד למה שאתה חושב רוב הסוחרים הם ממש לא אנשים בלי ידע וניסיון...
    הם בדר"כ אנשים שחושבים ש"האסטרטגיה, הקור רוח, והשליטה העצמית, זה מה שיוצר את המיעוט בשוק ההון שמרוויח, ומרוויח הרבה" - וכמובן שהם בטוחים שזה מה שהם.

tdc, dror ו-Rahash אוהבים את זה.
  18. קפה שחור

קפה שחור משתמש בכיר

מצטרף ל"קושי"
    @Peper
    בכל מקרה, אם מה שרשמת הוא נכון או מוקצן או ווטאוור זה רק משהו לפתור בינך לבין עצמך
    בכל מקרה, כאן עוזרים, לא מייעצים, אולי אפשר לספר לך מהנסיון

כל ה"מאפיינים" שציינת הם אכן חשובים, אבל אפשר להגיד את זה על כל דבר בחיים, כמו קריירה או פרוייקט
    מה שעוזר לך להצליח בשוק ההון הוא לדעת שאתה יכול להפסיד באותה מידה שאתה יכול להרוויח, להתכונן לזה וליישם את זה
    מעבר לזה, אם אתה מחפש "אלפא" (ארחיב אם תרצה) אתה תמיד עושה זאת עם הפלח הכי קטן של התיק
    לכן, כאשר אדם רוצה "להתחכם" הוא יעשה זאת תמיד עם כל מה שהוא מוכן להפסיד, ואם הוא לא מוכן להפסיד את זה, ישמור על זה

המרווחים הגדולים הם אלה שידעו לשמור על ההון שלהם באותה מידה שהם הגדילו אותו

כמובן אפשר לתמצת כמה אנשים שפשוט קנו משהו מאוד מאוד מוקדם ומכרו ממש אבל ממש מאוחר
    אבל זה כבר עניין של תיזמון והידחפות חובבנית לתוך קהל של ענקים שעוסקים בזה 24/7 ואפילו מקבלים על זה משכורת

עוד דרך להצליח בשוק ההון (אמנם הפרטי) זה להשקיע בעצמך או בסביבתך במשהו שנראה לך מוצלח, להעיז, ליזום
    ובסוף למכור למישהו אחר את הכל או חלקים מזה ולעבור לדבר הבא
    אם ניחנת ביכולת כזאת, אז אפשר להצליח מאוד, ואם לא ומצאת אחד שהוא כן נראה לך, תמיד תוכל לבצע רק את פעולת ההשקעה

לכל דבר יש את הסיכון שלו, מה שחשוב להבין שזה הדבר היחיד להבין

19. Peper

Peper משתמש רשום

מצטער אבל לא חידשת כלום

20. Peper

Peper משתמש רשום

אני עוקב שנים אחרי השוק עצמו, איך הוא מתנהג ואיך הוא מגיב, מה הטריגר של עליה ירידה וכו' ולא אחרי מכשירי ההשקעה הפיזיים, זה היה פחות רלוונטי לי עד היום...

מוזמנים להשתמש בקישורי השותפים הבאים כדי לקנות באמאזון , להוריד ספרי שמע, או להקים אתר אינטרנט משלכם (מדריך מפורט - כאן). תודה על תמיכתכם באתר.
טוען...
נושאים דומים פורום תאריך
קל גמל שינוי דמי ניהול למקסימום כעבור שנתיים פינת המשקיעים ‏25/5/20
דמי ניהול- אני פראייר? פינת המשקיעים ‏8/5/20
כיצד נגבים דמי ניהול ודמי נאמנות עבור אחזקת קרן נאמנות ומתי הם נגבים? פינת המשקיעים ‏2/5/20
דמי ניהול מול פיזור פינת המשקיעים ‏2/4/20
קרן בדמי ניהול אפס - מה הקאץ׳? פינת המשקיעים ‏30/3/20
  1. אתר זה משתמש בעוגיות דפדפן. אין באמור בפורום כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בצרכיו של כל אדם.