• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

איך לדעת אם כדאי למכור כשאני ברווח?

רעות

משתמש סולידי
דירוג
11
היי לכולם! אז כמובן שבניגוד למה שכולנו מאמינים בו, קצת הלחיצו אותי שהולכות להיות ירידות בבורסה, ומכיוון שמאז שבניתי לעצמי תיק (שנה וחצי) אני רק מרוויחה, אני נלחצת קצת ;)
מנסה להבין מה בעצם יש לי להפסיד מלמכור עכשיו את כל התיק שלי ולהיכנס שוב לבורסה עוד כמה חודשים? מישהו יכול להסביר לי שיקולי עלות/תועלת? (הרי בינתיים הרווחתי כסף, ואם אני אצליח "להימנע" מהפסד משמעותי אז בעצם כאילו אין לי מה להפסיד, לא? או שזה רק כי זה יוצר אירוע מס?)

מנסה להבין מה בעצם יש לי להפסיד מלמכור עכשיו את כל התיק שלי ולהיכנס שוב לבורסה עוד כמה חודשים?
השאלה העיקרית היא איך תדעי מתי לצאת ומתי לחזור
אולי בכמה חודשים שאת בחוץ השוק יעלה ודוקא כשתחליטי לחזור הוא יפול? אולי הוא ירד קצת, אבל כשתחליטי לחזור הוא יפול עוד יותר?
אם יש לך כדור בדולח שאומר לך מתי השוק ירד ומתי הוא יעלה אז לכי על זה. לי לצערי אין כזה...
הרי בינתיים הרווחתי כסף, ואם אני אצליח "להימנע" מהפסד משמעותי אז בעצם כאילו אין לי מה להפסיד, לא?
אם ככה אז למה מלכתחילה נכנסת לשוק?
במה השיקול הזה שונה היום ממה שהוא היה לפני שנכנסת לשוק? הרי גם אז אם לא היית נכנסת לשוק בעצם "כאילו לא היה לך מה להפסיד".

השאלה העיקרית היא איך תדעי מתי לצאת ומתי לחזור
אולי בכמה חודשים שאת בחוץ השוק יעלה ודוקא כשתחליטי לחזור הוא יפול? אולי הוא ירד קצת, אבל כשתחליטי לחזור הוא יפול עוד יותר?
אם יש לך כדור בדולח שאומר לך מתי השוק ירד ומתי הוא יעלה אז לכי על זה. לי לצערי אין כזה...

אם ככה אז למה מלכתחילה נכנסת לשוק?
במה השיקול הזה שונה היום ממה שהוא היה לפני שנכנסת לשוק? הרי גם אז אם לא היית נכנסת לשוק בעצם "כאילו לא היה לך מה להפסיד".

כן ברור, אין איך לדעת. אני סתם מסתכלת על זה בהטיה כלשהי ואומרת - עד עכשיו הרווחתי כ-ל הזמן (שנה וחצי), ונתון שלא ציינתי זה שאני הולכת להיות מובטלת עוד חודש (פותחת עסק), אז אולי זה זמן טוב לקחת פחות סיכונים? אני בת 34 ויכולה להרשות לעצמי להפסיד כסף, פשוט פחות בא לי ;) אז תוהה מה הסיכון שלי כאן, חוץ מאם אפסיד תשואה פנומנלית בכמה חודשים שאהיה בחוץ (וכמובן תמיד יש סיכון שייפול כשאחזור, אין ספק)

ונתון שלא ציינתי זה שאני הולכת להיות מובטלת עוד חודש (פותחת עסק), אז אולי זה זמן טוב לקחת פחות סיכונים?
זה כבר שיקול שונה לגמרי ממה שפתחת איתו.
אם את צריכה מזומן לצרכי מחייה, אז תנזילי את התיק לפי הכמות שאת צריכה (למשל, לשלושה חודשים קדימה).

ושאלה נוספת, אם אני כבר מחליטה למכור, מה הדרך הכי טובה לעשות את זה? (מבחינה טכנית, איך אני מוכרת את הדברים במחיר טוב? אין לי דחיפות ממשית הרי, אז איך אני יכולה לוודא שאמכור ברווח טוב? לא מבינה בזה ככ...) תודה!

זה כבר שיקול שונה לגמרי ממה שפתחת איתו.
אם את צריכה מזומן לצרכי מחייה, אז תנזילי את התיק לפי הכמות שאת צריכה (למשל, לשלושה חודשים קדימה).

לא צריכה מזומן לצרכי מחיה (או מעט מאד) אבל לוקחת בחשבון שבשנה הקרובה ארוויח משמעותית פחות (או כמעט ולא) ולכן אולי כדאי ללכת ממש על בטוח לתקופה הקרובה, כי פחות יהיה לי איך "להחזיר" הפסדים... זה השיקול

(הרי בינתיים הרווחתי כסף, ואם אני אצליח "להימנע" מהפסד משמעותי אז בעצם כאילו אין לי מה להפסיד, לא? או שזה רק כי זה יוצר אירוע מס?)
אין קשר בין רווח או הפסד לבין תזמון מכירה, זה כלל לא אמור להיות שיקול.
מוכרים שאת חושבת שהולך לרדת או כשיש לך אלטרנטיבה טובה יותר לכסף, קונים כשאת חושבת שהולך לעלות, למחיר הקנייה אין רלוונטיות להחלטה.

נערך לאחרונה ב:
אין קשר בין רווח או הפסד לבין תזמון מכירה, זה כלל לא אמור להיות שיקול.
מוכרים שאת חושבת שהולך לרדת או כשיש לך אלטרנטיבה טובה יותר לכסף, קונים כשאת חושבת שהולך לעלות, למחיר הקנייה אין רלוונטיות להחלטה.

באמת אין הבדל מתי אני מוכרת? (אני מתכוונת גם להבדל זניח, לא מנסה להכות את השוק במכירה, פשוט לוודא שאני מוכרת ברווח, מכיוון שאני יכולה למכור את התיק היום/מחר/בשבוע הבא, כי אין לי דחיפות ממשית)

באמת אין הבדל מתי אני מוכרת? (אני מתכוונת גם להבדל זניח, לא מנסה להכות את השוק במכירה, פשוט לוודא שאני מוכרת ברווח, מכיוון שאני יכולה למכור את התיק היום/מחר/בשבוע הבא, כי אין לי דחיפות ממשית)

וגם בעצם, אולי במקום למכור את כולו עדיף לי להשקיע את כולו באגח? להימנע מהאינפלציה לפחות?

וגם בעצם, אולי במקום למכור את כולו עדיף לי להשקיע את כולו באגח? להימנע מהאינפלציה לפחות?
נראה לי שאת כבר נכנסת לספוקלציות יתר, לדאבוננו אין לדברים סוף.
את יכולה גם לחשוש ממלחמת סחר/עליית ריבית [שתוריד ערך האג"ח?]/ירידת ערך זהב ושאר מרעין בישין.

נראה לי שאת כבר נכנסת לספוקלציות יתר, לדאבוננו אין לדברים סוף.
את יכולה גם לחשוש ממלחמת סחר/עליית ריבית [שתוריד ערך האג"ח?]/ירידת ערך זהב ושאר מרעין בישין.

אז מה היית ממליץ? בהנחה שאני מחליטה שכרגע מניות זה מסוכן מבחינתי (כי נניח ששנה לא יהיו לי הכנסות עכשיו, מעדיפה ללכת על בטוח לכמה חודשים-שנה), לא עדיף תיק אגח מאשר חסכון בבנק? או שעדיף משהו אחר?

מאד משנה מתי את מוכרת, לא משנה בכמה קנית.

לא הבנתי איך להשתמש בזה בפועל עכשיו כשאני רוצה למכור :)
המניות שלי יחסית רווחיות, כלומר הן בעלייה יחסית כל הזמן, היום לדעתי היו הפסדים ראשונים ובשיעור ממש קטן. מה זה אומר? איך אני מוכרת את זה בזמן טוב? או שזה לא אפשרי/שולי/מיותר בהשקעה לטווח ארוך?

@רעות האם יש לך חוזה אודיסאוס?
אם כן, זה בדיוק הזמן להסתכל בו.
אם לא, זה מאוד מסוכן להשקיע בשוק ההון בלי חוזה כזה. ההלחצות עכשיו זה אפילו לא הקדימונים לקריסה אמיתית, ולהגרר אחרי העדר היא טקטיקת השקעה ממש גרועה.

המניות שלי יחסית רווחיות, כלומר הן בעלייה יחסית כל הזמן, היום לדעתי היו הפסדים ראשונים ובשיעור ממש קטן. מה זה אומר? איך אני מוכרת את זה בזמן טוב? או שזה לא אפשרי/שולי/מיותר בהשקעה לטווח ארוך?
בהשקעה לטווח ארוך זה מיותר, אבל כאן מדובר על למכור את המניות עכשיו, אז זה טווח מאוד קצר.
עפ״י תאורית השווקים היעילים לא אפשרי למכור בזמן ״טוב״ כי כמחיר משקף את כל הידע עד עכשיו. יכול מאוד להיות שהתאוריה לא נכונה באופן מלא בטווחי זמן כאלו, ולכן זה אפשרי למכור בזמן קצת יותר טוב, אבל ככל הנראה לא שווה את כמות ההשקעה הנדרשת.

לדעתי, אם את צריכה את הכסף בשנה הבאה, שוק ההון הוא לא בשבילך כרגע.
לפעם הבאה, תכיני בצד קופת ביטחון לשעת חירום שתספיק לממן אותך לפחות ל-6 חודשים. כך תוכלי להמנע ממכירת מניות עקב צורך בכסף.

לא עדיף תיק אגח מאשר חסכון בבנק?
אג"ח גם מסוכן לטווח קצר. העלאת ריבית יכולה לפגוע בתיק בטווח של השנה שבה את צריכה את הכסף.

האינפלציה בשנה הקרובה לא תשפיע בהרבה על הכסף שלך ואם את באמת זקוקה לו בטווחי זמן כאלה, תצאי מהכל ותחזיקי מזומן.

תציצי כאן, במיוחד בסעיפים 5,8 ו-9.

את קוראת מה שאני כותב? אומרים לך שזה לא משנה בכמה קנית, כלומר זה ממש לא משנה אם את ברווח או בהפסד עליהם.
תחשבי שאת בכלל לא יודעת בכמה קנית ואם אתה בהפסד או ברווח עליהם או טוב יותר: תחשבי שמכרת את כל התיק ואת יושבת על כסף מזומן.
עכשיו תחשבי מה את רוצה לעשות איתו.

תכיני בצד קופת ביטחון לשעת חירום שתספיק לממן אותך לפחות ל-6 חודשים.

הייתי חושב פעמיים לפני עצה כזו.
היא יכולה להנזיל פשוט 6 חודשי מחייה כשהיא צריכה. בלי קשר לפותחת השרשור ספציפית שאולי בכלל לא מתאים לה להחזיק ניירות ערך.

נראה שפותחת השרשור חייבת להגדיר לעצמה יעדים לפני השקעה. לאמן התמודדות עם ירידות- כמו שאמרו פה חוזה, או כל דבר אחר. אחרת, חבל על הכסף.

את קוראת מה שאני כותב? אומרים לך שזה לא משנה בכמה קנית, כלומר זה ממש לא משנה אם את ברווח או בהפסד עליהם.
תחשבי שאת בכלל לא יודעת בכמה קנית ואם אתה בהפסד או ברווח עליהם או טוב יותר: תחשבי שמכרת את כל התיק ואת יושבת על כסף מזומן.
עכשיו תחשבי מה את רוצה לעשות איתו.
יכול להסביר? אם אתה משקיע לטווחים קצרים והתיק הוא לא לתקופה ארוכה, ההבדל בכמה קנית לכמה תמכור זה הרווח שלך, איך זה מסתדר?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
de dud איך אפשר לדעת אם נפלתי קורבן פישינג אוף טופיק 16
N איך אפשר לדעת אם יש כנגדי דו"ח עבירת תנועה? אוף טופיק 5
E MO איך אפשר לדעת אם תשואת הדיבידנד טובה ? פוסטים מאיכות נמוכה 20
P שאלה| איך אפשר לדעת אם נייר ערך מסוים סחיר או לא? שוק ההון 2
S איך לדעת אם זה בכלל מתאים לי להשקיע בבורסה ולראות כל יום את התנודות של אחוז ויותר לפה ולשם שוק ההון 26
T איך אפשר לדעת אם ספר שווה קריאה? אוף טופיק 11
S החזרי מס, רוצה לדעת שאני מבין נכון.. מיסים 13
R מכירה גדולה משיקולי דמי ניהול - מה כדאי לדעת? שוק ההון 4
ז מה צריך לדעת לפני ששוכרים דירה? נדל"ן 23
הפרופסור מה צריך לדעת כדי לעבוד כמנתח ניתונים בחברות הייטק? התפתחות אישית 17
D חישוב שטח דירה שייתכן שונה מדברי המתווך , כיצד ניתן לדעת שטח מדוייק? והאם המידע הזה מהווה אפשרות למו'מ להורדת מחיר, ואיך לבצע זאת נדל"ן 47
S סיום עבודה והתחלת הכשרה מקצועית-מה כדאי לדעת בנוגע לקרן הפנסיה ולקרן ההשתלמות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
N בעל הבית מכר קרקע הצמודה לבית שאני שוכר ממנו - איך אפשר לדעת מתי תתחיל הבניה? אוף טופיק 4
ת האם יש לי דרך כלשהי לדעת, בערך, מה יהיה מחיר הדלק בכל חודש? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
ה בן 20. בהתלבטות ואשמח לדעת מה אתם הייתם עושים שוק ההון 26
שם משתמש בעייתי כמעט מוכן לפתוח תיק השקעות. מה עוד צריך לדעת? שוק ההון 10
B רכישת דירה בפרוייקט חדש - מה עלי לדעת? נדל"ן 1
unrealx מעבר בין עבודות - מה חשוב לדעת? פוסטים מאיכות נמוכה 27
A קרן השתלמות - האם יש דרך לדעת כמה ממנה פטור ממס רווח הון? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
ו יש דרך לדעת את מהירות הגלישה לפי מגורים? צרכנות פיננסית 5
ל האם אין דרך לדעת מראש כמה עמלות תשלם? שוק ההון 17
מ מה חשוב לדעת לפני עריכת צוואה צרכנות פיננסית 68
M איך ניתן לדעת האם לפני עסקת אקזיט נדל"ן 12
S אפשר לדעת מה היו ההחזקות של קרנות בעבר? שוק ההון 0
N רציתי לדעת קצת על חשבון margin ב-IB שוק ההון 93
א כיצד ניתן לדעת כמה מניות הונפקו (/מרכיבה) חברה מסוימת? שוק ההון 5
ד מה צריך לדעת לפני שנותנים הלוואה עם שעבוד של דירה (משכנתא) לטובת ההלואה? נדל"ן 13
א רוצה לדעת רוסית התפתחות אישית 6
4 יש דירה שמוצאת בעיניי וצריך לדעת מה לדעתכם ניתן לסגור בנוגע למחיר נדל"ן 5
ק רכישת דירה ראשונה להשקעה, דברים שחייבים לדעת? נדל"ן 1
B דברים שלמדתי השבוע על מיסוי נדל"ן וחשוב לדעת(וחבל שלא ידעתי קודם) נדל"ן 18
M האם אפשר לדעת כמה אג"ח מיועדות מקבלים בכל קרן פנסיה? צרכנות פיננסית 14
Liron2035 על סמך מה ניתן לדעת מה היחס האמיתי בין IWDA לבין EIMI ומתודולוגית רכישה? שוק ההון 17
י על איזה מדד צריך להסתכל כדי לדעת האם הכלכלה טובה? אוף טופיק 13
S איך אפשר לדעת שקיבלתי דיבידנדים? שוק ההון 1
G איך לדעת לאיזה סופר ללכת? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 19
ה איך לדעת שהתקבל דיווידנד\תשלום ריבית שוק ההון 4
c881 למה מפתח תוכנה/מתכנת צריך לדעת מתמטיקה? אוף טופיק 13
Curioso סקרן לדעת את הלוגיסטיקה של חופשות בחו"ל מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 28
M איך אפשר לדעת שמס הכנסה טיפלו בדו"ח שהגשתי? שוק ההון 1
L מה חובה לדעת ולעשות, לאחר רכישת דירה (למגורים)? נדל"ן 8
לא חשוב שמות מהם כל המושגים הכלכליים שנער צריך לדעת ביום הולדתו ה-18? צרכנות פיננסית 17
Gazorpazorp צריך לדעת משהו לפני סגירת חשבון בנק? צרכנות פיננסית 14
Rio העברת תיק השקעות מבנק לבית השקעות - מה כדאי לדעת שוק ההון 7
adamshalev קרנות איריות - כל מה שרציתם לדעת והסתחרר לכם הראש מרוב דיונים שוק ההון 810
D התלבטות אם למכור RSUs שוק ההון 1
S האם אני חייב להגיש דוח אם יש לי חשבון באינטראקטיב ולא הרווחתי מיסים 16
L הגעתי למצב שבו אני מתלבט אם להפריש כספים לתיק מנוהל אישית שוק ההון 5
Z אם מתחרטים יום אחרי על מכירה של מנייה שהוחזקה שנים שוק ההון 4
סול מה יקרה אם השקל ימחק? שוק ההון 26

נושאים דומים

Back
למעלה