• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

קופת גמל הניתנת למשיכה בכל גיל ונותנת הטבות למושכים רק בפנסיה

את מתכוונת לדבר הזה ?
זה אחד הדברים היותר מרשימים שראיתי בזמן האחרון :)
אני בהחלט שוקל ברצינות להעביר לשם את קרן ההשתלמות שלי באופן מיידי, אבל אני צריך לבדוק זאת שוב.
אכן התכוונתי לדבר הזה לפני שראיתי את האותיות הקטנות.
קרא את פירוט עמלות המסחר ודמי הניהול הנוספים שגובים חברי הבורסה מעבר לדמי הניהול ש IRA ישראל גובה. יתכן שההצעה של IBI אטרקטיבית יותר עבורך.

קרא את פירוט עמלות המסחר ודמי הניהול הנוספים שגובים חברי הבורסה מעבר לדמי הניהול ש IRA ישראל גובה. יתכן שההצעה של IBI אטרקטיבית יותר עבורך.
אני הסתכלתי על זה בכללי (אני כרגע בעבודה אז אין לי זמן לקרוא את זה בפרטי פרטים), כשאחזור הביתה אעבור על זה בצורה יותר מדוקדקת ואשווה נתונים בצורה רגועה יותר.
בכל מקרה תודה :)

עדכון נוסף על מאפייני קופת הגמל התפרסם היום.

יתרונות:
  • פטור ממס רווחי הון במשיכה לאחר גיל פרישה;
  • פטור ממס הכנסה על הקצבה לאחר גיל פרישה;
  • ניהול כ-IRA (עם השקעות במדדים מתחת למיליון צבירה, השקעות חופשיות מעל מיליון צבירה);

חסרונות:
  • משיכה רק לאחר גיל הפרישה הרשמי (או אובדן הטבת מס רווחי הון והטבת מס הכנסה);
  • משיכה כקצבה פנסיונית בלבד;
  • אם הכוונה היא להוריש את התיק - גם היורשים יחויבו בתנאי האמור לעיל (כלומר - משיכה בפרישה שלהם או תשלום המיסים).

נחכה ונשמע לגבי גובה דמי הניהול הצפויים..

פטור ממס רווחי הון במשיכה לאחר גיל פרישה;

אני דווקא מבין מהכתבה שזה לא נכון, והפטור ינתן רק על משיכה כקצבה:
"המגבלה המשמעותית יותר לגבי תכנוני מס, עם זאת, היא העובדה הפשוטה שכל הטבות המס מותנות בכך שהכסף יימשך כקצבה פנסיונית בלבד - גם הפטור ממס רווחי הון, וגם קבלת הקצבה בפטור ממס הכנסה. משיכת הכסף לאחר גיל הפרישה באופן חד-פעמי (משיכה הונית) תחייב במס רווח 
הון מלא."

בקיצור הכל תלוי בצורת משיכת הקצבה, אם זה להעביר לגוף פנסיוני , לקבל מקדם אחרי חיתום
אז עדיף לוותר כנראה, כי אני מהמר שהקדם יהיה לטובת החברה

מעניין אם אפשר יהיה לעשות משיכה חלקית ועדיין להנות מהטבות המס על הכסף שלא נמשך.

אכן כשמשקללים דמי ניהול ומקדם פנסיוני שהוא נגדך, יש מצב שעדיף כבר חשבון ממוסה רגיל.

הסייג הוא לכל מי שרוצה חשבון IRA אקטיבי יחסית כמו משקיעי ערך שקונים/מוכרים - דחיית המס היא משמעותית מאד.
או מי שמודאג מעליית דמי ניהול (יותר משהוא מודאג מדמי הניהול של הקופת גמל עצמה).
או אפילו שיקול של מס ירושה אמריקאי, שבסבירות כלשהי לא יחול בקרן פנסיונית (לא יודע אם כן או לא).

טוב, ראיתי את תזכיר החוק המדובר (דרך תגובות בפוסט הזה בפייסבוק). זה אתר תזכירי החוק הממשלתי.

התזכיר עצמו מתייחס גם לזה ("קופות גמל להשקעה") אך גם לסוגיה של אילו מהכספים הפנסיוניים מותרים לעיקול. פסקה מעניינת:
במטרה לאפשר לציבור החוסכים אפיק חיסכון הוני, ועידוד הציבור למשיכת כספים שייצברו בו כקצבה בתקופת הפרישה, מוצע לאפשר לחברות מנהלות של קופות גמל להקים מוצר חיסכון נוסף שייקרא "קופת גמל להשקעה". קופת גמל כאמור תאפשר לחסוך סכומים שחוסך יכול למשוך אותם בכל עת, ללא הטבות מס בהפקדה, ומתן פטור ממס רווחי הון אם העמית יחליט לקבל כספים אלו כקצבה.

מה שאני מבין מהמסמך זה שלכאורה הפטור ממס רווחי הון הוא אך ורק במשיכה קצבתית, ולהבנתי זה בתורו מחייב העברת הכספים למסגרת מחלקת קצבה, כמו הגופים הפנסיוניים (כי המרה של סכום נתון לקצבה עתידית קבועה מבוססת על חישובי תוחלות - לוחות אקטואריים והנחות תשואה, וכדי להתמודד עם מציאות שונה מהצפי או שהקצבה חייבת להתעדכן או שצריך מנגנון ביטוחי מלווה כלשהו - בין אם ביטוח עמיתים הדדי או ביטוח מול חברת ביטוח).

תתקן אותי אם אני טועה אבל החישוב הזה מטעה, כי חסר החלק שבו מממשים את הרווח. (אני אתייחס רק לדוגמא האחרונה, כי שם זה הכי בולט)
בסופו של דבר, אתה תמכור את כל המניות של X וכל המניות של Y (זה לא משנה אם זה בפעם אחת או לאורך זמן רב).
באותו היום, בקה"ש לא תשלם דבר.
בחשבון הממוסה, תשלם מס רווחי הון על רווח של קצת פחות מ-15% (כי כבר שילמנו חלק באיזון), שזה במקרה שלנו מעט פחות מ-3,750. (אולי פחות בהתאם לסוג הניירות שאת מחזיק, אינפלציה וכו')

לכן, סה"כ, עבור אותה שנה אתה תשלם ~4000 ש"ח בתיק הממוסה. (אולי באופן דחוי)
לעומת 500-600 ש"ח בקרן השתלמות (תשלם יותר מ-500, כי משלמים על הרווחים גם)

וזה נכון עבור הרווחים בכל שנה. כך שזה לא עניין של תשלום חד-פעמי מול תשלום שנתי קבוע.

עשיתי חישוב פשטני לטווח של 10 שנים שרק בסופם אני מושך (ולא מאזן, שם הכל במדד S&P).
הנחות: קרן השתלמות לא פעילה(בלי הפקדות) של 100,000 ש"ח. תשואה ממוצעת של 6% ודמי ניהול 0.5% בקרן השתלמות יצא לי בקירוב:
קרן התשלמות: ~172,000
משיכת הכסף מהקרן והשקעה פרטית ממוסה: ~159,000

אז למי שמתכוון בעתיד למשוך את כל הקרן/הסכום בשלב זה או אחר עושה רושם שעדיין עדיפה קרן ההשתלמות למרות דמי הניהול.

עושה רושם שעדיין עדיפה קרן ההשתלמות

זאת לא ההשוואה. קופת הגמל החדשה היא לא באה להחליף קרן השתלמות, אלא באה להחליף חשבון מסחר עצמאי ממוסה כדי לעודד אנשים להשקיע לטווח ארוך

זאת לא ההשוואה. קופת הגמל החדשה היא לא באה להחליף קרן השתלמות, אלא באה להחליף חשבון מסחר עצמאי ממוסה כדי לעודד אנשים להשקיע לטווח ארוך
התייחסתי להשוואה שעשה @daat99 בין קרן השתלמות לחשבון ממוסה בעלות חודשית.

"תחשוב על זה כך.
יש לך 100,000 שח לחסוך ויש לך שתי אפשרויות:
1. קרן השתלמות IRA בלי לשלם מס רווחי הון אבל עם דמי ניהול של 0.5% בשנה
2. חשבון ממוסה בלי עלות חודשית."

• אהבתי
Reactions: Oyi
הייחוד של המוצר הוא באפשרות למשוך את הכספים בכל שלב במהלך החיים ללא "קנס משיכה".
היתרון למי שיתאפק עד לגיל פרישה הוא האפשרות לממש את הכספים כקצבה מוכרת או בדרך של קצבה חודשית פטורה ממס או בדרך של היוון שחייב במס של 15% על הרווח הנומינאלי.
כתבתי על כך כאן, http://www.pensuni.com/?p=2652

נשמע קצת כמו השקעה במסגרת תיקון 190, מה ההבדל בין קופת הגמל החדשה להשקעה במסגרת תיקון 190 ?

לאחר הרבה דיונים ועיכובים , אושרה קופת הגמל החדשה , אבל עם מגבלת הפקדה של 70 אלף שקל בשנה.

דמי ניהול 4% מההפקדה 1.05% מהצבירה. מקווה שזו תקרת דמי הניהול, ושהגופים המנהלים יתאפסו על עצמם. דמי ניהול כאלה יכולים להיות יקרים יותר ממס הכנסה.

@חיפאי אני משער שדמי הניהול שיוצעו בפועל יהיה זההים למה שמוצע היום בשוק לקופות הגמל / קרנות השתלמות בכלל.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
MaorRocky קופת גמל לא מחזירה לי תשואה של השוק ואני לא מבין למה שוק ההון 2
צ מיסים על קופת גמל ישנה מיסים 11
N קופת גמל IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
K התיעצות לגבי קופת גמל בתיקון 190 עבור ההורים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
S התייעצות לגבי העברת קופת גמל לIRA שוק ההון 29
S האם קיים סיכון כלשהו בניהול קופת גמל בגלובלנט (בדומה לסלייס)? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
ס השוואת קופת גמל להשקעה מול מסחר עצמאי שוק ההון 15
M עזרו לי להבין, יש לי קופת גמל מעסיק ישנה, ללא הפקדות. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
G ניוד כספים של קרה"ש ושל קופת גמל להשקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
M קופת גמל- פטור ממס פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
ב קופת גמל לתגמולים - מה לעשות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
א מה לעשות עם קופת גמל הונית נזילה המיועדת לטווח בינוני פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
A קופת גמל להשקעה- אזרח אמריקאי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
M קופת גמל IRA לתושבי חוץ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
R משיכת קופת גמל להשקעה עבור תיק השקעות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
J כדאיות קופת גמל במעמד עצמאי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 19
S קופת גמל להשקעה עוקב סנופי VS השקעה בסנופי בחשבון מסחר עצמאי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 24
O קופת גמל IRA - אג״חים פוסטים מאיכות נמוכה 2
G למה להמשיך להחזיק קופת גמל להשקעה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 38
N האם עליי לשלם מס בפדיון קופת גמל לתגמולים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
O קופת גמל IRA בפרישה וקבלת קצבה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
ttmoon קופת גמל IRA ביטקוין קנדי ETF פוסטים מאיכות נמוכה 2
N קופת גמל להשקעה או תיק מחקה מדדים באקסלנס? פוסטים מאיכות נמוכה 4
ttmoon סוגי הוצאות בקרן פנסיה אל מול קופת גמל IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
Y הבדלים בתשואות קופת גמל להשקעה עוקבות SP500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
I קופת גמל במסלול מחקה מדד או IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 12
N פתיחת קופת גמל להשקעה דרך מקום עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
N קופת גמל להשקעה מחקה מדד בגיל 30 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
Y קופת גמל להשקעה - שאלה על משיכת כספים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
S מעסיק משלם על ביטוח אובדן כושר עבודה - שאלה לגבי הפקדה לקרן פנסיה משלימה או קופת גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
S האם יש הבדל מיסויי בין קופת גמל (לתגמולים) לקרן פנסיה בעת קבלת קצבת פנסיה? (לשכירים) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
S התייעצות - מעבר ל-IRA (קרן השתלמות + קופת גמל) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
c881 הלוואה ב - 1% דמי ניהול מצד אחד. מצד שאני - העברת קופת גמל/ קרן פנסיה לניהול של גוף לא ידוע. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
א השקעה בs&p דרך etf או קופת גמל להשקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
א קופת גמל להשקעה - מקדם קצבה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
T קופת גמל להשקעה והשקעה במדדים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
T מיסים על קופת גמל מיסים 4
Y העברת קופת גמל ישנה (פיצויים) ל-IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
X פדיון קופת גמל להשעה ומכירת מניות בהפסד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
A זיכוי מס חוץ בישראל כנגד מס ששולם לארה"ב על פדיון קופת גמל להשקעה מיסים 10
T שאלות על קופת גמל ותיקה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
X פדיון של קופת גמל + קופת גמל להשקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
F קופת גמל להשקעה - משתלם רק מגיל מבוגר יחסית? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 44
L השלכות מס לתושב חוץ - קופת גמל להשקעה וקרן השתלמות מיסים 5
י קופת גמל IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 54
N קופת גמל IRA פער הבנתי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
ז קופת גמל להחזרים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
R קרן פנסיה משלימה או קופת גמל ופיצול תגמולים פיצויים - שכר 45k פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
פיטר גריפין קופת גמל להשקעה בנוסף לתיק השקעות כתכנית גיבוי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
A משיכת קופת גמל עצמאית עם וותק גדול מ 15 שנה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1

נושאים דומים

Back
למעלה