• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

צריך עזרה בהבנת תיק "מייק", בדולרים, למתחילים

בא-ללמוד

משתמש סולידי
דירוג
10
היי, מקבל בקרוב כ-50k$, ורוצה להשקיע בתיק "מייק"
יש סיכוי שזה יהיה בשקלים אז מנסה להתכונן לשני התרחישים, אז נניח שהמקבילה היא 160k ש"ח

מחזיק תיק השקעות כמעט ריק (20k ש"ח) בגוף מוכר (מותר לציין פה שם? אלו שדוחפים פרסומות לפריים טיים)
בהשראת המאמר, רוצה להשקיע
50% ב-אשס.חוץ SPX 500, מס’ נייר 115925
50% ב- MSCI ACWI מס' נייר 1159235
לא מעוניין באג"חים בשלב זה

ועכשיו לשאלות, וסליחה על החובבנות שלי מראש

1. במאמר של מייק, כשאני קורא "iShares MSCI ACWI" או "השקלית של בלאקרוק על מדד S&P 500"',
אם בגוף שבו אני סוחר אין את הטקסט הזה, ורק המספרי ניירות זהים (מלבד ה-0 בסוף) אני יכול להניח שזה אותו דבר ?

2. במאמר של מייק, אני קורא שיש לקרנות דמי ניהול, אבל אני לא רואה זכר לזה בפלטפורמת מסחר, אז .. מתי נלקחים ממני הדמי ניהול ? זה אומר שאני צריך להשאיר בצד קצת כסף לד"נ בתיק השקעות ?

3. שאלות 1 ו-2 אבל בדולרים, בהיתנן שקיבלתי את הכסף שארצה להשקיע בדולרים, באותה חלוקה, מה הדרך הכי טובה ?

4. עמלות, סינית למתחיל, עובר על התעריפון של הגוף, לדעתי שני הניירות נופלות ב"ניירות ערך בחוץ לארץ" (צודק?)
אם צודק,
אז איך אני הופך את התעריף הזה שלהם:
"מסחר בבורסות ארה"ב: מסלול א': 1 סנט למניה, מינימום 12 $ לעסקה. מסלול ב': %7.0 משווי העסקה, מינימום 12 $ לעסקה. עסקאות מחוץ לשעות המסחר או דרך ECN/עושה שוק שאינו בהסדר יחויבו בעמלת ברוקר נוספת. לא נגבית עמלה בגין אי ביצוע העסקה. מסחר בשאר בורסות העולם: %3.0 ,מינימום 50 במטבע העסקה, יתכן חיוב בעמלות ברוקר/עמלות צד ג' נוספות."
לכמה עמלה אני אשלם ברכישות ?

רב תודות לכל הסבלנות :)

50% ב-אשס.חוץ SPX 500, מס’ נייר 115925
50% ב- MSCI ACWI מס' נייר 1159235
0. אם תקרא טוב את מייק, אלו שתי חלופות לא שתי הצעות שמחולקות 50% 50%. אתה מבין את ההשלכה של הבחירה הזו?

0.1 לא ציינת מה מטרת ההשקעה וטווח הזמן, זה מאוד משפיע.

1. במאמר של מייק, כשאני קורא "iShares MSCI ACWI" או "השקלית של בלאקרוק על מדד S&P 500"',
אם בגוף שבו אני סוחר אין את הטקסט הזה, ורק המספרי ניירות זהים (מלבד ה-0 בסוף) אני יכול להניח שזה אותו דבר
לא, תוודא שזה באמת אותו נייר. אל תניח הנחות.

2. במאמר של מייק, אני קורא שיש לקרנות דמי ניהול, אבל אני לא רואה זכר לזה בפלטפורמת מסחר, אז .. מתי נלקחים ממני הדמי ניהול ? זה אומר שאני צריך להשאיר בצד קצת כסף לד"נ בתיק השקעות
בדרך כלל כל חודש, כן, תשאיר כסף.
3. שאלות 1 ו-2 אבל בדולרים, בהיתנן שקיבלתי את הכסף שארצה להשקיע בדולרים, באותה חלוקה, מה הדרך הכי טובה
שאלה אחד תלויה אם אתה רוצה להמיר אותם לשקלים או לא. אם אתה ממיר לשקלים, אין הבדל, פשוט תשלם עמלת המרה. אם אתה רוצה לקנות בדולרים, אתה צריך קרן שנסחרת בדולרים.

שאלה שתיים משתנה על פי הנייר שתקנה מבחינת דמי הניהול, לא מבחינת זה שאתה צריך להשאיר כסף.
4. עמלות, סינית למתחיל, עובר על התעריפון של הגוף, לדעתי שני הניירות נופלות ב"ניירות ערך בחוץ לארץ" (צודק)
לא, אלו קרנות שנסחרות בארץ. אם תקנה בשקלים. אם אתה קונה בדולרים כבר סיכמנו שאתה צריך קרנות אחרות.

לכמה עמלה אני אשלם ברכישות
תלוי מה תקנה איפה. אם נמשיך עם הדוגמה שלך: אתה צריך לבחור מסלול, ולשלם על פיו. זה תלוי באיזו בורסה אתה קונה ומה אתה קונה.

תודה רבה על התשובות והסבלנות :) , באמת מעריך

0. אם תקרא טוב את מייק, אלו שתי חלופות לא שתי הצעות שמחולקות 50% 50%. אתה מבין את ההשלכה של הבחירה הזו?
לא, מודה שלא

0.1 לא ציינת מה מטרת ההשקעה וטווח הזמן, זה מאוד משפיע.
טווח זמן, 5 שנים לפחות, תחושת בטן שיותר

לא, תוודא שזה באמת אותו נייר. אל תניח הנחות.
מבין, אם מספר הנייר אותו מספר, זה לא מספיק ? רק הכותרת טיפה אחרת

לגבי העמלות, אם אני קונה את הקרנות השקליות, אז בתעריפון אני אחפש ניירות ערך שנסחרות בארץ ?

אל תשקיע במה שאתה לא מבין. תשאל, תבין ואז תשקיע. ההשלכה של הבחירה שלך היא הטיה חזקה לכיוון השוק האמריקאי עם 500 החברות הגדולות. הנייר השני הוא תיק עולמי עם כיסוי של כ60% ארה"ב. יוצא לך הטיה גדולה מאוד לשוק האמריקאי, זו השורה התחתונה.

לא הייתי נכנס להשקעה בבורסה לטווח של חמש שנים. מסוכן מידי. בטח אם הטווח מבוסס על תחושת בטן.

מבין, אם מספר הנייר אותו מספר, זה לא מספיק ? רק הכותרת טיפה אחרת

כתבת למעלה שזה לא אותו מספר נייר בדיוק, לכן הצעתי שתוודא. דוגמא להבדלים: קרן צוברת דיבידנדים מול קרן מחלקת.

לגבי העמלות, אם אני קונה את הקרנות השקליות, אז בתעריפון אני אחפש ניירות ערך שנסחרות בארץ
כן

.. מתי נלקחים ממני הדמי ניהול ? זה אומר שאני צריך להשאיר בצד קצת כסף לד"נ בתיק השקעות ?

בדרך כלל כל חודש, כן, תשאיר כסף
לדעתי זה לא נכון.
דמי הניהול מגולמים בשווי הקרן - כלומר שווי היחידה עולה קצת פחות משווי הנכסים שהיא מחזיקה. מי שמחזיק בקרן לא צריך לשלם כלום ישירות.
צריך להשאיר כסף בשביל עמלות של הברוקר, למשל קניה/מכירה.
3. שאלות 1 ו-2 אבל בדולרים, בהיתנן שקיבלתי את הכסף שארצה להשקיע בדולרים, באותה חלוקה, מה הדרך הכי טובה ?
אחת האפשרויות, לא בהכרח הטובה ביותר, היא לקנות את אותן קרנות בדולרים בבורסה של לונדון.
אז אין צורך להמיר מט"ח. מצד שני עמלות קניה בברוקר ישראלי גבוהות יותר, והפעולה פחות נוחה (תלוי בברוקר).

בדרך כלל כל חודש, כן, תשאיר כסף
כמו שציין @אוגורן, זה יורד מהקרן עצמה (באופן שוטף). אין צורך להשאיר בצד. יש צורך רק עבור דמי ניהול של הברוקר, לא של הקרנות.

בהיתנן שקיבלתי את הכסף שארצה להשקיע בדולרים, באותה חלוקה, מה הדרך הכי טובה ?

4. עמלות
הקרנות שהזכרת (שהן קרנות מצויינות, אם הן מתאימות למה שאתה מעוניין להשקיע בו) נסחרות גם בדולרים, בלונדון.
לפי העמלות שציטטת, במקרה כזה יגבו ממך $50 על כל רכישה. זו עמלה שערורייתית שדורשת מיקוח מחדש, ולטעמי מצדיקה גם מעבר ברוקר אם אתה אכן מתכנן לקנות בלונדון.

לדעתי זה לא נכון.
דמי הניהול מגולמים בשווי הקרן - כלומר שווי היחידה עולה קצת פחות משווי הנכסים שהיא מחזיקה. מי שמחזיק בקרן לא צריך לשלם כלום ישירות.
צריך להשאיר כסף בשביל עמלות של הברוקר, למשל קניה/מכירה.
אתה צודק כמובן. קראתי עמלות במקום דמי ניהול.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
E צריך עזרה חברים, מי מקבל מאקסלנס טרייד שליח עם שוקולד יוקרתי ממקס ברנר לחג הפסח ? אוף טופיק 10
י צריך עזרה בלבחור ברוקר שוק ההון 14
A צריך קצת עזרה בלהבין את אופציות ההשקעה בבלנדר צרכנות פיננסית 2
ה צריך עזרה בחיים | 28 יומני מסע אישיים 41
ב צריך עזרה לעשות סדר בפנסייה וביטוח מנהלים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
stamEhad קרן סל מחקה MID/SMALL CAP גלובאליות - צריך עזרה בחיפושים שוק ההון 4
מ צריך עזרה בנוגע למס מיסים 5
ק צריך עזרה להבין למה קרן ממונפת בהכרח מפסידה לאורך זמן שוק ההון 63
ע רישום לIB צריך עזרה שוק ההון 7
G משקיע מתחיל - צריך עזרה לבניית תיק שוק ההון 10
amidar צריך עזרה בחישוב החזר הלוואה. שוק ההון 6
waskindalost צריך עזרה - האם לעבור ק. פנסיה ? צרכנות פיננסית 3
S צריך עזרה לגבי פנסיה בדש מיטב צרכנות פיננסית 6
חתול לילה מה צריך להיות הדרוג של אג"ח ישראלי? שוק ההון 16
S מיטב טוענים שכדי לסחור ב - IB דרכם צריך תיק של לפחות 25K דולר, האם מישהו מכיר את ההגבלה הזו והאם יש משהו לעשות בנידון? שוק ההון 4
S עדיין לא הצלחתי להבין למה האדם הממוצע צריך ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 127
G אם היו לי הפסדים גדולים שנה שעברה, אבל בשנה הזאת הרווחתי קצת - אני צריך לשלם מס כרגיל? מיסים 3
מ איזה טופס אני צריך ממיטב דש? מיסים 8
מ איזה מסמך אני צריך לבקש ממיטב ד"ש שיביאו לי בשביל שאדע מה היה העלות של המניות כשקניתי אותם? שוק ההון 8
י כרגע התחתנתי, מה צריך לעשות? אוף טופיק 13
האזרח החשדן צריך הכוונה ועזרה - נמצא במירוץ העכברים צרכנות פיננסית 47
נ כמה כסף צריך חוסך לפנסיה בהתאם לגילו פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
T מסיים תואר בהנדסת חשמל. מדוכא, מפוחד, ומוטרד מהעתיד, צריך עצות. (פוסט ארוך) התפתחות אישית 16
I למה הייטקיסט צריך להפקיד לפנסיה בגיל בוגר יותר ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 28
ז מה צריך לדעת לפני ששוכרים דירה? נדל"ן 23
E איך מתמחרים כמה כסף אני צריך לגבות מהלקוח עבור דלק? אוף טופיק 10
Y האם בן 14 צריך לשלם מס \ לדווח למס הכנסה על רווחים מפרסומות ב youtube? מיסים 9
ל איזו משכורת צריך כדי לחיות בצורה צנועה לבד בארה"ב? התפתחות אישית 9
הסולידית האם פורום הסולידית צריך לשמש אכסניה לדיונים פוליטיים? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 159
איש ירח מי צריך ללמד את הילדים שלכם על כסף דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 65
הפרופסור מה צריך לדעת כדי לעבוד כמנתח ניתונים בחברות הייטק? התפתחות אישית 17
א מתי צריך לשלם דמי תווך בעסקת רכישה? פוסטים מאיכות נמוכה 1
stamEhad מחיר למשתכן - תוך כמה זמן אני צריך לארגן את הכסף? נדל"ן 4
Regevkr מה אני צריך לדווח ל-IRS ומה למס הכנסה בישראל? מיסים 6
א אם קונים מק"מ ומחכים עד הסוף, האם צריך לשלם עמלת מכירה ? שוק ההון 3
O סקר - האם מייק צריך להשקיע בקרן של אינבסקו במקום בזו של בלאקרוק? שוק ההון 310
tomer111 האם צריך לעשות לבצע פעולה אקטיבית בקרן הפנסיה לומר לה שפורש בגיל 60 שמתחיל לקבל פנסיה בגיל 60? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
F האם צריך להשקיע בישראל שוק ההון 6
N צריך מאגר טיפים , להתנהלות עם חברות ההשקעות הישראליות - שרובן ככולן כושלות. ומעלות סיכונים רבים ובעיות פוטנציאליות. פוסטים מאיכות נמוכה 22
L קיבלתי בדואר 1042-S ואני מגיש דוח שנתי עם חישוב ידני של רווח הון ודיבידנדים - אני צריך לעשות עם זה משהו? מיסים 0
A למה בן אדם עובד בישראל (עם פנסיה) לא צריך ביטוח חיים צרכנות פיננסית 62
S מצלמה ׳׳מקצועית׳׳ וסולידית? צריך בכלל? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 49
M תושב חוץ צריך לשלם מסים על מניות שקנה בעודו תושב ארץ ישראל? מיסים 3
Y חדר כושר צריך להחזיר לי כסף בשל ביטול מנוי אבל דורש פרטי חשבון בנק צרכנות פיננסית 4
ה למה צריך לשים לב בביטוחי משכנתא? נדל"ן 2
F צריך קצת סדר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
שם משתמש בעייתי כמעט מוכן לפתוח תיק השקעות. מה עוד צריך לדעת? שוק ההון 10
O למה צריך להגיש תיאום מס? מיסים 7
ח למכירת דירה צריך התייעצות נדל"ן 1
S האם צריך דו"ח שנתי למען דיבידנדים בלבד? מיסים 2

נושאים דומים

Back
למעלה