• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

איזה רכב מומלץ לקנות?

מלכישוע

משתמש סולידי
דירוג
49
אהלן,

לקראת רכישת רכב. זוג + אחד בדרך, יכולים לשלם עד 100K - אבל מעדיף לכיוון ה60-80 אש"ח.
חשובה לי בטיחות ואמינות.

יש 3 דרכים במידה ולא פספסתי:

1) יד 2 - אני מאמין שרכב בן שנה-שנתיים הכי "כדאי" מבחינת ירידת ערך ואמינות. חיסרון: להתעסק עם אנשים X קורונה.
2) חדש: כיף חיים. אבל יקר ומאבד ערך.
3) לקנות 0 ק"מ מליסינג\השכרה: זה בעצם רכב חדש במחיר טוב אבל יש עליו "כתם" ואולי קשה למכור אח"כ?

מה אתם חושבים? יש שיקולים שפספסתי?
רכבים מומלצים?

מ.

יד 2 מהשנים האחרונות ללא ספק יספק לך בטיחות ואמינות וגם כיף חיים אם תלך על דגמים מסויימים כמו הצרפתיות.
1. לגבי בטיחות - יד 2 מספק לך את ברכב מהשנים האחרונות. הבטיחות של רוב המכוניות משנת 2012 שונה מהותית ממה שהיה לפני כן.
2. לגבי אמינות והתעסקות עם המוכר- באמת שזה לא מורכב ושווה את זה. בשיחת טלפון עצמה עם המוכר של רכב שמצא חן בעיניך, אתה מוודא איתו שמצב השלדה, גיר, מנוע תקין וללא תאונות-> אם כן, תציע לו מחיר, אם מסכימים, תתאם לראות את האוטו במוסך בדיקה לטעמך ומסכמים שאם יימצאו בעיות לא רציניות אז מורידים מהמחיר. כך לא תצטרך לבזבז זמן כלל.
3. השכרה- בשום אופן לא, ואם אתה רוצה ללכת על בטוח אז תצמצם את החיפושים שלך לרכב מיד פרטית בלבד, יש היום מספיק היצע של פרטיות.

אהלן,

לקראת רכישת רכב. זוג + אחד בדרך, יכולים לשלם עד 100K - אבל מעדיף לכיוון ה60-80 אש"ח.
חשובה לי בטיחות ואמינות.

1) יד 2 - אני מאמין שרכב בן שנה-שנתיים הכי "כדאי" מבחינת ירידת ערך ואמינות. חיסרון: להתעסק עם אנשים X קורונה.
3) לקנות 0 ק"מ מליסינג\השכרה: זה בעצם רכב חדש במחיר טוב אבל יש עליו "כתם" ואולי קשה למכור אח"כ?

רכבים מומלצים?

מ.
יש לך דגמים שחשבת עליהם כבר?

יד 2 - אני מאמין שרכב בן שנה-שנתיים הכי "כדאי" מבחינת ירידת ערך ואמינות. חיסרון: להתעסק עם אנשים X קורונה.
בדרך כלל רכב מאבד ערך מהר ב3 שנים הראשונות, לאחר מכן זה דיי מתמתן, אמינות תלויה בדגם הספציפי.

חדש: כיף חיים. אבל יקר ומאבד ערך.
יקר *מאוד*, ויקר גם נפשית.

לקנות 0 ק"מ מליסינג\השכרה: זה בעצם רכב חדש במחיר טוב אבל יש עליו "כתם" ואולי קשה למכור אח"כ?
0 קילומטר יכול להיות דיל טוב, בנוגע להשכרה - מסכים עם טל, עדיף להתרחק כי יש הרבה היצע.

מה אתם חושבים?
יד 2, שוק של קונים, הכוח בידיים שלך ולכן שם הייתי מחפש.

יש שיקולים שפספסתי?
בטיחות ואמינות כתבת והם בדרך כלל השיקולים העקריים בהנחה והנסועה ממוצעת.
אבל גם צריכת דלק, עלויות טיפולים,גודל תא מטען ונוחות נסיעה הם שיקולים רלוונטיים.
הכל תלוי בנסועה (כמה ק"מ בשנה) וסוגה (עירוני או בינעירוני), אם לדוגמא אתה נוסע 1000 קילומטר בשנה מהבית לסופר - השיקולים הופכים למשניים לעומת גודל תא מטען או נוחות העמסה.

רכבים מומלצים?
פיג'ו 208 , מאזדה 2 , הונדה JAZZ , רנו קליאו
לכל דגם יש מבחר מנועים ורמות אבזור ולכן גם בתוך הדגמים יש הבדלים

אני קניתי יד שנייה מליסינג עם קילומטראז' סביר (30K בשנתיים).
לליסינג יש יתרון כי לחברה יש מוסך מטעמה, אז בניגוד למוכר פרטי אין בעיה לבקש ולרוב גם לקבל דברים (אצלי לדוגמא צבעו מחדש מכסה מנוע שקצת איבד צבע, תיקונים קטנים וכו'. מוכר פרטי לא היה עושה את זה).
לנו בתור משפחה קטנה יש טויוטה ספייס ורסו (מאוד דומה להונדה ג'אז) ואני מאוד ממליץ עליו. לא חיית כביש, אבל אמין, חסכוני ובטיחותי עם יכולת העמסה מרשימה בגלל המבנה שלו (מיקרואן). הרכב בן 10 וחוץ ממצברים לא תיקנתי בו כלום למיטב זכרוני.

לליסינג יש יתרון כי לחברה יש מוסך מטעמה, אז בניגוד למוכר פרטי אין בעיה לבקש ולרוב גם לקבל דברים (אצלי לדוגמא צבעו מחדש מכסה מנוע שקצת איבד צבע, תיקונים קטנים וכו'. מוכר פרטי לא היה עושה את זה).
לפי מה שאני יודע, רוב חברות הליסינג לא מטפלות במוסכים מורשים(יבואן), לכן בדרך כלל אי אפשר לבקש מהמוסך המורשה היסטוריית טיפולים כדי לעשות דאבל-צ'ק, כלומר מה שיש לך זה מסמך של חברת הליסינג שהאינטרס שלה הוא שתקנה את הרכב.
אם קנית מחברת ליסינג (מהבודדות למיטב ידיעתי) שמטפלות במוסכים מורשי יבואן - אפשר ללכת לכל מוסך מורשה ולהוציא היסטוריית טיפולים ולאמת את המסמך של חברת הליסינג.

אכן הספייס וורסו מיקרוואן מאוד מומלץ.

אהלן,

חשובה לי בטיחות ואמינות.

רכבים מומלצים?

מ.
זוג פלוס 1 , הסטטיסטיקה אומרת שתוך שנים בודדות תרצו רכב קצת יותר מרווח , אז הייתי מכוון למשפחתית רגילה.

מבחינה כספית - המוקש הכי גדול הוא ירידת ערך , אחריו בדרך כלל אמינות ורק אז צריכת דלק .

אם קונים רכב יפני סוגרים את הפינה של האמינות, הרכבים האלה לא מתקלקלים בקלות גם עם 10 שנים על הכביש.
רכב יפני יכול להגיע ל300k ,ולפעמים גם 400-500, ככה שלקנות רכב עם 100k נותן לכם אופק מספיק ארוך קדימה.
אמנם יד2 זה שוק של קונים אבל אני מרגיש איזשהו שינוי בשנים האחרונות ,יותר ויותר אנשים מוסרים את הרכב הישן בעסקאות לרכישת רכב חדש והרכבים הישנים מתגלגלים למגרשים ,בהם בעל הבית חייב להרוויח ,ככה שיש פחות ופחות מודעות של מוכרים פרטיים, זה דוחף את השוק למעלה, ורכבים מבוקשים עם נתונים טובים נחטפים תוך יום יומיים מהפרסום.
לדעתי רכב מ2015-2016 ייתן את השילוב הכי טוב בין ירידת ערך והנאה מהרכב.

בדרך כלל רכב מאבד ערך מהר ב3 שנים הראשונות, לאחר מכן זה דיי מתמתן, אמינות תלויה בדגם הספציפי.

יקר *מאוד*, ויקר גם נפשית.

0 קילומטר יכול להיות דיל טוב, בנוגע להשכרה - מסכים עם טל, עדיף להתרחק כי יש הרבה היצע.

יד 2, שוק של קונים, הכוח בידיים שלך ולכן שם הייתי מחפש.

בטיחות ואמינות כתבת והם בדרך כלל השיקולים העקריים בהנחה והנסועה ממוצעת.
אבל גם צריכת דלק, עלויות טיפולים,גודל תא מטען ונוחות נסיעה הם שיקולים רלוונטיים.
הכל תלוי בנסועה (כמה ק"מ בשנה) וסוגה (עירוני או בינעירוני), אם לדוגמא אתה נוסע 1000 קילומטר בשנה מהבית לסופר - השיקולים הופכים למשניים לעומת גודל תא מטען או נוחות העמסה.

פיג'ו 208 , מאזדה 2 , הונדה JAZZ , רנו קליאו
לכל דגם יש מבחר מנועים ורמות אבזור ולכן גם בתוך הדגמים יש הבדלים

צרפתיות מנסיוני לא אמינות במיוחד (המכוניות, לא הנשים). הרכבים שהצעת די קטנים לזוג + תינוק, לא?

זוג פלוס 1 , הסטטיסטיקה אומרת שתוך שנים בודדות תרצו רכב קצת יותר מרווח , אז הייתי מכוון למשפחתית רגילה.

מבחינה כספית - המוקש הכי גדול הוא ירידת ערך , אחריו בדרך כלל אמינות ורק אז צריכת דלק .

אם קונים רכב יפני סוגרים את הפינה של האמינות, הרכבים האלה לא מתקלקלים בקלות גם עם 10 שנים על הכביש.
רכב יפני יכול להגיע ל300k ,ולפעמים גם 400-500, ככה שלקנות רכב עם 100k נותן לכם אופק מספיק ארוך קדימה.
אמנם יד2 זה שוק של קונים אבל אני מרגיש איזשהו שינוי בשנים האחרונות ,יותר ויותר אנשים מוסרים את הרכב הישן בעסקאות לרכישת רכב חדש והרכבים הישנים מתגלגלים למגרשים ,בהם בעל הבית חייב להרוויח ,ככה שיש פחות ופחות מודעות של מוכרים פרטיים, זה דוחף את השוק למעלה, ורכבים מבוקשים עם נתונים טובים נחטפים תוך יום יומיים מהפרסום.
לדעתי רכב מ2015-2016 ייתן את השילוב הכי טוב בין ירידת ערך והנאה מהרכב.
+1
מחזק דעה על היפניות.
היו לי גם דגמים אירופאים, אמריקאים וקוראנים ובאמת שאין על היפניות. מבחינת אמינות, חסכון בדלק ונוחות.
בייחוד מאזדה וטויוטה. זאת הסיבה שהן הכי נמכרות בארץ.

פשוט תחפש דילים שווים, יד 2 כמו שנאמר זה אחלה, גם לקנות מחברת ליסינג זה בד"כ אחלה (עשיתי פעמיים ולא הצטערתי).

צרפתיות מנסיוני לא אמינות במיוחד (המכוניות, לא הנשים). הרכבים שהצעת די קטנים לזוג + תינוק, לא?
1. הצרפתיות כבר לא צרפתיות, פיג'ו וסיטרואן נמצאות תחת אותו קונצרן עם אופל, רנו עם ניסאן ומיצובישי.
2. הצרפתיות היו* לא אמינות במיוחד, כל דגם שהוכרז אחרי 2012 בכלל לא פחות אמין מדגם אחרים.
האם יש מחלות ? כמובן, לא יותר מלדגמים אחרים שאינם צרפתיים.
אתה מוזמן לקפוץ לפורומים של חובבי מכוניות בכל השפות ולהווכח שברוב הקטגוריות המכוניות המומלצות ביותר הן דווקא צרפתיות (פיג'ו 208\308\2008\3008\5008 ורנו קליאו\גראנד קופה)
3. הרכבים הם כולם מקטגוריית סופר-מיני, לדעתי אידיאלים לזוג+1 ואפילו לזוג+2.

מתעלמים לחלוטין כאן מבטיחות ותאמין לי מנסיון אישי שזה קריטי. בבטיחות יש רק שתי חברות שעומדות מעל כל האחרות - וולוו וסובארו.

בסובארו הייתי הולך על XV - בטח שתוכל למצוא אחת שנתון 2016-7 בתקציב. בטוחה ואמינה ותשרת אתכם גם עם שני ילדים וכלב.
בוולוו V40 - תשתדל עם מנועי וולוו ולא פורד אם משנת 2015 (ב-2016 הכל כבר וולוו). יותר קומפקטית ומתאימה לעיר ועדיין איכות ונוחות מליגה אחרת. פחות אמינה ויותר יקרה קצת לתחזוקה. הבעיה העיקרית כאן תהיה ירידת ערך חזקה מאוד.

מתעלמים לחלוטין כאן מבטיחות ותאמין לי מנסיון אישי שזה קריטי. בבטיחות יש רק שתי חברות שעומדות מעל כל האחרות - וולוו וסובארו.

בסובארו הייתי הולך על XV - בטח שתוכל למצוא אחת שנתון 2016-7 בתקציב. בטוחה ואמינה ותשרת אתכם גם עם שני ילדים וכלב.
בוולוו V40 - תשתדל עם מנועי וולוו ולא פורד אם משנת 2015 (ב-2016 הכל כבר וולוו). יותר קומפקטית ומתאימה לעיר ועדיין איכות ונוחות מליגה אחרת. פחות אמינה ויותר יקרה קצת לתחזוקה. הבעיה העיקרית כאן תהיה ירידת ערך חזקה מאוד.
1. הצרפתיות כבר לא צרפתיות, פיג'ו וסיטרואן נמצאות תחת אותו קונצרן עם אופל, רנו עם ניסאן ומיצובישי.
2. הצרפתיות היו* לא אמינות במיוחד, כל דגם שהוכרז אחרי 2012 בכלל לא פחות אמין מדגם אחרים.
האם יש מחלות ? כמובן, לא יותר מלדגמים אחרים שאינם צרפתיים.
אתה מוזמן לקפוץ לפורומים של חובבי מכוניות בכל השפות ולהווכח שברוב הקטגוריות המכוניות המומלצות ביותר הן דווקא צרפתיות (פיג'ו 208\308\2008\3008\5008 ורנו קליאו\גראנד קופה)
3. הרכבים הם כולם מקטגוריית סופר-מיני, לדעתי אידיאלים לזוג+1 ואפילו לזוג+2.

תודה לכולם על ההצעות המעולות (גם למי שלא ציטטתי).

להתרחק מהצרפתיות. מלא תקלות. רק יפניות.
אני ממליץ על טויוטה קורולה. רכב אמין ומאוד נמכר בישראל. אבל לא בדקתי מחיר ואני לא יודע אם זה בטווח שלך. גם סוזוקי מיני משפחתי זה אחלה.
לא לקנות מליסינג. לא שווה את זה.

להתרחק מהצרפתיות. מלא תקלות. רק יפניות.
התבלטתי מאוד אם להגיב על זה, החלטתי שכן כי אולי את דעתך זה לא ישנה אבל אולי קורא אחר כן ימצא משהו בזה.
אין דבר כזה "צרפתיות" ואין דבר כזה "יפניות", בתא המנוע של רנו,ניסאן ומרצדס תוכלו למצוא את אותו מנוע.
בתא המנוע של אופל,פיג'ו וסיטרואן תוכלו למצוא את אותו המנוע גם כן.
נכון שבעבר יצרניות אירופאיות היו פחות אמינות מאסיאתיות, אבל זה כבר לא המצב.

סיטרואן C1, פיג'ו 108 וטויטה (היפנית המהוללת) AYGO הן אותה מכונית בדיוק, אז היא יפנית או צרפתייה ?
ניסאן היא יפנית אבל המיקרה מיוצרת בצרפת, אז המיקרה היא יפנית או צרפתייה ?
אתה ממליץ על טויוטה קורולה, אותה טויוטה קורולה שבה יש סיכוי שכריות האוויר לא יפתחו בתאונה.
https://www.consumerreports.org/car...l-faulty-airbag-sensor-avalon-corolla-matrix/
אותה טויוטה שבעבר החביאה את העובדה שדוושת הגז יכולה להתקע (וזה עלה בחיים של אנשים) ?
https://abcnews.go.com/Blotter/toyo...dly-unintended-acceleration/story?id=22972214
אם זו לא אמינות, באמת שאני לא יודע מה כן.

התבלטתי מאוד אם להגיב על זה, החלטתי שכן כי אולי את דעתך זה לא ישנה אבל אולי קורא אחר כן ימצא משהו בזה.
אין דבר כזה "צרפתיות" ואין דבר כזה "יפניות", בתא המנוע של רנו,ניסאן ומרצדס תוכלו למצוא את אותו מנוע.
בתא המנוע של אופל,פיג'ו וסיטרואן תוכלו למצוא את אותו המנוע גם כן.
נכון שבעבר יצרניות אירופאיות היו פחות אמינות מאסיאתיות, אבל זה כבר לא המצב.

סיטרואן C1, פיג'ו 108 וטויטה (היפנית המהוללת) AYGO הן אותה מכונית בדיוק, אז היא יפנית או צרפתייה ?
ניסאן היא יפנית אבל המיקרה מיוצרת בצרפת, אז המיקרה היא יפנית או צרפתייה ?
אתה ממליץ על טויוטה קורולה, אותה טויוטה קורולה שבה יש סיכוי שכריות האוויר לא יפתחו בתאונה.
https://www.consumerreports.org/car...l-faulty-airbag-sensor-avalon-corolla-matrix/
אותה טויוטה שבעבר החביאה את העובדה שדוושת הגז יכולה להתקע (וזה עלה בחיים של אנשים) ?
https://abcnews.go.com/Blotter/toyo...dly-unintended-acceleration/story?id=22972214
אם זו לא אמינות, באמת שאני לא יודע מה כן.
כן אני מבין מה אתה אומר אבל בשטח אני רואה שתקלות הרבה יותר נפוצות בצרפתיות, מהסביבה הקרובה שלי. וגם למדתי שבצרכנות כדאי ללכת עם הזרם. למוצר שקונים אותו יותר אנשים יהיה קל יותר לקבל שירות, ייצאו תיקונים מהר יותר ויהיה קל יותר להשיג אקססוריז.

אם הסביבה הקרובה אליך מחזיקה בתוצרת צרפתית של לפני 2012, אפשר להגיד שהן פחות אמינות (יש שיגידו שמצריכות יותר תשומת לב:lol:).
הסיבות ששומעים יותר על צרפתיות מודרניות מתקלקלות היא שפשוט מאוד מקובל להתלונן על צרפתיות מתקלקלות.
כי אם התקלקלה לי הצרפתייה, זה כי כל הצרפתיות מתקלקלות תמיד, לא אשמתי.
אבל אם התקלקלה לי היפנית, אני שומר את זה בסוד כדי שלא יחשבו שאני מוזר, הרי יפניות לא מתקלקלות.
השורה התחתונה היא, שהיום,כולן מתקלקלות בערך באותה תדירות, כאן יש דגם קצת יותר מאין וכאן קצת פחות.

אבל לי זה מצוין שכולם חושבים שצרפתיות מתקלקלות, זה מאפשר לי לקנות מכוניות מצויינות במכירים נמוכים.

אכן פיג'ו\רנו\סיטרואן מוכרות פחות , אם זה מעלה את מחיר התיקונים ? לא חושב.
היום אפשר לייבא כל בורג תוך כמה ימים, המוסך גם ככה לא מחזיק מלאי גדול של ציוד שהוא לא שמן\פילטר.

אני מחזיק סיטרואן c5. המנוע בכלל של bmw, ומשמש גם את קופר.
בת 6, מחזיק אותה כבר 5 שנים, עשתה 180k ק"מ, ובלי תקלות מיוחדות.
חבל שהפסיקו לייצר אותה כי אני רוצה להחליף אבל אין כאלה בנות פחות מ 3.

• אהבתי
Reactions: Et1
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
deussex רכישת רכב חדש - איזה כדאי ? מבולבל מאוד, ועליית מחירים צרכנות פיננסית 62
O נוסע המון ... איך / איזה רכב לקנות ? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 18
ש חוץ מיס/הוט איזה רשת אתם ולמה? צרכנות פיננסית 5
Y מתלבט איזה מדד לבחור בין 3 מדדים ל-20-30 שנה הבאות שוק ההון 3
מ מי שמעונין לקנות ביטקיון אמיתי ולא קרן שמחכה את הביטקיון איזה מהאפשריות עדיף השקעות אלטרנטיביות 1
D איזה בית השקעות נותן דו"חות מס צרכנות פיננסית 8
מ איזה טופס אני צריך ממיטב דש? מיסים 8
מ איזה מסמך אני צריך לבקש ממיטב ד"ש שיביאו לי בשביל שאדע מה היה העלות של המניות כשקניתי אותם? שוק ההון 8
ד דרך איזה בית השקעות אפשר לקנות ביטקוין ? השקעות אלטרנטיביות 2
E איזה עתיד (נורא) מצפה לי? יומני מסע אישיים 74
E איזה מכשירים פיננסיים עדיף לפדות ברכישת דירה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
D לבעל עסק ריווחי - איזה סיבה יש לא להשקיע דרך חברה בעמ מיסים 8
F שכונה חדשה איזה קבלן ביקש היתר ואיזה קיבל נדל"ן 1
א איזה מסלול כדאי לי לסגור במשכנתא? נדל"ן 13
ד איזה אג"ח לקנות? שוק ההון 3
B מיסוי דיבידנדים מ-ETF אג"ח (או: איזה באלגן) מיסים 9
P איזה מחברות הפנסיה עם אאוטסורסינג לממשק מעסיקים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
fizban קרן השתלמות IRA - עם איזה בנק אתם עובדים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 36
O איזה הקצאת נכסים לעשות שוק ההון 3
S איזה חברות לדעתכם חסרות בתל אביב 125? פוסטים מאיכות נמוכה 0
א איך לבחור איזה מסלול לסגור במשכנתא נדל"ן 17
tomer111 איזה ערוץ ספורט מספק שידורים חיים כדורגל ישראלי,אירופאי,טורנירי טניס,כדורסל? (ליגות מקצועיות לא בתי ספר) פוסטים מאיכות נמוכה 0
S משכנתא - איזה מסלול לסגור קודם? נדל"ן 4
B קניית מט"ח לחשבון מט"ח מבנק - איזה שער? צרכנות פיננסית 6
א חיסכון חודשי - איזה מוצר הכי יתאים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
1337justme לחצן מצוקה לקשישים - איזה מומלץ? אוף טופיק 17
ל מעוניין להפסיק לרכוש שישיות מים - איזה פתרון קיים יש? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 51
I איזה מניות או מדדים עולים בזמן משבר? שוק ההון 6
I איזה etf מחזיק אג״ח ממשלת אוקריאנה? שוק ההון 0
V איזה מסלול הייתם מסלקים? נדל"ן 24
השקעה לא מזל איזה משפט/מוטו מלווה אתכם לעצמאות כלכלית ? פוסטים מאיכות נמוכה 3
adamshalev ספרו איזה השקעות עבדו לכם ב-2021 ואיזה לא? שוק ההון 95
F חוץ מהייטק איזה תחומים רווחים עוד היום בסקטור השכיר ? התפתחות אישית 70
Tsachi01 איזה סמארטפון יש ברשותכם? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 91
A מישהו יודע איזה השקעות צמודות מדד יש היום? שוק ההון 10
E קופות גמל להשקעה. איזה מסלול לבחור באנליסט? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
L האם יש הבדלים באיכות הבנייה של בניינים חדשים ואיך יודעים איזה בניין איכותי? נדל"ן 35
TheOneTech על איזה טוסטר אובן תמליצו? אוף טופיק 0
M תואר בכלכלה - איזה מגמה לקחת? התפתחות אישית 7
Y האם יש איזה כלי כלי שמאפשר לקבל התראה ברגע שטריגר מופעל... שוק ההון 5
Y איזה גופים מציעים IRA? פוסטים מאיכות נמוכה 32
Y עבור איזה סכום הייתם מגישים דו"חות כדי לקבל החזר מס מיסים 9
B איזה א.ממשלתי להחזיק כדי לאזן sp500 ללא גידור מט״ח שוק ההון 8
P איזה מסמך קבלה לתת לפקדון זמני? פוסטים מאיכות נמוכה 0
ע איזה אתרים מומלצים לאזרחי ארה"ב (F-BAR, החזר מס, מענק טראמפ(קורונה))? מיסים 2
R איזה הנדסאי כדאי ללמוד התפתחות אישית 18
מ אחרי איזה מדד עוקב ה ETF של סין FXI? שוק ההון 8
O איך יודעים איזה חברות חדשות הולכות להיסחר בבורסה? שוק ההון 7
Tsachi01 קרן השתלמות : איזה מסלול כדאי לבחור? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 12