• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

קרנות איריות ארה"ב: CSPX vs VUSD

אז המסקנה שלי היא שה"קנס" על אחזקת VXUS על VTI היא של 0.431% וזה אם לקחתי את הממוצע של ניכויי המס במקור של השנתיים האחרונות.

מעניין. זה קצת גבוה יותר ממה שהייתי מצפה כי בהודעה האחרונה שלי הראיתי שהניכוי במקור מ-VXUS היה 9.5%, כלומר בהינתן תשואת דיבידנד של 2%, מדובר ב-19 נקודות בסיס יותר מאשר VTI. עוד 5 נקודות בסיס על הפער בדמי הניהול. יוצא 24 נקודות בסיס בסך הכל.
איך נגיע ל-43 נקודות בסיס שמצאת?

מצאתי סעיף נוספות בדו"חות השנתיים של הקרנות שנקרא "Investment Securities Sold—Unaffiliated Issuers".
ההוצאות של VXUS בסעיף הזה גבוהות ב-71% משל VTI.
סעיף זה כולל לפי ההפניה עלויות in-kind redemptions, להבנתי העלות שספגה הקרן בכך שנאלצה למכור מניות לצורך איזונים.
עלות ה-in-kind redemptions של VXUS:
$15,547,579,000
עלות ה-in-kind redemptions של VTI:
$8,345,326,000

אני לא יודע איך להמיר את זה לעלות בנקודות בסיס.

מעניין. זה קצת גבוה יותר ממה שהייתי מצפה כי בהודעה האחרונה שלי הראיתי שהניכוי במקור מ-VXUS היה 9.5%, כלומר בהינתן תשואת דיבידנד של 2%, מדובר ב-19 נקודות בסיס יותר מאשר VTI
תשואת הדיבידנד היא 2.44% לפי גוגל ו2.33% לפי האתר הזה:
http://www.lazyportfolioetf.com/etf/vanguard-total-international-stock-etf-vxus-dividend-yield/#:~:text=The Vanguard Total International Stock,2.33% dividend yield in 2020.
עוד קח בחשבון שלא רק תשואה הדיבידנד משתנה אלא גם כמות הדיבידנדים מכל מדינה ושיעור ניכוי המס במקור משתנה גם הוא ממדינה למדינה.
. איך נגיע ל-43 נקודות בסיס שמצאת?
כמו שכתבת, השוואתי את תשואת המדד GTR לUS NTR בממוצע של השנתיים האחרונות.
*עריכה*
אחרי חשיבה נוספת:
מדד US NTR איני יודע איך מחושב וכל כמה זמן הוא מתעדכן, אבל מדובר פה על עשרות מדינות ועשרות הסכמי מס שונים ומשונים ויתכן גם והקרן עצמה עושה אופטימיזציות מיסוי כאלה ואחרות פה ובגלל זה רואים ניכוי מס במקור נמוך יותר מאשר היינו מצפים, זה גם יכול להסביר את העובדה שהקרן מכה בקונסיסטנטיות את מדד היחוס שלה, זהו מצב כמעט בלתי אפשרי לאורך זמן אא"כ יש איזה קומבינה, הקומבינה פה לדעתי היא שהם מצליחים לשלם קצת פחות מיסים בניכויי מס במקור מאשר הם היו אמורים לשלם לפי הנוסחה של מדד היחוס.
אני לא יודע איך להמיר את זה לעלות בנקודות בסיס.
אתה גם לא צריך, כל כולל כל ההוצאות השונות (למעט ניכוי מס במקור) ישתקפו במרווח מתשואת המדד האמיתית, כלומר צריך לבדוק 2 דברים בלבד:
1. מה ההפרשים בין המדד הגבוה ביותר התיאורטי שהוא GTR אל מול מדד "נחות" יותר, במקרה שלנו US NTR.
2. מה ההפרש בין ביצועי התעודה בפועל בממוצע אל מול מול מדד היחוס שלו.
לחבר את התוצאות של 1+2
זה בדיוק מה שאני עשיתי.

*עריכה*
צריך להפחית מההפרש הזה את הרווח מה"קומבינה" שהם עושים במיסי הדיבידנדים במקור ולהוסיף להפרש הזה את המרווח הקבוע שהתעודה נסחרת מהNAV.

גם אחרי שנעשה את כל זה צריך לזכור שזה לא קבוע, אלו דברים שמשתנים כל הזמן, ה"קנס" עלול לקטון וגם לגדול.

נערך לאחרונה ב:
כבר דשנו בנושא לא מעט אבל אני רוצה להוסיף זווית אחרונה:
במקום לנסות לבדוק בכמה פיגרה כל קרן אחרי מדד הייחוס שלה, בדקתי בדו"חות של הקרנות האיריות כמה אחוזים מהוות סך הוצאות הקרן (דמי ניהול, עלויות העברה ו"הוצאות אחרות") ביחס לסך נכסי הקרן (Net Assets).
זה יאפשר לדעת מהן העלויות האמיתיות למשקיע.

התוצאות:
VUAA (סנופי) - 0.07% - בדיוק כמו דמי הניהול המפורסמים של הקרן.
VHVE (מפותחות) - 0.12% - בדיוק כמו דמי הניהול המפורסמים של הקרן.
VWRA (עולמי) - 0.2% - פחות מדמי הניהול של הקרן המפורסמים שעומדים על 0.22%. כלומר, אני מצפה בקרוב להפחתת דמי הניהול של VWRA ל-0.2%.
VFEA (מתפתחות) - 0.296% - יותר מדמי הניהול המפורסמים של הקרן שעומדים על 0.22%.

כלומר, VWRA עולה למשקיע כ-0.13% יותר בשנה מהסנופי אולם היות שבקרנות האיריות המיסוי הזר על הדיבידנדים במדינות המקור הוא רק 11% (במקום 15% בסנופי) הפער אמור לרדת ל-0.05% בשנה (בהנחת תשואת דיבידנד של 2% לשנה).

@אורי ג.
@Mr. Bigglesworth

כמובן לא ממליץ ולא מייעץ.

נערך לאחרונה ב:
כלומר, VWRA עולה למשקיע כ-0.13% יותר בשנה מהסנופי אולם היות שבקרנות האיריות המיסוי הזר על הדיבידנדים במדינות המקור הוא רק 11% (במקום 15% בסנופי) הפער אמור לרדת ל-0.05% בשנה (בהנחת תשואת דיבידנד של 2% לשנה).
הכל נשמע הגיוני.
אני בדקתי אמריקאי ואתה בדקת אירי.

הנושא הזה לא ממש מניח לי.
על אף שבהודעה האחרונה מצאתי לכאורה פערים קטנים בעלויות האמיתיות בין קרן אירית עולמית לקרן אירית על S&P 500, עדיין מאוד מפריע לי שהפערים בין התשואה של הקרנות לבנצ'מרק שאחריהן הן עוקבות הם בדיוק מה שהייתי מצפה.
כלומר, הייתי מצפה שעקיבה אחרי ארה"ב תהיה הכי זולה, עקיבה אחרי אירופה תהיה מעט יותר יקרה ושווקים מתעוררים הכי יקרה. וזה בדיוק מה שקורה כשבודקים את התשואה בקרנות האיריות ב-3 השנים האחרונות.

@אורי ג. טען שייתכן שהבנצ'מרקים של 3 הקרנות (VUAA, VHVE, VWRA) אינם זהים אבל אני סבור שיותר הגיוני שוונגארד השתמשו באותו סוג בנצ'מרק.

למקרה שההנחה שלי נכונה, כמה דמי ניהול נוספים יצטרך לשלם המשקיע כדי להוסיף פיזור לשווקים מחוץ לארה"ב?

חשוב לדעת לצורך החישוב שוונגארד הפחיתה את דמי הניהול לפני שנתיים (VHVE הופחתה מ-0.18% ל-0.12% ; VWRA הופחתה מ-0.25% ל-0.22%).
VUAA (סנופי) - דמי הניהול של הקרן ב-3 השנים האחרונות עמדו על 0.07% והקרן הניבה 23 נקודות בסיס מעל הבנצ'מרק.

VHVE (מפותחות) - דמי הניהול בשנתיים האחרונות עמדו על 0.12% ובשנה שלפני על 0.18%. אם מנרמלים את כל 3 השנים ל-0.12%, יוצא שהקרן הניבה 8.67 נקודות בסיס מעל הבנצ'מרק. כלומר, דמי הניהול האפקטיביים גבוהים בכ-14 נקודות בסיס יותר מ-VUAA, דהיינו כ-0.21% לשנה.
אבל זאת העלות לקרן כולה ארה"ב + שאר השווקים המפותחים. מהי העלות השולית להשקעה בשווקים מחוץ לארה"ב ב-VHVE? התשובה היא 0.49%.

VWRA (עולמי)
- דמי הניהול בשנתיים האחרונות הם 0.22% ושנה לפני כן היו 0.25%. אם מנרמלים את כל 3 השנים ל-0.22% יוצא שהקרן פיגרה ב-1.67 נקודות אחרי הבנצ'מרק. כלומר, דמי הניהול האפקטיביים הם 24.67 נקודות בסיס גבוהים יותר מ-VUAA, דהיינו כ-0.32% לשנה.
אבל זאת העלות לקרן כולה ארה"ב + שאר העולם. מהי העלות השולית להשקעה בשווקים מחוץ לארה"ב ב-VWRA? התשובה היא 0.665%!

אלה עלויות שוליות דומות לאלה שמצא @אורי ג. ב-VXUS שהיו 0.43%.

אז מה המסקנה?
איני יודע ו-וונגארד לא השיבו לפנייתי בנושא.
ייתכן שהפערים בין קרן עולמית לקרן S&P 500 אינם גדולים כפי שמצאתי בהודעתי הקודמת לפי סעיפי העלויות הכוללות בדו"חות.
אולם ייתכן שכפי שאני חושד, הודעתי זו היא הנכונה, וישנה עלות שולית לא מבוטלת (שלא לומר עצומה) להשקעה בשווקים מחוץ לארה"ב.
כלומר, ייתכן ש"ארוחת החינם" של פיזור אינה ארוחת חינם כלל וכלל.

כמובן, לא ממליץ ולא מייעץ. לא יודע על מה אני מדבר, נא לא להקשיב.

נערך לאחרונה ב:
אז מה המסקנה?
המסקנה היא בגדול שיש הבדלים גם בגלל דמי הניהול השונים וגם בגלל ניכויי מס במקור על הדיבידנדים, וגם זה משתנה אם התעודה היא אירית או אמריקאית.
לא הייתי מייחס לזה חשיבות יתרה, לא שאין הפרשים אלא כי אלו השפעות באמת מסדר שלישי, תחליט מה ההקצאה המועדפת מבחינת סיכון ולך על זה.
אם תלך על ארה"ב בלבד או כל העולם זה לא כזה עקרוני, לא שאין לזה השפעה אבל זה כבר חשוב הרבה פחות מאשר להחליט להשקיע ובאיזה דרגת סיכון. אם כבר משקיעים אז בהנחה ואינך אמריקאי אז עדיף ללכת על צוברות ועל התעודות הזולות ביותר.

כל הבחישות והחפירות שלנו פה נבעו מOCD וסקרנות מחקרית בלבד, אני חושב שצריך להיות לזה השפעה זניחה אם בכלל בקבלת ההחלטות שלך.

באופן מעניין, תוצאות דומות מתקבלות גם כשבודקים את את הקרנות האיריות הצוברות של בלאקרוק.
העלות השולית של השקעה בשווקים מחוץ לארה"ב יוצאת גבוהה מאוד, 0.73%, גם במקרה של iShares MSCI ACWI.

נקודה למחשבה - באיזו עלות שולית הייתם מסכימים שכבר לא משתלם לפזר מחוץ לארה"ב?
פיזור מקטין את הסיכון אבל עלויות מעלות אותו.

פרטי החישוב למי שמתעניין:
דמי הניהול של iShares MSCI ACWI הופחתו מ-0.6% ל-0.2% בסוף שנת 2020.
iShares MSCI ACWI הניבה נקודת בסיס מעל המדד ב-3 השנים האחרונות (נרמלתי את כל 3 השנים האחרונות לדמי ניהול של 0.2%).

דמי הניהול של CSPX על S&P 500 עמדו על 0.07% משנת 2017 (לפחות).
CSPX הניבה 27 נקודות בסיס מעל המדד ב-5 השנים האחרונות.

כלומר, iShares MSCI ACWI יקרה יותר מ-CSPX בכ-27 נקודות בסיס לשנה. ביחס ל-CSPX, דמי הניהול של iShares MSCI ACWI הם 0.33%-0.34% בשנה.

ארה"ב מהווה כ-59.5% מ-iShares MSCI ACWI וחישוב ממוצע משוקלל יביא אותנו לעלות שולית של 0.73% בשנה כדי שדמי הניהול של iShares MSCI ACWI ייצאו 0.33%-0.34% בשנה.

אני עדיין סבור שבהתחשב בפערי התשואות הגדולים בעבר בין שוק המניות האמריקאי לשוק המניות העולמי (0.7% בשנה מאז שנת 1971 או 1.3% מאז שנת 1900; ראו שקפים 57 ו-60) יש קייס חזק לשלם עוד 0.25% בשנה עבור הפיזור הנוסף של VWRA.

נערך לאחרונה ב:
באופן מעניין, תוצאות דומות מתקבלות גם כשבודקים את את הקרנות האיריות הצוברות של בלאקרוק.
העלות השולית של השקעה בשווקים מחוץ לארה"ב יוצאת גבוהה מאוד, 0.73%, גם במקרה של iShares MSCI ACWI.

נקודה למחשבה - באיזו עלות שולית הייתם מסכימים שכבר לא משתלם לפזר מחוץ לארה"ב?
פיזור מקטין את הסיכון אבל עלויות מעלות אותו.

פרטי החישוב למי שמתעניין:
דמי הניהול של iShares MSCI ACWI הופחתו מ-0.6% ל-0.2% בסוף שנת 2020.
iShares MSCI ACWI הניבה נקודת בסיס מעל המדד ב-3 השנים האחרונות (נרמלתי את כל 3 השנים האחרונות לדמי ניהול של 0.2%).

דמי הניהול של CSPX על S&P 500 עמדו על 0.07% משנת 2017 (לפחות).
CSPX הניבה 27 נקודות בסיס מעל המדד ב-5 השנים האחרונות.

כלומר, iShares MSCI ACWI יקרה יותר מ-CSPX בכ-27 נקודות בסיס לשנה. ביחס ל-CSPX, דמי הניהול של iShares MSCI ACWI הם 0.33%-0.34% בשנה.

ארה"ב מהווה כ-59.5% מ-iShares MSCI ACWI וחישוב ממוצע משוקלל יביא אותנו לעלות שולית של 0.73% בשנה כדי שדמי הניהול של iShares MSCI ACWI ייצאו 0.33%-0.34% בשנה.

בקרן העולמית הנתח של האמריקאיות כולל גם חברות גדולות וגם בינוניות וזה לעומת הסנופי ששם זה רק גדולות. כך שזה לא רק פיזור עולמי אלא גם פיזור לפי גודל

@אורי ג. טען שייתכן שהבנצ'מרקים של 3 הקרנות (VUAA, VHVE, VWRA) אינם זהים אבל אני סבור שיותר הגיוני שוונגארד השתמשו באותו סוג בנצ'מרק
זה שהם השתמשו באותו סוג לא אומר שהבנצמרק זהה.
אני מנחש שהבנצמרק של כולם הוא NTR, מה שמאוד בעייתי כי הוא הולך לפי מיסוי "דיפולטיבי". ובדיפולט המיסוי בארה"ב גבוהה בהרבה מהמס שמשלם בפועל ישראלי ובמיוחד אירי.
לעומת זאת המס הדיפולטיבי בשאר העולם הוא נמוך הרבה יותר ולכן גם אם אין בכלל הנחה עדיין תשלם שם פחות מאשר בארה"ב אבל מצד שני תיהיה הרבה יותר קרוב לבנצמארק.

חוץ מזה שחישוב מול NTR הוא לדעתי שגוי מייסודו. אם אתה רוצה לדעת מה העלות המלאה אתה צריך לקחת בחשבון גם את המס, ולכן ההשוואה הנכונה היא מול TR. (ושם אני מאמין שתראה יתרון דוקא לשווקים מחוץ לארה"ב, בגלל המס הגבוה יחסית בארה"ב).

אם אתה רוצה לדעת מה העלות המלאה אתה צריך לקחת בחשבון גם את המס, ולכן ההשוואה הנכונה היא מול TR. (ושם אני מאמין שתראה יתרון דוקא לשווקים מחוץ לארה"ב, בגלל המס הגבוה יחסית בארה"ב).
רוצה להרים את הכפפה ולנסות לחשב מול מדד TR?

רוצה להרים את הכפפה ולנסות לחשב מול מדד TR?
לא :)

אני בעיקר אומר שמאחר והסתכלת על NTR והמס בארה"ב גבוה משמעותית מאשר בשאר העולם (30% לעומת פחות מ10%) זה מסביר את רוב הפער שראית.
נניח 2.5% דיבידנד בשנה בממוצע, זה יוצא 0.5% הבדל במדדים.
תוסיף לזה את העובדה שקרן אירית על מדד NTR אמריקאי תנצח אותו ב 0.37% בגלל מיסוי דיבידנדים בפועל ואתה מגיע למספר מאוד קרוב ל 0.73% שדיברת עליו (ואפילו יותר ממנו).

נערך לאחרונה ב:
אני בעיקר אומר שמאחר והסתכלת על NTR והמס בארה"ב גבוה משמעותית מאשר בשאר העולם (30% לעומת פחות מ10%) זה מסביר את רוב הפער שראית.
תוסיף לזה את העובדה שקרן אירית על מדד NTR אמריקאי תנצח אותו ב 0.37% בגלל מיסוי דיבידנדים בפועל ואתה מגיע למספר מאוד קרוב ל 0.73% שדיברת עליו (ואפילו יותר ממנו).
אתה צודק בכל מה שאתה אומר, כל ההשוואות שלי בזמנו בוצעו מול המדד עצמו GTR כלומר התעלמתי ממדד היחוס הפיקטיבי NTR, רציתי בעצם לבדוק כמה כל תעודה "קונסת אותך" מול המדד היחוס האמיתי שלה.

לא :)

תודה, רונן.

אני חושב שהבנתי רק את הסיפא של דבריך:
מדד NTR מניח מיסוי של 30% על הדיבידנד.
VWRA שילמה 11% מס זר על הדיבדנדים בשנת 2020.
VUAA שילמה 15% לפי אמנת המס.

כלומר, VWRA תצבור 19 נקודות בסיס מעל מדד NTR לכל אחוז דיבידנד.
VUAA תצבור 15 נקודות בסיס מעל מדד NTR לכל אחוז דיבידנד.

בהנחת תשואת דיבידנד של 2.5%, מדובר ב-47.5 נקודות בסיס ל-VWRA ו-37.5 נקודות בסיס ל-VUAA מעל מדד NTR.

לאיזה מיסוי בדיוק התכוונת במשפט הראשון?

מדד NTR מניח מיסוי של 30% על הדיבידנד.
על דיבידנד אמריקאי.
מדד NTR על דיבידנד ממדינה אחרת מניח אחוז מס שונה. עבור הרוב המוחלט של המדינות הוא נמוך בהרבה מ30%. אאל"ט הממוצע של מס הדיבידנד במדינות שאינן ארה"ב הוא פחות מ10%.
VWRA שילמה 11% מס זר על הדיבדנדים בשנת 2020.
בממוצע על כל הדיבידנדים.
מול מס של כ15-20% במדד.
VUAA שילמה 15% לפי אמנת המס.
רק לארה"ב.
מול מס של 30% במדד.
כלומר, VWRA תצבור 19 נקודות בסיס מעל מדד NTR לכל אחוז דיבידנד.
למה 19?
יותר באזור ה4.
וגם זה על אחוז ממוצע, אם היחס בחלוקת הדיבידנד בין המדינות ישתנה אז גם המספר הזה ישתנה מן הסתם.
VUAA תצבור 15 נקודות בסיס מעל מדד NTR לכל אחוז דיבידנד.
נכון.
הפרש של פי 3 מול הקרן העולמית, או של מעל 10%.
בהנחת תשואת דיבידנד של 2.5%, מדובר ב-47.5 נקודות בסיס ל-VWRA ו-37.5 נקודות בסיס ל-VUAA מעל מדד NTR.
37.5 לקרן על מדד אמריקאי, 10 למדד עולמי.
לאיזה מיסוי בדיוק התכוונת במשפט הראשון?
מס דיבידנד דיפולטי שמדינה גובה מזרים על דיבידנד שחברה תושבת המדינה משלמת.
זה המס שעל פיו מחושב מדד NTR.

במילים אחרות, קרן אירית שמקבלת רק דיבידנד לא אמריקאי תשלם בפועל מס מאוד קרוב למס שמחושב במדד NTR.
קרן אירית שמקבלת רק דיבידנד אמריקאי תשלם בפועל מס נמוך בהרבה ממה שמחושב במדד NTR.

זה יוצר הבדלים מאוד גדולים בביצועים מול מדד היחוס, אבל ההבדלים הללו נובעים מהגדרת המדד ולא מביצועי הקרן.

נערך לאחרונה ב:
מדד NTR על דיבידנד ממדינה אחרת מניח אחוז מס שונה. עבור הרוב המוחלט של המדינות הוא נמוך בהרבה מ30%. אאל"ט הממוצע של מס הדיבידנד במדינות שאינן ארה"ב הוא פחות מ10%.
וגם זה שונה אם התעודה אמריקאית או אירופאית כי בתעודה אירופאית משלמים פחות מס במקור מתעודה חוץ אירופאית בקבלת דיבידנד אירופאי, כלומר הNTRים שלהם שונה.
בדיוק בגלל זה השוואתי התעלמתי מהNTR, השוואתי תשואות בפועל מול המדד ה"אמיתי", בדקתי בעצם מה ה"קנס" השונה מול התשואה התיאורטית האמיתית והמלאה (GTR).

וגם זה שונה אם התעודה אמריקאית או אירופאית
לפחות עד כמה שאני מכיר, לכל מדד יש גרסה אחת של NTR. כלומר המדד לא משתנה לפי התעודה, רק לפי החברות הכלולות במדד.
התשלום של הקרן בפועל משתנה מן הסתם לפי תושבות הקרן.
בדיוק בגלל זה השוואתי התעלמתי מהNTR, השוואתי תשואות בפועל מול המדד ה"אמיתי", בדקתי בעצם מה ה"קנס" השונה מול התשואה התיאורטית האמיתית והמלאה (GTR).
זאת בדיוק הנקודה שלי ⁦:)
מדד NTR לא רלונטי. צריך להשוות מול GTR.
בגלל זה אני לא מסכים עם המסקנות של @OnTheVerge

37.5 לקרן על מדד אמריקאי, 10 למדד עולמי.
תודה, אז אני אפסיק לנסות להשוות מול מדד NTR.

אם כן, הקרן האמריקאית משלמת 27.5 נקודות בסיס יותר על מיסוי הדיבידנד.
הקרן העולמית משלמת 15 נקודות בסיס יותר בדמי הניהול (0.22% מול 0.07%).

אז בשורה התחתונה - היית מסכים שהקרן על מדד אמריקאי יקרה יותר בכ-12.5 נקודות בסיס מהקרן העולמית?

תודה שוב על הסבלנות :)

אם כן, הקרן האמריקאית משלמת 27.5 נקודות בסיס יותר על מיסוי הדיבידנד.
לא.
היא רחוקה מדד NTR בכ27.5 נק' יותר ממה שקרן עולמית רחוקה ממדד NTR שלה.

תשלום המס בפועל של קרן אירית על מדד אמריקאי הוא 15% אל מול כ 11-12% בקרן אירית על מדד עולמי.
כלומר קרן אירית על מדד אמריקאי משלמת בפועל כ0.1% יותר מס דיבידנד מאשר קרן אירית עולמית (וגם זה תחת שלל הנחות שמשתנות כל הזמן).

אז בשורה התחתונה - היית מסכים שהקרן על מדד אמריקאי יקרה יותר בכ-12.5 נקודות בסיס מהקרן העולמית?
לא בהכרח ⁦:)
אני זרקתי מספרים לא מדוייקים והנחתי כל מיני הנחות שלא בדקתי עד הסוף.
אי אפשר להגיד על בסיס זה שההבדל הוא בדיוק 12.5 נק' בסיס.

אני רק אומר שההפרש כנראה קטן יחסית, ושבעיקר:
לא הייתי מייחס לזה חשיבות יתרה, לא שאין הפרשים אלא כי אלו השפעות באמת מסדר שלישי, תחליט מה ההקצאה המועדפת מבחינת סיכון ולך על זה.

כלומר קרן אירית על מדד אמריקאי משלמת בפועל כ0.1% יותר מס דיבידנד מאשר קרן אירית עולמית (וגם זה תחת שלל הנחות שמשתנות כל הזמן).
תודה.

אז מה שאני אישית לוקח מהדיון הזה זה שקרן אירית על מדד אמריקאי משלמת כ-0.1% יותר במיסוי על דיבינד אבל משלמת (כרגע) 0.15% פחות בדמי הניהול.

כלומר, קרן אירית על מדד אמריקאי זולה בכ-5 נקודות בסיס בלבד מקרן אירית עולמית.

אם רוצים לחשוב במונחים של עלות אמיתית:
אם VUAA עולה כיום 0.07%, אז ביחס אליה VWRA עולה כ-0.12% (תחת שלל הנחות).

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ר השפעת יחסי ישראל-אירלנד על קרנות איריות שוק ההון 21
L קרנות איריות בחשבון IRA שוק ההון 6
I שאלות בסיסיות על מעבר מקרנות אמריקאיות אל קרנות איריות\ישראליות שוק ההון 6
Y קרנות איריות שקליות - מיסוי ריאלי או ע״פ מט״ח שוק ההון 3
Y קרנות איריות שקליות - המיסוי הוא ריאלי או צמוד מטח? שוק ההון 0
A קרנות איריות מחלקות לעומת איריות צוברות שוק ההון 5
לארוצה שיקולים ברכישת קרנות איריות בבורסות אירופאיות באמצעות IB צרכנות פיננסית 27
painblanc העברת קרנות איריות לברוקר בארה״ב שוק ההון 6
מ קרנות או ETFים איריות - האם יתרון המס הוא רק לETF? שוק ההון 10
אגוז_קוקוס העברת קרנות איריות ל-IB או מכירה וקנייה מחדש שוק ההון 63
A מישהו יכול בבקשה להסביר לי (בתור מתחיל) מה זה קרנות איריות ומה זה בלאקרוק? שוק ההון 4
מ מחשבון קרנות איריות VS קרנות אמריקאיות שוק ההון 0
L קיזוז הפסדי ורווחי הון קרנות איריות מיסים 5
ש קרנות איריות שקליות שוק ההון 1
A תמחור קרנות איריות ישראליות וגידור אל מול הדולר שוק ההון 5
מ תמהיל קרנות איריות/אמריקאיות שוק ההון 18
I קרנות שקליות של בלאקרוק או קרנות איריות שוק ההון 10
T השוואת תשואות קרנות מחקות ישראליות מול איריות - ממצאים אמפיריים? פוסטים מאיכות נמוכה 0
א אופן תשלום עמלות ודמי ניהול על קרנות סל איריות שוק ההון 11
א עזרה במציאת קרנות איריות (להשקעה בדולרים) דרך פסגות טרייד שוק ההון 8
P המרת קרנות סל שקליות של בלאקרוק/iShares לקרנות איריות ביורו שוק ההון 47
R קרנות איריות | האם קיים ניתוח שבוחן האם קיים יתרון במיסוי ריאלי על אף דמי ניהול גבוהים יותר? שוק ההון 9
Z האם קרנות איריות על מדדים אמריקאים אינן חשופות למס עיזבון בארה״ב? פוסטים מאיכות נמוכה 1
Z האם קרנות איריות העוקבות אחרי מדדי US מבריחות מחשיפה למס עיזבון בUS? פוסטים מאיכות נמוכה 4
G קרנות איריות כן או לא? שוק ההון 8
Y הבדל בחשיפה לדולר ומט"ח בכללי - קרנות איריות מול אמריקאיות שוק ההון 1
Y קרנות איריות שוק ההון 2
N קרנות איריות לIRA שוק ההון 1
Y קרנות איריות - לקנות בארץ או בחו"ל? שוק ההון 52
ברק א. קרנות איריות IEMA vs EIMI שוק ההון 1
R קיום מס מלכה על קרנות איריות שנסחרות בדולרים בלונדון שוק ההון 1
T אמ;לק: קניית קרנות איריות בדולרים שוק ההון 26
M האם כל קרנות וונגארד (ETF) הן איריות צוברות ? שוק ההון 3
H קרנות איריות שקליות של בלקרוק שוק ההון 2
E קרנות איריות - בזמן קנייה השער נקבע ביום שלפני? שוק ההון 1
S קרנות איריות שוק ההון 2