• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

משכון נכס של ההורים לצורך קבלת משכנתא

OEM93

משתמש סולידי
דירוג
9
בוקר טוב, לאחרונה שוקל למשכן את הנכס של ההורים לצורך קבלת משכנתא.
יש להם דירה בשווי של כ 1.2 מיליון שקל לאחר שיפוץ.
במידה ואני ממשכן חצי מהנכס יש לי הון התחלתי של 600 אלף שקל + 100 אלף שקל שלי, סך הכל הון של 700 אלף שקל.
שוקל לקנות דירה בשווי 1.2-1.3 מיליון ש"ח ולהשכיר אותה לטווח של כ5 שנים ולאחר מכן למכור אותה.

האם הבנק יכול לתת משכנתא עם הון עצמי כזה? האם יש דברים שצריך להזהר מהם במהלך כזה של משכון נכס ההורים? חשוב לציין שאת המשכנתא על הנכס הקיים ההורים כבר סיימו לשלם.

תודה רבה וסוף שבוע מצוין

שוקל לקנות דירה בשווי 1.2-1.3 מיליון ש"ח ולהשכיר אותה לטווח של כ5 שנים ולאחר מכן למכור אותה.
וזה יכסה את המשכנתא?
ומה תעשה אם היא לא מושכרת?
יזרקו את ההורים שלך מהבית על אי תשלום?
או שתתן להם לשלם במקומך?

תתבגר!
תפנים שכל הדרכי קיצור האלה יסבכו אותך
תשתלט על היצר שלך "לעשות מכה"
תרגע ןתשקול כל מקרה את היתרונות והסיכונים שבו.

מה אתה היית חושב אם אדם עם היסטוריה טרייה של הימורים שהכניסו אותו לחובות היה מציע לך שהוא יקח הלוואה, ישקיע אותה בתחום בסיכון גבוה שדורש הבנה וניסיון שאין לו ובמקרה הגרוע אך הצפוי של כישלון אתה תצטרך לתת את הבית שלך לבנק כיוון שאותו אדם טוען שאין לא סבלנות או יכולת אפילו לגייס את הבטחונות הראשונים הנדרשים עבור קבלת ההלוואה, שלא לדבר על ההחזר?
פרט למערכת היחסים המשפחתית ביניכם זו ההצעה שאתה מניח לפתח ההורים שלך.
הורים ילכו רחוק עבור ילדיהם הרבה פעמים, אבל לא צריך פשוט לזרוק אותם מתחת לגלגלי האוטובוס.

דרך אגב - אני בן 33, בלי נכס בבעלותי עדיין והעתיד הכלכלי שלי בסדר גמור. גם בעלת הבית של האתר לא מחזיקה למיטב ידיעתי בדירה על שמה. אתה צעיר - תתמקד בלרכוש השכלה שתאפשר לך לשפר משכורת ותלמד לחסוך ולהשקיע אם חשקה נפשך בכסף, אל תמנף את ההורים.

במידה ואני ממשכן חצי מהנכס יש לי הון התחלתי של 600 אלף שקל + 100 אלף שקל שלי, סך הכל הון של 700 אלף שקל.

האם הבנק יכול לתת משכנתא עם הון עצמי כזה? האם יש דברים שצריך להזהר מהם במהלך כזה של משכון נכס ההורים? חשוב לציין שאת המשכנתא על הנכס הקיים ההורים כבר סיימו לשלם.

תודה רבה וסוף שבוע מצוין
אני עשיתי את הצעד הזה בגיל 21. לא אומר אם זה נכון או לא, הכל תלוי במערכת יחסים עם ההורים שלך...אבל זה נתן לי פוש רציני לתחילת החיים הכלכליים שלי! במיוחד אם אתה צעיר, עם תלוש משכורת וללא התחייבויות. וכן, הבנק יכול לתת לך משכנתא עם הון עצמי מההורים. (תלוי גם בני כמה ההורים, אם הם בני 55-60 לא בטוח שהבנק מאשר להם משכנתא). כמובן לא ממליץ ולא מייעץ.

תודה רבה וסוף שבוע מצוין
נראה לי שלא הבנת את הרעיון של אחוז מימון.

יש לך 100K הון עצמי.
למזלם של ההורים שלך, אף בנק לא ידבר איתך.

@OEM93
אנשים, מה קורה לכם? אתה והשני, ההוא שרוצה לקנות דירה עכשיו!
התחרפנתי כבר לגמרי.
אתה שומע את עצמך בכלל?
אתה מהמר, פשוט מהמר. אם הייתי הורה שלך לא הייתי נותן לך אגורה שחוקה, בטח לא כהלוואה לדירה (בכלל לא ציינת שזו הלוואה, פשוט אמרת שתקבל).
מה שכן, הייתי דואג להכניס אותך למוסד גמילה רציני ולווי פסיכולוגי משמעותי, גם אם הייתי צריך להכנס לחובות בגלל זה.

@OEM93
התחרפנתי כבר לגמרי.
אתה שומע את עצמך בכלל?
אתה מהמר, פשוט מהמר. אם הייתי הורה שלך לא הייתי נותן לך אגורה שחוקה, בטח לא כהלוואה לדירה (בכלל לא ציינת שזו הלוואה, פשוט אמרת שתקבל).
מה שכן, הייתי דואג להכניס אותך למוסד גמילה רציני ולווי פסיכולוגי משמעותי, גם אם הייתי צריך להכנס לחובות בגלל זה.
גם לרשום טוקבק באינטרנט צריך לדעת איך לרשום, יש דרכים לרשום בצורה קצת יותר נעימה.
להכניס למוסד גמילה למה?

@OEM93
התחרפנתי כבר לגמרי.
אתה שומע את עצמך בכלל?
תקשיב אתה לא מבין איך זה לחיות בשכירות או אצל ההורים. אין מה לעשות אנשים רוצים לקנות דירה , אני חושב שזה בקשה הגיונית למי ששירת תמדינה 3 שנים והמדינה לוקחת לו מיסים ( מהגבוהים בעולם). לא ביקשנו וילה על הים ולא דירה במגדלי U , גם לא מרצדס גרסה אחרונה. סה"כ ביקשנו דירה מסכנה בפריפריה של 2/3 חדרים ורכב קטן וחסכוני שנוכל להגיע ממקום למקום בזמן סביר ( ולא ב 40 דק' בתוך העיר בתחבורה ציבורית כושלת).

תקשיב אתה לא מבין איך זה לחיות בשכירות או אצל ההורים
לא? למה אתה חושב שלא?
למה אתה חושב שהייתה לי עזרה מההורים.
לא! אני הגעתי לאן שהגעתי עם הרבה עבודה קשה, סבלנות וויתורים על המון דברים שבני גילי עשו.
בכל מקרה, בהצלחה לך.
נקווה שבעוד 20 שנה לא תפשוט רגל/ תתגרש או שניהם גם יחד.

לא? למה אתה חושב שלא?
לא! אני הגעתי לאן שהגעתי עם הרבה עבודה קשה, סבלנות וויתורים על המון דברים שבני גילי עשו.
בכל מקרה, בהצלחה לך.
להתגרש? גם אנשים מצליחים מתגרשים..מה הקשר בין הדברים שאתה רושם ולמה אתה מאחל לו את זה?

לא? למה אתה חושב שלא?
בכל מקרה, בהצלחה לך.
חחחח אתה אגרסיבי אבל משום מה זה מצחיק אותי לא יודע. כוכב אתה תאמין לי. כנראה אתה חלק מה"אריות" ואני אוהב את זה. יש קומץ של אנשים קטן ( שאני מחשיב את עצמי בניהם) שנלחמים על החיים שלהם , כי רוב האנשים במדינה או שוויתרו על החלום ממזמן , או שקיבלו עזרה מטורפת ( ירושה מההורים , זכייה בלוטו , התחתנו עם בן זוג עשיר וכן על זה הדרך).

כי רוב האנשים במדינה או שוויתרו על החלום ממזמן , או שקיבלו עזרה מטורפת ( ירושה מההורים , זכייה בלוטו , התחתנו עם בן זוג עשיר וכן על זה הדרך).
זה לא נכון, יש מלא שהקריבו המון והצליחו בזכות עצמם .

כנראה אתה חלק מה"אריות"
לא. אני אדם פשוט ממשפחה פשוטה ואני (אנחנו) וכל וכל האחים והגיסים שלי לא קיבלנו עזרה מההורים למעט השתתפות בשכר לימוד ללימודים. התחלנו, כולנו בדירות שכורות, חלקנו בקרוונים ולמדנו מקצועות מכניסים. אחרי הלימודים, המשכנו לחיות בצניעות, לא עשינו אירועים מפונפנים ולא קנינו בגדי מעצבים. נסענו שנים בתחבורה ציבורית וטרמפים עד שיכולנו לקנות ולהחזיק כלכלית רכב צנוע (של 10 שנים על הכביש כן!) וגם זה, שכבר הילדים גדלו וזה נהייה מתיש ליסוע בתחבורה ציבורית. במהלך השנים, לא נסענו לחו"ל, למעט פעם אחת שהייתה לנו הזדמנות בה העבודה שילמה לי את רוב ההוצאות. וגם אז, נסענו כזוג ולא לנסיעה משפחתית עם הילדים.
אנחנו (לא המשפחה המורחבת) חסכנו מכל משכורת כמה אחוזים ודאגנו לא להוציא את קרנות ההשתלמות. אז גם היום אנחנו לא מיליונרים אבל, יש לנו חסכונות שמאפשרים לנו לתת לילדים טיפולים משלימים (שיעורי עזר, קלינאית תקשורת וכו') בלי לקחת הלוואות או להיות תלויים בשירות הציבורי, יש לנו אפשרות לממן טיפול שיניים פתאומי לנו ולילדים בלי להתמוטט או לבקש הלוואה וכמובן, לספוג מספר חודשי חל"ת אם יש בלת"מים. אבל לא לפרוש לפנסיה או לצאת לטיול מסביב לעולם. אם אתה קורא לזה אריה אז בבקשה.
לגבי זה:
להתגרש? גם אנשים מצליחים מתגרשים..מה הקשר בין הדברים שאתה רושם ולמה אתה מאחל לו את זה?
אני מאחלת לך כמובן אושר ואושר אבל סטטיסטית, אנשים מתגרשים והרבה. ידוע שמצב כלכלי רעוע פוגע בזוגיות אז תעשה אחד ועוד אחד, במיוחד כשמדובר על 2 אנשים שהכל זה:
אני חושב שזה בקשה הגיונית
ושצריך לממש אותה מייד, איך אתה חושב שייראו חיי הנישואין הללו. בהתחלה כיף ואחר כך...
ראיתי חבר או שניים שעבדו במקצועות חופשיים או בשירות הציבורי הותיק והרווחו יפה מאד, אנשים שרוב ההון העצמי לדירה שהם קנו במרכז קיבלו מההורים. כשהם התגרשו, בגיל מבוגר, לא היה להם כלום. מה שנשאר לחלק זה חובות והדירה ה"שווה" במרכז נמכרה כדי לעמוד בתשלום המשכנתא. אתה מרגיש שזה לא נורמלי לגור עם ההורים. נכון אבל אתה חושב שבגיל 40+ זה יותר כיף לחזור להורים???
כנראה שזה לא מה שאני מה אגיד או אכתוב, אתה באת לפרוק ולקבל אישור שאתה יכול להפוך 100K ל- 200K ב- 3 חודשים. עכשיו חסרים לך 40K ואתה לא מוכן לחכות. אז קח הצעה: קח 40K ותקנה כרטיסי לוטו. בסכום כזה, יש סיכוי שאולי לא תפסיד את כל הסכום בגלל זכיות משניות ואולי תזכה בפרס הגדול. הרעיונות האחרים שלך (פרט להמשך עבודה קשה) ממילא שקולים לזה.
זו כמובן לא המלצה!

אני חושב שזה בקשה הגיונית למי ששירת תמדינה 3 שנים והמדינה לוקחת לו מיסים ( מהגבוהים בעולם).
מיסים לוקחים ממי שמשתכר.
אחרת אתה מקסימום משלם מע"מ כשאתה רוכש בסופר
סה"כ ביקשנו דירה מסכנה בפריפריה של 2/3 חדרים ורכב קטן וחסכוני שנוכל להגיע ממקום למקום בזמן סביר ( ולא ב 40 דק' בתוך העיר בתחבורה ציבורית כושלת).
גם אני ביקשתי...
לא יצא.
מה שכן, אחרי תואר בהנדסה עברתי לקרית שמונה ל-3 שנים, משכורת נחמדה ועם פטור ממס הכנסה אחרי השנה הראשונה.
עדיין גם כיום, אופנוע בן 4 ו-רכב בן 12.

נ.ב.
אני עדיין "משפיל" את עצמי ומתכופף להרים בקבוק/ פחית מהרצפה.

הורים ילכו רחוק עבור ילדיהם הרבה פעמים, אבל לא צריך פשוט לזרוק אותם מתחת לגלגלי האוטובוס.
@OEM93 הלוואי שפשוט תפנים את המשפט הזה.

אין מה לעשות אנשים רוצים לקנות דירה , אני חושב שזה בקשה הגיונית למי ששירת תמדינה 3 שנים והמדינה לוקחת לו מיסים ( מהגבוהים בעולם). לא ביקשנו וילה על הים ולא דירה במגדלי U , גם לא מרצדס גרסה אחרונה. סה"כ ביקשנו דירה מסכנה בפריפריה של 2/3 חדרים ורכב קטן וחסכוני שנוכל להגיע ממקום למקום בזמן סביר ( ולא ב 40 דק' בתוך העיר בתחבורה ציבורית כושלת).
ביקשנו ביקשנו ביקשנו. ממי אתה מבקש בדיוק לא הבנתי?

כי רוב האנשים במדינה או שוויתרו על החלום ממזמן
אם תפסיק לדמיין שה"חלום" זה לקנות דירה אולי תוותר עליו גם אתה. אין נוסחאות קסם, תעבוד קשה תשקיע את הכסף הפנוי שלך ותנסה לשמוח בחלקך.
אגב ממה שזכור לי זה החלום של ארוסתך ולא שלך.

אם תפסיק לדמיין שה"חלום" זה לקנות דירה אולי תוותר עליו גם אתה. אין נוסחאות קסם, תעבוד קשה תשקיע את הכסף הפנוי שלך ותנסה לשמוח בחלקך.
ביקשנו ? ממי שלקח לי 3 שנים מהחיים שלי.

נערך לאחרונה ב:

כן אבל היא החלום שלי אז החלום שלה זה החלום שלי ( יצא רומנטי וקצ'י תזרום).

ביקשנו ? מהמדינה שלקחה לי 3 שנים מהחיים שלי.
פיספסת את הנקודה. זאת החלטה שלך להתבכיין ולבקש שידאגו לך, לא משנה מה עשית שאתה חושב שזה מגיע לך.

כן אבל היא החלום שלי אז החלום שלה זה החלום שלי ( יצא רומנטי וקצ'י תזרום).
מקווה שאין לה עוד חלומות מהסוג הזה שהיא עוד לא סיפרה לך עליהם (:

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
hommie משכון נכס קיים למרות ההגבלות נדל"ן 14
J שתי שאלות על משכנתא: (1) משכון נכס קיים לטובת סגירת משכנתא אחרת (2) ריהוט וגמר נדל"ן 8
O משכון נכס נקי לטובת סגירת משכנתא קיימת שוק ההון 1
J רכישת נכס עם מימון ללא משכון הנכס הנקנה נדל"ן 3
נ משכון נכס קיים - "הלוואה לכל מטרה" נדל"ן 24
A התייעצות לגבי מסלול תשלום לקבלן - חלק מההון קיים בנכס אחר שהוא ללא משכון \ הלוואות נדל"ן 8
N דירה להשקעה משכון שני דירות נדל"ן 9
P משכון דירה לצורך רכישת דירה להשקעה נדל"ן 32
א משכון דירה למטרת רכישת דירה נוספת נדל"ן 11
עלילה מסלול שעבוד נכס לחברת ביטוח (ולא בנק) נדל"ן 5
M מינוף נכס קיים לטובת רכישת נכס נוסף נדל"ן 11
K עצה לפתיחת המחשבה - קניית נכס נדל"ן 3
A מכירת נכס נדל"ן 27
GeraltOfHaifa שלושה בתים ארה"ב אך ללא הון שיקלי, התכוננות נדרשת לקראת קנית נכס בארץ? נדל"ן 16
S חלוקת תיק השקעות - כולל נכס למגורים, מזומן, אג״ח ומשכנתא שוק ההון 4
S לקיחת משכנא על שדרוג נכס - מספר שאלות נדל"ן 5
S תוהה אם: לשדרג נכס,לקנות נכס נוסף להשקעה או להשקיע בשון ההון נדל"ן 7
מ קניית נכס בחו"ל - איך ואיפה? נדל"ן 12
H נכס בסנט פטרסבורג - רוסיה נדל"ן 128
א השקעה סכום גדול שמיועד לרכישת נכס שוק ההון 5
yancuk תוכנית עבודה עבור רכישת נכס נדל"ן 10
M התלבטות לגבי רכישת נכס נדל"ן 6
נ רישום נכס על שם חבר - היתרונות והחסרנות נדל"ן 18
ש תשלום מיסים בגין אחזקת נכס\חשבון בנק בארה"ב מיסים 6
ס מכירת נכס בישראל והפסד בשוק ההון מיסים 1
G רכישת נכס ב PRESALE נדל"ן 32
צ רכישת נכס באיטליה נדל"ן 2
U מיסוי על השכרת נכס בארה"ב מיסים 5
יבגני_ל מכירת / השכרת נכס במעלות נדל"ן 15
G מכירת נכס בחו"ל והשקעה בפיקדון בארץ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
L מימון כנגד נכס פוסטים מאיכות נמוכה 7
בובין חוט-השני איך אתם מוודאים שטח נכס (דוגמא מוחשית בפנים) נדל"ן 2
GeraltOfHaifa קניית נכס למטרת AIRBNB (השכרה לטווח קצר) נדל"ן 2
הרציני לבטים בקניית נכס מסחרי נדל"ן 2
A העברת נכס ללא תמורה נדל"ן 5
deussex אחוז נכס נדל"ן בבעלות, בחישוב מאזן מניות - חלק סולידי שוק ההון 2
ה קנית נכס נדל"ן 8
P התלבטות בנוגע לרכישת נכס מההורים נדל"ן 30
O מה הם האלטרנטיביות לגיוס כספים לאחר שבנק ישראל אוסר על שעבוד נכס לטובת רכישת דירה נדל"ן 13
ג באיזה מטבע נקוב נכס הבסיס בקרן iShares MSCI ACWI UCITS ? שוק ההון 59
E קניית נכס יחיד עם שני משכנתאות נדל"ן 6
S כדאיות סגירת הלוואה כנגד נכס מניב לעומת אחזקה של אג"ח\מזומן נדל"ן 17
A שעבוד נכס קיים לטובת חדש נדל"ן 5
ה מכירת נכס והשקעה במדדים ונדלן - התלבטות קשה שוק ההון 26
M שאלה על מיסוי על הכנסה פאסיבית - נכס דיגיטלי מיסים 1
ש יעוץ/המלצה לרכישת נכס. נדל"ן 0
B איך מגישים 1399 על מכירת נכס? מיסים 0
Ron.B צעדים ראשונים בעולם הנדלן- מאפייני נכס רצוי נדל"ן 23
י כיצד לתמחר נכון נכס למכירה? נדל"ן 4
E מבקש טיפים לקניית נכס מכונס ושאלה נדל"ן 13

נושאים דומים