• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

המחאה החברתית כנראה שוב חוזרת, האם זה ישפיע על קהילת הסולידים ?

זאב

משתמש בכיר
דירוג
3,267
היום בערב פורסם באתר דה מרקר וכלכליסט ששוב הוקמו אוהלים ברוטשילד על מנת לנסות לחדש את המחאה החברתית.
http://www.themarker.com/hrtz/1.2577798

אני הייתי מעוניין לדעת כיצד חברי הקהילה בוחרים להתייחס לכך ?
באופן אישי אני חושב שזה סתם אפקט לפני בחירות, ועולה בי החשש שבעקבות כך שוב יעלה מס רווחי הון לאחר הבחירות.

נערך לאחרונה ב:
היי זאב,
דבר ראשון כולנו אינדיבידואלים ואני בטוחה שאין מחשבה אחידה בנושא בקרב "חברי הקהילה", ובוודאי הדעות חלוקות, עם זאת התהיה במקומה. כשאני שואלת את עצמי מה דעתי על חידוש המחאה אינני חושבת על תוצאה אפשרית כזו או אחרת (ע"ע העלאת מס רווחי הון) - אלא האם אני מאמינה שקיימת בעיה אמיתית, שמצדיקה את צאתי להפגין ככל שמדובר בנושא שחשוב לי. היה ובסופו של דבר הפתרון שימצא לא יהיה לטובתי זה משהו שקשה להעריך מראש. לגופו של עניין, לדעתי קיימת בעיה של יוקר מחיה בישראל, קיימת בעיה גדולה יותר של אוכלוסיות מקופחות ופערים עצומים בין העשירונים הגבוהים לנמוכים, קיימת בעיה של ריכוזיות - עבור כל אלא אצא להפגין בשמחה (וגם יצאתי ב2011). עם זאת אסייג - אני מתנדבת בפעמונים ולכן נחשפת גם למשפחות שבאופן חד משמעי הכניסו עצמן לחובות עקב התנהלות פזרנית וחיים ללא חשבון. מנגד ישנם רבים שנכנסים לחובות בגלל תמימות וחוסר הבנה פיננסית בסיסית. בסופו של דבר בכלכלת המשפחה נדרשת ראשית אחריות אישית ושנית אחריות מדינית לשוויון הזדמנויות, לשוק פתוח וכד' - לכן אני פועלת בשני המישורים - ברמה האישית אני דואגת לעצמי, ברמה הלאומית - בהחלט יתכן כי אצא להפגין, נראה בהמשך על אילו נושאים ההפגנות יסבו.

דבר ראשון כולנו אינדיבידואלים ואני בטוחה שאין מחשבה אחידה בנושא בקרב "חברי הקהילה",
אני משוכנע שאין מחשבה אחידה בין כולם כי אחרי הכול כולנו בני אדם, זו הסיבה למה שאלתי מה ההשקפות של חברי הפורום בנוגע לנושא :)

בעלות על נדל"ן, להבדיל מהצורך האנושי הבסיסי בקורת גג, היא תשוקה מעמדית לא רציונאלית; כרטיס כניסה לשדרה חברתית שכולם, כך נדמה, משתוקקים להיות חלק ממנה. האם הממשלה, על כספי המסים שהיא גוזלת, היא שאמונה על הגשמת התשוקה הזו? מה מבחין בין מפגן של קנאה פרימיטיבית, קורבנות וחמלה עצמית ל"מחאה חברתית"?

נערך לאחרונה ב:
מדובר במחאה של "קורבנות".
אם אתה קורבן, אתה לא יכול להיות סולידי.

אני חושב שהם בכיינים.
עשיתי בדיקה, לקחתי את הסכום שבו ההורים שלי קנו דירה(ב-97) הצמדתי למדד.
לקחתי את הסכום החדש ולקחתי כמה משכנתא צריך לקחת. בדקתי מה ההחזר משכנתא בשיטת "קרן שווה" עם הריביות שהיו בזמנו כשהם לקחו.
בדקתי מחירים של דירות חדשות יותר באזור (שיותר יקרות). בדקתי את שיעור ההחזר באותה שיטה עם הריביות של היום.
מסתבר שההחזר החודשי קטן יותר היום (למרות שהדירות יותר יקרות), פשוט כי הריבית הרבה יותר נמוכה.
בקיצור - בכיינים.
אני גם בטוח שיש להם:
* 2 רכבים בבית (כי מה אני אסע בתחבורה ציבורית? מה אני מסכן?)
* נוסעים לחו"ל 2-3 פעמים בשנה (מה לא נהנה ?)
* אוכלים כמעט כל יום בחוץ (מה אני אביא אוכל מהבית?)
* מחזיקים אייפונים חדשים לכל אחד ובטח גם משדרגים פעם בשנה.
העיקר להאשים את כל העולם ואחותו - רק לא את עצמם.
לפני עשור היו עולים כל שנה לכביש 70-80 אלף רכבים, ב- 2014 עלו 250 אלף רכבים חדשים לכביש!
טוב, סיימתי.

עשיתי בדיקה דומה עם דירה שאמא שלי קנתה ב-91 ומכרה לפני שנתיים, בהתחשב במדד/אינפלציה/וכו', מכרה באותו מחיר שקנתה!

באיזו נקודה הופך מפגן פרימיטיבי של קנאה וחמלה עצמית ל"מחאה חברתית"?
לא מכיר את מארגני המחאה ומניעיהם אבל לדעתי התגובה שלך מזלזלת ולא נעימה. לפי כל הסטטיסטיקות שאני מכיר מצבו הכלכלי של האזרח שומר החוק ומשלם המיסים בארץ רע בהרבה מאשר ברוב המדינות שאנו שואפים להידמות אליהן (אשמח לשמוע מידע אחר). אם לאחר דוח מחדלי הדיור של מבקר המדינה בשבוע שעבר תגובתו היחידה של ראש הממשלה מזה כ-6 שנים היתה "איראן!!" והאשמת קודמיו בתפקיד נראה לי שלגיטימי להציף בעיה שמטרידה רבים מאזרחי ישראל.
גילוי נאות: אין לי דירה ולא תהיה לי, לא מתכוון לקחת משכנתא, בעד החלפת ראש הממשלה ושינוי סדרי העדיפויות של מדינת ישראל, סבור שישראל תמוטט את עצמה ללא סיוע איראני אם לא ישתנה כאן משהו בסיסי.

במחאה הקודמת, כולם קפצו על העגלה...
דירות לצעירים, אמאות עם עגלות, רוכבי אופנוע וביטוח חובה...
כשכולם מושכים את השמיכה - או שלכולם קר או שהשמיכה נקרעת.

אוסיף ואומר שלי יש דירה בבעלותי, ללא משכנתא. קניתי אותה בגיל 28, זה היה לי חשוב.
בזמן שחבריי הוציאו מאות שקלים על בירות, אני קניתי אחת (מעולם לא הבנתי את ההנאה ב"לדפוק את הראש").
באוניברסיטה כשחברותיי קנו ג'ינסים במאות שקלים וקנו מנוי לחדר כושר, הסתכלתי עליהן בחוסר הבנה, עשיתי הליכות בפארק וקניתי מכשיר הביתה (הוצאה חד פעמית).
עכשיו הם מסתכלים עליי, בעלת דירה, וחושבים שאני ממשפחה עשירה. כשזה לא יכול להיות רחוק יותר מהמציאות!! ואולי זה בעצם מסביר חלק מהתופעה...
כי באמת כל אחד מהם חושב שאין לו במה לצמצם וזה לגמרי לגיטימי שברגע שהוא מחליט שהוא רוצה דירה, מישהו צריך לספק לו את זה.

כמובן כשמדברים לידי על המחאה, אני שותקת, אין בכלל טעם להסביר להם. מבחינתם אני מסודרת וברור שאני חושבת ככה ולא מבינה את המצוקה של מסכנים כמוהם...

@HHH
מצבנו פחות טוב משל מדינות אחרות - זה לא רלוונטי.
מצד שני מה שכן רלוונטי זה שהצמיחה בתמ"ג בעשור האחרון במדינה שלנו עקפה את הצמיחה ברוב מדינות ה- oecd ולכן עלינו בדירוג כמה מקומות.
מבחינת דיור - כרגע אין בעיית היצע - המחירים ממשיכים לעלות כי הריבית הריאלית על המשכנתא היא שלילית.

אני חושב שהם בכיינים.
עשיתי בדיקה, לקחתי את הסכום שבו ההורים שלי קנו דירה(ב-97) הצמדתי למדד.
לקחתי את הסכום החדש ולקחתי כמה משכנתא צריך לקחת. בדקתי מה ההחזר משכנתא בשיטת "קרן שווה" עם הריביות שהיו בזמנו כשהם לקחו.
בדקתי מחירים של דירות חדשות יותר באזור (שיותר יקרות). בדקתי את שיעור ההחזר באותה שיטה עם הריביות של היום.
מסתבר שההחזר החודשי קטן יותר היום (למרות שהדירות יותר יקרות), פשוט כי הריבית הרבה יותר נמוכה.
בקיצור - בכיינים.
אני גם בטוח שיש להם:
* 2 רכבים בבית (כי מה אני אסע בתחבורה ציבורית? מה אני מסכן?)
* נוסעים לחו"ל 2-3 פעמים בשנה (מה לא נהנה ?)
* אוכלים כמעט כל יום בחוץ (מה אני אביא אוכל מהבית?)
* מחזיקים אייפונים חדשים לכל אחד ובטח גם משדרגים פעם בשנה.
העיקר להאשים את כל העולם ואחותו - רק לא את עצמם.
לפני עשור היו עולים כל שנה לכביש 70-80 אלף רכבים, ב- 2014 עלו 250 אלף רכבים חדשים לכביש!
טוב, סיימתי.
כולם בכיינים? שמונה מיליון ישראלים נוסעים לחו"ל שלוש פעמים בשנה וקונים אוטו חדש ואייפון? נדמה לי שאתה מנותק מהמציאות הכלכלית בארץ. אשריך.

@HHH המצב בארץ רחוק ממושלם, אבל הוא ממש לא מה שמציירים בתקשורת. להפך - המצב משתפר.
עניים תמיד היו ותמיד יהיו - ולצורך הדיון אני ממש לא מגיע ממשפחה בעלת אמצעים.

@HHH
מצבנו פחות טוב משל מדינות אחרות - זה לא רלוונטי.
מצד שני מה שכן רלוונטי זה שהצמיחה בתמ"ג בעשור האחרון במדינה שלנו עקפה את הצמיחה ברוב מדינות ה- oecd ולכן עלינו בדירוג כמה מקומות.
מבחינת דיור - כרגע אין בעיית היצע - המחירים ממשיכים לעלות כי הריבית הריאלית על המשכנתא היא שלילית.
האם יכול להיות שמחירי הדירות ממשיכים לעלות בגלל:
1. כסף שחור שצריך להלבין?
2. אי אכיפת חוקי המס על השקעות נדל"ן?
3. כסף זר שנכנס לארץ בעידוד דואופול הבנקים ופקידי ממשלה?
4. סחבת בירוקרטית באישור תוכניות בניה?
5. השקעה מחוץ לקו הירוק ועבור אוכלוסיות מועדפות (דירות מסובסדות לאוכלוסיות מאורגנות)?

@HHH לא, לא 8 מליון.
מצד שני גם לא 8 מליון הגיעו להפגנה אז ולא יגיעו היום.

יכול להיות שזו תחילתה של מחאה חדשה אבל נראה לי שהיא שונה מהראשונה.
לפי התמונות ראיתי שזו מחאה מאורגנת וממומנת ע״י איזה מקור.
כול האוהלים נראים חדשים שיצאו מהנילונים.
יש שני אוהלים גדולים שנראים מעין ׳מפקדה׳
כול שאר האוהלים נראים מאותו מודל ואותו צבע אפור-כסף וזוויות בצבע כתום.
מסודרים בלימין-שור ולא מבולגן.
בקיצור זה מאורגן, ממומן ומתוזמן בדיוק לבחירות.
(v15 ?.....)

יכול להיות שזו תחילתה של מחאה חדשה אבל נראה לי שהיא שונה מהראשונה.
לפי התמונות ראיתי שזו מחאה מאורגנת וממומנת ע״י איזה מקור.
כול האוהלים נראים חדשים שיצאו מהנילונים.
יש שני אוהלים גדולים שנראים מעין ׳מפקדה׳
כול שאר האוהלים נראים מאותו מודל ואותו צבע אפור-כסף וזוויות בצבע כתום.
מסודרים בלימין-שור ולא מבולגן.
בקיצור זה מאורגן, ממומן ומתוזמן בדיוק לבחירות.
(v15 ?.....)
כמדומני אלו האוהלים שנמצאים בחנויות בתחנות הדלק. עלותם: עשרות שקלים.
מקווה בשביל ארגון v15 שיש לו קצת יותר כסף מזה. מצד שני, ב- 2006 ביבי שילם כסף מזומן לפעיל כדי שינהיג את "מחאת המילואימניקים" לאחר מלחמת לבנון השנייה (אתם מוזמנים לבדוק אותי). כלומר אם מדובר היום בקמפיין ממומן הרי והם למדו מראש הממשלה הנוכחי את הטריק.

נראה לי שהיא שונה מהראשונה. לפי התמונות ראיתי שזו מחאה מאורגנת וממומנת ע״י איזה מקור.
אתה רומז שהמחאה הראשונה הייתה ספונטנית לחלוטין? :roll::lol:

אני תוהה לעצמי: מדוע אם אני חסכן וחוסך כול שקל (ומשקיע אותו בהתאמה על מנת לבנות את עתידי ועתיד משפחתי), ואני מצליח לשרוד ולשגשג בתקופה יחסית קשה למרות שאף אחד לא עזר לי בחיים (ההורים רצו לעזור, לא נתתי להם לשלם עליי בכלום. לא באוניברסיטה ולא בשום מקום אחר, עבדתי קשה ושילמתי את הכול בעצמי) אז מדוע אם אני מתנגד למחאה החברתית אז אני נחשב "לא חברתי" ?

אתה רומז שהמחאה הראשונה הייתה ספונטנית לחלוטין? :roll::lol:
אני בלימבו, לא יודע.
אבל זה היה חדשני וסוחף, עשה טוב לאנשים וקיבלו הופעות חינם והיתה חגיגה לכול עם ישראל :)
בכול אופן, יצא משהו לא רע, נוספו לכנסת עוד שני צעירים, האחד ישנוני והשניה נשכנית ופרלמנטרית נהדרת.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
לא חשוב שמות "חתרנות" - המחולל הסמוי מאחורי הפנטזיות הדינדיבידואליות כמו עצמאות כלכלית/המחאה החברתית? אוף טופיק 16
ה המחאה או הפקדה צרכנות פיננסית 2
L המחאה למוטב בלבד, כאשר למוטב אין חשבון בנק, ניתן לפדותה? צרכנות פיננסית 4
מ עסקים שמבקשים המחאה עם מוטב "פתוח" צרכנות פיננסית 46
c881 התגובות לחוק החמץ כנראה לא היו ברורות פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 19
c881 עמידה ב-GDPR, כנראה שצריך להסיר את Google Analytics פוסטים מאיכות נמוכה 5
S יש סעיף בעבודה שלי לגבי קרן השתלמות והייתי אמור לקבל אותו (כנראה) אבל עדיין לא, מה לעשות? אוף טופיק 2
F Tradelines בכרטיסי אשראי אמריקאיים - האם משתלם? כנראה שלא ואולי מסוכן צרכנות פיננסית 10
A הפניקס הולכים כנראה לרכוש את הלמן (גמל&פנסיה) ): צרכנות פיננסית 6
Roi הפשע כנראה משתלם במדינת ישראל !!! אוף טופיק 328
waskindalost אבי כץ - עצוב אבל כנראה נכון ... מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 28

נושאים דומים

Back
למעלה