• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

קרנות פנסיה עוקבות S&P500

deussex

משתמש רגיל
דירוג
489
שלום חברים,

מבחינת חברות שמציעות קרנות פנסיה מקיפות עוקבות S&P500, נתקלתי ברשימה הבאה:

פניקס (חשיפה 70/100 ??) , הלמן אלדובי (שנרכשים על ידי פניקס, ואז מיטב דש ירכשו את הפנסיה אליהן) (מינוף 100%), מיטב דש (מינוף 100%), הראל (חשיפה 70/100 ??).

אני מניח שאפשרי לקבל בהן תנאים די דומים 0.05 מהצבירה ובאזור ה 1.4 מההפקדה.

יש עוד חברות שמציעות זאת ופיספסתי ? יש העדפה לחברות מסויימות מתוך הרשימה להעברת קרן הפנסיה המקיפה למסלול S&P500 אליהן ? כמו כן - חלקן נותנות מינוף של 100% של קרן הפנסיה למדד, וחלקן לא, מה עדיף ?

תודה וסופש נעים :)

נערך לאחרונה ב:
מו כן - חלקן נותנות מינוף של 100% של קרן הפנסיה למדד, וחלקן לא, מה עדיף ?
תלוי גיל, אהבת סיכון והעדפה אישית

בגדול במינוף של 100 אחוז הסיכון גדל
נניח תרחיש שביום היציאה לפנסיה השוק נחתך ב50 אחוז, עבור 1 מליון שקל

תרחיש 1 ללא מינוף: ישאר לך 650K (כלומר 300 אגח ללא שינוי + 50 אחוז מ700K שהיו במניות)
תרחיש 2 עם מינוף: ישאר לך 500K (כי ה300K של האגח מונפו למניות אז זה מתקזז איתם) > האמת שיש מצב שאני טועה בגדול!!!

> אוקי אשמח לעוד מישהו שישפוך אור על איך המינוף עובד בזמן משבר שמניות יורדות

בגדול אבל כן זה יותר סיכון, אבל מנגד אם אתה צעיר סביר של על פני 30 שנה התיק עם המינוף יהיה יותר גדול אז גם לחתוך אותו ב2 אולי יתן לך עדין תשואה יותר גבוה מאשר ללא מינוף, וכמובן שאפשר 10 שנים לפני פרישה להעביר למסלול יותר סולידי
כל אחד והעדפת סיכון שלו

כמובן שלא ממליץ ולא מוסמך....

פניקס (חשיפה 70/100 ??) , הלמן אלדובי (שנרכשים על ידי פניקס, ואז מיטב דש ירכשו את הפנסיה אליהן) (מינוף 100%), מיטב דש (מינוף 100%), הראל (חשיפה 70/100 ??)
100% זה לא מינוף, 150% לעומת זאת - כן.
שים לב שאתה בעצמך כתבת כי בקרנות של הפניקס ושל הראל זאת חשיפה, אבל משום מה אצל הלמן ומיטב התנסחת בתור מינוף...
שורה תחתונה, אצל הלמן ומיטב זה 100% חשיפה, אין מינוף בשום צורה.

חלקן נותנות מינוף של 100% של קרן הפנסיה למדד, וחלקן לא, מה עדיף ?
תסתכל על זה ככה: בהנחת דמי ניהול זהים, על כל סכום שתכניס לקרן, מיום הכנסתו ועד התחלת קבלת קצבת הפנסיה, מספיק שמדד ה S&P עלה ב0.01% - והיה עדיף לך שהכסף יוכנס לקרן עם 100% חשיפה.

100% זה לא מינוף, 150% לעומת זאת - כן.
שים לב שאתה בעצמך כתבת כי בקרנות של הפניקס ושל הראל זאת חשיפה, אבל משום מה אצל הלמן ומיטב התנסחת בתור מינוף...
שורה תחתונה, אצל הלמן ומיטב זה 100% חשיפה, אין מינוף בשום צורה.
אשמח אם תעמיק בנקודה כי עדין לא הבנתי.
בהנחה שיש לי בקופה 100 אש"ח.
ונאמר ש25 אש"ח נעולים באג"ח ערד.
למנהל הקרן נותרו 75 אש"ח "לשחק" איתם.

מה הוא קונה וכמה עם ה75 אש"ח האלו?

בהנחה שיש לי בקופה 100 אש"ח.
ונאמר ש25 אש"ח נעולים באג"ח ערד.
למנהל הקרן נותרו 75 אש"ח "לשחק" איתם.

מה הוא קונה וכמה עם ה75 אש"ח האלו?
למה אתה נכנס לו לכיס?
יש בקופה 100 אש"ח והחשיפה לסנופי היא של 100 אש"ח.
איך בדיוק הוא עושה את זה, זה עניין שלו.

רמז: הוא משתמש (לפחות בחלק מהכסף) בשיטה דומה למה שקרנות סל ישראליות עושות.
אם מעניין אותך לדעת יותר אתה מוזמן לקרוא את הפוסט :

אם אתה רוצה לדעת בדיוק מה הוא עושה אתה יכול להוריד רשימת נכסים מהאתר שלהם

הוא נכנס לכיס שלי, אני רק מנסה להבין מה הוא עושה שם...

אחזור לדוגמא המיספרית, אז יש לו 75 אש"ח.
קרן פנסיה "רגילה" הייתה שמה 5% (3.75 אש"ח) מתוכם בחוזים עתידיים והשאר הכסף (71.25 אש"ח) במק"מ.

אם אני מבין את מה שרמזת @roneng על מנת לקבל חשיפה של 100 אש"ח לסנופי. מנהל הקרן שם 5 אש"ח בחוזים עתידיים (בשווי 100) ו70 במק"מ?.

אם כך יש לו רק 70 כבטחונות, וכאן אני מניח שנכנס הקטע שהמיועדות משמשות כבטחונות גם כן אבל הן לא סחירות. אז ממה שאני מי מבין, יש פה מינוף 1:20 בלי מספיק בטחונות .

אשמח להבהרה איפה הטעות

שלום חברים,

מבחינת חברות שמציעות קרנות פנסיה מקיפות עוקבות S&P500, נתקלתי ברשימה הבאה:

פניקס (חשיפה 70/100 ??) , הלמן אלדובי (שנרכשים על ידי פניקס, ואז מיטב דש ירכשו את הפנסיה אליהן) (מינוף 100%), מיטב דש (מינוף 100%), הראל (חשיפה 70/100 ??).

אני מניח שאפשרי לקבל בהן תנאים די דומים 0.05 מהצבירה ובאזור ה 1.4 מההפקדה.

יש עוד חברות שמציעות זאת ופיספסתי ? יש העדפה לחברות מסויימות מתוך הרשימה להעברת קרן הפנסיה המקיפה למסלול S&P500 אליהן ? כמו כן - חלקן נותנות מינוף של 100% של קרן הפנסיה למדד, וחלקן לא, מה עדיף ?

תודה וסופש נעים :)
יש לך אפשרות נוספת והיא לקבל 100 אחוז חשיפה על חלק מהכספים ולשים את שאר הכסף במסלול אחר וכך להקטין חשיפה ככל שאתה מתקרב למועד בו תפרוש.

קרן פנסיה "רגילה" הייתה שמה 5% (3.75 אש"ח) מתוכם בחוזים עתידיים והשאר הכסף (71.25 אש"ח) במק"מ.

אם אני מבין את מה שרמזת @roneng על מנת לקבל חשיפה של 100 אש"ח לסנופי. מנהל הקרן שם 5 אש"ח בחוזים עתידיים (בשווי 100) ו70 במק"מ?.

אם כך יש לו רק 70 כבטחונות, וכאן אני מניח שנכנס הקטע שהמיועדות משמשות כבטחונות גם כן אבל הן לא סחירות. אז ממה שאני מי מבין, יש פה מינוף 1:20 בלי מספיק בטחונות .

אשמח להבהרה איפה הטעות

מהדיון על מייק:
היתרון במסלול שהחשיפה היא ב-100% למדד ה- S&P 500 (לפי חוזים עתידיים) כאשר חלק מהכספים שהיו מופנים להשקעה במק"מ (ולא צוברים תשואה) יושבים כעת באג"ח מיועדות עם תשואה מובטחת מאת מדינת ישראל. החשיפה לאג"ח מיועדות עומדת כרגע על 27%.

ברמה התיאורטית, המסלול הזה אמור לתת לך את תשואת המדד פלוס תוספת מסוימת שתגיע מהתשואה המובטחת שתקבל על המיועדות.
מקווה שעושה יותר סדר.

מהדיון על מייק:

ברמה התיאורטית, המסלול הזה אמור לתת לך את תשואת המדד פלוס תוספת מסוימת שתגיע מהתשואה המובטחת שתקבל על המיועדות.
מקווה שעושה יותר סדר.

אוקי במקום לשבת במק"מ (כבטחונות למינוף שבחוזה העתידי), ה 27% הללו יושבים בנכס לא סחיר.
כלומר אם תיהיה ירידה מספיק גדולה, לקרן לא יהיה מספיק בטוחונות בכדי להמשיך להחזיק בפוזיציה.
והירידה הזו (עבור קרן שחשופה 100%) היא קטנה יותר מקרן שחשופה 70%.

לא מבין איך 1+1 לא יוצא לי 2...

חברים - האם שכחתי משהו ברשימה של חברות עם קרן פנסיה עוקבת S&P ?

פניקס, הלמן אלדובי, מיטב דש, הראל ? מי המועדפים על הפורום ומדוע ?

אוקי במקום לשבת במק"מ (כבטחונות למינוף שבחוזה העתידי), ה 27% הללו יושבים בנכס לא סחיר.
כלומר אם תיהיה ירידה מספיק גדולה, לקרן לא יהיה מספיק בטוחונות בכדי להמשיך להחזיק בפוזיציה.
והירידה הזו (עבור קרן שחשופה 100%) היא קטנה יותר מקרן שחשופה 70%.

לא מבין איך 1+1 לא יוצא לי 2...
אני חושב שאתה מתעמק פה במשהו שלא כל כך חשוב או רלוונטי. הדרך שבה גוף הפנסיה מבצע את המהלכים האלה (שאגב, די מורכבים ומסובכים) לא אמורה כל כך לעניין אותך. בסופו של דבר הגוף הזה מתחייב על חשיפה של 100% למדד, פלוס אג"ח מיועדות כי אין ברירה והוא חייב - וכעת כל האחריות לעניין מוטלת עליו ואתה תבחן אותו בסוף השנה לצורך העניין לראות אם עמד במשימתו בהצלחה. כל הנושא הזה של החשיפה 100% הוא די חדש ועדיין אין מספיק טראק רקורד כדי לבחון כיצד ואם בכלל הגופים שעושים אותו מצליחים במלאכתם, ככה שקשה להסיק מזה מסקנות משמעותיות כרגע.

סתם לצורך הדיון אבל, אם תיכנס למשל לרשימת נכסים של המסלול מחקה S&P 500 בפנסיה של מיטב דש (כדוגמה בלבד, אין המלצה), אז תראה שהם בכלל מחזיקים שם קרנות סל ישראליות (ורק 0.26% מהנכסים בחוזים עתידיים), שאלו בתורן מחזיקות באותם חוזים עתידיים (אלה הממונפים עם הבטחונות וכו) על הסנופי. משמע שכביכול קרן הפנסיה לא חשופה ישירות לחוזה העתידי ולכל עניין הבטחונות ומהארג'ין, אלא מתנהגת כמו משקיע פשוט שהולך לבורסה בת"א וקונה קרן סל ישראלית על הS&P.

בנוסף, אתה יכול להתרשם שבגמל להשקעה ובקרן ההשתלמות של מיטב (שוב, דוגמאות בלבד ולא המלצה) הם משלבים בנוסף לקרנות הסל הישראליות גם ETFים אמריקאיים ואיריים (שמחזיקים בכלל פיזית ולא באמצעות חוזים).

בקיצור, זה נראה לי די ברור שאין טעם להיכנס כל כך עמוק לאסטרגיות ההשקעה של גופי הפנסיה והגמל שלנו (בספק אם מישהו בכלל יודע מה קורה שם באמת חוץ מאלה שיושבים בשולחן של וועדת ההשקעות), מהסיבה שזה הרבה יותר מורכב וסבוך מהתיאוריה הפשוטה.

נערך לאחרונה ב:
אני חושב שאתה מתעמק פה במשהו שלא כל כך חשוב או רלוונטי. הדרך שבה גוף הפנסיה מבצע את המהלכים האלה (שאגב, די מורכבים ומסובכים) לא אמורה כל כך לעניין אותך. בסופו של דבר הגוף הזה מתחייב על חשיפה של 100% למדד, פלוס אג"ח מיועדות כי אין ברירה והוא חייב - וכעת כל האחריות לעניין מוטלת עליו ואתה תבחן אותו בסוף השנה לצורך העניין לראות אם עמד במשימתו בהצלחה. כל הנושא הזה של החשיפה 100% הוא די חדש ועדיין אין מספיק טראק רקורד כדי לבחון כיצד ואם בכלל הגופים שעושים אותו מצליחים במלאכתם, ככה שקשה להסיק מזה מסקנות משמעותיות כרגע.

סתם לצורך הדיון אבל, אם תיכנס למשל לרשימת נכסים של המסלול מחקה S&P 500 בפנסיה של מיטב דש (כדוגמה בלבד, אין המלצה), אז תראה שהם בכלל מחזיקים שם קרנות סל ישראליות (ורק 0.26% מהנכסים בחוזים עתידיים), שאלו בתורן מחזיקות באותם חוזים עתידיים (אלה הממונפים עם הבטחונות וכו) על הסנופי. משמע שכביכול קרן הפנסיה לא חשופה ישירות לחוזה העתידי ולכל עניין הבטחונות ומהארג'ין, אלא מתנהגת כמו משקיע פשוט שהולך לבורסה בת"א וקונה קרן סל ישראלית על הS&P.

בנוסף, אתה יכול להתרשם שבגמל להשקעה ובקרן ההשתלמות של מיטב (שוב, דוגמאות בלבד ולא המלצה) הם משלבים בנוסף לקרנות הסל הישראליות גם ETFים אמריקאיים ואיריים (שמחזיקים בכלל פיזית ולא באמצעות חוזים).

בקיצור, זה נראה לי די ברור שאין טעם להיכנס כל כך עמוק לאסטרגיות ההשקעה של גופי הפנסיה והגמל שלנו (בספק אם מישהו בכלל יודע מה קורה שם באמת חוץ מאלה שיושבים בשולחן של וועדת ההשקעות), מהסיבה שזה הרבה יותר מורכב וסבוך מהתיאוריה הפשוטה.
אני מניח שאתה צודק. תודה על התשובה!

קרן סל רגילה הייתה אכן שמה 5% בחוזים והשאר באג"ח/מק"מ.
קרנות פנסיה רגילות לרוב לא מחזיקות רק חוזים באופן ישיר אלא מחזיקות (לפחות בחלק מהכסף) ק"ס ישראליות וETFים זרים.
במקרה של הלמן ומיטב (לפחות ממה שראיתי בפעם האחרונה שהסתכלתי) הן מחזיקות חלק קטן יחסית בחוזים ורוב החשיפה היא ע"י ETFים וק"ס.

אשמח להבהרה איפה הטעות
א. "לא סחיר" לא אומר שאי אפשר לעולם למכור/להעביר את הנכס. נכון שאי אפשר לסחור באג"ח ערד בשוק החופשי, אבל כן אפשר להעביר אותו בין מסלולים למשל, ואני מניח שיש גם דרך למכור אותו חזרה למדינה במקרה הצורך (אם קרן פנסיה מסויימת מגיעה למצב שיש לה יותר מ30% מהנכסים באג"ח ערד למשל).
ב. כדי להגיע למצב שצריך "לממש" את האג"ח הסנופי צריך ליפול ב70%. מעבר לכך שזה לא סביר, גם אם זה כן יקרה זה לא משהו שיכול לקרות ביום אחד (כי יש מפסקי זרם).
כלומר גם במקרה המאוד לא סביר של נפילה כזאת, יהיה לקרן הפנסיה מספיק זמן "לארגן" כסף. הרי היא חייבת "לאזן" ולשמור על מקסימום 30% אג"ח ערד (בין אם ע"י העברה של חלק מהאג"ח למסלולים אחרים שירדו פחות ולכן יש להן אחוזית פחות ערד או ע"י החזרה למדינה)

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
א קרנות פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
stamEhad קרנות פנסיה וקה"ש - האם הן "מנוטרלות מטח"? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
M מדוע קיים אצלי פער גדול בין קרנות פנסיה והשתלמות בעלות מסלול זהה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
לאץ' מבטחים - עמיתים קרנות פנסיה ותיקות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 16
לואי וו החייאת קרנות פנסיה בהראל - האם אנו מבצעים טעות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
י איך מחליטים בין קרנות פנסיה ל S&P 500? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
A בחירת מסלול קרנות פנסיה למורים / משרד החינוך פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 12
ש השוואה בין מסלולי קרנות פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
Y קרנות פנסיה בעת רילוקיישן זמני פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
ד פתיחת קרנות פנסיה והשתלמות בפעם הראשונה - הלמן אלדובי או מיטב ד"ש? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 17
M החזקת מספר קרנות פנסיה למקסום תשואה דמוגרפית צרכנות פיננסית 28
9 קרנות פנסיה צרכנות פיננסית 1
M האם ניתן להעריך לאיזה קרנות פנסיה יהיו יותר/פחות גרעונות אקטואריים? צרכנות פיננסית 7
J קרנות פנסיה מסורתיות אל מול מדדים צרכנות פיננסית 0
Myrath איחוד קרנות פנסיה אוף טופיק 2
A האם קרנות פנסיה ברירת מחדל צפויות להיות עם גרעון אקטאורי שלילי משמעותי? צרכנות פיננסית 108
ע ניהול סיכונים קרנות השתלמות+פנסיה צרכנות פיננסית 47
ramiv השוואת קרנות פנסיה - הפניקס מחקה מדד חו"ל - הראל מניות צרכנות פיננסית 2
T דיווח ומיסוי על קרנות פנסיה ישראליות לתושבי ארה"ב שוק ההון 5
D האם יש יתרון בהחזקת שתי קרנות פנסיה? צרכנות פיננסית 7
Z איחוד קרנות פנסיה לא פעילות צרכנות פיננסית 10
Y קרנות פנסיה ברירת מחדל ( שאלת הכדאיות) צרכנות פיננסית 98
epk "מקבול" עבודה עם קרנות פנסיה למזעור דמי ניהול? צרכנות פיננסית 13
V איתור קרנות פנסיה צרכנות פיננסית 6
ק שאלה על סוגי קרנות פנסיה מול גמל צרכנות פיננסית 45
M נעשה פה ריכוז/השוואה של קרנות פנסיה עם מסלולים מחקי מדד ברוח הסולידית? צרכנות פיננסית 190
M תשואות של קרנות פנסיה ברירת מחדל 2018 צרכנות פיננסית 26
א משיכת כספים ע"י יורשים מקרנות פנסיה של נפטר - עמיתים קרנות הפנסיה הותיקות צרכנות פיננסית 0
E העברת קרנות פנסיה/השתלמות/גמל להשקעה צרכנות פיננסית 2
D שני מעסיקים - שתי קרנות פנסיה? צרכנות פיננסית 24
A דמי ניהול vs קרנות מחקות מדדי חו"ל בקרן פנסיה מקיפה צרכנות פיננסית 11
דור דורים קרנות פנסיה ברירת מחדל חדשות צרכנות פיננסית 44
ח איך אני משווה בין תשואות של קרנות פנסיה? צרכנות פיננסית 17
מתכנת דמי ניהול נומינלי/אפקטיבי? (קרנות פנסיה/השתלמות/גמל) צרכנות פיננסית 4
P קרנות פנסיה ברירת מחדל רלוונטיות לקרן לא פעילה? צרכנות פיננסית 16
מ מעבר בין קרנות פנסיה - מיטב דש צרכנות פיננסית 0
מ דוחות כספיים של קרנות פנסיה צרכנות פיננסית 3
מ איחוד קרנות פנסיה אוטומטי - מתי זה קורה צרכנות פיננסית 8
Sinister קרנות פנסיה ברירת מחדל צרכנות פיננסית 0
ס האם קרנות פנסיה מאזנות עם אגח מיועדות? צרכנות פיננסית 3
nicepo1 עמלות נסתרות קרנות פנסיה,השתלמות,גמל. צרכנות פיננסית 11
מ קרנות פנסיה - הרכב השקעות במסלולים תלויי גיל צרכנות פיננסית 20
daat99 איזה קרנות פנסיה מנייתיות עם חשיפה לחו"ל יש לנו? שוק ההון 9
D קרנות פנסיה - אילו אמצעים יש לי כדי להשוות? צרכנות פיננסית 12
MaorRocky שאלות על קרנות אמריקאיות ומס ירושה עבור אזרח ישראלי מיסים 6
Gari קרנות סל על מדדים סקטורים\מדדים דפנסיביים בשלב המשיכה כדי למזער נעילת הפסדים בשוק דובי שוק ההון 34
א קרנות ביטקוין לא מספקות את מלוא התשואה השקעות אלטרנטיביות 7
T האם יש קרנות ישראליות בGoogle finance? אוף טופיק 1
N קרנות מומנטום שוק ההון 0
ה מסחר עצמאי - קרנות סל שוק ההון 5

נושאים דומים

Back
למעלה