• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

אמאזון - למה אני משקיע

• פותח הנושא Ehud
  • פורסם בתאריך
אם בתרשימים יפים עסקינן...

התרשים לקוח מהטוויטר של App Economy Insights והוא שותף דרך הלינק המקורי.

הוא מסכם חלק גדול מהדיון פה אז חשבתי שיהיה נחמד לשתף :)

FgGoM6eVEAIxhQf

נערך לאחרונה ע"י מנהל:
אם בתרשימים יפים עסקינן...

התרשים לקוח מהטוויטר של App Economy Insights והוא שותף דרך הלינק המקורי.

הוא מסכם חלק גדול מהדיון פה אז חשבתי שיהיה נחמד לשתף :)

FgGoM6eVEAIxhQf
נהדר.
הלוואי ויום אחד התקן יחייב כל דוח כספי להיות מוגש בפורמט שיאפשר בלחיצת כפתור להמיר טבלאות לאינפוגרפיק.

והאם חברות הענן הקטנות הללו משתמשות באחד מהגדולים בתור ה IAAS שלהם?
לרוב כן. לפעמים הן משתמשות בשלושת החברות הגדולות ועוברות ביניהן לפי העלויות.
אם כן, הם חשופים כמו כל חברה שרצה על הענן לשינויים ועלויות בתוך חברות התשתית לפי מה שיחליטו בעתיד(אני מניח שזה המצב), אם לא והם מחזיקים בעצמם datacenterים וכו...כמה, איפה, מה הטכנלוגיה ואיך יעמדו בתחרות מול הגדולים מבחינת היכולת פיתוח/תמחור?(אני מניח שהם לא מפתחים ומייצרים גם ציפים).
אין הרבה היתכנות כלכלית בלהיות ספק ענן קטן שמחזיק חומרה משל עצמו.
לקוחות ענן משלמים לפי זמן על משאב חומרה שאתה משאיל להם. לקוח שמשתמש בענן יכול בהחלטה מהרגע להרגע לעבור משני שרתים לאלפיים שרתים במקביל, ויום אחרי יכול לרדת מאלפיים לאפס ב"לחיצת כפתור" וירטואלית. אז מצד אחד ספק הענן צריך שתהיה לו מספיק חומרה כדי לתמוך בזמני הפיק ומצד שני אם הממוצע שלו רחוק מהפיק הוא מחזיק חומרה יקרה שלא מכניסה לו כסף (כמו להחזיק בניין דירות עם אחוז שכירות נמוך). נוסף על כך, היום הוא כבר צריך לקבל החלטות על כמות החומרה שיצטרך בעוד רבעון או שניים או אפילו יותר כי הזמנת חומרה אורכת זמן. כדי להוסיף עוד סיבוך לעסק, ספק הענן צריך כל הזמן לחדש את החומרה שהוא משכיר כי שרת בן 4 שנים לא בהכרח יספק את הסחורה. בנוסף, יש מגבלת מקום וחשמל ורוחב פס ב data centers - כך שהתרחבות צריכה להיות מתוכננת ומתואמת עם גורמים נוספים.
ככל שיש לספק הענן יותר לקוחות, כך התנודתיות בין הניצולת הממוצעת לבין רגעי הפיק קטנה, וקל יותר לצפות את צרכי החומרה של חצי שנה קדימה.

לרוב כן. לפעמים הן משתמשות בשלושת החברות הגדולות ועוברות ביניהן לפי העלויות.

אין הרבה היתכנות כלכלית בלהיות ספק ענן קטן שמחזיק חומרה משל עצמו.
לקוחות ענן משלמים לפי זמן על משאב חומרה שאתה משאיל להם. לקוח שמשתמש בענן יכול בהחלטה מהרגע להרגע לעבור משני שרתים לאלפיים שרתים במקביל, ויום אחרי יכול לרדת מאלפיים לאפס ב"לחיצת כפתור" וירטואלית. אז מצד אחד ספק הענן צריך שתהיה לו מספיק חומרה כדי לתמוך בזמני הפיק ומצד שני אם הממוצע שלו רחוק מהפיק הוא מחזיק חומרה יקרה שלא מכניסה לו כסף (כמו להחזיק בניין דירות עם אחוז שכירות נמוך). נוסף על כך, היום הוא כבר צריך לקבל החלטות על כמות החומרה שיצטרך בעוד רבעון או שניים או אפילו יותר כי הזמנת חומרה אורכת זמן. כדי להוסיף עוד סיבוך לעסק, ספק הענן צריך כל הזמן לחדש את החומרה שהוא משכיר כי שרת בן 4 שנים לא בהכרח יספק את הסחורה. בנוסף, יש מגבלת מקום וחשמל ורוחב פס ב data centers - כך שהתרחבות צריכה להיות מתוכננת ומתואמת עם גורמים נוספים.
ככל שיש לספק הענן יותר לקוחות, כך התנודתיות בין הניצולת הממוצעת לבין רגעי הפיק קטנה, וקל יותר לצפות את צרכי החומרה של חצי שנה קדימה.
בדיוק.(ותוסיף גם את העובדה שהחומרה הופכת להיות propriety גם...אמאזון כנראה לא תמכור למיקרוסופט Graviton...תוסיף לזה מורכבות של נדל"ן, רגולציה, אזורים שונים בעולם, הצורך להיות בכולם על מנת לספק שירות שעומד בדרישות של ארגונים שונים)....זה לא שקנית כמה שרתים, קנית חווה איפשהו והופה יש לך חברת תשתית ואתה הולך להתחרות בשלישייה הזו.(או יותר נכון בדואפול).
בעיני המשחק הזה נגמר. אלו הutlities של התשתית הדיגיטלית. ואיך יראו החיים הדיגטליים של כולנו עוד עשור? עוד שניים?
אני אישית חושב שמיקרוסופט או אמאזון יהיו החברות הראשונות שיגיעו לשווי של 5T...(היום, נראה שהכוון הוא יותר לכוון של 500B...אז יכול להיות שטעיתי ב0)

אז אם לא הולך להיות שחקן תשתית ענן גדול נוסף...ובעצם כל כל אלו שיספקו שירותים, רוכבים על הIAAS הקיימים...ותלויים במבנה העלויות שיסגר מולם ו/או בחסדייהם של החברות האלו ובאילו סגמנטים הם משאירים להם...ומעבר הוא לא/קל עד יקר ובעייתי...ותוסיף לזה "tam unconstrained"...

אז אם לא הולך להיות שחקן תשתית ענן גדול נוסף...ובעצם כל כל אלו שיספקו שירותים, רוכבים על הIAAS הקיימים...ותלויים במבנה העלויות שיסגר מולם ו/או בחסדייהם של החברות האלו ובאילו סגמנטים הם משאירים להם...ומעבר הוא לא/קל עד יקר ובעייתי...ותוסיף לזה "tam unconstrained"...
מהצד השני, אם עלות השירות תהיה בלתי משתלמת, ארגונים חדשים פשוט יעדיפו להתבסס על אחזקת שרתים on premise במקום לצרוך שירותי ענן, מתוך הבנה שזה פשוט יקרע אותם לאורך זמן. גם ארגונים קיימים יכולים להחליט בנקודה מסוימת שעדיף לשלם את העלות הגבוהה של מעבר לספק ענן אחר או אפילו יציאה מהענן על פני המשך ההשתעבדות לעלויות.
בסופו של דבר יש חסם עליון לעלות שאמאזון, גוגל ומיקרוסופט יכולות לגבות, שמעליו ההכנסות ייפגעו. האם הן עוד רחוקות מהנקודה הזו? אולי.

בדיוק.(ותוסיף גם את העובדה שהחומרה הופכת להיות propriety גם...אמאזון כנראה לא תמכור למיקרוסופט Graviton...תוסיף לזה מורכבות של נדל"ן, רגולציה, אזורים שונים בעולם, הצורך להיות בכולם על מנת לספק שירות שעומד בדרישות של ארגונים שונים)....זה לא שקנית כמה שרתים, קנית חווה איפשהו והופה יש לך חברת תשתית ואתה הולך להתחרות בשלישייה הזו.(או יותר נכון בדואפול).
בעיני המשחק הזה נגמר. אלו הutlities של התשתית הדיגיטלית. ואיך יראו החיים הדיגטליים של כולנו עוד עשור? עוד שניים?
אני אישית חושב שמיקרוסופט או אמאזון יהיו החברות הראשונות שיגיעו לשווי של 5T...(היום, נראה שהכוון הוא יותר לכוון של 500B...אז יכול להיות שטעיתי ב0)

אני לא חושב שהחומרה ,כולל חוות שרתים ברחבי העולם היא יתרון תחרותי כזה חשוב לעסק בגודל הזה.

יש עוד עננים שמספקים שירותי iaas על חומרה שלהם בהצלחה רבה. למשל digital ocean והם משמעותית יותר זולים מאמזון.

היה גם דיבור על חברת cdn גדולה שממילא יש לה שרתים בכל העולם , שתתחיל לתת שירותי ענן.

ומבחינת פיתוח חומרה לשימוש עצמי , גם למתחרות של אמזון יש גישה למעבדי arm חזקים דרך חברות סטארטאפ.

התוכנה היא הvendor lock-in האמיתי. והוא מאוד חזק.

מהצד השני, אם עלות השירות תהיה בלתי משתלמת, ארגונים חדשים פשוט יעדיפו להתבסס על אחזקת שרתים on premise במקום לצרוך שירותי ענן, מתוך הבנה שזה פשוט יקרע אותם לאורך זמן. גם ארגונים קיימים יכולים להחליט בנקודה מסוימת שעדיף לשלם את העלות הגבוהה של מעבר לספק ענן אחר או אפילו יציאה מהענן על פני המשך ההשתעבדות לעלויות.
בסופו של דבר יש חסם עליון לעלות שאמאזון, גוגל ומיקרוסופט יכולות לגבות, שמעליו ההכנסות ייפגעו. האם הן עוד רחוקות מהנקודה הזו? אולי.
אני לא חושב שאנחנו קרובים בכלל לנקודה שבה הדרך היחידה של החברות האלו להעלות רווחיות זה על ידי מחירים גבוהים מידי וניצול כוח מנופליסטי...מאד רחוקים בעיני אם בכלל.
(ואם מגיעים לנקודה שזה מגיעה לרגולציה על תמחור בשל היותם מונופל...כנראה שההשקעה הצליחה...מאד...)
והשאלה מה השירות, הפיצרים, האקוסיסטם, הזמינות וכו שאתה מקבל מהשירותים האלו היום...ומה תקבל עוד 5-10 שנים...כמה זה יאפשרי באיזשהי צורה באמת להתנתק מכל המעטפת הזו באיזשהי צורה שמצדיקה את העלות(אם בכלל אפשרית...יכול להיות שאתה כל כך מובנה לתוך כל כך הרבה שירותים...שאין מוצר בלעדיהם...לא מוכרים רק storage)/

אני לא חושב שהחומרה ,כולל חוות שרתים ברחבי העולם היא יתרון תחרותי כזה חשוב לעסק בגודל הזה.

יש עוד עננים שמספקים שירותי iaas על חומרה שלהם בהצלחה רבה. למשל digital ocean והם משמעותית יותר זולים מאמזון.

היה גם דיבור על חברת cdn גדולה שממילא יש לה שרתים בכל העולם , שתתחיל לתת שירותי ענן.

ומבחינת פיתוח חומרה לשימוש עצמי , גם למתחרות של אמזון יש גישה למעבדי arm חזקים דרך חברות סטארטאפ.

התוכנה היא הvendor lock-in האמיתי. והוא מאוד חזק.
הכל שילוב...ואני מניח שאתה מדבר על cloudflare? חברת נהדרת, אנחנו משתמשים בה בכמה חברות...הם מסבסדים אותנו ועוד הרבה אחרים ומפסידים את המכנסיים...
איך ישתנה המודל שלהם וכמה הוא שריד בעולם הנוכחי?
ועל digitial ocean אני יכול להרחיב אבל חייב לזוז

אני לא חושב שאנחנו קרובים בכלל לנקודה שבה הדרך היחידה של החברות האלו להעלות רווחיות זה על ידי מחירים גבוהים מידי וניצול כוח מנופליסטי...מאד רחוקים בעיני אם בכלל.
(ואם מגיעים לנקודה שזה מגיעה לרגולציה על תמחור בשל היותם מונופל...כנראה שההשקעה הצליחה...מאד...)
והשאלה מה השירות, הפיצרים, האקוסיסטם, הזמינות וכו שאתה מקבל מהשירותים האלו היום...ומה תקבל עוד 5-10 שנים...כמה זה יאפשרי באיזשהי צורה באמת להתנתק מכל המעטפת הזו באיזשהי צורה שמצדיקה את העלות(אם בכלל אפשרית...יכול להיות שאתה כל כך מובנה לתוך כל כך הרבה שירותים...שאין מוצר בלעדיהם...לא מוכרים רק storage)/

הכל שילוב...ואני מניח שאתה מדבר על cloudflare? חברת נהדרת, אנחנו משתמשים בה בכמה חברות...הם מסבסדים אותנו ועוד הרבה אחרים ומפסידים את המכנסיים...
איך ישתנה המודל שלהם וכמה הוא שריד בעולם הנוכחי?
ועל digitial ocean אני יכול להרחיב אבל חייב לזוז
CLOUDFLARE באמת לא רווחיים. מעניין.

אני לא מבין את ההתלהבות האדירה מCloud. למכור כוח חישוב ואחסון וכו' זה עסק עם שולי רווח נמוכים בסופו של דבר - יש לך יעילות שנובעת מגודל אבל זה מירוץ לתחתית. כל חברות הענן מוכרת שירותים נוספים עם שולי רווח גבוהים מאוד, אבל זה בסתירה לעיקרון של Cloud - לקנות שירותים סטנדרטיים ולא להינעל לספק בודד.
הלקוחות הגדולים שלנו מדברים על multicloud ולא ממש רוצים שום שירות שהם לא יכולים לקבל גם בענן של המתחרה.
כלומר, בתיאוריה יש לעסק moat ענקי. במציאות יש כמה חברות ענקיות שמסוגלות לתת את השירותים האלה (לא רק שתיים שלוש), וכל דבר שעושה אותך מיוחד בתחום זה חיסרון שהלקוחות שלך עדיין לא שמו לב אליו. לדעתי ייקח לעניין עשורים להתייצב, אבל בסופו של דבר אנשים ישלמו על cycles, על bytes of storage, bits of network וכו' בחוזים סטנדרטיים עם מחירים דומים. קשה לדמיין ששולי הרווח גבוהים בעסק כזה

אני לא מבין את ההתלהבות האדירה מCloud. למכור כוח חישוב ואחסון וכו' זה עסק עם שולי רווח נמוכים בסופו של דבר - יש לך יעילות שנובעת מגודל אבל זה מירוץ לתחתית. כל חברות הענן מוכרת שירותים נוספים עם שולי רווח גבוהים מאוד, אבל זה בסתירה לעיקרון של Cloud - לקנות שירותים סטנדרטיים ולא להינעל לספק בודד.
הלקוחות הגדולים שלנו מדברים על multicloud ולא ממש רוצים שום שירות שהם לא יכולים לקבל גם בענן של המתחרה.
כלומר, בתיאוריה יש לעסק moat ענקי. במציאות יש כמה חברות ענקיות שמסוגלות לתת את השירותים האלה (לא רק שתיים שלוש), וכל דבר שעושה אותך מיוחד בתחום זה חיסרון שהלקוחות שלך עדיין לא שמו לב אליו. לדעתי ייקח לעניין עשורים להתייצב, אבל בסופו של דבר אנשים ישלמו על cycles, על bytes of storage, bits of network וכו' בחוזים סטנדרטיים עם מחירים דומים. קשה לדמיין ששולי הרווח גבוהים בעסק כזה
זה מאוד קשה להיות במצב שאתה בmulticloud, הרבה יותר קל לחברה, בטח שהיא קטנה, להתחיל לרוץ עם ענן כלשהו, ואחכ לעבור זה סדום ועמורה. חברות שיש להם תשתית קיימת בענן מסוים, מקבלות הצעות של מאות אלפי דולרים בקרדיטים לענן מתחרה כדי לעבור אבל זה לא כזה פשוט. יכול להיות שבטווח הארוך זה ישתלם לך אבל זה באותו הרגע יכול להיות השקעה עצומה של האנשים שלך שיעבדו על זה, לא פשוט בכלל. ואנשים טובים הרבה יותר קשה להביא מכסף.

הלקוחות הגדולים שלנו מדברים על multicloud ולא ממש רוצים שום שירות שהם לא יכולים לקבל גם בענן של המתחרה

שיטה מעולה לעשות לעצמך vendor locking אצל שלושה ספקים שונים בו זמנית.

מהצד השני, אם עלות השירות תהיה בלתי משתלמת, ארגונים חדשים פשוט יעדיפו להתבסס על אחזקת שרתים on premise במקום לצרוך שירותי ענן, מתוך הבנה שזה פשוט יקרע אותם לאורך זמן.

זה באמת תהליך שקורה. הוא לא מאוד מובהק היום אבל ההבנה שהעלות האמיתית של הענן היא גבוהה בכמה סדרי גודל ממה שמוצג לך ב pitch מתחילה לחלחל.

עצם זה שיש לך MOAT בענן לכמה עשורים זה כבר דבר ענק.
זאת אבן בניין חזקה שעליה ניתן לבנות עסקים נוספים עם MOAT משלהם

למשל בגלל שאמזון מתפעלת את הענן, יש לה הרבה מידע מעמיק על חברות תוכנה - מה צומח מהר, באיזה איזורים ,איזה פיצרים, איזה שירותים צורך וכו וכו .
והיא יכולה להשתמש בזה כדי ללהיכנס לשוקי תוכנה חדשים כמו שהיא עושה מפעם לפעם.
למשל היא צומחת יפה בשוק של התוכנות לCALL CENTER.

אני חושב שחשש עיקרי הוא שאמזון לא תוכל לגבות מחירים גבוהים, ואם כן - השוק לא ייתן לה קרדיט שזה יהיה לאורך זמן.
אם אמזון תצליח להכניס הרבה ארגונים ל-vendor lock-in, ותגבה מהם רווח גבוה שיתבטא בין השאר בדוחות, ויהיו מתחרות, אז ייתכן שהלקוחות הקיימים יתחילו כן לשבור את הראש יום-יום איך לצאת מה-vendor lock-in לספקים אחרים כדי להקטין את העלויות שלהם דרסטית, לקוחות חדשים פוטנציאליים יזהרו וישמרו להתחיל ב-AWS כי יידעו שהיא תעלה להם מחירים אחרי שיהיו נעולים אצלה באופן לא סביר, ואם יהיה לה כוח מונופוליסטי אולי הרגולטור יתערב בזה. בנוסף יהיו חברות שינסו למצוא דרכים לעזור לחברות אחרות לצאת.

לאור כל זה, לא בטוח שמכפיל הרווח שתקבל יהיה גבוה - כי יוכל להיות חשש שהמצב הרווחי מאוד היום (היום - נניח 2030) לא יהיה יציב לאורך זמן.
לכן אם ב-2030 נניח שתרוויח רווח נקי מהענן של 28 מיליארד דולר (רווח, לא הכנסות. זה מניח 5.4 של היום וגידול של 28% לשנה ל-7 שנים, כמו הגידול כרגע - הנחה אופטימית מאוד לדעתי), יחד עם שיעור צמיחה שירד + סיכונים, אם תקבל מכפיל רווח של 25 על זה (מכפיל גבוה מאוד לאור הנסיבות + כדאי שהריבית תהיה מתחת ל-1% כדי שזה יהיה סביר איכשהו), זה נותן שווי של 0.7 טריליון דולר לענן. אם משאר הדברים היא לא מרוויחה בנטו (מהאינופרפיקה למעלה) - לי קצת קשה לראות את הפוטנציאל לאפסייד משמעותי שכרגע השווי שלה הוא 1.05 טריליון.

נערך לאחרונה ב:
האם אתה חושב שאותם כוחות/סיכונים פועלים/יפעלו על להעביר את החלקים האלו למודל as-a-service [1], במקום שיהיו באחריות הארגון, למרות המחיר היקר שכרוך בכך ?
אני רואה את זה כל הזמן. כל מה שלא core עובר outsourceing/cloud . אם זה payroll , שרות לקוחות, מייל, אבטחת מידע, תמיכה טכנית, כספים, אפילו המחשבים הם thin clients שעובדים מהענן. אין יותר צורך בשדרוגי תוכנה, אספקת חומרה, עדכונים, scanning , הסיבה להרבה מזה זה רגולציה, יש המון דרישות מחברות והן לא מבינות בזה אז הן מוציאות את זה החוצה.

שיטה מעולה לעשות לעצמך vendor locking אצל שלושה ספקים שונים בו זמנית.

זה באמת תהליך שקורה. הוא לא מאוד מובהק היום אבל ההבנה שהעלות האמיתית של הענן היא גבוהה בכמה סדרי גודל ממה שמוצג לך ב pitch מתחילה לחלחל.

פוסט מעניין, אני חושב שזה לא מעט בשוליים, לארגון קטן שמתחיל זה לא עושה הרבה שכל לא להיות בענן. חד משמעית יותר יקר להיות בענן ולא onprem אבל לארגון שרוצה לרוץ קדימה, אין לזה תחליף לדעתי (וזה גם הדבר הנכון אם תשאל אותי, נותן לעסק להתעסק בcore שלו). אני חושב שk8 הוא יותר הכיוון, ופחות להסתמך על פיצ'רים בלעדיים לאותו ענן.

אני חושב שחשש עיקרי הוא שאמזון לא תוכל לגבות מחירים גבוהים, ואם כן - השוק לא ייתן לה קרדיט שזה יהיה לאורך זמן.
אם אמזון תצליח להכניס הרבה ארגונים ל-vendor lock-in, ותגבה מהם רווח גבוה שיתבטא בין השאר בדוחות, ויהיו מתחרות, אז ייתכן שהלקוחות הקיימים יתחילו כן לשבור את הראש יום-יום איך לצאת מה-vendor lock-in לספקים אחרים כדי להקטין את העלויות שלהם דרסטית, לקוחות חדשים פוטנציאליים יזהרו וישמרו להתחיל ב-AWS כי יידעו שהיא תעלה להם מחירים אחרי שיהיו נעולים אצלה באופן לא סביר, ואם יהיה לה כוח מונופוליסטי אולי הרגולטור יתערב בזה. בנוסף יהיו חברות שינסו למצוא דרכים לעזור לחברות אחרות לצאת.

לאור כל זה, לא בטוח שמכפיל הרווח שתקבל יהיה גבוה - כי יוכל להיות חשש שהמצב הרווחי מאוד היום (היום - נניח 2030) לא יהיה יציב לאורך זמן.
לכן אם ב-2030 נניח שתרוויח רווח נקי מהענן של 28 מיליארד דולר (רווח, לא הכנסות. זה מניח 5.4 של היום וגידול של 28% לשנה ל-7 שנים, כמו הגידול כרגע - הנחה אופטימית מאוד לדעתי), יחד עם שיעור צמיחה שירד + סיכונים, אם תקבל מכפיל רווח של 25 על זה (מכפיל גבוה מאוד לאור הנסיבות + כדאי שהריבית תהיה מתחת ל-1% כדי שזה יהיה סביר איכשהו), זה נותן שווי של 0.7 טריליון דולר לענן. אם משאר הדברים היא לא מרוויחה בנטו (מהאינופרפיקה למעלה) - לי קצת קשה לראות את הפוטנציאל לאפסייד משמעותי שכרגע השווי שלה הוא 1.05 טריליון.
ניתוח טוב.

אתה מניח שתוך 7 שנים , הvendor lock-in יראה חולשה רצינית. זאת הנחה סבירה , אבל:
נניח הנחה מאוד אופטימית - שכדי לשחק במשחק הזה בצורה רצינית(השקעות של עשרות מילארדים לפחות בr&d, להיות ארגון שיודע לפתח תוכנה ולהקים ענן בהיקפים עצומים-לא כל דבר נקנה בכס , והשקעות עצומות בdata centers) , צריך להיות ענק...נניח שבמקרה הזה רק 3 חברות יהיו מתחרות רציניות... בשוק כזה יש לשלושתם אינטרס ויכולת לתחרות מוגבלת...כזאת ששומרת על מחירים גבוהים...כשלכל ענן יהיה את הvendor-lock שלו. זה התסריט שאהוד לוקח בחשבון(נראה לי).

גם בלי כניסה של מתחרים חדשים, מתי שהוא הענן כולו יפסיק לצמוח או יצמח לאט. האם תוך 7 שנים ?
אין לי מושג מה התשובה , אבל זה תסריט סביר.
ובמקרה כזה הניתוח שלך גיא, עדיין יתפוס.

נערך לאחרונה ב:
פוסט מעניין, אני חושב שזה לא מעט בשוליים, לארגון קטן שמתחיל זה לא עושה הרבה שכל לא להיות בענן. חד משמעית יותר יקר להיות בענן ולא onprem אבל לארגון שרוצה לרוץ קדימה, אין לזה תחליף לדעתי (וזה גם הדבר הנכון אם תשאל אותי, נותן לעסק להתעסק בcore שלו). אני חושב שk8 הוא יותר הכיוון, ופחות להסתמך על פיצ'רים בלעדיים לאותו ענן.
איך k8 הוא הפתרון ? האם הרבה קבוצות קוד פתוח אורזות את התוכנות שלהם בתור שירותים שרצים על k8? ואז בעצם אתה יכול לבנות לך מיני ענן(תוכנתי) בקלות יחסית ?

איך k8 הוא הפתרון ? האם הרבה קבוצות קוד פתוח אורזות את התוכנות שלהם בתור שירותים שרצים על k8? ואז בעצם אתה יכול לבנות לך מיני ענן(תוכנתי) בקלות יחסית ?
K8S או VMs לא באמת משנה, כשאתה מנהל את החומרה שלך עצמך, עדיין צריך מחלקת IT ורכש חומרה והסכמים עם datacenters וספקי תקשורת ועוד שלל כאבי ראש שחברות מנסות להימנע ממנו כי הן לא יודעות לעשות אותו טוב.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Y4ish אין על אמאזון מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
ד אז למה לא לעבור עכשיו מהסנופי לזמן מה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
C קנית קרן כספית - למה מסווגת כפעולה מחוץ לבורסה? שוק ההון 2
MaorRocky קופת גמל לא מחזירה לי תשואה של השוק ואני לא מבין למה שוק ההון 2
L למה רוב סרטי\סדרות מדע בדיוני נהיו לזבל פסאודו-מדעי? אוף טופיק 27
M למה המנייה עולה ויש הפסד יומי? פוסטים מאיכות נמוכה 1
K למה לא נהוג להשוות ביצועי מניות כולל דיווידנד? שוק ההון 5
A למה יש הבדל בעלויות בין סנופי אינבסקו לסנופי איישרס? פוסטים מאיכות נמוכה 7
ל למה עדיין אין כזו אפלקציה? עוזר כלכלי אישי יזמות והגדלת הכנסות 2
S עדיין לא הצלחתי להבין למה האדם הממוצע צריך ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 159
F למה בישראל מניות נסחרות באגורות? שוק ההון 4
א תעודות סל ישראליות עוקבות SP500 בפער ענק מהSPY , למה ? שוק ההון 12
ה עסקאות 20/80, למה לא? נדל"ן 2
M שירותי אורחים בדירת שלושה חדרים, למה? פוסטים מאיכות נמוכה 9
C למה אנשים פשוט לא קונים דירות, במקום לשכור דירה נדל"ן 199
I מישהו יודע למה אין מסחר בנייר 1159235 שוק ההון 1
A מישהו מבין למה שערי הדולר והאירו עלו בצורה חדה שוק ההון 8
F יועץ משכנתאות, כן/לא למה? נדל"ן 78
F למה בעצם נדל"ן בישראל ולא בארה"ב? נדל"ן 32
K למה מתכוונים כשאומרים קרן מחקה שוק ההון 1
C 10 סיבות למה אני לא כדאי להשקיע במדד מחקה שוק ההון 14
J פנסיה - מחקה מדד- למה בעצם ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
G למה להמשיך להחזיק קופת גמל להשקעה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 38
S מה לספר בראיון העבודה העניין למה עזבתי את מקום העבודה האחרון אוף טופיק 28
א אג"חים תמיד מפתיעים אותי, למה תשואת האג"ח הישראלי התרסקה ? שוק ההון 34
littleSeal אז למה לא להשקיע בחסכון בבנק, בעצם? פוסטים מאיכות נמוכה 2
חתול לילה למה הקרן המחקה שלי לא נותנת את תשואת המדד? שוק ההון 209
S שוקולד מריר - למה מנוטרל מטח?! שוק ההון 5
S האם יש כאן אנשים שמפקידים לקופת גמל ולא לקרן פנסיה משלימה? אם כן - אשמח לשמוע למה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 69
M תשואה על אגח ממשלתי צמוד אמריקאי גבוהה ממקבילו הישראלי, למה? שוק ההון 8
R למה לא בגדולות שוק ההון 7
ע למה להעדיף השקעות אקטיביות. פוסטים מאיכות נמוכה 2
I למה הייטקיסט צריך להפקיד לפנסיה בגיל בוגר יותר ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 28
O למה משכנתאות בישראל כל כך מסובכות? נדל"ן 59
S למה אומרים לא לערב את הצבא בפוליטיקה? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 71
ה למה שוק המניות הישראלי גרוע? שוק ההון 36
T למה בגביע יוגורט יש 2.75 כפיות סוכר? אוף טופיק 35
F למה גוגל ופייסבוק לא נחשבות מניות טכנולוגיות? פוסטים מאיכות נמוכה 3
א למה הדירות בישראל יקרות פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 16
V מישהו יודע למה אין נתונים על ZPRV/ZPRX באתרים השונים מהתאריך 30.6? פוסטים מאיכות נמוכה 2
צ אג"ח- למה כמה ואיך? שוק ההון 12
ה למה דמי הניהול בקרן השתלמות כל כך גבוהים? צרכנות פיננסית 4
P למה מורידים מס ממשכורות נמוכות ? פוסטים מאיכות נמוכה 51
ב ניתוח מינוף מניות עם margin או: למה ויתרתי על הרעיון שוק ההון 20
D למה חשוב רצף ביטוחי? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
Y למה הסולידית משקיעה בחברות נפט שוק ההון 2
א למה התשואה של קרנות כספיות כל כך נמוכה ? שוק ההון 5
ב משכנתא במסלול צמוד מדד - למה נחשב מסוכן? נדל"ן 45
V למה העלאה בריבית באמת כל כך משפיעה על קונה דירה ממוצע בישראל פוסטים מאיכות נמוכה 17
shirbi למה אני מופסד (תיאורטית) באגח ממשלתית בריבית משתנה שוק ההון 6

נושאים דומים

Back
למעלה