• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

קל גמל סלייס- סיכון?

יוני חלומות

משתמש סולידי
דירוג
5
פתחתי השתלמות IRA בקל גמל.
החשבון הוא על שמי בנאמנות. התחושה שלי מהתקשרות מולם שיד ימין לא מכירה את יד שמאל. אני לא סומך עליהם.
החשש שלי זה התרחשות שהם יפשטו רגל ואני אכנס למערבולת.
איך אני יכול לבטל את החשש הזה?
לבקש אישור על החשבון נאמנות?
היו מקרים כאלו בעבר?

אתה נלחם בדגלים אדומים. התחושה שלך הרי מבוססת על אינטרקציה איתם, אם ירקת דם רק בשביל "שיעשו לך טובה" ויפתחו לך חשבון למה אתה חושב שהתנהלות עתידית תהיה שונה.

*גילוי נאות, פתחתי אצלם קרן השתלמות ואחרי קרוב לחצי שנה שהם לא הצליחו\רצו לפתוח לי חשבון מסחר הרמתי ידיים ופניתי לגוף אחר.

אתה נלחם בדגלים אדומים. התחושה שלך הרי מבוססת על אינטרקציה איתם, אם ירקת דם רק בשביל "שיעשו לך טובה" ויפתחו לך חשבון למה אתה חושב שהתנהלות עתידית תהיה שונה.

*גילוי נאות, פתחתי אצלם קרן השתלמות ואחרי קרוב לחצי שנה שהם לא הצליחו\רצו לפתוח לי חשבון מסחר הרמתי ידיים ופניתי לגוף אחר.
הבעיה שהקרן שלי קטנה מידי בשביל ira בחברות אחרות

בלי קשר אליהם, כל חברה יכולה לפשוט רגל. מה בעצם קורה במצב כזה? יש תקדימים?

חד משמעית סיכון ועדיף להתרחק.
הפקדתי כספים בסוף השנה שעברה (הייתי לחוץ להספיק וזאת לגמרי הייתה טעות) ואני עדיין לא רואה אותם!
עכשיו אחרי חצי שנה נפתח לי סוף סוף חשבון מסחר עם מאזן שהוא 0!

חד משמעית סיכון ועדיף להתרחק.
הפקדתי כספים בסוף השנה שעברה (הייתי לחוץ להספיק וזאת לגמרי הייתה טעות) ואני עדיין לא רואה אותם!
עכשיו אחרי חצי שנה נפתח לי סוף סוף חשבון מסחר עם מאזן שהוא 0!

זה כבר הרבה זמן. ניסית לפנות לרשות שוק ההון? מניסיוני הם עושים עבודה טובה בטיפול במקרים כאלה

זה כבר הרבה זמן. ניסית לפנות לרשות שוק ההון? מניסיוני הם עושים עבודה טובה בטיפול במקרים כאלה
אני במצב דומה. יש לנו קהש IRA שם כבר שנים, עוד מימי קל גמל. לפעמים היו עיכובים. הבעיה היא יותר עם העברות דולרים מאשר שקלים.
העברתי סכום דולרים של הפקדה שנתית לפני מעל חודש והם "איבדו" את הכסף. בהתחלה ענו שזה "בטיפול דחוף של מנהל" ואחר כך הפסיקו לענות למיילים לגמרי.
אני תוהה איך להמשיך עכשיו כשהם מתעלמים ממני, חשוב לי שזה ייכנס לדוח קהש של השנה.
האם יש לכם את פרטי ההתקשרות הרלוונטיים של רשות שוק ההון?

אני במצב דומה. יש לנו קהש IRA שם כבר שנים, עוד מימי קל גמל. לפעמים היו עיכובים. הבעיה היא יותר עם העברות דולרים מאשר שקלים.
העברתי סכום דולרים של הפקדה שנתית לפני מעל חודש והם "איבדו" את הכסף. בהתחלה ענו שזה "בטיפול דחוף של מנהל" ואחר כך הפסיקו לענות למיילים לגמרי.
אני תוהה איך להמשיך עכשיו כשהם מתעלמים ממני, חשוב לי שזה ייכנס לדוח קהש של השנה.
האם יש לכם את פרטי ההתקשרות הרלוונטיים של רשות שוק ההון?
אם זה מקובל עלייך, אשמח לשמוע איך הנושא נסגר בסוף

אם יש למישהו עדכונים מסלייס, אשמח מאוד. תודה

אז על איזה חברה ממליצים? במנורה גם עשו לי סרטים, אז אני מבין שאף חברה לא בדיוק מיטה בריאה...

אז על איזה חברה ממליצים? במנורה גם עשו לי סרטים, אז אני מבין שאף חברה לא בדיוק מיטה בריאה...
זה נכון, זה הדבר הראשון שעלה לי לראש כשקראתי את ההודעה של פות"ש.
אדם חכם, אני חושב שפה, הגדיר את זה פעם, בכל החברות אין באמת שירות, אבל הכל עובד איכשהו (זה נכון גם לגבי המדינה אבל זה כבר נושא אחר).

יחד עם זאת, במקרה הספציפי של סלייס, כשהתעניינתי לפתיחת IRA ושלחו לי למלא טפסים במייל, יחד עם האמירה "לוקח זמן לפתוח חשבון" והסאבטקסט ש"קח מספר, בינתיים תעבוד עם אחרים עד שיפתח החשבון", אמרתי לא תודה. ובסכומים שלי, זה אומר שוויתרתי על IRA.
לא יודע, טוב שלא הייתי צריך להגיש מועמדות בפקס למכרז לטובת הזכות לפתיחת IRA. יש גבול.
יש הבדל בין שירות גרוע ואוטומציה עובדת, גם שם יש טעויות, לבין שירות גרוע ואוטומציה שנראית חשודה\לקויה\לא קיימת עוד מההתחלה.

הכל מהניסיון האישי שלי, כאמור לא פתחתי אצלם, אין עניין, יתכן שכל השאר גרועים גם, IRA זה מוצר נישתי בארץ ו... טלח.

אם יש למישהו עדכונים מסלייס, אשמח מאוד. תודה
יש לי שם קרן השתלמות גם בתור עצמאי וגם בתור שכיר כבר שנה בערך, כל עוד שמים לב שההפקדות לא מתעכבות זה בסדר.
לרוב השירות במייל עוד סביר, לא יצא לי לדבר איתם הרבה זמן כי בנתיים דברים עובדים מספיק טוב בשבילי.

צריך להבין שלהבנתי סלייס, בנושא הגמל, הם כמו מידלמן, ספק. הם מספקים את התשתית החוקית לIRA ומניעים את הכסף,
אבל בסוף אתה סוחר אצל ברוקרים אחרים, האפליקציות הם של הברוקרים\חברות שאיתם הם עובדים.

זה שונה מאוד מסתם קרן השתלמות אצל החברות הגדולות במשק, שיש להן מחלקות שאשכרה משקיעות את הכסף, ברמת פיתוח האסטרטגיות להשקעה והמסלולים.
ולדעתי זה גם שונה מIRA של חברות אחרות שגדולות מספיק, שעובדות in house עם מחלקות ההשקעה שלהן.

זה כמו גולן של הIRA, לכאורה, כמו ספק רשת ולא תשתית - אתה קונה ממנו את התעבורה והזזת הדברים משם לפה, בתקווה שהוא יעשה את זה כמו שצריך,
אבל הוא לא השירות עצמו, הוא רק מנגיש אותו.

המשמעות היא שתתקל בהם בעיקר בפתיחה ובפדיון, ובאופן שוטף בהפקדות, מלבד זה הם שקופים, זה לא שאתה סוחר באפליקציה מחורבנת שלהם, ומקלל אותם כל רגע,
כשזה עובד זה עובד. כמובן, עד מתי שזה לא.

מתוך כלכליסט:

"חשש לכספי חוסכים בעשרות מיליונים: רשות שוק ההון צפויה למנות מנהל מיוחד לסלייס"

עשרות לקוחות של חברת הגמל הדיגיטלית סלייס דיווחו על קשיים במשיכת כספים שמנוהלים דרך הפלטפורמה של החברה, בעיקר בקופות הגמל בניהול אישי, עד כדי חוסר יכולת לקבל את הכסף;

לפעמים הניסיון לחסוך עוד 0.2% בדמי ניהול עולה במחיר כואב יותר.

מתוך כלכליסט:

"חשש לכספי חוסכים בעשרות מיליונים: רשות שוק ההון צפויה למנות מנהל מיוחד לסלייס"

עשרות לקוחות של חברת הגמל הדיגיטלית סלייס דיווחו על קשיים במשיכת כספים שמנוהלים דרך הפלטפורמה של החברה, בעיקר בקופות הגמל בניהול אישי, עד כדי חוסר יכולת לקבל את הכסף;

לפעמים הניסיון לחסוך עוד 0.2% בדמי ניהול עולה במחיר כואב יותר.
קראתי את הכתבה, ולדעתי הכתב מפספס משהו (או שזה אני).
בקופות בניהול אישי, הכסף וניירות הערך נמצאים אצל ברוקר/בנק שהוא לא סלייס (למיטב ידיעתי הם לא ברוקר). במצב כזה, החוסך יכול לראות בכל רגע מה יש לו בחשבון, ואין באפשרות הגוף המנהל לייצר מצג שווא, ואני לא רואה סיבה שלא תתאפשר משיכה של כסף קיים ושאין אפשרות קלה להעלימו.

קראתי את הכתבה, ולדעתי הכתב מפספס משהו (או שזה אני).
בקופות בניהול אישי, הכסף וניירות הערך נמצאים אצל ברוקר/בנק שהוא לא סלייס (למיטב ידיעתי הם לא ברוקר). במצב כזה, החוסך יכול לראות בכל רגע מה יש לו בחשבון, ואין באפשרות הגוף המנהל לייצר מצג שווא, ואני לא רואה סיבה שלא תתאפשר משיכה של כסף קיים ושאין אפשרות קלה להעלימו.
אז כנראה בכתבה טועים ו ״יש בעיות במשיכת כסף על ידי חוסכים״ או הכותרת הנחמדה הזו, ״חשש לכספי חוסכים בעשרות מיליונים״ כנראה לא נכונים.

דרך אגב החוסך מתחבר ישירות לבנק/ברוקר ורואה שם את כל הנכסים שלו ? או שעובדים דרך תוכנת תיווך של הקרן ?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Henchman34 האם קל גמל \ slice הגיעו לסוף הדרך? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
S כמה שאלות על קרן השתלמות IRA בסלייס (קל גמל לשעבר) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
S קל גמל (SLICE) האם בטוח לעשות שם קרן השתלמות IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 19
I קופת גמל מתמחה בזהב - של Slice/קל גמל שוק ההון 3
T IRA של קל-גמל לעומת מסלול מחקה מדד שוק ההון 4
Omri. מה הסיפור של קל גמל? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 45
B קל גמל - קופת גמל מחקה מדד שוק ההון 18
י קל גמל שינוי דמי ניהול למקסימום כעבור שנתיים שוק ההון 10
G קל גמל צרכנות פיננסית 22
מ קל גמל IRA שוק ההון 27
ה סניף בנק לאומי קל גמל שוק ההון 14
A קל גמל IRA או מור השתלמות S&P 500 שוק ההון 38
H חיסכון לכל ילד - קל גמל שוק ההון 1
D משכנתא 100% קל"צ נדל"ן 8
ג'וני לנד קל לתת ציפיות כלכליות קשה לעמוד בהם שוק ההון 4
א בלבול קל לגבי מיסוי ריאלי לעומת נומינלי מיסים 1
Shnizelia יש סיבה למה לא לקחת משכנתא 100% קל"צ? נדל"ן 15
S תיקון קל בדוח 135 שהוגש למס הכנסה מיסים 7
G תמהיל משכנתא, יותר מידי קל"צ? נדל"ן 5
ישראלי מצוי האם לאירופאים קל יותר ? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 148
ש בלבול קל - דיבידנדים שוק ההון 1
M פרעון במסלול קל"צ מיד לאחר לקיחת המשכנתא נדל"ן 11
ג כסף המיועד לרכישת דירה בעוד שנה. מוכן לספוג סיכון קל שוק ההון 43
the_newbie דרכים לעשות כסף "קל" מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 101
C דיכאון קל- איך מטפלים/כמה עולה פסיכולוג ? אוף טופיק 2
M יותר קל בשניים ? ... מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 20
L המדינה שהכי קל להתעשר בה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 0
S האם מדד חלקי סקטוריאלי של סנופי נחשב מדד מבחינת גמל IRA? שוק ההון 1
ר השקעה חודשית במדד לצורך חיסכון בקופת גמל להשקעה או בברוקר שוק ההון 6
T משיכה מקופת גמל ותיקה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
MaorRocky קופת גמל לא מחזירה לי תשואה של השוק ואני לא מבין למה שוק ההון 2
ח קצבה מקופת גמל להשקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
ב קרן פנסיה משלימה כאלטרנטיבה לקופת גמל בניהול אישי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
S רכיב הפיצויים בקופת גמל IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
עידו ג פתיחת קרן פנסיה/גמל - דגשים והמלצות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
צ מיסים על קופת גמל ישנה מיסים 11
N קופת גמל IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
K התלבטות לגבי מסלולי השקעה בקופת גמל בתיקון 190 שוק ההון 0
K התיעצות לגבי קופת גמל בתיקון 190 עבור ההורים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
T כדאיות העברת כספים מקופת גמל לפנסיה כללית? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 22
L פיטורים ושימור דמי ניהול בקופת גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
S התייעצות לגבי העברת קופת גמל לIRA שוק ההון 29
ה גמל להשקעה לכמה דברים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
פ האם יש סיבה להשקיע דרך קרן גמל בS&P500? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ש גמל להשקעה VS מסחר עצמאי שוק ההון 15
L מנורה כגוף מבטח לפנסיה, גמל והשתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
י הורדת דירוג וקופת גמל שוק ההון 1
L ניוד כספים IRA קה״ש + גמל שוק ההון 1
S האם קיים סיכון כלשהו בניהול קופת גמל בגלובלנט (בדומה לסלייס)? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
ס השוואת קופת גמל להשקעה מול מסחר עצמאי שוק ההון 15

נושאים דומים

Back
למעלה