• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

שאלת השאלות מסלול או דמי ניהול?

abby1994

משתמש רגיל
דירוג
33
שלום,
קרן ההשתלמות שלי נמצאת באלטשולר וכך גם הפנסיה שניהם במסלולים כללים.
אין מבחר של מסלולים מנייתים\מחקי מדד תוהה אם להישאר או לחפש אלטרנטיבה אחרת.
דמי ניהול בהשתלמות - 0.8
פנסיה : דמי ניהול מחיסכון - 0.10
דמי ניהול מהפקדה - 1.49
האם יש טעם לדמי ניהול נמוכים כשנמצאים במסלול כללי?
את הקרן פתחתי בפבואר 19 לכן הסכום שיש לי שם זניח, לא יודעת מה יהיה עוד חמש שנים . משערת שכבר אקים משפחה ואהיה עם ילדודס ורצון לבית משלי שקיים כבר עכשיו. שווה לי לסכן כביכול את הכסף במסלול מנייתי מחקה מדד במידה ואני מעוניינת בכסף עוד מספר שנים?
אשמח לשמוע את דעתם ונסיונכם.
תהיתי אם לעשות פוסט חדש בנפרד אבל החלטתי לכתוב פה על משהו אחר בנוסף.
חיפשתי וקראתי פה מעט על קרן השתלמות פנסיה וכו' אבל וזה אבל מאוד גדול לא היה לי רצון וחשק לקרוא את כל השרשורים הקיימים\פוסטים. אין לי חשק וסבלנות לקרוא\ללמוד גם לא מספרים, בשנים האחרונות. מאכזב אותי, בתור מי שהייתה תולעת ספרים לא קטנה היום אני מתקשה, כתוצאה מכך מאוד קשה לי ללמד את עצמי דברים חדשים..
מרגישה כבויה וחסרת עניין וניצוץ בחיים עם עתיד שאיני יודעת מה הוא צופן. מבחינה לוגית הכול ברור לי ..שדברים לא באים בקלות וצריך להתאמץ ולהשתדל , ויש דברים שחשוב לעשות גם אם אין לנו חשק . נוצר אצלי לופ אין סופי של ביקורת עצמית.
אני תוהה אם נהפכתי לעצלנית שהחיים '' שחקו'' אותה בגילה הצעיר או שבאמת לא מצאתי את מה שליבי חפץ בו.
משום שיש נקודות שאם יש משהו שחשוב לי אני אשיג אותו לא משנה מה אז למה זה לא עובד בכל התחומים?

אין מבחר של מסלולים מנייתים\מחקי מדד תוהה אם להישאר או לחפש אלטרנטיבה אחרת.
דמי ניהול בהשתלמות - 0.8
פנסיה : דמי ניהול מחיסכון - 0.10
דמי ניהול מהפקדה - 1.49
האם יש טעם לדמי ניהול נמוכים כשנמצאים במסלול כללי?

כמובן שלא ממליץ, אבל ממה שהבנתי חסר לך ידע בשביל לקבל החלטה נכונה עבורך
אז קחי את כל מה שאני כותב (וכנראה משיכתבו אחרי גם) בערבון מוגבל
זה יהיה אולי נקודות מאוד נכונות אבל אולי בגלל חוסר ידע / הבנה של התחום זה יראה לא מובן/ יוביל לבחירה לא נכונה עבורך

1. דמי ניהול נמוכים זה תמיד טוב ועדיף ללא קשר לאיזה מסלול אתה, עוד לא נמצא הקשר בין התשואה הברוטו לבין הדמי ניהול שאתה משלם. כן נמצא הקשר ההפוך לתשואה נטו מול הדמי ניהול.
לדוגמא אם את משלמת דמי ניהול של 0.8 והקרן השתלמות שלך עשתה בממוצע ב5 שנים האחרונות 5 אחוז תשואה שנתית (מה שמפרסמים זה תמיד התשואה ברוטו לפני ההורדה של הדמי ניהול) אז בפועל התשואה שלך היא 4.2 אחוז
במילים אחרות שילמת לקום השקעות כמעט 20 אחוז!!!! דמי ניהול על התשואה שלך (0.8/4.2)

2. קרן פנסיה זה אפיק השקעה לטווח ארוך מאוד, כלומר זה כסף שאת לא תשתמשי בו ב30 שנה הקרובות
לכן חלק מהאנשים רואים בזה יתרון להשקעה בחשיפה יותר גבוה למניות כי לאורך זמן הסיכוי שהשוק יעלה הוא יותר גבוה
מעבר לזה שימי לב שגם אם תשקעי בתיק מנייתי של 100 אחוז מניות בפועל זה רק 70 אחוז מניות כי 30 אחוז תמיד זה אג"ח מדינה מיועד בריבית קבועה של 4.86 אחוז (הטבה מאוד טובה של המדינה, ומוריד את הסיכון הכולל)
הדמי ניהול שאת מקבל היום בפנסיה הם כמעט הכי טובים שניתן לקבל השוק היום, לגבי המסלול כן היית שוקל אם שווה לשנות בתוך הבית השקעות או ללכת לבית השקעות אחר למסלול פאסיבי (החלטה יותר עמוקה וצריך יותר הבנה וקריאה בבלוג בשביל לדעתי להיות שלם איתה)
יתרון נוסף של הקרן פנסיה שזה אפיק פתור ממס, כלומר על לא משלמת מס רווחי הון (25 אחוז) על הכסף בשונה מכל מסלול השקעה אחר בתיק ממוסה / בבנק וכו
אז יש יתרון מיסוי שהכסף המשוקע שלך יתחלק ככה שהחלק המנייתי יהיה בפנסיה והחלק היותר סולידי של אג"ח ומזומן יהיה בתיק בבנק שעעליו כן משלמים מיסים והסיכון הכולל של שניהם לא ישתנה - רק לשלם פחות מס

3. קרן השתלמות - דמי ניהול של 0.8 זה יחסית גבוה, בניהול אקטיבי מה שיש לך מניח שלא תוכלי למצוא משהו יותר נמוך מ0.5 בחברות אחרות, יש IRA שזה ניהול אישי ששם אומרים שאפשר לרדת אפילו ל0.2 אבל לזה צריך בדרכ צבירה יחסית גבוהה של לפחות 100K וגם זה מצריך ממך יותר ידע ומאמץ לקנות את הנירות ערך בעצמך אז אולי זה מוקדם לך קצת. כן היית אומר שתעשי השווה בין כמה בתי השקעות ותנסי לקבל הצעה יותר טובה (אנטשלור כנראה לא ירדו מה0.8 , הם יתנו 0.7 אם יהיה לך צבירה של 300K).
> לגבי המסלול השקעה פה זה קצת יותר מסובך, כי שוב בגלל שזה פתור ממס רווחי הון יש יתרון גדול שהכסף יהיה כמה שיותר במניות כי אז לא משלמים על הרווחים מס (בניגוד לחיסכון שתעשי בבנק לדוגמא)
בגלל שאת אומרת שאולי תצטרכי למשוך את הכסף בעוד תקופה יחסית אז פה צריך לחשוב שוב

3. קרן השתלמות - דמי ניהול של 0.8 זה יחסית גבוה, בניהול אקטיבי מה שיש לך מניח שלא תוכלי למצוא משהו יותר נמוך מ0.5 בחברות אחרות
אתה יודע ספציפית על חברות שמציעות 0.5% עכשיו, בלי דרישות מיוחדות?

תהיתי אם לעשות פוסט חדש בנפרד אבל החלטתי לכתוב פה על משהו אחר בנוסף.
כדאי לפתוח דיון נפרד. זה ממש נעלם כאן.

אתה יודע ספציפית על חברות שמציעות 0.5% עכשיו, בלי דרישות מיוחדות?
תלוי בצבירה
בהלמן אלדובי , אקטיבי על SP500 בצבירה נמוכה קיבלתי 0.6
אפשר לגבי IRA גם בהלמן אלדומי וגם במיטב דש באזור ה0.25 אחוז אם יש צבירה של 200K בערך

וקראתי פה שבגמל נט או משהו מסכימים לIRA באזור ה0.3 על כל צבירה - אבל אני לא בדקתי

ללא קשר לפעמים במקום העבודה שלך או של אישתך יש הטבות מרחיקות לכת (ארגון המורים/ צהל/ עובדי מדינה זה דוגמא טובה)

קיבלתי כעת הצעה מאחד הגופים על מסלול מחקה מדד S&P500 - גמל, השתלמות וגמל להשקעה על העברת סכום כ-700K אליהם - 0.32% דמי ניהול. נשמע על פניו אחלה הצעה במיוחד כי אם גם ככה זה מחקה מדד S&P500 אז לא אמורים להיות הבדלים בתשואה בין הגופים.
אבל הרבה זמן לא "עשיתי שוק" אז ייתכן שהיום יש דמי ניהול פחותים.

אין לי חשק וסבלנות לקרוא\ללמוד גם לא מספרים, בשנים האחרונות. מאכזב אותי, בתור מי שהייתה תולעת ספרים לא קטנה היום אני מתקשה, כתוצאה מכך מאוד קשה לי ללמד את עצמי דברים חדשים..
מרגישה כבויה וחסרת עניין וניצוץ בחיים עם עתיד שאיני יודעת מה הוא צופן. מבחינה לוגית הכול ברור לי ..שדברים לא באים בקלות וצריך להתאמץ ולהשתדל , ויש דברים שחשוב לעשות גם אם אין לנו חשק . נוצר אצלי לופ אין סופי של ביקורת עצמית.
אני תוהה אם נהפכתי לעצלנית שהחיים '' שחקו'' אותה בגילה הצעיר או שבאמת לא מצאתי את מה שליבי חפץ בו.
משום שיש נקודות שאם יש משהו שחשוב לי אני אשיג אותו לא משנה מה אז למה זה לא עובד בכל התחומים?
לא הבנתי מה הבעייה, עייפות?
דכאון? או שבא לך לעשות דברים שהם רק כיף?
במקרה שאין בעייה חמורה כמו דיכאון או מחלה אחרת, הייתי ממליץ לקרוא על דחיינות ואיך אנשים מתגברים עליה. אולי אחת מהשיטות יעזרו לך.
למשל להצהיר פה שתוך שבוע את בודקת מה הפנסיה הכי מתאימה לך, ואם לא ישאלו אותך מדוע עוד לא סיימת.

לא הבנתי מה הבעייה, עייפות?
דכאון? או שבא לך לעשות דברים שהם רק כיף?
במקרה שאין בעייה חמורה כמו דיכאון או מחלה אחרת, הייתי ממליץ לקרוא על דחיינות ואיך אנשים מתגברים עליה. אולי אחת מהשיטות יעזרו לך.
למשל להצהיר פה שתוך שבוע את בודקת מה הפנסיה הכי מתאימה לך, ואם לא ישאלו אותך מדוע עוד לא סיימת.
זה שילוב של כל מה שציינת ובעיות קשב וריכוז קשות לצערי.
וההצהרה פה נשמעת נהדרת באמת עובד?

תפתחי שרשור, או תצהירי רשמית באותיות דגושות ובולטות.
אחת השיטות נגד דחיינות זה מישהו אחר שיודע שאת צריכה לסיים משימה מסוימת עד לתאריך X
אחרת יופעלו סנקציות (כמו ציון יורד באוניברסיטה, קנס מוגדל, או אמא שתכעס עלייך)
מה שעוזר לחלק לסיים משימות לא נעימות.
לגבי בעיות קשב וריכוז קטונתי מלסייע.

תפתחי שרשור, או תצהירי רשמית באותיות דגושות ובולטות.
אחת השיטות נגד דחיינות זה מישהו אחר שיודע שאת צריכה לסיים משימה מסוימת עד לתאריך X
אחרת יופעלו סנקציות (כמו ציון יורד באוניברסיטה, קנס מוגדל, או אמא שתכעס עלייך)
מה שעוזר לחלק לסיים משימות לא נעימות.
לגבי בעיות קשב וריכוז קטונתי מלסייע.
איך לא עשו עדיין אפליקציה שמחברת בין דחיינים ודיקטטורים חחח

קיבלתי כעת הצעה מאחד הגופים על מסלול מחקה מדד S&P500 - גמל, השתלמות וגמל להשקעה על העברת סכום כ-700K אליהם - 0.32% דמי ניהול. נשמע על פניו אחלה הצעה במיוחד כי אם גם ככה זה מחקה מדד S&P500 אז לא אמורים להיות הבדלים בתשואה בין הגופים.
אבל הרבה זמן לא "עשיתי שוק" אז ייתכן שהיום יש דמי ניהול פחותים.

אפשר לדעת באיזה בית השקעות ?

אפשר להתמקח על הדמי ניהול- כדאי למעשה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
G שאלת השאלות של קרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
עייף ומותש סעמק אירית או לונדונית שאלת השאלות שוק ההון 15
מ שאלת השאלות - לקנות או לשכור? נדל"ן 13
yossik שאלת השאלות בראיון עבודה - 'ספר לי על עצמך' התפתחות אישית 86
C שאלת תם בקשר לעמלות מסחר עצמאי דרך ההנחה באתר אוף טופיק 1
K שאלת משכנתא ודיור נדל"ן 9
ה שאלת הבנה על התשואה של הסנפ500 שוק ההון 50
ה שאלת הבנה במחירי נדלן נדל"ן 8
S שאלת תם\מתחיל בעניין מעקב אחר תיק\קרן השקעות שוק ההון 8
G שוהם ד' שאלת למידה שוק ההון 1
avivaviv שאלת הדיוט לגבי הראל סל NIKKEI 225 מנוטרלת מט"ח שוק ההון 5
O שאלת אגח קונצרני שוק ההון 0
T שאלת מתחיל- דיבידנד וחסכון עמלות שוק ההון 1
T שימוש בTWS דרך אקסלנס - שאלת ממשק אוף טופיק 0
ביולוג ירושלמי שאלת SPARK בסיסית מאוד - פקודת LMT ומחירי נייר ערך לפי טבלת היצע/ביקוש. שוק ההון 27
י פיצול הפקדות פנסיה וגמל -שאלת ביטוח פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
H שאלת מס שבח, מס רכישה ומה שביניהם בסיטואציה מסויימת נדל"ן 3
S שאלת בירור לגבי תמהיל התיק בהגעה לפרישה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 1
D דמי ניהול בקרן כספית - שאלת הדיוט שוק ההון 3
S מה קורה כאשר קרן נסגרת? שאלת תם מתחיל פוסטים מאיכות נמוכה 8
ט שאלת קיטבג: מדוע שערי המניות נקבעים על פי היצע וביקוש? שוק ההון 9
T שאלת דירה בהנחה (מחיר למשתכן) נדל"ן 10
I שאלת מתחילים - אידנקס ישראליות בוול סטריט שוק ההון 0
deussex שאלת הסולידית בטוויטר כל שבוע "מה קניתם השבוע ?" אוף טופיק 2
H שאלת משכנתא - חישוב שליש מההכנסה בניכוי הוצאות נדל"ן 6
י למה לא להשקיע בקרן ריט, המחלקת 12% דיבידנד? מה כבר יכול להשתבש? שאלת מתחיל שוק ההון 17
D חסכון פנסיוני- שאלת בורות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
G שאלת מטח עם מישהו מכיר שוק ההון 5
J שאלת מס במקרה של שנת הפסד לאחר שנת רווח מיסים 4
T שאלת תם ניירות ערך זרים פוסטים מאיכות נמוכה 1
necrophidius שאלת RSU מיסים 16
M שאלת קיזוז מס רווח הון והפסד מניה שוק ההון 9
deussex שאלת תם - אופן העברה של סכום התחלתי לחשבון ממוסה שוק ההון 5
יבגני_ל שאלת היתכנות מימון משכנתא אגרסיבי תוך העמדת תיק ההשקעות בשוק ההון כביטחונות נדל"ן 6
ע קרנות סל - שאלת הבהרה שוק ההון 12
ר שאלת תם - גיליתי שבחשבון ההשקעות בבנק לקחו 600 שקל עמלה לרבעון שוק ההון 9
מכופף הבננות שאלת פעור על מערכת ספארק ומינימום קנייה פוסטים מאיכות נמוכה 4
L מסחר בשוק האמריקאי דרך מיטב טרייד - שאלת מיסוי מיסים 1
א בחירת אג"ח - שאלת מתחיל שוק ההון 22
G שאלת תם ללא מושג כלל נדל"ן 12
R שאלת תם של אדם שרק מתחיל להתעניין בעולם של פרישה מוקדמת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 29
D שאלת נדל"ן - מה הייתם מעדיפים? נדל"ן 22
G חישוב תוצאה באגח..שאלת הבנה לימודית שוק ההון 1
L העברת תיק ני"ע ישראלי לברוקר זר (שאלת אופטימיזציה ולא טכנית) שוק ההון 118
ג שאלת הדיוט לגבי עמלות בקרנות סל שוק ההון 4
נ שאלת תם שוק ההון 1
ג שאלת הדיוט לגבי קופת גמל להשקעה שוק ההון 24
T שאלת מיסים של טירון בIB שוק ההון 8
ט שאלת משקיע טירון בנוגע לקרנות נאמנות שוק ההון 1
G שאלת נוב על הfutures שוק ההון 3

נושאים דומים

Back
למעלה