• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

באיזה גיל התחלתם להתעסק בשוק הון?

Eviatar

משתמש סולידי
דירוג
16
עשיתי חיפוש בפורום ונראה שלא היה דיון כזה, אז באיזה גיל התחלתם להתעסק בשוק הון?
אני עדיין עוד לא התחלתי להתעסק אני לומד עדיין על זה
בן 26 (מקווה שזה לא מאוחר מדי להיכנס בגיל כזה)

הגדר "להתעסק", לפתוח פקדון בבנק? לעבור מסלול בפנסיה? לתת למישהו אחר להשקיע בשבילך? לפתוח חשבון מסחר עצמאי?

אם לא צברת עדיין הון משמעותי (בפרספקטיבה של חיים שלמים), זה לא מאוחר.
אם כן, עדיף מאוחר מלעולם לא.
ספציפית אצלי, 26 נחשב מוקדם.

הגדר "להתעסק", לפתוח פקדון בבנק? לעבור מסלול בפנסיה? לתת למישהו אחר להשקיע בשבילך? לפתוח חשבון מסחר עצמאי?
כן התכוונתי לחשבון מסחר עצמאי בעיקרון

לצערי רק בגיל 29

21 כשנכנסתי לקבע וחסכתי את המשכורת. בהתחלה קרנות נאמנות, מסחר עצמאי התחיל כשהייתי סטודנט, בעיקר תעודות סל.
כשהתחלתי להשקיע עוד לא היה לי אינטרנט, הייתי בודק את הביצועים של קרנות הנאמנות במוסף ממון של העיתון.

בגיל 22, כשהשתחררתי מצה"ל.

27
הייתי צריך כניראה איזו מגפה שתתן לי את הכאפה להתחיל.

התחלתי מסחר יומי בגיל 23 ופרשתי בשיא בגיל 25. התפכחתי והתחלתי להשקיע בקרנות בגיל 28.
26 זה לא נראה לי מאוחר - בגילים האלה הגדלת ההון (בדרך כלל) מגיעה מחסכון בכל מקרה ולא מההשקעה

בדיוק לפני שנה התחלתי להשקיע בשוק ההון. בן 26.
אבל תכלס כולנו משקיעים מהרגע שפותחים לנו קרן פנסיה..חח(כמובן עם הרבה הגבלות בדבר)

בהיותי בן 17-18 אח שלי זרק לי כמה מילים על אג"חים ושזה סולידי, אבל שם הדיון נגמר במשפחה. עד שהכרתי את הסולידית=]

התחלתי בגיל 27 עם תיק השקעות שהרכיבה לי יועצת השקעות של הבנק (ייאמר לזכותי שביקשתי ממנה שחלק לא מבוטל יהיה בs&p 500 ודומיו, אך לצערי לא הכל).
בגיל 28 העברתי את כל הניירות לבית השקעות ולניהול עצמאי, ועשיתי סדר בתיק הקיים על טהרת ההשקעה הפאסיבית. מאז אני משקיע באותה אסטרטגיה ולא שיניתי כלום מבחינת התפלגות התיק.

המעניין בסיפור הוא שהגעתי לבנק כבר בגיל 24 כדי לפתוח תיק השקעות, אבל לא הכרתי בכלל את הלוגיסטיקה ולכן רציתי רק עם יועץ השקעות וסורבתי כי לא היה לי מספיק כסף בשביל לקבל שירות ייעוץ. כעבור 4 שנים גיליתי שחיכיתי 3 שנים בשביל משהו שלא הייתי צריך ואני אפילו מתנגד לו באופן קטגורי (רק צריך לשאול את עצמך מה האינטרסים של יועץ ההשקעות בבנק). אבל כל זה חלק מעקומת למידה רגילה שכל אחד מאיתנו עובר בצורה כזו או אחרת. כלקח אאיץ את התהליך הזה אצל הילדים שלי.

הייתי בודק את הביצועים של קרנות הנאמנות במוסף ממון של העיתון.
שמחה לראות עוד עתיק אחד :)
באותה תקופה הייתי מעורבת בהשקעות כאלה בחשבון של אבא שלי (שהתחיל בגיל 75).
אני התחלתי בגיל 53, הבן בגיל 23, הבת בגיל 20.
החשש הזה הוא רק בגלל שאתה קורא בפורום. תשאל את חבריך ותראה שהם אפילו לא מתעניינים בקרן פנסיה (ובטח לא במסלול שלה או בדמי ניהול אם כבר יש להם קרן). אם הם משקיעים משהו דרך אפליקציות נוסח רובין הוד, הם עדיין בגדר מהמרים ולא באמת מתכננים לטווח ארוך.

החשש הזה הוא רק בגלל שאתה קורא בפורום. תשאל את חבריך ותראה שהם אפילו לא מתעניינים בקרן פנסיה (ובטח לא במסלול שלה או בדמי ניהול אם כבר יש להם קרן).
1+
אם הם משקיעים משהו דרך אפליקציות נוסח רובין הוד, הם עדיין בגדר מהמרים ולא באמת מתכננים לטווח ארוך.
אני לא מסכים לכך שכל מי שסוחר ישירות במניות עונה להגדרה הזו. חלק גדול אולי כן אבל אפשר להשקיע במניות מתוך אסטרטגיה ארוכת טווח. בנוסף, במה רובין הוד שונה מ IB בעניין הזה?

עמוק בשנות השלושים. לפני זה היו לימודים ועוד לימודים ועוד לימודים ולא היה כל כך מה להשקיע.
מה שכן תמיד הקפדתי להתנהל כלכלית נכון וזה לדעתי העיקר. ברגע שאתה מתנהל נכון עוד שנתיים שלוש או פחות שנתיים שלוש בתיק השקעות זה לא קריטי.

תמיד השקעתי מאז גיל תיכון, אבל באתי ממקום בו קודם כל דירה, אז קניית דירה שדרוג שלה אחרי מספר שנים החזירו אותי כל פעם אחורה.
קצת אוף, אבל ממבט של שנים רבות, העיקר בצבירת הון למי שלא חי מהיד לפה הוא היכולת לא להעלות את רמת החיים כשהשכר עולה ופחות הניואנסים שבבחירת תיק ההשקעות

אחרי השחרור מהצבא קיבלתי המלצה מאבי להשקיע את רוב מענק השחרור במניות. ברגע שזה היה אצלי בתיק וראיתי את האפקט החיובי לאורך זמן של השקעה זו, הגדלתי אותה עם הזמן.

20 בערך, אבל בעיקר בעצת הבנק. לפני קצת פחות משנה העברתי את הרוב המוחלט לקרנות :)

בצעירותי חסכתי לדירה.
לאחר החתונה השתמשנו בכל החסכון של שנינו לקניית מגרש, ולאחר מספר שנים בנינו בית בעזרת משכנתא גדולה.
עד להחזרת המשכנתא כל כסף פנוי הופנה אליה, וכשלוש שנים לאחר שסיימנו להחזיר אותה, התגרשנו.
שוב נותרתי חסר כסף להשקעה ונאלצתי לקחת משכנתא נוספת לרכישת בית.

כל התלאות האלה הסתימו כשהייתי בן 51 ורק אז סוף סוף גמרתי לשלם את חובותי והתחלתי לחסוך ולהשקיע.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
I חינוך פיננסי - באיזה גיל לקנות מניות ואיך צרכנות פיננסית 19
א סקר: באיזה גיל אתם מתכננים לפרוש/באיזה גיל פרשתם ? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 21
Y באיזה גיל עזבתם.ן את הבית? אוף טופיק 49
פ באיזה גיל אפשר לפתוח עוסק מורשה? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 25
M באיזה שלב כדאי לפנות לאנשי מקצוע (עו"ד, שמאי, מעצב פנים, קבלן שיפוצים) נדל"ן 9
L באיזה קרן השתלמות לבחור? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
C באיזה תנאי שוק פק"מ נותן יותר ריבית מהתשואה של קרן כספית? שוק ההון 6
S משיכת כסף בנסיבות משמחות - באיזה צורה? צרכנות פיננסית 7
T איך אני יודע באיזה שלב הפינוי בינוי נמצא? נדל"ן 5
N באיזה אפיק סולידי אתם משתמשים בימים אלו? שוק ההון 17
א באיזה מקרים קרן כספית תרד? שוק ההון 40
ד התלבטות באיזה מסלול לעשות פירעון חלקי של המשכנתא נדל"ן 15
ranv באיזה ברוקר תנאי השורט short טובים? שוק ההון 7
מ באיזה בנק זר כדאי לפתוח חשבון? צרכנות פיננסית 2
D דוח שנתי למס הכנסה 1301 - החזר מס על הפקדה לביטוח חיים - באיזה סעיף? מיסים 4
Shnizelia באיזה תיק גב אתם משתמשים? פוסטים מאיכות נמוכה 12
D הגרלת דירה בהנחה - באיזה מקום פוטנציאל הרווח ממכירה הוא הגבוה ביותר? נדל"ן 17
I באיזה יום בחודש עדיף לרכוש מדדים בקרן ההשתלמות שלי? שוק ההון 8
P באיזה תמהיל משכנתא לבחור? דירת מחיר למשתכן בנתיבות נדל"ן 10
ג באיזה מטבע נקוב נכס הבסיס בקרן iShares MSCI ACWI UCITS ? שוק ההון 59
א באיזה מחיר ארכוש לי את המנייה שוק ההון 15
R באיזה מדדי מניות בעולם מושקעים כספים במסלול מניות ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
Meni3 באיזה נקודה בחיסכון כדאי לפתוח תיק השקעות שוק ההון 3
M באיזה אופן (מתי) נגבים דמי ניהול בקרנות מחקות? שוק ההון 2
T ביטוח מבנה על דירה - באיזה גובה ומה לכלול? צרכנות פיננסית 1
P תלוש משכורת לקרוב משפחה - באיזה מקרים? צרכנות פיננסית 7
D באיזה פקודה אתם קונים את הETFים שלכם שוק ההון 80
L "לא קוראת עברית וחתמה על הלוואה" - באיזה בנק יש הלוואת עם 44% ריבית? אוף טופיק 18
liranviper מינוף לנדל"ן/מניות - באיזה מטבע? שוק ההון 51
S באיזה יחידות מחיר מוצגת מניה/מדד - שאלה בסיסית שוק ההון 5
Y איך אתם בוחרים באיזה נייר ערך להשקיע? שוק ההון 12
M באיזה פתרונות אתם משתמשים בעבודה לניהול פרויקט אוף טופיק 7
Y באיזה חשבון בנק מומלץ לפתוח לעצמאי? צרכנות פיננסית 11
ImCarryGG באיזה תואר אתם מחזיקים והאם אתם מתכננים לחזור לאקדמיה? התפתחות אישית 173
L מסחר אישי - באיזה בית השקעות אתם כרגע? צרכנות פיננסית 3
H linux באיזה הפצה אתם משתמשים? ואיזה פלטפורמה? אוף טופיק 181
Saver שינוי מקום מגורים כאמצעי להגדלת חסכון - באיזה מחיר? יומני מסע אישיים 15
YuriFink דעתכם בהחלטה באיזה בית השקעות להתחיל. שוק ההון 1
G באיזה בנק היום ניתן לקבל חשבון ללא עמלות? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 1
c881 לכו שימו אוהל באיזה פארק ל-5 שנים שוק ההון 0
Y באיזה שער תבוצע העסקה? שוק ההון 1
Y באיזה מצב כדאי להקים חברת השקעות במקלט מס כדי לצמצם את נטל המס? שוק ההון 133
עומר "כשזה מגיע לכסף שלך - באיזה צד אתה בוחר להיות?" (פרסומת של שקל - סוכנות לביטוח) אוף טופיק 23
ל באיזה שלב משנים את חלוקת התיק (אם בכלל)? שוק ההון 6
S עובד מגיל 14 ורק עכשיו נפל האסימון(24), באיזה מסלול כדאי לחסוך? יומני מסע אישיים 10
I חוק חינוך חינם עד גיל 3 - יש כזה? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 110
Z שאלה לגבי שיעור מרבי למס רווח הון לפני ואחרי גיל 60 פוסטים מאיכות נמוכה 1
כ הקלות מס רווחי הון מעל גיל 60 - כולל קרנות נאמנות? מיסים 35
מ IRA לאחר גיל 67 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
בובין חוט-השני פנסיונר מעל גיל 60 - קרנות השתלמות, קופות גמל והגיון בשיגעון פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4

נושאים דומים

Back
למעלה