• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

שאלות של משקיעה מתחילה שרוצה להתחיל להשקיע אבל אין לה את האומץ ויש לה הרבה שאלות

זרקתי מספר, אני לא מכיר את IB
בIB אין כבר עמלה חודשית.

בעיקר כדי לא להשקיע רק במדד אחד.
למה לא להשקיע במדד אחד? אין לזה משמעות מבחינת פיזור... את יכולה להשיקע ב5 מדדים שכל אחד מהם הוא 10 חברות או במדד אחד של 5000 חברות, מה יותר מפוזר?

אם הבחירה בין VTI ל S&P500, למה הבחירה שלך היא דווקא VTI?
כי אני אישית מעדיף להיות חשוף גם לחברות בעלות שווי שוק נמוך. אבל גם s&p 500 זו החלטה טובה.

• אהבתי
Reactions: A42
בIB אין כבר עמלה חודשית.

למה לא להשקיע במדד אחד? אין לזה משמעות מבחינת פיזור... את יכולה להשיקע ב5 מדדים שכל אחד מהם הוא 10 חברות או במדד אחד של 5000 חברות, מה יותר מפוזר?

כי אני אישית מעדיף להיות חשוף גם לחברות בעלות שווי שוק נמוך. אבל גם s&p 500 זו החלטה טובה.
היה לי חסר הדיוק הזה, תודה!

אם בIB אני לא משלמת דמי ניהול ויש ייתרון מבחינת מיסוי, ובבנק אני אשלם הרבה יותר, אפשר להשוות בין ההוצאות שיהיו בבנק שהן הוצאות גדולות יותר עבור כל פעולה ובין הוצאות בבית השקעות שבו אני אשלם על המרת מטח, אני חושבת שיש הבדלים אבל הם לא בהכרך משמעותיים, אם אני כבר מושקעת שם וכן יש יתרונות, למה לעבור, אולי זאת רק דעתי, למרות שבסוף כן יש את הסיבוך עם זה שזה ברוקר זר ועניין השפה
IB זה בהחלט בחירה טובה, אבל היית מקטלג אותה "למתקדמים"

עניין השפה הוא החלק הכי פשוט בתהליך הזה
ההגשת דוח שנתי למס הכנסה הוא יותר מסובך (וגם יש כאלה שיגידו שזה פשוט ואין בעיה) אבל זה משהו שדורך ממך לדווח כל שנה ולמלא טופס
ויש כאלה שעושים את זה דרך רואה חשבון ומשלמים לו מאות שקלים במקרה הטוב

בנוסף אם אני לא טועה (ואולי יתקנו אותי) יש גם את הבעיה של מס ירושה, בגלל שIB אמריקאי, אם חלילה יקרה לך משהו שליש בערך ילך לארהב בתצורת מס ירושה, וגם אם יש דרכים לעקוף את זה זה מצריך עורכי דין...

אני לא רואה יתרון בלקנות בדולרים, שיש היום קרנות בלארוק איריות בשקלים - הרבה יותר פשוט חוסך כאב ראש של המרה וגם קצת עמלה (אלה אם את מרוויחה בדולרים וזה סיפור אחר)

לגבי הבנק ברור שזה יהיה יותר יקר באחוזים, אבל אם את קונה מדד אחד או שניים למשך תקופה של עשרות שנים עמלות קניה ומכירה לא רלוונטיות לך
עמלת האחזקה החודשית תיהיה לך 2.5 שקל בחודש בבנק עבור הסכום שלך

אז אולי תחסכי בזה שתלכי לIB במקסימום 30 שקל בשנה (תלוי כמה עמלה יהיה לך בהמרת מטבע חוץ, ואם תגישי דוחות למס הכנסה לבד)
אבל הוספת לך הרבה כאב ראש, זמן ובירוקרטיה (וסיכון קטן גם לטעות בקנית ניירות בעצמך אם את לא שולטת טוב באנגלית)
הדברים האלה יכולים לגרום לך בעוד שנה לעזוב את שוק ההון כי זה מסובך/ קשה / מורכב
להבדיל מהבנק שזה מסתכם בטלפון אחד בלבד
עוד שנה יהיה לך 50 אלף שקל תעברי לבית השקעות ישראלי
הגעת ל300 אלף שקל תעברי לIB (גילוי נאות, אני בתיק הרבה יותר גדול ועדין בבית השקעות ישראלי בשביל לחסוך כאב ראש ואינטרקציה עם מס הכנסה)

לא משכנע כמובן, נותן נקודת מבט ששלא הכל תמיד מתאים לכולם בכל סיטואציה

IB זה בהחלט בחירה טובה, אבל היית מקטלג אותה "למתקדמים"

עניין השפה הוא החלק הכי פשוט בתהליך הזה
ההגשת דוח שנתי למס הכנסה הוא יותר מסובך (וגם יש כאלה שיגידו שזה פשוט ואין בעיה) אבל זה משהו שדורך ממך לדווח כל שנה ולמלא טופס
ויש כאלה שעושים את זה דרך רואה חשבון ומשלמים לו מאות שקלים במקרה הטוב

בנוסף אם אני לא טועה (ואולי יתקנו אותי) יש גם את הבעיה של מס ירושה, בגלל שIB אמריקאי, אם חלילה יקרה לך משהו שליש בערך ילך לארהב בתצורת מס ירושה, וגם אם יש דרכים לעקוף את זה זה מצריך עורכי דין...

אני לא רואה יתרון בלקנות בדולרים, שיש היום קרנות בלארוק איריות בשקלים - הרבה יותר פשוט חוסך כאב ראש של המרה וגם קצת עמלה (אלה אם את מרוויחה בדולרים וזה סיפור אחר)

לגבי הבנק ברור שזה יהיה יותר יקר באחוזים, אבל אם את קונה מדד אחד או שניים למשך תקופה של עשרות שנים עמלות קניה ומכירה לא רלוונטיות לך
עמלת האחזקה החודשית תיהיה לך 2.5 שקל בחודש בבנק עבור הסכום שלך

אז אולי תחסכי בזה שתלכי לIB במקסימום 30 שקל בשנה (תלוי כמה עמלה יהיה לך בהמרת מטבע חוץ, ואם תגישי דוחות למס הכנסה לבד)
אבל הוספת לך הרבה כאב ראש, זמן ובירוקרטיה (וסיכון קטן גם לטעות בקנית ניירות בעצמך אם את לא שולטת טוב באנגלית)
הדברים האלה יכולים לגרום לך בעוד שנה לעזוב את שוק ההון כי זה מסובך/ קשה / מורכב
להבדיל מהבנק שזה מסתכם בטלפון אחד בלבד
הגעת ל300 אלף שקל תעברי לIB (גילוי נאות, אני בתיק הרבה יותר גדול ועדין בבית השקעות ישראלי בשביל לחסוך כאב ראש ואינטרקציה עם מס הכנסה)

לא משכנע כמובן, נותן נקודת מבט ששלא הכל תמיד מתאים לכולם
צודק לגמרי ותודה על עוד נקודת מבט, יכול להיות שאני באמת אשקול מחדש אבל כדי להבין..
בתיק גדול כמו שלך לא היית אומר שהמיסוי גדול בית השקעות ישראלי?
אתה לא מגיש דוחות בכלל?
ואם אפשר לשאול באיזה בית השקעות אתה?
וגם נגיד והחלטתי באמת לעבור לבית השקעות ישראלי- כבר יש לי חשבון בIB עם כסף, זה לא כאב ראש להעביר את הכל לבית השקעות אחר ולסגור את החשבון בIB (אם בכלל צריך לסגור את החשבון)

גם אם אני משקיעה מתחילה, מאיזה סיבה לא משתלם לי להתחיל להשקיע בIB? למה לעבור לIB כשיש לי סכום גדול? מה הבעיתיות מבחינתך להיות שם גם בסכומים נמוכים?

אני לא יודע למה ככה בשבילה אבל גם אני עיקמתי את האף
אני מניח ששילמת ממיטב כספך על קורס, אבל בסוף את מגיעה לפורום הזה כדי לשאול שאלות שנשאלות פה המון והן די בסיסיות (מה ההבדל בין מדדים מובילים, איך מודדים פיזור ומה סוגי הפיזור שיש, מה היתרונות והחסרונות של ברוקר זר מול מקומי)
אז אני שואל את עצמי
מה כן למדת בקורס?
ואיפה התמיכה בלקוח אחרי? למה זה לא סוג שאלות שהיא עונה עליהן לסוודנטים שלה, ואם היא כן, והשקעת כסף, למה לא לקבל את השירות שמגיע לך?
אם בסוף את התשובות יכלת לקבל פה, דרך השרשור שלך או בכל אחד מהשרשורים הרבים שהיו כאן, מה הערך של הקורס שלה?
לא מכיר אותה, לא יודע מה תכולת הקורס או אפילו מה את ספציפית לקחת ממנו ולמה, פשוט נשמע לי מוזר שהלכת לקורס השקעות ואחרי זה את צריכה ללכת לקושש תשובות לשאלות האלה.
אני לא אומר את זה כדי לבאס, בסוף זה כנראה עורר שאלות וגרם לזה שהגעת לפורום מדהים
אני ממליץ לך לעקוב כאן מדי פעם גם אם אין לך במה להשתתף, לאורך השנים למדתי פה המון ואם זה היה הטריגר זה שווה כל שקל

בטח זה לקורס ההמשך ל"מתקדמים"...
סליחה על הציניות
מבין את הציניות, אני תמיד אומר שדרך נהדרת להצליח כלכלית זה לפתוח קורס על איך להצליח כלכלית
אבל אני לא חשוב שכל קורס זה מאני גראב/סקאם
בסוף את הידע שיש לי ליקטתי פה בחינם אבל בעבודת נמלים: מ2015 כ״רוח רפאים״, ב2018 נרשמתי וכמו שניתן לראות אני לא פעיל במיוחד בשביל מישהו שפה כל כך הרבה זמן, בעיקר סופג.
אני לא מדמיין את רוב מכרי צוברים את הידע שלהם באותו תהליך
אם מישהו יכול לקחת את החומר החינמי שמפוזר ברשת ולארוז אותו באריזה אחת: מעניינת, קצרה ופשוטה, כזאת שתגרום לאדם מהישוב לקלוט מהר, אני חושב שהוא עושה שירות מעולה ומגיע לו על זה כסף
את הקורס הספציפי הזה אני לא מכיר :)

זה לא קשור לברוקר אלא לנכסים אותם את מחזיק, קרנות איריות אינן ממוסות במס ירושה גם אם אתה מחזיק אותן דרך ברוקר אמריקאי

מבין את הציניות, אני תמיד אומר שדרך נהדרת להצליח כלכלית זה לפתוח קורס על איך להצליח כלכלית
אבל אני לא חשוב שכל קורס זה מאני גראב/סקאם
בסוף את הידע שיש לי ליקטתי פה בחינם אבל בעבודת נמלים: מ2015 כ״רוח רפאים״, ב2018 נרשמתי וכמו שניתן לראות אני לא פעיל במיוחד בשביל מישהו שפה כל כך הרבה זמן, בעיקר סופג.
אני לא מדמיין את רוב מכרי צוברים את הידע שלהם באותו תהליך
אם מישהו יכול לקחת את החומר החינמי שמפוזר ברשת ולארוז אותו באריזה אחת: מעניינת, קצרה ופשוטה, כזאת שתגרום לאדם מהישוב לקלוט מהר, אני חושב שהוא עושה שירות מעולה ומגיע לו על זה כסף
את הקורס הספציפי הזה אני לא מכיר :)
זאת הדרך ללמוד. כל קורס אי פעם, הוא אחד משניים. או "מקיף", שזה בעצם מבוא 101 - דרך בהחלט מעניינת וקצרה להכניס רגל לתחום, בשום אופן לא למצות אותו.
או קורס ספציפי הרבה יותר - וכאן זה כבר חלק מתהליך ארוך ומייגע של לימוד לעומק.
לא חושב שיש דרך אחרת, כל עוד זה בנושא עמוק קצת יותר מאשר "מאלחימיסטר עד דומרק: משפיעניות רשת בעידן הגלובלי". וגם על זה יש מה לדבר.

לפי השאלות של הפות"ש, לא נראה לי שהקורס עוזר במיוחד.
לקפוץ ישר לשאלות על מדדים ודמי ניהול עוד לפני שאת מבינה ומציגה את יכולת החסכון שלך (ומצב ההתחייבויות), את המטרות שלך והלו"ז שלהן, ואת יכולת/קיבולת הסיכון שלך - לא משהו שאפשר באמת לעזור לך. יש שלבים לתהליך והפות"ש קפצה לחלק האחרון והפחות חשוב שלו.
את הקורס הספציפי הזה אני לא מכיר
גם אני לא, אבל האופטימית היא חברה ותיקה בפורום, בערך מהיום הראשון שלו.

בתיק גדול כמו שלך לא היית אומר שהמיסוי גדול בית השקעות ישראלי?
בבתי השקעות בדרכ אין מיסוי עודף
גם בבית השקעות ישראלי
פשוט בדרכ הם גובים דמי ניהול חודשים על זה שיש לך חשבון
זה לא תלוי בגודל התיק
בדרכ זה קבוע ונע בין 10-20 שקל בחודש בבית השקעות ישראלי
ו0-10 שקל לחודש בבית השקעות זר

אני בפסגות טרייד, משלם 10 שקל חודש (בגלל צבירה גבוה, עד 100K זה 20 שקל, עד 300K זה 15 שקל בדרכ)
בנוסף זה מתקזז מול עמלות קניה ומכירה כלומר אם קניתי בחודש מסומים והיה לי 20 שקל עמלות אז לא אשלם דמי ניהול באותו החודש
אתה לא מגיש דוחות בכלל?
זה בדיוק היתרון, אין שום צורך בדוחות, הברוקר בישראלי מחויב לדוח אוטומטית למס הכנסה וגם להוריד מס במקור
אם אמכור מניות ברווח וארצה לקזז אותו על נקודת זיכוי מס או פתורים כאלה ואחרים אצטרך אז להגיש דוח שנתי או החזר מס
אבל נראה לי שגם בזה הם עוזרים (לא התנסתי עוד)
וגם נגיד והחלטתי באמת לעבור לבית השקעות ישראלי- כבר יש לי חשבון בIB עם כסף, זה לא כאב ראש להעביר את הכל לבית השקעות אחר ולסגור את החשבון בIB (אם בכלל צריך לסגור את החשבון)
בגדול אפשר לנייד את הני"ע כמו שהם, בטוח שזה בירוקרטיה, מניח שיש אחרים שעשו את זה פה ויכולים לענות יותר טוב ממני

ם אם אני משקיעה מתחילה, מאיזה סיבה לא משתלם לי להתחיל להשקיע בIB? למה לעבור לIB כשיש לי סכום גדול? מה הבעיתיות מבחינתך להיות שם גם בסכומים נמוכים?
אין בעיתיות להתחיל בIB, הרבה עושים את זה
כנראה זה הדרך הכי משתלמת ומתקדמת שאפשר
אבל בשביל להבין סדר גודל:
על תיק של 500K דמי ניהול בבית השקעות ישראלי הם 120 שקל בשנה במקסימום
באחוזים זה 0.00024 אחוז - כלומר מאוד מאוד זניח

מנגד אם תבחרי מדד אירי על SP500 מול SP500 אמריקאי זה הבדל של 0.375 אחוז בערך
ועמלת המרה לדולרים ולשקלים חזרה במקרה הכי טוב גם תיהיה סביב ה0.1 אחוז

היתרון העיקרי זה מכירה בשכבות, אבל זה כלי למתקדמים מאוד והרוב לא משתמשים בו והוא גם מתאים לסוג ספציפי של משיכות
ויש גם דרכים לייצר אותו בבית השקעות ישראלי

מהשאלות שלך אני מבין שאת ממש בהתחלה ואני חושב שהדבר העיקרי בשביל להתמיד בהשקעות
הוא פשוטות אפילו לפעמים יותר מכמה תשואה תעשה

ממליץ לך לפחות בהתחלה לבחור בדרך הכי קלה ואולי גם נייר יחיד (חוסך זמן וכאב ראש של איזונים)
זה לא אמור להשפיע כמעט בכלל על התשואה
אבל בהחלט עלול לחסוך לך טעויות יקרות או בזבוז זמן וכאב ראש

הצטרפתי לעסק דרך קורס של האופטימית, למי שפותח דרך הקורס חשבון בIB יש כל מיני הטבות מס ואחת מהן היא פטור מדמי טיפול, בהנחה ויש לי את הפטור הזה מבחינת מס כן שווה לפתוח את התיק בבית השקעות, או שאני טועה?
אני מבין פטור מדמי טיפול אבל לכמה זמן?
למה את מתכוונת 'כל מיני הטבות מס'?
מס צריך לשלם או בישראל, או בחו"ל או לשניהם [תלוי באמנות מס בין מדינות].
האם את יכולה להרחיב על שתי הנקודות האלו שלמדת/קיבלת בקורס של @האופטימית ?

מאיזה סיבה לא משתלם לי להתחיל להשקיע בIB
הייתי קורא את הפוסט של האופטימית תחילה - למה לפעמים כן כדאי להשקיע דרך הבנק
הדבר היחידי שחסר בו זה כמה מש שקשור להחובת דיווח והגשת דוחות שנתיים
https://haoptimit.com/עמלות-ניירות-ערך/

אני מבין פטור מדמי טיפול אבל לכמה זמן?
למה את מתכוונת 'כל מיני הטבות מס'?
אולי זאת ההטבה שהאופטימית נותנת:
https://www.lp3.inter-il.com/optimit-landing-page

אם כן אז זה לא באמת IB אלה השלוחה הישראלית שלהם שהיא יותר יקרה

וההטבה היא תקפה רק ל3 חודשים (מה שכתוב למטה בגילוי הנאות)

השלוחה הישראלית שלהם
למיטב ידיעתי -
הם לא שלוחה של שום דבר
סתם חברה קפריסאית שמספקת שירות מעטפת על גבי IB ומתרגמת אותו לעברית

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Y שאלות של מייק מתחיל לגבי קרן השתלמות ופנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
Y שאלות של מייק מתחיל לגבי תיק השקעות פשוט שוק ההון 33
3 כמה שאלות של שוכר מתחיל נדל"ן 8
M כמה שאלות על תוכנית העלת מסים של האוצר למימון מלחמה מיסים 4
S שאלות שנובעות ממחזור המסחר של Invesco MCSI השקלי שוק ההון 7
ה שאלות של עצמאי צעיר על קרן פנסיה וקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ו שאלות לגבי הטרנד של סוחרים יומיים צעירים בשוק ההון שוק ההון 36
K שאלות של מתחיל שוק ההון 25
ת שאלות לגבי החישוב של מדד STOXX EUROPE 600 שוק ההון 4
אייקiן שאלות של משקיעים מתחילים שוק ההון 3
A מעקב הוצאות חודשיות - שאלות של מתחיל צרכנות פיננסית 4
A חוק מספר 1 - ים של שאלות - האם כאן זה המקום? שוק ההון 2
T דירה על הנייר - שאלות של מתחיל נדל"ן 25
T כמה שאלות של מתחיל שוק ההון 2
A קופת גמל להשקעה - שאלות של טרום משיכה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
ע כמה שאלות של חדש בתחום נדל"ן 0
כ 2 שאלות של משקיע חדש פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
M שאלות על סיכון של מניות בודדות אל מול מדד עולמי שוק ההון 12
M התיק של MR-Y + שאלות שוק ההון 80
R תיק השקעות פסיבי - שאלות של מתחיל שוק ההון 79
T שאלות של משקיע צעיר בנושא אג"ח שוק ההון 3
ברזילרו שאלות של נוב, ברכה על ראש העונים צרכנות פיננסית 5
י קרנות של בלאקרוק - שאלות על העקיבה שוק ההון 3
Y שאלות של צעיר על קרן השתלמות וביטוח מנהלים צרכנות פיננסית 52
ו שאלות של משקיע מתחיל שוק ההון 11
A שתי שאלות של מתחיל שוק ההון 0
S שאלות של מתחילה שוק ההון 11
E שאלות של חייל משוחרר צרכנות פיננסית 6
Y שאלות של מתחיל נדל"ן 3
לא חשוב שמות שאלות של בגינרים על קרן השתלמות שוק ההון 64
F תיק השקעות של משקיע מתחיל+מספר שאלות שוק ההון 10
ג שאלות של מתחיל - אג"חים וקרנות מחקות אג"ח שוק ההון 32
א ניהול תיק השקעות עצמאי- שאלות של מתחיל שוק ההון 3
E שאלות של מתחילים בנושא נדל"ן נדל"ן 24
F כמה שאלות בנוגע לקרן פנסיה במקרה של מוות צרכנות פיננסית 1
ג מספר שאלות של מתחילים- על עמלות שוק ההון 7
א מספר שאלות של משקיע חדש שוק ההון 3
דוג שוב שאלות של מתחיל פנסיה צרכנות פיננסית 12
P תיק של חדש + כמה שאלות שוק ההון 17
י שאלות של מתחיל: דמי ניהול של ני"ע שוק ההון 1
J מספר שאלות של משקיע חדש שוק ההון 5
S שתי שאלות של מתחילים - קופ"ג להשקעה וקרן השתלמות צרכנות פיננסית 2
M שאלות של משקיע חדש שוק ההון 3
אמירב מספר שאלות של מתחיל בIRA שוק ההון 0
Oziris שאלות מקדימות של מתחיל להרכבת ובחינת תיק שוק ההון 40
F מספר שאלות של משקיע מתחיל שוק ההון 23
דוג האם יש מישהו שמבין בתכנות ב kernel של לינוקס ויכול לענות לי על כמה שאלות אוף טופיק 2
T מספר שאלות של מתחיל. שוק ההון 6
L פתיחת קרן השתלמות - שאלות של מתחילים שוק ההון 27
O מספר שאלות בעקבות הפוסט האחרון של הסולידית. שוק ההון 8

נושאים דומים

Back
למעלה