• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

איזה בנקים מאפשרים העברת זה"ב באינטרנט? הבנק שלי רוצה פקס ובא לי להתקדם למאה ה 21

לא הבנתי. אתה נכנס לשרשור על IB, מנסה להסביר לכולם איך העברות לIB עובדות ואתה לא מכיר אפילו פרטים בסיסיים של איך מעבירים לשם כספים?
אם הם לא יודעים את פרטי החשבון שלך בIB איך הם אמורים לשייך את ההעברה? לנחש?
אם תקרא את ההודעה המקורית שלי בשנית, אתה תראה ש:
1. אני לא מתיימר להסביר לכולם איך העברות IB מתבצעות אלא מסביר בעיקר על העברות בפועלים עם הסתייגויות
2. אתה הופך את המקרה למסובך כשאין צורך להפוך אותו לכזה, סך הכל העברה בנקאית, הפרטים הבסיסיים הם - מספר בנק + סניף + חשבון + שם המוטב, הערה זה רשות, וצריך לשייך את זה לפי צרור (זה מופיע בשורת העו״ש) בטח לא לנחש ובטח לא ידנית בשנת 2022.

לא הבנתי. אתה נכנס לשרשור על IB, מנסה להסביר לכולם איך העברות לIB עובדות ואתה לא מכיר אפילו פרטים בסיסיים של איך מעבירים לשם כספים?
אם הם לא יודעים את פרטי החשבון שלך בIB איך הם אמורים לשייך את ההעברה? לנחש?
אתה יכול לטעון שהם יכולים לעבור ידנית על ההעברות מול הטיקטים הפתוחים אצלהם, ולראות אם יש העברה צפוייה מחשבון מסויים ולשייך את זה ככה, אבל זה תהליך ידני והרבה יותר ארוך ומסובך מאשר להסתכל על מספר החשבון בהערה.

פה:

״הכסף הגיע ללא בעיות לאחר עיבוד לילי״ - אני מסביר שוב, בגלל שהכסף לא עובר דרך מסלקה הכסף משתקף מיידית ולכן הצורך בעיבוד לילי לא רלוונטי , (הנ״ל תקף גם במטבעות זרים)
״נראה שהערה לא נקלטת אצלם במהלך יום העסקים ״ - כאן העיבוד הלילי רלוונטי.

שבת שלום

1. אני לא מתיימר להסביר לכולם איך העברות IB מתבצעות אלא מסביר בעיקר על העברות בפועלים עם הסתייגויות
מעולה.
עכשיו תקרא את השרשור שהגבת בו ואת התשובה המקורית שלי שוב.
תראה שבסה"כ התאמתי את התשובה שלך לשרשור הנוכחי והסברתי שלמרות שמה שאתה אומר הוא נכון בחלקו, הוא לא רלונטי לנושא השרשור כי המידע לא עובר.
אבל משום מה החלטת להתווכח איתי בלי לקרוא ובלי להבין. חבל.
אתה הופך את המקרה למסובך כשאין צורך להפוך אותו לכזה,
בדיוק להיפך.
אני מנסה לפשט את זה. אתה משום מה מנסה לסבך.
בסופו של דבר, לצורך המעשי שדיברו עליו פה בשרשור (העברות לIB) ההודעות שלך מיותרות ורק מוסיפות רעש.
הן אולי נכונות טכנית, אבל לא רלונטיות לנושא.

סך הכל העברה בנקאית, הפרטים הבסיסיים הם - מספר בנק + סניף + חשבון + שם המוטב, הערה זה רשות, וצריך לשייך את זה לפי צרור (זה מופיע בשורת העו״ש) בטח לא לנחש ובטח לא ידנית בשנת 2022.
אם אין לך שמץ של מושג איך עובדות ההעברות שמדברים עליהם בשרשור הזה (כלומר העברות בIB) עדיף שתשתוק במקום לרשום שטויות.

״הכסף הגיע ללא בעיות לאחר עיבוד לילי״ - אני מסביר שוב, בגלל שהכסף לא עובר דרך מסלקה הכסף משתקף מיידית ולכן הצורך בעיבוד לילי לא רלוונטי , (הנ״ל תקף גם במטבעות זרים)
״נראה שהערה לא נקלטת אצלם במהלך יום העסקים ״ - כאן העיבוד הלילי רלוונטי.
נו אז אתה שוב סותר את עצמך.
כדי שהכסף יקלט כמו שצריך, IB צריכים את ההערה. (ואם זה מפריע לך אתה מוזמן לפנות אליהם. אלו העובדות כרגע).
כדי שההערה תגיד צריך עיבוד לילי.

ולכן כדי שהכסף יגיע צריך עיבוד לילי, אלא אם כן מדובר בהעברת זה"ב.

בהעברת מס"ב, בין אם היא בתוך אותו בנק או שהיא "מיידית" בין בנקים שונים, ההערה לא עוברת מיידית ולכן הכסף לא ישוייך אליך לחשבון לפני יום העסקים הבא.
או במילים אחרות - העברת מס"ב בתוך הבנק (או כל העברת מס"ב מיידית אחרת) היא זהה (לצורך הדיון בשרשור הזה) להעברת מס"ב רגילה, והכסף יגיע רק ביום העסקים הבא.

מעולה.
עכשיו תקרא את השרשור שהגבת בו ואת התשובה המקורית שלי שוב.
תראה שבסה"כ התאמתי את התשובה שלך לשרשור הנוכחי והסברתי שלמרות שמה שאתה אומר הוא נכון בחלקו, הוא לא רלונטי לנושא השרשור כי המידע לא עובר.
אבל משום מה החלטת להתווכח איתי בלי לקרוא ובלי להבין. חבל.

בדיוק להיפך.
אני מנסה לפשט את זה. אתה משום מה מנסה לסבך.
בסופו של דבר, לצורך המעשי שדיברו עליו פה בשרשור (העברות לIB) ההודעות שלך מיותרות ורק מוסיפות רעש.
הן אולי נכונות טכנית, אבל לא רלונטיות לנושא.

אם אין לך שמץ של מושג איך עובדות ההעברות שמדברים עליהם בשרשור הזה (כלומר העברות בIB) עדיף שתשתוק במקום לרשום שטויות.
1. אני מגיב רק על מה שאני בקיא בו והוא העקרון בביצוע הפעולה, ייתכן וזלגנו מעבר לרלוונטיות של השרשור.
2. אתה דייקת אותי ואני השבתי לך, אם זה מיותר או לא תשאל את עצמך.

נו אז אתה שוב סותר את עצמך.
כדי שהכסף יקלט כמו שצריך, IB צריכים את ההערה. (ואם זה מפריע לך אתה מוזמן לפנות אליהם. אלו העובדות כרגע).
כדי שההערה תגיד צריך עיבוד לילי.

ולכן כדי שהכסף יגיע צריך עיבוד לילי, אלא אם כן מדובר בהעברת זה"ב.

בהעברת מס"ב, בין אם היא בתוך אותו בנק או שהיא "מיידית" בין בנקים שונים, ההערה לא עוברת מיידית ולכן הכסף לא ישוייך אליך לחשבון לפני יום העסקים הבא.
או במילים אחרות - העברת מס"ב בתוך הבנק (או כל העברת מס"ב מיידית אחרת) היא זהה (לצורך הדיון בשרשור הזה) להעברת מס"ב רגילה, והכסף יגיע רק ביום העסקים הבא.
כדי שהכסף יגיע (בחשבונות שמנוהלים באותו הבנק ) לא צריך עיבוד לילי , כמה פעמים אפשר לרשום את זה? זה שוב העקרון בביצוע הפעולה ללא קשר אם זה IB או גוף אחר,
בסוף זה חשבונות בנק אין מה לדון על זה יותר.
שיוך הכספים זו כבר התנהלות של החברה עצמה, אבל אל תרשום שהכסף לא מגיע מיידית, טכנית הכסף שוכב בחשבון.

1. אני מגיב רק על מה שאני בקיא בו והוא העקרון בביצוע הפעולה, ייתכן וזלגנו מעבר לרלוונטיות של השרשור.
ממליץ לך שוב לקרוא את השרשור.
עושה רושם שאתה דוקא מגיב על דברים שאין לך שמץ של מושג בהם.
2. אתה דייקת אותי ואני השבתי לך, אם זה מיותר או לא תשאל את עצמך.
אכן אני דייקתי אותך.
אתה שבת לי בתשובה שלא רלונטית ולא קשורה לשרשור (אותו שרשור שאתה משום מה מסרב לקרוא).
כדי שהכסף יגיע (בחשבונות שמנוהלים באותו הבנק ) לא צריך עיבוד לילי , כמה פעמים אפשר לרשום את זה?
והנה אתה שוב מוכיח את הבורות המוחלטת שלך בכל מה שנידון בשרשור הזה. למרות שניסיתי להסביר לך את זה כבר כמה פעמים.
אז בוא אני אחזור שוב על מה שכבר רשמתי בעבר:
אז בוא אני אחזוז שוב על מה שכבר רשמתי בעבר:
מה שחשוב זה מתי הכסף מופיע אצלך בחשבון, לא מתי IB קיבלו אותו. ועד שאין להם את המידע המלא הם לא ישיכו את הכסף.
הרי מה זה עוזר לי שIB קיבלו את הכסף אם הם לא שייכו אותו אלי עדיין? עד שהם ישייכו אני לא יכול להשתמש בכסף.

או במילים אחרות, העובדה שהכסף הגיע לחשבון הבנק של IB לא רלונטית ולא מעניינת אף אחד.
מה שחשוב זה מתי הכסף מגיע לחשבון שלי בIB ומתי הוא זמין לי לשימוש. זה לא יקרה לפני העיבוד הלילי, כי בלי העיבוד אין את פרטי החשבון שלי שרשומים בהערה.
זה שוב העקרון בביצוע הפעולה ללא קשר אם זה IB או גוף אחר,
בוודאי שזה קשור לIB. מה שמעניין זה מתי הכסף זמין לי בחשבון בIB, לא מתי הוא מגיע לIB.
בסוף זה חשבונות בנק אין מה לדון על זה יותר.
והנה עוד טעות שלך ועוד הוכחה שאין לך מושג על מה אתה מדבר.
זה לא חשבונות בנק, זה חשבונות אצל הברוקר.
אם הכסף הגיע לחשבון הבנק של הברוקר או לא, זה לא רלוונטי לכלום. מה שמשנה זה מתי הכסף מופיע לי בחשבון שלי אצל אותו הברוקר.
שיוך הכספים זו כבר התנהלות של החברה עצמה, אבל אל תרשום שהכסף לא מגיע מיידית, טכנית הכסף שוכב בחשבון.
אבל שיוך הכספים זאת בדיוק הנקודה שעליה אנחנו מדברים פה בשרשור.
כל עוד הכסף לא משוייך הוא לא הגיע. זה לא משנה אם בינתיים הוא יושב אצל בנק א' או בנק ב'. הוא לא אצלי בחשבון וזה מה שחשוב.

אבל שיוך הכספים זאת בדיוק הנקודה שעליה אנחנו מדברים פה בשרשור.
כל עוד הכסף לא משוייך הוא לא הגיע. זה לא משנה אם בינתיים הוא יושב אצל בנק א' או בנק ב'. הוא לא אצלי בחשבון וזה מה שחשוב.
תרשה לי לא להתייחס לשאר הסעיפים - אתה כנראה בלופ
וגם אופן ההתנסחות שלך הפך ללא מכבד..

בכל אופן,
יש כאן סמנטיקה של הדברים, שכנראה לא נסכים עליהם וזה בסדר.

יש כאן סמנטיקה של הדברים, שכנראה לא נסכים עליהם וזה בסדר.
אין פה סמניטקה, יש פה עובדות.
כדי שהכסף ישוייך לחשבון שלך בIB המידע שבא עם ההעברה הבנקאית צריך לעבור (אחרת IB לא ידעו לשייך את הכסף לחשבון שלך). המידע הזה עובר רק ביום העסקים הבא (למעט בהעברת זה"ב).
כל השאר זה סתם התפלפלות לא רלונטית.

אין פה סמניטקה, יש פה עובדות.
כדי שהכסף ישוייך לחשבון שלך בIB המידע שבא עם ההעברה הבנקאית צריך לעבור (אחרת IB לא ידעו לשייך את הכסף לחשבון שלך). המידע הזה עובר רק ביום העסקים הבא (למעט בהעברת זה"ב).
כל השאר זה סתם התפלפלות לא רלונטית.
אתה צודק
מלך!!!!

נערך לאחרונה ע"י מנהל:
אתה יכול לטעון שהם יכולים לעבור ידנית על ההעברות מול הטיקטים הפתוחים אצלהם, ולראות אם יש העברה צפוייה מחשבון מסויים ולשייך את זה ככה,
האמת שזה בדיוק מה שאני מצפה שהמחשב יעשה באופן אוטומטי. הרי, גם בלי ההערה, מגיע המידע של מאיזה חשבון בנק התבצעה ההעברה, ויש טיקט שמשייך את אותו חשבון בנק לחשבון שלי ב IB. הקישור בינהם אמור להיות טריוויאלי ואטומטי. אם זו לא ההעברה הראשונה מהחשבון בנק הזה ואם יש רק חשבון אחד אצל IB שאי פעם קיבל העברה מהחשבון בנק הזה אז גם את הטיקט לא צריך. אין שום סיבה שהמערכת לא תזכור אותי ותשייך את כל ההעברות שלי לחשבון שלי. אוטומטית ומיידית.

אין שום סיבה שהמערכת לא תזכור אותי ותשייך את כל ההעברות שלי לחשבון שלי. אוטומטית ומיידית.
אין שום סיבה שאתה מכיר.
אבל עובדתית זה לא עובד ככה.

יכול להיות שיש מגבלה טכנולוגית שאתה ואני לא מכירים, יכול להיות שיש מגבלה רגולטורית שאנחנו לא מכירים ויכול להיות שאין מגבלות וזה סתם מעצלנות של IB (לפעמים יותר זול לשלם לכמה הודים שיעשו משהו ידנית מאשר לכתוב תוכנה שעושה את זה אוטומטית).
זה לא משנה מה הסיבה, העובדה היא שכרגע זה לא משהו שמתבצע אוטומטית. ואם אין את מספר החשבון בפרטי ההעברה אז השיוך מתעכב (ולפעמים בכלל לא מתבצע והכסף מוחזר).

האמת שזה בדיוק מה שאני מצפה שהמחשב יעשה באופן אוטומטי. הרי, גם בלי ההערה, מגיע המידע של מאיזה חשבון בנק התבצעה ההעברה, ויש טיקט שמשייך את אותו חשבון בנק לחשבון שלי ב IB. הקישור בינהם אמור להיות טריוויאלי ואטומטי. אם זו לא ההעברה הראשונה מהחשבון בנק הזה ואם יש רק חשבון אחד אצל IB שאי פעם קיבל העברה מהחשבון בנק הזה אז גם את הטיקט לא צריך. אין שום סיבה שהמערכת לא תזכור אותי ותשייך את כל ההעברות שלי לחשבון שלי. אוטומטית ומיידית.
נראה לי שהם בחרו בשיטה המחמירה של לא להיות תלויים בבנקים שיכולים (תיאורטית) לשנות בעלות על חשבון בלי לשנות את המספר, ופשוט לדרוש את ההערה עם מספר החשבון של המפקיד.
לאור הפשטות בהוספת ההערה בבנק, במיוחד בהשוואה למערכת המסחר של IB, לא נראה לי שמדובר במשהו שמפריע ללקוחות ולא שווה להשקיע באוטומציה (שיכולה לייצר בעיות אחרות) להחליפו.

לא מבין על מה הויכוח, שימו בהערה את מספר החשבון וסלאמת, תוך יום הכסף בחשבון מוכן ומזומן(תרתי משמע).
לי הבנק החליט לסגור את הסניף הקרוב לביתי מה שגרר החלפת מספר חשבון הבנק שלי. בנוגע להעברות לib לא חל שום שינוי ולא היה אכפת לבם שזה הגיע מחשבון אחר. אם הכל היה אוטומטי אני בטוח ב100 אחוז שהיו בעיות.

הנה סיבה טובה:
אני ואשתי מעבירים כל אחד לחשבונו בIB מאותו חשבון ישראלי. בלי מספר החשבון אין להם שום דרך לדעת.
כן, אנחנו יכולים לעשות בימים שונים. כן, אנחנו יכולים לפתוח חשבונות שונים. כל הדברים הללו לא דברים שבשליטת IB.

איזה דיון מתארך... :) הצעת פשרה. יהיה שיוך אוטומטי גם ללא הערה כש:
חשבון בנק שומש כבר בעבר להעברה לחשבון IB, ורק אל חשבון IB אחד (אופציולני: בשנה האחרונה), אלא אם השתנו תנאים מערכתיים שמשפיעים על זה.

וכדאי לפצל לדיון נפרד, כי זה לא קשור לנושא הכללי של איזה בנקים בישראל מאפשרים העברות זה"ב אונליין או העברות מיידיות אחרות.

איזה דיון מתארך... :) הצעת פשרה. יהיה שיוך אוטומטי גם ללא הערה כש:
חשבון בנק שומש כבר בעבר להעברה לחשבון IB, ורק אל חשבון IB אחד (אופציולני: בשנה האחרונה), אלא אם השתנו תנאים מערכתיים שמשפיעים על זה.
ובפעם הראשונה עדיין יהיה צריך לרשום בהערה את חשבון ה-IB. כמה זה כבר מסובך לעשות זאת גם בהעברות נוספות? מדובר באנשים שסוחרים ב-IB, יש להם טיפה יכולת טכנולוגית...

יכול להיות שיש מגבלה טכנולוגית שאתה ואני לא מכירים, יכול להיות שיש מגבלה רגולטורית שאנחנו לא מכירים ויכול להיות שאין מגבלות וזה סתם מעצלנות של IB (לפעמים יותר זול לשלם לכמה הודים שיעשו משהו ידנית מאשר לכתוב תוכנה שעושה את זה אוטומטית).
לא בטוח לגבי העצלנות, אולי באמת רגולציה.
מנסיון אם ההערה לא תקינה הם כן קולטים את ההעברה ומצליבים את המידע שיש להם מהפקדות עבר ושולחים לך התראה בסגנון של "נדמה לנו שנסית להעביר כסף לחשבונך אבל ההערה לא תואמת, נא שלח אישור הפקדה"

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ס איזה הטבות פיננסיות זמינות לבעלי אזרחות אירופאית? צרכנות פיננסית 2
ש חוץ מיס/הוט איזה רשת אתם ולמה? צרכנות פיננסית 5
Y מתלבט איזה מדד לבחור בין 3 מדדים ל-20-30 שנה הבאות שוק ההון 3
מ מי שמעונין לקנות ביטקיון אמיתי ולא קרן שמחכה את הביטקיון איזה מהאפשריות עדיף השקעות אלטרנטיביות 1
D איזה בית השקעות נותן דו"חות מס צרכנות פיננסית 8
מ איזה טופס אני צריך ממיטב דש? מיסים 8
מ איזה מסמך אני צריך לבקש ממיטב ד"ש שיביאו לי בשביל שאדע מה היה העלות של המניות כשקניתי אותם? שוק ההון 8
ד דרך איזה בית השקעות אפשר לקנות ביטקוין ? השקעות אלטרנטיביות 2
E איזה עתיד (נורא) מצפה לי? יומני מסע אישיים 74
E איזה מכשירים פיננסיים עדיף לפדות ברכישת דירה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
D לבעל עסק ריווחי - איזה סיבה יש לא להשקיע דרך חברה בעמ מיסים 8
F שכונה חדשה איזה קבלן ביקש היתר ואיזה קיבל נדל"ן 1
א איזה מסלול כדאי לי לסגור במשכנתא? נדל"ן 13
ד איזה אג"ח לקנות? שוק ההון 3
B מיסוי דיבידנדים מ-ETF אג"ח (או: איזה באלגן) מיסים 9
P איזה מחברות הפנסיה עם אאוטסורסינג לממשק מעסיקים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
fizban קרן השתלמות IRA - עם איזה בנק אתם עובדים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 36
O איזה הקצאת נכסים לעשות שוק ההון 3
S איזה חברות לדעתכם חסרות בתל אביב 125? פוסטים מאיכות נמוכה 0
א איך לבחור איזה מסלול לסגור במשכנתא נדל"ן 17
tomer111 איזה ערוץ ספורט מספק שידורים חיים כדורגל ישראלי,אירופאי,טורנירי טניס,כדורסל? (ליגות מקצועיות לא בתי ספר) פוסטים מאיכות נמוכה 0
S משכנתא - איזה מסלול לסגור קודם? נדל"ן 4
B קניית מט"ח לחשבון מט"ח מבנק - איזה שער? צרכנות פיננסית 6
א חיסכון חודשי - איזה מוצר הכי יתאים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
1337justme לחצן מצוקה לקשישים - איזה מומלץ? אוף טופיק 17
ל מעוניין להפסיק לרכוש שישיות מים - איזה פתרון קיים יש? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 51
I איזה מניות או מדדים עולים בזמן משבר? שוק ההון 6
I איזה etf מחזיק אג״ח ממשלת אוקריאנה? שוק ההון 0
V איזה מסלול הייתם מסלקים? נדל"ן 24
השקעה לא מזל איזה משפט/מוטו מלווה אתכם לעצמאות כלכלית ? פוסטים מאיכות נמוכה 3
deussex רכישת רכב חדש - איזה כדאי ? מבולבל מאוד, ועליית מחירים צרכנות פיננסית 62
adamshalev ספרו איזה השקעות עבדו לכם ב-2021 ואיזה לא? שוק ההון 95
F חוץ מהייטק איזה תחומים רווחים עוד היום בסקטור השכיר ? התפתחות אישית 70
Tsachi01 איזה סמארטפון יש ברשותכם? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 91
A מישהו יודע איזה השקעות צמודות מדד יש היום? שוק ההון 10
E קופות גמל להשקעה. איזה מסלול לבחור באנליסט? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
L האם יש הבדלים באיכות הבנייה של בניינים חדשים ואיך יודעים איזה בניין איכותי? נדל"ן 35
TheOneTech על איזה טוסטר אובן תמליצו? אוף טופיק 0
M תואר בכלכלה - איזה מגמה לקחת? התפתחות אישית 7
Y האם יש איזה כלי כלי שמאפשר לקבל התראה ברגע שטריגר מופעל... שוק ההון 5
Y איזה גופים מציעים IRA? פוסטים מאיכות נמוכה 32
Y עבור איזה סכום הייתם מגישים דו"חות כדי לקבל החזר מס מיסים 9
B איזה א.ממשלתי להחזיק כדי לאזן sp500 ללא גידור מט״ח שוק ההון 8
P איזה מסמך קבלה לתת לפקדון זמני? פוסטים מאיכות נמוכה 0
ע איזה אתרים מומלצים לאזרחי ארה"ב (F-BAR, החזר מס, מענק טראמפ(קורונה))? מיסים 2
R איזה הנדסאי כדאי ללמוד התפתחות אישית 18
מ אחרי איזה מדד עוקב ה ETF של סין FXI? שוק ההון 8
O איך יודעים איזה חברות חדשות הולכות להיסחר בבורסה? שוק ההון 7
Tsachi01 קרן השתלמות : איזה מסלול כדאי לבחור? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 12