• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

קבלת תשלום רטרואקטיבי בעבור שרות החובה

מצב
הנושא נעול.
וגם מתעלמת מכך שהוא כנראה לא נכון.
אף אחד לא מקבל בתים יוקרתיים על חשבון הצבא. את סתם זורקת ססמאות לאוויר.

שלך,
אחד שהיה שנתיים בקבע והעדיף ללכת למרות כל השמנת.

שכר זה איננו גבוה. את משווה את אנשי הקבע לכלל האוכלוסיה, ומתעלמת מכך שהעבודה שלהם שונה.
באמת קשה לדבר על גובה השכר כי צריך הרבה נתונים בשביל דיון מושכל.
כן נכון לדבר על הבלוף של אי ביטול הפנסיה התקציבית בצבא. אני לא רואה שום סיבה שכלכלנים בצבא יפרשו בגיל צעיר ויקבלו 50 שנה פנסיה תקציבית.
אבל אולי אני טועה וכולם שם עילויים שבעילויים, אז שלפחות יפסיקו עם הבלוף של "שכר נמוך" כשבעצם משלמים את השכר עוד 50 שנה אחרי הפרישה, דבר שאין לו היום אח ורע בשירות המדינה.

וגם מתעלמת מכך שהוא כנראה לא נכון.
אף אחד לא מקבל בתים יוקרתיים על חשבון הצבא. את סתם זורקת ססמאות לאוויר.

שלך,
אחד שהיה שנתיים בקבע והעדיף ללכת למרות כל השמנת.

בית מצוי בישוב אנשי קבע יוקרתי שווה מעל מליון ד-ו-ל-ר וזה רק לבית בסיסי. תסביר לי בבקשה איך בלי משכנתא ממשכורת קבע ממוצעת של 25 אלף מגיעים לבית כזה?

@Holonit
שכר זה איננו גבוה. את משווה את אנשי הקבע לכלל האוכלוסיה, ומתעלמת מכך שהעבודה שלהם שונה.

כשמוסיפים את היוון הפנסיה השכר מעל 47 אלף. לפקידה בקריה. בנוסף לשלל הטבות השוות הון. לא לשכוח הפנסיה צמודה למדד ולכן עולה כל שנה.

אני הייתי שנתיים בקבע, כקצין ומהנדס. המשכורת הראשונה שלי באזרחות הייתה כפולה בנטו, אבל זה היה מזמן. ממש עכשיו הבת שלי השתחררה מ 3 שנות קבע כחיילת בפיתוח תוכנה והשכר הראשון שלה באזרחות הוא פי 3 בנטו. מאוד ברור למה אנחנו לא הסכמנו להשאר בקבע. אני ממש לא מבין וגם לא מקנא במי שנשאר בצבא עד הפנסיה.

אני הייתי שנתיים בקבע, כקצין ומהנדס. המשכורת הראשונה שלי באזרחות הייתה כפולה בנטו, אבל זה היה מזמן. ממש עכשיו הבת שלי השתחררה מ 3 שנות קבע כחיילת בפיתוח תוכנה והשכר הראשון שלה באזרחות הוא פי 3 בנטו. מאוד ברור למה אנחנו לא הסכמנו להשאר בקבע. אני ממש לא מבין וגם לא מקנא במי שנשאר בצבא עד הפנסיה.

השכר בקבע ראשוני, 3 שנים ראשונות, אכן נמוך אבל עולה בצורה אקספוננציאלית לאחר מכן. היתרון מבחינת המערכת הוא הנמכת נתון השכר הממוצע המפורסם ע"י האוצר בשביל לא לנקר לאזרחים את העיניים יותר מדי. אם מכניסים לחישוב את משכורות הקבע הראשוני כאמור 3 שנים ראשונות זה מוריד את נתון השכר הממוצע. למרות זאת אם מוסיפים את היוון הפנסיה הממוצע מעל 47 אלף.

נערך לאחרונה ב:
אני רק רוצה להעיר שלמרות שהטיעונים של @Holonit הם דמגוגיה איומה ונוראית, לא חסרים טיעונים טובים למיסוי פנסיות תקציביות, או שינוי רטרואקטיבי ודיפרנציאלי של 'הסכמים'.
וגם למה זה לא הגיוני שג'ובניקים יצאו לפנסיה בגיל 45 במקום 67...

בית מצוי בישוב אנשי קבע יוקרתי שווה מעל מליון ד-ו-ל-ר וזה רק לבית בסיסי. תסביר לי בבקשה איך בלי משכנתא ממשכורת קבע ממוצעת של 25 אלף מגיעים לבית כזה?
השאלה היא למה את חושבת שזה בלי משכנתא ? את שוב טוענת טענה חסרת ביסוס. כשהייתי בקבע וקיבלתי הודעה על דבר כזה היה סכום סטנדרטי לגמרי לרכישת הבית. כן יש הלוואה מסובסדת שאפשר לקחת (ממש לא מכסה את עלות המשכנתא, משהו כמו 100\200 רש"ח לא בדיוק זוכר שאר הסכון במשכנתא סטנדרטית לחלוטין). בנוסף מכיר ממקור ראשון רכישה של דירה בשכונת קבע בראש העין. גם זה במחיר סטנדרטי לחלוטין (ביחס למתי שקנו את הדירה).

כשמוסיפים את היוון הפנסיה השכר מעל 47 אלף. לפקידה בקריה. בנוסף לשלל הטבות השוות הון. לא לשכוח הפנסיה צמודה למדד ולכן עולה כל שנה.
עכשיו אפשר לקדם את הדיון.

את הבאת נתונים, אשמח אם תפרטי אותם:
  1. איזו פקידה מקבלת את תנאי השכר המדוברים? האם גם אחת שהיתה רק שנה אחת בקבע ויצאה לתעשיה?
  2. כמה מהסכום נמצא בפנסיה רגילה וכמה בגישור?
  3. לפי איזו ריבית היוונת?
  4. האם תוכלי להשוות לפקידה מקבילה במשרד הבטחון?

השאלה היא למה את חושבת שזה בלי משכנתא ? את שוב טוענת טענה חסרת ביסוס. כשהייתי בקבע וקיבלתי הודעה על דבר כזה היה סכום סטנדרטי לגמרי לרכישת הבית. כן יש הלוואה מסובסדת שאפשר לקחת (ממש לא מכסה את עלות המשכנתא, משהו כמו 100\200 רש"ח לא בדיוק זוכר שאר הסכון במשכנתא סטנדרטית לחלוטין). בנוסף מכיר ממקור ראשון רכישה של דירה בשכונת קבע בראש העין. גם זה במחיר סטנדרטי לחלוטין (ביחס למתי שקנו את הדירה).

אני מציעה לך להכנס לכל אתר מכירות נדלן ולבדוק בעצמך כמה שווה היום בית מצוי בישוב אנשי קבע יוקרתי. מעל מליון ד-ו-ל-ר לבית בסיסי לאנשים שבהרבה מקרים בילו לילה בשטח בפעם האחרונה בטירונות. ולא חסרים שם בתים בהרבה יותר.

זו השורה התחתונה איך שלא תסובב את זה, הבתים נקנו בזמנו בהלוואה מסובסדת במחיר עלות הבניה בלבד.

מעל מליון ד-ו-ל-ר! לך יש בית במעל מליון ד-ו-ל-ר? אתה מכיר הרבה אנשים עם בית במעל מליון ד-ו-ל-ר?

מעל מליון ד-ו-ל-ר זו השורה התחתונה.

נערך לאחרונה ב:
אבל את אומרת נתונים לא נכונים. הבתים נמכרים במחיר שוק (כמה אחוזים פחות בגלל שהקבלן לא צריך להתעסק בשיווק ומוכרים בשבילו הכל).

אבל את אומרת נתונים לא נכונים. הבתים נמכרים במחיר שוק (כמה אחוזים פחות בגלל שהקבלן לא צריך להתעסק בשיווק ומוכרים בשבילו הכל).

אתה מבלבל את זה עם מבצעי 'חבר' שהם אופרה אחרת לחלוטין. אנא בדוק בעצמך כמה שווה בית כזה היום. מעל מליון ד-ו-ל-ר זו השורה התחתונה.

אתה מבלבל את זה עם מבצעי 'חבר' שהם אופרה אחרת לחלוטין. אנא בדוק בעצמך כמה שווה בית כזה היום. מעל מליון ד-ו-ל-ר זו השורה התחתונה.

אני לא מבינה.
1) מה הקשר למבצעי חבר? את יכול לתת הוכחה לכך שניתנו הלוואות במחיר נמוך מאוד לאנשי קבע על סכום המשכנתא?
2) מה זה משנה כמה הבית שווה היום אם הוא נמכר לפני x שנים במחיר השוק? גם משה החלקאי יכל לקנות את אותו הבית...

האמרה שלך של ״בתים במליון דולר״ חוזרת על עצמה, ומקנה את ההרגשה שמה שאת מציעה נובע מצרות עין. מה אכפת לי שהם גרים בבית יקר?

אני לא מבינה.
1) מה הקשר למבצעי חבר? את יכול לתת הוכחה לכך שניתנו הלוואות במחיר נמוך מאוד לאנשי קבע על סכום המשכנתא?
2) מה זה משנה כמה הבית שווה היום אם הוא נמכר לפני x שנים במחיר השוק? גם משה החלקאי יכל לקנות את אותו הבית...

האמרה שלך של ״בתים במליון דולר״ חוזרת על עצמה, ומקנה את ההרגשה שמה שאת מציעה נובע מצרות עין. מה אכפת לי שהם גרים בבית יקר?

הבתים האלה לא קשורים למבצעי חבר. מן הסתם מסמכי הקניה שלהם לא מפורסמים ברשת אבל לא צריך להיות גאון גדול בשביל להבין איך אנשים עם משכורת ממוצעת של 25 אלף גרים בבית במעל מליון ד-ו-ל-ר בלי משכנתא. הישובים האלה הוקמו על אדמות מדינה במימון משרד הבטחון . אז כן, אכפת לי כי זה על חשבוני וחשבון ילדיי.

1)

ענית

אתה מבלבל את זה עם מבצעי 'חבר' שהם אופרה אחרת לחלוטין.

ולי אמרת

הבתים האלה לא קשורים למבצעי חבר.

הסבירי בבקשה.

2) למה שכר ממוצע של 25 אש״ח? מפשפוש קצר מצאתי את זה
http://news.walla.co.il/item/2813732 - רחוק מאוד מהמספרים שאת מתארת. מהנדס באזרחות מרוויח פי 4

3) אם היית עובדת בשכר של 25 אש״ח גם את יכול לקנות לפני מספר שנים בית שהיום שווה מליון דולר. אני מצטערת אבל הטיעונים שלך נשמעים לי כמו יבבות של אנשים שלא מרוויחים הרבה ובוהים אל האולימפוס שבו סועדים העשירים הרעים.

4) ואם הם היו גרים בבית שווה 100 אלף דולר - האם זה היה ראוי בעינייך? איפה עובר הגבול? מדוע אנשים שהרוויחו את כספם ביושר צריכים להצטער שיש להם אחלה בית?

למרות זאת אם מוסיפים את היוון הפנסיה הממוצע מעל 47 אלף
באיזה ריבית היוון? למי? כי למתכנת זה הגיוני אם מוסיפים גם את כל ההטבות+תוספות שמגיעות עם וותק גדול. חוץ מזה זה ברור שצריך שהתנאי פנסיה יהיו טובים כי השכר נמוך ונפסק בגיל 45 אם מהוונים את הפנסיה (כלומר היא נספרת בשכר). וגם שחכת שעל פנסיית הגישור לא מפרישים לקרה"ש לדוגמא. חוץ מזה הרבה אנשים עובדים בעבודות שמרוויחים עליהם כמויות דומות (וניתן להמשיך גם אחרי 45). וגם לא נשכח שהעבודה בצבא שוחקת ביותר.
בבית במעל מליון ד-ו-ל-ר
גם בית פרטי רגיל במושב רגיל יכול לעלות בקלות יותר מזה (כולל 3 דונם אדמה שמתוכו חצי דונם מותר לבניה)

אני חושב שהדיון כאן קצת מחמיץ את הנקודה העיקרית שהיא הפער העצום בין תנאי השירות, הכישורים והביקוש בשוק העבודה לאנשי הקבע.
יש הבדל עצום בין קצינים קרביים ששנים רבות לא רואים את הבית לבין רס"רים בקריה. בין עורכי דין בפרקליטות הצבאית לבוגרי תלפיות במודיעין וכו' וכו'.
גיל הפנסיה של אנשי הקבע הלא קרביים הוא שערוריה ואני לא רואה שום דרך לא אופורטוניסטית להצדיק אותו במציאות של ימינו.
לגבי שאר התנאים, כפי שכתבתי למעלה, דרוש הרבה יותר מידע כדי לדון.
אם נתייחס רק לדוגמאות שכולם מכירים, כשרואים את נבחרי הציבור שהיו בתפקידים הכי בכירים בצבא, רואים שלא רק אנשים בעלי כישורים גבוהים מגיעים גבוה מאד בצבא.

מעל מליון ד-ו-ל-ר! לך יש בית במעל מליון ד-ו-ל-ר? אתה מכיר הרבה אנשים עם בית במעל מליון ד-ו-ל-ר?

מעל מליון ד-ו-ל-ר זו השורה התחתונה.
איפה אני הייתי כשחילקו בתים במיליון ד-ו-ל-ר!?
והנה חשבתי שתן ביס באזרחות זאת הטבה שווה.

איפה אני הייתי כשחילקו בתים במיליון ד-ו-ל-ר!?
והנה חשבתי שתן ביס באזרחות זאת הטבה שווה.
אל תזלזל בתןביס. הכרס שלי חייבת הרבה להטבה הזו.
בניגוד למטבח הצבאי, שחברים שעדיין משרתים סיפרו לי על מכת קילקולי קיבה שתקפה את משרתי היחידה ממש לפני שבועיים.

אל תזלזל בתןביס. הכרס שלי חייבת הרבה להטבה הזו.
בניגוד למטבח הצבאי, שחברים שעדיין משרתים סיפרו לי על מכת קילקולי קיבה שתקפה את משרתי היחידה ממש לפני שבועיים.
שמע תן ביס זה שווה(!) אבל אחרי שאכלת בכל המסעדות שיש בתל אביב מתחיל להמאס ....
השניצל הצהוב זרחני שהייתי אוכל עם כל הרבי-סרנים וסגני אלופים ״הטחונים״ בקבע אף פעם לא נמאס ;)

מצב
הנושא נעול.
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
S קבלת תשלום עבור אפליקציה צרכנות פיננסית 3
א קבלת תשלום מסין צרכנות פיננסית 9
D קבלת תשלום בדולרים והמרה (חלקית) לשקלים צרכנות פיננסית 5
D קבלת תשלום עבור עבודה חד פעמית צרכנות פיננסית 2
Y קבלת תשלום בדולרים צרכנות פיננסית 48
ד קבלת ריבית מאגח שוק ההון 2
S קבלת דירה ללא תמורה- האם ניתן למכור כמשפר דיור? נדל"ן 2
A קבלת תזרים חודשי שוק ההון 48
S האם ניתן להוסיף נתונים לדו"ח לאחר קבלת שומה ? מיסים 16
א דחיית קבלת קצבה מביטול מנהלים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
ח הכנות לפני קבלת אזרחות אמריקאית - מבחינת מיסים שוק ההון 15
א הצמדה למדד תשומות הבניה לאחר קבלת הדירה נדל"ן 4
L קבלת החזרים במט"ח צרכנות פיננסית 7
E שאלה בעקבות קבלת הודעה ממס הכנסה לגבי שנת המס 2018 מיסים 9
J קבלת החזר מס על כנס מקצועי בחו"ל לשכיר פוסטים מאיכות נמוכה 13
S האם יש הבדל מיסויי בין קופת גמל (לתגמולים) לקרן פנסיה בעת קבלת קצבת פנסיה? (לשכירים) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
A קבלת קצבה מביטוח מנהלים ישן מגיל 60 פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 17
N מעבר בנק - איך מתבצעת בפועל קבלת ההטבות/התמקחות? צרכנות פיננסית 2
D קבלת תלושי שכר ממעסיק קודם מיסים 3
U קבלת שיק במט"ח פוסטים מאיכות נמוכה 3
U קבלת החזרי מס בארה"ב לחשבון ב-Interactive Brokers מיסים 1
M קבלת חלק קטן בדירה במתנה - שיקולים נגד? נדל"ן 7
Myrath קבלת טיפול או שירות מיוחד מבי"ח שאינו בהסדר עם קופת החולים אוף טופיק 4
ה קניית דירה חדשה לפני קבלת מפתח נדל"ן 4
R הלוואת גישור על דירה על הנייר לפני קבלת טופס 4 נדל"ן 6
A אזרח אמריקאי - קבלת נכסי PFIC בירושה ומיסוי מיסים 2
א קבלת שיחות בחול למספר ישראל פוסטים מאיכות נמוכה 2
F קבלת דמי ניהול נמוכים בקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 20
Tsachi01 קבלת אזרחות גרמנית לנכד של ילידי גרמניה אוף טופיק 4
נ מכירת דירה מיד אחרי קבלת היתר נדל"ן 4
barad5 קבלת כסף במזומן מקרוב משפחה צרכנות פיננסית 42
B קבלת כרטיס דביט מ-Bank of America לישראל. אוף טופיק 6
stamEhad קבלת כספים בחשבון Wise - מה אני עושה איתם ? צרכנות פיננסית 12
מ קניית דירה מעמידר ללא קבלת הנחה ולחסוך את הערת הזהרה נדל"ן 7
Wonko קבלת מענק פיצויים נמוך מהצפוי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
T יוקר המחיה בכלל ומשבר הדיור בפרט והשפעתו על קבלת החלטות של הדור הצעיר ביחס למדינה פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 31
D מס על קבלת כספים (ירושה/לא ירושה) מחו״ל מיסים 4
ה קבלת החזר מס מיסים 2
Maureen קבלת תשלומים ביורו ותשלום לספק ביורו - איך עושים את זה היום? צרכנות פיננסית 7
J פטור ממס שבח - שנה וחצי מרגע חוזה, או מרגע קבלת הדירה? (דירה יד 2) נדל"ן 1
נ קבלת היתר לאגף מגורים עם כניסה נפרדת עבור הורה מבוגר נדל"ן 1
הדבורה מיה קבלת תרומה חייבת במס? מיסים 2
The Doctor קבלת הלוואה כנגד מניות בסטארטאפ פרטי השקעות אלטרנטיביות 3
P קבלת הלוואה קצרה תוך כמה שעות? פוסטים מאיכות נמוכה 25
K עמלה של 5% על קבלת מט"ח בהעברה בנקאית מחו"ל לחשבון בנק הפועלים פוסטים מאיכות נמוכה 3
R כפל ביטוח בריאות - בדיקת פוליסות לפני קבלת החלטה על ביטול צרכנות פיננסית 5
כ קבלת מט"ח מהלוואה שוק ההון 1
O משכון נכס של ההורים לצורך קבלת משכנתא נדל"ן 34
always.smile קבלת הצעות מהבנקים עבור הלוואה מול קרן השתלמות צרכנות פיננסית 15
ע המרת דולר לשקל: האם להודיע מראש לבנק על קבלת שקלים מ IB? צרכנות פיננסית 9

נושאים דומים

Back
למעלה