• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

שאלה קטנה על ניכוי מס במקור על דבידנדים

אנא-אל

משתמש בכיר
דירוג
2,522
אם אני משקיעה בקרן אמריקאית (או כל קרן מחלקת), האם נכון לחשב את העלות השנתית הקבועה כדמי ניהול + 25% מממוצע הדבידנדים השנתיים? (במקום רק דמי ניהול)

האם מישהו בבקשה יכול לקשר לעמוד שמפורט בו הממוצע השנתי של הדבידנדים (או שזה נקרא תשואת דבידנד ממוצעת) של קרן כלשהי?
[מבקשת עזרה בזה במקום לחפש לבד כי יודעת שיהיה לי קשה למצוא באנגלית ומלחיץ בכללי]
תודה

אם אני משקיעה בקרן אמריקאית (או כל קרן מחלקת), האם נכון לחשב את העלות השנתית הקבועה כדמי ניהול + 25% מממוצע הדבידנדים השנתיים? (במקום רק דמי ניהול)

האם מישהו בבקשה יכול לקשר לעמוד שמפורט בו הממוצע השנתי של הדבידנדים (או שזה נקרא תשואת דבידנד ממוצעת) של קרן כלשהי?
[מבקשת עזרה בזה במקום לחפש לבד כי יודעת שיהיה לי קשה למצוא באנגלית ומלחיץ בכללי]
תודה
את לא אמריקאית? אין ניכוי מס במקור על קרנות אמריקאיות לאמריקאים

@FIYaacov אולי אני מבלבלת את המושג ניכוי מס במקור, אבל גם לאזרחים אמריקאים אין אפשרות לצבור את הדבינדים בקרן ולכן משלמים מס רווחי הון על הדבידנד, לא?

כדי שלא ינכו מס במקור, יש צורך בקבלת מספר מזהה עבור רשויות המס בארה"ב (ITIN NUMBERׁׂׂ ׂ) שבעזרתו ניתן למלא בסוף שנת המס את הדוחות האישיים לרשויות המס ואז לשלם בהתאם לנדרש. כך זה נעשה מול משקיעים זרים בנכסים מניבים בארה"ב.

כדי שלא ינכו מס במקור, יש צורך בקבלת מספר מזהה עבור רשויות המס בארה"ב (ITIN NUMBERׁׂׂ ׂ) שבעזרתו ניתן למלא בסוף שנת המס את הדוחות האישיים לרשויות המס ואז לשלם בהתאם לנדרש. כך זה נעשה מול משקיעים זרים בנכסים מניבים בארה"ב.
מדברים פה על אזרחים אמריקאים, לאמריקאים אין צורך בITIN, יש SSN.

@אנא-אל

לפי ג'ון בוגל, לדמי הניהול יש להוסיף את עלות ה-Turnover של הקרן. העלות נאמדת ב-1% מגובה ה-Turnovet כך שאם למשל ה-Turnover של הקרן הוא 3%, העלות תאמד בכ-0.03% אותם יש להוסיף לדמי הניהול.

בנוגע לתשואת הדיבידנד הממוצעת - חפשי בגוגל את סימול הקרן + ycharts dividends. לדוגמה "VTI ycharts dividends".

@FIYaacov אולי אני מבלבלת את המושג ניכוי מס במקור, אבל גם לאזרחים אמריקאים אין אפשרות לצבור את הדבינדים בקרן ולכן משלמים מס רווחי הון על הדבידנד, לא?
צריך להבדיל בין אירוע מס לחבות מס בפועל.
קבלת דיבידנד הוא אירוע מס זה עלול לגרום לחבות מס אבל לרוב לא.

בהנחה ואת מחריגה את השכר הישראלי שלך, אזי יש לך עדיין את הניכוי הסטנדרטי והפטור האישי ($10,450 ב-2016). כלומר הכנסה פאסיבית ו/או כל הכנסה אחרת שלא מעבודה פטורים עד בערך 40,000 שח (זה בארה"ב, ישראל סיפור אחר לגמרי).
גם אם יש לך יותר מהסכום הנ"ל בדיבידנדים, בהנחה ואת משקיעה לטווח ארוך ואלו דיבידנדים ממניות או מקרנות מחקות אלו יהיו דיבידנדים מועדפים והם ממוסים ב-0% עד לתקרה של כ-$47,000 לרווקים שזה הגבול של מדרגת המס השנייה בארה"ב.

עכשיו ישראל ירצו השלמה ל-25% בכל מקרה, אז גם אם שילמת 0% לארה"ב, לישראל תצטרכי לשלם 25% על הדיבידנדים.

@FIYaacov @אורי ג. אז זה לא יהיה מס במקור כי לארה"ב לא צריך לשלם מס אם כי לישראל. אם עדיין צריך לשלם מס אז רק המילים (מס במקור) לא נכונות אבל עדיין, האם צריך להתיחס לזה כאל עלות שנתית קבועה?
אגב, אם אזרח אמריקאי משקיע דרך קרן השתלמות אז הוא לא חייב לא לארה"ב ולא לישראל? (גם דבידנדים מועדפים וגם קרנות יותר משנה)

@OnTheVerge לא הבנתי את הפסקה הראשונה על המחזור, בבקשה תסביר שוב מה זה ולמה בוגל מחשב את זה ככה?

כשאני משקיע בקרן מחקה ישראלית לא-מחלקת שעוקבת אחרי מדד מניות NTR אני לא מתייחס לתשלומי המיסים (שחבויים מן העין) כדמי ניהול - ואני לא רואה סיבה להתייחס לזה אחרת במקרה של השקעה בקרן מחלקת שעוקבת אחרי אותו מדד. מה שכן במקרה של קרן מחלקת יהיו לי עלויות נוספות שכרוכות ברכישה מחדש של יחידות בקרן באמצעות הדיבידנדים, ואת זה כן אפשר לחשב ולהחשיב כ"דמי ניהול אפקטיביים".

@עש לילה
הקנייה מחדש כמובן צריכה להלקח בחשבון בעלויות אבל לא התייחסתי אליה כקבועה, כי זה משתנה תלוי בסכום ומתי (כל חודש/רבעון או לא קבוע).

אולי לא לקרוא לזה דמי ניהול אבל לקחת בחשבון כעלות שנתית קבועה ביחס לאלטרנטיבות (למרות שכאמריקאית אין לי הרבה) אחרי שנים זה יכול להיות משמעותי אז למה לא להתייחס לזה

אולי לא לקרוא לזה דמי ניהול אבל לקחת בחשבון כעלות שנתית קבועה ביחס לאלטרנטיבות (למרות שכאמריקאית אין לי הרבה)
בלי קשר לשאלת אזרחותך, איזה אלטרנטיבות יש לך לעקוב אחרי ה-S&P total return למשל? זו הסיבה שאני לא מחשיב את זה כדמי ניהול אלא פשוט מגדיר את הפלח הזה בתיק כעוקב אחרי מדד NTR על כל המשתמע מכך. גם לא צריך לעשות יותר מדי חישובים בעצמך, בדרך כלל יש מידע גלוי על המדדים האלו. כשבאים להשוות לאפיקי השקעה אחרים, למשל הכנסה משכירות נדל"ן, לוקחים בחשבון את היבטי המיסוי של האפיקים השונים.

האם צריך להתיחס לזה כאל עלות שנתית קבועה?
זה תלוי בכמות הדיבידנדים שתקבלי בפועל. לא נראה לי כמשהו קבוע.
אגב, אם אזרח אמריקאי משקיע דרך קרן השתלמות אז הוא לא חייב לא לארה"ב ולא לישראל? (גם דבידנדים מועדפים וגם קרנות יותר משנה)
הנושא של קרנות השתלמות הוא מאוד בעייתי בשביל אמריקאים. ה-IRS לא התייחס אל זה במפורש אבל לרואי החשבון בישראל יש שתי גישות.
1. מדווחים על הפקדות מעסיק, ועל רווחים בקרן בכל שנה ושנה, אפילו שלא פדית.
2. מדווחים על 75% מהסכום בעת הפדיון (כאילו על "חלק מעסיק").

תכלס אין דרך לדעת מי צודקים. שתי רואי חשבון שדיברתי איתם אמרו לי שהם הולכים לפי אופציה 2. אחד מהם גם אמר שהיה מדווח לפי 1, עבר ביקורת והם הכריחו אותו לתקן עבור כל ה-100 דוחות שהוא הכין באותה שנה. אבל הוא גם אמר שמבקר אחר היה עלול לקבל/להנחות בצורה אחרת.

לאמריקאי שמשקיע דרך קרן השתלמות בני"ע כן ינכו מס במקור (ע"י הIRS) כי הני"ע הם על שם הקרן ולא על שמו.
@FIYaacov @אורי ג. אז זה לא יהיה מס במקור כי לארה"ב לא צריך לשלם מס אם כי לישראל.
תלוי בהכנסתו של האדם, בדרגות הכנסה גבוהות הוא יאלץ לשלם גם לIRS וגם למ"ה, או אם זה דיבידנד שהוא לא QUALIFIED יתכן שגם מס גבוה הרבה יותר מ25% לIRS.
המדרגות כאן:
https://en.wikipedia.org/wiki/Dividend_tax

שהוא לא QUALIFIED יתכן שגם מס גבוה הרבה יותר מ25% לIRS
אכן, זה יכול להגיע ל-43.4% אם לא מועדף (39.6% מס הכנסה רגיל ועוד 3.8% מס חדש של אובמה כדי לממן את ביטוח בריאות הממלכתי שלו). אבל לא ארחם על אלו שמשלמים מיסים כאלה ;)

שאלת קיטבג: האם ניכוי מס במקור על דיבידנד מנייר ערך זר, מקוזז איך שהוא עם הפסדים או רווחים בארץ? השאלה נוגעת לאדם בעל אזרחות ישראלית בלבד

שאלת קיטבג: האם ניכוי מס במקור על דיבידנד מנייר ערך זר, מקוזז איך שהוא עם הפסדים או רווחים בארץ? השאלה נוגעת לאדם בעל אזרחות ישראלית בלבד
כן אבל עד הגבול של הסכום שנוכה לך במקור ע"י הIRS, כלומר מה ששילמת לIRS לא יוחזר לך.
יתכן ואנשים אחרים בפורום יגידו לך אחרת, הם טועים.

• אהבתי
Reactions: hp1
כן אבל עד הגבול של הסכום שנוכה לך במקור ע"י הIRS, כלומר מה ששילמת לIRS לא יוחזר לך.
יתכן ואנשים אחרים בפורום יגידו לך אחרת, הם טועים.
מבלי להכנס לאותו הדיון
האם במשפט שאמרת ניתן להחליף את המילה "יוחזר" ל"יקוזז" (מהחבות המס) והאם זה משנה מי מחזיר לך כשבארץ תשלם "פחות" ממה שהיית צריך?

האם במשפט שאמרת ניתן להחליף את המילה "יוחזר" ל"יקוזז" (מהחבות המס) והאם זה משנה מי מחזיר לך כשבארץ תשלם "פחות" ממה שהיית צריך?
לא בטוח שהבנתי את כוונתך, אבל המס ששולם לIRS הוא אכן מס ששולם לכל דבר ועניין ואפשר להפחית אותו מחבות המס הכוללת שאתה צריך לשלם בסופו של יום בארץ.

לא בטוח שהבנתי את כוונתך, אבל המס ששולם לIRS הוא אכן מס ששולם לכל דבר ועניין ואפשר להפחית אותו מחבות המס הכוללת שאתה צריך לשלם בסופו של יום בארץ.
אוקיי, האם ניתן להסיק מזה שאם אין לך חבות מס בארץ ואתה בהפסד או איזון, נעילת ההפסד וקבלת מגן מס בישראל שווה ערך ל"החזר כספי" במידה ובעתיד תצטרך לשלם את המס על רווחי הון אחרים לדוגמא?
לצורך השאלה נשתמש במספרים
הרווחתי 100 ש"ח מדיבידנד בארה"ב שכתוצאה מניכוי מס במקור נותרתי עם 75 ש"ח
במידה ואגיש דוח בארץ שיש לי בו הפסד של 100 ש"ח מרווחי הון (בכל התיק) האם מס ההכנסה יעניק לי מגן מס בגובה 25 ש"ח בנוסף לעובדה שלא אצטרך לשלם מס כפול או שהדבר היחידי שיקרה הוא שאני לא אצטרך לשלם גם בארץ את המס (יענו כפול)?

• אהבתי
Reactions: ogi
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ד שאלה קטנה על קרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
G שאלה קטנה בנוגע לאקסולידית. אוף טופיק 2
תפוזינה לא הביישן למד... שאלה קטנה וקלולסית שוק ההון 7
ע שאלה קטנה - מדד NTR שוק ההון 12
nimrodko שאלה קטנה על טלוויזיה ושאלה גדולה יותר, על חינוך מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 18
מ שאלה תאורטית - ניירות ערך בבית ההשקעות שוק ההון 2
R שאלה של מתחיל לגבי השקעות בS&P500 שוק ההון 1
Nons Ense שאלה בנושא חובת דיווח והתנהלות עם חשבון מסחר שיושב בחו״ל שוק ההון 5
א שאלה בנושא - ריבית דריבית שוק ההון 2
E שאלה בנוגע לזכויות עובדים אוף טופיק 8
N שאלה בנוגע למיסוי של אופציות ו RSU מיסים 3
H שאלה לגבי פרפרייה לעומת מרכז. נדל"ן 1
H שאלה בנושא קניית iShares S&P500 שוק ההון 21
D שאלה בטיוב תיק - האם שווה למכור קרן כדי לקנות קרן אחרת? שוק ההון 5
נ שאלה בנוגע להחזר מס רווח הון מיסים 3
נ שאלה בנוגע לבעלות בקרן סל ולמקרה בו מדינת ישראל מושמדת פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 119
N שאלה רגולציה קצת סבוכה לגבי הצעת רכש כפויה בבורסה בלונדון וטיפול לקוי בבנק ישראלי שוק ההון 3
נ שאלה בנוגע למחקר טריניטי וכלל ה4% פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 30
B שאלה לגבי קרן כספית שוק ההון 6
ר שאלה על סוג קרן שוק ההון 9
א שאלה נישתית לגבי מס רווחי הון מיסים 17
ר שאלה על רכישת קרן לעתיד שוק ההון 5
S שאלה על קיזוז מגן מס משנה קודמת עם רווחים משנה נוכחית מיסים 0
ר שאלה על דמי ניהול שוק ההון 4
א שאלה לגבי blackrock שוק ההון 24
G שאלה בנוגע לכדאיות בהשקעה בנדלן נדל"ן 5
Z שאלה לגבי שיעור מרבי למס רווח הון לפני ואחרי גיל 60 פוסטים מאיכות נמוכה 1
edangz שאלה לגבי ההעברה הבנקאית בIB שוק ההון 7
edangz שאלה לקראת פתיחת חשבון מסחר בIB שוק ההון 2
N שאלה בקשר לשדה 258\272 בטופס 1301 מיסים 16
B ירושות וגירושין, חשבון השקעות אמריקאי - שאלה אוף טופיק 0
G שאלה על קרן 1159235 שוק ההון 6
B שאלה על קרן הסל 1159250 שוק ההון 7
ש שאלה על אמזון ו- eBay - האם מוצר זה נמכר בפלטפורמות האלה? אוף טופיק 0
ג'וני לנד שאלה בנושא ריבית דריבית שוק ההון 48
U שאלה גסה - חברה מומלצת לניהול תיק השקעות שוק ההון 7
ש העברה בנקאית - שאלה של טירון בתחילת דרכו צרכנות פיננסית 14
deussex שאלה על טיפול בקרנות גמל (ולא רק) בעקבות רלוקיישן לארה"ב פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
D שאלה לגבי הכנסה מדיבידנדים שוק ההון 79
א שאלה המטילה בספק את כל צורת ההשקעות הנפוצה כאן בבלוג שוק ההון 20
E שאלה בעקבות קבלת הודעה ממס הכנסה לגבי שנת המס 2018 מיסים 9
א משקיע חדש-שאלה על הרכב התיק. שוק ההון 3
S שאלה בסיסית - פקודת לימיט בקניה שוק ההון 4
Y קופת גמל להשקעה - שאלה על משיכת כספים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
א דמי ניהול בפנסיה - שאלה עקרונית פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
S מעסיק משלם על ביטוח אובדן כושר עבודה - שאלה לגבי הפקדה לקרן פנסיה משלימה או קופת גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
א שאלה על המדד העולמי, שוק ההון 2
M שאלה תיאורטית לגבי סחר חליפין מיסים 3
K שאלה לגבי ניהול תיק עי בתי השקעות שוק ההון 3
K שאלה של מתחילים בקשר לאג"ח לעומת מזומן שוק ההון 3

נושאים דומים

Back
למעלה