• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

Barista fire - מעבר למשרה חלקית במקביל למשיכה מתיק ההשקעות

משה

משתמש בכיר
דירוג
3,335
נתקלתי לאחרונה בקונספט של Barista FIRE שבו מתקיימים באופן חלקי מתיק ההשקעות במקביל לעבודה חלקית שמכסה את שאר ההוצאות.

בעיני הגישה הזו מתאימה יותר לרוב האנשים. לעבוד זה נחמד כל עוד המינון מתאים. כבונוס אם הולכים על הגישה הזו אפשר להוריד את הרגל מהגז בשלב מוקדם יותר מאשר מצב בו מציבים פרישה מלאה כיעד.

אשמח לשמוע האם מישהו מהפורום מיישם את הגישה הזו.

בנוסף המתמטיקה של זה לא לגמרי ברורה לי. ברור לי איך לחשב פרישה מלאה. מגיעים למצב שבו תיק ההכנסות = הוצאה חודשית * 300 (או 400 בו לא נפתח את זה כאן) והתיק אמור להחזיק עד יום מותכם. אבל אם אני יורד לחצי משרה גודל התיק הנוכחי מספיק למשיכה חלקית שאמורה לגדול כשאגיע לפרישה מוחלטת.

אם נניח שאני מוציא 20K בחודש ועכשיו התיק שלי הוא 3,000,000 אוכל למשוך 10,000 ולהשלים עוד 10K ממשרה חלקית שלי ושל בת הזוג. אבל המטרה שלי היא שהתיק יגדל עד לגיל הפרישה המלאה עליו החלטתי לסכום שיאפשר לי למשוך ממנו 20K מותאם אינפלציה. אני מניח שהתיק יגדל בצורה משמעותית עם הזמן בגלל ש:

1. יש לי עוד שנים רבות במקום העבודה (גם אם במשרה חלקית) ואני ממשיך להפקיד בזמן הזה לפנסיות וקרנות השתלמות
2. אני לוקח בחשבון את העובדה שכלל 4% נועד לתרחישים פסימים ושבמרבית המקרים גודל התיק הסופי היה גדול יותר
3. אני מתכנן לקצץ בהוצאות / להגדיל אחוזי משרה בזמנים של נפילות בבורסה. המחקרים מראים שהתנהגות כזו מועילה מאוד להגדלת התיק
4. בנוסף צריך לקחת בחשבון פנסיות, תשלומי ביטוח לאומי ואת הנטייה של ההוצאה לרדת בכ1% כשמתבגרים

כך שיכול להיות שפרישה עם 3,000,000 תוך תכנון להגיע להכנסה התחלתית של 10K והכנסה סופית של 20K היא לגמרי אפשרית אבל אני מחפש הסבר מסודר שדרכו אוכל להבין איך לחשב את זה. המטרה שלי היא לא לעבוד במשרה מלאה מעבר למה שאני חייב אבל גם לא לעבוד פחות ממה שאני צריך כדי לוודא שיהיה לי מספיק כסף בשנות הפנסייה המלאה שלי.

המחשבונים הבסיסיים בדרכ מסתכלים על הנתונים:
- סכום נוכחי
- הפקדה שנתית קבועה
- מספר שנים
- תשואה שנתית ממוצעת

אתה צריך להוסיף גם "הוצאת כסף שנתית" ככה שתוכל לראות כל שנה אם התיק שלך גדל/קטן ומה יהיה הסכום שלו עוד X שנים.
זה בגדול אותו דבר, רק שאתה מוציא כסף מהתיק ומעכב אותו יותר. הרי מה שחשוב לך זה זמן הY שבוא אתה תפסיק לעבוד לגמרי. מה שמשתנה טכנית מהמצב הרגיל הוא הכנסה נמוכה יותר והוצאה כלשהי מהתיק עד הפנסיה המלאה.

תשמע יש הרבה אנשים בארץ שמוגדרים עצמאיים ועושים משהו כזה בגדול.. זה לא מאוד קיצוני או מיוחד, ויכול להתאים להרבה אנשים, במיוחד אם ההוצאות לא גדולות.
אני בגדול בעד משהו כזה. אם היה לי סכום גדול מספיק לפנסיה מגיל 60 נגיד, הייתי עובד במשהו רק כדי לכסות על ההוצאות שלי, בלי לחסוך. אם היה לי יותר, הייתי גם מוציא כסף ועובד פחות.

מבחינה פסיכולוגית קשה לדעת מהו סכום נכון (לדעתי) אז בכל מקרה כנראה הייתי עובד יותר ממה שהייתי צריך בשביל להרגיש ביטחון כלכלי גדול יותר ממה שאומר האקסל שאני צריך.
הכל פה זה פסיכולוגיה ואופי של אנשים :)

השם של זה הוא הדבר עיקרי שמציק לי, למרות שהרעיון עצמו הוא דווקא בסדר.
בכל מקרה שתי בעיות יש לי עם הרעיון:

א. למה בריסטה?
למה אנחנו מניחים מראש שבפרישה החלקית הזאת אנחנו נעבוד בעבודת-נוער שלא דורשת שום השכלה או כישרון או יכולת מיוחדת? בן-אדם בשנות ה-20 וה-30 שלו נמצא בשיא כוחו בכדי ללמוד ולפתח כישורים לחיים, ומן הראוי שהכישורים האלו יבואו לידי ביטוי בעבודה שיעשה לאחר הפרישה החלקית (או בתחביבים שיעסיקו אותו לאחר פרישה מלאה, אגב). הגישה הזו עדיין חוטאת באותו חטא כמו ה-FIRE של השנים האחרונות: התמקדות רבה מידי בחיסכון, והתמקדות מעטה מידי בפיתוח כישורי חיים, מה שמוביל לאינפלציה ברמת החיים וגורם לאנשים להיתקע בעבודה כי הם צריכים לשלם להרבה נותני-שירות שיעשו את כל הדברים שלא טרחו ללמוד איך עושים.

ב. למה יש לזה שם?
בחייאת ראבק, פשוט תעבדו פחות שעות! לא צריך להמציא לזה מילים!!! זה הדבר הכי אמריקאי בעולם, למתג עבודה נינוחה ורגועה בתור איזשהו קונספסט חדשני ומהפכני (שעוד רגע יצוץ איזה שרלטן שיגזור ממנו קופון). באירופה הם עושים את זה כבר 100 שנה בלי שיש להם שם לזה, כי שם זה פשוט הנורמה!
זה שיתוק מעודף ניתוח, כמו כשלומדים להשקיע, שמתוך הפחד לעשות את המעשה ולשים את הכסף בבורסה אנשים ממשיכים ללמוד, וללמוד וללמוד, כי זה נותן להם תחושה שהם עושים משהו, בזמן שם לא מתקדמים לשום מקום. כאן זה בדיוק אותו דבר, פשוט תוריד אחוזי משרה. עכשיו. זה רק מתוך הפחד לעשות את המעשה שאנשים מתחילים לחשב נוסחאות ולמציא מושגים ולכתוב בלוגים ולעשות כאילו יש "מדע" מאוחרי חוסר-אומץ שלהם פשוט לקפוץ למים.

לגמרי זו הגישה בה אנחנו פועלים, ללא הגדרה מיוחדת כפי ש @optimum כתב...

קנינו בית באזור כפרי בזול במטרה להקטין הוצאות.
זוגתי כבר עכשיו ירדה ל-75% משרה וגם אני מתכנן לרדת באחוזי משרה בעתיד
וככה גם לצמצם הוצאות רכב.
המשכנתא עתידה להסתיים בעוד כחמש שנים ככה שההוצאות השוטפות שלנו בעתיד הקרוב בהחלט יצטמטמו דרמטית למצב בו נוכל לעבוד חצי משרה בעיסוק הנוכחי או לחלופין להחליף עבודה לאחת נינוחה יותר עם פחות שעות ולנצל את הזמן הפנוי בצורה מיטבית יותר.

לא עשינו שום חישוב מיוחד...
התייעלות כלכלית מתמדת.
במידה ולא ילך תמיד נוכל לנסות לחזור לעבוד.
שנינו בעלי מקצוע בעל ביקוש גבוהה בשוק (ולא תחרותי כמו הייטק בו צריך להתחדש כל הזמן) ככה שאנחנו די רגועים לבינתיים.

אגב משרת ה"בריסטה" אצלי זה להיות מורה מקצועי בבית ספר, כמה ימים בשבוע... לשם אני כרגע חותר.

אבל המטרה שלי היא שהתיק יגדל עד לגיל הפרישה המלאה עליו החלטתי לסכום שיאפשר לי למשוך ממנו 20K מותאם אינפלציה
זה לא ההגדרה הקלאסית של בריסטה פייר. ההגדרה הקלאסית היא באמת להמשיך לעבוד בלי סוף. אתה עושה כמה שינויים (מתבקשים) אבל אני בספק אם תמצא מחשבון מוכן.

אם היה לי סכום גדול מספיק לפנסיה מגיל 60 נגיד, הייתי עובד במשהו רק כדי לכסות על ההוצאות שלי, בלי לחסוך. אם היה לי יותר, הייתי גם מוציא כסף ועובד פחות.
זה נקרא coast fire

לא חובה לצמצם עבודה, אם התיק מאפשר משיכה מוקדמת, אפשר למשוך ולהשתמש בכסף לדברים שקרובים לליבך. לטייל, לשלוח ילדים לבית ספר טוב יותר, לתמוך בנכדים... לא חובה להיות מיסטר מאני מוסטאש.

א. למה בריסטה?
למה אנחנו מניחים מראש שבפרישה החלקית הזאת אנחנו נעבוד בעבודת-נוער שלא דורשת שום השכלה או כישרון או יכולת מיוחדת?
אתה צודק.
הבעיה ברעיון הזה, הוא שאתה מוריד רגל מהגז, ועובד בעבודה "מהצד" שתכניס סכום קטן, לצד חסכונות בינויים שישלימו את ההפרש.

אבל זה לא שכל עבודה מאפשרת לעבוד רבע משרה או שלושת רבעי. לרוב, כמה אלפים בחודש זה עדיין עבודה שוחקת בפול טיים - פשוט ללא כישורים.
אם מתייחסים אל זה כ"בריסטה" באמת, קרי, עבודה שלא דורשת הרבה כישורים - זה לא שאף אחד באמת רוצה לעבוד במשרת מינימום פול טיים בגיל כזה כדי להשלים 5 אלף.

זאת אומרת, ההנחה שבגיל מבוגר יותר תוכל להשלים הכנסה בקלות ולעבוד באיזי, לצד החסכון הבינוני שלך, לא תמיד באמת מתאימה לשוק העבודה.
כמה אלפים מהצד\שכר מינימום זה לא בהכרח עבודה קלה באיזי, זה סתם אומר עבודה ללא כישורים. לא כולם יכולים להיות "יועצים" במקצוע שלהם ולעבוד 4 שעות במקום 8.

ב. למה יש לזה שם?
בחייאת ראבק, פשוט תעבדו פחות שעות! לא צריך להמציא לזה מילים!!! זה הדבר הכי אמריקאי בעולם, למתג עבודה נינוחה ורגועה בתור איזשהו קונספסט חדשני ומהפכני (שעוד רגע יצוץ איזה שרלטן שיגזור ממנו קופון). באירופה הם עושים את זה כבר 100 שנה בלי שיש להם שם לזה, כי שם זה פשוט הנורמה!

טוב, פה אתה לגמרי צודק. אבל זו ההוויה האמריקאית. מה תאמר על fat fire? (פעם פשוט קראו לזה עשיר).
הרי גם FIRE לא המציא דבר, FI זו פשוט התנהגות פיננסית בריאה משולבת הסתמכות עצמית. RE לא שונה ממעמד הרנטירים שהיו באירופה וחיו על השקעות העבר שלהם.

מעבר לזה זה רעיון מבריק, כשאתה מבין שלהגיע לעוד 2 מיליון בחסכון קשה בהרבה, מאשר להכניס עוד כמה אלפים בחודש (הכנסה מיגיעה אישית כמעט תמיד האפיק המכניס ביותר).
אבל זה רק תלוי אם באמת יש לך אפיק כזה, יכולת לעבוד באיזי במקצוע שלך. אף אחד לא באמת רוצה בגיל כזה להתכלב באיזו עבודה שוחקת כדי להשלים כמה אלפים.

נתקלתי לאחרונה בקונספט של Barista FIRE שבו מתקיימים באופן חלקי מתיק ההשקעות במקביל לעבודה חלקית שמכסה את שאר ההוצאות.

בעיני הגישה הזו מתאימה יותר לרוב האנשים. לעבוד זה נחמד כל עוד המינון מתאים. כבונוס אם הולכים על הגישה הזו אפשר להוריד את הרגל מהגז בשלב מוקדם יותר מאשר מצב בו מציבים פרישה מלאה כיעד.

יתרון נוסף בשיטה הזו (למי שמתחת לגיל 60) זה ניצול הטבות המס למי שמרויח עד 6000 שקל בחודש (אפשר גם יותר), וגם תשלום בטוח לאומי על ידי המעסיק.

בהסתמכות טוטאלית על שוק ההון להוצאות משלמים 25% מס על הרווחים מהשקל הראשון, ומשלמים בטוח לאומי באופן עצמאי.

יתרון נוסף בשיטה הזו (למי שמתחת לגיל 60) זה ניצול הטבות המס למי שמרויח עד 6000 שקל בחודש (אפשר גם יותר)
יתרון ביחס למה?
את נקודות הזיכוי תקבל על כל סוג של הכנסה כולל פאסיביים.

וגם תשלום בטוח לאומי על ידי המעסיק.
זה במקום משכורת שהיה משלם לך. אתה משלם את זה.

יתרון ביחס למה?
את נקודות הזיכוי תקבל על כל סוג של הכנסה כולל פאסיביים
חלילה מלסתור את דבריך (אתה אושיית מס, אני לא מבין כלום)
אבל למיטב ידיעתי אי אפשר לנצל נקודות זיכוי כשמקבלים דיבידנדים/ רווחי הון.

לא?

אבל למיטב ידיעתי אי אפשר לנצל נקודות זיכוי כשמקבלים דיבידנדים/ רווחי הון.

לא?
ישנם נקודות זיכוי שמותנות ביגיעה אישית, למשל נקודות הזיכוי לילדים וזיכוי עבור עבודה בישוב מועדף.

רוב נקודות הזיכוי זמינות לכל הכנסה, כולל ה2.25/2.75 הבסיסיות.

תגגל את מחשבון הפרישה של "עלילות זיק", הוא מותאם בדיוק לחישובים כאלה.
גילוי נאות: עזרתי לו בחישובי המס בפיתוח המחשבון (ללא תמורה).
תודה

השם של זה הוא הדבר עיקרי שמציק לי, למרות שהרעיון עצמו הוא דווקא בסדר.
בכל מקרה שתי בעיות יש לי עם הרעיון:

א. למה בריסטה?
למה אנחנו מניחים מראש שבפרישה החלקית הזאת אנחנו נעבוד בעבודת-נוער שלא דורשת שום השכלה או כישרון או יכולת מיוחדת? בן-אדם בשנות ה-20 וה-30 שלו נמצא בשיא כוחו בכדי ללמוד ולפתח כישורים לחיים, ומן הראוי שהכישורים האלו יבואו לידי ביטוי בעבודה שיעשה לאחר הפרישה החלקית (או בתחביבים שיעסיקו אותו לאחר פרישה מלאה, אגב). הגישה הזו עדיין חוטאת באותו חטא כמו ה-FIRE של השנים האחרונות: התמקדות רבה מידי בחיסכון, והתמקדות מעטה מידי בפיתוח כישורי חיים, מה שמוביל לאינפלציה ברמת החיים וגורם לאנשים להיתקע בעבודה כי הם צריכים לשלם להרבה נותני-שירות שיעשו את כל הדברים שלא טרחו ללמוד איך עושים.
השם מגיע מתנועת FIRE האמריקאית. לבריסטה בסטארבקס שעובד משרה חלקית ומעלה יש ביטוח בריאות ששווה המון כסף. בארץ המצב שונה. אישית אני מתכנן לעבוד שעות מעטות בעבודה שדורשת מומחיות גבוהה. עבדתי במספיק entry level job ואני מעדיף לעשות משהו יותר מעניין.
ב. למה יש לזה שם?
זה שיתוק מעודף ניתוח, כמו כשלומדים להשקיע, שמתוך הפחד לעשות את המעשה ולשים את הכסף בבורסה אנשים ממשיכים ללמוד, וללמוד וללמוד, כי זה נותן להם תחושה שהם עושים משהו, בזמן שם לא מתקדמים לשום מקום. כאן זה בדיוק אותו דבר, פשוט תוריד אחוזי משרה. עכשיו. זה רק מתוך הפחד לעשות את המעשה שאנשים מתחילים לחשב נוסחאות ולמציא מושגים ולכתוב בלוגים ולעשות כאילו יש "מדע" מאוחרי חוסר-אומץ שלהם פשוט לקפוץ למים.
אני לא מסכים. שמות נותנים לנו דרך לתפוס את הרעיון. יש מחקרים מעניינים על שבטים שלא מסוגלים לראות את ההבדל בין צבעים שהשמות להם לא קיימים בשפה שלהם. במקומות בהם השפה מתייחסת לכיוונים של דברים יש לאנשים חוש כיוון טוב יותר. התודעה שלנו עובדת עם מילים. אוצר מילים שונה מאפשר רעיונות שונים והתנהגות שונה. יש תאורייה שלמה בבלשנות על הקשר בין השפה לתפיסת המציאות.

כמובן שצריך להימנע משיתוק עקב עודף ניתוח אבל למילים ולרעיונות יש משמעות.

זה לא ההגדרה הקלאסית של בריסטה פייר. ההגדרה הקלאסית היא באמת להמשיך לעבוד בלי סוף. אתה עושה כמה שינויים (מתבקשים) אבל אני בספק אם תמצא מחשבון מוכן.
אני מבין שזו לא ההגדרה הקלאסית. זה פשוט נראה לי מוזר הרי אף אחד לא מתכנן לעבוד לנצח. מתישהו מגיעים לגיל בו אי אפשר / לא רוצים לעבוד יותר. בנקודה הזו תיק ההשקעות והפנסייה אמורים לכסות 100% מההוצאות. אשחק קצת עם המחשבון של זיק ש @FIYaacov המליץ עליו כדי לראות את המספרים.

בהסתמכות טוטאלית על שוק ההון להוצאות משלמים 25% מס על הרווחים מהשקל הראשון, ומשלמים בטוח לאומי באופן עצמאי.
זה במקום משכורת שהיה משלם לך. אתה משלם את זה.
עצמאי משלם יותר ביטוח לאומי משכיר -
שכיר משלם על חשבון המשכורת משהו כמו 3.5 אחוזים, עד התקרה. ואחרי שעובר את התקרה, משלם 12 אחוזים.
עצמאי משלם עד התקרה 6 אחוזים, ושכר בי"ל מלא עומד על 18 אחוזים.

אני לא מסכים. שמות נותנים לנו דרך לתפוס את הרעיון.…. התודעה שלנו עובדת עם מילים. אוצר מילים שונה מאפשר רעיונות שונים והתנהגות שונה.
מסכים לחלוטין!

יש מחקרים מעניינים על שבטים שלא מסוגלים לראות את ההבדל בין צבעים שהשמות להם לא קיימים בשפה שלהם
אתה סתם הופך את זה לאקזוטי יותר. בעברית (וגם ברוסית) יש הבחנה בין צבע תכלת לכחול. ברוב השפות האחרות (לדוגמא אנגלית) אין הבחנה (מעבר לשם כחול בהיר). יש מחקרים שמראים שדוברי רוסית יזכרו טוב יותר את הצבע כשיציגו להם סדרת צבעים.
שפה יוצרת מציאות

השם מגיע מתנועת FIRE האמריקאית. לבריסטה בסטארבקס שעובד משרה חלקית ומעלה יש ביטוח בריאות ששווה המון כסף.
זה לא רלוונטי למה שכתבתי.
גם בארה"ב, תשאף תשיג לעצמך ביטוח בריאות איכותי דרך עבודה במשרה שדורשת כישורים גבוהים.

אני לא מסכים. שמות נותנים לנו דרך לתפוס את הרעיון. יש מחקרים מעניינים על שבטים שלא מסוגלים לראות את ההבדל בין צבעים שהשמות להם לא קיימים בשפה שלהם. במקומות בהם השפה מתייחסת לכיוונים של דברים יש לאנשים חוש כיוון טוב יותר. התודעה שלנו עובדת עם מילים. אוצר מילים שונה מאפשר רעיונות שונים והתנהגות שונה. יש תאורייה שלמה בבלשנות על הקשר בין השפה לתפיסת המציאות.

כמובן שצריך להימנע משיתוק עקב עודף ניתוח אבל למילים ולרעיונות יש משמעות.
עם עובדות אני לא מתווכח...
אבל מנין לך שהמילים שאנחנו ממציאים משפרות את היכולת שלנו לתפוס את המציאות ולא מרעות אותה?

אנחנו מסכימים שמילים מעצבות את הדרך שבה אנחנו חושבים, לכן המונח הזה מציק לי (אילו הייתי מאמין שלשפה אין קשר לתפיסת המציאות אז הייתי אדיש לגמרי כלפי בחירת השם). המחלוקת היא סביב השאלה האם השינוי התפיסתי שיצרנו בעצם יצירת המושג הוא חיובי או שלילי.

אתה מתעלם מהעובדה שמילים נוצרות בין היתר בכדי למלא מטרות פוליטיות או מסחריות. ארגונים למדו להשתמש בכוחה של השפה כדי ערך של מניות, מנהיגים משתמשים בהם כדי לשנות דעתם של מצביעים בבחירות, תנועות חברתיות משנות את השפה כדי להתאים אותה לתפיסת עולמן, ובלוגרים באינטרנט משפיעים על הרגלי הצריכה שלנו.

בכל אחד מהתחומים האלו אתה יכול להעלות בדעתך מילים שתרמו לשיח הציבורי, ומילים אחרות שגרמו לנזקים מחרידים. והשאלה היא מהי השפעתו של המושג החדש הזה שהבאת כאן.

עצמאי משלם יותר ביטוח לאומי משכיר -
שכיר משלם על חשבון המשכורת משהו כמו 3.5 אחוזים, עד התקרה. ואחרי שעובר את התקרה, משלם 12 אחוזים.
עצמאי משלם עד התקרה 6 אחוזים, ושכר בי"ל מלא עומד על 18 אחוזים.
טעות נפוצה.
המעסיק מעביר עבורך 3.55% מתחת לתקרה ו-7% מעל התקרה, זה לא שהוא עושה את זה מנדיבות, זה בא על חשבון שכר שהיה משלם לך.
יוצא ששכיר משלם כ1.5% יותר מעצמאי (וגם מקבל יותר - דמי אבטלה).

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
c881 דמויות FIRE בספרות מודרנית פוסטים מאיכות נמוכה 4
שניצלוינאי אחרי ה-FIRE יומני מסע אישיים 35
D מעבר מאינטרקטיב ישראל לIBKR שוק ההון 1
Z מעבר לעבודה מחו"ל תמורת קבלות מיסים 39
A מעבר כספים לIB ושימוש כללי בIB (העולמי) שוק ההון 14
M מעבר לקרן פנסיה משלימה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
flower שינוי בביטוחי הבריאות - מעבר אוט' מביטוח ניתוחים "השקל הראשון" ל"משלים שב"ן" צרכנות פיננסית 13
ש הגדלת הפרשת חלק עובד לקרן השתלמות מעבר ל-2.5% פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
K האם שוק המניות לא יכול להיות מימוש של מעבר פשוט בין סוגי משאבים שוק ההון 47
littleSeal מעבר מעוסק זעיר לחברה גדולה יזמות והגדלת הכנסות 0
G מעבר מ-VTI ל-1183441 INVESCO S&P 500 UCITS ETF שקלית שוק ההון 21
מ מעבר למסלול מניות בקרן פנסיה בגיל 47 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 34
Y מעבר בין בתי השקעות וטופס 867 שוק ההון 6
F מעבר לעצמאות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
I מעבר קרן השתלמות ואיפוס פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
N מעבר חברת סלולר צרכנות פיננסית 2
AlexNOSAM מעבר לארצות הברית - מה לעשות עם הפנסיות וקה״שים למיניהם? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
yossik מעבר לדיור מוגן - האם למכור את הדירה או את תיק ההשקעות? צרכנות פיננסית 19
M מעבר לIRA, הסכנה שלא מדברים עליה שוק ההון 26
R מעבר לבלינק שוק ההון 1
מ מכירת קרן כספית ביום האחרון בשנת המס בעקבות מעבר לתושבות מס אמריקאית מיסים 4
B רכישת מקרר - מעבר דירה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
R מה עושים עם תיק השקעות לפני מעבר לארה"ב שוק ההון 1
A מעבר לקטנוע חשמלי - כדאיות כלכלית לעומת חסרון טווח הנסיעה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
י כדאיות מעבר לIKBR שוק ההון 7
I שאלות בסיסיות על מעבר מקרנות אמריקאיות אל קרנות איריות\ישראליות שוק ההון 6
ב האם מעבר בין מסלולי השקעה בקרן הפנסיה מצריך חיתום רפואי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
S רגע לפני מעבר ל-IRA התיעצות אחרונה - האם לנייד כסף מקרן הפנסיה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
D השוואת דמי ניהול או מעבר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
S התייעצות - מעבר ל-IRA (קרן השתלמות + קופת גמל) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
L מעבר IRA בקה"ש בלבד או קה"ש + פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 47
ד מעבר מפיקדון צמוד מדד לקרן כספית שוק ההון 3
M מעבר מחשבון אינטראקטיב בורקס ישאל לארה"ב? משהו השתנה? שוק ההון 1
G הרעה בדמי ניהול בגמל וקרן השתלמות עקב מעבר עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
C מעבר לקנדה כתעודת ביטוח אוף טופיק 31
ט מעבר למדינה אחרת, מה הדרך הטובה ביותר להתנהל מבחינת המרה? צרכנות פיננסית 0
דו דו תהליך מעבר לגלובלנט קה״ש IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
ו בירור הליך מעבר בין בתי השקעות ישראליים צרכנות פיננסית 4
T האם כדאי למשוך כספים מקרנות פנסיה/השתלמות מעבר לתקרה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
M מעבר למערכת פתוחה בבית השקעות שוק ההון 3
M התלבטות לפני מעבר דירה שמייקר את הוצאות השכירות נדל"ן 13
כ קרן השתלמות מעבר לתקרה - חסרונות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
T מעבר מארה"ב לאירופה - אשמח להתייעצות שוק ההון 0
T התייעצות לגבי מעבר מארה"ב לאירופה (לא אזרח אמריקאי, לא תושב ישראל, כן אזרח של מדינת באיחוד האירופי) אוף טופיק 1
M מעבר לגלובלנט IRA פוסטים מאיכות נמוכה 4
T מעבר מבנק לבית השקעות בתיק מעורב שוק ההון 0
T קה"ש ופנסיה מעבר לתקרה - אופציות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
N מעבר בנק - איך מתבצעת בפועל קבלת ההטבות/התמקחות? צרכנות פיננסית 2
Z מעבר לקרן השתלמות IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ישראלי מצוי זוג אזרחים אירופאים עם נכות - מעבר לחו״ל פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 2

נושאים דומים

Back
למעלה