• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

בנוגע לפיקדון

Anomander Rake

משתמש רשום
דירוג
0
שלום, לא בטוח אם זה המקום הנכון מבחינת איזורי הפורום השונים, אבל היה נראה לי המתאים מכולם...
בתקופה האחרונה אני חוסך כסף, ומתלבט איך לעשות זאת. האם דרך פיקדון? האם להשקיע את הכסף בקניית קרנות נאמנות? כרגע אני משקיע בקניית קרנות מבוססות אג"ח ללא מניות, צמודות מדד בבסיסן. מבחינה תיאורטית, איפה עדיף? נניח והממשלה מעלה ריביות, אני מניח שדווקא שערך הקרנות ירד יותר, לא? קחו בחשבון שאני עדיין לא חגגתי 20 והמטרה היא לחסוך כסף לעת צרה, אבל מה טוב אם הערך שלו עולה טיפה עם הזמן... :) אשמח לעצות בהתחשב בנסיבות, כמובן פתוח לשאלות.

נ.ב
אם זה לא המקום המתאים, מבקש סליחה מראש!

ברוך הבא לפורום!

עצה ממישהי שהייתה בסיטואציה דומה לשלך ( = clueless) עד לא מזמן:
תשקיע הרבה זמן בללמוד הרבה ותמיד תטיל ספק בעצות של אנשים זרים בפורומים איזוטריים.

ויותר בפירוט: תקרא ותבין את הבסיס, תחשוב על תיק, ותפרסם אותו פה. אחרי שיקטלו לך אותו (במובן החיובי) תקרא עוד, וחוזר חלילה...

כרגע אני משקיע בקניית קרנות מבוססות אג"ח ללא מניות.
אג"ח ממשלתיות או קונצרניות?
בבלוג הסולידית טוענת שלמשקיעים רבים כדאי להחליף את האג"ח הקונצרניות בממשלתיות + מניות, וכך לקבל פוטנציאל תשואה גבוה יותר, עם אותו הסיכון.

ג"נ: מחזיק את כל הנכסים שהזכרתי.

צמודות מדד בבסיסן
לא הבנתי את השימוש במילה "בבסיסן". האם האג"ח הינן צמודות למדד המחירים לצרכן? האם הקרן עוקבת אחרי מדד אג"ח?

נניח והממשלה מעלה ריביות, אני מניח שדווקא שערך הקרנות ירד יותר
הערך של אג"ח בריבית קבועה, יורד כאשר הריבית עולה מעבר לציפיות השוק, אבל יורד כשהריבית יורדת. הערך של אג"ח בריבית משתנה פחות מושפע מהריבית.
האם אתה יודע שהריבית תעלה מעבר לציפיות השוק? אם כן, ידע זה שווה כסף רב.

האם דרך פיקדון? האם להשקיע את הכסף בקניית קרנות נאמנות? כרגע אני משקיע בקניית קרנות מבוססות אג"ח ללא מניות, צמודות מדד בבסיסן. מבחינה תיאורטית, איפה עדיף?
אתה שואל על התיאוריה, אבל לתיאוריה אין תשובה כללית.
אביא טענות מקובלות בתיאוריה:
  1. בטווח הארוך, התשואה של המניות גבוהה יותר מאשר כל יתר הנכסים.
  2. א-פריורית, לא ניתן לבחור מניות או אג"ח מנצחות.
  3. יש רק ארוחת חינם אחת: פיזור בין נכסים עם מתאם לא מושלם.

נשמע שאתה שואל מה עדיף לך ספציפית, ואת איננו יודעים ואסור לנו לומר גם אילו ידענו.
אני ממליץ שתקרא את הפוסטים של הסולידית על אג"ח.

המטרה היא לחסוך כסף לעת צרה
מטרה מצוינת.
אישית, אני חוסך מספיק כסף למטרות אחרות, כך שאם תבוא צרה "קטנה" שתדרוש כמה עשרות אלפי שקלים, לא תהיה לי בעיה ללוות את הכסף מיד.

נערך לאחרונה ב:
דבר ראשון, מסכים עם @youngpanther - למידה זה הדבר הכי חשוב.
אני כן אציין שיש כמה פרמטרים חשובים שצריך לקחת בחשבון כשמדברים על שיטת החסכון שלא ציינת. למשל, מה המטרה של החסכון? ההתנהלות שונה אם אתה יודע שאתה חוסך כסף למטרה מוגדרת קרובה, או שזה חסכון לטווח ארוך. ההתנהלות גם שונה בהתאם לסכום הכסף שיש לך ומידת הסיכון שאתה מוכן לקבל.

אני מציע שתקרא קצת על הנושא, תחשוב מה מתאים לך, ואז תשאל שאלות יותר ספיציפיות.

לשאלתך - קרנות מבוססות אג"ח מתחלקות ל-3 סוגים עיקריים: כאלה הכוללות אג"ח ממשלתי בלבד (שנחשב אמין ומשמר את ערכו), כאלה הכוללות (בנוסף לאג"ח ממשלתי, או במקום) אג"ח קונצרני בדירוג גבוהה (שבגדול, אתה נותן הלוואה לחברות שמדורגות ככאלה שיכולות להחזיר את ההלוואה בסיכוי גבוהה, ובמידה שהחברה קורסת אתה למעשה חלק מהנושים שלה) וכאלה הכוללות אג"ח זבל (כלומר, נותן הלוואות לחברות שהדירוג שלהן לא גבוהה, אבל בתמורה מציעות ריביות טובות יותר). קרנות המבוססות על אג"ח זבל נותנות הרבה משחק למנהלי הקרנות ומאפשרות להגיע לתשואות די גבוהות, אבל עם סיכון שכמובן גבוהה יותר. קח את זה בחשבון כשאתה בוחר קרן נאמנות מבוססת אג"ח.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
M כמה שאלות בנוגע לקופ״ג IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
E שאלה בנוגע לזכויות עובדים אוף טופיק 5
N שאלה בנוגע למיסוי של אופציות ו RSU מיסים 3
נ שאלה בנוגע להחזר מס רווח הון מיסים 3
נ שאלה בנוגע לבעלות בקרן סל ולמקרה בו מדינת ישראל מושמדת פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 119
נ שאלה בנוגע למחקר טריניטי וכלל ה4% פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 30
דר אהבהמוזרה שאלות בנוגע לאסטרטגיית תפעול ואיזון תיק שוק ההון 16
ולנטין כיצד תמליצו לי לפעול בנוגע החזר מס ? מיסים 5
ל דילמה בנוגע ללימודים התפתחות אישית 21
D התיעצות בנוגע למגורים באיזור ביה״ח אסף הרופא אוף טופיק 0
G שאלה בנוגע לכדאיות בהשקעה בנדלן נדל"ן 5
Y ייעוץ בנוגע לרכישת דירה ראשונה להשקעה נדל"ן 18
R פורסם תזכיר חוק המצמצם את אי הוודאות בנוגע לשאלה מיהו תושב ישראל לצורכי מס פוסטים מאיכות נמוכה 4
י עזרה בנוגע לפתיחת חשבון מסחר אמריקאי למשקיע פסיבי שוק ההון 12
P בנוגע לדיבידנדים מיסים 2
M אשמח לתגובות בנוגע לאפשרות ועיתוי הכניסה ל : Bloomberg US Corporate 1-5 Years PTF שוק ההון 0
Z כמה שאלות בנוגע לדו"ח שנתי מיסים 2
J התלבטות בנוגע למשיכת כספי פנסיה בצורה חד פעמית לפורש לפנסיה עקב הכנסות אחרות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 27
N התלבטות בנוגע לפרעון משכנתא נדל"ן 15
D שאלות בנוגע לפנסיה וביטוח לאומי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
dudde162000 התייעצות בנוגע פיצול חיסכון פנסיוני פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
mk1 דילמה בנוגע למחזור משכנתא או המשך השקעה שוק ההון 10
ו תהיות בנוגע להתייחסותה של הסולידית ל-"מודל החרדי". פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 34
J לא מבין משהו בנוגע לדמי עמלות במסחר בחו"ל שוק ההון 26
ש שאלה בנוגע ל RSU מיסים 18
T שאלה פרקטית בנוגע להיחלשות השקל שוק ההון 164
A התייעצות בנוגע לקרן השתלמות ובית ספר פרטי שוק ההון 5
ח שווה לצאת ממעמד עוסק פטור? שיקולים בנוגע לביטוח לאומי מיסים 5
deussex שאלה בנוגע לסעיף בפוליסת דירה של חברת ביטוח על שיבוב/תחלוף (אחריות צולבת) נדל"ן 6
S שאלה בנוגע ל 2 etf שאני מתעניין שוק ההון 1
גימפל דילמה בנוגע לקרן מחקה לא מנוטרלת מט"ח שוק ההון 47
deussex היכן להתחיל בנוגע למניות דיבידנדים ? שוק ההון 2
R התייעצות בנוגע לרכישת דירה להשקעה נדל"ן 22
H טיפים לתביעה קטנה בנוגע לרשלנות רפואית אוף טופיק 27
G חילוקי דעות בנוגע לשכר, כיצד לנהוג? אוף טופיק 19
פיש התייעצות בנוגע לאסטרטגיית השקעה ב CS פוסטים מאיכות נמוכה 2
R התייעצות בנוגע לשיפוץ דירה קומפלט נדל"ן 10
ב שאלה בנוגע לקיזוז מס כנגד דיבידנד שהתקבל בדולרים מיסים 3
E עסק פטור - שאלה בנוגע לדיווחים מיסים 1
Y אי בהירות בנוגע לתאריך הכניסה של קרנות כספיות לישראל שוק ההון 0
Y משהו שנכתב לי בנוגע לעמלת הפצה כשבאתי לקנות קרן כספית בבנק ולא ברור לי שוק ההון 8
R דילמה בנוגע להלוואה כנגד קרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 28
K התייעצות בנוגע לפיתוח מוצר התפתחות אישית 6
R התייעצות בנוגע לליווי עיסקי לרעיון וייצוג בניהול מו"מ אוף טופיק 3
deussex שאלה בנוגע לרלוקיישן דרך עבודה אוף טופיק 3
S סיום עבודה והתחלת הכשרה מקצועית-מה כדאי לדעת בנוגע לקרן הפנסיה ולקרן ההשתלמות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
L שאלה בנוגע להעברת מניות מבנק לבית השקעות שוק ההון 8
L שאלה בנוגע להעברת תיק מהבנק לאקסלנס שוק ההון 1
K שאלות בנוגע לניהול סיכונים התפתחות אישית 7
S שאלות בנוגע למחקר לפני קניית דירה ראשונה להשקעה - בדגש על התחדשות עירונית נדל"ן 11

נושאים דומים

Back
למעלה