• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

דמי ניהול- אני פראייר?

• פותח הנושא danl
  • פורסם בתאריך

danl

משתמש רגיל
דירוג
52
שלום, אני בן 23 ולפני כשבועיים פתחתי חשבון מסחר עצמאי וקניתי מספר קרנות סל ישראליות שעוקבות אחר מדדים מובילים בעולם.
שורה תחתונה, לאחר ההשקעה (80k) התחלתי לקרוא יותר כאן בפורום ובכלל מאמרים של הסולידית, והבנתי שייתכן ש'יצאתי פראייר' מבחינת דמי ניהול. אשמח אם מישהו יוכל לעשות לי כאן סדר. רכישותיי הן:
40K בהרל sp500 ממ שגובה דמי ניהול 0.5.
20K בsp/asx 200 קסם. דמי ניהול 0.8.
20K בmdax תכלת, דמי ניהול 0.8
אני מרוצה מהתיק מכמעט כל הבחינות, ולאחר קריאה מרובה אני יודע שאת הסיכון של 100 אחוז מניות אני מוכן לקחת על עצמי. אך אני לא מצליח למצוא הסבר ראוי לגבי דמי ניהול של קרנות, והאם ייתכן שעליי למכור את הקרנות והלחליפן באלה שלוקחות 0.2 ופחות מכך . כמובן שהרווח שנוצר עד כה הוא שולי בלבד.
נ.ב ראיתי במספר מאמרים של הסולידית, לדוגמא בהרכבת התיק שוקולד מריר, שהיא משתמשת בעצמה בקרנות שלוקחות דמי ניהול דומים ואף גבוהים מאלה שלי. מה הקאץ'? יכול להיות שיש לקרנות אלה יתרון על הקרנות המאוד זולות?
תודה רבה מראש

זה דמי ניהול גבוהים מאוד. ל sp500 למשל יש קרן של בלאקרוק בדמי ניהול של 0.07 בלבד (אתה משלם פי 7 יותר!), וזו חברה גדולה כך שהסיכוי שדמי הניהול יעלו הוא די נמוך (להבדיל מקרנות ישראליות עם דמי ניהול 0, שעליהן אפשר להגיד בוודאות שדמי הניהול יעלו).

תודה. מספר שאלות:
א. מה מספר הקרן של בלאקרוק שכתבת? יודע על קרנות מקבילות של ה dax ,asx?
ב. מה בעצם האינטרס כן להחזיק באחת הקרנות היקרות שאני מחזיק בהן? למה רבים מחזיקים בהן?
ג. האם אצטרך לשלם מס מיד בעת המכירה, במידה ואני מוכר ומיד קונה את הקרנות האיריות?

מה בעצם האינטרס כן להחזיק באחת הקרנות היקרות שאני מחזיק בהן?
אם אתה יודע שהמדדים של אוסטרליה/גרמניה יעשו תשואה גבוהה יותר מהשוק האמריקאי או העולמי.
אחרת אין סיבה להחזיק בקרנות האלה.
למה רבים מחזיקים בהן?
מאותה סיבה שאתה מחזיק - יועצי השקעות ממולחים.

לדוגמא בהרכבת התיק שוקולד מריר

שים לב שבתחילת 2016 הסולידית עשתה שינוי מתודי בתיק והחליפה את כל הקרנות בקרן אחת שעוקבת אחרי מדד MSCI World

תודה. מספר שאלות:
א. מה מספר הקרן של בלאקרוק שכתבת? יודע על קרנות מקבילות של ה dax ,asx?
ב. מה בעצם האינטרס כן להחזיק באחת הקרנות היקרות שאני מחזיק בהן? למה רבים מחזיקים בהן?
ג. האם אצטרך לשלם מס מיד בעת המכירה, במידה ואני מוכר ומיד קונה את הקרנות האיריות?

א. תעשה גוגל "קרנות בלאקרוק". לא יודע על מקבילות.
ב. אין ממש, רבים מחזיקים מהסיבה שאתה מחזיק - חוסר ידיעה. או שהם החזיקו בעבר כשהדמי ניהול היו אפסיים ופתאום הם קפצו.
ג. כן, אם אתה ברווח אתה תשלם מס. זאת הסיבה שלפעמים אנשים נתקעים עם הקרן היקרה. אתה יכול לעשות אקסל ולחשב מה יותר משתלם לך לאורך זמן ולהחליט אם למכור ולהעביר הכל לקרן חדשה, או פשוט להתחיל להכניס כסף חדש לקרן חדשה מבלי למכור את הקודמת (למען ההגינות קיימת אפשרות של להישאר גם בעתיד בקרן היקרה, אבל אני לא רואה בזה שום יתרון).

אם אתה יודע שהמדדים של אוסטרליה/גרמניה יעשו תשואה גבוהה יותר מהשוק האמריקאי או העולמי.
אחרת אין סיבה להחזיק בקרנות האלה.

מאותה סיבה שאתה מחזיק - יועצי השקעות ממולחים.

הוא שאל למה אנשים מחזיקים קרנות יקרות, לא למה הם מחזיקים ספציפית את אוסטרליה או גרמניה (אני מסכים איתך ברמה העקרונית, אבל נראה לי שענית לו קצת על אוטומט כשהוא רצה להבין למה מישהו מחזיק קרן יקרה כשיש לה מקבילה זולה).

ברוך הבא! אני לא אוהבת את המונח פראייר...
וקניתי מספר קרנות סל ישראליות שעוקבות אחר מדדים מובילים בעולם.
לא כל מה שקנית זה מדדים מובילים בהכרח. מה היו השיקולים שלך לבחירת קרנות אלו דווקא?
sp500 ממ שגובה דמי ניהול 0.5.
למה אתה בוחר קרן מנוטרלת מדד והאם ברור לך שזה מייקר את המוצר? חקרת ושקלת לפני כן? ויש לא מעט קרנות ישראליות שמחקות את המדד הזה גם במחיר זול יותר.
אגב, אני משקיעה בקרן תכלית לא מנוטרלת על המדד הזה ודמי הניהול הכוללים הם 0.28%. בלאקרוק חדשים בשוק הישראלי ואם הייתי מתחילה היום, יש להניח שהייתי בוחרת להשקיע בקרנות שלהם.

אגב, אני משקיעה בקרן תכלית לא מנוטרלת על המדד הזה ודמי הניהול הכוללים הם 0.28%. בלאקרוק חדשים בשוק הישראלי ואם הייתי מתחילה היום, יש להניח שהייתי בוחרת להשקיע בקרנות שלהם.

גם דמי הניהול האלה יחסית יקרים לא? לעומת זו של קסם למשל

נערך לאחרונה ב:
לקרנות סל בישראל יש דמי ניהול גבוהים. לא ברור מי ירצה להחזיק מוצר כזה במקום קרן מחקה.
כשאני השקעתי בקרן הזאת היא היתה קרן מחקה ובכלל לא היו קרנות סל. לא רציתי למכור ולעבור לאחרת.
חוץ מזה, אני מבקשת אם אפשר להפסיק עם הטון המתגרה הזה שמאד נפוץ בפורום. לאנשים שונים יש שיקולים שונים בקשר לבחירות שלהם ורק אחד מהם זה דמי ניהול ולכן לא בהכרח יקחו את הזול ביותר.

כשאני השקעתי בקרן הזאת היא היתה קרן מחקה ובכלל לא היו קרנות סל. לא רציתי למכור ולעבור לאחרת.
כן, גם לי עשו את התרגיל הזה. בקרוב אני מתכוון למכור ולעבור למנפיקה אחרת, בשביל העיקרון.

לאנשים שונים יש שיקולים שונים בקשר לבחירות שלהם ורק אחד מהם זה דמי ניהול
בהחלט, גם אני מחזיק קרנות ישראליות למרות דמי הניהול הגבוהים יותר. ועדיין אני לא רואה שום יתרון לקרנות סל עם דמי ניהול גבוהים, אלא אם כן מישהו חושב שיצליח להכות את השוק באמצעות תזמונים תוך יומיים.

ועדיין אני לא רואה שום יתרון לקרנות סל עם דמי ניהול גבוהים, אלא אם כן מישהו חושב שיצליח להכות את השוק באמצעות תזמונים תוך יומיים.
דמי הניהול הגבוהים שאופיר מציג הם לדעתי חלק מהבעיה שאין לו שיקולים טובים. אם הוא ישתף פעולה, ננסה לעזור לו להגיע למה שמתאים לו פחות או יותר.

אתה יכול לעשות אקסל ולחשב מה יותר משתלם לך לאורך זמן ולהחליט אם למכור ולהעביר הכל לקרן חדשה, או פשוט להתחיל להכניס כסף חדש לקרן חדשה מבלי למכור את הקודמת
מה החישובים? (בבקשה לפרט)
אחד מהשיקולים (נעלתי הרבה הפסדים ואם אני יוצא עכשיו אני מפסיד את המגן מס על אלפי שקלים)

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ט מזעור דמי ניהול ומיסוי במדד עולמי שוק ההון 23
צ העלאת דמי ניהול בשינוי מסלול השקעה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
עידו ג הבדלי דמי ניהול בקרן אירית - כדאיות שוק ההון 6
ס דמי ניהול לבחור צעיר בפנסיה וקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
L פיטורים ושימור דמי ניהול בקופת גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
ש דמי ניהול ועמלות בבנק - תיק השקעות שוק ההון 5
R שמירת דמי ניהול בקרן פנסיה לאחר עזיבת מקום עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 24
ס דמי ניהול באקסלנס טרייד שוק ההון 3
ר שאלה על דמי ניהול שוק ההון 4
M התייעצות - האם כדאי למכור תעודות סל ישנות עם דמי ניהול גבוהים? שוק ההון 14
E האם דמי ניהול שאני משלם הם סבירים ומה לעשות עם כל המסלולים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
ס דמי ניהול בעבודה ראשונה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
R דמי ניהול פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
U דמי ניהול קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
R דמי ניהול קרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 154
שם משתמש בעייתי "מיטב כספית ניהול נזילות" מעלה את דמי הניהול שוק ההון 26
M ניוד מהפנסיה לקופ"ג - דמי ניהול פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
א הבנת דמי ניהול פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
N דמי ניהול תיק ממוסה לעומת IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 12
ש אירית צוברת על הסנופי עם דמי ניהול של אמריקאית שוק ההון 5
S חישוב של מיסוי ריאלי/נומינלי בתוספת דמי ניהול שוק ההון 2
S חישוב של מיסוי ריאלי/נומינלי בתוספת דמי ניהול מיסים 7
K סוכן ישיר מול סוכנות הסדר - תיאום דמי ניהול? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
D דמי ניהול חודשיים וניוד מסחר עצמאי - מיטב דש לעומת בתי השקעות אחרים צרכנות פיננסית 1
ק דמי ניהול יקרים כנגד תשלום מס על רווחי הון - קרנות ישראליות אל מול זרות שוק ההון 2
B הקרן השקלית 1159250 על מדד S&P 500 (דמי ניהול: 0.07%) של בלאקרוק iShares שוק ההון 2
לאץ' הפסקת הפחתת דמי ניהול? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
Y דמי ניהול ואיזון אקטוארי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 20
א דמי ניהול בפנסיה - שאלה עקרונית פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
R מכירה גדולה משיקולי דמי ניהול - מה כדאי לדעת? שוק ההון 4
D השוואת דמי ניהול או מעבר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
O דמי ניהול נמוכים מול קרן מחקה S&P פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
O חשיבות איזון/גירעון אקטוארי אל מול דמי ניהול פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
ptom הערכת דמי ניהול נסתרים לצרכי סימולציית מס פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 12
c881 הלוואה ב - 1% דמי ניהול מצד אחד. מצד שאני - העברת קופת גמל/ קרן פנסיה לניהול של גוף לא ידוע. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
A דמי ניהול לקרן השתלמות חדשה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
P מחפש מחשבוני פנסיה להשוואת דמי ניהול ומסלולי תשואות, יש דבר כזה? פוסטים מאיכות נמוכה 1
ישראלי מצוי קרן מחכה עם דמי ניהול נמוכים שמתמחה בטכנולוגיה כלל עולמית צרכנות פיננסית 1
M אתר שמשווה קרנות השתלמות מחקות S&P דמי ניהול פוסטים מאיכות נמוכה 0
D התייעצות על דמי ניהול בקרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
ב דמי ניהול גבוהים בביטוח מנהלים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
M דמי ניהול בפנסיה לעובדי מדינה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
M הודעה על שינוי דמי ניהול - יש מה לעשות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
O עליית דמי ניהול הזויה בקופות הגמל של מיטב IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
G דמי ניהול בפנסיה וקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
M קרן כספית איילון - דמי ניהול נמוכים, מה הקאץ'? שוק ההון 12
T האם בקרנות מחכות יש דמי ניהול בשכבות? שוק ההון 5
M הודעה מראש על העלאת דמי ניהול בפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
ל דמי ניהול- פוליסת חיסכון וקופת גמל להשקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
עלילה מסלול כפל דמי ניהול בקרן מחקה איישרס שוק ההון 5