שאלה תאירוטית על מינוף/ הלוואה לעסק

NeedHelp

משתמש רשום
דירוג
3
אני שואל נטו כי רפרפתי פה איזה 4 שעות רצוף בפורום במטרה להשכיל ונתקלתי בכמה פוסטים מעניינים.

לצורך העניין נניח ואני רוצה לפתוח חנות של כלי כתיבה והעלות המשוערת היא בערך 150 אלף שקלים

ונניח וחסכתי 150 אלף שקלים ששמורים לי בעוש

האם אני צריך פשוט לפתןח את העסק בלי לקחת הלוואות מיותרות או לקחת הלוואה ולהשאיר את הכסף בעוש שלי ?

אני אשמח שתנמקו לי ותסבירו לי באיזה תשובה בחרתם ולמה ואני באמת אשמח בשפה קלה שאבין בלי מונחים פיננסים שרק רואי חשבון יבינו אלה באמת שגם אנשים כמוני יבינו

תודה רבה !!

yossik

מודרטור
דירוג
11,730
ברוך הבא לפורום!
אם אתה:
שפה קלה שאבין בלי מונחים פיננסים שרק רואי חשבון יבינו אלה באמת שגם אנשים כמוני יבינו
לא נכנסים לעסקים בלי הבנה פיננסית בסיסית של עלויות -שכירות, סטוק, הפעלת עובד, מיסים, ביטוח לאומי, ארנונה, שמירה, חשמל, טלפוניה, פתיחת חשבון בנק עסקי.
שכירות תצטרך לשלם כמה חודשים מראש, רכישת סטוק ראשוני והופה, הלכו ה 150K לפני שפתחת את הדלת.
תשאל את רואה החשבון שלך.
ובמאמר מוסגר, תשכך מלפתוח עסק עם או בלי מינוף בסכום שציינת אלה אם זו איזו בוטקה בשוק פשפשים.
תתחיל לחשוב על 300-400K וצפונה, וכאן נכנס עניין המינוף שיכול לעזור בהנחה שהבנק יאשר לך.
בן כמה אתה ומה המקצוע שלך כיום?

NeedHelp

משתמש רשום
דירוג
3
ברוך הבא לפורום!
אם אתה:

לא נכנסים לעסקים בלי הבנה פיננסית בסיסית של עלויות -שכירות, סטוק, הפעלת עובד, מיסים, ביטוח לאומי, ארנונה, שמירה, חשמל, טלפוניה, פתיחת חשבון בנק עסקי.
שכירות תצטרך לשלם כמה חודשים מראש, רכישת סטוק ראשוני והופה, הלכו ה 150K לפני שפתחת את הדלת.
תשאל את רואה החשבון שלך.
ובמאמר מוסגר, תשכך מלפתוח עסק עם או בלי מינוף בסכום שציינת אלה אם זו איזו בוטקה בשוק פשפשים.
תתחיל לחשוב על 300-400K וצפונה, וכאן נכנס עניין המינוף שיכול לעזור בהנחה שהבנק יאשר לך.
בן כמה אתה ומה המקצוע שלך כיום?
מה קורה ? בן 25 כמעט , סטודנט ואני לא מתכנן לפתןח בשנים הקרובות שום עסק זה רק שאלה תאירוטית אם יש בידי את הסכום כסף לעסק מסוים האם מומלץ לבקש הלוואה ? תקרא שוב פעם מה שרשמתי למעלה אשמח שתסביר לי קצת

yossik

מודרטור
דירוג
11,730
אני מתייחס ברצינות לכל שאלה, [ושאר חברי הפורום] ומנסה לעזור.
אז אם פתחת 'סתם' שרשור או שאלה היפוטתית אז קיבלת תשובה היפוטתית אבל אמינה.

NeedHelp

משתמש רשום
דירוג
3
אני מתייחס ברצינות לכל שאלה, [ושאר חברי הפורום] ומנסה לעזור.
אז אם פתחת 'סתם' שרשור או שאלה היפוטתית אז קיבלת תשובה היפוטתית אבל אמינה.
אז נניח 500k כמו שאמרת ויש לי500k בעוש
אני אשמח שתפרטו לי קצת על מינוף והאם מומלץ בכלל להשתמש בכסף שלך או של מקור חוץ

נולי

משתמש בכיר
דירוג
2,776
זאת שאלה יותר מידי תיאורטית.

אבל בגדול - אם יש לך איפה להשקיע את ה 150 בעו"ש בצורה שתיתן לך תשואה גדולה יותר, מאשר הריבית על ההלוואה, שווה לקחת הלוואה.

בת העמק

משתמש בכיר
דירוג
11,141
אני אשמח שתפרטו לי קצת על מינוף והאם מומלץ בכלל להשתמש בכסף שלך או של מקור חוץ
יש דעות לכאן ולכאן אז מניחה שתצטרך להחליט בעצמך מה מתאים לך.
אני משתדלת לא לקחת הלוואות בתור חלק בלתי נפרד מהעסק. אני כן אקח אם יש לי בעית תזרים ואני צריכה גישור כלשהו.
לגבי הלוואה כמינוף - זה אפשר בתנאי שברור לך שגם אם העסק ייכשל, יש לך את היכולת להמשיך לשלם את ההלוואה. לאחר שמבינים את זה ורואים שזה אכן המצב, רווח בעסק הוא בעל סיכוי גבוה יותר לתשואה גבוהה (על פני נדל"ן ומניות) מהסיבה הפשוטה שכאשר עסק מצליח להרוויח, התשואה על ההון העצמי שלו היא בדרך כלל עצומה ביחס לחלופות. קח לדוגמא את ההשקעה ע"ס 500K לצורך הקמת חנות כלי כתיבה: אם תשתמש רק בהון העצמי שלך ונניח שהרווח החודשי (לא ההכנסות, הרווח הנקי) הוא ממש נמוך, כמו משכורת מינימום, 5K, אז בשנה אתה עושה 12% תשואה. אם תבחר למשל לקחת הלוואה על 200K אז ההון העצמי שלך יהיה 300K ולכן התשואה העצמית באותה הנחת רווח תהיה 20% בשנה אבל תצטרך לקזז ממנה את הריבית על ההלוואה כל עוד אתה משלם עליה.
אם בחרת לקחת הלוואה כדי להשאיר את הכסף בעו"ש או כדי להשקיע במשהו אחר, קח בחשבון שהריבית תהיה גבוהה מאד (אם בכלל יתנו לך) ובנוסף- תתקשה למצוא אפיק אחר עם תשואה שנתית כזאת על שאר הכסף.

NeedHelp

משתמש רשום
דירוג
3
יש דעות לכאן ולכאן אז מניחה שתצטרך להחליט בעצמך מה מתאים לך.
אני משתדלת לא לקחת הלוואות בתור חלק בלתי נפרד מהעסק. אני כן אקח אם יש לי בעית תזרים ואני צריכה גישור כלשהו.
לגבי הלוואה כמינוף - זה אפשר בתנאי שברור לך שגם אם העסק ייכשל, יש לך את היכולת להמשיך לשלם את ההלוואה. לאחר שמבינים את זה ורואים שזה אכן המצב, רווח בעסק הוא בעל סיכוי גבוה יותר לתשואה גבוהה (על פני נדל"ן ומניות) מהסיבה הפשוטה שכאשר עסק מצליח להרוויח, התשואה על ההון העצמי שלו היא בדרך כלל עצומה ביחס לחלופות. קח לדוגמא את ההשקעה ע"ס 500K לצורך הקמת חנות כלי כתיבה: אם תשתמש רק בהון העצמי שלך ונניח שהרווח החודשי (לא ההכנסות, הרווח הנקי) הוא ממש נמוך, כמו משכורת מינימום, 5K, אז בשנה אתה עושה 12% תשואה. אם תבחר למשל לקחת הלוואה על 200K אז ההון העצמי שלך יהיה 300K ולכן התשואה העצמית באותה הנחת רווח תהיה 20% בשנה אבל תצטרך לקזז ממנה את הריבית על ההלוואה כל עוד אתה משלם עליה.
אם בחרת לקחת הלוואה כדי להשאיר את הכסף בעו"ש או כדי להשקיע במשהו אחר, קח בחשבון שהריבית תהיה גבוהה מאד (אם בכלל יתנו לך) ובנוסף- תתקשה למצוא אפיק אחר עם תשואה שנתית כזאת על שאר הכסף.
2 שאלות

1 מה אכפת לי מתשואה על ההון אכפת לי איך אני מכניס מכה שיותר כסף בסוף החודש מהעסק ואני לא רוצה לשלם על ההלוואה כל חודש אם יש לי כסף וגם לשלם ריביות ולחכות עד ה roi

2 אני משתדלת לא לקחת הלוואות בתור חלק בלתי נפרד מהעסק. אני כן אקח אם יש לי בעית תזרים ואני צריכה גישור כלשהו.

את יכולה להסביר מה הכוונה לקחת הלוואת בלון אם יש בעיה תזרימית ? איך זה יפתור את זה ? הרי את צריכה לשלם בבום סכום ענק שלכי תדעי מאיפה תביאי עכשיו
אף פעם לא הבנתי איך הלוןאות פותרות בעיות תזרים למשל יש מלא עסקים רווחים שנקלעים לבעיות תזרים

ותודה רבה רבה על תגובה מפורטת מעריך מאוד!

nicepo1

משתמש בכיר
דירוג
3,459
כמו שרשמו השאלה כללית מידי,לעסק קטן במידה ויש לך את הכסף ואתה לא מתכנן להשקיע אותו מחוץ לעסק אין טעם לקחת הלוואה בערבות אישית.
לעסקים אחרים יכול להיות כול מיני שיקולים.
לדוגמא היכולת ליצר רווח בעזרת כספים לא שלך ובמקרה של כישלון לא להיות חשוף להפסד.

NeedHelp

משתמש רשום
דירוג
3
כמו שרשמו השאלה כללית מידי,לעסק קטן במידה ויש לך את הכסף ואתה לא מתכנן להשקיע אותו מחוץ לעסק אין טעם לקחת הלוואה בערבות אישית.
לדוגמא היכולת ליצר רווח בעזרת כספים לא שלך ובמקרה של כישלון לא להיות חשוף להפסד.
אבל אם אתה לוקח הלוואה ואתה נכשל אתה במילא תצטרך להחזיר את הכסף זה לא שלך זה של הבנק

אתה יכול להרחיב זה נורא מעניין אותי

nicepo1

משתמש בכיר
דירוג
3,459
אבל אם אתה לוקח הלוואה ואתה נכשל אתה במילא תצטרך להחזיר את הכסף זה לא שלך זה של הבנק

אתה יכול להרחיב זה נורא מעניין אותי
רק במידה שיש לך ערבות אישית וגם אז היא מוגבלת בדרך מסוימת.
אני לא מומחה בנושא,במידה ומעניין אותך פשוט תקרא ברשת על מה קורה שחברה בחובות פושטת רגל,זה שונה ממדינה למדינה ובסוגי החברות.

AAA

משתמש ותיק
דירוג
92
חברה בע"מ בעלת ערבון מוגבל
שבמקרה של פשיטת רגל (של החברה) אתה לא צריך לשלם את החובות שלה (במידה וההלוואה ללא שיעבוד צף)

בת העמק

משתמש בכיר
דירוג
11,141
רק במידה שיש לך ערבות אישית וגם אז היא מוגבלת בדרך מסוימת.
יש לך טעות, היא כנראה נובעת מקריאת כתבות באתרי חדשות.
חברה בע"מ בתחילת דרכה, לא תקבל הלוואה מהבנק. אם הבנק בכל זאת יסכים, הוא ידרוש ערבות אישית מלאה שלך.
כשחברה כבר גדולה ובעלת מחזורי הכנסה גבוהים, אז כבר אין בעיה לבנק לתת הלוואה. הוא תמיד מעדיף לתת למי שלא צריך את הכסף שלהם לכאורה (הלכאורה זה כי בעלי חברות ענק יודעים איך להתמנף ולגלגל חובות ובסוף גם לתת תספורת יפה ולגרום לבנק לבצע מחיקת חובות מסופקים).
באופן כללי קשה לקבל הלוואה כשעדיין אין תזרים חיובי ובטח אם אין תכנית עסקית ריאלית.

קפה שחור

משתמש בכיר
דירוג
9,994
באופן כללי קשה לקבל הלוואה כשעדיין אין תזרים חיובי ובטח אם אין תכנית עסקית ריאלית.
מסכים עם מה שכתבת, רק אוסיף
שהלוואה ניתן לקבל בכל מצב
מה שכתבת תקף לריבית על אותה הלוואה, בלי תכנית עסקית הריבית תהיה משוכה קשה לעסק בתחילת דרכו

NeedHelp

משתמש רשום
דירוג
3
מסכים עם מה שכתבת, רק אוסיף
שהלוואה ניתן לקבל בכל מצב
מה שכתבת תקף לריבית על אותה הלוואה, בלי תכנית עסקית הריבית תהיה משוכה קשה לעסק בתחילת דרכו
אם הוא מביא תוכנית עסקית רצינית שמומחים כתבו לו ובאמת נראה עסק רציני ויש לו קצת כסף בעוש והוא צריך עוד הוא יהיה חייב ערבים ? ואם אין לו והוא צעיר שרוצה להקים עסק

nicepo1

משתמש בכיר
דירוג
3,459
יש לך טעות, היא כנראה נובעת מקריאת כתבות באתרי חדשות.
חברה בע"מ בתחילת דרכה, לא תקבל הלוואה מהבנק. אם הבנק בכל זאת יסכים, הוא ידרוש ערבות אישית מלאה שלך.
זה נרשם בהקשר הזה,לא כולם בעסק חדש לגמרי ולא כולם בישראל.

בלי קשר גם בערבות אישית,פשיטת רגל (בעיקר למי שאין נכסים) היא סוג של הגנה שהתוצאה שלה היא מחיקה של חלק מהחובות.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ת ביטוח מבנה - שאלה לגבי אמירה ששמעתי צרכנות פיננסית 1
I שאלה בנוגע לספטמבר בשוק ההון שוק ההון 7
Tsachi01 ניקוי מזגן - שאלה למבינים פוסטים מאיכות נמוכה 14
T שאלה קטנה על מס רווח ריאלי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
ב שאלה על דמי הניהול שמופיעים פה בפורום שוק ההון 32
O דמי ניהול בקרן הפנסיה + שאלה על ניהול קרן פנסיה באופן עצמאי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
H שאלה לגבי MSCI ACWI שוק ההון 16
R שאלה על נעילת הפסדים ורווחים בעקבות הפוסט "מכפילי כוח" דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 3
W שאלה לגבי הלוואה בריבית 0 שוק ההון 24
ב שאלה לגבי סעיפי "הרווח הריאלי" בטופס 1399 - עסקת מס שבח. מיסים 0
S שאלה לגביי שדה 040 בטופס 135 מיסים 11
O שאלה לגבי מס על ריבית בארה"ב. מיסים 21
ע שאלה על סנופי שוק ההון 16
E שאלה היפותטית לגבי חבות מס הכנסה + בט"ל למי שעובד חלק מהשנה מיסים 5
aminadav שאלה לגבי 6 כללי אצבע להרכבת תיק השקעות. בשביל לישון בשקט צריך להיות מוכן להפסיד את הכל, לא רק חצי, לא? דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 24
M שאלה לגבי מיסוי שוק ההון 6
M שאלה לגבי מינוף. נדל"ן 24
ט שאלה בדבר אחוז המימון המתאים לנסיבות הספציפיות נדל"ן 20
מ שאלה בנושא תשלום ריבית בלבד על משכנתא נדל"ן 5
M שאלה למי שמבין בספליט בבקשה שוק ההון 4
G שאלה בנוגע לביטוח סיעודי מקופת החולים אוף טופיק 6
S שאלה היפותטית לגבי אבטלה אוף טופיק 7
E שאלה בנוגע לפתיחת תיק אצל ברוקר זר בנוסף לברוקר ישראלי ברוקרים ופלטפורמות מסחר 3
M שאלה לגבי מה עוד ניתן לעשות על מנת להגיע לפרישה מוקדמת. פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 73
G שלום שאלה מינוף או לא יש לי כל הסכום נדל"ן 11
c881 מידי פעם עולה שאלה לגבי לרכוש דירה עם בני משפחה פוסטים מאיכות נמוכה 22
M שאלה על מיסוי על הכנסה פאסיבית - נכס דיגיטלי מיסים 1
A שאלה לגבי RSU ברכישת חברה שוק ההון 1
S שאלה בקשר לחיסכון פנסיוני פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
ד שאלה לגבי קניית דירה מכונס נכסים נדל"ן 2
D שאלה/רעיון פוסטים מאיכות נמוכה 1
A שאלה בעניין הנחת הבסיס להשקעה לטווח ארוך שוק ההון 20
מיקי שאלה בקשר להלוואה ופתיחת עסק פוסטים מאיכות נמוכה 4
D שאלה בנוגע לאשראי שוק ההון 1
A שאלה לגבי נספח 1322 כאשר אין מכירות בשנת המס מיסים 1
עייף ומותש סעמק שאלה על השקעה בסכום נמוך שוק ההון 2
עייף ומותש סעמק שאלה בנוגע לעקיבה אחרי מדד ה s&p פוסטים מאיכות נמוכה 8
עייף ומותש סעמק שאלה לגבי דמי ניהול ב s&p שוק ההון 29
N שאלה בנוגע לאופן הגביה של העמלות בבית השקעות שוק ההון 7
Rahash שאלה על מיסוי דיבידנדים שוק ההון 3
S שאלה על תשלום מס יסף (מילוי טופס 135 - דו"ח מס שנתי מקוצר) בעקבות מימוש אופציות. האם אני חייב? מיסים 13
aeh שאלה: חריגה מתקרת 10% השקעה למוצר אחד בחשבון IRA שוק ההון 0
ת ייעוץ משכנתא - שאלה עקרונית נדל"ן 5
S שאלה על מס דיבידנד המשלמת חברה בע"מ המחזיקה בחברה שחילקה דיבידנד שוק ההון 0
U שאלה על מיסוי ני"ע מיסים 0
S שאלה לגבי השקעה בהלוואות P2P השקעות אלטרנטיביות 6
T שאלה ההיפותטית במסחר בשלב טרום פתיחת המסחר ברוקרים ופלטפורמות מסחר 4
O שאלה טכנית לגבי טופס 1301 מקוון: דיווח מס הכנסה ליחיד מיסים 1
ד שאלה קטנה על קרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
T שאלה לגבי קניית כמות של יחידות באיגרת חוב ממשלתית לפני השלב הרציף בבורסת תל אביב שוק ההון 0

נושאים דומים

למעלה