• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

איך השגתם את ההון שלכם ?

במשפחה נורמטיבית צריכה להיות רמת פתיחות כזו שההורה יבין מה מגבלותיו לתת והצד השני יבין גם כן מהן מגבלות אלו.
אני מסכימה עם זה שכך צריך להיות אבל אני חושבת שיש במערכת המשפחתית (גם הנורמטיבית ביותר, מה שזה לא אומר) מערכות לחצים תת קרקעים שכדאי
מאד להיות מודע אליהן. מעורבבים כאן הרבה עניינים של חרדות, תחושת קורבן, מגיע לי, הרצון להישאר רלוונטי וחשוב, הרצון שיאהבו אותי, הפחד שינטשו אותי, הרצון להיות הבן הטוב, התחושה שאני הכבשה השחורה, המחשבה שיש העדפות לאחים אחרים, התחרות הסמויה עם ה"מחותנים" מהצד השני, הצורך בהעדפה מתקנת, המחשבה שהאחים האחרים קיבלו יותר...בטח עוד כמה דברים ששכחתי. אני בכוונה לא מפרידה מה שייך לתחושות ההורים ומה לצאצאים כי לפעמים תחושה שנראית הגיונית לצאצא ולא להורה היא תוצאה של מה שההורה הרגיש כצאצא של הוריו וה"פיצוי" שהוא נותן עכשיו לבנו.
בקיצור- החיים מסובכים יותר ממה שבדרך כלל נראה על פני השטח ;)

אני מסכימה עם זה שכך צריך להיות אבל אני חושבת שיש במערכת המשפחתית (גם הנורמטיבית ביותר, מה שזה לא אומר) מערכות לחצים תת קרקעים שכדאי
מאד להיות מודע אליהן. מעורבבים כאן הרבה עניינים של חרדות, תחושת קורבן, מגיע לי, הרצון להישאר רלוונטי וחשוב, הרצון שיאהבו אותי, הפחד שינטשו אותי, הרצון להיות הבן הטוב, התחושה שאני הכבשה השחורה, המחשבה שיש העדפות לאחים אחרים, התחרות הסמויה עם ה"מחותנים" מהצד השני, הצורך בהעדפה מתקנת, המחשבה שהאחים האחרים קיבלו יותר...בטח עוד כמה דברים ששכחתי. אני בכוונה לא מפרידה מה שייך לתחושות ההורים ומה לצאצאים כי לפעמים תחושה שנראית הגיונית לצאצא ולא להורה היא תוצאה של מה שההורה הרגיש כצאצא של הוריו וה"פיצוי" שהוא נותן עכשיו לבנו.
בקיצור- החיים מסובכים יותר ממה שבדרך כלל נראה על פני השטח ;)
מסכים לכל מילה (ומכיר מקרוב כל מה שכתבת). בעיני לסרב לקבל זה לשפוך את התינוק עם המים. במקום ל תמודד (ולטעות פה ושם) זה סוג של ניתוק מגע שגוי בעיני.

בעיני לסרב לקבל זה לשפוך את התינוק עם המים
אני מבינה שאתה מתייחס למה שכתב @Ben Dover , כי אני חושבת שבהחלט סביר לתת לצאצאים מדי פעם איזו מתנה ששווה הרבה כסף (קנינו לכם כרטיסים והזמנו מלון, סעו לשבוע חופש מהילדים ואני אטפל בהם). אני פחות מקבלת את הנושא של מימון שוטף, פחות מקבלת את מימון הלימודים (תגור אצלי שנה, תעבוד ויהיה לך את כל הסכום לארבע שנות לימוד), יותר מקבלת את נושא העזרה למחיה ומגורים בתקופת הלימודים (עזרה, לא במקום. שיעבוד חלקית).
בכל אופן, נראה לי שהמתנה הכי גדולה שהורה יכול לתת לצאצא זה את החינוך לחיסכון למען מטרותיו ואת הדוגמא האישית כמובן.

במקום להתמודד (ולטעות פה ושם) זה סוג של ניתוק מגע שגוי בעיני
אולי אתה צודק, אבל אני אוסיף משהו.

לפעמים כמו במצב המתואר, אי רצון לקחת כספים מההורים הוא עקב רצון להוכיח את היכולת של הצאצא להסתדר לבד.
רצון ההורים במקרה המתואר הוא לא בהכרח רלוונטי לצאצא, מכיוון שהצאצא רוצה ובוחר להוכיח את עצמו לבדו.
הילד חייב לגלות את היכולות שלו לבדו ולהתפתח לבדו, אולי הוא ייכשל אולי הוא יצליח אבל הוא חייב לנסות.
ניסיון חיים וכישורי עבודה הם משהו שחייבים לרכוש בצורה עצמאית.
לפעמים כל מה שהורה יכול לעשות הוא לצפות בחרדה בגוזל עוזב את הקן ומתפתח לבדו (לפעמים בכאבים עצומים ותוך כדי נפילות רבות), הדבר יחיד כהורים שאפשר לעשות הוא לקבל זאת בהבנה ולהיות שם בשבילו כשיצטרך.

אולי אתה צודק, אבל אני אוסיף משהו.

לפעמים כמו במצב המתואר, אי רצון לקחת כספים מההורים הוא עקב רצון להוכיח את היכולת של הצאצא להסתדר לבד.
רצון ההורים במקרה המתואר הוא לא בהכרח רלוונטי לצאצא, מכיוון שהצאצא רוצה ובוחר להוכיח את עצמו לבדו.
הילד חייב לגלות את היכולות שלו לבדו ולהתפתח לבדו, אולי הוא ייכשל אולי הוא יצליח אבל הוא חייב לנסות.
ניסיון חיים וכישורי עבודה הם משהו שחייבים לרכוש בצורה עצמאית.
לפעמים כל מה שהורה יכול לעשות הוא לצפות בחרדה בגוזל עוזב את הקן ומתפתח לבדו (לפעמים בכאבים עצומים ותוך כדי נפילות רבות), הדבר יחיד כהורים שאפשר לעשות הוא לקבל זאת בהבנה ולהיות שם בשבילו כשיצטרך.
כפי שכתבתי מראש אם מקור הסירוב הוא רצון להסתנכות עצמית בלבד היינו רואים גם הסתלקות מהירושה (והאח שיזכה יוקיר תודה). משום מה אני לא רואה שזה קורה. מתברר שכשאין הורה להגיד לו "לא" העקרונות מתגמשים.
מעבר לכך, אפשר לקחת כסף ולא להשתמש בו. סולידים מומחים בכך.

אני מבינה שאתה מתייחס למה שכתב @Ben Dover , כי אני חושבת שבהחלט סביר לתת לצאצאים מדי פעם איזו מתנה ששווה הרבה כסף (קנינו לכם כרטיסים והזמנו מלון, סעו לשבוע חופש מהילדים ואני אטפל בהם). אני פחות מקבלת את הנושא של מימון שוטף, פחות מקבלת את מימון הלימודים (תגור אצלי שנה, תעבוד ויהיה לך את כל הסכום לארבע שנות לימוד), יותר מקבלת את נושא העזרה למחיה ומגורים בתקופת הלימודים (עזרה, לא במקום. שיעבוד חלקית).
בכל אופן, נראה לי שהמתנה הכי גדולה שהורה יכול לתת לצאצא זה את החינוך לחיסכון למען מטרותיו ואת הדוגמא האישית כמובן.
מימון שוטף פסול גם בעיני ובדרך כלל לא קורה ךמי שלא מבקש (וזה הנושא כאן ).
לגבי הדוגמה של הלימודים, בעיני צריך לחשוב כיחידה כלכלית. אם הבן שלי יהיה נחוש לרכוש מקצוע כדי להתחיל לעבוד ולהרוויח לא אדרוש ממנו לבזבז שנה של חסכון לשכר לימוד כי זה לא יעיל. אבל כל מקרה לגופו, אני מסכים שלעיתים צריך לשלם כסף בשביל חינוך.
וכל זה בנוסף לחינוך. אין ספק.

כפי שכתבתי מראש אם מקור הסירוב הוא רצון להסתנכות עצמית בלבד היינו רואים גם הסתלקות מהירושה (והאח שיזכה יוקיר תודה). משום מה אני לא רואה שזה קורה.
מסכים איתך
מתברר שכשאין הורה להגיד לו "לא" העקרונות מתגמשים
לרוב אתה צודק, למרות שישנם דוגמאות בודדות אשר עדיין מקיימים עיקרון זה.

@זאב ניתוח יפה, אבל לא בדיוק על זה אני מדבר.

אני לא מכיר הרבה מבני גילי (כאמור - בני שלושים פלוס/ ארבעים מינוס) שהם בעלי דירה למשל, ולא קיבלו עזרה מההורים.. כולל עולים חדשים משכונת מצוקה.

אם אם יש פה חברה צעירים שעוד לא זכו לקהל עזרה מההורים (נגיד שקניתי שלאף אחד פה לא שילמו את שכר הלימוד של התואר) זה כמובן סביר.
ואני מניח שבני ה 60-50 פלוס כנראה גם לא זכו להמון עזרה אם הם עלו.
אבל בני גילי, בעלי משפחה.. לא קונה את זה. זה פשוט לא תואם לתרבות הישראלית.

אני בחתך הגילאים שלך. וכן, יש לנו דירה קטנה וצנועה אבל זה רק בזכות ההורים שלי ושל אשתי (וכמובן של הבנק).
מלבד זה יש לי מעט מאד חסכונות שמקורן בעבודה. מהבורסה ומהשקעות שונות יש לי בעיקר הפסדי הון ולא רווחי הון בגלל שטויות שעשיתי.
בדיוק עכשיו פתחתי גמל להשקעה בתקווה שהם יודעים לנהל את הכסף טוב ממני (וסליחה מכל הסולידיים, אני יודע שבפורום כאן זו כמעט עבודה זרה).

בקיצור מקווה לעדכן את עצמי פה בשרשור בעוד כמה שנים ולרשום שיש לי הרבה חסכונות והרבה רווחי הון =)

אני חושב שכמעט כל הכסף שלי זה ממסחר בבורסה.

הרוב המוחלט מירושה (אני צעיר)

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
A מישהו מכיר את הבנקים האלו: צרכנות פיננסית 0
Z CSPX מחזיק את המניות ישירות ולא דרך החוזים. שוק ההון 5
Nons Ense מצאתי דירה שאני רוצה לרכוש, אילו שאלות חשוב לשאול את בעל הדירה? נדל"ן 5
מ מחפשת את עצמי בקריירה- אשמח לעזרה התפתחות אישית 6
Williamsburg מתי פותחים את האפשרות להגיש דוח 1301 לשנת 23? פוסטים מאיכות נמוכה 16
D איזון אקטוארי אינו תואם את הנתונים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
P את כולם מעניין לטוס לחו"ל? פוסטים מאיכות נמוכה 109
R לא מוצא את ZPRX במערכת ספארק של מיטב שוק ההון 4
כ בן 30 ולא רואה את האופק התפתחות אישית 26
S מיטב טוענים שכדי לסחור ב - IB דרכם צריך תיק של לפחות 25K דולר, האם מישהו מכיר את ההגבלה הזו והאם יש משהו לעשות בנידון? שוק ההון 4
ע במה את עוסקים? מה הוביל אתכם לכך? כמה את מרוויחים? התפתחות אישית 16
oferM איך כדאי לבנות את עזה מחדש ? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 6
א קרנות ביטקוין לא מספקות את מלוא התשואה השקעות אלטרנטיביות 7
R האם משתלם להעביר את קופות הגמל להשקעה לעוקב מדד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
Jane Doe המלצה על החישוק - מיזם חביב שהוקם כדי להוריד את יוקר המחיה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
צ עצמאי האם להפקיד לפנסיה את המינימום ושאר הסכום בגמל להשקעה או רעיון אחר? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
מ "אי אפשר / נדיר מאוד להכות את השוק" שוק ההון 169
ל לזוג שמתחיל את החיים שלו - מה ההמלצות שלכם? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
מ מי שמעונין לקנות ביטקיון אמיתי ולא קרן שמחכה את הביטקיון איזה מהאפשריות עדיף השקעות אלטרנטיביות 1
א מיצוי זכויות בתשלומי מיסים או ביטוחים וכו', כשמשלמים על בית אבות (יש חברות שמתעסקות בזה, בלי לשחוט את כל הסכום?) מיסים 0
yossik מעבר לדיור מוגן - האם למכור את הדירה או את תיק ההשקעות? צרכנות פיננסית 19
E s&p 500 , נסד"ק 100, מדד עולמי, יש לי את כולם. אבל במה עדיף להשקיע? שוק ההון 23
ה איך דיסקונט מגדרים את הפוזיציה הזאת? - פיקדון מובנה השקעות אלטרנטיביות 7
ה מודיס צפויה להוריד את דירוג האשראי של ישראל פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 168
M מקסום סכום מושקע בקרנות IRA? (נראה שמפסידים את היתרון בדמי ניהול בהפסד תשואה) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
A פרוייקטים מעניינים ששמתם עליהם את העין נדל"ן 46
S דברים קטנים ופשוטים שאפשר לעשות כדי לשפר את איכות החיים ולהאריך אותם אוף טופיק 81
E חברים, איך נכון יהיה לי לחשב את ההוצאות האלה באקסל פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 5
קפיטליסט_מרושע עם רגל אחת בחוץ - חושש לעשות את הצעד האחרון יומני מסע אישיים 75
R מעוניין למכור את התעודה 1159250 ולקנות 1159235 ב IRA שוק ההון 23
R עד כמה מפחיתים את ההפסד במידה ולוקחים ACWI למול S&P בתיק הפטור? שוק ההון 0
שם משתמש בעייתי "מיטב כספית ניהול נזילות" מעלה את דמי הניהול שוק ההון 26
R האם אני יכול לעזוב את הבית של ההורים יומני מסע אישיים 27
מ מעביר את התיק השקעות ממיטב דש לאינטראקטיב ברוקר האמריקאי שוק ההון 23
B איך מורידים את הקובץ אקסולידית? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 4
deussex התלבטות האם השקעה דרך בית השקעות ישראלי ובלאק רוק עולמית - מאבדת בעצם את הדיבידנד ? שוק ההון 10
yossik שכן אחד מחמם את המים של הבניין אוף טופיק 25
N קה״שׁ עוקבת סנופי (לא ira) - היכן העמלות הטובות ביותר? האם קיימת קבוצה שניתן להצטרף אליה? [קראתי את מייק] פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
G השקעה דרך בורסת ישראל או בורסת ארה"ב? מה הדרך הנכונה להשלים את תיק המניות שלי? שוק ההון 4
ע בת 24 לקראת לימודים, מתלבטת איפה לשים את החסכון יומני מסע אישיים 11
ט לשים את כל הכסף הפנוי בIB שוק ההון 10
S מה לספר בראיון העבודה העניין למה עזבתי את מקום העבודה האחרון אוף טופיק 28
oferM נתניהו דרש מראש השב"כ להזהיר את לפיד: בלי פשרה על עילת הסבירות הסכנה למלחמה תגדל פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 47
A איך אני בודק את התאריך שבו קניתי מניה במערכת ספארק? פוסטים מאיכות נמוכה 1
C ככה מנצחים את האינפלציה? שוק ההון 1
R האם יש דרך לקבל את מדד המחירים לצרכן ב-Google Sheets? מיסים 6
J עמלת סנט למניה - לא מבין את ההגיון שוק ההון 3
א שאלה המטילה בספק את כל צורת ההשקעות הנפוצה כאן בבלוג שוק ההון 20
חתול לילה למה הקרן המחקה שלי לא נותנת את תשואת המדד? שוק ההון 209
לאץ' להבין את התפלגות הנכסים של בתי ההשקעות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6

נושאים דומים

Back
למעלה