• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

תאריכי סליקה של קרן נאמנות

חיפאי

משתמש רגיל
דירוג
1,195
שלום,
השאלה שלי היא על פעולה שעשיתי בחשבון IRA, אבל לדעתי היא נכונה לכל חשבון השקעות.
נתתי הוראה לקניית X מניות בקרן עוקבת. ההוראה היתה ב 9:10 בבוקר בתאריך 16.9.2015.
הסתבר לי שהסליקה עצמה נעשתה רק יומיים אחרי זה, בסוף יום המסחר של 17.9.2015. ביומיים האלה כמובן השער השתנה מאוד.
במקרה הזה הפסדתי קצת, ולמעשה נכנסתי למינוס קטן בעו"ש בגלל השינוי (שכר לימוד?). בגדול, זה נראה לי מוזר שאתה מבקש לקנות יחידות בקרן בלי לדעת את השער בו תתבצע הקנייה.
האם זה רגיל? האם זה מדיניות של הבנק או של הבורסה? האם אתם מכירים את זה? ואיך מתמודדים עם זה?
תודה.

בכל קנייה או מכירה של קרן נאמנות "רגילה ו\או קרן מחקה אינך יודע באיזה שער תתבצע העיסקה מהטעם הפשוט
שהשער נקבע רק בסוף יום המסחר ואת הפקודה יש לתת עד השעה 16.00 - המסחר מסתיים בשעה 17.30
בימי ראשון השעות הן" פקודה עד 15.00 והמסחר מסתיים ב 16.30
העניין קצת יותר מורכב כשקונים (או מוכרים) קרנות המושקעות בחו"ל. דוגמא:
אם ביום שני מסוים נתת הוראת קנייה לקרן מחקה על מדד אירופאי או אמריקאי, השער הסופי יקבע רק בסוף יום
המסחר של יום שלישי (אז מתפרסמים נתוני המסחר של קרנות חו"ל עבור הימים שישי ושני יחד)
ואתה תראה את "התוצאה" ביום רביעי בבוקר.
אם ביום שני לא יהיה מסחר באירופה (או באחת המדינות הגדולות כמו גרמניה) או בארה"ב, ביצוע העיסקה ידחה בעוד יום
או אפילו יומיים. אם בימים האלה יחולו תנודות חזקות (כפי שאכן קורה בשבועות האחרונים) אתה תראה הבדלים
משמעותיים בעלות הקנייה\מכירה לעומת ציפיותיך - ככל שערך הקנייה\מכירה גדול יותר כך הפער בין ציפיותיך לבין הביצוע יהיה משמעותי יותר.

תודה. נראה לי התרחקתי מעצמאות כלכלית באיזה ארבעה ימים לפחות בגלל תנודות השוק. ;)

בכל קנייה או מכירה של קרן נאמנות "רגילה ו\או קרן מחקה אינך יודע באיזה שער תתבצע העיסקה מהטעם הפשוט
שהשער נקבע רק בסוף יום המסחר ואת הפקודה יש לתת עד השעה 16.00 - המסחר מסתיים בשעה 17.30
ההוראה היתה ב 9:10 בבוקר בתאריך 16.9.2015.
הסליקה עצמה נעשתה רק יומיים אחרי זה, בסוף יום המסחר של 17.9.2015.
הבנתי למה סוף יום מסחר.
לא הבנתי למה בוצע ב 17 במקום ב 16 ? היה אז יום מסחר רגיל (יש שערים באתר הבורסה לאותו יום)

לא הבנתי למה בוצע ב 17 במקום ב 16 ? היה אז יום מסחר רגיל (יש שערים באתר הבורסה לאותו יום)
הסליקה עצמה יכולה להתבצע עד 3 ימי עסקים ממועד ההוראה.
השער לעומת זאת נקבע לפי השער שהיה זמין בסוף יום העסקים שבו נתנה ההוראה עצמה (בהנחה והיה מסחר באותו הנייר באותו היום).

אם ביום שני מסוים נתת הוראת קנייה לקרן מחקה על מדד אירופאי או אמריקאי, השער הסופי יקבע רק בסוף יום
המסחר של יום שלישי (אז מתפרסמים נתוני המסחר של קרנות חו"ל עבור הימים שישי ושני יחד)
מישהו יודע מה השעה הקובעת לחישוב שער הקרן?
למשל קרן מחקה על S&P 500. סוף יום המסחר בישראל הוא אמצע יום המסחר בניו-יורק. אז בדוגמא של עפר, האם שער הקרן שמתפרסם בסוף יום ג' ישקף את המדד ביום שני ב-17:30 (סוף יום המסחר בישראל) או ב-23:30 (סוף יום המסחר בניו-יורק)?

מעלה מהאוב את השרשור הזה בשביל לקשר למידע רלוונטי - המדריך למשקיע בקרנות נאמנות של הרשות לניירות ערך (עמ' 6).
ציטוט:
קרנות בלתי מוגבלות בניירות ערך חוץ מחויבות לשערך את כל נכסיהן לפי שוויים בתום אותו יום המסחר, ולגבי מדינות ששעונן מקדים את שעון ישראל, בכדי למנוע ניצול מידע עודף, לתום יום המסחר הבא במדינות אלה. בשל הפרשי השעות בין השווקים בחו"ל ובישראל, המידע הנחוץ לצורך שערוך נכסי קרנות אלה אינו זמין בידי מנהל הקרן באותו יום, ומועבר למערכות העיתונים לצורך פרסום רק ביום המחרת.

אם ביום שני לא יהיה מסחר באירופה (או באחת המדינות הגדולות כמו גרמניה) או בארה"ב, ביצוע העיסקה ידחה בעוד יום
או אפילו יומיים. אם בימים האלה יחולו תנודות חזקות (כפי שאכן קורה בשבועות האחרונים) אתה תראה הבדלים
משמעותיים בעלות הקנייה\מכירה לעומת ציפיותיך - ככל שערך הקנייה\מכירה גדול יותר כך הפער בין ציפיותיך לבין הביצוע יהיה משמעותי יותר.

היי,
גם אני לא ממש הבנתי את התשובה,
במידה וקניתי אתמול (חמישי) יחידות בקרו נאמנות העוסקת בחיקוי אקסטרים של מדד הנאסדק עד השעה 15:00
זה אומר שאת הירידות החדות שהיו אתמול בלילה במדד של הנאסדק אני לא סופג ומושפע רק משינויי המדד בימי שישי והלאה ?

תודה רבה :)
שלום עפר במקרה של מה שקרה אתמול. זה ממש חשוב לי להיות בטוח שלא עשיתי טעות כי שמתי הרבה כסף.
אני קניתי אתמול את איילון אקסטרים נאסדק פי 3 לפני שעת בייעודה.
בחמישי בערב הייתה נפילה במדד הנאסדק בחול של 10 אחוז. באפליקצייה של מיטב דש טרייד רשום שקניתי לפי מחיר של 83 שח ליחידה. העניין הוא שהבנתי שאני אמור לקבל את זה במחיר שכולל את הירידה של המדד בחמישי של 10 אחוז. כלומר במחיר יחידה מוזל ב30 אחוז.
האם יש מצב שטעיתי או שבאפליקצייה זה לא המחיר האמיתי שקניתי ?
כי אם אני סופג את הירידות של אתמול של 10 אחוז (חמישי השחור) הייה לי חוסר הבנה והפסדת 30 אחוז :(

המון תודה !!!!!!

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
R תאריכי קניה מערכת ספארק שוק ההון 2
א האם בתי ההשקעות יכולים לתזמן את תאריכי מעבר המסלולים? שוק ההון 11
avivaviv סליקה נדחתה חוסר בני"ע בבנק אחר שוק ההון 0
F קניית מניות של ishares - סליקה נדחתה - לאן הלך הכסף? שוק ההון 18
ע תאריך סליקה וקביעת הכנסה\הפסד T+2 שוק ההון 1
יבגני_ל נהלי סליקה אצל ברוקרים ישראליים שוק ההון 3
Res Cogitans בקשת מעסיק מעובד לשלם עבור שירותי סליקה של סוכן צרכנות פיננסית 0
R קרן השתלמות IRA בדמי ניהול של 0.5, האם כדאי? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
T האם מס על הפקדות גבוהות לפנסיה של המעסיק אמור להיות מחושב בצורה שנתית או חודשית? מיסים 7
R שאלה של מתחיל לגבי השקעות בS&P500 שוק ההון 1
מ ביטול טיסות של חברות לואוקוסט - האם חכם? אוף טופיק 15
ב אג"ח של בנקים בארץ שוק ההון 6
S האם מדד חלקי סקטוריאלי של סנופי נחשב מדד מבחינת גמל IRA? שוק ההון 1
M הסכם הצטרפות של ברוקרים - להיות רגוע? שוק ההון 18
B כרטיס אשראי של IBK צרכנות פיננסית 1
R איך מוצאים פוליסת חיסכון בעלת יחס גבוהה של נכסים לא סחירים? שוק ההון 9
MaorRocky סכנות של קניית קרקע לפני אישורים נדל"ן 17
Y רעיונות מה לעשות עם זכויות של ישראכרט? צרכנות פיננסית 3
חתול לילה מה צריך להיות הדרוג של אג"ח ישראלי? שוק ההון 16
N שאלה בנוגע למיסוי של אופציות ו RSU מיסים 3
וינסנט זיכוי/החזר מס בגין מיסוי במקור של דיבידנדים מארה"ב ע"י ברוקר זר מיסים 23
L כרטיס אשראי קורפורייט של ישראכרט - עמלת מט"ח 0 צרכנות פיננסית 9
ס האם אפשר לקזז ירידת ערך של רכב ממס רווחי הון מיסים 16
R עזרה בניהול החשבונות של ההורים שוק ההון 12
MaorRocky קופת גמל לא מחזירה לי תשואה של השוק ואני לא מבין למה שוק ההון 2
מ מיסוי אמריקאי של תשלומי מילואים מיסים 9
I אופציה CALL על קרן סל של בלקרוק שוק ההון 1
ש איך עושים סדר בכל הבלגן של חסכונות/פנסיה/השתלמות וכו'? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ש חסרונות של פנקס קבלות ממוחשב לעומת ידני? מיסים 6
מ שוקל העברת תיק השקעות לIB, העברה של קרנות שקליות ותהיות לגבי התיק שוק ההון 7
K חברה משותפת בבעלות של כמה חברות יזמות והגדלת הכנסות 14
A חובת הגשה של טופס 134 בדוח השנתי מיסים 0
B תשואות של מסלול פנסיה לפי חודש (מחקה מדד s&p 500) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
G נייר ערך של 50 החברות הגדולות ב-s&p שוק ההון 6
K האם שוק המניות לא יכול להיות מימוש של מעבר פשוט בין סוגי משאבים שוק ההון 47
קפיטליסט_מרושע המלצה: "כסף קטן" - ספרוני חינוך פיננסי לילדים של בנק ישראל התפתחות אישית 0
R לא מוצא את ZPRX במערכת ספארק של מיטב שוק ההון 4
ש התנהלות של עוסק פטור כלפי מס הכנסה מיסים 8
J גלגל החיים (או הפרמידה) של הפנסיה, ו-IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
S מיטב טוענים שכדי לסחור ב - IB דרכם צריך תיק של לפחות 25K דולר, האם מישהו מכיר את ההגבלה הזו והאם יש משהו לעשות בנידון? שוק ההון 4
E האם קרן אירית של בלקרוק משלמת מס רווחי הון מקוזז אינפלציה או מקוזז הפרשי שערי מט"ח? שוק ההון 3
T מהי "שָנָה" בהגדרת תושב חוזר ותיק, טופס 113 של מס הכנסה מיסים 3
Z אם מתחרטים יום אחרי על מכירה של מנייה שהוחזקה שנים שוק ההון 4
P להיות הגירסה הכי טובה של עצמך. התפתחות אישית 14
ה הפסיכולוגיה של הכסף - הספר צרכנות פיננסית 2
S חבות מס של ידועים בציבור כשלאשה אין הכנסה חייבת במס מיסים 2
I משיכת פנסיה - עניין של מיסוי אוף טופיק 4
עלילה מסלול חוות דעת על תמהיל של יועץ נדל"ן 32
Y שאלות של מייק מתחיל לגבי קרן השתלמות ופנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
Y העברה בנקאית או צ'ק האם יש הבדל בין דרכי העברה? סכום של 80 אש"ח נדל"ן 7

נושאים דומים

Back
למעלה