• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

linux באיזה הפצה אתם משתמשים? ואיזה פלטפורמה?

hunter

משתמש רגיל
דירוג
115
היי

השאלה בכותרת.
1. אתם משתמשים בהפצה כלשהיא?
2. איזה הפצה הכי נוחה לכם?
3. כנ"ל איזה פלטפורמה יותר נוחה לכם?
4. אם אין לכם, חשבתם פעם לעבור לlinux? (מרגיש כמו טבעוני שדוחף את הטבעונות לכל שיחה).
5. האם מצאתם תוכנת אופיס נורמלית שעובדת עם הפורמטים של MS אופיס?
6. אני התרגלתי למבניות של מיקרוסופט עם התפריט בצד, ככה שזה יהיה יתרון עם המערכת תבוא בנויה עם תפריט ולא עם חלונות מרובים. יש יותר מדי מידע וקשה להחליט לאיזה הפצה לעבור..
עדיין לא התקנתי הפצה כלשהיא למרות שבעבר ניסיתי להשתמש באובונטו ולא כל כך הלך מבחינת תוכנת אופיס, עוד כשהייתי באוניברסיטה. חשבתי להוריד את הפצה אלמנטרי https://elementary.io/he
מישהו ניסה אותה ויכול לספר על טיב המערכת?
תודה

1. השתמשתי בעבר בred hat ,ubuntu,centos.
2-3. ubntu הייתה הכי נוחה אבל בפועל אני לא אוהב linux ולא נוגע בהם יותר.
4.-
5. יש את openOffice, אבל זה לא ברמה של אופיס ויש בדר"כ בעיות עם העברית ועוד כל מיני דברים.

בקיצור. יש את מחנה הלינוקס ויש את מחנה הווינדוס. אני לגמרי בווינדוס.

אני משתמש בלינוקס כמכונה וירטואלית על Windows לצורכי פיתוח.
התקנתי גם אובונטו וגם LUBUNTU שהיא גירסה רזה יותר.
הרזה רצה יותר מהר ויותר אינטואיטיבית למשתמשי Windows לטעמי.

אני משתמש בלינוקס כמכונה וירטואלית על Windows לצורכי פיתוח.
ככה גם אני עובד. משתמש כבר כ-20 שנה בסוזי, בעיקר כי אני מסתדר טוב עם יאסט. מלבד זה אני לא רואה ההבדל בין ההפצות.

Ubuntu במכונה ווירטואלית על windows
לא משתמש באופיס, רק גוגל דוקס (יודע לייבא ולייצא מסמכי אופיס אם זה נחוץ משום מה)

LUBUNTU.
הווינדוס התמוטט ומשום מה ולמה, לא מוכן שיתקינו אותו על ה-HD.
עובד עם GOOGLE DOCS, אבל מי שרוצה, ה-LIBREOFFICE (הדור הבא של OPEN) בא עם ההתקנה.

משתמש בלינוקס כ-VM על הלפטופ והמחשב אבל בעיקר על שרתי VPS מרוחקים.

התרגלתי במשך שנים לדביאן אבל עברתי לאובונטו כמערכת ראשית בגלל התמיכה המובנית בקונטיינרים LXD/LXC איתם יותר נוח לי לעבוד משיקולי שליטה גיבוי וניידות בין שרתים מרוחקים (בקונטיינרים עצמם משתמש בהפצות שונות לשימושים שונים, גם שם בולטים דביאן ונגזרותיו) .

אישית לא משתמש ביישומי אופיס בלינוקס אבל לפני כמה שנים התקנתי את זה על אובונטו למישהו תחת Wine ו-PlayOnLinux ועבד בסדר

אני משתמש באובונטו.
בשביל דברים שאני חייב חלזונות יש לי VM עם windows מותקן, אבל בתכלס לא הרצתי אותו כבר כמה חודשים טובים.
בשביל ישומי אופיס, אם לא מספיק לך open/libre office למיניהם יש את גרסאות הweb של מיקרוסופט וגוגל שהן די טובות (ומספיקות לצרכים שלי).
יש גם את השיטה ש @nomad הציע עם wine, שגם לי עבדה מצויין לפני כמה שנים (מאז החלפתי מחשב והסתדרתי בלי).

משתמש באובונטו, שמותקן כדואל-בוט עם ווינדוס. בעולם של SSD, המעבר לוקח כ-30 שניות.
בשביל מסמכים "קלים" מספיק לי google docs.
כשצריך לערוך מסמכים "כבדים" יותר, אז עובר לOFFICE.
לפי דעתי, אם אתה משתמש מתחיל ורוצה לחוות את לינוקס במלואה, אין מנוס מלהתקין אותה ישירות על הברזלים, כי כל הטריקים האחרים - פשוט הורסים את החוויה.

I tried using Linux over they years, I'd install Mandrake or Ubuntu or RedHat, screw around with it for a bit, and then abandon it and go back to Windows.
Because the software I need for work, and personal projects, is only natively available for Windows (Mostly Adobe stuff) and it's already unstable and resource-demanding enough as it is, I'm not going to put it through whatever compatibility issues and emulation inefficiencies trying to run it on Linux would entail.
But in an ideal world, where Adobe ported their software to Linux, I'd probably try to make the switch, even though I've been on Microsoft OSs since the DOS days and even did an MCSE once.

already unstable and resource-demanding enough as it is, I'm not going to put it through whatever compatibility issues and emulation inefficiencies trying to run it on Linux would entail.
תתפלא אבל נתקלתי כבר בכמה תוכנות שעובדות יותר טוב דרך WINE על לינוקס מאשר על חלונות (באותו מחשב). בעיקר תוכנות כבדות שלא צריכות APIים מיוחדים של חלונות.

משתמשת באובונטו ואופן אופיס, הבעיה היחידה היא תאימות עם מסמכים בעברית של אחרים. בדרך כלל מוצאת פתרונות כמו לעבור לעריכה משותפת בגוגל דוקס. ממילא גם בין גרסאות שונות של מיקרוסופט יש בעיות תאימות לפעמים אז זה נוח לכולם.

אני משתמש בלינוקס מינט בגירסת MATE ומרוצה מאוד.
MATE זה פורק של גנום 2 לאחר ש-GNOME הרשמי נהרס (לדעת רבים).
לדעתי זו הפצה מתאימה למתחילים שבאו מוינדוס. בניגוד לאובונטו, שעברו לממשק גרפי דומה למק, ולכן אני כבר לא ממליץ עליה.
כמובן שאפשר להתקין אובונטו ואז להתקין עליו ממשק גרפי אחר, אבל יותר נוח להתקין הפצה שבאה בברירת מחדל עם הממשק הגרפי הרצוי.

LibreOffice (הפורק של אופן אופיס שבשימוש ברוב ההפצות כיום) עובד מצויין עבור שימוש אישי.
אם אתה עובד על מסמכים עם אחרים, אז כמובן שכדאי לבחור בפתרון כמו גוגל דוקס וכדומה בגלל הבעיה של תאימות בין גירסאות אופיס.
חשוב להדגיש שבעיות התאימות הן תוצאה של אי שימוש בפורמט פתוח, ובעולם שבו מייקרוסופט לא היו מתעקשים להשתמש בפורמט שלא פתוח לחלוטין, לא היו שום בעיות תאימות בין מסמכים שנוצרו בתוכנות שונות.

5. יש את openOffice, אבל זה לא ברמה של אופיס ויש בדר"כ בעיות עם העברית ועוד כל מיני דברים.
זה ממש לא נכון. יש כמה הגדרות שצריך לשנות ולאחר מכן כתיבה בעברית או יישור של עברית אנגלית עובד כמו שצריך.

But in an ideal world, where Adobe ported their software to Linux, I'd probably try to make the switch, even though I've been on Microsoft OSs since the DOS days and even did an MCSE once
פעם היה להם אדובי רידר רשמי ללינוקס. לפני כמה שנים שמתי לב שהם הפסיקו לעדכן אותו והוא עבד גרוע ביחס ל-evince למשל. כנראה שקשה להם לפתח ולתחזק תוכנות ללינוקס למרות הביקוש.

נערך לאחרונה ב:
אתם משתמשים בהפצה כלשהיא?
קודם כל, רוב השימוש שלי במחשבים מתבצע עם הפצה של לינוקס שנקראת "אנדרואיד".
במחשב PC אני משתמש בעיקר בווינדוס, ודיי מרוצה. כרגע זה חלק מהתפקיד, אבל באופן כללי אני מעדיף ווינדוס. הגימור הנמוך שלי לינוקס, והצורך שעולה מידי פעם לערוך קבצי טקסט, ולתכנת בעצמך את מערכת ההפעלה דיי מחרפן אותי. מצד שני, חלק מהדברים דווקא הולכים יותר חלק. ובאמת הייתי רוצה שלינוקס תצליח, ולו כי זה ישפר את ווינדוס :> .
יצא לי להתעסק עם לינוקס לא מעט, על vpsים, לפיתוח, וגם על מכונות לשימוש אישי. אחד המחשבים שלנו בבית מריץ לינוקס (משמש בעיקר ל latex וגלישה) .
איזה הפצה הכי נוחה לכם?
יצא לי להשתמש ב Debian , Ubuntu ,Mint ומעט ב frdora ו centos . החביב עלי זה מינט עם קינמון. העיכוב עם החבילות במינט, עלה לי על העצבים יותר מידי וכרגע ההעדפה שלי היא אובונטו עם מה שהכי סטנדרטי (למרות האיכס). חייב לציין גם את kde לטובה. סביבה דיי נחמדה.

האמת, כל עוד אתה בהפצה סבירה, נראה לי שזה בעיקר עניין של הרגל.
כנ"ל איזה פלטפורמה יותר נוחה לכם?
מה זה פלטפורמה בהקשר שלנו?
האם מצאתם תוכנת אופיס נורמלית שעובדת עם הפורמטים של MS אופיס?
אופיס 365 (הגרסאות לווב) דיי מוצלחות. יותר מחצי מהזמן בעבודה כשאני פותח מסמך משותף אני נשאר עם הגרסה לדפדפן.
אם חייבים את הגרסה המלאה פתרון מאוד סביר, זה מכונה וירטואלית, תקייה משותפת, והמצבי Union של VMware, והשני.

וקשה להחליט לאיזה הפצה לעבור
לדעתי,
אם יש אנשים סביבך שיכולו לעזור לך - בחר במה שהם משתמשים / מכירים / ממליצים.
אם אין, להבנתי, הבחירה הכי קלה היא אובונטו. זאת ההפצה הכי פופולרית By Far בקרב מתחילים, ודיי פופולרית באופן כללי. אם אתה מנוסה בלינוקס ואובונטו מעצבנת אותך לך על MINT .
אם אתה בקורפורייט - פדורה זאת אופציה.

אתר שעוזר לבחור הפצות

מדריך מעט מיושן אך מעולה ללינוקס

בניגוד לאובונטו, שעברו לממשק גרפי דומה למק, ולכן אני כבר לא ממליץ עליה.
חזרו מיוניטי לגנום 3....
החדש שונה מאוד מווינדוס וממק...

אפשר להתקין אובונטו ואז להתקין עליו ממשק גרפי אחר
יש מוכנים מראש
נראה כמו משהו שברח משנת 97
אם אתה עובד על מסמכים עם אחרים, אז כמובן שכדאי לבחור בפתרון כמו גוגל דוקס וכדומה בגלל הבעיה של תאימות בין גירסאות אופיס.
או אופיס 365....
אי שימוש בפורמט פתוח
https://en.wikipedia.org/wiki/Office_Open_XML

חזרו מיוניטי לגנום 3....
החדש שונה מאוד מווינדוס וממק...
את יוניטי לא אהבתי ומאז נטשתי את אובונטו.
לא ניסיתי את גנום3 אבל מבחינתי הם כבר איבדו את האימון של הציבור. אנחנו נמשיך בגנום 2 (MATE).

יש מוכנים מראש
מגניב שעכשיו יש שם גם MATE. למיטב זיכרוני פעם זה לא היה קיים, היה רק KUBUNTU ו-XUBUNTU. בזמנו היו המון מדריכים ברשת שעזרו להתקין GNOME2 על אובונטו עם יוניטי, אבל לא היה פתרון רשמי (כמו UBUNTU MATE כיום). לכן משתמשים רבים פשוט עברו ל-mint...

נראה כמו משהו שברח משנת 97
זה תוכנה בחזית הטכנולוגיה.

תקן אותי אם אני טועה, אבל רוב האנשים משתמשים ב-DOCX וזה לא פורמט פתוח. זו הסיבה שיש בעיות תאימות בין libreoffice לבין MS office. אם זה היה באמת פורמט פתוח אז המצב היה כמו עם HTML, שניתן לפתוח בכל דפדפן ולקבל את אותה תוצאה.

אחד המחשבים שלנו בבית מריץ לינוקס (משמש בעיקר ל latex וגלישה) .
מפתיע שאתה מעודד אנשים להשתמש בשירותי ענן כמו office365 ומצד שני לא עורך latex בענן עם overleaf.

נערך לאחרונה ב:
את יוניטי לא אהבתי ומאז נטשתי את אובונטו.
לא ניסיתי את גנום3 אבל מבחינתי הם כבר איבדו את האימון של הציבור. אנחנו נמשיך בגנום 2 (MATE).
מבין לגמרי... אני דיי לא מסמפט את האובונטו החדש...
מצד שני, במינט אתה מקבל בעיות אחרות...
הבחירה קשה.
זה תוכנה בחזית הטכנולוגיה.
הלוואי שתהיה... תחרות זה טוב...
תקן אותי אם אני טועה, אבל רוב האנשים משתמשים ב-DOCX וזה לא פורמט פתוח. זו הסיבה שיש בעיות תאימות בין libreoffice לבין MS office. אם זה היה באמת פורמט פתוח אז המצב היה כמו עם HTML, שניתן לפתוח בכל דפדפן ולקבל את אותה תוצאה.
הלינק מתאר את DOCX יש ספציפיקציה סטנדרטית, יש גם תיעוד מסודר, אבל הם עדיין עושים סוג של שעטנז.
עם HTML, שניתן לפתוח בכל דפדפן ולקבל את אותה תוצאה.
הרשה לי לגחך. אחד הגיחוכים העצובים :(:'(

מפתיע שאתה מעודד אנשים להשתמש בשירותי ענן כמו office365 ומצד שני לא עורך latex בענן עם overleaf.
אני לא עורך לייטקס כלל. החברה שלי...
אני לא בחרתי את ה SETUP שהיא משתמשת בו.

אבל זה בהחלט רעיון מעניין. תודה!

אם זה היה באמת פורמט פתוח אז המצב היה כמו עם HTML, שניתן לפתוח בכל דפדפן ולקבל את אותה תוצאה.
חחחח :)
אני מבין שלא יצא לך להתעסק בעיצוב אתרי web.
המצב הרבה הרבה יותר גרוע מאשר ב libre Official מול MS Office

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
M באיזה שלב כדאי לפנות לאנשי מקצוע (עו"ד, שמאי, מעצב פנים, קבלן שיפוצים) נדל"ן 9
L באיזה קרן השתלמות לבחור? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
C באיזה תנאי שוק פק"מ נותן יותר ריבית מהתשואה של קרן כספית? שוק ההון 6
S משיכת כסף בנסיבות משמחות - באיזה צורה? צרכנות פיננסית 7
T איך אני יודע באיזה שלב הפינוי בינוי נמצא? נדל"ן 5
N באיזה אפיק סולידי אתם משתמשים בימים אלו? שוק ההון 17
א באיזה מקרים קרן כספית תרד? שוק ההון 40
ד התלבטות באיזה מסלול לעשות פירעון חלקי של המשכנתא נדל"ן 15
ranv באיזה ברוקר תנאי השורט short טובים? שוק ההון 7
מ באיזה בנק זר כדאי לפתוח חשבון? צרכנות פיננסית 2
D דוח שנתי למס הכנסה 1301 - החזר מס על הפקדה לביטוח חיים - באיזה סעיף? מיסים 4
Shnizelia באיזה תיק גב אתם משתמשים? פוסטים מאיכות נמוכה 12
D הגרלת דירה בהנחה - באיזה מקום פוטנציאל הרווח ממכירה הוא הגבוה ביותר? נדל"ן 17
I באיזה יום בחודש עדיף לרכוש מדדים בקרן ההשתלמות שלי? שוק ההון 8
P באיזה תמהיל משכנתא לבחור? דירת מחיר למשתכן בנתיבות נדל"ן 10
ג באיזה מטבע נקוב נכס הבסיס בקרן iShares MSCI ACWI UCITS ? שוק ההון 59
E באיזה גיל התחלתם להתעסק בשוק הון? שוק ההון 29
א באיזה מחיר ארכוש לי את המנייה שוק ההון 15
R באיזה מדדי מניות בעולם מושקעים כספים במסלול מניות ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
Meni3 באיזה נקודה בחיסכון כדאי לפתוח תיק השקעות שוק ההון 3
M באיזה אופן (מתי) נגבים דמי ניהול בקרנות מחקות? שוק ההון 2
T ביטוח מבנה על דירה - באיזה גובה ומה לכלול? צרכנות פיננסית 1
P תלוש משכורת לקרוב משפחה - באיזה מקרים? צרכנות פיננסית 7
D באיזה פקודה אתם קונים את הETFים שלכם שוק ההון 80
L "לא קוראת עברית וחתמה על הלוואה" - באיזה בנק יש הלוואת עם 44% ריבית? אוף טופיק 18
liranviper מינוף לנדל"ן/מניות - באיזה מטבע? שוק ההון 51
S באיזה יחידות מחיר מוצגת מניה/מדד - שאלה בסיסית שוק ההון 5
Y איך אתם בוחרים באיזה נייר ערך להשקיע? שוק ההון 12
M באיזה פתרונות אתם משתמשים בעבודה לניהול פרויקט אוף טופיק 7
Y באיזה חשבון בנק מומלץ לפתוח לעצמאי? צרכנות פיננסית 11
ImCarryGG באיזה תואר אתם מחזיקים והאם אתם מתכננים לחזור לאקדמיה? התפתחות אישית 173
I חינוך פיננסי - באיזה גיל לקנות מניות ואיך צרכנות פיננסית 19
L מסחר אישי - באיזה בית השקעות אתם כרגע? צרכנות פיננסית 3
א סקר: באיזה גיל אתם מתכננים לפרוש/באיזה גיל פרשתם ? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 21
Saver שינוי מקום מגורים כאמצעי להגדלת חסכון - באיזה מחיר? יומני מסע אישיים 15
YuriFink דעתכם בהחלטה באיזה בית השקעות להתחיל. שוק ההון 1
Y באיזה גיל עזבתם.ן את הבית? אוף טופיק 49
G באיזה בנק היום ניתן לקבל חשבון ללא עמלות? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 1
פ באיזה גיל אפשר לפתוח עוסק מורשה? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 25
c881 לכו שימו אוהל באיזה פארק ל-5 שנים שוק ההון 0
Y באיזה שער תבוצע העסקה? שוק ההון 1
Y באיזה מצב כדאי להקים חברת השקעות במקלט מס כדי לצמצם את נטל המס? שוק ההון 133
עומר "כשזה מגיע לכסף שלך - באיזה צד אתה בוחר להיות?" (פרסומת של שקל - סוכנות לביטוח) אוף טופיק 23
ל באיזה שלב משנים את חלוקת התיק (אם בכלל)? שוק ההון 6
S עובד מגיל 14 ורק עכשיו נפל האסימון(24), באיזה מסלול כדאי לחסוך? יומני מסע אישיים 10
R עמלת הפצה בקרן כספית שוק ההון 11
Y משהו שנכתב לי בנוגע לעמלת הפצה כשבאתי לקנות קרן כספית בבנק ולא ברור לי שוק ההון 8
U תכנית "שותפי הפצה" (אפיליאט) מיסים 6
D עמלת הפצה שוק ההון 9
אורן האם דמי ניהול, נאמנות, שיעור הוספה ועמלת הפצה פוגעים ברווח? צרכנות פיננסית 2

נושאים דומים

Back
למעלה