• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

בואו נדבר על זה - נאסד"ק 100 או S&P 500?

חזרת לאזור הסנופי
לא ממש הבנתי.
אם אני לוקח סיכון רק בקרן השתלמות למשל שפתורה ממס ועוקב אחרי הנאסדק 100.
נכון שבהשוואה 50 שנה אחורה הממוצע שלו מול הS&P 500 דומה והשונות גדולה יותר אבל זה קצת מטעה כי הטכנולוגיה מאז תחילת שנות ה2000 קפצה כמה מדרגות קדימה ולא רואה סיבה שזה לא ימשיך, אולי רק אירוע חמור כמו משבר האקלים יכול לעצור הכל.

@אנליסט101 ציטטת לינקים אם אתה רוצה להמנע מהעיכוב אז תחכה שלא תהיה n00b או שאל תקשר ללינקים בינתיים.
ר אבל זה קצת מטעה כי הטכנולוגיה מאז תחילת שנות ה2000 קפצה כמה מדרגות קדימה ולא רואה סיבה שזה לא ימשיך,
השאלה היא לא אם יש כסף לעשות בטכנולוגיה, השאלה היא אם ביחס לסיכון הנוכחי, מניות הטכנולוגיה מתומחרות בחסר או לא.

ולא רואה סיבה שזה לא ימשיך
אבל כמו שאתה לא רואה סיבה גם אחרים לא רואים סיבה.
כלומר המחיר היום כבר משקף את הציפיות לכך שזה ימשיך.

תחשוב על זה ככה - יש נכס שעולה היום 1 ש"ח ואתה מניח שבעוד עשר שנים הוא יהיה שווה 2 ש"ח (כ 7% תשואה שנתית, זה בערך ממוצע הסטורי של מניות).
עכשיו יש נכס אחר שעולה היום 1 ש"ח וכולם מניחים שבעוד עשר שנים הוא יהיה שווה 10 ש"ח (כלומר תשואה הרבה יותר גדולה מהנכס הראשון).
ברור לך שהרבה אנשים יהיו מוכנים לקנות אותו ב1 ש"ח היום, והמחיר היום כבר עולה. והנה הרבה אנשים מוכנים לקנות אותו היום גם ב2 ש"ח וגם ב3 ש"ח, כי עדיין תקבל הרבה יותר תשואה מאשר על הנכס הראשון.
די מהר מגיעים למצב שהנכס השני עולה כבר היום 5 ש"ח והתשואה הצפויה שלו ב10 שנים הקרובות היא אותם 7% כמו של הנכס הראשון.

@אנליסט101
השאלה היא לא אם יש כסף לעשות בטכנולוגיה, השאלה היא אם ביחס לסיכון הנוכחי, מניות הטכנולוגיה מתומחרות בחסר או לא.
אבל ההשקעה היא ל20-30 שנה קדימה אז מה זה משנה הסיכון הנוכחי?
אבל כמו שאתה לא רואה סיבה גם אחרים לא רואים סיבה.
כלומר המחיר היום כבר משקף את הציפיות לכך שזה ימשיך.
כמו החשבון שעשית אני מניח שעשו גם לפני 5 שנים ועדיין הנאסדק השיג תשואה עודפת על הסנופי.

כמו החשבון שעשית אני מניח שעשו גם לפני 5 שנים ועדיין הנאסדק השיג תשואה עודפת על הסנופי.

ובגלל שההערכה של ההם מלפני 5 שנים לא התבררה כנכונה בדיעבד, אתה מניח שגם היום הם טועים בהערכה שלהם ועוד באותו כיוון?

הערכת קבלת החלטות בהשקעות עדיף לעשות על בסיס המידע שהיה קיים ברגע קבלת ההחלטה, לא לפי התוצאה 5 שנים אחרי.

תלוי למי ומה.
אם אני הייתי רוצה לעקוף את תשואת השוק הייתי מתמנף, לא מתמקד בסקטור ספציפי.
אז היום באים אנשים כמוך ואומרים תראו איך הוא עקף את הציפיות ומעלים אותן. מתישהו הוא לא יעמוד בציפיות?

ובגלל שההערכה של ההם מלפני 5 שנים לא התבררה כנכונה בדיעבד, אתה מניח שגם היום הם טועים בהערכה שלהם ועוד באותו כיוון?.
הכוונה היא שכמעט בלתי אפשרי לדעת מתי אתה בשיא, יכול להיות שהאיזון יהיה בעוד 5 או אפילו 10 שנים אבל עד אז כבר תשיג תשואה עודפת שעדיין תספיק לעקוף את הסנופי.
אם אני הייתי רוצה לעקוף את תשואת השוק הייתי מתמנף, לא מתמקד בסקטור ספציפי.
עדיין לא קראתי מספיק על מינוף כדי לענות לך על זה. אני מניח שיש גם חסרונות.

יכול להיות שהאיזון יהיה בעוד 5 או אפילו 10 שנים אבל עד אז כבר תשיג תשואה עודפת שעדיין תספיק לעקוף את הסנופי.
התשואה בעבר הייתה כמעט זהה, והתנודתיות פי 2. נשמע כמו סיכון לא סביר.

הגדלת הסיכון לפחות קצת יותר מהתשואה
לקחתי למשל את QQQ מול SPUU
ב-5 שנים 2% יותר לסנופי, ב-3 שנים ושנה אחת הנאסדק ניצח בגדול.

התשואה בעבר הייתה כמעט זהה, והתנודתיות פי 2. נשמע כמו סיכון לא סביר.
מתי זה בעבר? לדעתי פיצוץ בועת הדוט קום קצת מעוות את ההשוואה, עכשיו חברות הטכנולוגיה הרבה יותר מבוססות.

לקחתי למשל את QQQ מול SPUU
ב-5 שנים 2% יותר לסנופי, ב-3 שנים ושנה אחת הנאסדק ניצח בגדול.

מתי זה בעבר? לדעתי פיצוץ בועת הדוט קום קצת מעוות את ההשוואה, עכשיו חברות הטכנולוגיה הרבה יותר מבוססות.
לא מעניין אותי תשואה שנתית אלא עשורים.
בכל מקרה הנאסדאק בעשור האחרון היה בהחלט השקעה מאד מוצלחת ואין על כך ויכוח
יכול חהיות שימשיך כך וגם על כך אין ויכוח.
השאלה היחידה היא מה הסיכונים? קשה לומר אבל נסיון העבר מלמד שהתמקדות בסקטור יחיד שהצליח מאד ב20 השנה האחרונות לאו דווקא יתן תוצאות מיטביות מבחינת תשואה ו/או יחס תשואה סיכון.

אתה זה שהחליט שהוא מסתכל על העבר. אם מבחינתך רק X שנים אחרונות רלוונטיות אפשר לקבל המון מסקנות.

אבל נסיון העבר מלמד שהתמקדות בסקטור יחיד שהצליח מאד ב20 השנה האחרונות לאו דווקא יתן תוצאות מיטביות מבחינת תשואה ו/או יחס תשואה סיכון.
אין לי כדור בדולח אבל בגלל שמדובר בסקטור הטכנולוגיה אני מאמין שככל שהזמן יעבור התלות בו תהיה רק גדולה יותר ויש עוד הרבה לאן להתפתח,
יכולות לקום עוד הרבה חברות כמו פייסבוק, גוגל או אמזון.
אתה זה שהחליט שהוא מסתכל על העבר. אם מבחינתך רק X שנים אחרונות רלוונטיות אפשר לקבל המון מסקנות.
רק להשוואה הספציפית הזאת אני חושב שרק 20 השנים האחרונות רלוונטיות

• אהבתי
Reactions: d4c
אתה צודק. בוא נסתכל על ההסטוריה אבל נתעלם מכל השנים שבהם המדד ירד, כי זה מעוות את ההשוואה.
אין לי כדור בדולח אבל בגלל שמדובר בסקטור הטכנולוגיה אני מאמין שככל שהזמן יעבור התלות בו תהיה רק גדולה יותר ויש עוד הרבה לאן להתפתח,
יכולות לקום עוד הרבה חברות כמו פייסבוק, גוגל או אמזון.
השאלה היא לא אם התחום יגדל אלא האם הוא יגדל יותר מהציפיות של המשקיע הממוצע.
זה הבדל מאוד גדול.

אתה צודק. בוא נסתכל על ההסטוריה אבל נתעלם מכל השנים שבהם המדד ירד, כי זה מעוות את ההשוואה.
יש הבדל בין להתעלם = להשוות את כל השאר כולל השנים הקודמות לזה לבין להתחיל להשוות אחרי האירוע.

השאלה היא לא אם התחום יגדל אלא האם הוא יגדל יותר מהציפיות של המשקיע הממוצע.
זה הבדל מאוד גדול.
מבין את ההבדל אבל לא חושב שהמשקיע הממוצע יכול לדעת היום יותר מ-5 שנים קדימה, תמיד יהיו טכנולוגיות חדשות והקצב רק גודל.
בזום אאוט אנחנו ממש בתחילת העידן הזה.

הכוונה היא שכמעט בלתי אפשרי לדעת מתי אתה בשיא, יכול להיות שהאיזון יהיה בעוד 5 או אפילו 10 שנים אבל עד אז כבר תשיג תשואה עודפת שעדיין תספיק לעקוף את הסנופי.

כתבת בעצמך יכול להיות, זה אומר שזה רק תרחיש אחד אפשרי, אבל יש גם תרחישים אחרים (לדוג׳, השיא הוא היום ומחר השוק ייפול, ענף אחר מחוץ לנאסד״ק יתחזק על חשבון הטכנולוגיה ונאסד״ק לא ישיג את הסנופי ב-15 שנה הבאות).

אתה רואה איזושהי אסטרטגיית (לרבות נק׳ יציאה, לא חייב בשנים אלא רק קריטריון ברור) להשקעה מחקה נאסד״ק (לא ממונף) שתבטיח לך תשואה גבוהה יותר מהשקעה מחקה סנופי? סביר שלא.

אל תבין אותי לא נכון, זה לגיטימי לגמרי להאמין שהסקטור הטכנולוגי יוביל שנים קדימה ולכן לתעדף מדד שנשען יותר על הסקטור הזה. אבל לקבל על עצמך את הסיכון שההערכה הזו לא תתממש ותפסיד (ומנגד יכול להיות שהוא יצליח יותר ממה שאתה מעריך עכשיו).
כמו שזה נראה כרגע, אתה לא מכיר בזה שיש סיכון עודף ואתה נשען על נתונים חלקיים כדי לתמוך את זה. בתחילת שנות התשעים היה נראה שמגזר האנרגיה ישלוט לנצח, השימוש ברכבים, מטוסים, רכבות וחשמל וכו׳ בטח רק יגדל, היום אין חברת אנרגיה אחת בין ה-25 הגדולות בסנופי.

אתה רואה איזושהי אסטרטגיית (לרבות נק׳ יציאה, לא חייב בשנים אלא רק קריטריון ברור) להשקעה מחקה נאסד״ק (לא ממונף) שתבטיח לך תשואה גבוהה יותר מהשקעה מחקה סנופי? סביר שלא.
אין שום דבר בטוח
כמו שזה נראה כרגע, אתה לא מכיר בזה שיש סיכון עודף
דווקא מכיר ולכן דיברתי רק על חלק מהתיק ובחשבון פטור.
בתחילת שנות התשעים היה נראה שמגזר האנרגיה ישלוט לנצח, השימוש ברכבים, מטוסים, רכבות וחשמל וכו׳ בטח רק יגדל, היום אין חברת אנרגיה אחת בין ה-25 הגדולות בסנופי.
אני חושב שזה הימור סביר לקחת שסקטור הטכנולוגיה ימשיך להיות דומיננטי בעשרות השנים הבאות (ומלמידה מהעבר קצב ההתפתחות עלה על ציפיות המשקיעים). אבל שוב, אני לא כזה מבין גדול ויכול להיות שעם עוד שנה ניסיון וידע אני אשנה את דעתי.

ואם יקרה משהו שימנע מקריסה כזו להפיל את כל העולם, או יגרום לקריסה כזו להפיל את כל העולם בשיעור נמוך משמעותית מארה"ב, זה משהו בסדר גודל של איראן הצליחה להפיל פצצת אטום על ניו יורק, ואני סובר שנשמע על זה בחדשות ונוכל לעדכן בקליק את תיק ההשקעות שלנו.
למה שמישהו יקנה את המניות שלך בארה"ב אחרי שיקרה דבר כזה?
מה היתרון שלך על פני שאר המשקיעים שאמור לאפשר לך למכור לפני כולם?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
N בואו נדבר ת'כלס שוק ההון 6
אשר בואו נדבר על תמהיל שלישים נדל"ן 23
נ בואו נדבר על הנושא האהוב עליכם - מעבר לIB צרכנות פיננסית 9
eivgeni בואו נדבר על עיתוי השקעה נדל"ן 3
נ פקדונות מכל הסוגים - בואו נעשה סדר שוק ההון 20
ה בואו נתכנן תיק השקעות ביחד שוק ההון 16
M בואו לעזור לי לא להפסיד :-) שוק ההון 3
S בואו נעשה סדר בנוגע למס מלכה (UK) מיסים 22
ח בואו נלמד על אינפלציה בארה"ב שוק ההון 5
ק בואו להמר - זה בחינם שוק ההון 73
משה בואו ללקט פטריות יום שישי ה06/01 ביער ראש העין אוף טופיק 21
Osterreicher בואו תקטלו לי את התיק! שוק ההון 43
breezblock אתגר המזון 2- בואו וספרו לנו עם מה אתם מבשלים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 10
הקוקיה אתגר המזון-בואו וספרו לנו מה אתם עושים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 66
הסולידית בואו לומר שלום! שער הקהילה 414
adamshalev תעודת סל או ETF - בוא נדבר על מספרים תכלס שוק ההון 166
שם משתמש בעייתי השכרת דירה זה יותר משתלם מלקנות? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
E יש פה בני 50 פלוס שזוכרים איך זה לצאת להופעה ? אוף טופיק 7
A פיצול מנייה עתידי - מה זה אומר ואיך לנהוג? שוק ההון 4
ע זכיתי בפרויקט דירה בהנחה, זה שווה? נדל"ן 13
Z זה כבר נהיה סטנדאפ, השאלה היא על מי צוחקים. פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 14
Z מדד הבנקים ומניות בנקים בישראל, לאן זה הולך ? שוק ההון 7
י דירה סמוכה לפיר אשפה - כמה זה בעייתי? נדל"ן 5
ש יש מצב שהדמי ניהול באמריקאית מחלקת זה רק מהדיבידנדים שוק ההון 1
ש השקעה במדדים, האם באמת הנכון זה להשקיע באותו מדד כל הזמן או לפתוח אפיקים חדשים? שוק ההון 15
T כל יום הנסדק 1%+ למעלה? איך זה יגמר לדעתכם? שוק ההון 21
H ולמה זה רע? - דיון תאורטי על השקעות הדיוטות במדדים אוף טופיק 6
מ האם יש היגיון לא למשוך קצבה מהפנסיה מהשנייה בה זה אפשרי ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 65
N פתחתי עוסק פטור בשביל זה.. איך אני סוגר אותו? פוסטים מאיכות נמוכה 3
M כמה זה חמור להיכנס למינוס צרכנות פיננסית 10
D מניות ערך קטנות בישראל זה סיוט - זמן לעבור לאינטרקטיב? שוק ההון 1
א האם רווח והפסד הון מתקזז גם אם זה ריאלי ונומינלי ? שוק ההון 7
ב אפשר להגיש תלונה במשטרה על הודעות ספאם בטלפון ? זה חוקי בכלל ? פוסטים מאיכות נמוכה 8
E אם אני קונה מחקה מדד - 1159250 בבנק או בבית השקעות זה אותה תשואה בדיוק או שיש סטיות? שוק ההון 3
N האם זה דבילי מצידי? שוק ההון 19
Z האם העלת תקרת עוסק פטור ל120,000 זה החל מ2024 אכן יצא לפועל סופית? מיסים 3
S רגולציה זה מורכב שוק ההון 5
י בית עם 5 יחידות דיור, האם זה כאב ראש או שדווקא הזדמנות? נדל"ן 33
הפרופסור סתם מתוך סקרנות, איך זה לעשות PhD במקום כמו סטנפורד או הרווארד ? התפתחות אישית 1
ש שאלה על אמזון ו- eBay - האם מוצר זה נמכר בפלטפורמות האלה? אוף טופיק 0
C מה הסולידית הייתה אומרת על זה? פוסטים מאיכות נמוכה 4
י מכרזי ר"מי, איך זה עובד?, והאם זה זמן טוב נדל"ן 8
H האם זה אפשרי להשכיר יחידת דיור ב3000+- ש"ח ממשכורת של 6200? צרכנות פיננסית 22
כ הוצאה מוכרת דרך השקעות במניות או נדל"ן וכו'? (תכנון מס) (איך טראמפ עושה את זה?) שוק ההון 0
B האם ניתן להפסיק להגיש דוחות מס שנתיים במצב זה? מיסים 22
E אני רוצה לעשות ללוות צלמים באופן עסקי ולא יודע איך לתמחר את זה. אשמח לעזרה אוף טופיק 2
Y מה זה טופס מש"ח והאם כל רוכש דירה חייב בו? נדל"ן 3
P העברות בנק מיידיות בארץ (לא זה"ב) - מה קורה עם זה צרכנות פיננסית 7
נ נכנסתי למינוס ב- IBKR. כמה זה יעלה לי? צרכנות פיננסית 5
לב מישקין עבודה משרדית - איך אתם שורדים את זה? אוף טופיק 53

נושאים דומים

Back
למעלה