• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

תשואות של קרנות פנסיה ברירת מחדל 2018

munmun

משתמש רגיל
דירוג
64
שנת 2018 היתה שלילית בקרן פנסיה שלי במנורה, רציתי להשוות איזה תשואות עשו קרנות ברירות מחדל.
מי שמחזיק כאלה אשמח שישתף את התשואות במסלול עד גיל 50.
תודה

בקרן פנסיה שלי במנורה
למה דווקא שם ? דמי ניהול גבוהים ואין להם מחקה מדד ? [סליחה על ההתפרצות]
קרנות ברירות מחדל
איני זוכר באיזה שרשור כאן אך היה דיבור [ואפילו הערה מנדב] שבגלל שהקרן מורכבת בעיקר מאוכלוסייה "חלשה",
לא הבנתי למה, כי זה ברירת מחדל וגם העובדים החדשים ה"צעירים" והחסונים יהיו שמה,
אז האיזון האקטוארי יהיה שלילי...

שבגלל שהקרן מורכבת בעיקר מאוכלוסייה "חלשה",
לא הבנתי למה, כי זה ברירת מחדל וגם העובדים החדשים ה"צעירים" והחסונים יהיו שמה,
אז האיזון האקטוארי יהיה שלילי...
דבר ראשון הוא שאל על התשואות, לא על איזון אקטוארי.
דבר שני, אחרי עדכון הפרמיות של ביטוח נכות, איזון אקטוארי אמור לחוג סביב האפס עם סטיית תקן פיצית.
דבר שלישי, אין שום מחקר שמאשש את הקשר שסוכנים אוהבים להציג בין "איכות" האנשים לאיזון האקטוארי.
אם כבר השערות לא מבוססות, אני משער שעובדי צווארון לבן נוטים ומצליחים לתבוע יותר את ביטוח הנכות.

רציתי להשוות איזה תשואות עשו קרנות ברירות מחדל.
יש אתר נחמד שנקרא פנסיה-נט שם תוכל למצוא תשואות בכל מסלול שהוא ב10-15 שנים האחרונות.

אבל אפשר לשאול, מה תעזור לך השוואה כזו?

אני משער שעובדי צווארון לבן נוטים ומצליחים לתבוע יותר את ביטוח הנכות
מדוע?
הרי יש להם מגוון רחב יותר של אופציות לעבודה כלשהי קרי הסיכוי שלהם לא.כ.ע נמוך יותר ?

רוצה להשוות בין תשואות של שנה חיובית לשנה שלילית בכל אחת מהקרנות, רוצה לראות שהקרן הטובה מצליחה גם להתמודד עם שנה בעיתית (2018) בצורה הכי טובה ולא רק בשנה שכל המדדים בעליה.

מה משמעות המשפט הנ"ל?
יש שנים טובות בשוק ההון, ויש שנים רעות.
הוא רוצה לראות אם זו שהרוויחה הכי הרבה ב2017 היא גם זו שהפסידה הכי מעט ב2018.
אזרוק ניחוש: לא.

ומה המשמעות של בדיקה כזאת?
אם באופן מונוטוני קופת פנסיה מסוימת עדיפה על אחרת ומראה קונסיסטנטיות באיכות שלה בתנאי שוק שונים.

מזכיר רק שלא אני זה ששאל, כן..?

אם באופן מונוטוני קופת פנסיה מסוימת עדיפה על אחרת ומראה קונסיסטנטיות באיכות שלה בתנאי שוק שונים.
ואתה חושב שבדיקה של שנה רנדומלית אחת בכל תרחיש כזה באמת מראה משהו על "איכות"?

מזכיר רק שלא אני זה ששאל, כן..?
כן, אבל לפחות אתה עונה :)

נערך לאחרונה ב:
התכוונתי למה ש @נעם בלה בלה כתב.
בדקתי כמו שהמליצו פה באתר פנסיה נט וזה נותן תמונה כללית על הסיכון בקרנות. למרות שבדקתי את אותו מסלול בכולן, חלק יותר אגרסיביות בתשואות וחלק יותר מתונות. חוץ מאחת שהתשואות שלה היו הכי גרועות במשך 3 שנים ושנת 2018 לא הצדיקה אותם. זה בעצם מה שרציתי לראות.

חוץ מאחת שהתשואות שלה היו הכי גרועות במשך 3 שנים ושנת 2018 לא הצדיקה אותם. זה בעצם מה שרציתי לראות.
ההיסטוריה אומרת שיש סיכוי לא מבוטל שדווקא הם יובילו ב3 השנים הבאות

אין לזה משמעות
יש, פסיכולוגית...
ואודה ולא אבוש שגם אני חוטא לפעמים בהשוואות קרנות פנסיה כאלו ואחרות... גם צרכים נפשיים צריך לספק (בתחום הזה ישנם גם צרכים של הלקאה עצמית)
אחרי סיפוק הצורך הנפשי, חוזרים לפורום ונרגעים שהכל שטויות, רעשי רקע, ואת המרתון נסיים בגדול (בעזרת שלדה כלכלית מושכלת, וריבונו של עולם)

ההיסטוריה אומרת שיש סיכוי לא מבוטל שדווקא הם יובילו ב3 השנים הבאות
או שהם פשוט משקיעים בחברות של המקורבים שלא נותנות תשואה טובה וגם לא יתנו אף פעם. ככל הנראה יש אסטרטגיית השקעה מסויימת שרוב החברות בשוק עובדות איתה, ונראה שיש פאטרן מסויים דומה ברוב החברות, חוץ מאחת שהתשואות שלה תמיד הכי נמוכות וגם מתרסקות חזק במפולת. לא רואה איזה מין חוסר משמעות יש בזה, לי זה דווקא ברור שהחברה הזאת מקרה חריג ולא כדאי להחזיק אצלם פנסיה.

לא רואה איזה מין חוסר משמעות יש בזה, לי זה דווקא ברור שהחברה הזאת מקרה חריג ולא כדאי להחזיק אצלם פנסיה.
מ-3 שנים לא ניתן לעשות שום השלכה כזאת. מבחינתי זה שקול לקבל החלטה גם בלי מידע בכלל.

אגב, @עש_לילה עשה מחקר מאוד מעמיק שמראה שלא ניתן לקבל החלטה לאיזה קרן פנסיה להפריש, על בסיס התוצאות של חמש השנים האחרונות.
מוזמן לעיין (זה רק פוסט אחד לא ארוך)

אפשר הסבר בבקשה?
עד 2012 הפרמיות היו גבוהות וכל שנה היה איזון אקטוארי חיובי (כלומר חילקו כסף חזרה לעמיתים בקרן). היות ואיזון אקטוארי הוא באחוזים מהצבירה, זה אומר שה"עשירים" קיבלו יותר.

אז האוצר הוריד את הפרמיות, אבל הם טעו בחישוב והורידו יותר מדי, ונהיה איזון שלילי שפגע בעשירים.
אז ב-2017 עשו עדכון נוסף שתיאורטית אמור פשוט לאפס את האיזון האקטוארי. בפועל האוצר לא קוסמים אז אני מניח שזה יהיה קרוב ושנה חיובית תתאזן עם שנה שלילית ובכל מקרה האיזונים יהיו קטנים בהרבה.

שנת 2018 היתה שלילית בקרן פנסיה שלי במנורה, רציתי להשוות איזה תשואות עשו קרנות ברירות מחדל.
תודה
אני במנורה, אבל במסלול הכללי (אני חושב שהוא די דומה לעד גיל 50). תשואה שהושגה במהלך השנה בניכוי הוצאות ניהול השקעות וללא ניכוי דמי ניהול היא 1.64% .
ד"נ מהפקדה 1.65%
ד"נ מחיסכון 0.2%
כך שגם אני סיימתי את השנה בתשואה שלילית.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
S לגבי האתר שמשווה תשואות עבר של קרנות שוק ההון 7
ח איך אני משווה בין תשואות של קרנות פנסיה? צרכנות פיננסית 17
א תשואות עבר של קרנות השתלמות שוק ההון 2
B תשואות של מסלול פנסיה לפי חודש (מחקה מדד s&p 500) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
א תשואות מפורסמות של קופג וקהש - לפני או אחרי הוצאות ניהול השקעות ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
U תשואות היסטוריות של הבורסה בישראל וארה"ב שוק ההון 14
O שאלה בנושא תשואות של מק"מ שוק ההון 0
N איך זה הגיוני, שהאגחים של המניות בתל בונד 40 נותנות תשואות עלובות כל כך? אני מפספס משהו.. שוק ההון 22
R השוואת תשואות של תעודת סל ישראלית על המדד העולמי מול שילוב של IWDA + EIMI שוק ההון 2
ש מנסה להבין מה הסיפור של תשואות האגחים האמריקאיים שוק ההון 3
M כמה כסף עשה הילד שלכם השנה? שנה ל''חיסכון לכל ילד'': תשואות של עד 18% שוק ההון 49
Yevgeny תשואות של אפיקי השקעה שונים לאורך השנים שוק ההון 59
ת תשואות זהות באותו מסלול- SP500? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
M תשואות נמוכות במסלול מחקה S&P בקרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
E צפי תשואות אג''ח לא צמוד נדל"ן 1
P מחפש מחשבוני פנסיה להשוואת דמי ניהול ומסלולי תשואות, יש דבר כזה? פוסטים מאיכות נמוכה 1
E קרן פנסיה מול גמל IRA - הבדל תשואות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 16
ע עדיין אג"ח להורדת סיכון רצף תשואות? שוק ההון 12
ב עזרה בהשוואת תשואות שוק ההון 1
א הבדלי תשואות בין מדד צובר למחלק שוק ההון 3
C בס״ד שוק ההון תשואות 2022 YTD שוק ההון 15
קוף שמבין תשואות דומות או שונות באותה קרן מחקה? שוק ההון 1
I עד כמה תשואות האג"ח לטווח ארוך משפיעות על מחירי הדירות? שוק ההון 21
I הבדלי תשואות בין מסלול השקעה מחקה מדד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
I הבדלי תשואות בין מסלול השקעה מחקה מדד שוק ההון 5
M השוואת תשואות בS&P 500 בקרונות השתלמות / קופות גמל להשקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
א השוואת תשואות קופות גמל לסנופי שוק ההון 8
T השוואת תשואות קרנות מחקות ישראליות מול איריות - ממצאים אמפיריים? פוסטים מאיכות נמוכה 0
א האם לעבור גוף חסכון לאור תשואות נמוכות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 24
N תשואות קופת גמל מחקה מדד S&P 500 - פניקס VS מגדל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
פ קרן השתלמות מקסום תשואות ע"י פיזור הכסף בין מסלולי ההשקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
פ תשואות עבר לא מנבאות תשואות עתיד, מה בכל זאת הערך שלהן? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
SeaGull פערי תשואות בין גמל לקה"ש באותו מסלול פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
L תשקיף אגח והשוואה בין תשואות שוק ההון 10
R סלייס - תשואות מוצרים עוקבי S&P500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 57
Y אלטשולר שחם VS מיטב דש - השוואת תשואות שוק ההון 28
Koby Paris סיכום תשואות 2020 ותובנות ל 2021 שוק ההון 99
M בירור תשואות בקופות גמל שוק ההון 1
S S&P500 - תשואות גמל השתלמות מחקה מדד אל מול בלקרוק שוק ההון 11
yodo [תוכנה גנרית כלשהיא שמבטיחה תשואות גבוהות] - משהו מכיר? שוק ההון 22
א שאלה לגבי תשואות אג"ח שוק ההון 6
S היכן ניתן לראות תשואות שנתיות לקרנות פנסיה? אוף טופיק 2
P למה חלק מקרנות הסל המחקות לא מציגות תשואות כמו המדד שוק ההון 10
1337justme הבדלי תשואות בין קרנות בלקרוק ישראל לבלקרוק בלונדון מעבר לשער דולר-שקל שוק ההון 6
C פערי תשואות בין מדד S&P לקופת גמל להשקעה מחקת מדד S&P שוק ההון 6
T הבדלי תשואות בין קרנות מחלקות לצוברות שוק ההון 11
G תשואות אוף טופיק 2
S הערכת תשואות - למה ואיך? שוק ההון 3
G מסלול מדדי מניות - פנסיה מול גמל - השוואת תשואות צרכנות פיננסית 11
Yoss תשואות תל-אביב מול סנופי - האמנם חוסן מקומי? שוק ההון 6

נושאים דומים

Back
למעלה